•  
  m......9

  +25

  pokaż komentarz

  We wsi mawiajo inaczej. . .

 •  

  pokaż komentarz

  Ja pierdziu, nie wiem kto to pisał, ale nie ma bladego pojęcia o chemii/biologii na poziomie liceum, nie wspominając o tym że za poważne artykuły naukowe brać się nie powinien.
  Po pierwsze, ekstrakt z witaminy E? Jeśli już to witamina E uzyskana w procesie ekstrakcji z czegoś, ale to też brzmi delikatnie mówiąc niefortunnie.
  Po drugie, witamina E bogata w przeciwutleniacze? Sama ma właściwości antyoksydacyjne, poza tym jak jeden konkretny związek może być bogaty w zupełnie inny typ związków?
  Po trzecie, Tocotrienol - wyciąg z witaminy E? No niestety, witamina E to grupa związków o bardzo podobnej budowie i jednym z nich jest Tocotrienol, a nie żadnym wyciągiem.
  Po czwarte, "suplement witaminy E jest związany ze zwiększonym ryzykiem zachorowania na raka płuc" - skąd nagle się wziął suplement?
  Itd, itd, ten artykuł, jeśli w ogóle można go tak nazwać, to totalna porażka, praktycznie w każdym akapicie jakiś babol. Zakopuję jako informację nieprawdziwą, nawet nie chce mi się na PubMed szukać artykułu na którym wzorował się autor, boję się że okaże się że jest on o leczeniu nie nowotworów a przeziębienia i nie witaminą E a witaminą C.

  •  

   pokaż komentarz

   ale wiesz. j##niesz na tytul "NOWE LEKARSTWO NA RAKA, ZABIJA GO W 10 SEKUND !" i juz masz kilka tysiecy wyswietlen liczone w minutach.

  •  

   pokaż komentarz

   "[...] jak jeden konkretny związek może być bogaty w zupełnie inny typ związków?"

   "[...]witamina E to grupa związków o bardzo podobnej budowie[...]"
   Sam sobie zaprzeczasz.

  •  

   pokaż komentarz

   @up zupełnie inny typ związków != związki o podobnej budowie
   wytłuszczyłem wyrazy na które powinieneś zwrócić szczególną uwagę

  •  

   pokaż komentarz

   @kabzior
   Już chciałem napisać coś podobnego, a tu ktoś zrobił to za mnie. Dzięki. Czekam teraz na wykop pod tytułem: Kwas siarkowy niszczy komórki nowotworowe w 10 minut

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @kabzior, sporą część Twoich uwag można obalić za pomocą 2 zdań z wikipedii:

   Tocotrienols are members of the vitamin E family.[1] An essential nutrient for our body, vitamin E is made up of four tocopherols (alpha, beta, gamma, delta) and four tocotrienols (alpha, beta, gamma, delta).[2]

   http://en.wikipedia.org/wiki/Tocotrienol

  •  

   pokaż komentarz

   W jaki sposób to obala moje uwagi? Czy napisałem gdzieś inaczej niż "Tocotrienols are members of the vitamin E family"? Nie, wydaje mi się nawet że napisałem "witamina E to grupa związków o bardzo podobnej budowie i jednym z nich jest Tocotrienol". O ile znam angielski to znaczenie wynikające z obu tych zdań jest identyczne. Nie bardzo też wiem o co chodzi z drugim zdaniem, nigdzie nie wspomniałem że Witamina E nie jest ważnym związkiem odżywczym organizmu, natomiast co do samego podziału biochemicznego nie widzę żeby wnosił cokolwiek do dyskusji - napisałem "grupa związków o bardzo podobnej budowie". Możesz rozwinąć swoją wypowiedź co konkretnie i czym zostaje obalone?

  •  

   pokaż komentarz

   Ano tak, że skoro witamina E to jakaś mieszanina, to możliwy jest ekstrakt jednej z tych substancji lub jakiejś grupy. Twoja uwaga o przeciwutleniaczach nie trzyma się kupy. Być może wszystkie związki wchodzące w skład wit. E to przeciwutleniacze, ale nawet jeśli nie, to można całkiem poprawnie zapisać, że witamina zawiera przeciwutleniacze.
   "Po trzecie, Tocotrienol - wyciąg z witaminy E?" - można się tu przyczepić jedynie słowa wyciąg, co się kojarzy raczej z ziołolecznictwem niż chemią organiczną, ale poza tym jest to poprawne stwierdzenie.

   Zdania z suplementem chyba nie zrozumiałeś, albo ja nie wiem o co chodzi...

  •  

   pokaż komentarz

   Ano tak, że skoro witamina E to jakaś mieszanina
   Mieszanina a grupa związków to dwie różne rzeczy i nie należy ich mylić. To że i metanol i etanol należą do tej samej grupy związków nie znaczy że występują w postaci mieszaniny. Artykuł jest wyraźnie o Tocotrienolu, choć też pewności mieć nie można bo autor błędnie używa słów "Tocotrienol" i "witamina E" zamiennie.

   Być może wszystkie związki wchodzące w skład wit. E to przeciwutleniacze, ale nawet jeśli nie, to można całkiem poprawnie zapisać, że witamina zawiera przeciwutleniacze.
   Ale czy jakiś argument na to? Czy tylko że Twoim zdaniem można poprawnie zapisać? Bo IMO to trochę tak jakby napisać że sacharoza zawiera cukry... jak się uprzeć to niby można, ale każdy chemik powie że to bzdura.

   można się tu przyczepić jedynie słowa wyciąg, co się kojarzy raczej z ziołolecznictwem niż chemią organiczną, ale poza tym jest to poprawne stwierdzenie
   Nie, nie jest poprawne. Podstawowym błędem piszącego artykuł jest używanie zamiennie Tocotrienolu i witaminy E co jest mylące i stwarza właśnie takie nieporozumienia.

   Zdania z suplementem chyba nie zrozumiałeś, albo ja nie wiem o co chodzi
   Być może nie zrozumiałem, być może nie wiesz o co chodzi. Jak zwał tak zwał, pisząc artykuł popularnonaukowy wypadałoby wyrażać się jasno i konkretnie.

  •  

   pokaż komentarz

   Moim zdaniem kluczem do rozwiązania tego sporu jest stwierdzenie, czy witamina E występuje zawsze jako jeden ze związków z tej rodziny, czy też stanowi raczej mieszaninę tych związków (tak jak mi się wydaje). Jeśli witamina E to zawsze jeden z tych związków, a określenia "witamina E" nie używa się w odniesieniu do mieszaniny, to rzeczywiście masz rację. Ale niestety aż tak oblatany nie jestem żeby to sprawdzić...

 •  

  pokaż komentarz

  Jeżeli tak jest to dlaczego od razu nie wprowadzą tego w życie ?

 •  

  pokaż komentarz

  Blomedia, Nextweb Ventures, jeden pies, jedno i drugie zaśmieca internet kiepskiej jakości newsami "wyprodukowanymi" przez pseudoblogerów... ZAKOP

 •  

  pokaż komentarz

  Brytyjscy naukowcy dołączają do zacnego grona.