Kobieta twierdzi: "porwało mnie UFO". Wygląda na to, że ma niepodważalny dowód

Kobieta twierdzi: "porwało mnie UFO". Wygląda na to, że ma niepodważalny dowód

@v..o express.co.uk #ciekawostki #ufo #porwanie #obdukcja #kosmici

W 1969, 19 października. Betty i Barney Hill twierdzą, że zostali poprawni przez kosmitów. Kobieta twierdzi, że otrzymała dokładną informację skąd kosmici przybyli. Problem w tym, że konstelacja ta w tamtych czasach nie była jeszcze odkryta. A wykonany rysunek konstelacji jest nadzwyczaj precyzyjny.

 •  
  M.............m

  +283

  pokaż komentarz

  A ja dodam że było to pierwsze na świecie porawnie przez "obcych" które zostało bardzo dokładnie zbadane Hipnoza grała tu wielka role okazało sie co naprawde zdziwiło nawet hiptnotyzera że oni mówia identyczne rzeczy .I Betty jak i Barney byli bardzo wiargydoni w tym co mówiili.Gdy zmarł Baryney,Betty do konca swoich dni mówiła że jest to prawda i sobie tego nie wymyslili.

  Przejechali kawałek autostradą. Barney przyhamował i skręcił w wąską drogę. Po chwili zobaczyli przed sobą ludzi. Zaczęli oni zbliżać się do samochodu i podzielili się na 2 grupy. Hillowie byli przerażeni. Barney nie mógł uruchomić silnika. Betty chciała uciec, ale ludzie otoczyli samochód z 2 stron. Wyglądali jak ubrani w szare kombinezony, byli dużo niżsi niż ludzie i mieli wielkie oczy. Nagle Betty i Barney stracili przytomność. Betty obudziła się prowadzona przez dwóch ludzi. Jeden z nich zapytał po angielsku "On nazywa się Barney?". Betty nic nie odpowiedziała. Prowadzący ich "człowiek" powiedział: "Nie bój się. Nie masz powodu, żeby się bać. Nie zamierzamy was skrzywdzić. Chcemy przeprowadzić tylko kilka testów. Kiedy je skończymy, odprowadzimy cię z Barneyem do waszego samochodu. Wkrótce będziecie z powrotem w drodze do domu.". Mówił po angielsku, ale jakby z obcym akcentem. Wprowadzono ich do pojazdu po pomoście. Betty wprowadzono do jakiegoś pomieszczenia, a Barneya do drugiego. Do pomieszczenia Betty weszło także kilku innych humanoidów. Zaczęto ją badać. Wpierw pobrano próbkę naskórka, później poświecono jej w oczy. Zbadali także gardło, zęby oraz uszy, do których wkładano jakby wacik. Pobrano jej próbki włosów oraz paznokci. Później lekarz - humanoid mówiący po angielsku poinformował ją, że chcą zbadać jej układ nerwowy i że musi położyć się na stole. Badano ją urządzeniem przypominającym pęk igieł. Gdy przyłożono go do jej kolana jej noga nagle podskoczyła. Później włożono jej do brzucha bardzo długą igłę, czego strasznie się bała. Dowiedziała się, że był to test na płodność. Po tym teście wszystkie istoty wyszły z pomieszczenia, pozostał tylko dowódca. Betty chciała jakiegoś dowodu na ich istnienie i wskazała na dużą książkę. Dowódca kazał jej do niej zajrzeć. Zobaczyła tam dziwne pismo, którego litery miały ostre, bardzo cienkie linie. Dowódca dał jej książkę. Następne zapytała skąd pochodzą. Dowódca zapytał, czy wie cokolwiek o wszechświecie. Powiedziała mu to, co wiedziała. Humanoid podszedł do ściany i wyciągnął trójwymiarową mapę przedstawiającą wszechświat. Były na niej gwiazdy i łączące je różnorakie linie. Zapytała go, co one oznaczają. Powiedział, że grube linie to szlaki handlowe, cienkie to miejsca, gdzie latają sporadycznie, a przerywane oznaczają trasy wypraw badawczych. Zapytał ją, czy wie, gdzie się znajduje. Odpowiedziała, że nie wie i dowódca zrezygnował z pokazywania jej miejsca, skąd przybywają. Nagle do pomieszczenia weszło kilku innych ludzi i zaczęli mówić, że Barneyowi wychodzą zęby. Betty wytłumaczyła im, że kiedy ludzie się starzeją, to tracą zęby. Musiała im także wytłumaczyć, co to znaczy starzenie się oraz wiek.Istoty wraz z dowódcą zdecydowały, że odbiorą jej książkę, a wszystkie te wydarzenie zostaną wymazane z ich pamięci. Pomostem wyprowadzono ich z UFO i zaprowadzono pod samochód. Spojrzeli jeszcze na odlatujący pojazd i wsiedli do samochodu.

  Jest tego mnóstwo.I powiem szczerze że temat tych osob jest bardzo intrygujacy. A jeszcze doszedł ten wykopek. I teraz mam odwage powiedziec że oni nie kłamali.

  •  
   v..o

   +146

   pokaż komentarz

   @MariuszJakistam: Oklepany cytat ale bardzo trafny. "Są rzeczy na niebie i na ziemi,o których nie śniło się waszym filozofom" A ja się nie boję. Mówię to co myślę. Otwieram pole do rozmów i do debaty.. Jeśli ktoś się śmieje i szydzi, świadczy to o nim nie o mnie.

   Powtarzam głośno: jest bardzo dużo ciekawych spraw, wątków, zdjęć, whatever.. które świadczą o tym, że dzieje się tu znacznie więcej niż nam się wydaje. A to pewnie tylko promil spraw, które ujrzało światło dzienne. Problem w tym, że dzis trudno dotrzeć do tak wiarygodnych spraw, bo jak przecietny pan "sceptyk - sprawdzam -ciekawy " wpiszesz w google " ufo " to najpierw trafisz na czystą dezinformacje w postaci reptalian czy innych gów*en a może na 100 stronie znajdziesz tak bardzo wiarygodny przypadek Betty i Barneya Hill.

  •  
   M.............m

   +10

   pokaż komentarz

   @v3go: A ja sie też zastanwiam nad tym co jest bardziej straszniejsze to czy oni się z nami nie kontaktują czy to że oni nas jeszcze badają.Ich technologia musi byc bardzo bardzo zaawansowana.
   Btf oni maja szlaki Handlowe czyli maja prawdopodobnie sojusze?

  •  

   pokaż komentarz

   @MariuszJakistam:

   Po chwili zobaczyli przed sobą ludzi.

   Wyglądali jak ubrani w szare kombinezony, byli dużo niżsi niż ludzie i mieli wielkie oczy.

   Dokładnie - tak wyglądają ludzie w japońskich kreskówkach. Z wyjątkiem koloru szarego.

   Niscy ludzie w dziwnych kombinezonach. Duże oczy - japońskie anime.

  •  
   M.............m

   -8

   pokaż komentarz

   @xxyz: Nie jestem pewny ale tu jest bład chyba tłumaczenia.

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @MariuszJakistam: Czy naprawdę wszystkie materiały nt. UFO muszą być tak h**** jakości ?

   Z resztą, dlaczego to UFO ukazuje się tylko osobom zaburzonym psychicznie ?

  •  
   M.............m

   +109

   pokaż komentarz

   @xxyz: A jak sobie wyobrazasz nagranie z 1964r . Pytam powaznie.

  •  

   pokaż komentarz

   @MariuszJakistam: Ok, nie chce mi się odpowaidać na twoje pytanie, wiec zadam swoje.

   Ok, załóżmy, że obca cywilizacja śmiga sobie po globie i porywa losowych ludzi na autostradzie. Co z tego ?

  •  
   M.............m

   +2

   pokaż komentarz

   Tu masz lepsza wersje. Troche poprawioną.

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @MariuszJakistam: To już czyste dywagacje. Ale dlaczego by nie podywagować. Jeśli na chwilę roboczo przyjmiemy, że oni na pewno nas odwiedzają, bądź jeśli już co bardziej prawdopodobne, po prostu tu są.. to możemy uruchomić wyobraźnie jak spadochron i do dzieła.. Jest wiele, powiedział bym około kilkudziesięciu baaaaaaaardzo solidnych spraw, których choć by sceptyk tupał i płakał no nie ruszy nie obali.. nie przyczepi się do niczego..
   Pod warunkiem, że ten sceptyk myśli, nie fantazjuje i jest maksymalnie obiektywny :P

   Ale jakie są wnioski, co mówią nam te sprawy ? no myślę, że wyłania się mnie więcej taki obraz:

   - ziemie odwiedzają, (bądź są na stałe lub cześć tak część tak) od kilku do kilkunastu a w optymistycznych porywach do kilkudziesięciu ras.

   - rasy te mają różne cele i interesy. Ale żadna nie zakłada bezpośredniego ujawnienia.
   ( wygląda na to, że istnieje jakaś zasada, która nie pozwala się bezpośrednio ujawnić cywilizacją w tak wczesnym stadium rozwoju )

   - obcy, jak my.. mają swoje sojusze. część sprzyja ziemianom inny nie.

   - wygląda na to, że część ras współdzieli historię ziemi z nami. i tu cała teoria ANCIENT ALIENS się kłania.. z czego moim skromnym zdanie połowa z tego to kompletne bzdury. Ale duża część warta uwagi. Jak np ujawnione 3 lata temu przez rząd meksykański artefakty, ewidentnie przedstawiające wizerunki kosmitów w starożytnośći.

   http://www.collective-evolution.com/2013/12/18/the-mexican-government-reveals-mayan-documents-proving-extraterrestrial-contact/

   - Obcy do dziś w jakimś stopniu ingerują w sprawy ziemskie. Ale nie otwarcie, lecz z ukrycia. Polecam książkę, "UFO and NUKS" Raporty wojskowych, relacje wojskowych o typ jak głowice nuklearne były "wygaszane" w bardzo napiętych sytuacjach

   - porwania ludzi mają miejsce.. po co dlaczego nie wiadomo.. ALe nie wygląda to kolorowo

   To otwarte dywagację. Nie myślę, że w przeciągu najbliższych 50 lat coś się ruszy w tej kwestii. ALe może kiedyś się czegoś dowiemy.

  •  

   pokaż komentarz

   @MariuszJakistam:

   "Mówił po angielsku, ale jakby z obcym akcentem."

   źródło: YOU_DONT_SAY.png

  •  

   pokaż komentarz

   @xxyz: no co z tego? wprowadzisz przepis zakazujący im tego? :D

  •  
   M.............m

   +3

   pokaż komentarz

   @alejakto: Wiesz słabe tłumaczenie znalazłem. :P mogłem sie bardziej postarać :P

  •  

   pokaż komentarz

   @MariuszJakistam: Jeśli nie zlikwidowali ludzkości zaraz po jej wykryciu to i tak mamy kupę szczęścia.
   Rozwalenie gatunku tak agresywnego i ekspansywnego jak ludzie jest najbardziej rozsądnym wyjście dla kosmitów (dla nas też, gdy spotkamy obcych podobnych do nas).

  •  
   R...........k

   +137

   pokaż komentarz

   @v3go:

   źródło: i.imgur.com

  •  

   pokaż komentarz

   @mojemacki:

   no co z tego?

   O to właśnie pytam. Czarownice latają nad autostradami, a głąby zaraz myślą o obcych cywilizacjach ... Śmiechu warte.

   To są czarownice. Zapamiętajcie to sobie.

  •  

   pokaż komentarz

   @MariuszJakistam: Jak się otacza samochód z dwóch stron?

  •  

   pokaż komentarz

   @v3go: Ziemia to intergalaktyczny przekręt. Czas zatrzymać wszechświat i ruszyć ziemię :D

  •  

   pokaż komentarz

   Mówił po angielsku, ale jakby z obcym akcentem

   @MariuszJakistam:obcym akcentem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   A ja dodam że było to pierwsze na świecie porawnie przez "obcych" które zostało bardzo dokładnie zbadane Hipnoza grała tu wielka role okazało sie co naprawde zdziwiło nawet hiptnotyzera że oni mówia identyczne rzeczy

   @MariuszJakistam: Nikt nigdy nie potwierdził że hipnoza może służyć do przesłuchań (CIA np. uznało że podtapianie jest lepsze) więc powoływanie się na hipnotyzera jako autorytet jest śmieszne.

  •  

   pokaż komentarz

   @MariuszJakistam: a wiesz dlaczego większość myśli, że nie ma obcych? Ponieważ gatunek ludzki to umysłowi egoiści, każdy ma zakodowane w głowie, że jest niezniszczalny, będzie żył wiecznie czy jest jedynym w swoim rodzaju. Prawda jest nieco inna, ludzie są bardzo kruchym tworem i nie są kuloodporni oraz wszechmocni. Nasza technika w porównaniu do techniki obcych może być na etapie kamienia łupanego albo jeszcze bardziej zacofana. Wszechświat jest tak ogromny i potężny, że ludzki umysł nie ogarnia go. Jeśli my istniejemy we wszechświecie to dlaczego inni nie mogą. O i cała filozofia.

  •  
   n.....2

   +60

   pokaż komentarz

   @MariuszJakistam: @v3go:
   Jak dla mnie najlepszym dowodem, że to się nie wydarzyło są techniki jakie stosowali. Igła? Serio istota która jest w stanie podróżować między galaktykami używa igły a nie choćby jakiegoś hiper dokładnego skanu? Nie prościej byłoby im po prostu ich porwać i nigdy nie oddawać?

  •  
   S..........z

   +146

   pokaż komentarz

   @Mowca_Umarlych:
   Skoro o przekrętach mowa:

   źródło: zbierak.pl

  •  
   M.............m

   -7

   pokaż komentarz

   @plushy: Tylko że tu Hipnoza była wykorzystywana do wyleczenia ich z bardzo nie przyjemnych snów.Hipnoza istnieje i jest bardzo czesto wykorzystywana bo działa. także i słuzby ja wykorzystuja. Masz wszystko na wikipedi Polskiej jak i Amerykanskiej gdzie wiecej o niej pisze.

  •  

   pokaż komentarz

   Betty chciała jakiegoś dowodu na ich istnienie i wskazała na dużą książkę. Dowódca kazał jej do niej zajrzeć. Zobaczyła tam dziwne pismo, którego litery miały ostre, bardzo cienkie linie. Dowódca dał jej książkę.

   @MariuszJakistam: latają w kosmos dalej używają książek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @StaryBrodacz: Dlatego mają z nas niezłą bekę :D // w sumie jak bym sobie przeczytał taki artykuł będąc kosmitą chyba bym p#??%@?nął ze śmiechu mimo nieśmiertelności.

  •  

   pokaż komentarz

   @nico112: To, że w coś subiektywnym odczuci wydaje się nie prawdopodobne, nie jest równoznaczne z tym, że nie miało miejsca, ba! a już na pewno nie jest dowodem na to, że wydarzenie nie miało miejsca.

   Co do igły. Pewnie, to co mówisz ma sens. Nie upieram się na 100, że wydarzenie miało miejsce. Po prostu wiele na to wskazuje, ale ile to przekrętów ludzie nie wymyślali, są w tym dobrzy. To trzeba przyznać

  •  

   pokaż komentarz

   @MariuszJakistam: wychodzi na to, że to całkiem spoko ziomki, wbili igłę, pogadali i pojechali. napił bym się z nimi

  •  
   M.............m

   +32

   pokaż komentarz

   @Grewest: I chinskich znaków? :P Wiem że to brzmi niedorzecznie. Ale na to jest kilka wyjaśnien. Nie potrafili oni opisać rzeczy które były po prostu dziwne. Tutaj jest przykład chinskich znaków. Jeśli kosmici posługuja sie pismem logograficznym jak Chinczycy,Japonczycy itd. To jej łatwiej było powiedziec że wygladało to na pismo Chinskie. Tak jak z ta ksiązką być moze widziała co innego ale najbardziej przypominało to jej ksiażke. Ja mógłbym powiedzieć że to tablet jest.Trudno jest nazwac rzecz której sie nie zna. Dał jej ksiażke do której miała zajrzeć a nie najpierw ja otworzyć :D Dr. Który robił Hipnoze robił te badania bardzo rygorystycznie bo sam nie wierzył w kosmitów. I był zdziwiony że wieszkosc rzeczy które mówili zgadzały sie ze sobą sam nie potrafił tego wyjaśnic. Dlatego ta sprawa jest intrygujaca.

  •  

   pokaż komentarz

   @v3go: Skoro już dywagujemy to proponuję podejść do tematu z innej strony. Zapewne wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że zarówno odległości we wszechświecie jak i czas jego istnienia są tak ogromne, że szanse na to, że dwie rozwinięte cywilizacje wejdę ze sobą w interakcję są raczej nikłe. Albo będą od siebie za daleko albo będą istnieć w zupełnie innym okresie czasu. Jeżeli jednak coś takiego by się zdarzyło to przynajmniej jedna z cywilizacji musiałaby opanować sztukę podróży w taki sposób aby w rozsądnym czasie przebyć ten ogromny dystans jaki dzieli np Ziemię od najbliższej możliwej do zamieszkania planety. Podróżnicy Ci włożyliby wielki wysiłek w dotarcie do nas a następnie za wszelką cenę staraliby się nie ujawniać. Dlaczego? Hipotez jest wiele jednak wg mnie żadna do końca nie rozwiązuje problemu. Jest jednak hipoteza, która wg mnie rozwiązuje najwięcej kwestii a jednocześnie z niezrozumiałych powodów zupełnie pomijana. Otóż dlaczego nie można przyjąć, że przybysze Ci nie są żadnymi kosmitami z odległych planet ale Ziemianami z odległej przyszłości?
   Nie można podróżować w czasie - od razu pojawia się argument. Trudno z nim dyskutować, bo faktycznie czegoś takiego nie potrafimy ale zakładając przez chwilę, że są to jednak przybysze z innych planet, koniecznym jest również założenie, że opanowali oni manipulację czasem i przestrzenią bo w innym przypadku nie dotarli by tutaj. Skoro więc oni mogą, to czemu my, za 10000 lat tego nie możemy osiągnąć?
   Hipoteza ta wyjaśnia również czemu przybysze unikają kontaktu z nami. Każdy kto słyszał o paradoksie dziadka wie o czym piszę. Drugą ciekawą kwestią jest sam wygląd kosmitów - są oni humanoidami. Trudno tutaj założyć, że na dwóch planetach odległych od siebie o ileś tam milionów lat świetlnych wykształcają się tak podobne formy życia. No chyba, że Ci humanoidzi to ludzie za kilka tysięcy lat?
   Podsumowując - wg mnie o wiele bardziej prawdopodobne jest to, że ludzie kiedyś opanują podróże w czasie i najzwyczajniej w świecie będą robili sobie wycieczki w przeszłość, niż że obce cywilizacje, z odległych planet, wyglądające podobnie jak my przemierzają lata świetlne tylko po to by porwać kilku ludzi i się wiecznie ukrywać. Nie sądzicie?

  •  
   n.....2

   +6

   pokaż komentarz

   To, że gdzieś są jakieś ufoludki wierzę ale żadna z relacji jakie czytałem jest skrajnie niewiarygodna. Po co mieliby eksperymentować, wycinać kręgi w zbożu czy inne dziwne rzeczy dla wysoko rozwiniętej cywilizacji? Raczej przylecieliby oficjalnie i wylądowali gdzieś gdzie uważają, że jest centrum naszej planety albo po prostu zrównaliby ją z ziemią jakby nie byli nastawieni pokojowo co też większego uzasadnienia nie ma bo nie jesteśmy dla nich żadnym zagrożeniem a i nasza planeta jakoś specjalnie atrakcyjna dla nich chyba nie jest.
   @v3go:

  •  
   M.............m

   +2

   pokaż komentarz

   Zapewne wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że zarówno odległości we wszechświecie jak i czas jego istnienia są tak ogromne, że szanse na to, że dwie rozwinięte cywilizacje wejdę ze sobą w interakcję są raczej nikłe

   @banzi: Nie mamy takiego prawa aby sie wymandrzać co do takich rzeczy.Bo prawde mówiac czas można ominać podczas podroży miedzy galaktykami nie jest to niemowżliwe.Ludzie za bardzo sie wymandrzaja co do pewnych kwestii także i "naukowcy".Wszechświat ma przed nami nieskonczona ilość tajemnic.Wiec głupota jest mówienie że to jest niemozliwe i to i tamto. Bo tak naprawde możliwe może być wszytko tylko my jesteśmy na dana chwile ograniczeni. Niesmiertelność? może być możliwa.Są gatunki zwierzat na ziemi które są niesmiertelne. Mam tu na myśli Meduze która zrobiła zamieszanie u biologów i naukowców Turritopsis nutricula-https://pl.wikipedia.org/wiki/Turritopsis_nutricula . Wiec obca cywylizacja która nas odwiedza także jest możliwa.Własnie nie jestem pewny czy możemy mówic "jest to nie możliwe" skoro my nawet nie odkryliśmy obcych form zycia . Chcoiaż nie. Odkryliśmy bakterie ale odkryliśmy.

   @banzi: Nie był to skierowany post bezposrednio do ciebie. Bo to co napsialeś jest bardzo ważne.

  •  

   pokaż komentarz

   @Grewest: i przy takiej zaawansowanej technologi, igieł i innych podobnych instumętów medycznych co na ziemi,

  •  

   pokaż komentarz

   @nico112: ja bym do tego podszedł z innej strony używają technik sprawdzonych przez ludzi wola nie ryzykować bo być moze nie wiedza jak ich sprzęt działa na ludzi. Sa duzo inteligentniejsi i wiedza zapewne o ludziach bardzo duzo a człowiek boi sie np tego co nieznane. Być moze w ten sposób chcą ograniczyć ból.

  •  

   pokaż komentarz

   @MariuszJakistam: A czy ja napisałem, że jest to niemożliwe? Jest to możliwe lecz mało prawdopodobne. Skoro twierdzisz, że czas można ominąć to możliwe będzie kiedyś z tego skorzystanie i cofnięcie się w czasie do XX wieku aby zobaczyć na własne oczy jak żyli Ci pradawni Ziemianie. Czym się żywili, jak ubierali, jaki mieli materiał genetyczny ... itd. A jak się obudzą w czasie takich badań to im się będzie wciskać, że jesteśmy kosmitami i sprawa załatwiona. Nikt nie będzie im wierzył i drążył dalej tematu :-)

  •  

   pokaż komentarz

   @banzi: Bardzo ciekawie piszesz.

   Co do odległości i podróży hipotetycznych kosmitów. Modele teoretyczne pokazują, że "natychmiastowe" podróże są możliwe, tunele czasoprzestrzenne, itp.
   A rzeczywiste "namacalne" wskazówki ? a no np fizyka kwantowa udowadnia to bezsprzecznie. "kwantowe splątanie.." niezależnie od odległości informacja "przebywa dystans" w czasie ZERO. Oni prawdopodobnie już opracowali tą technologię...
   Bawią mnie wyobrażenia, że kosmici w miedzy gwiezdnych, ba! głównie między galaktycznych podróżach, latają z jakąś tam super prędkością, a może i nawet z prędkością światła. to nie dorzeczne.. nawet przy takich wielkich prędkościach podrożę trwały by "kosmicznie" długo. Dlatego wnioskuję, że opracowali technologię podróży "instant"

   Co do teorii podroży w czasie. Hipoteza super. i się pod nią podpisuje.

   Co do form humamanoidalnych. Przypomniał mi się cytat z K-pax.
   "Dlaczego bańka jest okrągła? Bo to najwydajniejsza energetycznie forma. Na ziemi jestem ziemianinem, na k-paxie - k-paxjaninem"

   Jeśli mowa o istotach rozumnych. Chodzi o to, że jeśli kompilacja pewnych własności, cech ma być "solidnie" "logicznie" złożona do kupy w jednym organizmie, musi przyjąć najbardziej optymalną formę. Dla zestawu cech które reprezentuje człowiek, forma humanoidalna jest najsensowniejszy rozwiązaniem i najbardziej optymalna. I podobnie jeśli chcesz uzyskać mix podobnych cech na drugim końcu galaktyki przybierze on najpewniej najoptymalniejszą formę. formę humanoidalną. Dlaczego chodzi akurat o te konkretne cechy? Bo jest pewne wąskie gardło cech, które te i tylko te.. połączone razem pozwolą roziwnąc cywilizacje. Oczywiście zakres tych cech może być przeogromny, jeśli tylko uruchomimy wyobraźnie.. Ale jeśli zestawimy je z wszystkimi możliwymi rozwiązaniami, które oferuje nam natura, to zakres tych cech to jak to nazwałem: bardzo "wąskie gardło" . Dodatkowo wszystko oczywiście zależy od środowiska w jakim się wykształciły takie "kosmity" ale jeśli są w pewnym zakresie ( nawet dość szerokim ) +/- zbliżone do ziemskich, to najprawdopodobniej będą to humanoidy. Oczywiście w milionach różnych wariacji.. Jest o tym całe opracowanie naukowe, nie mogę teraz odszukać

   Pozdro

  •  
   n.....2

   +11

   pokaż komentarz

   @mrgcypher:
   Nauczyli się angielskiego mogli posiąść praktycznie całą wiedzę bez jakiś dziwnych prymitywnych eksperymentów.

  •  
   M.............m

   +4

   pokaż komentarz

   @mrgcypher: Bardzo możliwa teza. Także mogli uzywac rzeczy które były podobne do czegoś co stworzyli ludzie. Ale nie były to takie rzeczy jakie im sie wydawały. Także mogli podczas kasowania pamieci wgrać im inna pamieć. Wiem troche takei sc fi. ALe nie jest to nie możliwe :)

  •  
   M.............m

   0

   pokaż komentarz

   @banzi: No dokładnie uważam jak ty . Napisalem że nie było to bezposrednio do Ciebie skierowane. :)

  •  

   pokaż komentarz

   @v3go: Może mają coś w stylu Pierwszej Dyrektywy (Prime Directive) ze Star Treka? : )

  •  
   M.............m

   0

   pokaż komentarz

   @nico112: Nasza wiedza jest uboga.Wiec nie mogą posiąść wiedzy od nas.

  •  

   pokaż komentarz

   @banzi: Ale jakby ludzie kiedykolwiek nauczyli sie podrozowac w czasie to juz bys o tym wiedzial, bo by żyli między nami, a nie wierze że wszystkim w 100% udało by się to ukrywać, albo że żaden z podrózników nie chiałby się podzielić tą wiedzą ze swoimi przodkami i np sprawić aby Ci się wzbogacili na giełdzie, czy cokolwiek innego z równie niskich pobudek.

   Poza tym nie rozmiem dlaczego zakłądamy, że kosmici muszą być tak super technicznie rozwinięci, może to ludzie najszybciej wyewoluowali z wszystkich jednokomorkowych organizmów rozsianych po wszechświecie, moze gdzies sa odpowiedniki naszych dinozaurów, albo innch pantofelków, może wszechświat utrzymuje tylko jedną rozumną rasę na raz.

  •  

   pokaż komentarz

   @banzi: jeśli to my za ileś tam tysięcy czy milionów lat to daleko się wyprowadzimy,skoro taką mapę jej pokazali :D

  •  

   pokaż komentarz

   @v3go: z tym splątaniem, to trochę tak, że stało się ono podwaliną różnych paranauk. Poczytaj o paradoksie EPR.

  •  

   pokaż komentarz

   @ssailorr: no a mało jest miliarderów, którzy się wzbogacili na giełdzie albo wygrali na loteriach :-) A tak na serio - dość łatwo jest to wytłumaczyć. Wyobraź sobie, że cofasz się do czasów powiedzmy Wiktoriańskich. Jakie byś miał wtedy "niskie pobudki" żeby się ujawniać?

  •  

   pokaż komentarz

   @kurkuma: to że jej pokazali taką mapę nie znaczy, że stamtąd pochodzą. Zwykły kamuflaż i odwrócenie uwagi :-)

  •  

   pokaż komentarz

   @banzi: pomieszanie w porządku świata, wspieranie jakiejś konkretnej nacji? Chyba ze ludzie z czasem stawali by się lepsi i wyrzekli by się zła, ale to raczej nie wchodzi w rachubę obserwujac obecne trendy.

  •  

   pokaż komentarz

   @banzi: Ci piszemy wielką literą jedynie jako zwrot grzecznościowy do drugiej osoby, nie jako zaimek liczby mnogiej jak w wyrażeniach "ci ludzie", "ci kosmici" :)

  •  

   pokaż komentarz

   @salad_fingers: racja, dzięki za zwrócenie uwagi. To tak z rozpędu :-)

  •  

   pokaż komentarz

   @banzi: Ucieczka przed wymiarem sprawiedliwości, wojną, zarazą. Pokazujesz przodkom plany maszyny parowej, automatycznego krosna, dynamitu czy innych względnie prostych rzeczy i jesteś miliarderem. Chociaż osobiście nie wybrałbym epoki wiktoriańskiej, ale co kto lubi:)

  •  

   pokaż komentarz

   @banzi: Ja myślę, że z podróżami w czasie jest jeden bardzo duży problem. Manipulować czasem już umiemy, poprzez zwiększanie prędkości z jaką się poruszamy. Według paradoksu bliźniąt, te prymitywne "podróże w czasie" oddziałują na nasze ciało. Starzejemy się wolniej lub szybciej. Prędkość światła to taka granica. Dążąc do niej, czas biegnie coraz wolniej i wolniej, aż się zatrzymuje, czyli przestajemy się starzeć w ogóle. Żeby odwrócić bieg czasu, należałoby prędkość światła przekroczyć. Abstrahując od tego czy to możliwe czy nie, to nadal ten bieg czasu, choć odwrotny, oddziaływałby na nas. Czyli... bylibyśmy coraz to młodsi. Wszystko fajnie, tylko że doszlibyśmy do momentu naszych urodzin czyli teoretycznie unicestwilibyśmy się. Także moja teoria, a raczej hipoteza wyklucza możliwość podróżowania w czasie do odległej przeszłości wykorzystując zmiany prędkości. Nie wykluczam oczywiście innych możliwości, albo nawet jakiegoś rozwiązania tego problemu.

  •  

   pokaż komentarz

   Hipnoza grała tu wielka role okazało sie co naprawde zdziwiło nawet hiptnotyzera że oni mówia identyczne rzeczy

   @MariuszJakistam: To ma być dowód? Że 2 ludzi mówi identyczne rzeczy? Bo w końcu nie mogli tego uzgodnić wcześniej co będą mówić? A poza tym to polecam obejrzeć filmik dodany w powiązanych.

  •  
   M.............m

   0

   pokaż komentarz

   @szaloneneutrino: Tak . Wiesz czemu? bo sporo spraw sądowych zostało wygranych dzieki własnie Hipnozie. Hipnoza to nie jest bajka . Który filmik. Bo tam jest kilka ich.

  •  

   pokaż komentarz

   @eeemil: no i dlatego ze tak myslimy ze lepiej rozwalic zawczasu to z nami jeszcze nie gadają.

  •  
   y......s via iOS

   +1

   pokaż komentarz

   O i cała filozofia.

   @RUNDMC: jakieś bzdury Panie... Wiemy doskonale, że wymazać nas może dziesiątki katastrof w stylu duża asteroida, superwulkan czy choćby my sami. Wiemy, że nawet mając ogromne szczęście nasz czas jest i tak ograniczony.

   Wiemy, że na Ziemi istnieją ekstremofile, organizmy spokojnie mogące przetrwać na innych ciałach układu słonecznego.

   Szukam życia pozaziemskiego bardzo poważnie przy okazji większości wypraw w kosmos. Nie inteligentnego oczywiście ale w formie ekstremofilów chociażby.

   Nie wiemy natomiast jak powstało życie będą Ziemi a hipoteza o panspermii jest jedną z 3 najważniejszych.

   Szybki rozwój techniki towarzyszy nam raptem od 200 lat, to ułamek czasu nawet biorąc pod uwagę tylko historię cywilizacji.

   Nie rozumiemy fundamentalnych praw rządzących mikro i makro światem i nie jeden matematyk czy fizyk teoretyczny zniszczył swoje życie lub oszalał pracując nad jedną z hipotez.

  •  

   pokaż komentarz

   @MariuszJakistam: Zaiste masz odwagę ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

   źródło: pies.png

  •  
   M.............m

   +2

   pokaż komentarz

   @vendel: skisłem . ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Który filmik. Bo tam jest kilka ich.

   @MariuszJakistam: ten z Carlem Saganem

   Wiesz czemu? bo sporo spraw sądowych zostało wygranych dzieki własnie Hipnozie
   Podobnie jak sporo spraw zostało wygranych dzięki naocznym świadkom, którzy gówno widzieli.
   Było na wykopie sporo czasu temu takie znalezisko, w którym opisywano jak uniewinniono kolesia wcześniej skazanego za zabójstwo na podstawie zeznań świadka. Ekspert obrony zaprosił sędziego na podwórko na którym dokonano zastrzelenia kolesia z przejeżdżajacego samochodu. Świadek zeznał, że zobaczył napastnika. Sędzia stał dokładnie w tym samym miejscu i zdołał zobaczyć tylko wyciagnietą rękę z bronią. Nawet było zdjęcie pokazujace to samo.

  •  

   pokaż komentarz

   @pernik: masz rację ale możliwe jest też, że w tej odległej przyszłości coś takiego jak pieniądz w ogóle nie będzie istniało. A szczytem bogactwa będzie posiadanie czystej, oryginalnej komórki człowieka XX wieku :-) Może to są zwykli przemytnicy ? :-)

  •  
   M.............m

   -2

   pokaż komentarz

   Carlem Saganem

   @szaloneneutrino: A wiesz że on mówił że mogły nas odwiedzać cywilizacje pozaziemskie? i tego nie wyklucza.Owszem ten filmik widziałem wiele razy. Ale zobacz na ten wykop. Carl Sagan nie jest jedynym i jedynym i jedynym astronomem. Bo jak widac znalazł sie inny który przeczy jego tezie ^^

  •  

   pokaż komentarz

   @banzi: Aby cofnąć się w czasie należałoby cofnąć każdy proces przemiany wszechświata, jaki nastąpił... Nie da się podróżować w czasie, ponieważ czas nie jest odrębną wartością, wymiarem. Stosujemy abstrakcyjne pojęcie czasu na opisanie obserwowalnego procesu przemian materii i energii - czyli zmian stanu wszechświata. Czas nie istnieje, podobnie jak na przykład nie istnieje coś takiego jak metr - metr to tylko wymyślona przez nas miarą, którą posługujemy się, by wyobrazić sobie odległości. Ale obiektywnie, w przyrodzie nie istnieje coś takiego jak "metr" - on istnieje tylko jako wyobrażenie w naszych mózgach. Metr jako taki, fizycznie nie istnieje, jest abstrakcją, jaką posługuje się ludzki umysł, by poradzić sobie z opisaniem rzeczywistości. TAK SAMO JEST z CZASEM! Nie da się cofnąć czasu, bo czas nie istnieje.

  •  

   pokaż komentarz

   @banzi: Być może potrzebują ludzkiego DNA do swoich badań i eksperymentów, stąd to pobieranie włosów, paznokci, naskórka i krwi.

  •  

   pokaż komentarz

   @SumOfNoEvil: no i moją teorię szlak trafił :-) Wiem, że masz rację ale jest coś ekscytującego w pomyśle, że to my sami robimy sobie figle a nie żadni kosmici ;-)

  •  

   pokaż komentarz

   A wiesz że on mówił że mogły nas odwiedzać cywilizacje pozaziemskie?

   @MariuszJakistam: No i co to ma wspólnego z tym znaleziskiem?

   Bo jak widac znalazł sie inny który przeczy jego tezie
   Jaki nnyi astronom? W znalizusku jest mowa o statystyku, który stwierdził, że to nie mógł być przypadek i tyle, żadnych odwodów. Carl Sagan przynajmniej pokazuje jak to wygląda i od razu widać, że te kropki nie są w ogóle podobne.

  •  
   M.............m

   -1

   pokaż komentarz

   @szaloneneutrino: Na temat Carla mam inne zdanie . On za swoich czasów pracował dla SETI która jak odkryje sygnał inteligentnej cwylizacji ma zakaz informowania o tym obywateli ziemi. :) DLA mnie on nie jest wzrocem a także wcale nie musze jemu wierzyć.(nawet dla mnie on nie jest wiarygodny ze wzglendu na SETI ) :) Ty tez nie musisz wierzyć w te rzeczy które tu są. Duzo jego słowa maja do znaleziska.Poniewaz jako że "mogły nas odwiedzać kosmici" to na bank robili badania.A wiec Betty i jej mąz mogą mówic prawde. Takie to logiczne że nawet kura zrozumie. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zanim zaczniesz mi udowadniać inna prawde w która ja WIERZE. Zastanów się czy nie lepiej będzie przedstawienie swoich uwag niż przekonywanie drugiej osoby.Bo temat jest trudny do udowodnienia a tylko tak naprawde przedstawienie swoich uwag może tu coś wiecej wnieść niż filmik z Carlem.

  •  

   pokaż komentarz

   @ssailorr: jeżeli wszechświat utrzymuje jedną rozumną rasę naraz to powiedz to tym wszystkim szympansom, które weszły w epokę kamienia :D

  •  

   pokaż komentarz

   @MariuszJakistam: Dziwi mnie tylko że przy swohej technologii potrzebowali badań nad ludźmi do czegokolwiek. Czy ludzi w ogóle. Ciekawe że zapomnieli już co to starzenie się, oraz że uznali nas za niemożnych przez długi czas do takich podróży, przez co wymazali pamięć i zabrali książkę...

  •  

   pokaż komentarz

   @nico112:
   Pisane książki w ufo też są niezłe :)

  •  

   pokaż komentarz

   @banzi: był o tym wykop, ale nie mogę znaleźć. Da się podróżować "w czasie" ale tylko w przyszłość. Im mamy większą prędkość tym bardziej czas zwalnia. Bloger udowadniał to na podstawie teorii względności. Gdyby latać wokół ziemi z prędkością zbliżoną do prędkości światła, to latając tak przez rok, po powrocie na ziemie minęło by kilka set lat...
   znalazłem: http://nietuzinkowyblognaukowy.blogspot.com/2012/05/relatywistyczny-zawrot-gowy.html?m=1

  •  

   pokaż komentarz

   @v3go: Dokładnie. Jeszcze można rozważać obecność tychże obcych w naszej przeszłości. Każda rasa na globie ma opowieści o gigantach, a we wszystkich mitologiach zawarta jest jakaś Wielka Wojna na niebie.

  •  

   pokaż komentarz

   @SamVimes: W nadprzestrzeni mozesz sam otoczyc auto...i to dookola;)

  •  
   w.................z

   0

   pokaż komentarz

   @IroL: Ty tak poważnie, otoczyć wcale nie musi oznaczać krąg, wystarczy odciąć ci wszystkie drogi ucieczki czytaj drzwi prawe i lewe i już jesteś otoczony. Nie wiem jak ty ale ja przykładowo jeszcze nie potrafię przenikać przez szyby samochodowe podczas wysiadania.

  •  

   pokaż komentarz

   @wkopywaczwykopywacz: Ja juz opanowalem przenikanie przez szyby pojedyncze i podwojne. Mam problem z tymi nowymi, potrójnymi.

  •  

   pokaż komentarz

   @eeemil: jeśli kosmici posiadają technologię pozwalającą na podróże kosmiczne na duże odległości to posiadają również technologię zmiecenia nas z przestrzeni wszechświata razem z naszą planetą a możne i układem słonecznym. Dla nich jesteśmy co najwyżej jak lekko upierdliwe mrówki.

  •  

   pokaż komentarz

   porywa losowych ludzi na autostradzi

   @StaryBrodacz: A to wredne ch#je

  •  

   pokaż komentarz

   Istoty wraz z dowódcą zdecydowały, że odbiorą jej książkę, a wszystkie te wydarzenie zostaną wymazane z ich pamięci.

   @MariuszJakistam: skoro wymazali z ich pamięci, to skąd ta relacja? Wymazali nieskutecznie?

  •  
   M.............m

   0

   pokaż komentarz

   @claudio1: Nie jestem pewny czy pamiec da sie skutecznie wymazać.Ludzie ktorzy stracili po wypadkach pamiec odzyskiwali ją po czasie. Myśle że mogli wymazać nieskutecznie. Mózg to dziwna rzecz.

  •  

   pokaż komentarz

   najprawdopodobniej będą to humanoidy

   @v3go: Polecam Lema "Dzienniki gwiazdowe" a szczególnie "Podróż 25.", gdzie taki sam wywód prowadzony jest z punktu widzenia kosmity.

   Nie muszą być wcale humanoidy, minimum wymagań na cywilizację naukowo-techniczną to a)mózg b)chwytne kończyny (mogą być macki) i c)rozwinięte narządy zmysłów (żeby mózg wiedział co chwytać a co nie).

  •  

   pokaż komentarz

   .A wiec Betty i jej mąz mogą mówic prawde.

   @MariuszJakistam: A mogą nie mówić. O to właśnie chodzi, że nie ma na to, że mowią prawdę ŻADNYCH dowodów!! To są tylko ich słowa i nic więcej. W temacie zeznań naocznych świadków dobry jest też ten filmik:
   https://youtu.be/NSJElZwEI8o

  •  
   B.....8 via Android

   0

   pokaż komentarz

   @xxyz: przeczytałeś fragment który cytujesz? Nie niscy ludzie, tylko niżsi niż ludzie. Japończycy to też ludzie, dla twojej informacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @MariuszJakistam: no ale to kosmici. Skoro rutynowo po badaniach kasują ludziom pamięć, to znaczy, że takie działania mają perfekcyjnie opanowane i dokładnie zbadane.

   pokaż spoiler No chyba że właśnie się uczyli to robić i po to m.in. porywali ludzi do badań ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Bialy88: Są jeszcze dzieci - to też ludzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @maniak713: Jeśli mówimy o środowisku, które wykształciło cywilizacje, o środowisku lądowym i warunkach zbliżonych do ziemskich. to sorry ale musza to być humanoidy

   Zasada 1. Organy zmysłów jak najbliżej mózgu, chodzi o jak najkrótszy dystans. + solidne zabezpieczenie, np: "czaszka" > tak oto mamy głowę.
   zasada 2. Głowa osadzona najwyżej względem całego ciała to optymalne położenie z oczywistych względów.
   zasada 3. Chwytaki, macki lub cokolwiek, nie na głowie! ale oddalone od niej ze względu na to, że są bardziej narażone na obrażenia! , ta by były widoczne z oczywistych względów musza być pod nią! to optymalne płożenie. umieszczenie nóg ( w domyśle, organów poruszających całość ) tuż pod głową a chwytaków jeszcze niżej jest nie optymalne. ciężko wyobrazić sobie środowisko w które sprawiło by, że nogi były tuż pod głową a chwytaki niżej. Nie ma na to żadnego uzasadnienia.

   Można by wymieniać i wymieniać ale już teraz te3 punkty dają nam humanoida.. przykro mi.

   Co do rozwinięcia cywilizacji, które mogły by powstać w totalnie skrajnie innych warunkach niż ziemskie to tu już można uruchomić wyobraźnie i do dzieła.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sarza01: tak ma to zwiazek z transformacja lorentza i czasoprzesttzenia einsteina czyli to co pisal @sumofnoevil jednak nalezy pametac ze to sa nadal teorie nie zbadane w 100%

  •  

   pokaż komentarz

   już teraz te3 punkty dają nam humanoida

   @v3go: Możliwe że będą humanoidalni ale nie muszą. Nawet jeśli z grubsza humanoidalna budowa jest optymalna to niekoniecznie kosmita (nawet pochodzący z podobnych do naszych warunków) musi taki być. Ewolucja nie premiuje optymalności tylko przewagę nad wrogami, najlepszy dowód, że człowiek jest miejscami mocno nieoptymalny.

  •  

   pokaż komentarz

   @nico112: też często sobie tak myślę, ale z drugiej strony - my od paru tysięcy lat używamy wciąż koła, ognia, noży. Pewne przedmioty są po prostu idealne do danych celów ponadczasowo, dlaczego więc nie mieliby używać igieł?

  •  

   pokaż komentarz

   @RUNDMC:
   Czy ja wiem czy wiekszosc ludzi tak sadzi. No nie wiem. Ale prawdopodobienstwo ze istnieja jest przytlaczajaco male. W dodatku fizyka niesie ze soba pewne ograniczenia co do mozliwosci obserwowania pewnych bardzo daleko odleglych planet czyli innymi slowy poszukiwania nowych cywilizacji czy nawet co bardziej rozwinietych form zycia. Wszechswiat to cholerna pustka. Poszukiwanie w nim zycia to jak szukanie igly w stogu siana i to w zwolnionym tempie bo chocby nie wiem jak zaawansowana technologia dysponowali kosmici - istnieje limit w postaci predkosci swiatla, ktora biorac pod uwage wielkosc wszechswiata jest smiesznie mala. Gdyby czas potrzebny na zwiedzenie calego wszechswiata z predkoscia swiatla byl oceanem to czas potrzebny na odwiedzenie kazdego zakatka Ziemi czolgajac sie nie bylby nawet kropla.

  •  

   pokaż komentarz

   Szukam życia pozaziemskiego bardzo poważnie przy okazji większości wypraw w kosmos.

   @yourboss: LSD, czy coś mocniejszego?

  •  

   pokaż komentarz

   @SumOfNoEvil: przecież tu nie chodzi o cofanie dosłowne czyli takie przewijanie jak w tv pilotem. Chodzi bardziej o przeskakiwanie z okresu do okresu. Zaginasz czasoprzestrzen i wskakuje w okres jaki chcesz. Wyobraź sobie ze czas to prosta w przestrzeni. Lapiesz ją rękoma i wygina sz w łuk lub prawie okrąg . Wtedy dwa interesujace cie punkty zmieniają polozenie tak ze może powstać między nimi most. To łatwe

  •  

   pokaż komentarz

   @kwahu666: To jest całkowicie niemożliwe właśnie z tego powodu, który opisałem wyżej. Etapy istnienia wszechświata są czymś co przeminęło jako proces, żeby się tam cofnąć musiałbyś cofnąć każdy proces. Nie da się zrobić "mostku" do przeskoczenia - to jakiś absurd. Pomyśl.

  •  
   B.....8 via Android

   0

   pokaż komentarz

   @xxyz: dzieci mają inną budowę ciała w proporcjach, inne głosy. Tej różnicy nie mogłaby nie zauważyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @MariuszJakistam: A tak w ogólę to.. :) "Amazing phenomenon in the Zeta Reticuli ..."

   źródło: 10696200_586335344809394_5026102248043484801_n.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  Takich gwiazdozbiorow podobych do tego ze szkicu jest zapewne duzo wiecej wiec rownie dobrze mogla randomowe kropki walnac.

  •  

   pokaż komentarz

   @karolzzr: a skad ma wiedziec, ze krowa to nie gatunek najinteligentniejszy na naszej planecie?
   Moze z ich punktu widzenia jestesmy wszyscy tak niesamowicie niedorozwinieci umyslowo, ze nie zauwazaja roznicy miedzy poziomem inteligincji naszych gatunkow, albo uznaja ja za statystycznie nieistotna?
   Ludzie rowniez mieliby problem w okresleniu, czy fladra jest madrzejsza od jesiotra...

  •  

   pokaż komentarz

   @dzikireks: Już nie uogólniaj. Analogia jest nieprawidłowa z flądra, jesiotrem a nami.

  •  

   pokaż komentarz

   @pijanstwo: a to czemu? Czlowiek oczywiscie sobie przypisuje bog wie jakie cechy, ale to tylko dlatego, ze na naszym kamyku jestesmy wedlug naszych wlasnych kryteriow bardzo fajni.
   Tyle, ze inne rasy z kosmosu patrza na nas moze dokladnie tak, jak my patrzymy na nowe gatunki planktonu, zyjace w rafach kolarowych: zbieraja, fotografuja, obserwuja w naturalnym otoczeniu i puszczaja transmisje dla swoich trzylatkow z naszych smiesznie nieudolnych prob budowy akceleratorow neutrin, co niechybnie wywoluje w ichniejszych przedszkolach salwy smiechu i moczenie ufoludkowych materacow.

  •  

   pokaż komentarz

   @dzikireks: Obiektywną miarą jest kształtowanie i wykraczanie poza swoje środowisko. Jakkolwiek możemy być dla hipotetycznych obcych niczym dzieci we mgle, tak zauważalna jest nasza różnica od reszty zwierząt.

  •  

   pokaż komentarz

   @pijanstwo: Wszystko to kwestia kryteriow. Mozliwe, ze bardziej fascynuja ich szympansy:

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @dzikireks: Takie kryterium będzie jednakowe dla wszystkich istot materialnych, ponieważ wszystkie istoty żeby się z nami skontaktować same musiały przez ten etap przejść. Można puszczać wodze fantazji, jednak pewnych prawideł się nie zmieni.

  •  

   pokaż komentarz

   @dzikireks: Zgadzam się w 100%. Plankton to już dość duża różnica, ale inny przykład - tak samo my gdybyśmy już teraz odkryli jak dotrzeć do innych gwiazd i spotkali tam podobną nam cywilizację, ale powiedzmy, że na etapie rozwoju podobnym do starożytnych Egipcjan to czy w ogóle chcielibyśmy z nimi nawiązać kontakt? I przekazać im jakąś wiedzę? I po co właściwie? Czy po prostu ograniczylibyśmy się do zbadania kilku osobników i ich kultury bez ingerencji? To podobny przypadek jak jakiś czas temu odkrycie odizolowanego plemienia w Amazonii, które nigdy nie miało kontaktu z naszą cywilizacją i żyją jak żyli przez tysiące lat - ich również nikt na siłę już nie chce zmieniać - bo co moglibyśmy im zaoferować skoro przerabialiśmy historię kolonizacji terenów Indian, rezerwatów itp..

  •  

   pokaż komentarz

   @obfly: tak, ale zauwaz, ze te plemiona i ich odkrywcy to ten sam gatunek i ledwie tysiac, czy dwa tysiace lat izolacji. A jaka przepsc, prawda?
   A teraz wyobrazmy sobie gatunek zupelnie inny, ewolujacy w zupelnie innym tempie i oddzielony od nas powiedmy milionem lat ewolucji.
   Bardzo prawdopodbne, ze faktycznie maja problem z rozroznieniem inteligencji krowy i czlowieka i wyzej cenia krowe, bo na przyklad ich kryteria inteligencji sie roznia od naszych, a w dodatku z ich punktu widzenia jestesmy czyms wrodzaju prymitywnej fauny na tej planecie.
   Nie zdzwilbym sie, gdyby nawet nie brali zupelnie pod uwage prob nawiazywania kontaktu tylko z powodu owej przepasci ewolucyjnej. W koncu czlowiek rowniez nie probuje nawiazac kontaktu z muchomerem, nie gada do pieczarek i nie pokazuje rownan rozniczkowych gasienicy.

  •  

   pokaż komentarz

   bo co moglibyśmy im zaoferować skoro przerabialiśmy historię kolonizacji terenów Indian, rezerwatów

   @obfly: Jak to co? Demokracje ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @dzikireks: pytanie czy gatunek zdolny do podróży międzygwiezdnych miałby taki problem z oceną inteligencji.. pytanie czy oni będą się też aż tak różnić od nas skoro musieli rozwiązać wszystkie problemy które myśmy rozwiązali + wiele innych znacznie trudniejszych. No i życie powstaje drogą ewolucji, nie zdziwiłbym się gdyby byli do nas bardzo podobni może nie tyle z wyglądu, ale cech psychicznych. O ile oczywiście natkniemy się na istoty biologiczne bo raczej bardziej prawdopodobne, że zamiast sami latać od planety do planety wyręczą się robotami

  •  

   pokaż komentarz

   @obfly: wszystko zalezy od skali czasowej i tempa rozwoju, ktore nas dzieli. Jesli roznica ta to powiedzmy 100 milionow lat, no to my sie do nich mamy tak jak mrowki do nas. Owszem, mrowki sa interesujace dla wielu naszych badaczy, ale to zaden partner do szachow.

  •  

   pokaż komentarz

   @dzikireks: Gatunek podrózujący w kosmosie na pewno potrafi wyciagać wnioski z obserwacji i widzi, że to ludzie budują miasta, a nie krowy.

  •  

   pokaż komentarz

   @obfly: A co do robotow to calkowicie sie zgadzam z Toba, rowniez mysle, ze uzywaliby humanoidow, albo swoich wirtualnych awatarow do takich podrozy.

  •  

   pokaż komentarz

   @dzikireks: dokładnie, ale chodzi o to, że nawet starożytny Egipcjanin czy Neandertalczyk nie jest dla nas partnerem tylko ciekawostką.

  •  

   pokaż komentarz

   @szaloneneutrino: a skad wiesz, ze dla nich budowa miast ma jakiekolwiek znaczenie? Moze traktuja to jako oznake niszczenia planety i patrza na nas jak na szkodniki. A krowy sa poczciwe, nikomu krzywdy nei robia i kto wie, moze wykazuja na przyklad zaczatki zdolnosci telepatycznych, albo wydzielaja gazy, ktore na ich planecie zapoczatkowaly rozumne zycie.

  •  

   pokaż komentarz

   albo wydzielaja gazy, ktore na ich planecie zapoczatkowaly rozumne zycie.
   @dzikireks: WTF? Lepiej zmień dilera.

  •  
   A.........h

   +2

   pokaż komentarz

   @dzikireks: Chyba k!?#a by widział, że nasz gatunek buduje jakieś struktury. Widziałeś, żeby krowy budowały wieżowce wysokie na pół kilometra?

  •  

   pokaż komentarz

   @dzikireks: Ja mysle, ze to dzieki nim jestesmy inteligentni i mamy wolna wole, teraz przylatują sprawdzić jak się nam miewa

  •  
   b......j

   +1

   pokaż komentarz

   @ArkanisGath: Termity też budują struktury.

  •  

   pokaż komentarz

   @dzikireks: ja sie nie zgodze i nie rozumie czemu ludzie mysla ze inna cywilizacja moze nas pominac przez duza roznice rozwoju. Jezeli inny gatunek patrzy na ziemie i jej gatunki to musza byc szelenie rozwinieci ale tez musieli przechodzic wczesniejsze etapy. Rozwinieci na tyle aby wlasciwie oceniac zaawansowanie innych gatunkow (nawet my to umiemy). Nie sadze aby nadlecieli, zobaczyli satelity, miasta, siec transportow po czym zajeli sie np. krowami bo my jestesmy przy nich mega zacofani. To co nas wyroznia to cywilizacja (i jej skladowe) i moglibysmy byc na poziomie -2tys lat ale nadal jestesmy tymi "unikatami" wartymi zbadania. Nawet my gdybysmy odkryli nowy gatunek mrowek zyjacych grubo pod ziemia jako prymitywna cywilizacja to bysmy ja zbadali jak sie da bo bysmy dostrzegli te skladowe ktore cec#%?? inteligentna cywilizacje i nie wazne na jakim jest poziomie rozwoju.

  •  

   pokaż komentarz

   @AmGreg: no przecież mamy na Ziemi termity budujące struktury i społeczności, ale jakos nikt z nimi nie gada.
   Czemu? Ano temu, ze termity zostaly 50 milionów lat ewolucji za nami.

   Jesli miedzy ufojkami i nami jest również wielka przepasc ewolucyjna, to nie ma co liczyc na kontakt, będą jedynie nas obserwować, badac i katalogowac, dokladnie tak samo, jak my termity.

  •  

   pokaż komentarz

   @dzikireks: wybacz ale sie mylisz. Termity i inne gatunki pozornie tworza zaawansowane systemy ale tylko po to aby przetrwac, kierowane przez nature i ewolucje. Jak sam widzisz zostaly dalekooooooo w tyle za nami mimo ze byly na ziemi dlugooooooo przed nami i jeszcze przez miliony lat nie beda lataly w kosmos (a gdyby to juz nie beda to te gatunki). My jestesmy promilem (albo i mniej) ze wszystkich stworzen a to nam w promilu czasu udalo sie zajsc tak daleko. Dlaczego? Bo mamy to "cos" do czego natura nie dazy a wrecz unika (my juz teraz mozemy zniszczyc ziemie i jej gatunki o ktore natura tak walczyla). Sa ludzie co sadza ze jestesmy mutacja ktoregos wirusa, sa tacy co mysla ze dostalismy ten dar od innej cywilizacji i obie teorie (patrzac na skale tego fenomenu) sa bardzo prawdopodobne. My jako ludzki gatunek posiadamy wiecej cech niz inne gatunki (glownie w mysleniu: kreatywnosc, abstrakcja, samoswiadomosc, itd.) i to one zrobily z nas istoty rozumne i pozwolily rozwijac sie we wszystkich dziedzinach. To tworzy nas tymi ktorymi trzeba sie mocno zainteresowac bez wzgledu na obecny etap rozwoju (a w porownaniu z innym gatunkami z ziemi to jestesmy jak bogowie). Ktos "inny" kto by nas zignorowal nie bylby w stanie tu doleciec/pojawic sie. Moze juz tu sa ale wtedy napewno nie ignoruja nas przez swoja wyzszosc.

  •  

   pokaż komentarz

   @AmGreg: ale termity to wlasnie my sprzed 50 milionów lat.

 •  
  C........e

  +42

  pokaż komentarz

  Neil deGrasse Tyson mawia, że jeżeli ktoś zostanie uprowadzony przez kosmitów, to przynajmniej mógłby ten ktoś zawędzić ze statku jakiś dowód. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Carl Sagan też ładnie kwitował gadki o porwaniach, argumentował mniej więcej: jak to się dzieje, że zawsze gdy kosmici porywają kogoś czy z kimś się komunikują, to mają nam do przekazania tylko moralne gadki... Nigdy nie słychać aby komukolwiek z (rzekomo) uprowadzonych, kosmici przekazali jakieś naukowe informacje, np. rozwiązanie jakiegoś skomplikowanego problemu, którego nasi ziemscy matematycy jeszcze nie rozwikłali...

  •  

   pokaż komentarz

   @Comandante: Warto zastanowić się jeszcze dlaczego porywają oni zwyczajnych ludzi, a nie mózgi pokroju Einsteina, Hawkinga i im podobnych. W końcu, skoro chcą badać, to powinni wybierać najlepszy materiał.

  •  

   pokaż komentarz

   Neil deGrasse Tyson mawia, że jeżeli ktoś zostanie uprowadzony przez kosmitów, to przynajmniej mógłby ten ktoś zawędzić ze statku jakiś dowód. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @Comandante: dlatego UFO omijają Polskę.

  •  

   pokaż komentarz

   . Nigdy nie słychać aby komukolwiek z (rzekomo) uprowadzonych, kosmici przekazali jakieś naukowe informacje, np. rozwiązanie jakiegoś skomplikowanego problemu, którego nasi ziemscy matematycy jeszcze nie rozwikłali...

   @Comandante: może z poziomu hipotetycznych kosmitów nasze aktualne techniczne problemy i poziom rozwoju są nieistotne i chcą przekazać tylko to co się liczy bardziej, niezależnie od czasów?
   Ewentualnie podpisali Konwencję o Nieprzyśpieszaniu Rozwoju Ras Prymitywnych i nie mogą zrobić niczego innego poza umoralnianiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Comandante: jak przeciętna osoba która jest porwana miała by zapamiętać to rozwiązanie skomplikowanego problemu?

  •  

   pokaż komentarz

   @Mave: jeśli badasz coś to chcesz poznać cechy statystycznego osobnika a nie skrajne przypadki, tak jak sondaże robi się na odpowiedniej grupie osób a nie fanatykiem politycznych.

  •  

   pokaż komentarz

   @m_i_n: Nie wszystkie porwania mają w sobie aspekt badawczy, niektóre służyły porozumieniu się kosmitów i rasy ludzkiej, która reprezentowana była przykładowo przez... drwala, albo coś w ten gust.

  •  

   pokaż komentarz

   @motorniczy: w Emilcinie jakoś byli ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @motorniczy: UFO omijają Polskę, bo mogliby lecieć za szybko nad jakąś dwudomową wiochą, gdzie obowiązuje ograniczenie do 40km/g i fotoradar by im zdjęc narobił

  •  

   pokaż komentarz

   @Comandante: Może nie przekazują, bo to są zwykli podróżnicy, którzy nie umieją wyjaśnić jak coś działa. Dam ci przykład: podchodzi do ciebie Zulus, który nigdy cywilizacji nie widział, pokazuje palcem na smartfona i prosi cię o wyjaśnienie z czego jest zbudowane i jak to działa. Umiesz z tego korzystać, umiesz zainstalować i uruchomić apkę, ale by wyjaśnić jak to dokładnie działa trzeba potężnej wiedzy. Być może kosmici są swoistymi techno-debilami, którzy potrafią korzystać z niebotycznie skomplikowanej i nowoczesnej technologii, ale tylko garstka z nich rozumie jak działają poszczególne kawałki ich technologii a, żaden nie ogarnia całości.

   Czytałem kiedyś wywiad z inżynierem Googla, który opisywał, że zarządzaniem energii ich miliona serwerów zajmuje się sztuczna inteligencja. Powiedział, że ta sztuczna inteligencja wykonuje tak bardzo złożone analizy i na ich podstawie podejmuje decyzje, które serwery włączyć, a które wyłączyć, że oni już nad tym nie panują. Muszą jej po prostu zaufać. Pomyśl jak złożona będzie technologia za 1000 lat i ile pojedyńczy człowiek będzie z tego rozumiał.

  •  

   pokaż komentarz

   Warto zastanowić się jeszcze dlaczego porywają oni zwyczajnych ludzi, a nie mózgi pokroju Einsteina, Hawkinga i im podobnych. W końcu, skoro chcą badać, to powinni wybierać najlepszy materiał.

   @Mave: Wyobraźmy sobie, że UFO/ kosmici itp. porywają wybitnego naukowca, człowieka, który jest znany z wielu prac i badań. Badają go/ eksperymentują czy co tam jeszcze kosmici mogą robić, a potem odstawiają go do domu - bez poszlak, że coś podobnego się wydarzyło.

   Taki naukowiec w życiu nie powiedziałby o UFO opinii publicznej - nikt nie chciałby stracić swojej renomy. Nawet jeśli dowiedziałby się rozwiązania jakiegoś ważnego problemu to ludzie będą woleli wierzyć, że on sam to wymyślił.

  •  

   pokaż komentarz

   @Comandante: Jak mieliby niby zawędzić jakiś dowód? Większość relacji to leżenie na stole operacyjnym, zresztą cywilizacja która lata między planetami raczej nie dopuści do takiej sytuacji :)

   Co do 2 wyobraź sobie rolnikowi wyjaśniać fizykę kwantową. I czemu niby mieli to robić? Z tego co da się wywnioskować nie zależy im na rozgłosie( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   jak przeciętna osoba która jest porwana miała by zapamiętać to rozwiązanie skomplikowanego problemu?

   @m_i_n: normalnie dali by jej to na pismie, skoro potrafia mówić po angielsku to pisać pewnie też

   Z tego co da się wywnioskować nie zależy im na rozgłosie

   @Black_Square: No to coś im kiepsko idzie. Poza tym skoro nie zależy im na rozgłosie to po cholerę gadają z tymi ludźmi? Starczyło by ich uśpić i by nawet nie pamiętali, że byli badani.

  •  

   pokaż komentarz

   @szaloneneutrino: Ale co to za frajda badać na spiocha ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  
   P............a

   0

   pokaż komentarz

   Czytałem kiedyś wywiad z inżynierem Googla, który opisywał, że zarządzaniem energii ich miliona serwerów zajmuje się sztuczna inteligencja. Powiedział, że ta sztuczna inteligencja wykonuje tak bardzo złożone analizy i na ich podstawie podejmuje decyzje, które serwery włączyć, a które wyłączyć, że oni już nad tym nie panują. Muszą jej po prostu zaufać.

   @ronin101: Niezły śmieszek.

  •  
   w.................z

   -1

   pokaż komentarz

   @m_i_n: A papier i długopis to ty znasz?

  •  

   pokaż komentarz

   @m_i_n: To pewien problem ale nie każde rozwiązanie jest skomplikowane. Jako gatunek wyższy cywilizacyjnie i intelektualnie, na pewno by coś takiego znaleźli.

   Chyba że jest jak w "Autostopem przez Galaktykę" i wszystkie te latające talerze i inna zastawa stołowa to galaktyczni chuligani robiący sobie jaja z tubylców w rezerwacie.

  •  
   C........e

   +1

   pokaż komentarz

   jak przeciętna osoba która jest porwana miała by zapamiętać to rozwiązanie skomplikowanego problemu?

   @m_i_n:

   E=MC2 jakoś nie jest skomplikowane w przekazie. Sądzę, że jeżeli kosmici przylecieli z tak daleka, czy z innych wymiarów, to posiadają odpowiednią technologię by przekazać w odpowiedniej formie jakiś wzór matematyczny nad którym głowią się nasi matematycy...
   Mogliby też jej dać jakiś wydruk czy pliki na pendrive :-)

   @ronin101:

   Może nie przekazują, bo to są zwykli podróżnicy, którzy nie umieją wyjaśnić jak coś działa. Dam ci przykład: podchodzi do ciebie Zulus, który nigdy cywilizacji nie widział, pokazuje palcem na smartfona i prosi cię o wyjaśnienie z czego jest zbudowane i jak to działa. Umiesz z tego korzystać, umiesz zainstalować i uruchomić apkę, ale by wyjaśnić jak to dokładnie działa trzeba potężnej wiedzy. Być może kosmici są swoistymi techno-debilami, którzy potrafią korzystać z niebotycznie skomplikowanej i nowoczesnej technologii, ale tylko garstka z nich rozumie jak działają poszczególne kawałki ich technologii a, żaden nie ogarnia całości.

   To nie mają na pokładzie jakieś swojej Wikipedii na dysku czy swoich ufoludkowych "smartfonach"?( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @wkopywaczwykopywacz: Daj komuś kartę i długopis a następnie powiedz jej (nie pisz, bo zakładamy że obcy nie potrafią pisać w naszym języku/nie znają naszych symboli matematycznych, o ile w ogóle używają pisma) jak wyprowadzić wzór na objętość kuli z wzoru całkowego - uwierz mi że polegnie na tym statystyczny mieszkaniec naszej planety.

   Ale nawet jeśli, nie każdy przy sobie ma papier i długopis żeby akurat w trakcie porwania coś zapisać ;) Poza tym po tej relacji widać że raczej obcy nie byli skłonni dawać jej żadnych fizycznych dowodów (zwłaszcza gdy nie chcą się ujawniać) - więc zakładam że jedynym nośnikiem informacji jaki zawsze mamy to nasza pamięć. W świetle tego nie tak łatwo "wynieść" jakiś sensowny dowód.

  •  
   w.................z

   0

   pokaż komentarz

   @m_i_n: Ja zakładam że jakby chcieli nam coś przekazać to oczywiście poza kryształami holograficznymi zasilanymi grawitacją potrafiliby ofiarować kartkę papieru zapisaną informacjami, skoro tego nie robią to albo nie chcą albo najzwyczajniej ich nie ma.

  •  

   pokaż komentarz

   @Comandante: ehehe błagam cię tak.. nie dość, że banda upośledzonych dzieci bawi się naładowany pistolet w piaskownicy.. a co tam dajmy im jeszcze wyrzutnie rakiet i fazery laserowe.. będzie fajnie. extra..

   Ludzie zmilitaryzują wszystko.. w pewnym momencie nie będą zagrażać już tylko sobie
   Rozwój nauki wyprzedził nasz "duchowy" moralny rozwój o całe stulecia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mave: może nie mają tewuenu i nie wiedzą kogo mają porywac?

  •  

   pokaż komentarz

   @Comandante:

   To nie mają na pokładzie jakieś swojej Wikipedii na dysku czy swoich ufoludkowych "smartfonach"?( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Abonament na komórkę satelitarną kosztuje krocie, strach pomyśleć ile może kosztować mobilny internet galaktyczny. Pewnie docierają do nas biedni ufo-backpackerzy, których nie stać na takie luksusy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Zostaje im tylko zaglądanie nam w otwory i jedzenie krów...

  •  

   pokaż komentarz

   skoro tego nie robią to albo nie chcą albo najzwyczajniej ich nie ma.

   @wkopywaczwykopywacz: No i w sumie się zgadzamy :)

1 2 3 4 5 6 7 ... 10 11 następna