•  

  pokaż komentarz

  O bajkach Ezopa (VI p.n.e)

  Wrona latała bezradnie, szukając czegoś do picia. Wiedziała dobrze, że jeśli nie znajdzie wody, zginie z pragnienia.
  Usiadła na rozgrzanym kamieniu. "To coś" stało nieopodal na suchym żwirze. Kiedy wrona zobaczyła stary dzbanek na wodę, podeszła do niego zrezygnowana. Zerknęła do środka i co się okazało? Była w nim woda!
  Wrona próbowała wsadzić głowę do dzbanka. Niestety, jej szyja była zbyt krótka, aby dosięgnąć płynu. Wiedziała, że jeśli przechyli dzban, woda wyleje się i wsiąknie w wysuszony grunt.
  Nagle przyszła jej do głowy pewna myśl. Pozbierała kamyki leżące obok i zaczęła jeden po drugim wrzucać do środka. W miarę jak przybywało kamieni, poziom wody podnosił się, aż wreszcie wrona mogła jej dosięgnąć

  pokaż spoiler Wrony, gawrony są jednymi z najmądrzejszych ptaków, jak i cała reszta z rodziny krukowatych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Czupakabra82: Świetny komentarz. Dodałem w powiązanych krótki film dotyczące inteligencji tych stworzeń. One aktualnie analizują otoczenie, formułują plan i używają dostępnych środków/narzędzi, aby go wykonać. Ja osobiście znam głupszych ludzi. Od siebie dodam, że wrony zrzucają na asfalt orzechy, ale ostatnio się przejechały na czarnej folii rolniczej i zrzucają na nią bez rezultatu

  •  
   s.........g

   +13

   pokaż komentarz

   @Czupakabra82: Widziałem jak kradły orzechy włoskie na targu i zrzucały z dużej wysokości na asfalt. Jak się nie rozłupał to kolejne podejście

  •  

   pokaż komentarz

   One aktualnie analizują otoczenie, formułują plan i używają dostępnych środków/narzędzi, aby go wykonać.

   @myrmekochoria: Wow, to lepiej niż 90% wyborców ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■

   pokaż spoiler nie analizują tylko w kółko głosują na bandę 4ga i dziwią się że coraz gorzej jest

  •  

   pokaż komentarz

   @Czupakabra82: myślałem że uśmiercisz ptaka na końcu tej historii... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

   pokaż spoiler w stylu: wtedy śrut przeszył ciało wrony... to był mały Franek ze swoją wiatrówką.

  •  

   pokaż komentarz

   @CwanyWacek: które? biorąc pod uwagę że jebnąłeś wronę z krukiem to jedyne wiarygodne pod tym kątem dane wskazują na kruka który dożył ok. 60 lat, wrony żyją ok 10 -15lat w niewoli, połowę tego na wolności. link:http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/content/article/2006/07/07/AR2006070700860.html

  •  

   pokaż komentarz

   @myrmekochoria: kiedyś czekalem na kumpla w dosc niebiezpiecznej dzielnicy mojego miasta. Bylo juz szaro. I nagle jeeeb cos w dach. Myslalem ze zaatakowali mnie miejscowi gangsterzy. Wyskoczylem z auta, rozgladam sie a tu pusto. Patrze do gory a ru siedzi wrona na latarni i poprostu probowala soboe rozlupac orzech zrzucaja go na dach mojego auta.

   Ps pijany jestem w h@@

  •  
   y.....o

   +1

   pokaż komentarz

   @Czupakabra82:
   Podobno potrafią zrzucać orzechy na skrzyżowaniu na ulicę,gdy świeci się czerwone światło dla samochodów,bo wiedzą,że samochody muszą stać.Na zielonym auta ruszają i rozgniatają te orzechy i przy następnej zmianie świateł na czerwonym ptaki lądują i zbierają rozgniecione orzechy.

  •  
   q.....u

   +1

   pokaż komentarz

   One aktualnie analizują otoczenie

   @myrmekochoria: co xd

  •  

   pokaż komentarz

   @qwertyu: Normalnie, Ty sobie siedzisz na wykopie a one analizują właśnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @rfree: Brawo za wrzucenie polityki w zupełnie inny temat, ale jakbyś przynajmniej napisał o tym, że czasem ludzie skreślić odpowiednich rubryk nie potrafią, to bym się nie obraził, bo to ma jakiś związek z inteligencją. Poza tym wiesz, że wyborcy wybierają tylko coś ze skończonego zbioru i koniec końców to nie ma znaczenia. Poza tym jak myślisz skąd biorą się politycy? Z polskich domów i polskiego społeczeństwa, to jest najlepsze na co nas stać - krętacze, kłamcy i chciwi ego maniacy - bez względu na stronę polityczną. Przypominam również wszystkim, że tym krajem rządziły wszystkie partie (od lewa do prawa) i żadna z nich nie wprowadziła kluczowych reform (służba zdrowia, reforma świadczeń socjalnych i pomniejsze zależne od przekonań: prorodzinna polityka, lustracja, legalizacja/dekryminalizacja narkotyków, legalizacja związków partnerskich/homoseksualnych, ukrócenie wpływów Kościoła. Słowem, polityka, to tylko teatr kabuki - nie marnujcie na nią życia ludzie.

   @qwertyu Chodziło mi że myślą, a nie bazują na instynkcie. Jak patrzysz na kota albo psa, to one ewentualnie chcą od Ciebie żywność, ale nie potrafią rozwiązać prostych zadań połączonych z sobą w jakieś sekwencje - nie mówiąc już nawet o użyciu narzędzia - czasem człekokształtne mają z tym problem. Wyobraź teraz sobie, że po niebie lata coś co jest inteligentne i potrafi rozwiązywać skomplikowane (jak dla zwierząt) problemy. Może nie posiada strumienia świadomości, dłoni/kciuków do interakcji (dziób) z otoczeniem albo indywidualności, ale logicznie myśli. "Wyprzedzają czas do przodu w umyśle", potrafią przewidzieć konsekwencje czynów i rozumieją świat fizyczny. Jak dla mnie jest to całkiem fascynujący, że po niebie latają "feathered apes", jak nazwał je Pan z końca wideo o teście

  •  
   q.....u

   +1

   pokaż komentarz

   @myrmekochoria: A mi chodziło o niewłaściwie użyte słowo "aktualnie"

  •  

   pokaż komentarz

   @myrmekochoria: Jemu chodziło o to, że "aktualnie" nie oznacza "rzeczywiście" albo "faktycznie", jak angielskie " actually" a jedynie "w tej chwili".

  •  

   pokaż komentarz

   @myrmekochoria: no widzisz, tak mi się skojarzyło.

   tym krajem rządziły wszystkie partie (od lewa do prawa)

   Wszystkie, oprócz Korwina, który od 30 lat proponuje właśnie to o czym piszesz:

   kluczowych reform (służba zdrowia, reforma świadczeń socjalnych i pomniejsze zależne od przekonań: prorodzinna polityka, lustracja, legalizacja/dekryminalizacja narkotyków, legalizacja związków partnerskich/homoseksualnych, ukrócenie wpływów Kościoła.

   to i jeszcze PIT. A głupi ludzie w 95% i tak dalej głosują w kółko na te same mordy od lewa po niby-prawicę (PIS to NIE prawica gospodarczo).

   Słowem, polityka, to tylko teatr kabuki - nie marnujcie na nią życia ludzie.

   Dokładnie tak, z tym iż niestety polityka marnuje nam życie sama z siebie. Wszystko co potrzeba aby zło wygrało to to aby dobrzy ludzie nie podejmowali żadnych działań.
   Głosowanie już za ~2 tygodnie, i większość znowu zagłosuje na te same socjalistyczne mordy bandy 4ga. Pytanie tyko czy 96% tak zrobi - i nie będzie ani śladu głosu wolności w rządzie, czy 95%, KORWIN wejdzie i chociaż będzie mówił aby wywalić urzędasów i ciąć podatki.

  •  

   pokaż komentarz

   @qwertyu: @Broximon: Wszystko jest kwestią semantyki - niech będzie. Przyznaje się do kolosalnego błędu i oczekuje swojego pobytu w żelaznej dziewicy za kaleczenie języka polskiego

  •  

   pokaż komentarz

   @myrmekochoria: u mnie sąsiad miał orzeh włoski. Kawki i srokki cały czas rozbijały orzechy o asfalt l

  •  

   pokaż komentarz

   @booob3: tylko nie jeździj po pivjaku( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  gdzie mam kliknąć by uznac za zmarłą Platformę Obywatelską w reklamie wykopu.Tak a' propos reklamy.
  Czyżby wpis wykopka za 60 gr.?

 •  
  IroL via iOS

  -57

  pokaż komentarz

  Żegnają, mój ojciec strzelał z wiatrówki do wron zawsze w niedzielę rano przed telerankiem. Ja sam ubiłem z 10 krzykaczy. I za każdym razem gdy wrona padała to nad nią przylatywały dziesiątki wron. Parę kółek i dużo krzyku i poszły w p$%$ziec, i była cisza. Tak było.

  pokaż spoiler Ale one całe czarne były, może to kruki.

 •  
  w..............l

  +12

  pokaż komentarz

  W jednym sklepie zoologicznym siedziała papuga i miała na jednej nodze czerwoną wstążkę a na drugiej niebieską.
  Moja siostra zapytała po co te wstążki to jej sprzedawca powiedział, ze jak się pociągnie za niebieska wstążkę to mówi po niemiecku a jak za czerwoną to mówi po angielsku
  Moja siostra zapytała rezolutnie a jak się pociągnie jednocześnie za dwie wstążki ??
  -To spadnę z drążka Ty głupia idiotko
  Czyli z tą mądrością ptaków coś jest na rzeczy

  •  
   v.............n via Android

   +4

   pokaż komentarz

   @wodzu_twardy_pal: po co ty dużą literą?

  •  
   v.............n via Android

   +3

   pokaż komentarz

   @qwertyu: w mowie mowionej? W kontekście "głupia idiotko"?

  •  
   w..............l

   -1

   pokaż komentarz

   w mowie mowionej? W kontekście "głupia idiotko"?
   @vision_of_satan: To jest savoir vivre z dawno minionych lat.
   Można było kogoś obrażać, ale zrobić to z gracją.
   na przykład:
   "Przepraszam za szczerość, ale jest pan chamem i nikczemnikiem"

  •  

   pokaż komentarz

   @wodzu_twardy_pal: a ta gracja objawia się w napisaniu „Ty” wielką literą? Pewnie się nie zgodzisz, ale dla mnie wygląda to śmiesznie i pretensjonalnie, za grosz w tym klasy i dobrego stylu.

  •  
   w..............l

   0

   pokaż komentarz

   @Kampala: Jakiś Ty elokwentny i oczytany, normalnie jak to czytam, to mam przed oczyma Twój wygląd
   Trzymasz nogę na nogę, siedzisz w wygodnym fotelu, siorbiesz herbatkę z filiżanki
   (unosząc mały paluszek przy każdym łyku)
   No i masz na jedno oko założony monokl.
   Wyluzuj koleś, wypluj tę żółć, która Cię wypełnia, bo zatruwa Twoje zycie

  •  

   pokaż komentarz

   @wodzu_twardy_pal: chciałbym tylko zwrócić uwagę, że ja odnosiłem się nie do ciebie, ale do tego co napisałeś. Skrytykowałem pewną twoją manierę w piśmie. W żadnym miejscu nie napisałem nic o tobie jako takim. Precyzyjnie odniosłem się tylko do pewnego wytworu twojej ręki, nie do ciebie jako osoby.
   Ty zrobiłeś coś wręcz odwrotnego. Ani słowa nie poświęciłeś na obronę swojego tworu pisanego, ale zaatakowałeś mnie niemerytorycznie. Każde słowo z twojego komentarza odnosi się bezpośrednio do mnie, wszystko byłoad personam. Żeby było śmieszniej, to twierdzisz jeszcze, że mnie „wypełnia żółć”. To jest po prostu hipokryzja.
   W zasadzie jest mi przykro, jeśli mój komentarz cię zabolał, ale nie zamierzam kajać się za cokolwiek. Nie zrobiłem nic niewłaściwego. Nie możesz obrażać się na merytoryczną krytyką, szczególnie kiedy zabierasz głos w przestrzeni publicznej. Pozdrawiam.

   PS: i chciałbym znowu zwrócić uwagę, że pisanie „Ty” od wielkiej litery (i jeszcze pogrubione; nie wiem po co, na złość mi?) w momencie, kiedy ze mnie szydzisz, jest po prostu komiczne. Świadczy o jakimś pomieszaniu intencji. Spójrz — z jednej strony obrażasz mnie, ale z drugiej okazujesz mi szacunek? Nie ma w tym ni krztyny logiki.

  •  
   w..............l

   -1

   pokaż komentarz

   @Kampala: Dobry misiu z Ciebie, pogadać na forach pogadasz, ale raczej z takim sposobem bycia, tak irytującym sposobem bycia, jesteś bez szans na przyjaciół i na bara bara z dziewuszką, smutne to trochę.
   Ale ludzie z taka postawą, raczej nie dostrzegają w tym nic złego
   No, ale masz internet i swoje przemądrzałe posty, ale proszę nie odpisuj już, nie psuj mi humoru na weekend.
   Nie wciągaj mnie w Twoje pseudointelektualne bagno.
   Bez odbioru ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   proszę nie odpisuj już, nie psuj mi humoru na weekend.

   @wodzu_twardy_pal: niby nie chcesz ze mną rozmawiać, bo denerwuję cię i jestem irytujący, ale ciągle to robisz. Jesteś także przekonany, że masz rację i ja reprezentuję pseudointelektualne bagno, a dodatkowo nie mam przyjaciół i dziewczyny. Cieszę się tylko, że nie napisałeś że u mnie biją murzynów ;). No cóż, z takimi komentarzami nie jest trudno spotkać się w internecie, choć za każdym razem jest to mimo wszystko smutne przeżycie.
   Bardziej dziwi mnie natomiast fakt po co ciągle drążysz ten temat, a właściwie to drążysz ciągłe obrażanie mnie. Zamiast albo przyznać się do błędu, albo chociaż odnieść się do meritum. Wydaje mi się, że coś musiało mocno zaboleć.
   Przykro mi, że tak to odbierasz, ale najlepiej po prostu będzie jeśli w myślach odwrócisz sobie tę sytuację i wyobrazisz sobie, że to z ciebie ktoś szydzi w komentarzach. Pomyśl sobie na spokojnie, czy coś takiego jest miłe, inteligentne i kulturalne oraz w jakim świetle stawia piszącego. Pozdrawiam i życzę refleksji.

  •  
   w..............l

   0

   pokaż komentarz

   @Kampala: Ufff, tak czułem, ze nie wytrzymasz i jeszcze coś "mondrego" spłodzisz.
   Wiec wyjaśniam jeszcze raz, wyobraź sobie sytuację, gdzie rozmawia dwóch ludzi.
   Gdzie jeden przerywa i poprawia wypowiedzi rozmówcy.
   Wkurzające prawda ?
   Jaką rangę miała moja pomyłka, byś doprawiał do tego ten pseudointelektualny bełkot ?
   Czy pomyliłem jak większość debili "przynajmniej z bynajmniej" napisałem z błędem ortograficznym tak pospolite słowo jak "córka, górka, wiewiórka, przyszedł"
   Człowieku opanuj się, żyj i daj żyć
   Ja również używam słów mało spotykanych w swoim słownictwie jak... "aniżeli" "jakoby" "ażeby"
   I wiem jak ludzie na to reagują, uważają, ze się wywyższam, co nie jest prawdą, bo to po prostu przyzwyczajenie
   Co próbujesz osiągnąć atakując mnie i używając wyszukanych słów, poprawiasz swoje samopoczucie, leczysz kompleksy, jesteś przekonany, ze pisząc takie pouczające tyrady w podniosłym stylu, pokazujesz różnicę pomiędzy plebsem a szlachtą ?
   Też nie lubię, ludzi, którzy nie szanują ojczystej mowy i rozmówcy, karmiąc go takimi błędami, ze się internet wiesza.
   Ale Ty takim zachowaniem nie wzbudzasz sympatii, jesteś jak wspomniałem irytujący i każdy normalny człowiek, po 5 minutach rozmowy z kimś takim, ma ochotę jebnąć go w twarz.
   Nie próbuj osób pouczać na każdym kroku, bo to raz, ze nie grzeczne, dwa prowadzi do tego, ze będziesz zgorzkniały i samotny.
   Zwracaj uwagę, na debili, którzy nie są wstanie napisać zdania w ojczystym języku, lub używają słów, których nie rozumieją, ale przestań zatruwać wieczór komuś kto użył wielkiej litery do zaimka "ty"

  •  

   pokaż komentarz

   Ufff, tak czułem, ze nie wytrzymasz i jeszcze coś "mondrego" spłodzisz.

   @wodzu_twardy_pal: różnica jest taka, że ja w żadnym momencie nie stwierdziłem, że ta rozmowa mnie nuży. Wręcz przeciwnie, czerpię z niej pewną osobliwą przyjemność, choć motywy zostawię dla siebie.

   Jaką rangę miała moja pomyłka, byś doprawiał do tego ten pseudointelektualny bełkot ?

   Jaką rangę? Znikomą, nieistotną. Chciałem po prostu wyrazić swoje zdanie i to zrobiłem. Mogłeś tę wypowiedź zignorować, mogłeś też podjąć merytoryczną dyskusję. Od kiedy to dyskutuje się tylko na tematy ważkie? Niestety zamiast wybrać coś z tych dwóch dobrych opcji wybrałeś trzecią, złą, czyli obrażanie mnie i ataki personalne.

   Ja również używam słów mało spotykanych w swoim słownictwie jak... "aniżeli" "jakoby" "ażeby"

   Gratuluję, ale to tak a propos czego? Nie sądzę, żeby używane przeze mnie słownictwo było niewłaściwe. Uważałbym tak natomiast będąc na twoim miejscu, bo to wyzwisk i szyderstw powinno się wstydzić, a nie używania rzadkich spójników.

   Co próbujesz osiągnąć atakując mnie i używając wyszukanych słów, poprawiasz swoje samopoczucie, leczysz kompleksy, jesteś przekonany, ze pisząc takie pouczające tyrady w podniosłym stylu, pokazujesz różnicę pomiędzy plebsem a szlachtą ?

   Jeszcze raz podkreślę niesamowicie ważną różnicę między nami — nie atakuję ciebie, „atakuję” twoje komentarze. I po raz kolejny zastanawia mnie dlaczego atakujesz słownictwo którego używam. W żadnym miejscu nie napisałem, że jesteś gorszy ode mnie lub coś w tym rodzaju, to są tylko i wyłącznie twoje tezy. Nie rozumiem czemu tak usilnie drążysz ten aspekt, ale chętnie poznam twoje intencje, jeśli tylko masz ochotę o tym porozmawiać. Które konkretnie słowa nie są na miejscu i dlaczego?

   Ale Ty takim zachowaniem nie wzbudzasz sympatii, jesteś jak wspomniałem irytujący i każdy normalny człowiek, po 5 minutach rozmowy z kimś takim, ma ochotę jebnąć go w twarz.
   Nie próbuj osób pouczać na każdym kroku, bo to raz, ze nie grzeczne, dwa prowadzi do tego, ze będziesz zgorzkniały i samotny.


   Nie jestem zgorzkniały, nie jestem samotny, kocham ludzi. Tylko po prostu otaczam się osobami, które stawiają polemikę nad przemoc, nie mają ochoty „jebnąć kogoś w twarz” (a przynajmniej nie wygłaszają takich pragnień), potrafią odróżnić krytykę merytoryczną od ataków personalnych i generalnie można z nimi porozmawiać i cieszyć się dyskusją, czasem pomimo skrajnie różnych poglądów w sprawach dużo ważniejszych niż to od jakiej litery pisać jakieś słowo.

   Zwracaj uwagę, na debili, którzy nie są wstanie napisać zdania w ojczystym języku, lub używają słów, których nie rozumieją, ale przestań zatruwać wieczór komuś kto użył wielkiej litery do zaimka "ty"

   Nie jestem jakimś strażnikiem gramatyki w internecie. Zwracam uwagę na co mam ochotę. Nikomu nie chciałem zatruwać wieczoru i nie biorę za siebie winy za taki obrót sytuacji. Winny jest co najwyżej ten, kto nie jest w stanie znieść merytorycznej krytyki na temat swojego komentarza i zamiast zignorować zwrócenie uwagi lub potraktować to jako wyjście do treściwej dyskusji, to woli zacząć obrażać i szydzić sobie z obcych ludzi. To nie jest ani dojrzałe, ani mądre, ani grzeczne.

  •  
   w..............l

   -2

   pokaż komentarz

   @Kampala: O Boże, nawet nie czytałem, szkoda czasu.
   Wypunktował moją wypowiedź i dalej bredzi.
   Nie ma ratunku.
   Dobranoc

  •  

   pokaż komentarz

   nie czytałem

   dalej bredzi.

   @wodzu_twardy_pal: przeczysz sam sobie. I dalej mnie obrażasz.

   Niemniej jednak życzę dobrej nocy, a nawet polecę ci bardzo przydatną mini-lekturę do poduszki.

   źródło: gziVVRi.png

  •  
   w..............l

   -2

   pokaż komentarz

   @Kampala: Słabo myślisz logicznie "nie czytałem"... bo nie czytałem, uznałem, ze strata czasu
   "Dalej Bredzi" bo coś tam naskrobałeś, a miałem przedsmak już wcześniej Twojej "twórczości", więc uznałem, ze nadal trzymasz się tej linii czyli bredni
   Pomyśl.

  •  

   pokaż komentarz

   @wodzu_twardy_pal: domyśliłem się, że mogły być mniej więcej twoje intencje. Nie zmienia to faktu, że jest to błąd logiczny.

  •  
   w..............l

   0

   pokaż komentarz

   @Kampala: Zaimek dzierżawczy "Twoje" piszemy wielką literą

  •  
   K........3

   0

   pokaż komentarz

   W jednym sklepie zoologicznym siedziała papuga i miała na jednej nodze czerwoną wstążkę a na drugiej niebieską.
   Moja siostra zapytała po co te wstążki to jej sprzedawca powiedział, ze jak się pociągnie za niebieska wstążkę to mówi po niemiecku a jak za czerwoną to mówi po angielsku
   Moja siostra zapytała rezolutnie a jak się pociągnie jednocześnie za dwie wstążki ??
   -To spadnę z drążka Ty głupia idiotko


   @wodzu_twardy_pal: cała ta historia to był dowcip, który jeszcze w latach osiemdziesiątych krążył po Polsce. Ładnie to tak przypisywać sobie czyjeś historie?

  •  

   pokaż komentarz

   @wodzu_twardy_pal: w listach i e-mailach stosuję się do tej zasady. Stąd zresztą ona pochodzi. Uważam, że w dyskusje na takich forach jak wykop są bliższe zwykłej rozmowie, a więc mowie potocznej. Stąd uważam, że lepiej stosować tutaj zasady z tej pierwszej, a nie zapatrywać się na pisanie listów. Jedyne podobieństwo między listem a komentarzem w internecie jest taka, że oba są pisane, ale pełnią zupełnie inne funkcje. Kiedyś po prostu, z powodu braku technologii, komunikacja na piśmie była względnie nieczęsta i dlatego takie zasady się wykształciły. Dlatego nie piszę zaimków osobowych dużą literą, nie wynika to z braku szacunku.

  •  
   w..............l

   -1

   pokaż komentarz

   cała ta historia to był dowcip, który jeszcze w latach osiemdziesiątych krążył po Polsce. Ładnie to tak przypisywać sobie czyjeś historie?
   @Kamzikowy3: Myslisz, ze ktoś by mógł uwierzyć, ze to zdarzyło się naprawdę, ze próbuję wmówić, ze tak było, ze faktycznie papuga w taki sposób się odezwała, ze ta historia miała miejsce.
   Przecież najgorszego sortu debil widzi, ze to żart, dowcip
   Po prostu nie wierzę, ze to mówisz, ze pomyślałeś, ze chcę to sobie przypisać

  •  
   w..............l

   -1

   pokaż komentarz

   @Kampala: Pokrętne tłumaczenie na dowód hipokryzji
   Po za tym, sp$!%#!%aj, moja irytacja przerodziła się w złość.
   Pisanie z Tobą, zabiera mi czas, którego już nikt mi nie odda, czas stracony podwójnie, bo z osobą, którą mam głęboko e dupie

  •  

   pokaż komentarz

   @wodzu_twardy_pal: co ma do tego hipokryzja? Hipokryzja byłaby wtedy, kiedy jedno bym mówił, a drugie robił. W tym wypadku mogę się nawet mylić, ale nie zrobił nic godnego hipokryty.
   Musisz sobie także zdawać sprawę, że niezbyt obchodzi mnie twoja irytacja lub złość. Twoje emocje to twój problem, musisz samemu nad nimi panować. Tak samo, jak powinieneś panować nad swoim słownictwem. Wytykasz mi pisanie zaimków osobowych małą literą (jako rzekomy brak szacunku), a po chwili obrażasz mnie rynsztokowym słownictwem. Jeśli po pierwszym akapicie szukasz gdzieś przykładów hipokryzji, to ten jest bardzo dobry.
   A co do ostatniego akapitu, to wydaje mi się, że jest tu pewna niespójność. Pisząc dokładniej, poświęcasz mi bardzo dużo czasu jak na osobę, którą masz „głęboko w dupie”. A przecież nie musiałeś mi w ogóle odpisywać, nie ma takiego przymusu. W pewien osobliwy sposób schlebia mi to.

  •  
   w..............l

   -1

   pokaż komentarz

   @Kampala: Hipokryzja, ponieważ domagasz się od kogoś pewnych zachowań w tym przypadku, bym nie pisał "ty" wielka literą
   A sam się nie stosujesz do tych wymogów, czyli piszesz zaimek osobowy błędnie i do tego tłumaczysz swój błąd w szczenięcy, pokrętny sposób
   Nie wytykam, ze napisanie z małej litery zaimka "Twoje" to brak szacunku do mnie, nigdzie tego nie napisałem z jednego powodu, mam to gdzieś czy mnie szanujesz czy nie.
   Wiesz, co jest najgorsze w idiotach, ...to ze nie wiedzą, ze są idiotami, uważają, ze to druga strona nic nie rozumie i starają się za wszelką cenę wygłaszać swoje mądrości, by innych oświecić i sprowadzić na drogę prawdy
   Napisałeś, ze moje odpowiedzi w pewien osobliwy sposób schlebiają ci, no i to są słowa, które mnie przestraszyły.
   Jesteś jak wampir, wymieniłem z Tobą kilka zdań i jestem tak zmęczony i zdołowany jakbyś wyssał ze mnie zycie i energię, przez rozmowę z Tobą całą sobotę szlag trafił.
   Jestem zmęczony tłumaczeniem i zdołowany, ze są tacy ludzie, takiego pokroju, to chore, jak można być takim wynalazkiem.
   Nigdy tego nie zrozumiesz co czuję, po prostu tacy ludzie jak ty tego nie dostrzegają, tylko ciągle wygłaszają "swoje racje" doprowadzając innych do wycieńczenia.
   To rzeczywiście nie ma sensu, nawet gdy ci wskazałem, ze robisz błąd ortograficzny ty to przekułeś na swoją stronę.
   Jesteś idiotą, ale jak wspomniałem, nawet tego nie wiesz.
   Ja kończe pisanie, chociażby po to by ci pokazać, jak beztrosko i wymownie sikam na Ciebie

  •  

   pokaż komentarz

   Hipokryzja, ponieważ domagasz się od kogoś pewnych zachowań w tym przypadku, bym nie pisał "ty" wielka literą
   A sam się nie stosujesz do tych wymogów, czyli piszesz zaimek osobowy błędnie i do tego tłumaczysz swój błąd w szczenięcy, pokrętny sposób


   @wodzu_twardy_pal: jak to się nie stosuję do tych wymogów? Cały czas, od początku piszę konsekwentnie tak samo. Przypominam zresztą, że pierwszą i główną moją tezą nie było to, żeby w ogóle pisać zaimki osobowe dużą literą, ale że robienie tego przy obrażaniu kogoś jest bez sensu.

   Wiesz, co jest najgorsze w idiotach, ...to ze nie wiedzą, ze są idiotami, uważają, ze to druga strona nic nie rozumie i starają się za wszelką cenę wygłaszać swoje mądrości, by innych oświecić i sprowadzić na drogę prawdy

   Nie, nie to jest w nich najgorsze. To jest dość poważny problem epistemologiczny, że nie można poznać siebie od zewnątrz, czyimiś oczyma. Moim zdaniem gorsze w idiotach jest to, że nie są merytoryczni i nie stosują się do zasad logicznego myślenia. Gdyby robili, to z każdą dyskusją byliby mniejszymi idiotami.

   Napisałeś, ze moje odpowiedzi w pewien osobliwy sposób schlebiają ci, no i to są słowa, które mnie przestraszyły.
   Jesteś jak wampir, wymieniłem z Tobą kilka zdań i jestem tak zmęczony i zdołowany jakbyś wyssał ze mnie zycie i energię, przez rozmowę z Tobą całą sobotę szlag trafił.


   Przykro mi, że tak odbierasz naszą małą dyskusję. Przypominam jednak, że nie musisz ze mną pisać, to twój wybór.

   Jestem zmęczony tłumaczeniem i zdołowany, ze są tacy ludzie, takiego pokroju, to chore, jak można być takim wynalazkiem.
   Nigdy tego nie zrozumiesz co czuję, po prostu tacy ludzie jak ty tego nie dostrzegają, tylko ciągle wygłaszają "swoje racje" doprowadzając innych do wycieńczenia.


   Masz problem z tym, że mam inne zdanie? Wybacz, ale to nie moja wina. Nie możesz wymagać od innych, żeby dostosowywali się do twojego widzi-mi-się. Argumentuj poprawnie, to może kogoś przekonasz do swoich racji, bo personalne wycieczki nie pomogą ci osiągnąć tego celu.

   To rzeczywiście nie ma sensu, nawet gdy ci wskazałem, ze robisz błąd ortograficzny ty to przekułeś na swoją stronę.
   Jesteś idiotą, ale jak wspomniałem, nawet tego nie wiesz.


   Rzecz w tym, że ja mam inne zdanie. Ty zaś nie używasz żadnych argumentów, piszesz tylko wciąż i wciąż, że to ty masz rację, a ja jestem idiotą.

   Ja kończe pisanie, chociażby po to by ci pokazać, jak beztrosko i wymownie sikam na Ciebie

   Już kilka razy kończyłeś pisanie ;). A poza tym dodam, że obrażając mnie paradoksalnie robisz krzywdę tylko sobie. Pokazujesz swój brak kultury.

 •  
  k...e

  +7

  pokaż komentarz

  O kurde, ten film w dodanych rozwala :D Ja bym chyba nie ogarnęła tego tak dobrze jak ta wrona :D Nie mogę w to do końca uwierzyć :D Dobrze, że nie są wielkości człowieka i nie mają zręczniejszych szponów xD

Dodany przez:

avatar murarz13 dołączył
252 wykopali 16 zakopali 13 tys. wyświetleń
Advertisement