Nigdy NIE IDŹ na Policję!

Nigdy NIE IDŹ na Policję!

@abiszaj wykop.pl #polska #policja

Oto krótka historia tego co mnie spotkało. Kilka miesięcy temu ktoś w Poznaniu 'zaopiekował się' zegarkiem mojej żony...

 •  
  c........s

  -216

  pokaż komentarz

  Na przyszłość: idź do Lombardu, po upewnieniu się że to ten, zabierz fant (ktoś musi szybko z tym uciec, ty zostajesz).
  Wręczasz właścicielowi kopie dokumentów własności i stwierdzasz że zajmuje się paserstwem, ale jeśli chce to może zadzwonić po policję, a ty poczekasz, i wydasz przedmiot policji.

 •  
  j.....9

  +118

  pokaż komentarz

  Zgłoszenie na policję kradzieży ma głównie jeden cel, aby mieć na papierze potwierdzenie. To jest potrzebne podczas ubiegania się o odszkodowanie itp. Prawie nigdy nic policja nie odzyskuje, czasem jak przypadkiem wpadnie im w ręce. Policja nie biega za każdym zegarkiem i nie prowadzi dochodzenia w każdej tego typu sprawie, co jestem w stanie zrozumieć, fizycznie niemożliwe.

  •  

   pokaż komentarz

   @juras99: Teraz to wiem, wcześniej za dużo oglądałem filmów.

  •  
   a......k

   +116

   pokaż komentarz

   Policja nie biega za każdym zegarkiem i nie prowadzi dochodzenia w każdej tego typu sprawie, co jestem w stanie zrozumieć, fizycznie niemożliwe.

   @juras99: no ja NIE jestem w stanie zrozumieć. Przede wszystkim nie jestem w stanie zrozumieć naszych debilnych (p)osłów którzy coraz to podnoszą "próg bezkarności" dla złodziei. Potem nie jestem w stanie zrozumieć sądów, które nie stosują nawet umożliwionych przez prawo kar. No i dalej nie jestem w stanie zrozumieć, jak taki policaj może spojrzeć w lustro, jak zajmuje się głównie EWIDENCJĄ kradzieży, a nie ściganiem sk?#!ysynów którzy kradną.

   Chyba jest dość oczywiste, że zaostrzenie kar + nieuchronność kary = zmniejszenie ilości kradzieży i "fizyczna możliwość" ogarnięcia problemu.

  •  
   j.....9

   +5

   pokaż komentarz

   @astromek: Też uważam, że kary w Polsce są zbyt niskie, nie tylko za kradzież. Ale jaki to ma związek z policją? Wątpię aby zaostrzenie kar miało wpływ na ilość wykrywanych przestępstw, może jedynie zmniejszyć ilość popełnianych.

  •  

   pokaż komentarz

   @juras99: Ja nie jestem w stanie zrozumieć właśnie tego.
   Goście okradli mi samochód oraz kilku(nastu) sąsiadom. Ja sam wiem o 5 kradzieżach w ciągu jednej nocy. W jednym samochodzie nawet pistolet zostawili (okazało się, że gazowy). Policja jak przyjechała, to żadnych odcisków nie ściągali, żadnych zdjęć, nic. Najgorsze, że był przedmiot zostawiony przez nich i u mnie w aucie. Specjalnie ja nic w aucie nie ruszałem, a pan policjant wziął to w łapę i w kieszeń(╯︵╰,) Z takim profesjonalizmem to nie dziwię się, że wszystko jest umarzane. A wk#@!ia to, że to nie była kradzież w 1 aucie, a minimum w kilku...
   A debilom ręce bym połamał jeszcze za to, że nie tylko ukradli radio i zrobili burdel w aucie, ale radio które nawet nie było zamontowane dobrze (dało się wyjąć palcami) wyrwali rozwalając całą deskę rozdzielczą...

  •  
   j.....9

   +3

   pokaż komentarz

   @mac_jg: Współczuję, ale to nie film i nie wydział zabójstw. Przynajmniej szopki nie odp@$#?%%a :], widziałeś kiedyś komputery na komisariatach? Mam na myśli te radzieckie maszyny do pisania...

  •  
   a.........r

   -5

   pokaż komentarz

   @astromek: Przecież to zwykła praca robią to co im każą przełożeni a nie sumienie

  •  
   s............a

   +5

   pokaż komentarz

   @juras99: gadanie... Trafiają się sumienni policjanci, ktorzy sciagają odciski palców nawet przy kradziezy (była nie raz relacja wykopka mile zaskoczonego zaangazowaniem policji), ale wiekszosc niestety ma jednak w nosie takie sprawy, łatwiej przejsc sie po parkach czy innych "miejscach gromadzenia się młodziezy" i przetrzepac gówniarzy, zawsze sie znajdzie frajer z resztkami towaru w kieszeni. A maszyn do pisania to juz od dawna nie ma, takie rzeczy to były z 15 lat temu.

  •  

   pokaż komentarz

   no ja NIE jestem w stanie zrozumieć.

   @astromek:

   Policjanci:
   • Stan etatowy - 102 309

   Postępowania wszczęte
   828.802


   Nadal nie rozumiesz? Na każdego etatowego policjanta przypada ponad 8 spraw w roku. A w tych 102 tysiącach są pracownicy drogówki, pracownicy biurowi czy pospolite krawężniki.

  •  
   j.....9

   0

   pokaż komentarz

   @saper_vodiczka: Racja, nie jest to temat czarne/białe. Część ludzi się nie nadaje, wielu jest po szkółce policyjnej, nie mając innych perspektyw, inni mają to w d... Część się boi o siebie i rodzinę czując brak oparcia i ochrony, wątpiąc w ten system znając go od środka. Złowienie młodzieży przy piwku lub testera nowego nabytku na iskrę zawsze będzie prostsze. Bez środków nie będzie wyników. Od wyposażenia, poprzez prawo i odpowiednie ustawy, na wynagrodzeniach kończąc. Co z tego, że sumienny policjant ściąga odciski, skoro nie ma nawet ich z czym i na czym porównać? Po którymś razie i ci sumienni rezygnują czując, że nie mają na to wpływu.

   3 lata temu zgłaszałem kradzież auta w całkiem niemałym mieście i protokołowano na udrapanej, żeliwnej maszynie do pisania, chyba nie na pokaz? :D

  •  
   j............e via Android

   +6

   pokaż komentarz

   @juras99: policja woli biegac za malolatami z 0,5g trawki :)

  •  
   j.....9

   -4

   pokaż komentarz

   @jutrosieogarne: Też bym wolał na ich miejscu, będąc w ich sytuacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @astromek: @newerty: To może każdego złodzieja rozwalać na miejscu oszczędność do budżetu państwa + brak rąk do pracy

  •  

   pokaż komentarz

   @profos72: może być. Nie interesuje mnie jak surowa będzie kara za kradzież. Mnie ona i tak by nie dotyczyła. Ma być sprawiedliwa i odstraszająca. Za to powinny być nagrody dla obywateli którzy pomogli schwytać przestępcę. Ot takie zwyczajne jak zwolnienia z podatku na jakiś okres, darmowe przejazdy komunikacja. Tak żeby każdy czuł się zachęcony i nagrodzony.

  •  

   pokaż komentarz

   @newerty: Zazwyczaj każda pomoc dla policji kończy się bieganiem na własny rachunek po sądach

  •  

   pokaż komentarz

   @profos72: @newerty: A nawet dzięki się nie usłyszy a co dopiero mówić o jakiejś nagrodzie

  •  
   P.........u

   0

   pokaż komentarz

   Nie interesuje mnie jak surowa będzie kara za kradzież.

   Ma być sprawiedliwa i odstraszająca.

   @newerty: Nawet, jak kary za kradzieże były niedorzecznie wysokie (kiedyś czytałem, że we Francji, bodajże w XVII wieku, skazano chłopaka za kradzież chleba na 100 lat galer) i wyroki śmierci szafowano na prawo i lewo, to prawo jest jak naczynie, a społeczeństwo jak woda: dopasuje się do kształtu prawa, a kryminaliści i tak będą. Po prostu wkalkulowują w swój "fach" to, że grozi za niego kara śmierci.

  •  

   pokaż komentarz

   @Prezes_roku: co za brednie wypisujesz? Porównujesz społeczność XXI wieku do XVII? Pójdź dalej i porównaj do ery kamienia łupanego kiedy nie było żadnego prawa i tez sie żyło.

  •  

   pokaż komentarz

   @juras99: Może po prostu ktoś obliczył, że jeżeli by wsadzali do więzienia za kradzieże zbyt często, to by musieli jeszcze z dwadzieścia nowych zakładów więziennych wybudować i nie ma kasy na to.... u nas to całkiem możliwe...

  •  

   pokaż komentarz

   @juras99: ja zglosilem kradziez rowerka z klatki schodowej

   Spisalismy cechy charakterystyczne i Pan policjant zapytany o to czy samemu mam tez szukac powiedzial: "po co bedzie pan swoja benzyne palic a ja wiem gdzie jechac. Jade do glownej to po drodze obskocze wszystko a Pan co najwyzej rynki w weekend zwiedzi.
   Rowerek sie nie znalazl ale juz na drugi dzien Pan policjant po poszukiwaniach przyszedl do bloku i op$@##?%al wszystkie babcie za to ze otwieraja kazdemu domofon.

   Pozytywnie dosc

  •  

   pokaż komentarz

   @juras99: jak się zmniejszy ilość popełnianych to więcej sił będzie można przeznaczyć na te popełnione co przełoży się na lepsza wykrywalność.

  •  

   pokaż komentarz

   @newerty: W wielu miejscach na świecie w różnym czasie kradzież karano śmiercią, albo obcinaniem ręki, a mimo to kradzieże wciąż były powszechne. Ludzki umysł nie jest aż tak prosty. Możesz poczytać o tym czym kierują się tacy przestępcy i okaże się, że bynajmniej nie analizują oni skutków prawnych tego co robią, a do tego większość przeświadczona jest o tym, że akurat oni w ogóle nie zostaną złapani. Moja dziewczyna była na praktykach w sądzie i widziała sprawy różnych sebiksów, czytała ich zeznania - u takich ziomków nie występuje po prostu żadna refleksja, a ilość spraw typu "wypił mi moje piwo, no to co miałem zrobić? musiałem włożyć mu kosę" (szczera wypowiedź, a nie ironiczna) jest tak duża, że gdyby ludzie mieli tego powszechną świadomość, to by z domów nie wychodzili.

  •  

   pokaż komentarz

   @juras99: Dlatego lepiej byc złodziejem w tym kraju gdyż jest się bezkarnym.

  •  

   pokaż komentarz

   Możesz poczytać o tym czym kierują się tacy przestępcy i okaże się, że bynajmniej nie analizują oni skutków prawnych tego co robią, a do tego większość przeświadczona jest o tym, że akurat oni w ogóle nie zostaną złapani.

   @frrua: Sorry ale jak czytam coś takiego to rzygać mi się chce. To co, jeżeli nie poczuwają się do winy i surowsze kary nie robią im różnicy to może w ogóle przestać ich karać? W końcu to bez sensu.

  •  

   pokaż komentarz

   @newerty: No mi też się nie podoba to co widzę, życzyłbym sobie, żeby cierpieli tak samo jak ofiary i jeszcze oczywiście więcej, ale trzeba mieć świadomość, że nie zmniejszy to przestępczości, a co najwyżej zapewni jakieś ukojenie reszcie społeczeństwa (bo zemsta dobrze smakuje).

   No i do tego dochodzi kwestia tego, że niektórzy z tych przestępców to nie są jeszcze zatwardziali kryminaliści, ale osoby, które z takiego czy innego powodu popełniły zajebiście duży błąd (mówię to w kontekście drobnych przestępstw jak to z artykułu, a nie gwałtów, rozbojów, czy wykręcania państwa na grube miliardy).

  •  

   pokaż komentarz

   nie zmniejszy to przestępczości

   @frrua: Nie, zniesienie kary grzywny i zastąpienie jej karą więzienia nie zmniejszy przestępczości. Nie ma chuja.

   co najwyżej zapewni jakieś ukojenie reszcie społeczeństwa

   @frrua: A niby po co k!##a karamy przestępców, jeżeli nie dla zapewnienia spokoju obywatelom?

   niektórzy z tych przestępców to nie są jeszcze zatwardziali kryminaliści, ale osoby, które z takiego czy innego powodu popełniły zajebiście duży błąd

   @frrua: W dupie to mam. Nie interesuje mnie to czy był to jego pierwszy czy setny wyskok.

   Doskonale zdaję sobie sprawę, że jako niemal wzorowy obywatel mogę zabić i zostać niemal bezkarny. Odpowiednio poprowadzić sprawę i mogę się wykręcić. Tracąc wolność na kilka miesięcy maksymalnie lat. Z resztą osobiście znam przypadek 'nieumyślnego zabójstwa' w którym sprawczyni odsiedziała lekko dwa lata. Ofiara otrzymała 9 ciosów nożem kuchennym.

  •  
   L........c

   0

   pokaż komentarz

   Ale jaki to ma związek z policją?

   @juras99: Przecież w znalezisku wyraźnie napisane jest, że wszystko było podane na tacy - wystarczyło pójść pod wskazany adres i "zająć" zegarek. 20 minut roboty, a można uwalić pasera (a to są dobre statystyki!). Wystarczy chcieć.

  •  

   pokaż komentarz

   @juras99: Ale mają czas stać i łapać kierowców którzy przekroczyli prędkość o 10km/h. Do supermarketu zawsze mają czas podjechać bo dziadek ukradł lizaka za 1,5zł?

  •  
   C........e

   -2

   pokaż komentarz

   @astromek:

   no ja NIE jestem w stanie zrozumieć. Przede wszystkim nie jestem w stanie zrozumieć naszych debilnych (p)osłów którzy coraz to podnoszą "próg bezkarności" dla złodziei

   To proste... Posłowie dbają o swoich wyborców (złodziei). Wystarczy popatrzeć jaka partia miała największe poparcie w zakładach karnych...

  •  
   P.........u

   +1

   pokaż komentarz

   @newerty: No teraz to żeś się pokazał. Chodzi mi o to, że choćbyś dał niedorzecznie wysokie kary za najdrobniejsze przestępstwa, to i tak będą kryminaliści, którzy po prostu gdzieś tam "z tyłu głowy" wkalkulowują karę w swoją działalność, niezależnie od tego jak surowe te kary będą. Wprowadzisz karę śmierci za kradzież bułki? I tak będą tacy, co będą te bułki kraść. A czy jest wiek X, XV czy XXI, to nie ma znaczenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @newerty: No przecież są np. loteria paragonowa :D

  •  

   pokaż komentarz

   Wprowadzisz karę śmierci za kradzież bułki? I tak będą tacy, co będą te bułki kraść.

   @Prezes_roku: Powiedz to wprost. "Kary nie mają sensu, trzeba je znieść." Wyduś to w końcu z siebie i pozwól mi obić ci ryj, zabrać ci wszystko co przy sobie masz. Najlepiej to jeszcze mi podziękuj - bo mam naj$#?ne w głowie i karanie mnie nic nie zmieni. Pozwól mi wypatroszyć finką twoją dziewczynę i pamiętaj nie karaj mnie - to bez sensu bo jestem poj$#?nym sk%@@ysynem którego żadna kara nie zmieni. Pozwól mi porwać i sprzedać twoje dzieci, ale nie karaj. Nie ma sensu i tak pojawią się inni którzy pójdą w moje ślady.

   Nie wiem stary gdzie ty żyjesz i ile masz lat, ale jesteś co najmniej śmieszny. Mało tego, brzmisz mniej więcej jak te wszystkie patafiany od imigrantów.

  •  

   pokaż komentarz

   No przecież są np. loteria paragonowa :D

   @vcnww0: To jest już jakiś krok ku temu. Fajnie by było gdyby np. w trakcie takiej loterii była jakaś dolna granica ilości paragonów od przedsiębiorcy. Tzn. 'zliczyliśmy tysiąc paragonów ze sklepu X - sklep X oraz pracownicy dostają ulgę podatkową'.

  •  
   P.........u

   +5

   pokaż komentarz

   Powiedz to wprost. "Kary nie mają sensu, trzeba je znieść."

   @newerty: Robisz k@!$ę z logiki. Stosujesz sofizmaty, wmawiasz mi chore poglądy i na dodatek robisz to agresywnie.
   Wyucz, stosuj. W tym przypadku punkty: 2 i 3. Zwłaszcza drugi.

   Nie wiem stary gdzie ty żyjesz i ile masz lat, ale jesteś co najmniej śmieszny. Mało tego, brzmisz mniej więcej jak te wszystkie patafiany od imigrantów.

   Ale które "patafiany"? Te co chcą ich sprowadzać czy ci przeciwko?

   źródło: pobierak.jeja.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @Prezes_roku: Od dziecka kształcisz się na stronach ze śmiesznymi obrazkami, dowcipami, filmikami i grami? I jeszcze chcesz aby inni czerpali z tego jakąś naukę?

   I naprawdę sądzisz, że gdyby zamiast kary grzywny za kradzież wprowadzić karę przynajmniej kilku miesięcy więzienia to nie zmniejszyło by to ilości drobnych kradzieży? Żyj tak gdzie żyjesz i niech ci się żyje dobrze, może jak ktoś kiedyś przypłynie na twoją wyspę marzeń i zmierzysz się z przykładem kradzieży.

  •  
   P.........u

   0

   pokaż komentarz

   @newerty: O k@!?a, nie przypominam sobie, żeby zamieszczał w sieci życiorys. Ta inwigilacja osiągnęła jakieś absolutnie niedorzeczne poziomy, żeby pierwszy z brzegu "patafian" miał dostęp do szczegółów z czyjegoś życia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Prezes_roku: Wrzucasz mi jakieś obrazki z jeja.pl i mówisz że mam się do nich stosować bo to autorytet. Do tego ten marny sarkazm. Stary pomyliłeś mnie ze swoim kolegą z piaskownicy. Aha i zapomniałeś zastosować się do swojego obrazka.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie interesuje mnie jak surowa będzie kara za kradzież

   @newerty: Tutaj się pojawia taki problem, że jak za kradzież będziesz wieszać, to złodziej zamorduje ofiarę i świadków, bo skoro i tak sznur, to lepiej zatrzeć ślady, może nie złapią.

  •  

   pokaż komentarz

   @maniak713: I to jest jakiś sensowny argument o którym nie pomyślałem. Dlaczego więcej wykopków nie może tak pisać? :)

   Mimo wszystko uważam, że kary za kradzieże powinny być surowsze. Pewnie, że nie mówię o wieszaniu czy obcinaniu rąk. Za kradzież o wartości poniżej chyba 400zł dostajesz grzywnę, tak? No przecież to jest żart :)

  •  

   pokaż komentarz

   @newerty: Za każdą drobną kradzież litera tatuowana na czoło aż złoży się "Złodziej"? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   A grzywna nie byłaby problemem, gdyby się milicji chciało to ścigać. A tak to 10 razy ukradną te 420, raz wpadną, złodziej ma profit.

  •  

   pokaż komentarz

   Za każdą drobną kradzież litera tatuowana na czoło aż złoży się "Złodziej"? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @maniak713: Estetycznie mogłoby to słabo wyglądać. Lecz pozbawienie wolności na min. kilka miesięcy plus prace społeczne w tym czasie. Z tej przymusowej pracy pokrywany byłyby koszty pobytu w zakładzie karnym. I tak więźniowie budowaliby nam drogi (zdobywali doświadczenie w pracy) i nie ciążyliby tak bardzo podatnikom (pracowaliby na swoje utrzymanie).

   I rozumiem, że ktoś może powiedzieć 'a co po wyjściu na wolność skoro wszystkie prace fizyczne są obsadzone przez więźniów?' - szczerze to nie sądzę aby skazanych było aż tylu.

   Kto inny powiedzieć, że 'to komuna albo dyktatura jak za czasów wojny' - albo pozwolimy półgłówkom żyć na nasz koszt albo nauczymy ich przymusem żyć na swój koszt. Poza tym ja jestem tylko zwykłym marynarzem i szczegóły tych rozwiązań wolałbym pozostawić osobom mądrzejszym od siebie.

   Przecież to co napisałem wyżej nie jest ani czymś odkrywczym ani niespotykanym. Nie rozumiem dlaczego nie jest to powszechnie stosowane.

  •  
   C.....o

   +1

   pokaż komentarz

   @newerty: wtedy ten abstrakcyjny "złodziej" oceniając ewentualne konsekwencje, decydowałby się na większe kradzieże. Po co radio jeśli można cały samochód z podobnym zagrożeniem karą ...
   Kluczowa jest nieuchronność kary, ale wykopek to nie miejsce na takie dyskusje.

  •  

   pokaż komentarz

   wtedy ten abstrakcyjny "złodziej" oceniając ewentualne konsekwencje, decydowałby się na większe kradzieże. Po co radio jeśli można cały samochód z podobnym zagrożeniem karą ...

   @Carollo: Przecież ja nie powiedziałem że za kradzież o wartości powyżej 400zł nie byłoby żadnej kary ale również karalibyśmy delikwenta odpowiednio większą karą. Powiedzmy, że przy kradzieży samochodu wartego 40 tys pln dostałby karę odpracowania wartości samochodu - tak żeby wiedział ile trzeba na niego pracować zarabiając 10zł/h. Oczywiście odpracowane pieniążki trafiłby na poczet utrzymania delikwenta.

   Jakoś to mądrze pomyśleć i więzienia mogą faktycznie stać się zakładami resocjalizacyjnymi.

   Kluczowa jest nieuchronność kary

   @Carollo: Owszem, ale przy obecnych możliwościach jest to wręcz nie do spełnienia.

   wykopek to nie miejsce na takie dyskusje.

   @Carollo: Każde miejsce jest dobre na mądrą dyskusję.

  •  
   C.....o

   -1

   pokaż komentarz

   @newerty: ;-) tak, założyłem, że powyżej 400 również będzie kara ;-)
   Mówię o gradacji kar. za 400 więzienie to za 4000 to już trzeba z 3 lata. Za 40 tyś będzie 10 lat i sprawcy opłaca się zabić ofiary, żeby nie było świadków (autentyczny skutek podniesienia kar za porwania karet w oświeceniu). Gradacja kar jest systemem naczyń połączonych przy różnych dobrach chronionych. Gdy podniesiesz karę za jakąś bzdurę, musisz przy tym samym typie przestępstw dać wszystko wyżej i w rezultacie może się okazać, że powinieneś skazywać pijanych rowerzystów (oczywiście przejaskrawiam aby pokazać zależności)
   Nieuchronność nie jest 0-1. Przy obecnych możliwościach jest możliwa znacznie wyższa. Wiesz, że ok 90% złapanych w Polsce przestępców, to przestępcy złapani na gorącym uczynku? Gdy ucieknie z miejsca przestępstwa, prawdopodobieństwo złapania robi się znikome. Oczywiście najwyższe przy przestępstwach przeciwko życiu i zdrowiu, ale przy przestępstwach przeciwko mieniu, to jeśli nie zostawił dokumentów, to trzeba czekać aż ktoś go wsypie.
   Nie każde miejsce jest dobre na mądrą dyskusję. Wykopek osiągnął poziom kwejka - merytorycznie i wiekiem użytkowników. Dyskusja jest w najlepszym wypadku jałowa, częściej frustrująca. Uchodźcy, podatek liniowy, wolność, chcącemu nie dzieje się krzywda i ten którego imię trzeba wypowiadać na baczność.

  •  
   C.....o

   +1

   pokaż komentarz

   @newerty: Odpracowanie szkody. No fajnie, ale jeśli się nie zgodzi (bo się nie zgodzi) to jak go zmusisz? Praca przymusowa więźniów jest zakazana przez konwencje międzynarodowe.
   Obowiązek naprawienia szkody jest częścią wyroku karnego. I co z tego jeśli pan nie ma i mieć nie będzie.
   Poza tym nie ma pracy dla więźniów w więzieniach, a na zewnątrz jest to bardzo kosztowne, ze względu na ochronę i nadzór. No i tej pracy też nie ma.

  •  

   pokaż komentarz

   Praca przymusowa więźniów jest zakazana przez konwencje międzynarodowe.

   @Carollo: A to tego nie wiedziałem.

   a na zewnątrz jest to bardzo kosztowne, ze względu na ochronę i nadzór. No i tej pracy też nie ma.

   @Carollo: Przywięzienne zakłady budować. Niech szyją odzież ochronną. Niech drukują książki. Cokolwiek. Gdyby sprywatyzować więziennictwo, w przeciągu godzin nagle stałoby się dochodowe. Z resztą kiedyś chyba były jakieś plany prywatyzacji więziennictwa, albo coś mi się przyśniło.

  •  

   pokaż komentarz

   Policja nie biega za każdym zegarkiem i nie prowadzi dochodzenia w każdej tego typu sprawie, co jestem w stanie zrozumieć, fizycznie niemożliwe.

   @juras99: Tylko że tutaj nie musieli prowadzić żadnego dochodzenia tylko podjechać i zabezpieczyć przedmiot. Mają czas i fundusze by patrolować ławki w parkach i pustostany w poszukiwaniu kogoś z otwartym piwem a nie mogą podjechać pod lombard? Sam znam analogiczną sytuację, kiedy policja miała podane wszystko na tacy i nie zrobili nic. Ojcu od mojego kumpla ukradziono rower i ktoś parę dni później przyuważył lokalnego patusa jak popyla na tym rowerze. Kumpel trochę popytał wśród ludzi i udało się ustalić dane osobowe i miejsce zamieszkania gnidy. Sprawę zgłoszono na policje z pełną dokumentacją zakupu roweru i zdjęciami. Na posterunku nawet się okazało, że znają tego cwela więc sprawa wydawała się praktycznie załatwiona. Po miesiącu sprawę umorzono z powodu "niemożności ustalenia miejsca pobytu podejrzanego". Kumpel na posterunku dowiedział się, że podobno "byli pod wskazanym adresem ale nikogo nie zastali" xP Widać wystarczy u nas nie otwierać drzwi i jesteś nieuchwytnym przestępcą xP

  •  
   w.................z

   +1

   pokaż komentarz

   @mac_jg: Też tak miałem kilkanaście lat temu jak mi oj#!$li fiata 125p, ostatnio jakiś chujek chciał się włamać do mojego obecnego auta, starał się 40 minut i nic, (film z monitoringu) jak pojechałem to zgłosić to mnie op??@$!#ił glina żeby nigdy nie ruszać auta i od razu dzwonić, zaraz przyjedzie technik i zdejmie ślady, takie gały 8-/ wywaliłem, a tak BTW dodam że działo się to w Sosnowcu to dla tych co tak hejtują moje miasto, widocznie mamy lepszych policjantów niż inni ;-)

  •  

   pokaż komentarz

   Z tej przymusowej pracy pokrywany byłyby koszty pobytu w zakładzie karnym

   @newerty: To się nie zamyka biznesowo. Niestety praca kryminalistów, po potrąceniu kosztów utrzymania oraz pilnowania wychodzi na minus. Ponoć większy, niż koszt trzymania w Sztumie.

   albo pozwolimy półgłówkom żyć na nasz koszt albo nauczymy ich przymusem żyć na swój koszt.

   Lewactwo nie pozwoli, bo ukaranie złodzieja i bandyty narusza jego niezbywalne prawa człowieka.

  •  

   pokaż komentarz

   @newerty: Na Wykopie było nawet AMA z pracownikiem więziennym, gdzie tłumaczył on dwie sprawy: dlaczego więźniowie nie pracują (bo zwyczajni ludzie protestują, że zabiera im się pracę) oraz to, że więzienia nie resocjalizują, a wręcz przeciwnie. Czyli wsadzając do więzienia ludzi za kradzież kosmetyków w Realu hodowałbyś sobie o wiele gorszych przestępców. W dodatku tak jak wytłumaczyli już wcześniej: radykalizując kary - radykalizujesz przestępczość. Karanie to trudna sprawa i trzeba szukać złotego środka - przesuwanie granicy zbyt daleko w którąkolwiek stronę jest po prostu złe.

  •  

   pokaż komentarz

   W dodatku tak jak wytłumaczyli już wcześniej: radykalizując kary - radykalizujesz przestępczość

   @frrua: idąc tym tropem brak kar = brak przestępstw.

  •  

   pokaż komentarz

   @newerty: Które konkretnie prawo rachunku zdań logicznych zastosowałeś przy tym wnioskowaniu?

  •  

   pokaż komentarz

   Przede wszystkim nie jestem w stanie zrozumieć naszych debilnych (p)osłów którzy coraz to podnoszą "próg bezkarności" dla złodziei.

   @a......k:
   To proste.
   Zegarek kosztuje 500PLN i taka jest twoja strata.
   Umieszczenie złodzieja za kratkami to strata dla państwa co najmniej 3k miesięcznie.
   Na przez 5 lat daje to 180tys.
   Jeśli złodziej nie jest zatwardziałym kryminalistą który uczynił sobie z kradzieży stałe źródło dochodu, to do strat państwa należy dołożyć braki w podatkach, niewykonaną pracę dla społeczeństwa i rodziny.
   Zamykanie człowieka za kratami to BARDZO kiepski interes dla społeczeństwa i z tego powodu trzeba go ograniczać.

 •  

  pokaż komentarz

  Lombard prowadzi ewidencję od kogo kupił dany przedmiot.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie można jednocześnie zadzwonić do lombardu, że przedmiot jest skradziony, że posiadasz dokument potwierdzający własność i poprosić, by zabezpieczyli do czasu wizyty policji?

  •  

   pokaż komentarz

   @sargento: W lombardach zazwyczaj jak za bardzo wypytujesz - widać, że czegoś szukasz - to chowają niepewne przedmioty, bo wiedzą, że szukasz swojego towaru. Gorzej, jak wystawią na neta (kiedyś tego tak nie robili) i od razu widzisz, że Twój, więc nie musisz wypytywać, bo wiesz.

   Ale poczytaj sobie wywiady/opowieści ludzi (kiedyś lub nadal) pracujących w lombardach. Oni wiedzą, że część towaru jest kradziona.

  •  

   pokaż komentarz

   @sargento: To mocno zależy od lombardu, ale spodziewam się wyrzucenia Ciebie z przybytku i schowania towaru (albo nawet bez wyrzucania). Policja na Twoje wezwanie nie może zrobić mu przeszukania. Do tego trzeba mieć nakaz sądowy.

   Generalnie standardowo - jako poszkodowany gówno możesz, nawet jak złodzieja za rękę trzymasz :)

  •  

   pokaż komentarz

   Policja na Twoje wezwanie nie może zrobić mu przeszukania. Do tego trzeba mieć nakaz sądowy.

   @noekid: nie trzeba - za dużo amerykańskich filmów się naoglądałeś.
   nakaz można dostarczyć w ciągu 7 dni.

  •  

   pokaż komentarz

   @noekid: Bzdury piszesz.
   @sargento: Najlepiej pojawic sie osobiscie w lombardzie i im powiedziec jak wyglada sprawa. Calkiem prawdopodobne ze wyjdziesz ze swoim zegarkiem. Lombardy wola unikac policji u siebie
   @abiszaj dalej przegladaj internety i gieldy. Jest szansa ze go trafisz.

  •  
   2.........e

   0

   pokaż komentarz

   @noekid: Tak szczerze mówiąc zastanawia mnie dlaczego nie wystąpił z powództwa cywilnego. Moim zdaniem policja nie ma czasu zajmować się zegarkami, bo mają o wiele większe przewały na karkach.

 •  

  pokaż komentarz

  A ja nie rozumiem jednego.
  Fax nie, poczta = koszty i czas.
  Mailem nie można było ?
  Wykonać telefon do odpowiedniej placówki poprosić o maila i temat załatwiony w 5min.
  Nie wiem może ja za głupi jestem .

  Pozdrawiam.

1 2 3 4 5 6 7 ... 14 15 następna