•  

  pokaż komentarz

  To jest raczej sprytny wybieg, a nie spełnianie obietnic. PAD dobrze wie, że nie ma szans, żeby ta ustawa przeszła w tej kadencji, bo jest za mało czasu, a nawet gdyby czasu było więcej, to PO nie pozwoliłaby na nabicie dla PiS kolejnych %. Jeśli tę ustawę zgłosi w listopadzie, wtedy można będzie mówić o faktycznie podjętej próbie spełnienia obietnic.

 •  

  pokaż komentarz

  TV Republika (i jej bojówka na wykopie) kłamie. Duda nie spełnia obietnic wyborczych. Proszę bardzo:
  http://biznes.onet.pl/emerytury/wiadomosci/andrzej-duda-projekt-ws-wieku-emerytalnego-w-sierpniu/xdfjmh

  Andrzej Duda: projekt ws. wieku emerytalnego - w sierpniu

  Prezydent elekt, Andrzej Duda, powiedział, że po zaprzysiężeniu, jeszcze w sierpniu zamierza złożyć projekt ustawy dotyczący wieku emerytalnego. - To będzie mój absolutnie pierwszy projekt – oświadczył.

  Mamy końcówkę września :) Chodzi tylko o zrobienie zamieszania na miesiąc przed wyborami.

  •  

   pokaż komentarz

   @jacekKobr: Nie mam wątpliwości, co do tego, że Duda podobnie jak inni politycy gra na siebie i "swoją" partię, ale zwróć uwagę, że "zamiar" złożenia jeszcze w sierpniu to nie gwarancja, w większości wywiadów których udzielał w mediach mówił, że będzie chciał złożyć go "jak najszybciej", "być może nawet" zaraz po zaprzysiężeniu / w sierpniu, ale nie słyszałem, żeby gdzieś zapewniał o jakimś ostatecznym terminie, mówił tylko że jak nie złoży ich w pierwszym roku swojej prezydentury, to odejdzie ze stanowiska.

  •  

   pokaż komentarz

   @frastrat: Wiem o tym. Po prostu cisnę bekę z Republiki i jej widowni, bo gdyby to ktoś z PO najpierw zapowiedział sierpień, a zrealizował obietnice miesiąc później, to ta niezależna telewizja miałaby temat na 2 dni (tak jak ostatnio w sprawie gazoportu).

   Znacznie ciekawsza jest dla mnie ta obietnica:

   Deklaruję, że – jeśli zostanę prezydentem – w pierwszych 3 miesiącach urzędowania złożę w parlamencie projekt ustawy, która rozwiąże ten palący problem milionów Polaków, którzy znaleźli się w rozpaczliwej sytuacji z winy banków i z powodu kompletnej bezczynności polskiego państwa
   https://www.bankowebezprawie.pl/andrzej-duda-dal-nam-slowo-ze-3-miesiace-zlozy-ustawe/

   Zobaczymy jak niezależne media pisowskie rozliczą Dudę z tej deklaracji. Termin upływa 6 listopada.

  •  

   pokaż komentarz

   @jacekKobr: Masz rację. Teraz wróćmy do oglądania innych, jeszcze bardziej "niezależnych" telewizji, na które idą grube bański z budżetu państwa.

   Nie ma, nie było i nie będzie całkowicie niezależnych mediów, ale jest spora różnica między łgarstwem fundowanym przez GW i TVN, a taką Republiką.

  •  

   pokaż komentarz

   na które idą grube bański z budżetu państwa.

   @fen1x: Od 1989 r. idą, bo takie jest prawo. Szły także i za PiS-u.

  •  

   pokaż komentarz

   Od 1989 r. idą, bo takie jest prawo. Szły także i za PiS-u.

   @jacekKobr: Napisz komentarz o niezależności głównych mediów w kraju, to doczepi się najmniej istotnej części Twojej wypowiedzi, tylko po to żeby jeszcze dopisać coś o "PiS"... Nawet nie próbuję zgadywać czy 60gr za wpis, czy leming.

 •  
  R....m

  -27

  pokaż komentarz

  Lewacki socjalizm w natarciu :<

  •  

   pokaż komentarz

   @RlxdGm:
   Co ma lewacki socjalizm z dotrzymywaniem umów? Już wiem, lewacki socjalizm ma za nic umowy i uczciwość. Ma za nic podstawy prawa. Przywrócenie 60-65 to po prostu anulowanie totalnego bezprawia. Powrót do normalności.

   Owszem, moim zdaniem system należałoby zreformować, ale nigdy kosztem osób, którym ta piramida finansowa wisi pieniądze. Lewacki socjalizm to inne prawo dla "równych", inne dla "równiejszych". Tzn obywatel zapłacić musi, władza nie.

   Nie wiem co może mieć wspólnego z kapitalizmem czy liberalizmem ordynarne oszustwo polegające na tym, że ubezpieczyciel łamiąc podpisaną przez siebie umowę odmawia wypłaty wpłaconych składek przez wiele lat. Jak można w normalnym państwie nie ponieść kary za taką kradzież? Czy tu jeszcze obowiązuje jakiekolwiek prawo?

   Lewacki socjalizm zakłada istnienie państwa jako osobnego, zupełnie oderwanego od obywateli bytu, niejako odrębnej firmy, do której należą odbierane przemocą ludziom pieniądze.

   Tymczasem w normalności składki emerytalne należą do ludzi, którzy je wpłacali. Jeśli zgodzili się je wpłacać ze ściśle określonym terminem wypłaty - to musi zostać uszanowane. No chyba, że nic już nie musi być szanowane. W totalitaryzmie liczy się wyłącznie wola władców.

   Przy czym zauważę, że nie ma większego znaczenia kim są władcy. Czy będzie to generał-naczelnik, pierwszy sekretarz, patria, komitet, dowolny inny twór. Albo szanuje się jakieś wspólne dla wszystkich prawo, albo nie. Jeśli król szanuje takie prawo, państwo nie jest totalitarne, pomimo, że rządzone przez króla. W momencie kiedy "demokratyczny" aparat władzy ma prawo za nic, egzekwując je wyłącznie na poddanych - mamy reżim totalitarny.

  •  
   y......s

   +24

   pokaż komentarz

   ubezpieczyciel łamiąc podpisaną przez siebie umowę odmawia wypłaty wpłaconych składek przez wiele lat

   @pies_harry: Podpisywałeś jakąś umowę? Osobiście jestem na rynku pracy od kilkunastu lat i nigdy niczego takiego nie podpisywałem. Pracując na umowę o pracę po prostu zabierają ci część pensji i nie masz nic do powiedzenia. Pracując na kontrakt masz obowiązek do 10 dnia każdego miesiąca odprowadzić składkę. Zakładając najpierw DG a potem sp. z. o. o. nigdy nie podpisywałem żadnej umowy z ZUS.

   Sprawa nr 2:

   Składki emerytalne w ZUS nie są prywatną własnością ubezpieczonego i nie podlegają ochronie własności.

   Znajdziesz tam również informację, że obowiązek płacenia składek ZUS wynika nie z umowy a przepisów ustawy.

   http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/20481,sad_najwyzszy_potwierdzil_ze_skladki_na_ofe_sa_obowiazkowe.html

   Reasumując - nawet NIE masz pojęcia o czym piszesz. Dobranoc.

  •  

   pokaż komentarz

   @yourboss: @pies_harry pisze o tym, jak powinno być w państwie prawa - Ty o tym, jak jest w państwie "teoretycznym". Obydwaj macie rację, lecz zwracacie uwagę na dwa różne aspekty tego samego problemu.

  •  

   pokaż komentarz

   Reasumując - nawet NIE masz pojęcia o czym piszesz. Dobranoc.

   @yourboss: Dokładnie. Typowy krzykacz powtarzający za Korwinem hasełka, że umów należy dotrzymywać (pkt 1), a rząd ukradł komuś jakieś pieniądze (które zgodnie z pkt 2 twojego wpisu nie są własnością ubezpieczonego).

  •  
   y......s via iOS

   +5

   pokaż komentarz

   @jacekKobr: sytuacja jest oczywiście patologiczna jak to słusznie zauważają
   @sheeple i @pies_harry natomiast rzeczywisty stan rzeczy jest taki, że umowy nie było. Jest za to ustawa i tyle. Co więcej - zgodnie z literą prawa te pieniądze przechodzą tylko przez "nasze ręce", nie są naszą własnością i musimy je oddać. Tak więc ideały Korwina w tym przypadku zupełnie nie trafiają w cel ale rozumiem, że pewnie tak to łatwiej wytłumaczyć szarym obywatelom.

  •  

   pokaż komentarz

   @yourboss:
   W niektórych reżimach tak jest, że człowiek w ogóle nic nie ma do gadania, jest ustawa i dobranoc.

   Ogólnie ktoś pisze, że przywrócenie ustawy kradnącej mniej od obywateli to lewactwo. Jest to absurdalne. Lewacki jest etatyzm i okradanie obywateli "zgodnie z prawem".

   Jeśli chcemy dyskutować na zasadzie co jest lewe a co prawe - proszę bardzo. Liberalne, prawe, są składki i ubezpieczenia. Abstrahując od tego, czy firmy które się nimi zajmują będą bardziej lub mniej uczciwe - składki są dobrowolne. Tak jak wszystko w wolnym świecie.

   To jest idea liberalizmu i państwa minimum. Możesz się z nią nie zgadzać, jak chyba większość, to jest kwestia opinii i osobistych preferencji. Jeśli natomiast ktoś nazywa zmniejszenie haraczu płaconego państwu lewactwem, to nie ma pojęcia o czym mówi i opowiada banialuki.

   Masz rację, trochę się rozpędziłem z tą "umową", bo pewnie za często słyszałem wyrażenie "umowa społeczna". Ale odnośnie meritum - przymusowe "składki" są kwintesencją lewicowości, delikatnie mówiąc.

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry: Masz 'lewacki socjalizm' w dotrzymaniu umowy. Można było obniżyć wiek emerytalny i znieść jego przymus...wtedy nie miałbyś lewackiego socjalizmu...

   pokaż spoiler socjalizm tak w ogólnie jest lewacki @RixdGm

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry: Spoko, jeszcze niech podpisze te 500 zł na drugie dziecko a w ogóle to ciekawe z czego to sfinansować w zbankrutowanym dawno kraju? Pewnie ze to lewackie i fałszywe.

   Niech do kompletu jeszcze podpisze ustawe ze nie ma długu publicznego, a tacy jak ty bedą mu klaskać

  •  

   pokaż komentarz

   @death070:

   tacy jak ty będą mu klaskać
   Darowałbyś sobie. Tacy jak ja, czyli kto? Jestem liberałem, popieram partię KORWiN i samego Korwina od praktycznie zawsze. Jestem przeciwko obowiązkowym ubezpieczeniom i za państwem minimum.

   Wypłaty świadczeń emerytalnych (czyli zwrot zrabowanej kasy) nie ma nic wspólnego z rozdawnictwem. Pieniądze, które są wypłacane w emeryturach to żadna łacha dla nikogo. Wg mnie te pieniądze nie należą do aparatu państwowego, w żadnym wypadku do ZUS. Te pieniądze należą do ludzi, których spora część zarobków była bez ich zgody zabierana na ten właśnie cel. Terminowej wypłaty w wieku 60/65 lat.

   I do cholery to, że ZUS czy banda złodziei przy korycie nie ma z czego oddać kasy może interesować tylko innych lewaków. Znając poziom złodziejstwa i korupcji w państwie - pieniądze na wypłatę emerytur w terminie mogą się znaleźć, przy minimum woli ze strony rządu. Jest gdzie szukać. W razie gdyby się nie znalazły - mamy rosnący dług publiczny. Jakoś rząd nie ma problemu powiększać go np na rozrost biurokracji, bizantyjskie premie i odprawy dla aparatczyków i podobne cele.

   To jest totalne sk?#?ysyństwo - wykręcanie się teraz ze swoich malwersacji i kradzieży kosztem najbiedniejszych obywateli, którzy swoje już dla kraju przepracowali.

   Kapitalizm to nie sk?#?ysyństwo. Liberalizm to nie sk?#?ysyństwo. To uczciwość. Hajs musi się zgadzać. W momencie, jeśli komuś odmawia się wypłaty należnej mu na mocy prawa obowiązującego kiedy zaczynał pracę i płacił przez lata wszystkie składki wypłaty świadczeń z tych składek to jest bandyctwo i kradzież. Hajs się pracującym ludziom nie zgadza. Dopóki się nie zgadza - sk?#?ysyny nie powinny mieć prawa do żadnych odpraw ani nagród. Nie powinny mieć prawa do finansowania sobie kampanii wyborczych czy czegokolwiek. Dobrze jednak wiemy, że to tylko zbożne życzenia, bo rządy będą dalej szastać kasą, no chyba żeby faktycznie KORWiN uzyskał większość w wyborach w końcu.

   Dlatego dobrze, jeśli PiS doprowadzi do wyprostowania tej sprawy.

   Nie ma się co czarować, że podniesienie wieku emerytalnego rozwiąże problem ZUS-u. Nie rozwiąże. To ohydne kłamstwo. Ratowanie tłustych dup rządzących sk?#?ysynów kosztem ludzi, którzy nic im nie mogą już zrobić. I to ratowanie kompletnie chwilowe i bezsensowne. Ta kasa poszłaby w kibel, a raczej na ich ośmiorniczki, a nie na realną reformę czy odbudowę kraju.

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry: Powrot do normalności ? Kobiety żyjące dłużej szybciej idą na emeryturę ?

  •  

   pokaż komentarz

   @pogas:
   Normalnie aż ręce opadają. Ludzie nie rozumieją, że chodzi o zobowiązania. Jeśli takie było prawo - to nie jest istotne, dlaczego takie było, czy to było logiczne, sensowne itd. Państwo odbierało ludziom pieniądze. Prawnie zobowiązało się te pieniądze wypłacić w takim a nie innym terminie. Normalnością jest wypłacenie pieniędzy w USTALONYM WCZEŚNIEJ terminie.

   To nie ma nic wspólnego z tym, jak powinien wyglądać sensowny, nowy system emerytalny. Jakkolwiek będzie on wyglądał - zobowiązania pozostają w mocy.

   System stworzony przez Otto Bismarcka nie będzie działał w dzisiejszych czasach. Z wielu powodów, np mniejszego niż kiedyś przyrostu, który jest naturalną konsekwencją nasycenia populacji. Znaczenie ma tu nie tylko przyrost naturalny populacji, ale także wzrost gospodarczy, którego dynamika jest większa dla państwa rozwijającego się wchodzącego dopiero w etap industrializacji, a mniejsza dla państwa wysoko zurbanizowanego. Kolejne pokolenia nie zarabiają już o tyle więcej, żeby opłacić emerytury poprzednim. To nie będzie działać w żaden sposób, kradzieże na emerytach tego w żaden sposób nie uratują.

   Jedyny sensowny sposób na zapewnienie czegoś w rodzaju emerytur dla ludzi dziś pracujących jest taki, żeby prywatnie opłacali sobie PRAWDZIWE składki, w wysokości i czasie indywidualnie dobranym tak, żeby po prostu wystarczyło na ich utrzymanie przez resztę życia. Ubezpieczalnie potrafią robić takie wyliczenia. Składki takie mogą być nawet wyższe od tych, które bierze ZUS, ale za to wypłata nie jest jakąś warunkową łachą. Wynika z umowy. Zarówno termin wypłaty jak i kwoty są ściśle określone. Pieniądze cały czas należą do ubezpieczonego. Koszt obsługi funduszu jest jawny. Taki system jest jedyną opcją, wszystko inne to po prostu jeden wielki wałek.

   Każde gadanie o RATOWANIU tego systemu to kłamstwa. I to nie takie zwykłe kłamstwa, tylko kłamstwa przygotowujące kolejną kradzież.

  •  

   pokaż komentarz

   @yourboss: Czyli podniesienie wieku emerytalnego do 120 lat też byś poparł. Byle byli w prawie. Przepis każe płacić haracz więc płacimy, przepis nie gwarantuje niczego w zamian więc niczego oczekiwać nie powinniśmy. Super logika. Abonament RTV też trzeba płacić, ale skoro żadnej umowy nie ma to od tak mogą jutro zaprzestać transmisji, a ty i tobie podobni będą klepać elaboraty dowodzące, że rząd może bo do niczego się nie zobowiązywał, a tak w ogóle to precz z socjalizmem.

  •  
   y......s via iOS

   -1

   pokaż komentarz

   @JarKo111: przecież napisałem, że sytuacja jest patologiczna ale tak to wygląda od strony prawnej. Nie ma umowy i nie ma Twoich pieniędzy i nie masz prawa decydować co się z nimi dzieje.

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry: No dobrze, nie musisz mi tego tłumaczyć bo ja tego nie neguję. Chodzi o grę polityczną Dudy i generalnie realia w jakich się poruszamy.

   W takiej sytuacji ekonomicznej KAŻDE tego typu posuniecie to szkoda dla kraju. Juz o bzdurach 500 zł na dziecko nie wspominając. Dalsze zadłuzanie w imie zacnych hasełek jest ok? nie sądzę.

   Niech Duda razem z pis kombinują najpierw SKĄD wziąć kasę na prostowanie spraw zamiast prostego ,, podpisuję jestem zajebisty '' bo to każdy głupek potrafi.

   Jakoś nie widzę projektów ustaw o obniżkach podatków czy uproszczeniu prawa czy trudnych reform, za które nikt sie nie bierze bo sie boi konsekwencji wizerunkowych. Ktos powie ok, za mało czasu upłynęło itd ale ja i tak nie wierzę że cos takiego się stanie.

   Jak pis wygra to razem z Dudą będzie cos w stylu odrodzenia moralnego, więcej kasy dla kościoła, święto smoleńskie i BYĆ MOŻE kosmetyczne podatki w stylu delikatnych korekt w dół. Jaki jest pis wiemy bo to pokazał.

  •  

   pokaż komentarz

   @death070:

   No dobrze, nie musisz mi tego tłumaczyć bo ja tego nie neguję. Chodzi o grę polityczną Dudy i generalnie realia w jakich się poruszamy.

   A to ja też wiem ;) Nie ufam PiS-owi. Wg mnie Duda to spoko gość, ALE z PiS, więc realne decyzje będzie pewnie podejmować nie kto inny, tylko Jarek.

   Jak pis wygra to razem z Dudą będzie cos w stylu odrodzenia moralnego, więcej kasy dla kościoła, święto smoleńskie i BYĆ MOŻE kosmetyczne podatki w stylu delikatnych korekt w dół. Jaki jest pis wiemy bo to pokazał.

   Widzisz, to z kolei wydaje mi się typowym "straszeniem PiS-em". Owszem, nie ufam im, może faktycznie tak będzie. Z drugiej strony weź poprawkę, że oni chcą trochę przy korytku posiedzieć. Nie są tak zdegenerowani jak bandyci z PO, dlatego między innymi samolot im spadł. Myślę, że od prezesa w dół PiS powinien wyciągnąć wnioski z poprzednich kadencji. Powinni też zdawać sobie dobrze sprawę czemu zawdzięczają dziś swoje poparcie. Nie sobie, nie Dudzie, zawdzięczają je wyłącznie swoim przeciwnikom, którzy są tak znienawidzeni przez ludzi, jak kiedyś był PiS, albo i jeszcze bardziej.

   PiS może zagrać sprytnie, albo głupio. Albo średnio. Wg mnie gdyby poparli kato-taliban - strzelili by sobie w stopę od razu z dwóch rur. To byłoby skrajnie głupie rozwiązanie. Niestety co do lewicowości PiS-u nie mam złudzeń. To wręcz byłoby uczciwe wobec swojego elektoratu. Elektorat ekonomicznie lewicowy w zasadzie w całości głosuje na PiS. Wszyscy, którzy panicznie boją się pomysłów takich jak prywatyzacja służby zdrowia czy likwidacja ZUS - głosują na nich, więc do nich będzie się PiS wdzięczył teraz. Do kogoś musi.

   Ale, bosz, czemu w ogóle gadamy o PiS? :) Nie będę na nich głosować! Lewakom mówię zdecydowane nie.

   W zasadzie jest tylko jedna rozpoznawalna partia, która jest faktycznie liberalna i faktycznie w opozycji do świnek przy korycie. Na nich będę głosował aż do skutku, chociaż by miało to trwać jeszcze 20 lat ;)

   Moja nadzieja wynika z tego: większość starszych ludzi ogląda telewizję. Na niej się wychowali, do niej się przyzwyczaili przez mniej więcej tyle czasu, ile ja żyję ;) Ci ludzie to istotny odsetek społeczeństwa. Ale młodzi coraz częściej w ogóle nie oglądają telewizji. Nie mówiąc już o tym, że gazet to raczej nie czytają. Ich głównym źródłem informacji jest Internet. A w necie wiadomo, król jest jeden ;)

   Gdyby wybory odbywały się w Internecie, Polska już mogłaby być liberalna i suwerenna. Ale to tylko kwestia czasu. Media rządowe w końcu stracą uprzywilejowaną pozycję i wtedy technika Goebbelsa przestanie działać. Dlatego uparcie, wybory w wybory, głosuję na tę samą opcję. Do skutku. W końcu wygra.

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry:

   Wg mnie Duda to spoko gość

   A to ciekawe na jakiej podstawie taki wniosek, usmiechu? Na razie tylko populizm pokazał

   Widzisz, to z kolei wydaje mi się typowym "straszeniem PiS-em"

   Jakie straszenie, to po prostu realna ocena. Otóż pis niczym sie od Po nie różni poza skrętem w kościół i ,, świętoszkowatość '' Że niby w czym menda z pis jest lepsza od po ? to tylko inna otoczka, z krzyzykiem i podlizem katolstwu.

   W zasadzie jest tylko jedna rozpoznawalna partia, która jest faktycznie liberalna i faktycznie w opozycji do świnek przy korycie. Na nich będę głosował aż do skutku, chociaż by miało to trwać jeszcze 20 lat ;)

   Mhm, raczej partia z odrealnionymi anarchistycznymi pomysłami, nigdy nie pokazali czy wdrożą to w ogóle.

   Gdyby wybory odbywały się w Internecie, Polska już mogłaby być liberalna i suwerenna

   Albo rozj$?!na. A w ogóle to ta partia to korwin, który lubuje sie w pierdzieleniu swoich słynnych farmazonów bo nigdy nie pracował bo nie musiał i Wipler plus jemu podobni którzy muszą być przy Korwinie bo nie mają gdzie sie podłączyć

  •  

   pokaż komentarz

   @death070:

   A to ciekawe na jakiej podstawie taki wniosek, usmiechu? Na razie tylko populizm pokazał

   Populizm nie zawsze jest zły. Wolisz polityków, którzy w nosie mają wolę swoich wyborców? Ja nie.

   Otóż pis niczym sie od Po nie różni poza skrętem w kościół i ,, świętoszkowatość '' (...)

   Chyba umknęło Ci dość sporo z ostatnich lat rządów PO. Dwie sprawy - korupcja, i reprezentowanie interesów obcych państw. W telegraficznym skrócie to odróżnia PO od PiS-u. Wolę ich świętoszkowatość, od mafii i zdrajców.

   Mhm, raczej partia z odrealnionymi anarchistycznymi pomysłami, nigdy nie pokazali czy wdrożą to w ogóle.

   Anarchistycznymi? Korwin jest legalistą, to dokładna odwrotność anarchii. Chyba, że nazywasz anarchizmem wszystko na prawo od etatyzmu.

   W jaki sposób mieli pokazać wdrożenie? Najpierw ludzie muszą na nich zagłosować. Jeśli do tej pory woleli komuchów, bandytów albo zdrajców to czyja wina? Ja bym powiedział, że durni którzy głosują (bądź też nie głosują a potem narzekają)

   Albo rozjebana.

   Znowu straszenie. Dokładnie to robi mafia rządząca, żeby utrzymać się przy korycie. Straszy, że jak zabiorą im koryto, to wszystko będzie "rozjebane", bo tylko oni wiedzą "jakie to wszystko jest trudne, skomplikowane" i już oni nie dopuszczą, żeby im ktoś korytko zabrał, znaczy się "rozj#$$ł kraj".

   A w ogóle to ta partia to korwin, który lubuje sie w pierdzieleniu swoich słynnych farmazonów bo nigdy nie pracował bo nie musiał i Wipler plus jemu podobni którzy muszą być przy Korwinie bo nie mają gdzie sie podłączyć

   Korwin nie pracował bo nie musiał. Zamiast tego zajął się działalnością polityczną za free. Czym przebija prawie wszystkich innych polityków. Prawie cała reszta robiła to dla hajsu i władzy. A w zasadzie ta władza to też dla hajsu.

   Ja pracuję całe życie, bo muszę. Popieram Korwina, bo on jeden (z polityków) nie chce wyciągać łapek po moją kasę.

   BTW, ja jego poglądy wdrażam we własne życie realnie. Unikam podatków, haraczy, kombinuję i przede wszystkim NIE KORZYSTAM Z ŻADNEJ DARMOCHY. Mam wbite w instytucje państwowe i ich usługi. W ich dotacje, zasiłki, ubezpieczenia i cały ten syf. Nic świniom przy korycie nie zawdzięczam. Za wszystko co mam zapłaciłem. Żyję na własny koszt, a przy okazji jeszcze pomagam innym. Ale nie z czyjejś kasy, jak lewactwo, tylko z własnej. To nie są żadne farmazony. Ja widzę w realnym świecie jak wygląda ta cała "pomoc" etatystów. I widzę, że ludzie, którzy dają radę - dają radę wyłącznie na przekór temu systemowi.

   Jeśli już ktoś komuś pomaga, to poza tym syfem. Własną pracą, własną kasą. Ludzie to robią. Chociaż w mediach ich oplują. A oni nawet nie będą się bronić, bo komu porządnemu chciałoby się robić jakieś wielkie halo ze swojej dobroczynności? To płytkie i słabe. Za to media wbijają młotkiem do głowy wszystkim - jak nie opieka państwa, to będzie armagedon, chaos i koniec świata.

   Dziś już nie tylko powinniśmy być wdzięczni swoim umiłowanym wodzom i partii, ale jeszcze Niemcom i reszcie towarzycha. Nie kupuj tego.

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry:

   Populizm nie zawsze jest zły. Wolisz polityków, którzy w nosie mają wolę swoich wyborców? Ja nie.

   Wole takich co mówią prawdę a nie obietnice w stylu 500zł, gderanie że służbę zdrowia trzeba naprawić itp.

   Chyba umknęło Ci dość sporo z ostatnich lat rządów PO. Dwie sprawy - korupcja, i reprezentowanie interesów obcych państw. W telegraficznym skrócie to odróżnia PO od PiS-u. Wolę ich świętoszkowatość, od mafii i zdrajców.

   Świętoszkowatość na pokaz, reszta to samo. ZObacz sobie na kluczowe głosowania. No ale spoko, przecież do pisu idą dobrzy a do PO źli , wiadomo. Hofffffff man pokazał czym jest pi i takich hofmanów tam pełno.

   Zresztą nie wiesz jak pis by się teraz na miejscu Po zachowywał bo pis rządził w innej erze geopolitycznej no chyba ze masz na myśli szaleńcze zaspokajanie ego kaczora który sie kłóci z Rosją i Niemcami.

   Korwin nie pracował bo nie musiał.

   Otóż to, ale nie przeszkadz mu to w p@?##!#eniu na temat uzdrowienia rynku pracy bo jak wiadomo , jak zliwkwiduje sie dochodowy to jutro zniknie bezrobocie a pojutrze będziemy drugą Irlandią.

   Prawie cała reszta robiła to dla hajsu i władzy.

   KOrwin też dla władzy bo kasę już mu los zesłał, i dla fejmu oczywiście bo to jego hobby.

   Ja pracuję całe życie, bo muszę. Popieram Korwina, bo on jeden (z polityków) nie chce wyciągać łapek po moją kasę.

   Skąd wiesz ze nie chce? jakos sie wspaniałomyślnie nie zrzekł pensji z UE to pewnie z parlamentu w Pl tez sie nie zrzeknie.

   Korwin po prostu lubi p@?##!#ić i brylować w mediach, kase juz ma więc idzie po władzę bo kasa i władza kręci najbardziej a władzy on jeszcze nie ma.

   Juz za jego plecami czają sie inni ( takie hofmany ) którzy juz czkają aby go znów wyj?!!ć i wskoczyć na lidera i stworzyc kolejną partię parlamentarną, potem otoczka zacnych wolnościowych rozwiązań zniknie ( zweryfikuje je życie w parlamencie, zakłądając że się dostaną do sejmu ) plus dodajmy do tego ze włądza i koryto z czasem deprawują i powstanie kolejny tusk ze świtą o nazwie korwin czy tam inni libertarianie.

   Ryży tez w czasie wyborów p@?##!#ił a potem wdepnął w sejm i oto kogo mamy. Tak samo bedzie z młodymi korwinistami

 •  
  R....m

  +32

  pokaż komentarz

  Naprawdę, śmiałem się z Komorowskiego przez 5 lat, ale widzę, że nowa kancelaria w kontraście robi z Nałęcza geniusza.

  Tak się pisze jedną z najważniejszych ustaw w Polsce:

  1. Najpierw bierzemy wyliczenia rządowe

  źródło: pbs.twimg.com

 •  

  pokaż komentarz

  Prezydent Duda jak dotąd robi za kierat w kampanii wyborczej. Skąd ten podział wiekowy w projekcie emerytalnym? Dążymy do zrównania płci, wynagrodzeń, a tu taki zonk. Statystycznie, kobiety żyją dłużej od mężczyzn... Dlaczego mają o pięć lat krócej pracować?