Upadek Zachodu: 46 letni mężczyzna został adoptowany jako sześciolatka

Upadek Zachodu: 46 letni mężczyzna został adoptowany jako sześciolatka

Kanadyjczyk zostawił żonę i siedmioro dzieci, żeby rozpocząć nowe życie jako sześciolatka. Po 23 latach ślubu zorientował się, że jest transeksualistą. Został adoptowany przez nową rodzinę. ENG

 •  

  pokaż komentarz

  Facet powinien wylądować w psychiatryku. A potem wielkie zdziwienie, że po całych dekadach lewackiego prania mózgów i wyśmiewaniu chrześcijaństwa ludzie przechodzą na Islam szukając jakiegokolwiek porządku w tym poj$#%ństwie.

  •  

   pokaż komentarz

   Facet powinien wylądować w psychiatryku.

   @sportpomnikow: Ale to nie jest sprawiedliwe społecznie. Mamy 21 wiek i on ma prawo być tym, kim chce - to jest ich logika, choćby gość chciał być knurem. Teraz gość może z innymi sześciolatkami brać prysznic, bo nie można kogoś takiego dyskryminować.

   Być może coś takiego, to pierwsze kroki do legalizacji pedofilii - w końcu ludzie majo różne potrzeby, mają różne skłonności seksualne, preferencje czy potrzeby (które są całkiem normalne, to nie jest choroba) więc dyskryminacja pedofilów nie ma prawa mieć miejsca, w nowoczesnym, postępowym i tolerancyjnym społeczeństwie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Amadeo: A może narobił bachorów, a teraz chce się wykręcić od alimentów? Przecież ktoś go musi utrzymywać. Podejrzewam, że rząd w ramach jakiejś ok!$?ieńskiej polityki socjalnej. Więc może to niezły cwaniak, co oczywiście nie oznacza, że nie jest p%!??em, którego bycie małą księżniczką rajcuje jak cholera.

  •  
   S...........o

   +152

   pokaż komentarz

   @Amadeo: To niech zostanie delfinem

  •  

   pokaż komentarz

   To niech zostanie delfinem

   @Sasaki_Kojiro: Albo dziewczynką sprzedającą ciasteczka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: youtube.com

  •  
   S.........u

   +4

   pokaż komentarz

   @sportpomnikow: Nie. Chciał dać rodzicom 500zł, ale odkrył, że nie jest w Polsce.

  •  

   pokaż komentarz

   A potem wielkie zdziwienie, że po całych dekadach lewackiego prania mózgów i wyśmiewaniu chrześcijaństwa ludzie przechodzą na Islam szukając jakiegokolwiek porządku w tym pojebaństwie.

   @sportpomnikow: Niewielu raczej jest takich, którzy ot tak przechodzą sobie na Islam (albo przyjmują tę wiarę będąc niewierzącym). Jedyne przypadki jakie znam, to zbajerowane różowe paski, które widząc księcia z baśni tysiąca i jednej nocy, gotowe nawet są założyć worek na głowę. Poza tym rozumnym ludziom raczej takie rzeczy się nie zdarzają, a to, że w społeczeństwie coraz więcej islamistów to efekt imigracji + skuteczności rozrodczej imigrantów, a nie wyboru ludzi.

  •  
   N.....z

   +1

   pokaż komentarz

   @sportpomnikow: nie rozumiem, co ma wiara do tego? ᶘᵒᴥᵒᶅ ᶘᵒᴥᵒᶅ ᶘᵒᴥᵒᶅ

  •  
   B.....8

   -7

   pokaż komentarz

   @Amadeo: Ja widzę inne wykorzystanie tego lewackiego postępu. Prawnie uregulować to że czujesz się np. knurem o którym wspomniałeś, i możesz ten fakt wykorzystać- możesz mordować bez konsekwencji, albo co bardziej ciekawe- nie płacić podatków.

  •  
   N.....z

   +6

   pokaż komentarz

   @Bialy88: jeśli ktoś chce zostać czymś innym niż człowiekiem, czuje się kurą czy słoniem... niech pamięta że otrzyma te same prawa co te zwierzęta... Jeśli nie ma swojego właściciela i właściciel inaczej nie zdecyduje to: KURA DO ROSOŁU gdy przestanie składać jajka, a SŁONIA do zoo na wybieg (ubrania nie są przewidziane).

  •  

   pokaż komentarz

   @sportpomnikow: A to przyjmować wiarę w zabobony, by mieć porządek w głowie?

  •  
   u......j

   -7

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @paramite: przebież się zatem w sukienkę i jazda do adopcji.

  •  
   H...i

   +19

   pokaż komentarz

   @sportpomnikow: Dawno nie czytałem głupszego komentarza. Tak jakby wyborem było chrześcijaństwo (głupota) i 46 letni transwestyta adoptowany jako 6 latka (większa głupota) albo ewentualnie Islamem (największa głupota). I nie było niczego innego. Genialna polaryzacja, przecież to jest tak populistyczne i żenujące, że aż się chce śmiać.

   Jak bardzo trzeba być ograniczonym, żeby tak myśleć, a wykopki stoją i klaszczą. Odpowiedzmy sobie sami.

   Rozumiem, że sam uważasz, że człowiek to takie prymitywne zwierzątko, że bez wymyślonego kolegi będzie odp%%$!!#ał irracjonalny szajs i tylko ten wymyślony kolega i religia, przez którą od zawsze dzieje się więcej złego niż dobrego może go przed tym uchronić. Cóż, czytając takie komentarze i przyglądając się liczbie plusów, wychodzi na to, że może jednak tak. Że przeciętny człowiek jest na tyle zły, głupi, prosty i ograniczony, że potrzebuje wymyślonych kodeksów postępowania, żeby nie czynić zła i nie odp%%$!!#ać głupot.

  •  

   pokaż komentarz

   @haes82: raczej niewiele? no nie wiem, ja sie spotykam z wieloma artykulami w ktorych bialy czlowiek dokonuje konwersji ze wzgledu na kryzys tozsamosci, wartosci i wewnetrzne zagubienie, na ktore to lekarstwem wydaje sie byc ortodoksyjny islam. wielu takich gosci wyjechalo do syrii - tzn. te artykuly powstaly glownie w kontekscie badania tego, dlaczego bialy czlowiek z niemiec decyduje sie walczyc w imie Allaha

  •  

   pokaż komentarz

   @sportpomnikow: O widzę #logikaprawakow mocno. Jak nie wierzę w ciemnotę to od razu mam problem z tożsamością seksualną.

  •  

   pokaż komentarz

   @sportpomnikow: przecież ta akcja to jakaś podpucha.
   Włączcie film na stronie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hadzi: ale przeciez on tego nie napisal.

  •  
   k.............j via iOS

   0

   pokaż komentarz

   @Shunkmanitu: na zachodzie sa wieksze zasiłki na dzieci niz te 500pln

  •  

   pokaż komentarz

   @sportpomnikow: To trochę absurdalne, że jeśli są ludzie, którzy mają dość lewaków i ich pogardy dla chrześcijaństwa, to specjalnie przechodzą Ci ludzie na złość tamtym na islam, a nie na złość na bardziej krytykowane chrześcijaństwo, ale jak widać islam oferuje bardziej radykalne środki walki z rozpustą. Jednak z drugiej strony to się cieszę, bo jeśli kierowani są tylko żądzą zemsty to idealnie pasują do islamu

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Facet powinien wylądować w psychiatryku. A potem wielkie zdziwienie, że po całych dekadach lewackiego prania mózgów i wyśmiewaniu chrześcijaństwa ludzie przechodzą na Islam szukając jakiegokolwiek porządku w tym pojebaństwie.

   @sportpomnikow:

   pokaż spoiler Gratulacje, dostajesz prawackiego nobla za rozwiazanie problemu lewactwa i islamu

   GIF

   źródło: media.giphy.com (3.97MB)

  •  

   pokaż komentarz

   @Hadzi: Dawno bardziej głupiego i uprzedzonego do wiary komentarza nie widziałem na wypoku od bardzo dawna. Założyłeś bezpodstawnie w swoim wpisie, że chrześcijaństwo to głupota. Nie zabijaj to głupota? Niemw fałszywego świadectwa też głupota? Nie kradnij, nie pożądaj ani mienia ani códzej żony też jest głupotą? Albo masz coś niepokolei w głowie albo jesteś bezkręgowcem moralnym. To nie jest polaryzacja a podstawa moralna umierającej (jak widać na załączonym obrazku) cywilizacji zachodu.

   Przepraszam, jaki Ty masz zamiennik? Czy jesteś mesjaszem, depozytariuszem praw moralnych, by je choćby oceniać?

   Człowiek to takie zwierzątko, które musi mieć życiowy drogowskaz. Stworzenie, które, by wybierać, musi umieć ocenić czy jego wybór jest pożyteczny i dobry. Nawet jak nie wierzysz w "zmyślonych kolegów" i tak w życiu używasz praw moralnych, którymi charakteryzował się ten "zmyślony kolega" (bo moralność zawsze musi mieć swój osobowy przykład).

   Przedstaw mi badania, które udowadniają, że religia uczyniła więcej złego niż dobrego. Nikt nigdy nie zrobi takich badań, bo ludzie mający kręgosłup moralny są cisi. Trudno ich policzyć. Policzyć można tych, którzy mordowali, kradli, gwałcili - oni są w statystykach. Za to Ci, którzy podali komuś rękę, uratowali komuś życie - jak ich policzyć?

   Protip: człowiek dorastając naśladuje. Dlatego potrzebuje wzorców. Ty też je masz w postaci ludzi, którzy bezmózgo plują na jakąkolwiek wiarę.

  •  

   pokaż komentarz

   @asenjo: @mardolero: Bo tak działa człowiek. Jeśli widzi, że wartości chrześcijańskie są dzień po dniu poniżane, a widzi bezsens, marność i totalną głupotę wartości laickich wtedy swoich wartości szuka poza tymi obiema. Dlatego uważam, że Lewica kręci nie tylko sobie, ale i nam wszystkim bat na dupę.

  •  
   S.........u via Wykop dla Windows Phone

   0

   pokaż komentarz

   @konduktorblazej: Dlatego się przebral za 6 latke.

  •  

   pokaż komentarz

   @Amadeo: "Być może coś takiego, to pierwsze kroki do legalizacji pedofilii - w końcu ludzie majo różne potrzeby, mają różne skłonności seksualne, preferencje czy potrzeby (które są całkiem normalne, to nie jest choroba) więc dyskryminacja pedofilów nie ma prawa mieć miejsca, w nowoczesnym, postępowym i tolerancyjnym społeczeństwie."

   Bez obrazy to raczej pierdolenie,przypomina to argumenty z przeszłości które brzmiały:
   "Jak dadzą prawa wyborcze kobietom dzieci będą następne w kolejce" oraz "małżeństwa między rasowe?To kiedy międzygatunkowe?".
   Myślę,że argumentacja prowadzona w tym stylu to błąd.Dzieci w tym tak zwanym "społeczeństwie postępowym" sa pod lupa ochrony czasem wręcz przesadnej więc nie ma co się obawiać.
   Jeszcze w latach 60 to mało kto zwracał uwagę na problem przemocy seksualnej wobec dzieci dzisiaj to jest wręcz histeria.
   Pozatym myślę,że tolerancja społeczeństw na obecna inwazyjna tolerancje się wyczerpuje co widać po popularności np La Pean czy Trumpa, nadchodzi powolutku nowa era nie "faszystowska" myślę ale bardziej leząca po prawej stronie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nudzisz: No wg niego religia a najlepiej katolstwo powinno wyznaczać standardy życia czyli chłop baba i dwójka dzieci i oczywiscie baba do garów ,

   No i bóg honor ojczyzna

  •  

   pokaż komentarz

   @Amadeo: Jesteś taki głupi normalnie czy udajesz?

  •  

   pokaż komentarz

   Facet powinien wylądować w psychiatryku. A potem wielkie zdziwienie, że po całych dekadach lewackiego prania mózgów i wyśmiewaniu chrześcijaństwa ludzie przechodzą na Islam szukając jakiegokolwiek porządku w tym pojebaństwie.

   @sportpomnikow: facet dobrze kombinuje, tj. nie jest glupi, bo pomysl - ma zone i dzieci na utrzymaniu...
   1) powiedz, ze transgender
   2) zes malolat
   3) ni c#@?# z malolata alimentow nie sciagniesz
   4) pobaw sie na czyjs koszt
   5) po x latach powiedz, ze ci sie odwidzialo [tj. dzieci dorosle i ch#? placic nie musisz]
   6) profit ?( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Facet powinien wylądować w psychiatryku.

   @sportpomnikow: Ale to nie jest sprawiedliwe społecznie. Mamy 21 wiek i on ma prawo być tym, kim chce

   @Amadeo: a nie ma prawa?

   Formalnie i fizycznie adoptowaną 6-latką być nie może, ale jeżeli czuje że chce przeżyć w swoim życiu takie doświadczenie, to kim Ty jesteś, żeby mu mówić jak ma żyć?

  •  

   pokaż komentarz

   @classicalover: Protipów od Ciebie nie potrzebuje i z góry za nie dziękuje. Jeżeli potrzebujesz nadziei na nagrodę za moralne zachowanie, albo czasem spojrzeć na listę, żeby sprawdzić co powinieneś a co nie, to bardzo mi przykro, ja nie.

   Pomyślałeś pewnie hurr ale gdyby nie religia to bys nie wiedział co dobre durr. Otóż nie rozróżniasz cywilizacyjnej roli wartości chrześcijańskich (nie neguje), które są ważną ale nie jedyną podwaliną naszych obecnych łacińskich norm moralnych i cywilizacji łacińskiej w ogóle (kultura i filozofia grecka, prawo rzymskie i chrześcijaństwo), od stanu faktycznego na rok 2015 i wiary w nadprzyrodzonego wielkiego brata.

   Jak pewnie wiesz, Grecja to obecnie zadłużony kraj wykupowany powoli przez Niemcy, a Prawo Rzymskie, choć jego konstrukcje obecne są w każdym systemie prawnym (poza Common Law, inny temat), już od dawna nie jest stosowane bezpośrednio. Z tej trójki tylko wiara, jakoś specjalnie nie wyewoluowała. Ale w świadomym i wykształconym społeczeństwie zanika. Wiesz czemu? Bo nie ma na tą ewolucje miejsca, musiałaby stać się filozofią moralną z wyłączeniem całej sfery mistycznej a wtedy przestałaby być wiarą. I właśnie tego nie umiesz rozróżnić.

   Kiedyś, gdy wiedzieliśmy mniej, religia nie kłóciła się z logiką zwykłego człowieka, dzisiaj się kłóci. Więc trzeba szukać innych uzasadnień. Np dyrdymał o osobowym wzorcu i drogowskazie. On był aktualny wtedy, kiedy podczas burzy człowiek się zastanawiał czy to niebo pęka, czy może ktoś siedzi na chmurze i pierdnął. Czy ja napisałem, że nie zabijanie albo nie kradzenie jest złe? Co każe Ci myśleć, że chrześcijaństwo ma wyłączność na zasady które skompilowali w dekalogu? Wyobraź sobie, że takie zasady intuicyjnie wykształciły też inne społeczeństwa, które nie słyszały akurat TEJ bajki o niepokalanym poczęciu i złotych cielcach. Mieli jakąś inną.

   Nie wolno walnąć noworodka w twarz patelnią - bozia patrząca jak bijesz konia, dostrzegasz rozwarstwienie? Czy dalej będziesz uparcie twierdził, że jedno bez drugiego nie ma racji bytu?

  •  
   S......5

   +1

   pokaż komentarz

   ale jeżeli czuje że chce przeżyć w swoim życiu takie doświadczenie, to kim Ty jesteś, żeby mu mówić jak ma żyć?

   @pracodawca_urzednikow_vel_obywatel: A jak zechce przeżyć zamordowanie kogoś czy zgwałcenie to też mu nie wolno zabraniać? I nie pisz mi, że nikomu krzywdy nie robi bawiąc się w sześciolatkę bo narobiwszy dzieci spie@dolił i zostały one na utrzymaniu tylko jednego rodzica.

  •  
   r....n

   +1

   pokaż komentarz

   Nie zabijaj to głupota? Niemw fałszywego świadectwa też głupota? Nie kradnij, nie pożądaj ani mienia ani códzej żony też jest głupotą?

   @classicalover: Wj 21, 20-21: "20 Kto by pobił kijem swego niewolnika lub niewolnicę, tak iżby zmarli pod jego ręką, winien być surowo ukarany. 21 A jeśliby pozostali przy życiu jeden czy dwa dni, to nie będzie podlegał karze, gdyż są jego własnością."

   A to głupota czy prawda objawiona?

   Już mądrzejszy od bibli jest film K-pax...

   Fałszywa nadzieja dodaje fałszywej otuchy.

   Ale my K-Paxianie żyjemy na tyle długo, że mogliśmy to odkryć. Wszechświat się rozszerza, ale tylko do pewnego momentu. Potem zaczyna się kurczyć, żeby jeszcze później znowu zacząć się rozszerzać. Ten cykl powtarzać się będzie całą wieczność. Nie wiesz jedynie czy podczas kolejnego takiego cyklu wszystko będzie takie jak wcześniej. Cokolwiek zrobiłeś w swoim życiu źle, wszystkie twoje błędy powtórzą się podczas kolejnego cyklu. Każdy popełniony przez ciebie błąd będzie się za każdym razem powtarzał jeszcze raz, i znowu... I tak przez całą wieczność. Moja rada jest taka, żebyś tym razem zrobił to dobrze ponieważ teraźniejszość, jest wszystkim co masz.

   Albo miliony innych błądzących po omacku w poszukiwaniu czegoś, co może nie istnieje? Miliony tych, którzy wyznaczają sobie nierealne cele aby ich nigdy nie osiągnąć?

   Rzeczywistość jest tym, co sam stwarzasz.

   Postać prota jest uosobieniem motywowanego astrofizycznie światopoglądu. Ludzie i ich problemy wobec ogromu Wszechświata są malutkimi, acz cennymi kropeczkami w wieczności. Prot upiera się, żeby nazwy planet pisać wyłącznie wielkimi literami, a nazwy własne osób i zwierząt małymi (stąd K-PAX i prot). Jego fascynacja fauną i florą Ziemi i pogarda dla ludzkiego przywiązania do struktur społecznych (rodzina, państwo, prawo, szpital, religia, macierzyństwo) pozwala czytelnikowi i widzowi uświadomić sobie jak antropocentryczne jest typowe spojrzenie na świat i życie. Prot pokazuje, że oczekujemy od naszych struktur społecznych czegoś, co możemy dać sobie sami – oczekujemy od psychiatry, żeby z nami rozmawiał, a unikamy rozmowy z sąsiadem, oczekujemy szacunku, a jednocześnie nie szanujemy ludzi, których spotykamy na co dzień. Oczekujemy, by prawnicy powiedzieli nam co jest dobre, a co złe, a nie staramy się odkryć tego samodzielnie.

   Mimo pozornej dewaluacji gatunku ludzkiego (prot uważa ludzi za nieco ciekawsze zwierzęta) i ludzi jako jednostek, prot wykazuje dla poznanych osób większy szacunek i zrozumienie niż inne postaci.

   Gene Brewer określa siebie jako pacyfistę, orędownika ochrony środowiska i praw zwierząt. Jego osobista strona domowa zawiera przeprosiny dla narodów świata za wojny wywołane przez Stany Zjednoczone. Nie kryje, że prot jest głosem, za pomocą którego wyraża swoje przekonania.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hadzi:

   Jeżeli potrzebujesz nadziei na nagrodę za moralne zachowanie, albo czasem spojrzeć na listę, żeby sprawdzić co powinieneś a co nie, to bardzo mi przykro, ja nie.

   Nigdzie wcześneij nie pisałem o metafizycznych korzyściach z posiadania kręgosłupa moralnego, więc zdanie nietrafione.

   Otóż nie rozróżniasz cywilizacyjnej roli wartości chrześcijańskich (nie neguje), które są ważną ale nie jedyną podwaliną naszych obecnych łacińskich norm moralnych i cywilizacji łacińskiej w ogóle (kultura i filozofia grecka, prawo rzymskie i chrześcijaństwo), od stanu faktycznego na rok 2015 i wiary w nadprzyrodzonego wielkiego brata.

   A czym są cywilizacyjne wartości chrześcijańskie jak nie m. in. ogólnym zbiorem zasad mówiących co jest dobre a co złe? Pod koniec 18-go wieku Voltaire mówił, że religie się skończą max za 100 lat. Dziś ze stowrzonej przez niego drukarni wychodzi PŚ ergo Gott ist tot nicht.

   Z tej trójki tylko wiara, jakoś specjalnie nie wyewoluowała.

   Zdziwiłbyś się jak bardzo jesteś w błędzie. Jeśli jesteś ciekaw jak bardzo to mogę to opisać, ale jeśli nie to szkoda mojego czasu.

   Ale w świadomym i wykształconym społeczeństwie zanika. Wiesz czemu? Bo nie ma na tą ewolucje miejsca, musiałaby stać się filozofią moralną z wyłączeniem całej sfery mistycznej a wtedy przestałaby być wiarą. I właśnie tego nie umiesz rozróżnić.

   Bujda... przecież europejscy ateiści wychowują dzieci w moralnej filozofii chrześcijańskiej, więc to o czyp piszesz działo się już na początku chrześcijaństwa (wcześniej też istniał przecież ateizm!). Z drugiej strony czemu miałoby się "likwidować" religię. Jeśli ktoś wierzy to nie ma do tego prawa?

   Np dyrdymał o osobowym wzorcu i drogowskazie.

   To jest klasyczne rozumienie moralności według filozofii. Moralność musi mieć swoje źródło osobowe inaczej kompletnie nie ma sensu (możesz tworzyć prawa moralne, których nikt nie mógłby spełnić).

   Wyobraź sobie, że takie zasady intuicyjnie wykształciły też inne społeczeństwa, które nie słyszały akurat TEJ bajki o niepokalanym poczęciu i złotych cielcach.

   Właśnie Izraelici zostali narodem wybranym ponieważ NIKT INNY NIE CHCIAŁ przestrzegać prawa tak skonstruowanego. Miałeś inne, lepsze i fajniejsze opcje tak jak Baal - instytucja prostytucji sakralnej, czczenie osobowego poga (jakiś cielców, cudów niewidów), co bylo łatwiejsze i przestrzeganie żałośnie mało wymagającego prawa moralnego.

  •  

   pokaż komentarz

   @rafaon: Wiesz, że ja chyba muszę zrobić jakiś FAQ odnośnie Biblii, bo ja przeglądając tagi wiara, religia, katolicyzm widzę takie posty 3 razy dziennie.

   Akurat chrześcijanie czerpią nauki z Nowego Testamentu (tam Jezus potwierdza np. 10 przykazań i dodaje jedno o miłowaniu się). Co do nauk Prawa (pisanego z wielkiej litery) - Prawo jest przestrzegane przez Żydów, więc jeśli jakiś tu jest to niech się tlumaczy.

   Co do niewolników to chrześcijaństwo stworzylo pewien fenomen. Tu posłuże się cytatem:

   "Teksty pochodzące z II w. po Chrystusie i późniejsze poświadczają jednak samoistne pojawianie się pewnego fenomenu, gdy nawróceni panowie obdarzali swych niewolników statusem wolnych ludzi. Wynikało to z zamiaru uniknięcia pewnego rodzaju dychotomii – trudno było chrześcijanom chcącym w całym swym życiu wcielać naukę Chrystusa – być panem innego chrześcijanina w ciągu tygodnia, a na niedzielę stawać się jego bratem.

   Chrześcijaństwo zapoczątkowało rewolucję. Tej obawiali się Rzymianie, ale nie zdawali sobie sprawę z jej wymiaru: nie była to rewolucja zbrojna, taka jak w myśl teologii wyzwolenia, ale rewolucja wewnętrzna. Zmiana w ludzkich sercach powodowała zmianę postępowania, co zaowocowało zmianą struktur społecznych."

  •  
   M.....4

   +1

   pokaż komentarz

   @Hadzi: Przecież widzisz co sie dzieje na zachodzie gdzie religia jest marginalizowana. Europie jest potrzeba wspólna silna idea, a nie "robta co chceta".

  •  
   r....n

   -1

   pokaż komentarz

   @classicalover: Nauki które przytoczyłeś (przykazania) są ze starego testamentu. Tak więc odwracanie się chrześcijan od nauk starego testamentu, równocześnie powołując się na przykazania z góry synai, gdzie "mojrzesz je otrzymał" brzmi dosyć schizofrenicznie.

   Wygląda mniej więcej tak jak twierdzenia niemców, że każdy kto został nazistą przestał być niemcem, a każdy żyd który wstąpił do SB przestał być żydem

  •  

   pokaż komentarz

   @rafaon: Może tak brzmieć dla osoby, która nie rozróżnia 10-ciu Przykazań od prawa Mojżeszowego.

  •  
   r....n

   -4

   pokaż komentarz

   @classicalover: To jak to jest z tym chrześcijańskim bogiem? Najpierw można mieć niewolników, później ich mieć nie można... można zabić własnego syna dla widzimisie boga, później już nie można? Wszechwładna i wszechwiedząca istota zmienia zdanie na temat moralności, tak jak zmieniaja zdanie na temat moralności ludzie wyznający wiarę w tę istotę... kto tu kogo stworzył zatem? Bóg ludzi, czy ludzie Boga, który ewoluuje wraz z ewolucją ludzi?

  •  

   pokaż komentarz

   @rafaon:
   Oj, trenujesz moją cierpliwość...

   Najpierw można mieć niewolników, później ich mieć nie można... można zabić własnego syna dla widzimisie boga, później już nie można?

   Sprawa z niewolnikami została bardzo dobrze opisana już przez Bartłomieja Sokala:

   Kwestia niewolnictwa w pismach zarówno Starego jak i Nowego Testamentu stanowi przykład na naukę, którą trzeba bardzo ściśle osadzić w kontekście historycznym, by zrozumieć jej przesłanie.

   W starożytnym Izraelu, w czasach Starego Testamentu istniały dwie grupy niewolników: zagraniczni jeńcy wojenni oraz Hebrajczycy sprzedający się w niewolę, by pracować za pieniądze. Z czasem wykształciła się jeszcze trzecia grupa obejmująca obywateli obcych narodów decydujących się na służbę u Izraelitów w celu uniknięcia dalszej z nimi wojny. Prawo żydowskie wyznaczało jednak niewolnikom bardzo dużo przywilejów, które w porównaniu do innych narodów były nie do pomyślenia.

   Hebrajczyk, który sprzedał się jako niewolnik, nie mógł pozostawać w tej zależności dłużej niż 6 lat. Ponadto, gdyby okazało się, że jego pan go maltretuje, następowało automatycznie rozwiązanie tego „stosunku pracy” i sługa odzyskiwał wolność. A na koniec tego wszystkiego, gdyby pan zabił swego sługę, musiałby ponieść karę śmierci.

   Niewolnica, która została wzięta przez swego pana jako żona nie mogła być sprzedana ponownie w niewolę. Gdyby jej mąż zdecydował się na jej oddalenie, automatycznie odzyskiwała wolność (Pwt 21,14).

   Niewolnicy nie będący Hebrajczykami zostawali permanentnymi sługami, ale nie oznacza to, że mogli być traktowani jak przedmioty. Odnosiły się do nich podobne zasady jak te wymienione powyżej, a oprócz tego przysługiwał im, podobnie jak Izraelitom, dzień wolny od pracy – szabat (Wj 20,10; Pwt 5,14).

   W czasach Starego Testamentu nigdy nie powstał w Izraelu targ niewolników, na którym handlowano by ludźmi jak towarem. W tym względzie Izraelici odróżniali się od Filistynów, Fenicjan, a także – w czasie późniejszym – Rzymian. W starożytnym Rzymie, na przykład, niewolnicy mieli zakaz noszenia wyróżniających ich ubiorów, by nie odkryli ilu ich jest (a było ich sporo) i nie wszczęli rewolucji. Ponadto, pozostawali pod całkowitą kontrolą swoich panów, którzy mogli w dowolnej chwili zabić ich. Co prawda, nie było by to postrzegane jako zachowanie „w dobrym tonie”, jeżeli nie byłoby ku temu powodów, jednak nie było większych praw ograniczających władzę pana nad niewolnikiem.

   Nowy Testament porusza kwestię niewolnictwa kilkukrotnie, najważniejsze fragmenty to Ef 6,58; Kol 3,22-25; 1 P 2,18-25; Flm (praktycznie cały ten list poświęcony jest kwestii pewnego niewolnika). Na żadnym jednak miejscu nie pada stwierdzenie wyrażające zakaz niewolnictwa. Dlaczego?

   Przede wszystkim należy zauważyć, że w Kościele nigdy praktyka religijna nie była wiązana ze statusem społecznym. Każdy członek Kościoła był traktowany jako posiadający te same dary łaski Ducha Świętego, niezależenie od pozycji społecznej –niezależnie czy był mężczyzną, kobietą, niewolnikiem, panem, ubogim czy bogatym. Każdy z chrześcijan ma być sługa Chrystusa, niezależnie od zajmowanej pozycji społecznej.

   Taka postawa wynikała z faktu naśladowania Jezusa, który sam nie miał wysokiego statusu społecznego, a jego śmierć była największym możliwym poniżeniem jego godności wedle ówczesnych konwenansów, na ukrzyżowanie skazywano bowiem zasadniczo niewolników i wywołujących podburzenie społeczne. Chrześcijanie wierzyli, że właściwa nagroda czeka na każdego w przyszłym życiu, w związku z tym niewolnicy, którzy należeli do Kościoła chętniej znosili złe traktowanie ze strony swych panów, ponieważ wiedzieli, że przed Chrystusem każdy posiada taką sama wartość.

   Kościół nigdy nie wymagał od nowych członków uwalniania niewolników. Teksty pochodzące z II w. po Chrystusie i późniejsze poświadczają jednak samoistne pojawianie się pewnego fenomenu, gdy nawróceni panowie obdarzali swych niewolników statusem wolnych ludzi. Wynikało to z zamiaru uniknięcia pewnego rodzaju dychotomii – trudno było chrześcijanom chcącym w całym swym życiu wcielać naukę Chrystusa – być panem innego chrześcijanina w ciągu tygodnia, a na niedzielę stawać się jego bratem.

   Chrześcijaństwo zapoczątkowało rewolucję. Tej obawiali się Rzymianie, ale nie zdawali sobie sprawę z jej wymiaru: nie była to rewolucja zbrojna, taka jak w myśl teologii wyzwolenia, ale rewolucja wewnętrzna. Zmiana w ludzkich sercach powodowała zmianę postępowania, co zaowocowało zmianą struktur społecznych.

   Podsumowując, należy powiedzieć, że Paweł całym sercem popierał instytucję niewolnictwa. Wierzył głęboko, że każdy powinien być niewolnikiem Chrystusa i jako taki postępować w życiu. Wierzył, że tak naprawdę tylko relacja niewolnictwa wobec Boga Ojca i Syna liczy się w życiu.

   Bóg Ojciec (ważny jest ten Ojciec) narzuca większe ciężary na swoje dzieci wraz z ich rozwojem duchowym. Proste wytumaczenie.

  •  
   r....n

   -2

   pokaż komentarz

   @classicalover: A ty moją cierpliwość. Wyraźnie sam udowodniłeś, że wiara chrześcijańska jak i jej Bóg ewoluuje w poglądami tak jak ewoluują ludzie ze swoimi poglądami.

   Księga Powtórzonego Prawa 22:28-29
   Jeśli mężczyzna znajdzie młodą kobietę - dziewicę niezaślubioną - pochwyci ją i śpi z nią, a znajdą ich, odda ten mężczyzna, który z nią spał, ojcu młodej kobiety pięćdziesiąt syklów srebra i zostanie ona jego żoną. Za to, że jej gwałt zadał, nie będzie jej mógł porzucić przez całe swe życie.

   Pierwszy List do Koryntian 14:34-35
   kobiety mają na tych zgromadzeniach milczeć; nie dozwala się im bowiem mówić, lecz mają być poddane, jak to Prawo nakazuje. A jeśli pragną się czego nauczyć, niech zapytają w domu swoich mężów! Nie wypada bowiem kobiecie przemawiać na zgromadzeniu.

   Księga Powtórzonego Prawa 25:11-12
   Jeśli się bić będą mężczyźni, mężczyzna i jego brat, i zbliży się żona jednego z nich i - chcąc wyrwać męża z rąk bijącego - wyciągnie rękę i chwyci go za części wstydliwe, odetniesz jej rękę, nie będzie twe oko miało litości.

   Księga Rodzaju 19:30-38

   Lot wyszedł z Soaru i zamieszkał wraz z dwiema swymi córkami w górach, gdyż bał się pozostawać w tym mieście. A gdy mieszkał z dwiema swymi córkami w pieczarze, rzekła starsza do młodszej: «Ojciec nasz wprawdzie już stary, ale nie ma w tej okolicy mężczyzny, który by przyszedł do nas na sposób wszystkim właściwy. Chodź więc, upoimy ojca naszego winem i położymy się z nim, a tak będziemy miały potomstwo z ojca naszego». Upoiły więc swego ojca winem tej samej nocy; wtedy starsza poszła i położyła się przy ojcu swoim, on zaś nawet nie wiedział ani kiedy się kładła, ani kiedy wstała.

   Nazajutrz rzekła starsza do młodszej: «Oto ostatniej nocy ja spałam z ojcem; upójmy go winem także tej nocy i idź ty, i śpij z nim, abyśmy obie miały potomstwo z ojca naszego». Upoiły więc i tej nocy ojca swego winem i poszła młodsza i położyła się przy nim; a on nawet nie wiedział, kiedy się kładła i kiedy wstała. I tak obie córki Lota stały się brzemienne za sprawą swego ojca. Starsza, urodziwszy potem syna, dała mu imię Moab. Ten był praojcem dzisiejszych Moabitów. Młodsza również urodziła syna i nazwała go Ben-Ammi. Ten zaś stał się praojcem dzisiejszych Ammonitów.

   Widać, że kiedyś nie mieli problemu z pedofilią i kaziorodztwem czy też z trzymaniem kobiet krótko (znalazłeś, zaruchałeś to twoja bylebyś tylko zapłacił ojcu) Ach ten sprawiedliwy JAHWE.( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   r....n

   -3

   pokaż komentarz

   @classicalover: i perełka:

   6 Lot, który wyszedł do nich do wejścia, zaryglowawszy za sobą drzwi, 7 rzekł im: «Bracia moi, proszę was, nie dopuszczajcie się tego występku!2 8 Mam dwie córki, które jeszcze nie żyły z mężczyzną, pozwólcie, że je wyprowadzę do was; postąpicie z nimi, jak się wam podoba, bylebyście tym ludziom niczego nie czynili, bo przecież są oni pod moim dachem!

  •  

   pokaż komentarz

   @sportpomnikow: wpierw w psychiatryku powinny się znaleźć rzesze lewaków środy piątki szczuki biedronie it. którzy to promują ...........................

  •  

   pokaż komentarz

   @rafaon: Dalej widzę, że nie rozróżniasz jednego od drugiego. Czekam aż zaczniesz mi tu kopiować pisma rabiniczne.

   Co do praw, które nie przystją do naszych czasów to prosta sprawa. To były prawa dla ludów barbarzyńskich, gdzie istniało tylko prawo siły, a to chyba jest dobry stopień w ewolucji, co?

   Twoje interpretacje i po części nadinterpretacje są śmieszne. Bo niby co, Bóg kazał córkom Lota z nimi współżyć? Tak to opisałem w ostatnim akapicie.
   Mam wrażenie, że posługujesz się PŚ jak zwykły, smutny Janusz posługuje się książką do fizyki kwantowej xD

  •  

   pokaż komentarz

   @rafaon: I jeszcze wyciąganie fragmentów z kontekstu, bo hehe śmieszne, albo udowadnia moją hipotezę.

  •  

   pokaż komentarz

   @sportpomnikow: następny krok to oskarżenie jego byłej żony o pedofilię homoseksualną. No k%?!a trzeba być konsekwentnym.

  •  
   r....n

   -1

   pokaż komentarz

   Dalej widzę, że nie rozróżniasz jednego od drugiego. Czekam aż zaczniesz mi tu kopiować pisma rabiniczne.

   @classicalover: To dlaczego Chrześcijaństwo nie wyrzeknie się starego testamentu i nie uzna, że nie jest częścią ich wiary? To nie jest z kontestu. Lot najpierw stwierdził, że skoro przyszli w odwiedziny do niego jacyś ludzie i skoro sąsiedzi podczas popijawy chcieli ich wyhędożyć to zaproponował im w zamian swoje córki. Później jak zbiegł z Sodomy jako jedyny sprawiedliwy z tego miasta, po pijaku wyruchał te swoje sórki i zrobił im dzieci w jaskini. Zaprawdę sprawiedliwy człek który zasłużył na ratunek z niszczonego miasta...

   List do koryntian jest już z NT i każe babom zamknąć ryj publicznie i jak mają pytania niechaj w domu męża pytają, bo to nie godzi się, żeby się babsko publicznie odzywało... to już po naukach Jezusa...

  •  

   pokaż komentarz

   A jak zechce przeżyć zamordowanie kogoś czy zgwałcenie to też mu nie wolno zabraniać?

   @Songox25: Ulepiłeś jakiegoś chochoła i sobie z nim walczysz. Facet podjął autonomiczną decyzję, co do tego jak chce przeżyć swoje życie, a nie że chce to życie komuś odbierać, albo ustawiać, tak jak robisz to Ty. To po pierwsze

   I nie pisz mi, że nikomu krzywdy nie robi bawiąc się w sześciolatkę bo narobiwszy dzieci spie@dolił i zostały one na utrzymaniu tylko jednego rodzica.

   @Songox25: Po drugie, wielu jest mężczyzn, a także coraz więcej kobiet, którzy zostawiają swoje dzieci bez opieki. Takie rzeczy działy się w społeczeństwie od zawsze i rekompensatą są alimenty lub więzienie, gdy ktoś ich nie płaci.

   Ty postulujesz, żeby już za sam fakt opuszczenia własnego potomstwa wsadzać do psychuszki - brak w tym elementarnej logiki i oparcia w przepisach prawa. Twoja argumentacja jest inwalidą.

  •  
   r....n

   -2

   pokaż komentarz

   @classicalover: To tylko drobne krople w morzu absurdu książki jaką wyznają ludzie. Ta wiara jak i wsumie wszystkie inne pozostałe są tak absurdalne i sprzeczne ze sobą, że aż żal się wogólę nad tym zastanawiać. To żałosne, że ludzie w 21 w wyznają właśnie wiarę i etykę barbażyńskich pustynnych ludów z przed kilku tysięcy lat... :(

  •  
   s.....l

   -3

   pokaż komentarz

   Bóg Ojciec (ważny jest ten Ojciec) narzuca większe ciężary na swoje dzieci wraz z ich rozwojem duchowym. Proste wytumaczenie.

   @classicalover: Nie proste, a prostackie. Jak większość religijnych "tłumaczeń" rzeczywistości.

  •  
   S......5

   -2

   pokaż komentarz

   Ty postulujesz, żeby już za sam fakt opuszczenia własnego potomstwa wsadzać do psychuszki - brak w tym elementarnej logiki i oparcia w przepisach prawa. Twoja argumentacja jest inwalidą.

   @pracodawca_urzednikow_vel_obywatel: Nic takiego nie napisałem i tekst o chochole to do ciebie bardziej pasuje. Napisałem, że ten człowiek nie może doświadczać bycia sześciolatką bo ma dzieci i jest za nie odpowiedzialny. Jeśli został adoptowany przez jakąś rodzinę zmienił mu się zatem status prawny i jest nieściągalny finansowo. On się przecież nie przebiera tylko ,,jest" sześciolatką.

   Takie rzeczy działy się w społeczeństwie od zawsze i rekompensatą są alimenty lub więzienie, gdy ktoś ich nie płaci.

   To niech go wsadzą do więzienia, a nie do rodziny zastępczej. Napisałbym jeszcze za twoim przykładem jakąś durnotę o argumentacji co jest inwalidą ale to infantylne.

  •  

   pokaż komentarz

   @rafaon: Zadajesz już lepsze pytania, więc odpowiadam.

   Problem z Lotem jest bardzo prosty. U niego w domu znajdują się Aniołowie wyslani przez Boga.
   Prosty przyklad: Jesteś w domu ze swoją rodziną i jest u Ciebie prezydent Obama. Przychodzą nagle jacyś bandyci i chcą odpalić prezydenta, czy nie poświęciłbyś rodziny, jeśli z tyłu głowy miałbyś fakt, że Amerykanie po tym incydencie znukują Twój kraj, w najlepszym wypadku jutro będziesz mieć wojnę i wywózki? Tak to mniej więcej wygląda.

   Nikt się nie wyrzeka ST, bo prócz Prawa Mojżeszowego ma w sobie przypowieści, Psalmy super księgi takie jak Ozeasza czy Tobiasza. Tak bardzo w Twoich oczach upodlonych kobiet Estery (ta uratowała cały Naród Żydowski z rąk Babilończyków. Jest dużo więcej przykładów bohaterskich czynów kobiet, ale wiadomo jak mamy pewien obraz założony z góry to i tak nic tego nie zmieni). Co najważniejsze ST oznajmia przyjście Mesjasza poprzez przepowiednie proroków, co spełnia się w NT.

   Co się tyczy kobiet św. Paweł zaznacza, że każda z płci ma swoje role. Kapłanem może być tylko mężczyzna i tak jest do dziś. Kobiety mają milion pięćset sto dziewięćset ról w Kościele. Nie oznacza to, że kobiety mają w ogóle milczeć - kolejna nadinterpretacja xD

   Ostatni akapit: nie wiem czy dyskutujesz czy drzesz już szaty i posypujesz głowę popiołem.

  •  

   pokaż komentarz

   @snakeol: To głupie wytłumaczenie nauczycieli, którzy wymagają trudniejszych rzeczy na podstawie rozwoju dziecka. Powinni poprzestać na tym głupim tłumaczeniu i od razu w 1 klasie podstawówki uczyć całek xD

  •  

   pokaż komentarz

   Nic takiego nie napisałem i tekst o chochole to do ciebie bardziej pasuje.

   @Songox25: lol, ad personam - słaby jesteś w te klocki i już przegrałeś tę "debatę"

   Napisałem, że ten człowiek nie może doświadczać bycia sześciolatką bo ma dzieci i jest za nie odpowiedzialny.

   @Songox25: No jak widać może, bo doświadcza. A za dzieci, to powinien być odpowiedzialny, ale najwyraźniej nie jest - raczej zachowuje się jak malutka dziewczynka, czyli o ironio jest nad wyraz spójny w tym co robi, a Ty znowu się mylisz.

   Jeśli został adoptowany przez jakąś rodzinę zmienił mu się zatem status prawny

   @Songox25: A został? Pokaż mi, że tę "adopcję" przyklepał jakiś sąd, a nie że jest to jego widzimisię i zupełnie prywatna inicjatywa. Nigdzie nie jest napisane, że np. nie płaci tych alimentów, więc brak jest jakichkolwiek podstaw, żeby twierdzić, że złamał jakieś prawo.

   Najwyraźniej "prawilne" emocje odebrały Ci możliwość racjonalnego analizowania tekstu newsa. Tłumaczę: zniewieściały i niedojrzały facet zostawił rodzinę (zdarza się) i teraz żyje sobie z innymi ludźmi w roli ich córki (jego sprawa).

   pokaż spoiler Ból dupy ludzi, którzy nie są w stanie objąć rozumem takiej prostej sprawy - bezcenny (✌ ゚ ∀ ゚)☞

  •  

   pokaż komentarz

   @Amadeo: po tym co piszesz to można powiedzieć że masz równo pod sufitem i szarych ci brakuje, poza-tym jak takich agentów by islamiści załatwili to świat byłby lepszy. faktycznie jak ktos chciałby w miarę normalnym świecie istnieć to by musział islamistą zostać, poprawność musi istnieć i wolność jednostki powinna mieć swoje granice

  •  
   S......5

   -3

   pokaż komentarz

   @Songox25: lol, ad personam - słaby jesteś w te klocki i już przegrałeś tę "debatę"

   @pracodawca_urzednikow_vel_obywatel: a w poprzednim komentarzu napisałeś

   Ulepiłeś jakiegoś chochoła i sobie z nim walczysz

   Musisz tagować swoje wpisy #rakcontent

   No jak widać może, bo doświadcza. A za dzieci, to powinien być odpowiedzialny, ale najwyraźniej nie jest - raczej zachowuje się jak malutka dziewczynka, czyli o ironio jest nad wyraz spójny w tym co robi, a Ty znowu się mylisz.

   Dobra, specjalnie dla ciebie napiszę prościej, nie powinien doświadczać. Teraz zrozumiałeś, czy mam rysować?

   Tłumaczę: zniewieściały i niedojrzały facet zostawił rodzinę (zdarza się) i teraz żyje sobie z innymi ludźmi w roli ich córki (jego sprawa).

   I za to zostawanie powinien iść do więzienia, ewentualnie szpitala psychiatrycznego, jeśli nie jest zdrowy umysłowo.

  •  
   s.....l

   -2

   pokaż komentarz

   @classicalover: Dzieci w podstawówce uczone są rzeczy prostych, nie prostackich. Te proste rzeczy mają tą cechę, że są przydatne w zrozumieniu rzeczywistości i nie są wewnętrznie sprzeczne. Tłumaczenie typu: "bo Bóg" nas sprawdza/testuje itd. jest kompletnie bezużyteczne i nie wnosi niczego w kwestii poznania. To argumentacja na poziomie

   Świat istnieje od 5000 lat, a skamieniałości (i wszystkie inne dowody na to, że jednak to nie prawda) popodkładał Bóg, żeby sprawdzić naszą wiarę!

  •  

   pokaż komentarz

   @Amadeo: Oj czepiacie się :p. Dopóki nie robi nikomu krzywdy, może przebierać się chociażby za muchomorka.

  •  

   pokaż komentarz

   Dobra, specjalnie dla ciebie napiszę prościej, nie powinien doświadczać.

   @Songox25: Dlaczego, bo Ty tak mówisz? Bo większość tego nie doświadcza? Aż tak Ci przeszkadza niestandardowa forma szczęśliwego przeżywania życia przez innego człowieka?

   I za to zostawanie powinien iść do więzienia, ewentualnie szpitala psychiatrycznego, jeśli nie jest zdrowy umysłowo.

   @Songox25: jakoś inni ludzie nie idą do więzienia czy szpitala psychiatrycznego za porzucenie dzieci - który paragraf złamał, że chcesz go uwięzić?

  •  
   S......5

   -2

   pokaż komentarz

   @pracodawca_urzednikow_vel_obywatel: Robiłeś sobie kiedyś testy IQ? Serio pytam. Ciężko mi zrozumieć czemu jeszcze nie pojąłeś, że mam w poważaniu co on sobie robi. Może bawić się w dziewczynkę, psa, kota czy wiewiórkę i wspinać się po drzewach. Pod jednym warunkiem. Takim, że opłaca alimenty na dzieci i nie krzywdzi innych ludzi. Jeśli tych alimentów nie opłaca( na co wskazuje ,,bycie" sześciolatką i adopcja przez jakąś rodzinę) to powinien iść do więzienia. Ewentualnie psychiatryka. Cały czas piszę o tych alimentach i dzieciach a ty swoje pierdzielisz. Okopałeś się na swojej pozycji lewackiego liberała i dzielnie odpierasz oblężenie którego nikt nie przeprowadza. Dla mnie to jakaś dewiacja i zboczenie, ale nie zabronię mu przez to czegokolwiek robić. Nawet słowa sprzeciwu nie powiem, najwyżej go wyśmieję. Ale w tle tej historii są jeszcze dzieci i nikt nie ma prawa ich zostawiać bez zabezpieczenia potrzeb materialnych bo ma swoje widzimisię. W artykule nie napisano o tym czy on opłaca alimenty, a fakt adopcji przez jakąś rodzinę i zachowywania się jak 6-ciolatka zdecydowanie temu zaprzecza.

  •  

   pokaż komentarz

   Jeśli tych alimentów nie opłaca

   @Songox25: a masz informację, że nie opłaca?

   Coś tam sobie założyłeś i próbujesz to udowadniać nie mając żadnych twardych danych, a przy tym tylko mnie obrażasz.

   Ludzie, którzy piszą w internecie takie głupoty jak Ty, w średniowieczu gremialnie brali udział w paleniu czarownic, a obecnie kamienują kobiety w imię chorej islamskiej moralności - gratuluję wybornego towarzystwa intelektualnego.

   z mojej strony EOT

  •  

   pokaż komentarz

   @sportpomnikow: I jeszcze ten materiał stworzony w taki sposób, żeby pokazać uciśniętego człowieka... Co za idiotyzm. Nic innego jak dążenie do samozagłady.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sasaki_Kojiro: To nie takie trudne.

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @haes82: Leszek 'Eldo' Kazimierczak wyznaje islam. I co teraz?

  •  

   pokaż komentarz

   @classicalover: Jezus nie zrobił rewolucji. On w prawie nic nie zmienił. Rewolucję zrobił Paweł, ale ST nie został wyrzucony. Ciekawe, że chrześcijanie powołują się na ST bardzo chętnie kiedy jest to wygodne, a machają NT (który też jest miejscami opresyjny m.in wobec kobiet), gdy ktoś im wyciągnie brudy ST.

  •  

   pokaż komentarz

   @Iteru_Mor: No w sumie on też jest niezły przebieraniec... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   P..........z

   0

   pokaż komentarz

   To niech zostanie delfinem
   @Sasaki_Kojiro: albo Ivanem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   K....................i

   +1

   pokaż komentarz

   @sportpomnikow: Masz rację, ale uważaj na lewaków bo zaraz jakieś szuje zgłoszą prawdę którą napisałeś do prokuratury jako "mowę nienawiści". Podepną to pod art. 257 KK o znieważaniu mniejszości seksualnych, za które są uważane osoby transeksualne. A polskie prokuratury po dyrektywach Prokuratora Generalnego Seremeta ścigają Internautów za takie sprawy nad wyraz chętnie i ochoczo. To w końcu łatwiejsze niż ściganie prawdziwych przestępców. Ogólnie to za PO się to masowe ściganie zaczęło, ale nadal trwa bo PIS jeszcze nie zdążył wprowadzić zmian w branży, więc nadal obowiązują wytyczne "politycznej poprawności" na wzór upadających moralnie krajów Zachodniej Europy.

  •  
   P.........u

   0

   pokaż komentarz

   całych dekadach lewackiego prania mózgów i wyśmiewaniu chrześcijaństwa ludzie przechodzą na Islam szukając jakiegokolwiek porządku w tym pojebaństwie.

   @sportpomnikow: Zaraz: wyśmiewanie chrześcijaństwa zwiększa liczbę konwertytów na islam? Skąd to wziąłeś?

  •  
   P.........u

   0

   pokaż komentarz

   @sportpomnikow: Ale nadal nie widzę, gdzie tam jest napisane coś w rodzaju "powodem przejścia na islam jest fakt, że chrześcijaństwo stało się obiektem szyderstwa".

  •  

   pokaż komentarz

   @Prezes_roku:
   Nie czytałeś dokładnie.

   W ciągu tygodnia na mszę do bazyliki przychodzi 50–60 osób, w niedzielę 300. Ale znaleźć europejską twarz jest trudno. Kościół we Francji został zmarginalizowany, bo przez wieki był sojusznikiem możnych, a po II wojnie skręcił ostro na lewo. Dziś, gdy upadł komunizm, religią i nadzieją biednych stał się islam. Tym bardziej że w katolicyzmie wszystko jest skomplikowane, a w islamie – łatwe do uproszczenia – przyznaje ksiądz Geisler.
   Proces "grillowania" chrześcijaństwa trwa na zachodzie od dekad a być może od stuleci. Proces ten wywołuje powstanie pustej przestrzeni dla jakiejkolwiek duchowości. Przecież to oczywiste, a ludzie inteligentni o rzeczach oczywistych nie dyskutują.

  •  
   P...........u

   0

   pokaż komentarz

   @sportpomnikow: Zartujesz? Ten gosc jest geniuszem! Wyobrazasz sobie ile wyniosa alimenty na 7 dzieci jakie musialby placic po rozwodzie? A od 6 latki nikt nie bedzie wymagal zeby placila alimenty.

  • więcej komentarzy(65)

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  
  B.....f

  +248

  pokaż komentarz

  A teraz wyobraźcie sobie, że ta "sześciolatka" zaczyna chodzić do przedszkola z Waszym dzieckiem. Ja bym to-to profilaktycznie wywałaszył...

 •  
  m........o

  +209

  pokaż komentarz

  A jak sześciolatek będzie chciał być 46 letnim facetem, to mu się pozwoli?

 •  

  pokaż komentarz

  Ten czlowiek powinien sie udac do psychiatry.

1 2 3 4 5 6 7 ... 42 43 następna