•  
  f.........d

  +24

  pokaż komentarz

  Korwin cały czas myśli że przegrał, bo nie miał kasy. To smutne.

  •  

   pokaż komentarz

   @fortheworld: Być może jest tak dlatego że Janusz nie chce dopuścić do swojej świadomości że idiotów w społeczeństwie jest znacznie więcej niż myślał.

  •  

   pokaż komentarz

   @fortheworld: Za 12 baniek można nawet z Korwina zrobić poważnego polityka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   f.........d

   +1

   pokaż komentarz

   @LibertyPrime: on już się nie zmieni, może starczy za kilka lat na te 6% ale nigdy 30% nie pójdzie za nim

  •  
   S........a

   -29

   pokaż komentarz

   @Intelekt: Jakie to kucowskie i zarazem liberalne - zwalić winę za własne klęski na społeczeństwo. Nie dotarło do was, że Polacy mają inne potrzeby niż: wyjście z UE, likwidacja płacy minimalnej, podwyższenie cen (VAT) kosztem zwiększenia zysków najbogatszych (likwidacja CIT i PIT), likwidacja publicznej służby zdrowia i transmisji paraolimpiady w TVP?

   Nie dotarło jak widać. I całe szczęście. 100 lat po progiem i szczęśliwego nowego roku!

  •  

   pokaż komentarz

   @PiewcaPozogi: no pokaz choc jedna glupote o ktorej korwin mowi;) wszystko xo mowi jak siw okazuje jest prawda od poczatku to xo glosil 30lat temu dzis staje sie faktem i to samo bedzie pozniej, tylko lewak zrobi z niego idiote a tak naprawde nikt z nas nie dorasta mu do piet intelektem wiedza.

  •  

   pokaż komentarz

   Za 12 baniek można nawet z Korwina zrobić poważnego polityka

   @LibertyPrime: Może być więcej niż 12.
   Zależy czy prawo zezwala na odkładanie subwencji na lokaty bankowe. Jeśli tak, to po 4 latach nawet na lokacie oprocentowanej na tylko 2% i po odjęciu podatku belki hajs powiększy się o 7 77600,00 PLN (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   @PiewcaPozogi: no poczytaj komentarze, metod liczenia pkb jest kilka, jest tak jak pisza mozna wliczac eksport xo podniesie procentowo mozna robic cuda;) mimo wszystko nie jest wazny procent o ktory tak sie klocisz ale o sam wzrost ze jesli rzad chce dobra kraju to to zrobi a nie jak PO okradnie co sie da i sp#!?#%?i.

  •  

   pokaż komentarz

   @LibertyPrime: Litości. Jak zwykle Korwin nie będzie umiał ogarnąć sensownego otoczenia wokół swojej osoby i albo zaczną się tarcia jak było po unioparlamencie, albo kase przep@?%!#!ą na memopolitykę.

  •  

   pokaż komentarz

   Korwin cały czas myśli że przegrał,

   @fortheworld: To nie on przegrał ty wy! Zabrakło tylko 30 tysięcy głosów. I teraz PiS wam gówniarze pokaże jak wam oZUSuje umowy oraz stworzy inne podatki. Będziecie piszczeć. Nawet mi was nie żał. Już dawno wyjechałem z tego komunistycznego kraju. Tam się nigdy nic nie zmieni jak ludzie byli głupi to nadal będą głupi. Gnijcie w biedzie i socjalizmie.

  •  
   s.........g

   +12

   pokaż komentarz

   Nie dotarło do was, że Polacy mają inne potrzeby niż:

   @SzaraTecza: Wszyscy wiemy jakie potrzeby mają Polacy. Chcą się bogacić i żyć w silnym bezpiecznym kraju. Populiści pokazują półprawdę, bo pokazują to co widać, ukrywają to czego nie widać bez elementarnej wiedzy ekonomicznej czy o gospodarce.

   wyjście z UE,
   Posiadanie kraju w którym mogą decydować obywatele. W sprawie parametrów "banana" da się przełknąć zniewolenie zewnętrzne. W sprawie uchodźców już jest trochę gorzej, a mogą być kwestie w których będzie znacznie gorzej

   likwidacja płacy minimalnej,
   Likwidacja ZAKAZU pracy ludziom którzy nie są w stanie zarobić dla pracodawcy ponad 2400zł /miesięcznie aby można było ich zatrudnić. W Warszawce może to abstrakcja, ale połowa Polaków żyje w biednych rejonach, gdzie sklepik na wsi cięko przędzie, bezrobocie jest ogromne, a płaca minimalna jest dla wielu marzeniem. Na szczęście mogą dorabiać nawet jakieś grosze na czarno - bo jakby nie to, to by z głodu poumierali.

   podwyższenie cen (VAT) kosztem zwiększenia zysków najbogatszych (likwidacja CIT i PIT),

   Większosć podatku płacą ludzie biedni i zarabiający średno - bo jest ich najwięcej. Ludzie którzy nie mogą sobie odpisywać kosztów od podatków ani wydać jednorazowo 30-50 tysięcy na założenie spółki na Cyprze i offshora na słowacji aby w takim układzie cieszyć się podatkiem dochodowym w wysokości 0%.

   likwidacja publicznej służby zdrowia
   Możliwości kontroli nad pieniędzmi przeznaczanymi na leczenie, możliwości wyboru i bycia podmiotem, klientem zamiast przedmiotem i petentem u lekarza.

   i transmisji paraolimpiady w TVP?
   Nie płacenia comiesięcznego podatku w prądzie na "Gwiazdy tańczą na lodzie" i tubę propagandową tego kto się dorwie do władzy.

   Nie dotarło jak widać.
   Nie dotarło i to jest kwestia pieniędzy. 90% społeczeństwa nie jest w stanie wytłumaczyć DLACZEGO dodrukowanie pieniędzy jest złe. Wtedy przychodzą tacy którzy mamią ich obietnicami powodującymi ich biedę w znacznie bardziej złożonych procesach ekonomicznych. Ludzie pokroju PO, PiS, Lewica razem itp.

  •  

   pokaż komentarz

   @LibertyPrime: Ty na poważnie xDDD Popatrz jak w wywiadach prezentuje się Petru czy Zandberg...
   A potena Korwina i Berkowicza to nie brak pieniędzy jest problemem.

  •  
   S........a

   -4

   pokaż komentarz

   @stalowyblog:

   - UE nie sprowadza się błędnej polityki w sprawie uchodźców.
   - Połowa Polaków żyje w rejonach gdzie bezrobocie jest ogromne? 9,6 % średnia za październik 2015. Oczywiście możemy dyskutować co to znaczy ogromne. Czy jest to wskaźnik taki jak w Hiszpanii czy Grecji. Trudno jednak uzyskać średnio 9,6% gdy połowa pomiarów mieści się w kategorii "ogromne"

   http://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/rynek-pracy/bezrobocie-rejestrowane/stopa-bezrobocia-w-latach-1990-2015,4,1.html

   http://s3.egospodarka.pl/grafika/bezrobocie-w-Polsce/Bezrobocie-w-Polsce-I-2015-SxKv73.jpg

   Problemem Polaków są niskie zarobki i łamanie i praw pracowniczych. Za Korwina pracodawca mógłby jeszcze bardziej robić co chciał. Jak wskazałeś praca za stawkę minimalną jest marzeniem niektórych - bez płacy minimalnej chętnych do pracy nie zabrakłoby - dostawaliby po prostu mniej. A jeśli kogoś nie stać na pracownika, to niech sam więcej pracuje.

   Jak Korwin zamierza walczyć z unikaniem opodatkowania w kraju tego nie wiem.Podniesienie VATu winduje ceny podstawowych produktów - tego nawet nie trzeba uzasadniać. Korwin ma po prostu wyrąbane na rozdwojenie społeczeństwa na klasę posiadającą i nieposiadającą - chce powrotu do XIX i warunków, które stworzyły ruch socjalistyczny. Globalny kapitalizm jest jednak trochę różny od tego co można wyczytać w książkach teoretyków

   - służba zdrowia -> USA. Jeżeli jedno dobro (zdrowie) ma dla jednej tylko strony nieograniczoną wartość, to nie ma mowy o uczciwej transakcji.

   - miałem na myśli paraolimpiadę a nie zawody celebrytów. JKM beszczelnie kpi sobie z wysiłku ludzi pokazujących jak przezwyciężyć własne słabości. Jeżeli nie to mają pokazywać w TVP, to nie wiem, co? Może to?

   Co do ostatniego punktu zgoda. "500 zł na dziecko" jest taką samą podpuchą "likwidacja ZUS", tyle, że skierowaną do mniej zaawansowanych.

  •  
   l....r

   -4

   pokaż komentarz

   To nie on przegrał ty wy! Zabrakło tylko 30 tysięcy głosów. I teraz PiS wam gówniarze pokaże jak wam oZUSuje umowy oraz stworzy inne podatki.

   @supermoc: korwin nawet z 10% by gówno zrobił. Jeżeli wierzysz że sam by wszystko zmienił to zrzeknij się praw wyborczych bo nie posiadasz elementarnej logiki i dasz sobie wmówić wszystko.

  •  
   s.........g

   +6

   pokaż komentarz

   - UE nie sprowadza się błędnej polityki w sprawie uchodźców.

   @SzaraTecza: Sprowadza się do wielu błędnych politycznych. Chociażby w tydzień po Paryżu chcą praktycznie zakazać posiadania broni legalnie uczciwym, niekaranym, zdrowym ludziom. Podczas gdy terroryści przewożą automatyczną broń do europy ciężarówkami, a państwa nie są w stanie postawić uzbrojonej po zęby policji na każdej ulicy. Brak logiki ale nic na to nie poradzisz. Spróbuj weta to Cię zaszantażują czymś innym.

   Sprowadza się przede wszystkim do realizowania celów które są zgodne z założeniami i interesami niektórych z Państw, a mogą szkodzić innym.

   Jak Korwin zamierza walczyć z unikaniem opodatkowania w kraju tego nie wiem.
   Likwidując opodatkowanie dochodów, ujednolicająć stawkę VAT, upraszczając prawo.

   Kawa jest opodatkowana 23% mleko 8% Jaki ma być VAT od late?
   Oprogramowanie komputerowe jest opodatkowane 23%, materiały do nauki 8% jak opodatkowane ma być oprogramowanie do nauki?
   Odpowiedź: w zależności od izby skarbowej - mają różne interpretacje i mogą je z czasem zmieniać i kontrolować wstecz.

   Połowa Polaków żyje w rejonach gdzie bezrobocie jest ogromne? 9,6 % średnia za październik 2015
   ...
   Problemem Polaków są niskie zarobki i łamanie i praw pracowniczych.


   Logika + odrobinka ekonomii: Czy jeżeli pracodawcom płacącym mało i łamiącym prawa pracowników brakowałoby rąk do pracy, a ich pracownicy mieliby wiele możliwości przejścia do innych pracodawców (którzy też nie mogą więcej zarabiać, bo brakuje im rąk do pracy) to dalej godziliby się na pracę za grosze w złych warunkach? Ano mamy na tyle duże bezrobocie, że to dalej jest problemem. Co z tego, że średnia jest 9,6. Jak w aglomeracjach wynosi po 3-5% - i tam nie ma problemu z pracą. Stosunkowo mało osób ma minimalną krajową. Ale są też regiony, gdzie bezrobocie wynosi 15-20% i jest ich sporo. I to jest właśnie Polska 1600 brutto. To tam jest problem braku doinwestowanych zakładów pracy, słabego popytu i kulejącej gospodarki.

   Zrozum, że zwiększenie tam płacy minimalnej nie oznacza, że rząd da komuś podwyżkę. On mu ZABRANIA tylko pracować za mniejsze pieniądze.

   Korwin ma po prostu wyrąbane na rozdwojenie społeczeństwa na klasę posiadającą i nieposiadającą - chce powrotu do XIX i warunków, które stworzyły ruch socjalistyczny.

   @SzaraTecza: Oj, ruch socjalistyczny faktycznie został wtedy stworzony. Nawet doszedł do władzy i trzymał się mocno jeszcze po 2 wojnie światowej. W Europie pierwsze wyłamały się Niemcy (bardzo polecam Ci poczytać ich historię gospodarczą). Później Wielka Brytania i inne kraje. To był impuls który sprawił, że te kraje wyszły z biedy i stały się potęgami gospodarczymi, podczas gdy ZSSR i cały socjalistyczno-komunistyczny blok podupadł.

   służba zdrowia -> USA. Jeżeli jedno dobro (zdrowie) ma dla jednej tylko strony nieograniczoną wartość, to nie ma mowy o uczciwej transakcji.

   Tyko nie zapominaj, że nic nam się nie należy. Tak, dokładnie to napisałem. Jak źle pokierujemy naszą gospodarką to możemy jeszcze przymierać głodem (przykład: Bostwana i Zimbabwe - sąsiedzi. W tym drugim bogatym kraju do władzy w rewolucji doszedł Robert Mugabe i zaczął wdrażać socjalizm. W ciągu 30 lat nastąpiła zmiana bogactwa porównywalna do tego jakby w ciągu 30 lat Niemcy zeszły do poziomu Ukrainy, a Ukraina do poziomu Niemiec). Nie ma jakichś zasad gry na świecie według których możemy być wszyscy zdrowi. Poza tym przyznasz, że człowiek umierający często gdyby miał sprzedać, dom i wziąć kredyt, żeby przedłużyć swoje życie o pół roku - zrezygnowałby żeby nie zadłużać swoich dzieci. A jak pieniądzie idą ze wspólnego worka - już tak nie zdecyduje. Mimo iż racjonalność decyzji jest taka sama - podejmuje inną.

   miałem na myśli paraolimpiadę a nie zawody celebrytów.
   I tu pytanie: Czemu ludzi chcieliby, żeby była transmitowana, a jednocześnie nie chcą jej oglądać i trzeba do transmisji dopłacać? Min. telewizje które wylały za to na Korwina wiadro pomyj nie puściły nawet jednych zawodów. Niepełnosprawność jest przykra. Tak samo jak przykre jest to, że niektórzy mają mniejsze zdolności intelektualne niż inni, ale chyba nie wyobrażasz sobie, że zrobimy maturę dla głąbów, studia dla głupich i najlepiej płatne miejsca pracy dla najlepszych z głupich. Świat jest okropny i niesprawiedliwy, ale w imię wyrównywania nie można j?%$ć tych którzy się starają i ciężko pracują na swój sukces, czy na utrzymanie swojej rodziny i zapieprzać im miesiąc w miesiąc kilkadziesiąt zł na abonament.

   Chcielibyśmy osiągnąć dla obywateli równość i wolność. Na wielu przykładach i na logicznej dedukcji można jednak udowodnić, że kraje które postawiły na pierwszym miejscu wolność - często stworzyły też w miarę równe społeczeństwo (klasa średnia). Natomiast kraje które stawiają na pierwszym miejscu równość - zawsze kończą bez równości i wolności.

  •  

   pokaż komentarz

   @Intelekt: myślę, że dopuszcza i nawet na to liczy. W końcu widzi, że jego wynik jest już wyższy niż dziesiąte procenta.

  •  

   pokaż komentarz

   Za Korwina pracodawca mógłby jeszcze bardziej robić co chciał. Jak wskazałeś praca za stawkę minimalną jest marzeniem niektórych - bez płacy minimalnej chętnych do pracy nie zabrakłoby - dostawaliby po prostu mniej

   @SzaraTecza: Nie masz pojęcia o tym jak zachowuje się przedsiębiorca. A nie pomyślałeś o tym dlaczego nie dzieje się tak, że bezrobotny idzie do pracodawcy i mówi chętnie zastępie tego pracującego za 5k jak mi zapłacisz 3k? Dlaczego taki ktoś nie odbiera pracy temu, który dobrze zarabia? Przecież tak powinno być zgodnie z Twoją teorią, że każdy będzie pracował nawet jak pracodawca obniży mu płacę do 800zł, a więc też korzystne dla pracodawcy będzie obniżenie z 5k do 3k. Lewacką logikę brutalnie weryfikuje rzeczywistość.

  •  
   S........a

   0

   pokaż komentarz

   Lewacką logikę brutalnie weryfikuje rzeczywistość.

   @libertarian_artificial_intelligence: Źródło z samego wykopu:

   http://www.wykop.pl/ramka/2380582/gus-nie-kwapi-sie-z-podawaniem-mediany-zarobkow-ktora-jest-nizsza/

   2237,11 zł na rękę. - 10 miesięcy temu.

   Coś jakby mniej niż te twoje 5 tysięcy. Wychodzi ledwo 3 brutto.

   >Dlaczego taki ktoś nie odbiera pracy temu, który dobrze zarabia?

   Bo nie rozmawiamy tutaj o specjalistach, tylko o tzw. przeciętnym pracowniku, który również ma prawa wyborcze ( które Krowin chce mu zabrać nawiasem mówiąc) i dla którego wasza wizja państwa jest niekorzystna.

   Dobranoc, kuce.

   @stalowyblog: Koledze, nie odpiszę, bo mało kto nas czyta. Trochę za bardzo weszliśmy w szczegóły i przez to ulatuje istota rzeczy.

   Natomiast kraje które stawiają na pierwszym miejscu równość - zawsze kończą bez równości i wolności.
   Tak jak cała Skandynawia - piekło na Ziemii. AMEN.

   pokaż spoiler (tylko bez imigrantów proszę, bo my dziś nie o tym)

  •  

   pokaż komentarz

   Za 12 baniek można nawet z Korwina zrobić poważnego polityka

   @LibertyPrime: on u tak to sp!$@!$#i

  •  

   pokaż komentarz

   idiotów w społeczeństwie jest znacznie więcej niż myślał.

   @Intelekt: póki co to on robi idiotę z siebie i swojej partii

  •  

   pokaż komentarz

   A jeśli kogoś nie stać na pracownika, to niech sam więcej pracuje.

   @SzaraTecza: a pracownik niech idzie na bezrobocie?

  •  

   pokaż komentarz

   Już dawno wyjechałem z tego komunistycznego kraju.

   @supermoc: czyli teraz zamiast martwic sie o cene diesla to martwisz sie czy ktos ci glowy nie obetnie albo kobiety nie zgwałci.

 •  
  a....o via Android

  +23

  pokaż komentarz

  Więcej pieniędzy na zaplecze ekspertów, porządny program, reklamę a wyrzucić takich kretynów jak Banasik i Berkowicz bo posłowie Kukiza biją ich na głowę we wszystkich aspektach.
  Chociaż jak przypomnę sobie Berkowicza i jego rozmowę z kimś z Razem...
  Ręce opadają.

 •  

  pokaż komentarz

  Może już czas najwyższy schować Korwina i wylansować nowe twarze o ile jest tam ktoś warty tego czas jest na to.

  •  
   I.......x

   +54

   pokaż komentarz

   @Sagitarius: Dzięki Korwinowi setki tysiący młodych ludzi w Polsce pojeło wiedzę co się dzieje z ich kontynentem, pokazał właśnie kolejny raz że pieniądze nie są ważne dla niego ani koryto.

  •  
   A.......n

   0

   pokaż komentarz

   @Sagitarius: Tylko KORWIN do 120 lat będzie prowadził partie albo i dłużej!
   @Islanderx:

  •  

   pokaż komentarz

   Może już czas najwyższy schować Korwina

   @Sagitarius: W takim stylu jak zrobił Kaczyński ukrył siebie i Macierewicza podczas kampanii wyborczej i przejął władzę ...

  •  

   pokaż komentarz

   @Islanderx: I co z tego tak trudno zrozumieć że Korwin odpycha potencjalnych wyborców, wystarczy zrobić go honorowym prezesem, schować w debatach i wykreować nowe twarze. Głosowałem na krula gdy tu była modna PO później palikot głosowałem i w październiku jak tu lansowano petru tylko co z tego jak janusz ma chyba większy elektorat negatywny niż jarkacz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Grewest: Chociażby w taki sposób jak widać Kaczyński odrobił lekcje z przegranych wyborów.

  •  
   S........a

   -3

   pokaż komentarz

   setki tysiący młodych ludzi w Polsce pojeło wiedzę

   @Islanderx: Opinię, a nie żadną wiedzę. Trzymając się ulubionej epoki Krula: "Miliony Niemców nie mogło się mylić".

  •  
   I.......x

   0

   pokaż komentarz

   @Sagitarius: No ma, ale to nie znaczy że ma przestać próbować :) Nie jest idealny, miał słabe momenty jak każdy, ale ja na bok rzucam jego prywatne teorie o gwałceniu. Jestem wdzięczny że wziął ustawił kamerę i JAKO jedyny, pierwszy pokazał zwykłym szaraczkom co tam się odp!##?@@a w parlamencie UE. Wziął ze sobą kilku 'kolegów' żeby mu pomogli ale cóż.

   A Co do pierwszego zdania żeby schować go w kuluarach i wypchnąć nowych, jest to jakiś pomysł ale zaczynam wątpić że dałoby się wypromować mówiąc ludziom prawdę. Oni lubią słuchać że coś dostaną, ''500 zł na dziecko wam dam z waszych pieniędzy'' i wybory wygrane,a krul pod progiem.

   Ja tam mam do tego pana szacunek, bo co się napocił to jego. Choć wiem że nigdy wyborów nie wygra swoją twarzą.

  •  
   I.......x

   0

   pokaż komentarz

   @SzaraTecza: Nie. Wiedzę kolego Szara Tęcza!

   Wiedza - „ogół wiarygodnych informacji o rzeczywistości wraz z umiejętnością ich wykorzystywania”.

   1.Pozyskał wiarygodne informacje co się dzieje w europie.
   2.Przekazał i powiedział co robić żeby temu przeciwdziałać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Islanderx: Ja znam takich co by zaglosowali na jego partie ale właśnie ten czarny PR ich odstrasza mówię głównie o kobietach bo te teksty o gwałtach przez mainstream dobrze zostały wbite w głowy przeciętnych zjadaczy chleba. To jest cos na zasadzie "dobrze gada tak obniżka podatków mniej urzędasów ale ja na niego nie zagłosuje bo to wariat". Myślę że na ta debatę można było posłać Wiplera i moze 5% by pękło ale ambicje krula są dobrze znane. No nic pewnie w samorządowych znowu pójdzie głos na Korwina o ile nie zabierze zabawek i nie stworzy czegoś nowego czym już mnie kompletnie zniechęci.

  •  
   S........a

   -3

   pokaż komentarz

   wiarygodnych

   @Islanderx: Powiedz, jeszcze, że: "obiektywnych". Tu masz próbkę JKM (wzięte z jego oficjalnego bloga):

   "Panie Przewodniczący! W wyniku działalności rozmaitych maniaków klimatycznych, którzy niestety opanowali Unię Europejską, mamy energię trzy do czterech razy droższą, niż moglibyśmy mieć, a wylewamy krokodyle łzy nad biednymi, którzy nie mają dostępu do energii elektrycznej. Od czasów Józefa Stalina nie słyszałem tyle o sprawiedliwości społecznej, co usłyszałem tutaj. Otóż jak mawia kolega Konrad Berkowicz, ludzie biedni mają większy problem niż energia elektryczna. Nie mają dostępu do kobiet. Kobiety nie chcą wiązać się z mężczyznami biednymi."

   Ostatnio nawet chwaleni przez niego za zanieczyszczanie środowiska Chińczycy zaczęli się orientować w sytuacji.

   Trafna diagnoza Krula co do uchodźców nie czyni go prorokiem. 90% z tego co mówi to zwykły liberalny populizm. Na szczęście łapiących przynętę jest niewielu.

   pokaż spoiler Dokładnie 4,76% wyborców.

  •  
   I.......x

   0

   pokaż komentarz

   @Sagitarius: Nieno tu masz racje, nie mam więcej do dodania. Próbowałem namówić rodzinę na głosowanie, wiesz ile osób udało się namówić? 0.. :D

 •  

  pokaż komentarz

  Oby dożył kolejnych wyborów, ponownie oddam na niego głos.

 •  

  pokaż komentarz

  Wielka szkoda że nie było odwrotnie. Korwin 5.01%, a PSL 4.6%. Szkoda. Swoją drogą Korwin trochę latek już ma, czy da radę za 4 lata?