•  

  pokaż komentarz

  ja tam bym pesel na przedramieniu tatuował...
  i kod kreskowy...

 •  

  pokaż komentarz

  Jestem przeciwny - przede wszystkim noworodki nie noszą portfeli i nie będą miały gdzie go sobie wsadzić. No, chyba, że... Nie, nie sam go sobie tam wsadź Tusku.

 •  

  pokaż komentarz

  tak ograniczy biurokrację - weż Donek nie pieprz głupot
  tu chodzi o nadanie znamienia każdemu - od urodzenia do śmierci, wszystko ma być zmierzone zważone policzone i zapisane
  i że nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia - imienia Bestii lub liczby jej imienia
  bestia ta to BIUROKRACJA - sam pan premier zapowiedział, że bez dowodu wielu rzeczy się nie załatwi, być może nadejdzie taki czas, że bez dowodu niczego się nie załatwi

  •  
   D.........e

   +22

   pokaż komentarz

   Nikt ci dowodu nie przyspawa do pleców, jeśli nie będziesz chciał go mieć - twoja sprawa. Zresztą w tej chwili posiadanie dowodu przy sobie jest (teoretycznie) obowiązkowe. Po wprowadzeniu nowych przepisów to się zmieni. Dowód osobisty z chipem to naprawdę duże ułatwienie. Fakt, nic nie załatwisz bez niego - tak samo jak dzisiaj nic nie załatwisz bez tony dokumentów, książeczek zdrowia, paszportów, prawa jazdy i innych pierdół. Chyba lepiej wszystko mieć na jednym plastiku? Ale niektórzy i tak muszą pomysł skrytykować - tak dla zasady, prawda?

  •  

   pokaż komentarz

   doktorktu - tutaj nikt nie wspominał o tym, że dowód zastąpi prawo jazdy czy paszport. Jedynie dodana zostanie do tego książeczka ubezpieczeniowa. na takie zmiany o których piszesz trzebabędzie poczekać kolejne 5 lat. W końcu ktoś musi zarobić na wydaniu tych 20 milionów nowych dowodów osobistych!

  •  
   D.........e

   +6

   pokaż komentarz

   Chyba nie do końca rozumiesz, jak działa karta chipowa. Żeby dodać do niej nową funkcjonalność wcale nie musisz jej wymieniać, ba - przy odpowiednim skonstruowaniu systemu nic nie musisz z nią robić. Standardowy chip ma to do siebie, że może przechowywać bardzo ograniczone ilości informacji, czyli prawdopodobnie będzie to Pesel, numer ubezpieczenia i jakieś zahashowane dane zapobiegające fałszerstwom. I tak na przykład policja posiada swój system ewidencji kierowców (CEPIK) i wystarczy wyposażyć policjantów w odpowiednie czytniki, które mogą odczytać PESEL z karty i wyszukać kierowcę w bazie danych.
   Żadnej filozofii.

  •  

   pokaż komentarz

   @Vein
   Nie 5 a 10lat to potrwa, bo tyle ważności maja 'stare-nowe' dowody Teraz te najstarsze zaczną tracić ważność więc lepiej, żeby wprowadzili już nowe a nie czekali kolejne 10 lat.

  •  

   pokaż komentarz

   przeczytałem dużo komentarzy i ten jest słuszny. oczywiście chodzi o NWO. teraz czipy w dowodach ,jutro czipy wszczepiane do skóry. później jak będziesz niebezpieczny to Ci odetną konto bankowe. bedzie tylko poslusznosc wobec systemu ,praca i zwiekszanie produkcji.
   ..ahh i chyba nie sądzicie ,że Donald sam wpadł na ten pomysł. To wpada na takie pomysły czętsto. Przeszkadza mu medycyna konwencjonalna. Zakaz rumianku czy witamina C na recepte to wizja przyszłościowa Polski. Oczywiście nie ma tu żadnej ingerencji kartelu farmaceutyczno-naftowego. Ahh i hej Tusk, wiem kto Ci kupi stocznie. Ci kolesie od bomb i karabinów. Je*** Tuska. Jeżli uważasz ,że je**** Tuska ,wstaw plusik!

  •  

   pokaż komentarz

   nie mów mi jakie możliwości mają nowe "cipy" bo doskonale wiem. Chodzi o to, że ktoś na tym zarobić musi, i zostanie to skonstruowane, że albo trzeba będzie wymienić dowody (bo nagle się okaże, że nie da się ich przeprogramować "ze względów bezpieczeństwa"), albo na nowo napisać system obsługi (no bo dodanie jednej rubryki w programie i jednej kolumny w bazie danych będzie "miszyn imposibl") lub potrzebne będą nowe czytniki (bo nagle się okaże, że umowa jest tak skonstruowana ze wprowadzenie zmian do czytników jest niemożliwe, lub koszty przewyższać będą koszt nowego przetargu)

  •  

   pokaż komentarz

   Doktorku @Wyklęty Hitler swoich wrogów znaczył jednym numerem, a tym psychopatom ciągle mało. A jak bandzior chce twojego adresu, to szybciutko będzie go miał

 •  
  b...........z

  +45

  pokaż komentarz

  'Z nowych dowodów zniknie też adres zameldowania, a z ich wydawanie nie będzie pobierana żadna opłata. - Ciężar opłat weźmie na siebie państwo - powiedział Donald Tusk.'
  To będzie pobierana opłata czy nie? Sprzeczność w jednej wypowiedzi.

  •  

   pokaż komentarz

   Zapłacisz w podatkach. Pewnie dwa razy tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   Kolega Qlfon chyba nie zrozumiał ironi kolegi bananowatwarz

  •  

   pokaż komentarz

   Kolega ieos chyba napewno nie zrozumiał odpowiedzi Qlfon bo w większej połowie chciał pomoć bananowatwarz. Polacy znajdujący sie na granicy polsko-czeskiej nie mają nic przeciwko Qlfonowi i jego komentarzy, brakuje im reklam PEGASUSa w telewizji, polska grupa AKCENT jako najwyższa budowla... Przejęzyczyłem, się i teraz dostane minusy. Policjant zostaje spotter-ninją bo nie studiował a po 20 latach ktoś wpadł na pomysł, że jak kupi pare rzeczy z wszystko po 5zł w tym radio-długopis ( używany przez bonda ) można złamać zabezpieczenia GSM. Qlfon Vs. ieos prawie jak Kruk Vs. PROkura. Ty stara cenzura zmarnowałaś mi 2minuty życia. No i ide spać

  •  

   pokaż komentarz

   Kolega ieos chyba napewno nie zrozumiał odpowiedzi Qlfon bo w większej połowie chciał pomoć bananowatwarz. Polacy znajdujący sie na granicy polsko-czeskiej nie mają nic przeciwko Qlfonowi i jego komentarzy, brakuje im reklam PEGASUSa w telewizji, polska grupa AKCENT jako najwyższa budowla... Przejęzyczyłem, się i teraz dostane minusy. Policjant zostaje spotter-ninją bo nie studiował a po 20 latach ktoś wpadł na pomysł, że jak kupi pare rzeczy z wszystko po 5zł w tym radio-długopis ( używany przez bonda ) można złamać zabezpieczenia GSM. Qlfon Vs. ieos prawie jak Kruk Vs. PROkura. Ty stara cenzura mam nadzieje, że nie siedzisz teraz w mundurze SS made by HugoBoso a do tego zmarnowałaś mi _10_minuty życia. No i ide spać

   Ps. jak juz sie wkurzyleś, zgadnij moj nick, jaki mam ulubiony kolor, a przede wszystkim gdzie mieszkam - nie pytaj japończyka bo sam sie zagubisz z adresem. Podpowiedź: Kupiłem czystą książke serwisową wraz z autem na gaz(Fiesta z 1992r) ostatnio powinieneś zobaczyć jak moja kobieta występuje jako bohaterka pewnego filmu na JuTiub. W trakcie drogi jak będziesz korzystał z PKP to pamiętaj, że masz prawa! A jak Ci sie kopuła zagrzeje, przegrzeje, poparzysz ręke dotykając głowy to najprawdopodobnie masz nowotwór. Polecam zastrzyki z witaminą E. Dzisiaj sylwester i jak to mowi wykop ' W sylwestra warto obserwować niebo'.

   Ps2. Ja nie stukam aut wole kobiety, ale niektórzy przy tym nawet wychodzą na swoje

 •  

  pokaż komentarz

  Dla tych, ktorzy jeszcze nie wiedza: koszt wymiany dowodow to POL MILIARDA ZLOTYCH. Dziekujemy milosciwie nam rzadacym za wydanie NASZEJ kasy na tak szczytny cel!