•  

  pokaż komentarz

  Rozmawialem kiedys z klawiszem (18 lat sluzby) i on mowi wprost.. 5 lat w wiezieniu mozna przezyc, 8 przezywaja najtwardsi, ale jak kots ma wyrok 13 lat to juz z wiezienia nie wychodzi. A jak nawet wyjdzie to i tak do niego szybko wroci.

 •  

  pokaż komentarz

  Koleś widocznie ma miłe wspomnienia z więzienia. Może doznał tam pierwszy raz akceptacji, której nie miał w domu?

  "Był numerem 1 wśród polskiej grypsery"

  To jakieś zawody się odbywały? :D

  z pewnością miał za to +10 do lansu i -5 do inteligencji, ale to zawsze idzie ze sobą w parze.

  •  

   pokaż komentarz

   Dlaczego uważasz że to idzie ze sobą w parze? Facet wypowiada się bardzo logicznie, wie czego chce i wie jak można to osiągnąć.

   Wsadzili go w wieku 18 lat. Gdybym poszedł do więzienia na lat 7, to raczej nie myślałbym już o jakiejś innej przyszłości. Bo papierków za 600 złotych na pewno bym nie zbierał. Zajął się tym co przynosiło najlepszy zysk i wpadał za każdym razem po nie więcej niż roku. Nie uważasz ze to świadczy o tym że on sie do tego troche nie nadaje?
   Zauważ że część czasu, który przesiedział, spowodowana była nie czym innym tylko wywoływaniem protestów w więzieniach w celu polepszenia ich warunków bytowania. A niby o co miał walczyć? O ratowanie fok na Grenladii?

   Jak dla mnie gdyby nie ta pierwsza wpadka (której sam przecież żałuje, o czym mowa na końcu tekstu) mógłby zostać jednym z czołowych polityków lub co najmniej działaczem partyjnym/związkowym. Facet ma talent przywódczy i potrafi wzbudzać szacunek - podstawy rządzenia ma wrodzone. Teraz tylko wyedukować i bardzo dobry polityk gotowy.

   Ale oczywiście od razu trzeba założyć że to głupia niedorozwinięta makrela, a nie facet który sam ukształtował w pewien sposób swoją przyszlość, często wiedząc co się z nią wiąże. I nie zamierzam go tu bronić - jego miejscem jest więzienie. A jest tak dlatego że prawo nie wie co zrobić z takimi recydwistami i muszą siedzieć za nasze pieniądze.

  •  

   pokaż komentarz

   @currori
   No tymi prochami walczył o lepsze jutro w swojej celi. Dla mnie mógłby siedzieć w piwnicy bez okien pracując na swoje żarcie szuflowaniem gówna z jednej góry na drugą. Bieeedny recydywista :( Sam sobie płać za takie mendy. Ja nie chcę żeby moje podatki szły na jego 'reedukację' przed telewizorkiem w cieplutkiej celi.

  •  

   pokaż komentarz

   nie "akceptację" tylko poznał, co to "antykoncepcję"...

  •  

   pokaż komentarz

   @ulbrek
   Wolisz, żeby Twoje podatki szły na mordowanie i tortury?
   Więzienia to jedyne rozwiązanie, bo gdzie indziej ześlesz skazańców? Syberia nie przyjmuje; do kopalń i kamieniołomów też nie, nie ten wiek, tam teraz trzeba techników do maszyn, a nie "silnych, niekoniecznie mądrych" do kilofów.
   Do zamiatania ulic? No też nie. Wyobraź sobie, że łatwiej upilnować faceta za siatką, murem i kratą, niż takiego, który spaceruje po ulicy wyposażony w długi kij. Jeden odziałowy na stu w więzieniu kontra jeden strażnik z karabinem na ulicy, pilnujący trzech. Troszkę się Twój podatkowy rachunek nie zgadza.
   Więzienie to do tej pory najlepszy wynalazek do karania, jaki wynaleziono. Jeśliś nigdy w jakimkolwiek zamknięciu nie siedział, to możesz sobie nie wyobrażać, ale it's all fun and games oprócz tego, że nie można wyjść.
   Jak chcesz swoje pieniądze wydawać w lepszy sposób, to proponuję przekazanie ich na boiska dla dzieci, jakieś zajęcia z zainteresowań rozmaitech albo coś takiego. Póki nie przekażesz, to nie narzekaj na więzienia i nie bądź taki pożyteczny, bo Cię ktoś jeszcze idiotą określi.

   mały disclaimer: właśnie konto założyłem, pierwszy komentarz piszę, więc musiał być osobisty, państwo wybaczą i zechcą docenić, że powtrzymuję się od "OMG WTF BBQ GTFO FAG"

  •  

   pokaż komentarz

   ulbrek, z całego tekstu zapamiętałeś jedynie handel prochami?

   Facet komunę przesiedział teoretycznie za walkę z ustrojem. Za pobicie milicjantów i organizowanie protestów w latach 80. Lech Kaczyński rozdaje teraz medale bohaterom Solidarności. Pech chciał, że Orzech wcześniej zwinął wóz. Wiedząc jakimi specjalistami PiS obsadza stołki, gdyby nie kradzież, być może byłby teraz szefem BBN.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Chyba sobie żartujecie z tymi cieplutkimi celami. Otóż zapewniam, że odosobnienie, wyjęcie z życia jest bardzo dotkliwą karą. Zwłaszcza, jak w artykule wspomniano, więzień widzi to życie przebiegające poza nim. Sami faceci, a piękne dziewczyny nijak niedostępne za oknem.

  •  

   pokaż komentarz

   @ambecznosc
   Pobicie policjanta to raczej karalne nie sadzisz? Nie rób z niego wielkiego opozycjonisty. Niestety nie mam żadnych skrupułów przed wysyłaniem takich do reaktora atomowego żeby czyścił pręty uranowe. To nie jest człowiek który popełnił błąd, był zwykłym obywatelem, który raz nawalił zrozumiał i wyszedł na wolność żyć wśród ludzi. To zdemoralizowany typ. Skoro tak czytałeś ten artykuł to umknęło ci, że wysyłał grypsy dotyczące zabicia kogoś? Ilu ich nie przechwycono? Ilu 'kapusiów' polecił zabić? Ojejku jejku. Wzniecał bunty bo mieli źle w więzieniu :( Nie siedzę w więzieniu wiesz czemu? Bo nic nie zrobiłem. Nie czuję dla takich ludzi współczucia. Narkotyki? Raz to zrobił wsadzili go. Zrobił to drugi raz wsadzili go. Z takimi jak on nie powinni w ogóle rozmawiać. Podczas buntu powinni ich po prostu spacyfikować bo się w dupach więźniom poprzewracało. Więcej współczucia mam do bydła rzeźnego niż do takich elementów.

   Twoje argumenty drogi chłopcze są poniżej jakiegokolwiek poziomu. W szczególności to o tym, że jak nie przekazuję to nie mam prawa się wypowiadać. W amnesty international pracujesz że masz problem z biednymi uciśnionymi więźniami?

  •  

   pokaż komentarz

   @ulbrek
   Wszystko wydaje się takie proste dla nas wolnych, ale wystarczy obejrzeć taką Symetrię, która jest filmem niesamowicie prawdziwym - wiem bo potwierdza to mój brat cioteczny, ps. "Zwierzak". który przesiedział w pierdlach z przerwami 9 lat i pewnie wkrótce wróci, bo jest grypsem, innej możliwości nie ma. Więzienie to inny świat, nie zrozumiemy tego dopóki nie będziemy słuchać takich ludzi jak właśnie Orzech. Pozdrawiam

  •  

   pokaż komentarz

   @ulbrek
   Pieklisz się niewiadomo jak, ale lepszego rozwiązania niż trzymanie w więzieniach jednostek aspołecznych to znalesc nie umiesz. Bo niby możnaby zabijać - sa to jednostki kompletnie nieprzydatne i stanowiace potencjalne zagrozenie. Tylko że skoro już wybraliśmy peiwen wzorzec kultury i wartości to chyba lepiej być konsekwentnym, prawda? Odsyłam do odrobiny filozofii - może zrozumiesz jak to wszystko działa i dlaczego tak jest w pewien sposób lepiej.
   Wkraczając w światek więzienia musisz się liczyć ze zmianą reguł, dlatego nie miej do niego żalu że wysyłał grypsy. To troche tak jakbyś miał pretensje do dziennikarza że oczernia konkurencyjna gazete.
   _Podczas buntu powinni ich po prostu spacyfikować _
   jak rozumiem jak górnicy się buntowali to była oczywista manifestacja patryiotyzmu i ruszać ich nie wolno było, ale jak się więźniowie buntują to już ich trzeba zap##!#%%ić? Swiat którego chcesz by Ci się nie spodobał. Pewnie jeszcze uważasz się za jednostkę moralnie wyższą od tych którzy kamieniują niewierne kobiety, a za kradzież ręce ucinali? W takim razie gratuluję poczucia humoru.

 •  

  pokaż komentarz

  Mi tam typa nie jest żal. Niech gnije w pudle, zasłużył sobie.

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  Świetny artykuł, rzeczowy i ciekawie napisany. Takie tekst z przyjemnością się czyta - zwłaszcza, jak są tak neutralnie opracowane.