•  
  s........e

  +245

  pokaż komentarz

  Fajne i z pomysłem.

 •  

  pokaż komentarz

  Po cholerę Tychom park wodny? chcą mieć kolejną jednostkę, do której będzie trzeba dokładać krocie? Ruda Śląska posiada park wodny i pluje sobie w brodę bo koszty utrzymania są ogromne. Nawet Katowice zrezygnowały z planu budowy podobnego obiektu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Emdeka: A po co ścieżki rowerowe? Niedawno zauważyłem nowy most dla rowerów po środku niczego. Wieś na kilkanaście domów, obok most dla samochodów, ruch niewielki, ale musieli wybudować osobny most dla rowerów - jak rocznie przejedzie tamtędy 100 rowerów to będzie sukces.
   Po co kosztowne, słomiane inwestycje? Misia nie oglądałeś?

  •  

   pokaż komentarz

   Po cholerę Tychom park wodny?

   @Emdeka: Żeby krewni i znajomi królika dostali kasę na takie spoty, kontrakty budowlane, kontrakty obsługi... naprawdę wierzysz, że takie inwestycje mają na siebie zarabiać zdaniem urzędasów? :D

  •  

   pokaż komentarz

   @Emdeka: w Katowicach wolałabym basen niz kolejną galerie ...

  •  

   pokaż komentarz

   @Emdeka: @komandor: pewnie, niech nie mają w ogóle rozrywek bo akurat ty mieszkasz w większym mieście. Ja chcę mieć park wodny, klasyczną pływalnię, kino, teatr, filharmonię, operę, kręgielnię, klub rockowy i bar z dobrym piwem kraftowym i gdybym nie miałem tego u siebie to bym się wk?$$ił i o to zawalczył. Może tobie wystarczy praca do bycia spełnionym i najlepiej to żeby wszystko szło na drogi i fabryki ale ja chcę mieć ścieżkę rowerową "dowsząd" bo wolę rower od samochodu TYM BARDZIEJ W MAŁYM MIEŚCIE gdzie wszędzie się na rowerze da dojechać w krótkim czasie.

  •  

   pokaż komentarz

   Po cholerę Tychom park wodny?

   @Emdeka: Masz rację. Mieszkańcy mają siedzieć w domu i oglądać TV. A nie jakieś pływanie, sporty czy cholera wie co. Może jeszcze jakiś weekend poza galerią handlową? Durne pomysły.

  •  

   pokaż komentarz

   @makkak: Unia ? A więc to nie lokalni, wybrani w jednomandatowych okręgach wyborczych miejscowi przedstawiciele to wymyślili a represyjna Unia im to wcisnęła ? Co za ucisk.

  •  
   w.................z

   -2

   pokaż komentarz

   @Emdeka: Nie tylko Katowice, Sosnowiec też na szczęście, po porażce Dąbrowy Górniczej i na ich doświadczeniach też zrezygnował z budowy.

  •  

   pokaż komentarz

   Ja chcę mieć park wodny, klasyczną pływalnię, kino, teatr, filharmonię, operę, kręgielnię, klub rockowy i bar z dobrym piwem kraftowym

   @Djuna: A ja chcę opisanego wczoraj Mercedesa S600 w wersji Maybach, salę treningową w piwnicy, pole golfowe na podwórku za domem (oczywiście 18 dołków, więc podwórko musi być spore), do tego darmowy karnet na loty w dowolne miejsce na świecie minimum 4 razy roku no i oczywiście 8 miesięcy płatnego urlopu rocznie. I gówno mnie obchodzi, kto za to będzie płacił! Ale na imigrantów zwanych uchodźcami wyciągających ręce po kasę to psioczyć lubisz co? :D

   Masz rację. Mieszkańcy mają siedzieć w domu i oglądać TV. A nie jakieś pływanie, sporty czy cholera wie co.

   Ale zauważyłeś, że w ramach sportu robią salę kinową (nazwali to wprawdzie "amfiteatrem słonecznym" ale co tam) a w kwestii pływania to budują to na brzegu jeziora?

  •  

   pokaż komentarz

   Żeby krewni i znajomi królika dostali kasę na takie spoty, kontrakty budowlane, kontrakty obsługi... naprawdę wierzysz, że takie inwestycje mają na siebie zarabiać zdaniem urzędasów? :D

   @moby04: Akurat nie masz racji.
   http://www.parkwodnytychy.pl/o_parku

   POZYSKANIE TANIEGO ŹRÓDŁA FINANSOWANIA INWESTYCJI
   Elementem strategii finansowej Parku Wodnego w Tychach jest emisja obligacji stanowiąca alternatywę dla kredytów bankowych.
   W czerwcu 2014r. ogłosiliśmy przetarg na wybór agenta emisji obligacji, poprzedzony konsultacjami z bankami. Jak podkreśla Zbigniew Gieleciak - prezes RCGW S.A.: Wyzwanie dla RCGW S.A. stanowiła taka projekcja finansowa inwestycji, aby z niebankowalnego projektu stał się on akceptowalnym przez bank. Dzisiaj możemy powiedzieć o sukcesie na tej płaszczyźnie, ponieważ udało się pozyskać, z Banku PKO S.A., 50 mln zł z 10-letnią perspektywą spłaty, na bardzo dobrych warunkach, niespotykanych na naszym rynku gospodarczym.
   Pozostała kwota potrzebna na realizację inwestycji będzie pochodziła ze środków własnych naszej spółki.


   Poza tym - Tychy jako jedyne miasto w Polsce posiadają oczyszczalnię ścieków która produkuje energię (w postaci biogazu). Niestety, ta energia nie może być z jakiś politycznych powodów sprzedawana, więc albo marnowałaby się, albo trzeba by ją oddawać za darmo. Dlatego powstał pomysł wykorzystania jej w takim obiekcie. Wystarczy poczytać:

   Realizowanie inwestycji właśnie przez naszą spółkę jest kluczowe, ponieważ zapewnia to znaczne obniżenie kosztów eksploatacyjnych. Zdecydowaliśmy się bowiem na innowacyjny sposób zaopatrzenia w energię elektryczną i ciepło, które to stanowią największy koszt funkcjonowania obiektu. Zamierzamy wykorzystać potencjał, jakim dysponujemy na oczyszczalni ścieków, w postaci nadwyżki biogazu, z którego równocześnie produkuje się energię elektryczną i ciepło.
   Przypominamy, że tyska oczyszczalnia ścieków jest jedyną oczyszczalnią samowystarczalną energetycznie w Polsce! Ilość energii elektrycznej powstającej na oczyszczalni w Tychach byłaby w stanie zaspokoić potrzeby energetyczne 16-tysięcznego miasta. Chcemy to wykorzystać. Energetyczne wykorzystanie biogazu uczyni całą inwestycją tańszą w utrzymaniu i bardziej efektywną, a tym samym dostępną dla mieszkańców.
   Wyzwaniem dla naszej Spółki jest wzrost ilości produkowanego biogazu, tak by możliwe było pokrycie w 100% potrzeb zarówno oczyszczalni ścieków, jak i Parku Wodnego w energię elektryczną i niemal w 100% w niezbędneciepło.

  •  

   pokaż komentarz

   @Emdeka: skąd się wzięła moda na parki wodne?

  •  

   pokaż komentarz

   Unia ? A więc to nie lokalni, wybrani w jednomandatowych okręgach wyborczych miejscowi przedstawiciele to wymyślili a represyjna Unia im to wcisnęła ? Co za ucisk.

   @Prezes_Amber_Gold: Niestety, muszę cię zmartwic, to akurat lokalni przedstawiciele. Unia gówno ma z tym wspólnego. Przykro mi.

  •  

   pokaż komentarz

   Akurat nie masz racji.

   @guziec_z_afryki: Tak... a generalnym wykonawcą jest Mostostal Warszawa, którego prezesem przypadkowo jest powiązany z SLD były prezes Telekomunikacji (przed wykupem w France Telecom) Marek Józefiak. To, że najnowszy raport rady nadzorczej zawiera nazwiska 6 członków (poprzedni miał 5) nic nie znaczy wobec tego, że wpis mówi o 7 osobach. Powiązań poprzez zagraniczne spółki nie chce mi się sprawdzać.

   Inżynier kontraktu: Bud Invent też nie ma żadnych powiązań. Życiorys prezesa (Cezary Wąsowski) nic nie sugeruje... Choć uczciwie przyznam, że co do vice (Zbigniew Kawecki) to co najwyżej wiek jest podejrzanie niski jak na stanowisko...

   Ważne jedynie, że na oficjalnej stronie projektu jakiś student marketingu napisał ładny tekst udowadniający, że nigdzie się nie udało ale tu będzie inaczej! :)

  •  

   pokaż komentarz

   A ja chcę opisanego wczoraj Mercedesa S600 w wersji Maybach, salę treningową w piwnicy, pole golfowe na podwórku za domem (oczywiście 18 dołków, więc podwórko musi być spore), do tego darmowy karnet na loty w dowolne miejsce na świecie minimum 4 razy roku no i oczywiście 8 miesięcy płatnego urlopu rocznie. I gówno mnie obchodzi, kto za to będzie płacił! Ale na imigrantów zwanych uchodźcami wyciągających ręce po kasę to psioczyć lubisz co? :D

   @moby04: Zarób sobie, to będziesz miał. Nie widzę w czym problem? Ty dajesz kasę na ten aquapark?

   Ale zauważyłeś, że w ramach sportu robią salę kinową (nazwali to wprawdzie "amfiteatrem słonecznym" ale co tam) a w kwestii pływania to budują to na brzegu jeziora?

   Ta... na środku jeziora od razu.

  •  

   pokaż komentarz

   @guziec_z_afryki: No jak to ? To nie Unia wywaliła pieniądze w błoto ? Nie możliwe !

   pokaż spoiler P.S. Radzę wykalibrować miernik ironii.

  •  

   pokaż komentarz

   Tak... a generalnym wykonawcą jest Mostostal Warszawa, którego prezesem przypadkowo jest powiązany z SLD były prezes Telekomunikacji (przed wykupem w France Telecom) Marek Józefiak.

   Rozumiem że oczekujesz że taki obiekt powinna wybudować wypożyczalnia kaset video której właścicielem jest pan Zenon nie powiązany z nikim?

   To, że najnowszy raport rady nadzorczej zawiera nazwiska 6 członków (poprzedni miał 5) nic nie znaczy wobec tego, że wpis mówi o 7 osobach.

   Co ma tu rada nazdorcza do tego?

   Powiązań poprzez zagraniczne spółki nie chce mi się sprawdzać.

   @moby04: Jakich "powiązań"?

  •  

   pokaż komentarz

   Zarób sobie, to będziesz miał. Nie widzę w czym problem? Ty dajesz kasę na ten aquapark?

   @guziec_z_afryki: Tak. Nawet mieszkając w Niemczech płacę podatki, które następnie bierze UE i przekazuje to na inwestycję w Aquapark, który na 100% rentowny nie będzie. Wtedy z kolei miasto zacznie dopłacać. No ale żeby dopłacać będzie musiało komuś zabrać... wtedy to już nie będę ja na szczęście. :)

   Ta... na środku jeziora od razu.

   Na oficjalnej stronie jest informacja, że miejscem budowy jest ul. Sikorskiego w Tychach. Na podstawie klipu wstawionego niżej przez @Lilac wnioskuję, że ma graniczyć z terenami zielonymi. Ulica Sikorskiego w tym mieście graniczy z takimi na odcinku mniej więcej od rzeki Gostynia do skrzyżowania ulicą Parkową. Daje to jakieś 100 metrów do jeziora Paprocańskiego... A nawet jak jest trochę dalej to i tak ci wszyscy usportowieni sobie poradzą. :D

  •  

   pokaż komentarz

   No jak to ? To nie Unia wywaliła pieniądze w błoto ? Nie możliwe !

   P.S. Radzę wykalibrować miernik ironii.

   @Prezes_Amber_Gold: Ach, czyli jeśli coś finansuje Unia, to ironicznie piszesz coś o "ucisku" i szydzisz z "lokalnych przedstawicieli" co to nie dali, ale jak się nagle okazuje że to jednak nie Unia, a ci przedstawiciele właśnie, to nagle ta świetna inwestycja staje sie "pieniędzmi wyrzuconymi w błoto". LOL.

  •  

   pokaż komentarz

   @guziec_z_afryki: Nie. Szydzę, że wcześniejszego stwierdzenia, że skoro to chybiona inwestycja to na pewno wina Unii a nie tych co do niej o te pieniadze piszą. I z tego jak to JOWy i wyjscie z Unii zakończy marnotrastwo.

  •  

   pokaż komentarz

   Rozumiem że oczekujesz że taki obiekt powinna wybudować wypożyczalnia kaset video której właścicielem jest pan Zenon nie powiązany z nikim?

   @guziec_z_afryki:

   Rozumiem, że stwierdzenie wcześniejsza odpowiedź:

   Żeby krewni i znajomi królika dostali kasę na takie spoty, kontrakty budowlane, kontrakty obsługi... naprawdę wierzysz, że takie inwestycje mają na siebie zarabiać zdaniem urzędasów? :D

   @moby04: Akurat nie masz racji.

   Już nie ma racji bytu? W ciągu raptem 5-6 minut wyciągnąłem Ci info o powiązaniach politycznych gościa będącego głównym beneficjentem inwestycji budowlanej a Ty twierdzisz, że cudów wymagam (mimo, że chwilę wcześniej mówiłeś o tym, że "nie mam racji")

  •  

   pokaż komentarz

   @guziec_z_afryki: Tak. Nawet mieszkając w Niemczech płacę podatki, które następnie bierze UE i przekazuje to na inwestycję w Aquapark,

   Qrwa, czy ty w ogóle potrafisz czytać ze zrozumieniem? Pieniądze nie pochodzą z UE. Ile razy to trzeba napisać? Kasa na budowę pochodzi z obligacji miejskich, inwestycji przez miejską spółkę i z pożyczki z banku PKO.
   http://www.parkwodnytychy.pl/o_parku
   Nic się nie bój o swoje niemieckie podatki.

   który na 100% rentowny nie będzie. Wtedy z kolei miasto zacznie dopłacać.
   Taki szczegół że właśnie ma być. Ale ty wiesz lepiej na 100 procent.

   No ale żeby dopłacać będzie musiało komuś zabrać... wtedy to już nie będę ja na szczęście. :)
   Ale może nie mart się o mieszkańców którego nawet na oczy nie widziałeś.

   Na oficjalnej stronie jest informacja, że miejscem budowy jest ul. Sikorskiego w Tychach. Na podstawie klipu wstawionego niżej przez @Lilac wnioskuję, że ma graniczyć z terenami zielonymi. Ulica Sikorskiego w tym mieście graniczy z takimi na odcinku mniej więcej od rzeki Gostynia do skrzyżowania ulicą Parkową. Daje to jakieś 100 metrów do jeziora Paprocańskiego... A nawet jak jest trochę dalej to i tak ci wszyscy usportowieni sobie poradzą. :D

   @moby04: A wystarczy sprawdzić w google maps i sam poda że jest to 2.3 km idąc pieszo
   https://www.google.com/maps/dir/50.1035226,18.9769148/O%C5%9Brodek+Wypoczynkowy+Paprocany/@50.0968532,18.976912,15z/data=!3m1!4b1!4m9!4m8!1m0!1m5!1m1!1s0x0:0x8bc1208f2a3fca0b!2m2!1d18.9937562!2d50.0915189!3e2

  •  

   pokaż komentarz

   Już nie ma racji bytu? W ciągu raptem 5-6 minut wyciągnąłem Ci info o powiązaniach politycznych gościa będącego głównym beneficjentem inwestycji budowlanej a Ty twierdzisz, że cudów wymagam (mimo, że chwilę wcześniej mówiłeś o tym, że "nie mam racji")

   @moby04: No wyguglałeś że prezesem Mostostalu jest gość jakoś tam powiązany z SLD. I czego to ma dowodzić? Że władze w Tychach są z SLD i dali zarobić kumplowi? Kto konkretnie? Na razie żadnych powiązań tej władzy z Mostostalem nie widzę, jaśniej proszę.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie. Szydzę, że wcześniejszego stwierdzenia, że skoro to chybiona inwestycja

   @Prezes_Amber_Gold: Obiekt nawet jeszcze nie powstał, więc nie można stwierdzić że to chybiona inwestycja. Wyciąganie jakichkolwiek wniosków na podstawie założeń z dupy jest pozbawione sensu.

  •  

   pokaż komentarz

   Qrwa, czy ty w ogóle potrafisz czytać ze zrozumieniem? Pieniądze nie pochodzą z UE. Ile razy to trzeba napisać? Kasa na budowę pochodzi z obligacji miejskich, inwestycji przez miejską spółkę i z pożyczki z banku PKO.

   @guziec_z_afryki: Zacznę od standardu: jak się wstydzisz przeklinać to tego nie rób. Jak się nie wstydzisz to pisz po polsku "kurwa". Wykop ma funkcję filtrowania przekleństw więc jak ktoś sobie nie życzy to tego nie zobaczy.

   Co do czytania ze zrozumieniem to lecim: właścicielem inwestycji jest Regionalne Centrum Gospodarki Wodno - Ściekowej S.A. ... Tak się składa, że jako spółka akcyjna musi ona publikować raporty. Więc nie opowiadaj mi, że nie będzie konieczności dokładania się bo spółka miejska, której istotnymi przychodami są "dotacje" i "inne przychody operacyjne" wyłoży ze środków własnych! Obligacje miejskie również nie są spłacane przez ufo. O tym, że miasto (społeczeństwo) zapłaci odsetki bankowi będącemu własnością społeczeństwa, który po drodze skasuje prowizję nawet nie chce mi się pisać. Ważne, że na marketingowej papce w necie napisali, że jest ok. :)

   Taki szczegół że właśnie ma być. Ale ty wiesz lepiej na 100 procent.

   Osoba odpowiedzialna za inwestycję finansowaną de facto przez 3 spółki publiczne twierdzi, że efekt będzie rentowny. Pieprzyć doświadczenia Sosnowca, Oleśnicy, Suwałk czy decyzje Katowic. Przecież gość pobierający kasę tak długo jak ten cyrk trwa na pewno by przyznał, że to nie ma racji bytu.

   Ale może nie mart się o mieszkańców którego nawet na oczy nie widziałeś.

   Jak masz na myśli "mieszkańców miasta" którego nie widziałem to zła wiadomość: widziałem. Jak masz na myśli "mieszkańców miasta których nie widziałem" to cóż - znam trochę ludzi z Tychów. Ale chodziło mi o głębszy kontekst skłonności do przepieprzania nie swoich pieniędzy... Pewnie nie zrozumiesz no ale trudno...

   A wystarczy sprawdzić w google maps i sam poda że jest to 2.3 km idąc pieszo

   Przyznam, że długo nie szukałem w sieci dokładnego adresu ale na oficjalnej stronie podali adres z dokładnością do ulicy. A to na mapce wygląda raczej na blokowisko. Aha, odległość od Sikorskiego do wspomnianego jeziora sprawdzałem na mapach google właśnie. :)

  •  

   pokaż komentarz

   Obiekt nawet jeszcze nie powstał, więc nie można stwierdzić że to chybiona inwestycja. Wyciąganie jakichkolwiek wniosków na podstawie założeń z dupy jest pozbawione sensu.

   @guziec_z_afryki: Skoro obiekt jeszcze nie stoi i nie można ocenić rentowności to dlaczego już 2 razy zacytowałeś mi deklaracje, że w 100% będzie utrzymywana z przychodów spółki (pomijam, że na liście takowych są dotacje)? Założenia spółki są wiarygodne ale moje oparte na innych aquaparkach jednak "z dupy"?

  •  

   pokaż komentarz

   @Emdeka: A ja mieszkam w niewielkiej miejscowości na pomorzu i mamy park wodny, który dzięki dobremu zarządzaniu wychodzi na zero, a nawet trochę zarabia, pozdrawiam.

  •  

   pokaż komentarz

   @wroclawowy: @shevogue:
   Do Rudy Śląskiej z Tychów jest 20 km, aqua park nie raczej miejscem, do którego chodzi się codziennie a odległość 20km nie jest drogą niemożliwą do przebycia mieszkając w aglomeracji.

   @Djuna:
   Tychy są w aglomeracji śląskiej część miejsc, o których wspominasz mają u siebie a do drugiej części mają rzut beretem. Mieszkam w pobliżu aglomeracji śląskiej i nie jest to żadnym problemem, aby ruszyć 20-30 km i skorzystać z dóbr wszelakiej kultury. Ale Polak jest wygodny wszystko musi mieć pod nosem bo "mi się należy", jednocześnie zapomina, że przez takie inwestycje masa jego pieniędzy jest bezsensownie wyrzucana w błoto na koszt utrzymania nierentownego obiektu, tych samych pieniędzy, które mogłyby być wydane na m.in. ścieżki rowerowe, aby w weekendowe po południe umożliwić Ci podróż na rowerze do pożądanych miejsc.

   @ChomikSon:

   stać nas to mamy :)
   to się okaże po otwarciu obiektu i zainteresowaniem ludzi. Znając życie obiekt jest budowany w formule PPP i koszty ponoszone przez miasto będą uzależnione od kosztów poniesionych przez inwestora i co najważniejsze liczbą odwiedzin. Życzę Tychom, abym się mylił jednak polskie realia mogą szybko zweryfikować huczną inwestycję.

  •  

   pokaż komentarz

   @guziec_z_afryki: Zacznę od standardu: jak się wstydzisz przeklinać to tego nie rób. Jak się nie wstydzisz to pisz po polsku "kurwa". Wykop ma funkcję filtrowania przekleństw więc jak ktoś sobie nie życzy to tego nie zobaczy.

   Dziękuję za pyszną radę wujku, pozwlisz jednak że będę pisał tak jak ja uważam za stosowne i sam będę decydował czego się wstydzę a czego nie.

   Co do czytania ze zrozumieniem to lecim: właścicielem inwestycji jest Regionalne Centrum Gospodarki Wodno - Ściekowej S.A. ... Tak się składa, że jako spółka akcyjna musi ona publikować raporty. Więc nie opowiadaj mi, że nie będzie konieczności dokładania się bo spółka miejska, której istotnymi przychodami są "dotacje" i "inne przychody operacyjne" wyłoży ze środków własnych!

   Jakie dotacje?? RCGW zarabia na siebie i dodatkowo produkuje energię i właśnie dlatego Tychy zdecydowały się budowę tego aquaparku. Podaj mi linka skąd wziąłeś te informacje że spółka jest dotowana?

   Obligacje miejskie również nie są spłacane przez ufo. O tym, że miasto (społeczeństwo) zapłaci odsetki bankowi będącemu własnością społeczeństwa, który po drodze skasuje prowizję nawet nie chce mi się pisać. Ważne, że na marketingowej papce w necie napisali, że jest ok. :)

   Ale chłopie, znowu się niepotrzebnie interesujesz cudzymi pieniędzmi. Obligacje będą spłacane tym, którzy je wykupią. Jak nie chcesz w to wchodzić, to nikt cię nie zmusza.

   Osoba odpowiedzialna za inwestycję finansowaną de facto przez 3 spółki publiczne twierdzi, że efekt będzie rentowny. Pieprzyć doświadczenia Sosnowca, Oleśnicy, Suwałk czy decyzje Katowic.

   Tak bo oczywiście jak w Sosnowcu padnie sklep rowerowy, to nie ma sensu otwierać takiego w Tychach. Widać od razu że sklepy rowerowe nie zarabiają na siebie.

   Przecież gość pobierający kasę tak długo jak ten cyrk trwa na pewno by przyznał, że to nie ma racji bytu.

   Czyli uważasz że skoro w czyimś interesie jest żeby kłamać, to na pewno to robi? I to jest wystarczający dowód na nieprawdziwość tego co mówi?

   Ale może nie mart się o mieszkańców którego nawet na oczy nie widziałeś.

   Jak masz na myśli "mieszkańców miasta" którego nie widziałem to zła wiadomość: widziałem.

   Eche, tak widziałeś, że twierdzisz że park wodny w odległości dwóch i pół kilometra od jeziora jest budowany "na brzegu jeziora".

   Jak masz na myśli "mieszkańców miasta których nie widziałem" to cóż - znam trochę ludzi z Tychów. Ale chodziło mi o głębszy kontekst skłonności do przepieprzania nie swoich pieniędzy... Pewnie nie zrozumiesz no ale trudno...

   @moby04: Ale te pieniądze są "swoje". Z tyskiej spółki, nie z tej twojej Unii.
   Nawiasem mówiąc - nie powinieneś się tak o nie rzucać. Chyba wiesz że jak jedziesz po bezpłatnej niemieckiej autobahnie swoim passatem w dizlu, to na nie też jakiś Niemiec wcześniej wybulił w podatkach?

   Ciągle czekam na te powiązania które wyguglałeś. Bo na razie jedynie wiem jedynie o dwóch bulwersujacych sprawach, że jakiś prezes lubi SLD i rada nadzorcza ma 6 nazwisk (czy 7). Aha - i że jeden wiceprezes jest chyba za młody, a to wystarczy na tyle że reszty to nawet nie chce ci się sprawdzać.
   Chyba powineneś napisać o tym do jakiejś gazety, niech to opiszą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Emdeka: Masz rację, ale Tychy to śląski ewenement. W żadnym innym mieście nie widziałem tylu właśnie ścieżek rowerowych, terenów zielonych, miejsc do uprawiania sportu, miejsc do wypoczynku. Jest też Stadion Zimowy i nowy stadion piłkarski. Nie bez powodu slogan miasta brzmi "Tychy Dobre Miejsce". Tyszanie są wysportowani i do parku wodnego będą chodzić, o to jestem spokojny.
   Sądzę więc, że park wodny może być rentowny z kilku powodów. Przede wszystkim będzie konkurencyjny, poczytaj o atrakcjach. Po drugie w konurbacji śląskiej mieszka około 3 milionów ludzi, jest kogo kusić żeby przyjechali do Tychów. Myślę, że będzie w porządku.

  •  

   pokaż komentarz

   Założenia spółki są wiarygodne ale moje oparte na innych aquaparkach jednak "z dupy"?

   @moby04: Założenia spółki opierają się na wyliczeniach - chcesz je kwestionować, to zakwestionuj dane.

   "Ilość energii elektrycznej powstającej na oczyszczalni w Tychach byłaby w stanie zaspokoić potrzeby energetyczne 16-tysięcznego miasta. Chcemy to wykorzystać. Energetyczne wykorzystanie biogazu uczyni całą inwestycją tańszą w utrzymaniu i bardziej efektywną, a tym samym dostępną dla mieszkańców."
   "Wyzwaniem dla naszej Spółki jest wzrost ilości produkowanego biogazu, tak by możliwe było pokrycie w 100% potrzeb zarówno oczyszczalni ścieków, jak i Parku Wodnego w energię elektryczną i niemal w 100% w niezbędne ciepło."

   Źródłem twoich jest possany palec.

  •  

   pokaż komentarz

   @fatoom87:

   Sądzę więc, że park wodny może być rentowny z kilku powodów. Przede wszystkim będzie konkurencyjny, poczytaj o atrakcjach. Po drugie w konurbacji śląskiej mieszka około 3 milionów ludzi, jest kogo kusić żeby przyjechali do Tychów. Myślę, że będzie w porządku.
   Możesz być pewien, że Ruda kierowała się dokładnie tymi samymi przesłankami. Warto też posłużyć się doświadczeniami okolicy. Tak jak wyżej napisałem, życzę Tychom abym się w tej kwestii mylił.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale na imigrantów zwanych uchodźcami wyciągających ręce po kasę to psioczyć lubisz co?

   @moby04: jestem lewakiem i bronię uchodźców w każdym poście.

  •  

   pokaż komentarz

   @Emdeka: Pominę fakt, że miasto ma basen miejski i minimum 2 baseny szkolne, z którego można korzystać w określonych godzinach. Miasto też kiedyś chciało wybudować drugie lodowisko (ponoć w tym samym miejscu, co powstający teraz park wodny), bo widzieli to, że remont pierwszego jest droższy (i niewyremontowany chciano oddać młodzieżówce GKS Tychy), ale nie widzieli już tego, że nowy kiedyś też będzie trzeba remontować.

  •  

   pokaż komentarz

   @Emdeka: bo w Rudzie Śląskiej miał być park wodny a powstała zwykła chujnia.

  •  

   pokaż komentarz

   Podaj mi linka skąd wziąłeś te informacje że spółka jest dotowana?

   @guziec_z_afryki: No i gadaj tu z takim. Z około 3 milionów zysku dotacje to około 50k złotych rocznie (2012, 2013, 2014) ale do tego dochodzi tajemnicza pozycja "inne przychody operacyjne" w wysokości około 800 tysięcy. A takie inne w skróconym raporcie finansowym oznaczać może w sumie wszystko. Tu znajdziesz raporty z ostatnich lat: http://bip.rcgw.pl/pl/bip/majatek/220.html&podstrona=5 i moim zdaniem przejrzyste nie są.

   Eche, tak widziałeś, że twierdzisz że park wodny w odległości dwóch i pół kilometra od jeziora jest budowany "na brzegu jeziora".

   Gdzie tak twierdziłem? Widziałem jedynie jeden z klipów promocyjnych, połączyłem obrazki (roślinność) z nazwą ulicy - NIE DOKŁADNYM NUMEREM BO TEGO NA STRONIE NIE PODAJĄ - i wyszło mi około 100-150 metrów. Ty jednak wiesz, że obiekt budują przy Sikorskiego 60 (bo ten adres podałeś jako właściwy) i masz totalnie w dupie, że jest tam blok mieszkalny.

   "Ilość energii elektrycznej powstającej na oczyszczalni w Tychach byłaby w stanie zaspokoić potrzeby energetyczne 16-tysięcznego miasta. Chcemy to wykorzystać. Energetyczne wykorzystanie biogazu uczyni całą inwestycją tańszą w utrzymaniu i bardziej efektywną, a tym samym dostępną dla mieszkańców."
   "Wyzwaniem dla naszej Spółki jest wzrost ilości produkowanego biogazu, tak by możliwe było pokrycie w 100% potrzeb zarówno oczyszczalni ścieków, jak i Parku Wodnego w energię elektryczną i niemal w 100% w niezbędne ciepło."


   Mój wyssany palec przeciwko deklaracji kogoś, komu płacą za deklarowanie, że Ziemia jest płaska. Gdzie te wyliczenia? Tylko mi nie dawaj proszę cytatu znowu z tej samej strony...

  •  

   pokaż komentarz

   @Emdeka: Wiesz, to jednak GOP (w sumie konurbacja ma ~3 milionów mieszkańców), jeśli nie z samych Tych, to z okolicznych miast na pewno ktoś tam będzie przyjeżdżał. No przynajmniej w teorii, jak w praktyce, trudno przewidzieć, ale na pewno co innego gdyby dookoła były same wiochy.

  •  

   pokaż komentarz

   @guziec_z_afryki: No i gadaj tu z takim. Z około 3 milionów zysku dotacje to około 50k złotych rocznie (2012, 2013, 2014)

   Chcesz powiedzieć że miasto dopłaca do swojej spółki, która przyniosła miastu 3 miliony zysku a otrzymała 50 tysięcy dotacji? Potrafisz chyba porównać te dwie liczby... np. odjąć jedną od drugiej?

   ale do tego dochodzi tajemnicza pozycja "inne przychody operacyjne" w wysokości około 800 tysięcy. A takie inne w skróconym raporcie finansowym oznaczać może w sumie wszystko.

   Nie, nie może. To żadna "tajemnicza pozycja" tylko termin księgowy, i nie może "oznaczać wszystkiego", tylko to co w ustawie o rachunkowości, doucz się
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Pozosta%C5%82e_przychody_operacyjne

   Tu znajdziesz raporty z ostatnich lat: http://bip.rcgw.pl/pl/bip/majatek/220.html&podstrona=5 i moim zdaniem przejrzyste nie są.

   No właśnie problem w tym, że zamiast o faktach ty ciągle gadasz o "swoim zdaniu". Twoim zdaniem dwa i pół kilometra od jeziora to "na brzegu". Twoim zdaniem ten aquapark jest budowany za twoje niemieckie podatki. Twoim zdaniem oczywistym jest że istnieją jakieś powiązania biznes - władza, które szybko odkryłeś, ale których do tej pory nie raczyłeś zdradzić. Twoim zdaniem w końcu raporty spółki ukrywają jakieś dane finansowe. W takim razie powineneś swoje wątpliwości zgłosić do NIK. Nie zapomnij tylko poradzić się jakiegoś księgowego, bo jak widać masz o tym takie pojęcie jak o wszystkim (czyli żadne).

   Eche, tak widziałeś, że twierdzisz że park wodny w odległości dwóch i pół kilometra od jeziora jest budowany "na brzegu jeziora".
   Gdzie tak twierdziłem?


   Tutaj?
   http://www.wykop.pl/link/2768427/spot-promocyjny-parku-wodnego-w-tychach/#comment-31131327
   Cytuję:

   Ale zauważyłeś, że w ramach sportu robią salę kinową (nazwali to wprawdzie "amfiteatrem słonecznym" ale co tam) a w kwestii pływania to budują to na brzegu jeziora?
   Więc twierdzisz że to nie ty napisałeś? Czyli ktoś ci się włamał na komputer i wypisuje bzdury. Zainstaluj sobie jakiegoś antywira albo co.

   Widziałem jedynie jeden z klipów promocyjnych, połączyłem obrazki (roślinność) z nazwą ulicy - NIE DOKŁADNYM NUMEREM BO TEGO NA STRONIE NIE PODAJĄ - i wyszło mi około 100-150 metrów.

   Ale ja uświadamiam ci jedynie że to brednie. Nie tłumacz mi DLACZEGO piszesz takie brednie, bo mnie to zupełnie nie obchodzi.

   Ty jednak wiesz, że obiekt budują przy Sikorskiego 60 (bo ten adres podałeś jako właściwy) i masz totalnie w dupie, że jest tam blok mieszkalny.

   1. Kłamiesz, nigdzie nie podałem takiego adresu (zacytuj jeśli twierdzisz że jest inaczej)
   2. Owszem przy Sikorskiego 60 jest blok mieszkalny.
   3. Podałem linka do google map zaznaczając punkt gdzie powstanie aquapark, owszem, google pokazuje że ten punkt to adres Sikorskiego 60, bo to najbliższy adres do tego miejsca, ale bloki pod tym adresem są kilkaset metrów dalej. Załączam zrzut ekranu, jeśli masz inne google.

   "Ilość energii elektrycznej powstającej na oczyszczalni w Tychach byłaby w stanie zaspokoić potrzeby energetyczne 16-tysięcznego miasta. Chcemy to wykorzystać. Energetyczne wykorzystanie biogazu uczyni całą inwestycją tańszą w utrzymaniu i bardziej efektywną, a tym samym dostępną dla mieszkańców."
   "Wyzwaniem dla naszej Spółki jest wzrost ilości produkowanego biogazu, tak by możliwe było pokrycie w 100% potrzeb zarówno oczyszczalni ścieków, jak i Parku Wodnego w energię elektryczną i niemal w 100% w niezbędne ciepło."


   Mój wyssany palec przeciwko deklaracji kogoś, komu płacą za deklarowanie, że Ziemia jest płaska.

   Aha, więc znowu "twoim zdaniem" to jest taka sama prawda jak to że ziemia jest płaska?

   Gdzie te wyliczenia? Tylko mi nie dawaj proszę cytatu znowu z tej samej strony...

   @moby04: Ja mam ci dostarczyć? Zwróć się do spółki, na pewno przekażą ci nawet z arkuszem kalkulacyjnym. To nie ja twierdzę że to nieprawda, i nie ja mam ból dupy, więc nie wiem po co miałbym ci tego szukać.

   źródło: zrzut.png

  •  

   pokaż komentarz

   To nie ja twierdzę że to nieprawda, i nie ja mam ból dupy, więc nie wiem po co miałbym ci tego szukać.

   @guziec_z_afryki: Aha, czyli ja w "dyskusji" podając argumenty mam podawać źródła ale ty już możesz stwierdzić "bzdury i nie zamierzam nic szukać bo na pewno tak jest!"... No spoko. :D

  •  

   pokaż komentarz

   @guziec_z_afryki: Aha, cały czas pisałem o MOIM zdaniu. Podobnie jak ty o swoim. Tyle tylko, że ja potrafię stwierdzić, że interpretuję pewne fakty/dane w celu wyrobienia sobie opinii a dla ciebie twoja opinia jest jedyną słuszną prawdą obowiązującą wszystkich i zamiast zrozumieć, że każda wypowiedź jest wyrażeniem własnej opinii (lepiej lub gorzej uargumentowanej) ty nazywasz to faktami. No nic, nara.

  •  

   pokaż komentarz

   @Emdeka: Chyba nie zdajesz sobie sprawy, w którym stopniu rozwoju są Tychy. My tutaj przestajemy się przejmować opłacalnością inwestycji, tylko zaczynamy inwestować w prestiż miasta. Park Wodny jest jednym z wielu inwestycji poczynionych przez ostatnie lata w naszym pięknym mieście, a co w tym wszystkim najlepsze - te inwestycje okazały się strzałem w dziesiątkę. Ostatnio otwarliśmy stadion, zgadnij czy ludzie na niego chodzą? Bo ja z pierwszej ręki wiem, że bilety są wyprzedane w mgnieniu oka, a kolejki jakie się po nie ustawiają... no niesamowita sprawa. To miasto żyje i ma się dobrze, a mieszkańcy nie myślą nad opłacalnością danych inwestycji. My po prostu korzystamy z tego, co pan Dziuba wybuduje :)

 •  

  pokaż komentarz

  Tychy spoko miasto, mieszkałbym

 •  

  pokaż komentarz

  tymczasem w alternatywnej rzeczywistości w Sosowcu

  źródło: youtube.com

 •  

  pokaż komentarz

  #tychy
  Na jakim osiedlu powstaje ten aquapark ? Na miejscu basenu na ul. Edukacji, obok mojego Liceum (STO) z lat młodości ??
  #nostalgia (╥﹏╥)
  Pozdrawiam Tyszan