•  
  L........N

  +26

  pokaż komentarz

  Trzeba zlikwidować urzędy pracy!
  tak jak wiele innych instytucji w tym kraju np. ZUS, US itp.

  •  
   G........y

   +9

   pokaż komentarz

   @LLOOGGIINN: No z tym Urzędem Skarbowym to już odrobinkę się zapędziłeś.

  •  
   B..........n

   -3

   pokaż komentarz

   @Groteskowy: Dlaczego? Poważnie pytam, jakie spełnia on pożyteczne funkcje?

  •  

   pokaż komentarz

   @BartFieldman: Urząd Skarbowy jest jak najbardziej pożyteczną instytucją bo dba o skuteczną ściągalność podatków, a to że mamy ch**owy system podatkowy to już inna sprawa. Nawet w państwie rządzonym przez JKM będzie potrzebny silny urząd skarbowy, bo nawet gdyby obniżyć podatki do 2% to i tak znajdzie się kilku Januszów którzy nie będą chcieli płacić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   B..........n

   -5

   pokaż komentarz

   @Intelekt: Abstrahując od tego jak wysokie mają być podatki i które to mają być podatki, co myślisz o tym, że gdyby państwo zlikwidowało wszystkie obowiązkowe podatki i jedynie umieściło na stronie internetowej numer konta, na który każdy człowiek mógłby wpłacić dobrowolny podatek? Na pewno jakaś kwota by się zebrała, sam bym dobrowolnie mógł coś raz na jakiś czas wpłacić. Ciekawe jaka to byłaby kwota i czy dałoby się jakieś rozsądne państwo z tego sfinansować. Wg mnie tak i to jedyne wyjście, by państwo przestało być złodziejem a zaczęło być zgromadzeniem obywateli. Jedyna szansa na "moralne" państwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @BartFieldman: "Jakaś kwota" czyli albo jakaś albo żadna, jak mamy pieniądze to policjanci i żołnierze pracują normalnie, a jak nie mamy to do pracy przychodzą tylko ci dla których starczy na wypłatę? A co jak nikt nie wpłaci ani złotówki? To by nie było państwo tylko jakaś pseudo organizacja pożytku publicznego. Państwo musi mieć zapewnione pewne środki w pewnym okresie czasowym żeby zaplanować usługi świadczone obywatelom. To obywatele tworzą państwo po to aby świadczyło dla nich usługi i zapewniało bezpieczeństwo, to obywatele chcą konkretnych usług i za nie płacą w postaci podatków aby inni obywatele wykonywali dla nich te usługi (nikt nie lubi pracować "za darmo"), to obywatele wybierają swoich przedstawicieli do zarządzania państwem w wyborach i to od obywateli zależy kto nimi rządzi i jakie podatki tworzy. Widocznie ludziom odpowiada taki stan rzeczy skoro ponad połowa uprawnionych nie bierze udziału w wyborach a 2/3 drugiej połowy głosuje ciągle na tych samych przedstawicieli myśląc że to coś zmieni ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Oby tylko nie za pomocą stworzenia Urzędu Do Likwidacji Urzędów Pracy.

 •  

  pokaż komentarz

  Agnieszka Ścigaj - z wykształcenia socjolog, od 15 lat pracuje w obszarze szeroko rozumianej polityki społecznej, ekspert i doradca w zakresie ekonomii społecznej i rozwoju lokalnego. Współzałożyciel kilku organizacji pozarządowych działających w obszarze polityki społecznej m.in. Stowarzyszenia na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społeczno–Gospodarczego „KLUCZ”. Wieloletni trener i koordynator projektów współfinansowanych z EFS, adresowanych do pracowników służb zatrudnienia oraz integracji społecznej.

  Koordynator projektów wojewódzkich min. „Vademecum Pracownika Służb Zatrudnienia” w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Krakowie, koordynator projektu „ABC Gospodarki Społecznej”. Wieloletni pracownik i współpracownik instytucji samorządowych (Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie, Gmina Klucze). Konsultant Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w Programie Integracji Społecznej dla województwa małopolskiego, łącznik ds. funduszy strukturalnych w województwie małopolskim dla organizacji pozarządowych w latach 2004-2006, członek Małopolskiego Komitetu Monitorującego programy regionalne w latach 2004-2008.

  Czyli latami zarządzała projektami integracji i dokształcania bezrobotnych w takich urzędach, dla których PRACOWAŁA i jest częściowo odpowiedzialna za kierunek w jakim poszły. No ale nie, lepiej powiedzieć, że instytucja którą współzarządzała latami powinna zostać zlikwidowana. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  You went full Kukiz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rimfire: Czyli zna temat od podszewki. Jest specjalistą, wie, że nie da się reanimować trupa.

  •  
   G........y

   +6

   pokaż komentarz

   @Rimfire: no dla mnie to właśnie brzmi legitnie. Skoro wie doskonale z autopsji jak ta instytucja działa, jest świadoma tego że działa źle i nie da się jej naprawić... to dlaczego miałaby nie mówić o jej likwidacji?

  •  

   pokaż komentarz

   @justaaaaa: Jak jest specjalistą, skoro skończyła te projekty monitorować w 2008 roku, czyli nota bene wtedy kiedy rozpoczęły się rozkręcać unijne dotacje? Obecne formy aktywizacji zawodowaej są organizowane z funduszy przeznaczonych na ten cel przez Unię Europejską i niewiele ma to wspólnego z pośredniakową polityką PUPów z kadencji wspomnianej pani.

   Także ten, mówisz głupoty.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rimfire: Widać że całkowicie nie znasz tematu. Aby wiedzieć co reformować a co nie, trzeba mieć o tym wiedze. Chyba dobrze że ta Pani ją ma, bo tam pracowała. Dzieki temu wiadomo, że wie co mówi a nie mówi dla mówienia

  •  

   pokaż komentarz

   @AniolSmierci: Widać znam lepiej niż Ty i reszta kukizowych fanatyków, bo podaję fakty. Jak ktoś jest durny i nie ogarnia realiów to potem głosuje jak stułbia, bo mu obiecają, że "będzie żyć się lepiej", i trzeba zlikwidować biurokrację. Tak już obiecał Tusk, i ludzie głosowali na PO. Obecnie Kukiz wciela w swoje szeregi spadochroniarzy i ludzi dawnego ustroju, którzy twierdzą, że trzeba polikwidować stołki, i tak się śmiesznie składa, że też te stołki, które kiedyś piastowali.

   Śmieszy mnie to, że jej tak bronicie mimo, że ona latami pracowała jako tego typu urzędnik, gdzie najwyraźniej nie dawała popisu, bo zamiast sugerować jak naprawić system, to proponuje go zlikwidować i... oddać tę strefę prywaciarzom do wyeksploatowania (prywatne firmy nagle będą umiały organizować szkolenia i aktywizację zawodową?).

   Jak widać PO i im podobne partie zawsze znajdą ciołków, którzy się nabiorą na stary trick z "zagłosuj na nas, to zwolnimy urzędników."

   Zresztą już coraz mniej, bo Kukizowi słupki spadły drastycznie po tym jak poprzyjmował klub spadochroniarski z Platformy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Rimfire: No jednak nie. Ja akurat prześledziłem karierę tej Pani, bo to mój okręg i na tyle na ile rozczytałem się w necie, to jest to jedna z najlepszych specjalistek w swojej branży. Więc skoro ma wiedze, to wie co mówi. Wielu już mówiło o likwidowaniu różnych rzeczy nie mając o tym pojęcia.
   Bardzo dobrze opisał do @Groteskowy
   Czy prywatne firmy będą umiały? ehmmm Na jakim ty świecie żyjesz ? :) One już to robią!
   A idealnie robią to na zachodzie. Tam płaci się od tego, że firma znajdzie pracę pod konkretne preferencje kandydata i jeżeli ten utrzyma się przez jakiś okres na stanowisku (np pół roku) to wtedy ta firma dostaje z budżetu kasę za to że mu pracę znalazła.
   Jeżeli okazuje się że gość się do pracy nie nadaje, nie wyszkolili go i został zwolniony lub sam zrezygnował - kasy nie dostaje.
   A teraz Urzędy Pracy wysyłają (o ile to robią) byle gdzie byle było. Jesteś weganinem a oni cię wyślą do ubojni.
   A zwykle jak ma wielu znajomych ich pomoc ogranicza się do tego, żę dzwonią co 3 miesiące i pytają czy mają pracę. Nie mają oczywiście, wiec informują że zadzwonią za kolejne 3 miesiące :)
   I gdzie tu logika ?

  •  

   pokaż komentarz

   Stworzyłem ten wykop więc się dołączę. Na Facebooku na profilu Agnieszki znalazłem tą wypowiedź (odpowiada na profilu):
   ,,,Agnieszka Ścigaj Panie Bartoszu , wystąpienie które Pan komentuje jest wystąpienie 2 minutowym, w którym z reguły można się dopatrzeć nuty populizmu - jak się chce. Dobrze Pan wie, że propozycji zmiany systemu pomocy osobom bezrobotnym nie można przedstawić w dwie minuty używając słów jakie wszystkim by pasowały. Moje wystąpienie dotyczyło nieefektywności wydawania środków na politykę rynku pracy i kompletnego braku efektów Faktycznie swoje propozycje opieram na wieloletnim doświadczeniu zdobytym w pracy… jak to Pan przytoczył z mojego CV. na wszystkich szczeblach samorządu, w organizacjach pozarządowych i w ekonomii społecznej. Prowadzę przedsiębiorstwo społeczne i tą formę uważam za najbardziej skuteczną dla aktywizacji osób bezrobotnych szczególnie w trudnej sytuacji na rynku pracy. Wiele lat pracuje z osobami bezrobotnymi i z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że skutecznie im pomagać nie można w instytucji publicznej! To nie jest wina osób, które tam pracują- bo z pewnością są tam dobrzy fachowcy- sama takich znam osobiście. Tylko nadbudowanego systemu administracyjnego sprowadzającego klienta do roli statystyki!. Pośrednictwo pracy, aktywne formy przeciwdziałaniu bezrobociu i cała sfera wsparcia dla rozwoju ekonomii społecznej- nie może być prowadzona w ramach administracji- bo w Polsce nie ma skutecznego sposobu mierzenia ich efektów a co za tym idzie ich egzekwowania. Te formy skutecznie są prowadzone jak do tej pory się przekonałam tylko przez organizacje pozarządowe oraz podmioty ekonomii społecznej. lub agencje pracy! Wiec nie udajmy kosmetyki w zmianach ustawy o rynku pracy – bo taką już mieliśmy. Dała tyle, ze bezrobocie maleje bo ludzie kwalifikowani do tzw. III profilu ( widzę że zna Pan temat wiec wie Pan o czym mówię) po prostu zostali wyrzuceni z statystyk. Tak właśnie radzi sobie administracja z bezrobotnymi.
   System rejestracji bezrobotnych, lokalny monitoring tej polityki oraz koordynacja systemu zabezpieczeń zdrowotnych – owszem ,! I jak Pan woli może się to też nazywać Powiatowy Urząd Pracy- wtedy faktycznie nie będziemy go likwidować.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tekilla:
   Jest jeszcze wpis znaleziony na grupie w internecie:
   Agnieszka Ścigaj Dołączę się do dyskusji, bo wywołałam ją na konwencji. Obecnie tak wygląda stan finansowania tzw. polityki rynku pracy, że każdego roku 12 mld zł pracodawcy płacą na fundusz pracy, z czego tylko 4 mld idą na świadczenia dla bezrobotnych. Urzędy są nie efektywne, bo nikt od nich tego nie wymaga. Pracodawcy nie wierzą, że tam znajdą pracownika a pracownicy nie wierzą że tam znajdą pracę. Nie chodzi o to by całkiem zlikwidować rejestr bezrobotnych- ale do tego w każdym powiecie wystarczy 5 osób, ale by zlikwidować całą masę doradców zawodowych i pośredników w pracy. ( ok. 30 osób które udają że szukają pracy bezrobotnym ). Rejestr i składki są potrzebne , ale obecnie tym zajmują sie jeszcze 3 instytucje - pomoc społęczna, zus i urzedy pracy. A na końcu i tak jak osoba się nigdzie nie zarejestruje to z mocy konstytucji i tak nalezy jej sie bezpłatna opieka medyczna- tylko że kolejni urzędnicy wydać muszą kolejne decyzje administracyjne. Proponowaną reformę opiszę szerzej, ale ma ona na celu głównie - płacenie za efekty, tj. znalezienie komus miejsca pracy! a nie wydawanie pieniędzy na przekładanie papierów i odsyłanie klienta z urzędu do urzędu .

   Proponowane założenia reformy prawdopodobnie zostaną opisane i wrzucone na jej profil. Więc pozostaje poczekać.

 •  

  pokaż komentarz

  To prawda co mówi ta pani, dlatego wybiorę Korwina.