•  
  S......0

  +143

  pokaż komentarz

  Piękny prezent dla patologi, teraz to już będą meli iście cieplarniane warunki do reprodukcji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Szymon90: Niestety, nic się nie mnoży tak jak bieda.

  •  

   pokaż komentarz

   @Szymon90: Proszę bardzo, oto program na ściągniecie imigrantów do Polski, wszak z tego są znani że trzepią dzieci. Jakieś konkrety? dla jakich rodzin? tych z zagrabanicy też? jakieś warunki? np minimum 7 lat w PL? Nikt, ale to nikt nie zdaje sobie sprawy że tylnymi drzwiami zapraszamy do siebie imigrantów. Czytam ten j$##ny wykop i oczom nie wierze. Każdy myśli, my nie mamy socjala to imigranci szybciej wyjadą niż zostaną w tej naszej Polsce, ale kuerwa nikt nie wspomni, że od pół roku co najmniej przygotowuje się grunt pod ulokowanie u nas całej zachodniej patologi. I nie robią to POwcy czy PISowcy nie, to wychodzi od jakiś planowanych UEropejskuch kontraktów których nam narzucili odgórnie. Otwórzcie oczy wykopki. Jeżeli socjal to tylko dla POLAKÓW lub co najmniej 7 lat w pl z udokumentowaną historią pobytu!!!

  •  

   pokaż komentarz

   @Szymon90: musimy zachować najcenniejsze geny, takim inteligentem nie da się łatwo sterować

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Szymon90: @LoIo: co jest dobre dla rzontu nie jest dobre dla ciebie!
   Dwa, że mięso armatnie w potencjalnym konflikcie nie ma znaczenia czy jest z patologii czy nie. Ma być i tyle

  •  
   l...........k

   -1

   pokaż komentarz

   @LoIo: Jest jedna rzecz, która mnoży się szybciej niż bieda. Bieda bez socjalu. Co ty k?$$a, myślisz, że jak ktoś przestanie dostawać zasiłki, to się weźmie za siebie? Jak można być takim naiwnym. Takie osoby potem tworzą żebracze królestwa i dzielnice, a nie firmy i dochód.

  •  

   pokaż komentarz

   @Szymon90: w sumie to, kiedyś chciałem złożyć wniosek do UM o kwaterunek, w sumie czego nie? mieszkania stoją puste, po kilku latach można je odkupić za grosze, spoko sprawa.
   ale dowiedziałem sie, że w związku z tym, że jestem pełnosprawnym dziennym studentem który pracuje w związku z czym jest sie w stanie utrzymać, nie ma żony, dziecka i problemów np z alkoholem spadam mniejwięcej na koniec kolejki, także elo. ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■

   swoją drogą gloryfikacja nieudacznictwa życiowego w polsce jest tragiczna.

  •  

   pokaż komentarz

   @Szymon90:

   Piękny prezent dla patologi, teraz to już będą meli iście cieplarniane warunki do reprodukcji.

   Dokładnie

   źródło: sss.png

  •  
   S......0

   -1

   pokaż komentarz

   @lewilny_lewak: Twierdzisz że szybciej niż bieda mnoży się bieda? Troszku logiki tu nie ma. Jakby nie było socjalu to i by ludzie zarabiali więcej. Proste prawda? A i uważam, że sterylizacja powinna być dostępna na życzenie, żeby ludzie mogli sobie po którymś tam dziecku odpocząć jak im ksiądz gumy nie pozwala założyć. Chociaż jak nie pozwala to niech im dołoży. A alkoholiczki to obowiązkowo powinno się sterylizować, mnie to brutalne niż dziecko z zespołem FAS

 •  

  pokaż komentarz

  AAAAA.... czemu to się dzieje ? Czemu chcą dać 500zł miesięcznie a nie 500zł ulgi podatkowej miesięcznie ? (poprzez podwyższenie choćby kwoty wolnej od podatku?)

  Czemu ? Przecież aktualnie proponowane rozwiązanie zachęci przede wszystkim patologię. Nie powiem ,że 500zł to mało bo na utrzymanie dziecka całkowicie starczy (jedzenie, ubrania, książki etc.), ale w aktualnej sytuacji jak ktoś nie zarabia nic to 500zł za dzieciaka i 500zł za drugiego dzieciaka to już 1000zł, za troje dzieci 1500... przecież to zamieni wiecznie naj!%#ne karyny, alkoholiczki w maciory rozpłodowe. Tak swobodnie można by się majątku dorabiać...

  ...a kwota wolna od podatku nie będzie w ogóle indukować patologii bo oni nie będą mieli czego odliczyć. A normalny pracujący człowiek poczuje to dokładnie w ten sam sposób co w aktualnie planowanej wersji. Przecież 500zł miesięcznie to ~6000zł rocznie kwoty wolnej od podatki. Zarabiając minimalną zarabia się ponad 12000 złotych rocznie, podczas gdy kwota wolna od podatku aktualnie to ~3091 złotych a gdyby dać 500zł extra miesięcznie (czyli 6000 rocznie) to już 9 000 i znaczna ulga... przy 2 berbeciach to już 3091 + 2 x 6000 = 15091 złotych a dodatkowo należy zaznaczyć ,że to na dziecko, czyli z ulgi mogłoby korzystać oboje rodziców co przy nawet minimalnych dochodach 2 osób (2 x minimalna co miesiąc) daje ponad 24 000 złotych rocznie i wciąż pełne wykorzystanie ulgi.

  Ale tylko pod warunkiem ,że chce się pracować! Patologi mówimy stop!

  •  

   pokaż komentarz

   @Ilythiiri: Masz rację. A kwotę wolną od podatku też chcą podnieść. Normalnie cuda nad wisłą.

  •  

   pokaż komentarz

   Podniesienie kwoty wolnej od podatku z ok 3000 zł do 9000 zł nie oznacza, że każdy dostanie 6000 zł do ręki, tylko od tych 6000zł nie zapłaci 18% podatku. Aby mieć te 6000 zł na rękę, to kwota wolna od podatku musiałaby być podniesiona o około 33300 zł, ale z drugiej strony dla biednych taka podwyżka już nie robi różnicy, bo ich dochód roczny to połowa z tego, więc dopóki nie zaczną więcej zarabiać, to nie zrobi im różnicy.

   Pomijam wszystkie ulgi, bo jeszcze mi parę lat brakuje do rozliczania PITów i nie muszę się PITami martwić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @gabrysb1: Jeśli powyżej się pomyliłem (a możesz mieć rację) to proponuję zwiększyć kwotę wolną od podatku nawet o te 1000 zł miesięcznie (12 000 rocznie) albo i więcej, byle zachować efekt, bez indukowania patologii... przecież nie ukrywajmy, jeśli ktoś nie ma 800zł na głowę (wliczając dziecko) w rodzinie to znaczy ,że nie zarabia nawet 2x1200 (dwie minimalne krajowe - 2400 miesięcznie netto / 3 = 800, w zasadzie minimalne są delikatnie wyższe... tak czy inaczej Szydło adresuje ten program uwzględniający "najbiedniejszych" do patologii) czyli w takiej sytuacji mówimy o najczystszej patolii która decyduje się na dziecko mimo ,że nie ma nawet na chleb. Dzisiaj oczywiście takie sytuacje to margines marginesu bo nawet patola zdaje sobie sprawę ,że no "na coś nie starczy" - pomijam robiących na szaro/czarno.

   Ja oczywiście nie twierdzę ,że biedni nie powinni mieć dzieci - jeśli ich stać to proszę bardzo. Ale nawet jeśli mój pomysł z kwotą wolną od podatku jest ciężki do przełożenia na 500 realnych złotych do ręki (w zasadzie to w tym roku PIT wypełniałem :D jak mogłem to tak źle policzyć...) to niech ulga na 1 dziecko będzie wyrażona przez kwotę wolną od podatku, a na następne dzieci ewentualnie będzie "dodatek" jeśli nam na tym zależy. Bo nie ukrywając rodzimy kapitał ludzki by się przydał w tym kraju, niemniej o problemie z dzietnością trzeba pomyśleć szerzej, bo aktualne państwo zaczyna działać w sposób jawnie niemoralny. - przecież skoro wiemy ,że ludzie chcą mieć dzieci (co wynika wprost z dzietności emigrantów choćby w Anglii) a podstawowym problemem są pieniądze, to należałoby pomyśleć o zdjęciu obciążeń podatkowych (właśnie przez kwotę wolną od podatku) z najbiedniejszych, zamiast deprawować ludzi poprzez uzależnianie ich od "państwowej pomocy" - tych zmian nie będzie się dało prawdopodobnie odwrócić przez kolejnych X lat jeśli wejdą. Wyobraźcie sobie co się stanie jeśli te "500 złotych na dziecko" wejdzie, a za 10 lat okaże się ,że skutki są nieprzewidywalne (jak choćby normalni ludzie wciąż siedzą w robocie zamiast robić dzieci, patologia ma przyrost 3 razy taki jak dziś) i będziesz chciał wycofać program, to się okaże ,że grozisz głodem setkom tysięcy dzieci i nie będzie można mieć nic złego do powiedzenia ludziom którzy całkowicie poważnie planowali budżet domowy uwzględniając całą sytuację finansową razem z pomocą od państwa.

   To będzie nowa forma terroryzmu politycznego, który być może zabetonuje scenę polityczną w Polsce w kolejny, określony sposób. Przecież dzisiaj prawie ,że żelaznym elektoratem tzw. "partii reżimowych" (PiS, PO, SLD, PSL) są urzędnicy. - wszystkie partie pozasejmowe mówią o potrzebie znacznych reform administracyjnych (co przecież grozi zwolnieniami w budżetówce), co z kolei powoduje ich niepopularność. To jest nawet efekt podświadomy... bo jeśli jest 500 000 urzędników to osób zależnych od nich (rodzin) będzie kolejnych milion do półtora miliona (małżonek, dzieci), nie wspominając o znajomych, którzy też nie będą zbyt chętnie głosować "żeby Krysia straciła pracę". Teraz do tego scenariusza dołączą dzieci z rodzin gdzie budżet się nie domknie - zresztą tak ogromna akcja socjalna pociągnie skutki inflacyjne i podniesie koszty podstawowych towarów - żywności, książek dla szkół oraz... alkoholów etc. - no przecież wiadomo na co to pójdzie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
   A jak wspominałem akcja ciężka do odwrócenia - znacznie łatwiej dać niż zabrać. (wyobrażacie sobie opór społeczny po 10 latach tego "socjalu" ?)

   Ponadto martwi mnie czy to nie element walki politycznej apropo JOW - jeśli te przejdą w referendum (oby nie) to przeżyjemy prawdopodobnie krótkotrwały festiwal dobroci ze strony polityków, którzy będą walczyć o wybicie się i zabłyśnięcie w następnych wyborach... bo ewentualne JOWy przecież zmienią system polityczny w jeszcze bardziej spolaryzowany (tylko najsilniejsze opcje polityczne otrzymają reprezentację) a to zaostrzy "walkę wyborczą" - przynajmniej do czasu wyrżnięcia konkurencji.

  •  

   pokaż komentarz

   @gabrysb1: @Ilythiiri: Gabrysb1 masz rację. Osoba z pensją 1750 brutto co miesiąc płaci 88zł zaliczki na podatek. Więc kwotę wolną od podatku można podnieść nawet o milion zł - i tak z tego nie wyjdzie mu, że będzie miał 500zł co miesiąc więcej, bo będzie miał więcej te 88zł. Żeby zyskać 500zł to trzeba zarabiać ok. 6400zł brutto miesięcznie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ilythiiri: Wg. mnie kwota wolna od podatku jest akurat do dupy sposobem na pomaganie takim rodzinom. Ogólnie osoby z najniższymi dochodami (a takie mają osoby robiące dzieci z racji ich wieku) płacą stosunkowo mały PIT ponieważ większość ulega odliczeniom. Mamy bardzo dobre narzędzie jakim jest ulga podatkowa na dzieci. http://www.wykop.pl/link/2702639/jak-duze-podatki-placi-pracownik-na-etacie/ Tutaj pokazałem przy okazji jej wpływ na opodatkowanie, mimo jej małej kwoty obecnie. Jak już mają te pieprzone 500zł dać to niech to zrobią zwiększając ulgę podatkową. Będzie realne wsparcie jednocześnie eliminując wsparcie patoli żyjącej na zasiłkach.

  •  

   pokaż komentarz

   @wcinaster: @gabrysb1: @Ilythiiri: @miken1200: @Herubin:
   Uważam, że kwota wolna od podatku jest genialnym posunięciem aby pomóc rodzinom i jednocześnie promować tych którzy pracują jeśli będzie się do niej wliczać także ZUS. Taka hybryda genialnie sprawdza się w Szwecji, gdzie do pewnego poziomu dochodów nie płacisz żadnych podatków. Zakładasz firmę bez ryzyka, że będziesz na olbrzymim minusie z powodu podatków, a jak osiągniesz dochody które zapewnią Ci jakie takie życie dopiero wtedy zaczynasz je płacić.

  •  

   pokaż komentarz

   @GeraltRedhammer: Skoro kwota wolna ma pomagać rodzinom z dziećmi to po co wymyślać jakieś odliczenia ZUSu od niej skoro mamy już instrument w postaci ulgi rodzinnej? Nie trzeba nowych rzeczy wprowadzać. Wystarczy zwiększyć siłę rażenia starych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Herubin: Nie jestem zwolennikiem ulg. Ale jeśli już to ulga jest tylko od PiT, nie od ZUS i w proporcji do jednego dziecka niska (1000 zł.)

  •  

   pokaż komentarz

   @GeraltRedhammer: Przecież ulga od tego roku obowiązuje też na ZUS. W przypadku rodzin, gdzie dochody są niższe niż możliwe odliczenia państwo opłaca za nich składki ZUSowskie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Herubin: O tym nie wiedziałem. W każdym razie 1000 zł. to mało, a podatek PiT nie jest tak bardzo uciążliwy jak większy ZUS.

  •  
   O.....a

   0

   pokaż komentarz

   @Ilythiiri: Nie rozumiesz. To stworzy nowych wyborców chętnych oddania głosu na grupę

  •  
   S........r

   0

   pokaż komentarz

   @Ilythiiri: bo tłuszcza lepiej rozumie "damy 500 zł" niż "coś tam podatek coś tam"

 •  
  r.......s

  +77

  pokaż komentarz

  Pieniądze dla wybranych, od wszystkich.

  •  

   pokaż komentarz

   @redrubies: tak jak większość podatków.

  •  

   pokaż komentarz

   @redrubies: Normalna rodzina z niskimi dochodami oczywiscie się nie załapie po przekroczy próg. Dostaną osoby z 0 dochodem, czyli rodziny patologiczne i rodziny z rodzicami za granicą, którzy w Polsce nie mają przecież dochodu.

  •  

   pokaż komentarz

   @redrubies: Jak emerytura ma być od wszystkich to dlaczego nie kasa na dzieci, które w przyszłości będą płacić na te emerytury?

  •  

   pokaż komentarz

   @xxjthxx: Po 99 system emerytalny polega na tym, że dostajesz tyle emerytury ile wcześniej składek płaciłeś. To już nie działa na tej zasadzie co kiedyś. Można powiedzieć, że rzeczywiście to z pokolenia kolejnego podatki na emerytury są płacone ale to też nie jest za darmo. To pokolenie będzie korzystać chociażby z infrastruktury, które obecne pokolenia wybudowały ze swoich podatków. To obecne pokolenia w podatkach opłaciły ich edukacje. Nie należą się, więc żadne przywileje z tego powodu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Herubin: Skoro obecne pokolenie opłaca ich edukację tak jak napisałeś to dlaczego ma nie opłacić jedzenia, pieluch i ubrań? Jeżeli ta "zachęta" pomoże i ludzie będą mieć więcej dzieci to będzie to z korzyścią dla wszystkich, bo będzie więcej młodych żeby utrzymać emerytów. Dlaczego zatem nie traktować tego jako formy inwestycji w przyszłość? (abstrahujmy naszą dyskusję od patologii robiących dzieci dla kasy. Jasne, że tacy ludzie się znajdą, ale będzie to mimo wszystko margines).

  •  

   pokaż komentarz

   @xxjthxx: Ponieważ zabierając ludziom pracującym, by dać wszystkim wspierasz głównie patologię, która nie jest dobrym materiałem rodzicielskim jednocześnie osłabiając przyrost naturalny w rodzinach pracujących którym pieniądze się zabiera. Jakby rzeczywiście chodziło o wspieranie przyrostu zamiast o robienie szopki wyborczej, to mówiliby o zwiększeniu ulgi na dziecko, która wspiera pracujących rodziców.

  •  
   n......n

   0

   pokaż komentarz

   @Herubin: Manipulujesz informacją dot. emerytur. System jest oparty na wszystkich trzech (no dobra, właściwie dwóch) filarach, nie tylko na drugim.

  •  

   pokaż komentarz

   @netsatan: W 1 filarze też kwota emerytury zależy od wcześniej wpłaconych składek. Nie są one jednak trzymane fizycznie na koncie, ale księgowo.

  •  
   n......n

   +1

   pokaż komentarz

   @Herubin: Tak, masz rację, to ja nieuważnie przeczytałem co napisałeś w pierwszym poście.

 •  
  o....s

  +17

  pokaż komentarz

  Stawiam kostkę dobrego #, że PIS i naczelny strateg Szydło nie ogarnie, że jak w rodzinie dochód przekracza ich limit o złotówkę to dajemy 499zł na pierwsze dziecko. A potem znowu tefałeny i płacz i zgrzytanie zębami, że Grazia samotna matka ma 1599zl dochodu i dostaje 500zl a Jadzia w podobnej sytuacji ma 1601 dochodu i nie ma nic.

 •  
  m......t

  +41

  pokaż komentarz

  Wyborcy PiS-u to oszołomy i mam nadzieję, że po wyborach Beatka potraktuje ich jak oszołomów - oleje.