Domy z drewna - AMA

Domy z drewna - AMA

Witam wszystkich. Kilka dni temu dodałem zdjęcie: http://www.wykop.pl/wpis/14848451/mirki-taki-dom-postawilismy-w-10-dni-bylo-nas-piec/ zebrało tyle plusów, że temat zasługuje na indywidualne AMA. Pracuję w firmie z tradycjami rodzinnymi, specjalizującą się w budowie domów z drewna - bali....

 •  

  pokaż komentarz

  Jaki orientacyjny byłby koszt prostego 100metrowego domku z dwuspadowym dachem bez bajerów? Chodzi o samo postawienie pod klucz, oczywiście bez ceny działki i wszystkich instalacji?

 •  

  pokaż komentarz

  Mi marzy się dom z bali obecnie wynajmuje mieszkanie wraz z Żoną i dzieckiem.
  Pytania:
  1. Czy dom z bali powinien stać w otoczeniu drzew tzn. małego lasku itp, bo wyczytałem iż dzięki temu nie niszczeje tak szybko?

  2. Jaki jest orientacyjny koszt domu do 200m2 plus podwójny garaż, dom z garażem na planie litery T, całoroczny oczywiście, bale widoczne z zewnątrz a wnętrze wykończone aby ściany był płaskie?

 •  

  pokaż komentarz

  Bez żadnych przykrych niespodzianek, jest w stanie wytrzymać nawet 500 lat. Ponowne malowanie co 6-8 lat zdecydowanie wystarcza.

  @Romp3K: No chyba sobie kpisz albo przez ,,jest w stanie wytrzymać'' oznacza ,,zostanie kilka desek''.

  Drewno to nie kamień/ceramika, pracuje wraz ze zmianą temperatury a w szczególności wilgoci. W naszym klimacie są duże wahania. Będzie się ,,rozsychać'', skręcać, pojawiać szczeliny, etc... Impregnacje trzeba będzie poprawiać bo ją wypłucze deszcz. Robale/grzyby będą robić swoje i po jakimś czasie trzeba będzie wymienić niektóre belki. Po 500 latach z oryginału nic nie zostanie. 500 lat to może przeżyje mały kościółek w zimnym klimacie, gdzie nie ma kuchni/łazienki, który nie jest ogrzewany ale dach remontują na bieżąco. I na pewno nie z naszej jodły tylko z jakiegoś twardego egzotyka mocno napakowanego żywicą.

  Jeżeli w środku chcesz mieć naturalne drewno a nie płyty k/g to nie da się użyć agresywnej chemii do impregnacji więc w miejscach jak łazienka/kuchnia gdzie są duże wahania temperatur i wilgotności drewno będzie dość szybko erodować.

  Jeżeli piszesz, że ogrzewanie będzie kosztować 50% niż normalnego domu to chyba ostro przesadzasz albo przez normalny dom uważasz nieocieplony klocek z pełnej cegły. Pięcio centymetrowa warstwa styropianu będzie lepiej izolować niż ściana z pełnego drewna (no chyba, że robicie kompozyt i w środek ściany pakujecie wełnę mineralną). Obecnie normalny dom to phoroterm z 15-sto centymetrową izolacją.

  Wiesz... chyba piszesz bzdury.

 •  

  pokaż komentarz

  aln

  @Romp3K: Ad. 10. Pozwolę sobie pomóc w odpowiedzi. Minusy domów z bali to:
  - mała bezwładność cieplna (szybciej się wychładza i szybciej się nagrzewa)
  - gorsza izolacyjność akustyczna w porównaniu do domów tradycyjnych
  - przy dużych różnicach temperatur w dzień i w nocy może być słychać trzaski od rozszerzania się i kurczenia drewna.

 •  

  pokaż komentarz

  Wolałbyś wybudować jedną drewnianą kaczkę wielkości konia czy sto drewnianych koni wielkości kaczki? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1 2 3 4 5 6 7 ... 24 25 następna