•  

  pokaż komentarz

  Niech tak nie strasza, na Wegrzech bylo podobnie i jakos wielkich pozwow nie bylo. Bank ma sie stosowac do polskiego prawa, a Commerzbank jest w Niemczech u nas mBank multiBank i inne...
  I zeby nie bylo, nie pochwalam bezmyslnosci frankowiczow, wprost przeciwnie, po prostu niech to zalatwia raz i koniec. Sam mam kredyt w PLN...

 •  

  pokaż komentarz

  no j@?%ne k#$@iska strasza,wyj@?%li klientów na chajs i jeszcze strasza sądem :( masakra, bojkotowac to scierwo

  •  
   R...............y

   +10

   pokaż komentarz

   @Hetman11: Dlaczego twierdzisz, że kogoś oszukano? Przecież wszystko było zawarte w umowie.

  •  

   pokaż komentarz

   @ReniferApokalipsy: umowa z niedozwolonymi klauzulami to nie umowa

  •  

   pokaż komentarz

   @ReniferApokalipsy: Nie wszystko. Nikt nie przewidział, że przy stabilnym wieloletnim franku (przez ponad 5 lat wahania nie przekraczały kilku groszy w okresie paru miesięcy) nagle nastąpi atak spekulacyjny na złotówkę przez tę samą "finansjerę", która pośrednio miała związek z udzielaniem kredytów.

   Co do kwestionowania ataku spekulacyjnego na złotówkę, to wystarczy sprawdzić wykresy walut z 2008 roku. Większość skoczyła do góry o min. 30%.

   Średni kurs EUR 2008: 3,20;
   średni kurs EUR dzisiaj: 4,20;

   średni kurs USD 2008: 2,02;
   średni kurs USD dzisiaj: 3,55;

   o franku nie wspomnę.

   Druga sprawa to fakt, że ostatnio znajduję pełno szydzących komentarzy na wykopie typu kopiuj/wklej na temat frankowiczów. Faktycznie wygląda na to, że nieliczni sterują większością wpisami typu "Trzeba było nie brać kredytu we frankach", natomiast grono niewtajemniczonych osób przyklaskuje bez zastanowienia i zgłębienia tematu.
   Jestem już prawie pewien, że większość to wykupieni trole i tutaj nie ma sensu dyskutować z nikim na ten temat.
   Na Islandii prawidłowo rozprawili się z bankierami i już zaczynają się normalnie bogacić oraz rozwijać. Tutaj 50 lat okupacji socjalistycznej zrobiło swoje niestety..

  •  
   R...............y

   -1

   pokaż komentarz

   @nikitiki: Ja widzę to tak: ludzie chcieli zaoszczędzić i nie zważali na ryzyko, teraz płacą i płaczą.

  •  

   pokaż komentarz

   @ReniferApokalipsy: Zgadzam się, ale z pominięciem "płaczą". Mam kredyt we frankach i znam wiele osób z takim kredytem. Nie manifestowałem i nie znam nikogo kto by manifestował gdziekolwiek swoich problemów oraz wyciągał ręce do państwa. Ta cała szopka ma na celu znowu skłócić Polaków, aby nadal można było na nich zarabiać i utrzymywać nieład oraz bylejakość.

   Państwa rządzone patriotycznie potrafiły zadziałać prawidłowo, chociażby Węgry.

   Ja osobiście planuję i właściwie muszę wyjechać, aby znaleźć pracę w CHF lub w jakiejś stabilnej walucie, ponieważ osobiście nie wierzę w pomoc sterowanych pachołków na wiejskiej.

  •  

   pokaż komentarz

   @ReniferApokalipsy: Należy wziąć jeszcze pod uwagę, że problem jest dużo szerszy niż się większości na forum wydaje. Np. wykorzystano finansowo dużą część klasy średniej w Polsce, która przyczynia się znacznie do rozwoju gospodarczego kraju (kredytu nie brała osoba na zasiłku). Te osoby nie będą się rozwijać póki nie spłacą kredytów, a wcześniejsza spłata kapitału jest idiotyzmem w takiej sytuacji.

   Poza tym obecny stan automatycznie zaniża wartość złotówki, gdyż miliony złotych co miesiąc jest sprzedawanych na rzecz franka. Dużo jeszcze jest aspektów chociażby ekonomicznych wpływających negatywnie na nasz kraj w związku z działaniami zagranicznych banków, jednak mało osób decyduje się doczytać na czym to wszystko polega.

  •  

   pokaż komentarz

   @nikitiki: Kurcze, ma to sens. Chcesz wygasić jakąś gospodarkę do końca (ale nie oficjalnie i bezpośrednio, tylko tak, żeby nie było winnych) - musisz w jej najsilniejszych miejscach umieścić pijawki, które sztucznie będą transferować całą śmietanę do jakiegoś mega-skarbca. Markety, obce banki, emigracja, zadłużenie publiczne, zwożenie nielegalnych imigrantów, planowane postarzanie produktu, sztuczne utrzymywanie inflacji (patrz wysokie ceny paliwa na stacjach w stosunku do nieprzetworzonej ropy i rozbieżności, które narastają od pół roku), marionetkowy rząd i usankcjonowanie korupcji partii władzy wydaje się mrzonką przy akcji pt. "zatrzymanie rozwoju tych, którzy powinni rozwijać się jak najszybciej i ciągną całą resztę w górę".

   Powinniśmy wyjść na ulice, bo ten nierząd robi wszystko, żeby napsuć tyle ile jest w stanie, a czasu ma jeszcze 2 miesiące

 •  

  pokaż komentarz

  Frankowicze? Chuj. Wytłumaczcie mi inną rzecz. Ostatnio banki notowaly rekordowe zyski, a mimo to WSZYSTKIE JAK JEDEN MĄŻ podniosły bądź wprowadziły nowe opłaty. Co nie zadziałało?

 •  

  pokaż komentarz

  dolicz sobie opaty, koszty życia, dziecko/dzieci i co ci wyjdzie na końcu?