...
 •  

  pokaż komentarz

  na mój szpadel to mam nawet 4 certyfikaty :P

  •  

   pokaż komentarz

   Możecie nie wierzyć, ale na rowy też trzeba mieć pozwolenia i cyrki są co niemiara.
   Mam kontakt pośredni z rolnikami i znam przypadek z ostatnich miesięcy. Otóż koleś zadzwonił do wydziału budownictwa czy tam ochrony środowiska czy potrzebne jest zaświadczenie na budowę rowu (pozwolenie budowlane). Oni mu, że nie jest potrzebne.
   No to koleś wybudował ten rów, a kosztowało go to 30 tys zł!
   Przy okazji pewnej kontroli, jakiej UE wymaga, ekipa spostrzegła, że ma nowy rów (przyjechali na kontrolę czego innego). Spytali mu się, czy ma pozwolenie budowlane ... na co on, że dzwonił do nich (!!!!) i mu powiedzieli, że niem jest potrzebne. Oni na to, że go źle widocznie koledzy poinformowali!
   Że na tego typu rów jednak potrzeba zgody, pism i projektów.
   Wlepili mu karę 500 zł i ........ kazali ROZEBRAĆ (zasypać).

   Po czym ponownie wystąpić o pozwolenie na budowę, które raczej otrzyma i będzie mógł raz jeszcze .... zrobić to samo.
   Na szczęście, byle na tyle "ludzcy", że powiedzieli, by napisał pismo, że to zasypał a oni tego nie sprawdzą w tym czasie. Potem jak uzyska pozwolenie, to uda że to ten nowy rów.

   Ten kraj i UE jest PO PIE DO LO NA.
   Dziękuję.

  •  

   pokaż komentarz

   next: ale jak to nie zasypać ? To on nie stworzy nowego miejsca pracy, przy kopaniu następnego ? Ludzie mają głodować ?

  •  

   pokaż komentarz

   Jeszcze jeden przykład na to, że w przypadku pomyłki urzędnika, cierpi szary obywatel, a urzędas nie jest pociągany do żadnej odpowiedzialności . Smutne.

  •  

   pokaż komentarz

   Widać trzeba zapisywać nazwisko urzędnika z którym się rozmawiał i w razie pomyłki wytoczyć proces cywilny obciążając takiego bęcwała kosztami. Niestety mamy pop!$%$#$onych ludzi w urzędach wraz z prawem. Podobna sytuacje miał mój ojciec. Przechodząc urlop górniczy poszedł zapytać się do ZUS czy jako przedsiębiorca musi opłacać składkę emerytalną. Odpowiedź była przecząca ale po kilku latach się okazało, że musiał. Na szczęście kosztowało to tylko koło 5 kafli ale tylko dlatego, że okres ten był krótki. Co do skeczu jest śmieszny ale niestety prawdziwy;/ Podejrzewam, że założyciele EU dzisiaj w grobie się przewracają widząc co z tym motłochem się dzieje.

  •  

   pokaż komentarz

   Next,
   zapomniałeś tylko dodać, że tak rygorystyczne kontrole wszystkiego są jedynie na tych gospodarstwach, które mają z UE podpisane umowy i pobierają od niej dopłaty. Teraz stado baranów będzie się bało pewnie nawet i u siebie w ogródku dołek wykopać.

  •  

   pokaż komentarz

   Tak na gębę tego się nie robi. Wydał 30 000zł nie mając papierku w ręce, nic nie czytając...?

  •  

   pokaż komentarz

   hosecarlos: a czy szybciej nie wyprodukujemy dobrobytu kopiąc 2 rowy zamiast kopiąc 1 rów i czytając bzdurny papierek ? "Na szczęście" UE stoi na straży byśmy się za szybko nie rozwijali i temu co wykopał dwa rowy każą je zasypać. Piękno biurokracji !

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   Tak na gębę tego się nie robi
   - no przecież gdyby przyszedł do tego biura i trafił na te osobę, to by mu NIE dała papierka typu: "nie potrzeba zezwoleń".
   Dają tylko, gdy potrzeba bo w innych przypadkach nie mają się na co powołać.
   Tak jak nie dadzą tobie papierka, że masz prawo ściąć sobie gałąź u siebie. Ale jak już zetniesz drzewo, to kara.

   A co najśmieszniejsze, to ten rów miał pomóc OCHRONIE ŚRODOWISKA. Chyba nawet nie był wielce wymagany. Po prostu koleś postanowił, by wody (chemia z pola) ściekała do rowu i tam się filtrowała, by nie przeszkadzać sąsiadom czy innym ciekom wodnym.
   Teoretycznie mógł olać to, a tak wydał:
   - 30 000 zł na budowę by pomóc środowisku;
   - kara 500 zł (tylko dlatego, że chyba więcej nie mogli);
   - powinien wyłożyć z 20 000 na zasypanie;
   - i jeszcze raz z 30 000 na wykopanie ponownie.

   Razem ponad 80 tys. z powodu głupiego rowu, totalny absurd. Jakiś mega popie...ny system.

   ps. by było jeszcze śmieszniej, to zaprotestował mu sąsiad :D
   Rów był zrobiony po to, by sąsiad miał lepiej, by syf nie szedł do niego. Sąsiad niby to rozumiał, ale że miał prawo zaprotestować (po tym jak się okazało, że potrzebne zezwolenie budowlane miał prawo), to powiedział że zaprotestuje. Kolesiowi zależało na czasie, bo wszelkie inwestycje w UE muszą być terminowe, więc musiał mu zapłacić, by ten nie protestował - kolejne 10 tys. zł.

   Od razu wam powiem, że nigdzie ludzie tak nie są skłóceni jak na wsi. Takie chamskie zagrywki to tam norma. Od głupiej miedzy po blokowanie inwestycji czy zgłaszanie pierdół na policję. My projektujemy wiele inwestycji na wsiach i co chwila mamy takie sprawy, jakieś absurdalne żądania. Np: za położenie 10 m rury czy kabla, by skorzystała na tym wieś czy kilka osób, potrafią śpiewać z 30 tys. co prowadzi do blokady inwestycji. Bo nikt tyle nie da.
   Czasem myślę, że ci ludzie urodzili się tylko po to, by robić problemy sobie i innym.

   Możecie być pewni, że gdyby nie było ustawy o wywłaszczaniu (za odszkodowaniem) to w Polsce nie powstała by ŻADNA inwestycja. Nie było by wysypisk, obwodnic, dróg itd. ZAWSZE znajdzie się ktoś, kto chce zablokować czy to dla kasy czy dla zasady. Ale drogę do domu, telefon itd. to chce każdy.

  •  

   pokaż komentarz

   @next - nie spodziewałem się, że powiesz kiedyś coś, z czym się zgodzę :) . Niemniej, spać mi nie daje fakt, że raz mówisz z sensem, a raz propagandę siejesz (już Ty wiesz o czym mówię) :)

 •  

  pokaż komentarz

  Jakie to prawdziwe: siedzi taki urzędas i tworzy normy, a ktoś z jego rodziny przypadkowo ma firmę która spełnia te kosmiczne wymogi podczas gdy konkurencja nie.

  To nie kabaret, to film dokumentalny.

 •  

  pokaż komentarz

  przej%%aniem glisdy w pół ?

 •  

  pokaż komentarz

  _Socjalizm już się zbliża
  Już puka do mych drzwi
  Pobiegnę go przywitać
  Z radości serce drży

  O szczęście niepojęte
  On sam odwiedza mnie
  Socjalizmie wspomóż łaską
  Bym godnie przyjął Cię._

 •  

  pokaż komentarz

  Potęgą chłop jest i basta!
  Pogoni urzędasów widłami bez certyfikatów!

  •  

   pokaż komentarz

   nie pogoni ich żaden chłop. Po to są te dopłaty, żeby ludzie bali się stracić nadzieję. W czasach poprzedniej komuny, takim batem był paszport. a jak spytałeś kogoś, dlaczego poszedł na wybory, skoro jost przeciw komunie, to odpowiadał, że mu mogą paszport wstrzymać..., a będziesz gdzieś wyjeżdżał? no niby nie, ale wiesz.. Młodzi, nie dawajcie mi od razu minusów, tylko spytajcie dziadków, czy to prawda. To samo będzie teraz z dopłatami. Te pasożyty europejskie wiedzą, jak koryto trzymać.