•  

  pokaż komentarz

  Dlatego, że marka Volvo jest budowana w taki sposób, aby być atrakcyjną dla Szwedów. Pojazdy dostosowane są do szwedzkich warunków, wymogów i polityki. Taka praktyka występuje zarówno w Volvo Cars jak i Volvo Group. Tylko za czasów Forda jakość została obniżona.

  I żeby to było jasne - fakt że marka została wykupiona przez Chińczyków nie ma żadnego znaczenia. To wciąż produkty rdzennie szwedzkie, jedynie sponsorowane przez zewnętrznego inwestora. Sam zakup prawa do marki został tak obwarowany, że w praktyce to Szwedzi rządzą w Volvo, także pisanie o "chińszczyźnie" jest kompletną bzdurą.

  Przy okazji warto wspomnieć, że Volvo rzeczywiście spełnia podane normy emisji i przyłożono do tego naprawdę dużą uwagę.

 •  
  s....e

  0

  pokaż komentarz

  czy mimo wykupienia marki przez Chińczyków ktoś uważa, że są to solidne i bezpieczne auta? odkąd pamiętam ta marka jakoś mi się dobrze kojarzyła.

  •  

   pokaż komentarz

   @sowaee: Chińczycy przeniosą markę na ich rynek po prostu, montownie dalej pozostaną na swoim miejscu, nie ma mowy o zmniejszeniu jakości, co najwyżej będą się częściej pojawiać, w końcu Chińczycy na czymś zbudowali swój potencjał, nie tylko na tym by płacić miskę ryżu za dzień pracy ;)

 •  

  pokaż komentarz

  Mi tam się w ogóle te auta nie podobają a jak przejęli je Chińczycy to będzie jeszcze gorzej

 •  

  pokaż komentarz

  Volvo to naprawdę trwałe auto, moja V40 trzyma się rewelacyjnie. Odpukać, ale nie naprawiam jej wgl, sprawuje się świetnie :)

 •  

  pokaż komentarz

  Nie widziałam, że to chińska marka.