•  

  pokaż komentarz

  Moim zdaniem ten kpiący ton jest nie na miejscu. Ktoś musiał wpaść na pomysł wysłania upominków, temu komuś pewnie zrobiło się przykro. Korporacja to nie monolit, tam też są ludzie, którzy chcieli, żeby Ci było miło a Ty to tak niemile wyśmiałeś.

  Jestem wrażliwy w poniedziałki, dlatego tak jakoś smutno mi się zrobiło w imieniu pracownika Microsoftu.

 •  

  pokaż komentarz

  Gość jest dla mnie kretynem. Bardzo fajny gest ze strony microsoftu a temu jeszcze mało. Szkoda że filmiki nie działają bo chętnie bym zobaczył jak to linux miażdży windowsa.
  Ciekawe czy jak napiszę że ubuntu ssie to użytkownicy zrzucą mi się na prezent? Nie, nie zrobią tego. Ale bardzo chętnie obrzucą mnie błotem.

  •  
   s.......0

   +44

   pokaż komentarz

   Słabe były, niczego nie straciłeś.

  •  
   D........o

   +71

   pokaż komentarz

   wykopie zeby napietnowac zachowanie tego kolesia, prezentow sie nie wybiera, licza sie intencje, a on jeszcze na caly swiat pokazuje co dostal, zenada

  •  

   pokaż komentarz

   "Przepraszam za być może zgryźliwy ton mojej notki, bo wbrew pozorom jestem bardzo pozytywnie zaskoczony reakcją firmy Microsoft Polska"

  •  

   pokaż komentarz

   co najwyżej nazrywają ci jabłek z działki, open source

  •  

   pokaż komentarz

   @highlander
   Dziękujemy ci ale tak na przyszłość - my też umiemy czytać.

  •  

   pokaż komentarz

   Najśmieszniejsze jest to, że filmiki wcale nie pokazują jak to Linuks miażdży Windowsa. Rzekłbym że są dość wyważone w sądach. A z tym Xboksem to rozumiem że taki żarcik autora bloga.

  •  

   pokaż komentarz

   Załączyły mi się te filmiki. Dwie uwagi.
   1.Gość chyba nigdy nie instalował windowsa i linuksa.
   2.Mimo że na ubuntu miałem super wypasiony, obracający się, falujący interfejs, to bardziej mnie denerwował niż pomagał. Aero w 7 dużo bardziej mi się podoba. Prosty i funkcjonalny a przy tym naprawdę ładny.

  •  
   s..........y

   0

   pokaż komentarz

   @KaloryfeR Mam Windows 7 i Ubuntu na lapku i powiem ci, że przesadzasz z tym Compizem. Na Ubu standardowo Compiz działa bez żadnych ekstra falujących okienek i jest na prawdę OK. Mam dodatkowo tak skonfigurowanego compiza, że dla różnych programów okienka mają pewne specyficzne, przydatne featury. A co do Windows 7 to może i wygląd jest cukierkowy, ale i tak funkcjonalnie jest mało lepszy od interfejsu Visty. Muszę nawet stwierdzić, że przereklamowali tę 7, bo w działaniu to nijak nie zauważyłem przewagi nad zaktualizowaną Vistą. Zresztą i tak Windows 7 praktycznie nie uruchamiam, bo jak mi system po wstaniu zjada ok. 700MB pamięci (z wyłączonym antywirusem i większością usług) to chyba coś jest nie tak.

  •  

   pokaż komentarz

   @sprezyniasty
   co z tego ile zjada pamięci? Ważne żeby szybko działał.
   I bez bajek tu o szybkości i stabilności ubuntu.

  •  
   s..........y

   +2

   pokaż komentarz

   @KaloryfeR
   > co z tego ile zjada pamięci? Ważne żeby szybko działał.
   Bardzo ciekawe rozumowanie. Chcesz powiedzieć, że w Windows 7 zoptymalizowano szybkość działania w ten sposób, że zrezygnowano z wywołań free() ... ciekawe :)
   Ciekawe jak wyjaśnisz to, że Ubu nie musi zajmować na starcie połowy pamięci, żeby wydajnie działało. Na moim lapku z preload-em Ubu pochłania na starcie ok. 160MB RAM-u.

   > I bez bajek tu o szybkości i stabilności ubuntu.
   Taa.. bez bajek mi tu o Windows 7, bo to takie samo badziewie co Vista.

  •  

   pokaż komentarz

   @sprezyniasty
   Nie obchodzi mnie co dzieje się z moją pamięcią i jak jest rozporządzana przez system, ile zajmuje mu start a ile wyłączenie się, ważne że ja jako użytkownik robię to co chce na kompie a nie morduję się systemem. Po instalacji 7, doinstalowuje programy które mi potrzeba, ustawiam to co mi nie pasuje i tyle. Od roku nie ingeruje w system. Jest tylko tłem do działania. Ubuntu działało u mnie zdecydowanie wolniej, wysypywało się jak coś doinstalowałem i strasznie mnie drażniło. A zacinanie się flasha to jakaś parodia.

  •  
   s..........y

   +3

   pokaż komentarz

   @KaloryfeR
   Ale pojechałeś. Jak cię nie interesuje, że w pamięci siedzi ci masa niepotrzebnego syfu to oznacza, że albo jesteś niechlujem albo zwykłym ignorantem nieznającym się ani na systemach operacyjnych ani na informatyce ogólnie. A skoro tak, to raczej nie powinieneś wypowiadać się w takich kwestiach. Nie wiem kiedy używałeś Ubuntu, ale chyba w jakiś czasach przedpotopowych. Używam wtyczki flasha 10 i jakoś nie mam żadnych przycięć. Jak nie potrafisz posługiwać się menadżerem pakietów (dla którego wymagana jest inteligencja na poziomie 5-latka) to na prawdę współczuję. Co do szybkości działania, to mam porównanie - wykonuję pewne obliczenia z użyciem Matlaba i na 7 działa mi to znacznie wolniej. Ponadto Vista/7 nie jest HPC friendly. W firmie mamy klaster obliczeniowy, na takim Ubuntu bez problemu instaluje się (za pomocą menadżera pakietów) wszelkie narzędzia do pracy w klastrze. Zresztą, co do prędkości działania wystarczy spojrzeć jak szybko renderują się ikonki w exploratorze, jakoś mało żwawo - dla mnie od razu rodzi się pytanie: "Co ta 7 do cholery robi, że wyrenderowanie ikonek zajmuje jej tyle czasu? przeicież to jest marnotrawstwo czasu procka".

 •  

  pokaż komentarz

  a co dostałeś od linuksa? :>

 •  

  pokaż komentarz

  Następnym razem panie wielki, przyślą Ci 42" LCD i xboxa, żebyś już nie płakał jak to źle Cię potratowano.
  Żałosne.

  •  

   pokaż komentarz

   Moim zdaniem facet rochę niefortunnie się co najwyżej wyraził - ja tam nie zauważyłem jakiegoś żalu skierowanego do Microsoftu, raczej takie dowcipne stwierdzenie w stylu "dalibyście mi chociaż Xboxa" :P

  •  

   pokaż komentarz

   Chociaż Xboxa? Ja powiem, że przynajmniej coś dostał, mógł kopa w du.ę. Niech się cieszy zatem. Ale wstyd...

  •  

   pokaż komentarz

   MISSANGEL: czyli nie zrozumiałeś, o co mu chodziło. Wytykacie wszystkim naokoło brak wyczucia ironii czy innych żartów, a sami nie potraficie jej rozpoznać kiedy wyskakuje z krzaków i kopie was w dupę...

  •  

   pokaż komentarz

   Oj no wybacz, ale Twój wcześniejszy komentarz ni w ząb nie wskazuje na to, że zawiera się nim jakakolwiek ironia. Wręcz przeciwnie, następnym razem po prostu bardziej zrozumiale stosuj tę ironię.

  •  

   pokaż komentarz

   MISSANGEL, tym razem chyba naprawdę nie zrozumiałaś, bo ona napisał "o co mu chodziło" a nie "o co mi chodziło", więc to nie on stosował ironię w swojej wypowiedzi ale stwierdził, że ironię (?) zastosował autor artykułu czy jak to mogę nazwać. Co jest oczywistą bzdurą bo tam nie ma żadnej ironii lecz zwykła pazerność, którą autor stara się ukryć pod płaszczem beznadziejnego poczucia humoru. Zamiast być zadowolonym z faktu, że Microsoft się nim w ogóle zainteresował on wybrzydza i żąda jeszcze xboxa...

  •  

   pokaż komentarz

   Vacant ja zrozumiałam o co mu chodziło. Napisałam co napisałam aby uświadomić mu, że skoro cytuję jego wypowiedź w swoim komentarzu, to jemu odpowiadam, a nie komuś nad nim. W ogóle, to wziął to chyba z księżyca, bo chyba każdy głupek by się zorientował komu wcześniej odpowiadałam.

 •  

  pokaż komentarz

  Jakby mu wysłali xboxa, to kilkaset tysięcy 13 latków zaczęłoby się szkolić w kręceniu filmów i obsłudze Adobe After Effects, żeby też zostać dostrzeżonym :] za kilka lat mielibyśmy zagłębie filmowe na miarę Hollywoodu!