Wystarczyło 13 sekund aby Conor McGregor został nowym mistrzem UFC

Irlandczyk po raz kolejny udowodnił swoją wyższość w oktagonie

 •  

  pokaż komentarz

  Do dupy sport. Wymiana w stójce która śmieszy przeciętnych bokserów. To była walka o jakiś pas?

  •  

   pokaż komentarz

   @Mike_Ainsel: Śmieszy ich do czasu, aż przyjdzie im walczyć bez zasad z przeciętnym zawodnikiem mma. Wierz mi, że nie jest łatwo wstać bokserowi ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @KulfonToPrzyMnieModel: Ja wiem jak wielką przewagę daje parter. Zauważ, że zwróciłem uwagę na poziom tej walki w stójce. Co gorszę w wyższej kategorii wagowej jest facet z nadwagą rozwalający wszystkich śmieciowymi cepami. Poziom stójki w mma jest żenująco słaby. A co do samego MMA. Uwielbiam boks, kickboxing - lubię też zapasy czy zawody judo. A MMA to gówno przy każdym tym sporcie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mike_Ainsel: Boks jest obwarowany konkretnymi zasadami, MMA nie jest, więc to chyba logiczne że bokserzy są lepiej wyszkoleni, skoro mają mniejsze pole umiejętności do pokrycia podczas treningów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mike_Ainsel: Boks to zupełnie inny sport. W mma nikt za podwojna garda nie będzie się kryć, bo w dostanie srogi oklep

  •  

   pokaż komentarz

   @Mike_Ainsel: Dla mnie wprost przeciwnie, MMA to kwintesencja sportów walki i od kiedy zacząłem oglądać MMA to boks wydaje mi się strasznie płaski, pozbawiony realności. Porównując sporty walki do teleturniejów, to boks jest "wielką grą" a mma "jeden z dziesięciu" - zawodnik może nie jest tak dobry w jednym aspekcie, ale ma wszystkie inne na wysokim poziomie. MMA to również widowiskowość, a to bardzo istotne z perspektywy widza.

  •  

   pokaż komentarz

   Uwielbiam boks

   @Mike_Ainsel: 3 uderzenia a później 2 minuty przytulania? o tak są dobre walki, 1 na 10 xd

  •  

   pokaż komentarz

   @Mike_Ainsel: Widowiskowa walka w stójce wymaga trochę mniejszego dystansu między zawodnikami, a jak w MMA trzymasz gardę i podejdziesz zbyt blisko kończysz podcięty na deskach. Poza tym jaki jest sens porównywania różnych sportów?

  •  

   pokaż komentarz

   @Mike_Ainsel: O chryste... Siatkówka to gówno przy koszykówce, bo mniej więcej taką logiką operujesz.
   Tak samo logiczne jest gadanie o stójce dwóch zawodników brazylijskiego jiu-jitsu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mike_Ainsel: Obejrzyj pierwsze walki UFC, gdzie walczyli bardzo różni stylowo zawodnicy w tym zawodowi bokserzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mave: @marian9131: @KulfonToPrzyMnieModel: @ssto: @Tasde: Może nie zauważyliście, ale elementy walki w stójce są takie same dla wielu sportów. Jeżeli chodzi o parter to wole zapasy, są ciekawsze. Połączenia stójki z parterem nie kupuję głównie dlatego, że stójka jest na gównianym poziomie. Tu jest tego przykład. Cała walka w stójce a poziom jak z pod bloku.
   @unstyle: Za to minuta odskakiwania od siebie i 30 sekund przytulania się powtarzane przez cała walkę jest niezwykle pasjonujące! Słabe walki zdarzają się wszędzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mike_Ainsel: Walka w stójce w MMA różni się głownie dlatego, że zawodnicy muszą być przygotowani zarówno na ciosy, jak i na kopnięcia, oraz na próby obalenia. W boksie muszą być przygotowani jedynie na ciosy. I to chyba zamyka dyskusję, ponieważ stójki w MMA i stójki w boksie nie można ze sobą porównywać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mike_Ainsel: widać Mike Tyson i Oscar de la Hoya jakoś lubią to oglądać. Pewnie lubią oglądać kaleczą technikę. No a jaki żałosny jest poziom stójki to pokazał już m.i Alistair Overeem.

  •  

   pokaż komentarz

   @unstyle: Chyba się zbyt dużo emeryta Kli(n)czko naoglądałeś. Z resztą, w mma masz masę zapaśników i 'czarnych pasów' jiu jitsu, którzy jedyne co robią, to próbują obalać i macają przeciwnika w pośladki (dość homo to wygląda ( ͡° ͜ʖ ͡°)) przez 15 minut, bo nie potrafią bić w parterze, ani dźwigni założyć, generalnie też w mma dobre walki to 1 na 10, większości daleko do widowiskowości.

  •  

   pokaż komentarz

   @KulfonToPrzyMnieModel: Ale po co bokserzy mają walczyć "bez zasad" z zawodnikami mma? Chyba oczywiste że w boksie wygra bokser, a w mma zawodnik mma. Dla fana boksu te koślawe cepy wyglądają śmiesznie i tyle. Technika pływania thriatlonistów pewnie też jest gówniana, co nie znaczy że są gorszymi sportowcami od pływaków. A w prawdziwym wyścigu i tak wygrałby koleś w motorówce. Aluzje czego by to nie zrobił zawodnik mma z bokserem w "prawdziwej walce" są śmieszne, bo ani jedno ani drugie to nie prawdziwa walka tylko rywalizacja sportowa na określonych zasadach. Co by się działo po budką z piwem nie jest specjalnie interesujące.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mave: Nie rożni się. W takim pride stójka stała na znacznie wyższym poziomie niż mma. Zarzuty pod ustawianie drabinek pod parter towarzyszyły tej organizacji od początku. Teraz są tego efekty. Walka mistrzowska gdzie obaj zawodnicy robią podstawowe błędy w stójce. Wygrywa ten co pierwszy trafi. Gdyby McGregorem go nie trafił to po chwili by leżał z powodu nisko trzymanej gardy i wyciągniętej do przodu brody.
   W takim K1 nawet walki freeków nie były tak śmiechowe.

  •  
   m...............i

   +3

   pokaż komentarz

   @MrRidiculous: no więc kompletnie bzdurne jest twierdzenie @Mike_Ainsel, jaką to beznadziejną stójkę mają zawodnicy MMA. Mają INNĄ stójkę niż bokserzy. Więc jak sam zauważyłeś, debilizmem jest porównywanie ich do bokserów, bo zawodnik MMA nie walczy w boksie, ma inną technikę bo inne są realia walki.
   Jak ktoś lubi oglądać boks, to niech ogląda boks i nie pisze głupot. Czy np. fan tenisa ziemnego wypisuje głupoty, że technika w tenisie stołowym jest do dupy, bo jest inna niż w ziemnym?

  •  

   pokaż komentarz

   @Mike_Ainsel: Stójka w MMA różni się diametralnie od stójki w boksie z jednego powodu - obalenia. W boksie nie musisz się obawiać sprowadzenia do parteru, dzięki czemu możesz stale trzymać wysoko gardę, przez co "cepy" wchodzą dużo rzadziej, masz po prostu skuteczniejszą obronę. W MMA trzymając wysoko gardę jesteś narażony na obalenie, zawodnicy często opuszczają nisko ręce, aby skutecznie i efektywniej bronić się przed sprowadzeniem, co odsłania ich szczękę i po prostu się odsłaniają. Wielkość rękawic też nie jest bez znaczenia... MMA to sport wielowymiarowy, w którym zawodnicy muszą uważać i bronić się przed dużo szerszym wachlarzem ataków.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mike_Ainsel: Nieraz było, że przychodzili klasyczni bokserzy do MMA, byli dominowani i wracali do swojego sportu. Tak samo jak widziałem kozaczków, którzy potrenowali boksowanie, przyszli na trening BJJ i w połowie treningu wyszli, bo za ciężko. Walka we wszystkich płaszczyznach naraz to jest inny świat i inny poziom.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mike_Ainsel: Bzdury wypisujesz. Różni się, bo w MMA stójka jest otwarta, a w boksie zawodnicy przyjmują pozycję zamkniętą, chowają się bardziej za gardą i chronią nią właściwie całe ciało. Jakby tak stanął zawodnik MMA to byłby jak słup, którego można okopywać i obalać ile wlezie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mike_Ainsel: Był taki mistrz świata wagi ciężkiej, który mówił to co ty. James Toney. Opowiadał, jak to będzie gasił światła "amatorom". Dostał w pierwszej walce od prawie 50-letniego weterana.

  •  

   pokaż komentarz

   Był taki mistrz świata wagi ciężkiej, który mówił to co ty. James Toney.

   @r3pr3z3nt: Blablabla. Toney w wadze ciężkiej zdobył dwa pasy. Jeden nic nie znaczący, drugi(prestiżowy) na sterydach. Dali mu do walki dziadka(o 5 lat starszego od niego) dobrego w schodzeniu do parteru. Zauważyłeś że wcześniej wspominałem o ustawianiu walk pod parter w ufc? To była jedna z takich walk.

   @sanshinron: Masz świadomość że w MMA jest paru zawodników których bazowym stylem jest boks? Są też kickbokserzy którzy nieużywaną nóg i masa innych sportów(i sztuk) walki w których jest jedynie sprowadzanie do parteru a nie ma tam walki. Sport zawodowy jest oparty na nawykach których od tak się nie nauczysz, ani nie pozbędziesz.

   @Tomarz: @Mave: No tak w mma jest wszystko inaczej. Garda ma za zadenie chronić przed obaleniami. A broda wysunięta do przodu(jak u tego wielkiego mistrza) to dla lepszego łapania równowagi.

   Zrozumcie, walka się toczyła w stójce i była gówniana. Obaj zawodnicy popełniali podstawowe błędy.

  •  
   d..4 via iOS

   +1

   pokaż komentarz

   @KulfonToPrzyMnieModel: bzdura. Zalezy od roznych czynnikow. Juz widze Jak Janusz mma powala boksera co trenuje 10 lat i wazy 110 kg. jest lewy prosty i koniec walki.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mike_Ainsel: Jasne, ale oprócz Holly Holm nigdy nie było mistrza w boksie i MMA, przy czym Holly jest również kickboxerką. Tak więc teza psychofanów boksu o c!???wej stójce w MMA jest obalona.

  •  

   pokaż komentarz

   @sanshinron: Piszę o ogólnym poziomie stójki w MMA który jest słaby. A UFC jeszcze zaniża ten poziom. Jasne nawet tutaj znajdą się dobrzy zawodnicy, niestety wielu specjalizujących się w stójce jest gówniana, ale umie się bronić przed parterem. Ten mistrz jest tego przykładem.

  •  

   pokaż komentarz

   @r3pr3z3nt: No i? Był też taki bokser Ray Mercer, który jako stary dziad postanowił sobie dorobić w mma i w swojej jedynej walce znokautował byłego mistrza UFC w 9 sekund. Tylko że ani to, ani to o niczym nie świadczy.

   A James Toney mówił też, że rozj?$%łby dwóch braci Kliczko na raz, więc kogo obchodzi co on bełkocze.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mike_Ainsel: wielka mistrzyni mma Ronda Rousey walczy z cieniem - polecam gify, wręcz nienaganna technika ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wiem że to judoka ale i tak śmieszne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   http://gfycat.com/FamiliarGlamorousFulmar
   http://giant.gfycat.com/LiveSeveralIncatern.gif

  •  

   pokaż komentarz

   @Mike_Ainsel: To sobie przejrzyj rankingi i zobacz, ilu jest w UFC wielokrotnych mistrzów świata muay thai i kickboxingu. Stójka to jest słaba w boksie, bo federacje pozwalają mistrzom odrzucać przeciwników i generalnie jest zj?#!na polityka budowania legendarnych rekordów przez unikanie ciężkich walk.

  •  

   pokaż komentarz

   @sanshinron: To zależy od federacji i kontraktów. Niestety zdarzają się mistrzowie sztucznie napompowani. Ale podobny mechanizm istnieje w UFC(w przeciwieństwie do np PRIDE są z tego powodu krytykowani od zawszę).
   Taka sztucznie wypromowana legenda Mayweather, jest znacznie lepsza technicznie od McGregora (jak dobrze kojarzę on coś umie w parterze ale walczy w stójce).
   @MrRidiculous: Dzięki za poprawę humoru wieczorem. Rano miałem podobnie z tą "walką".

  •  

   pokaż komentarz

   @sanshinron: Co to znaczy że stójka jest słaba w boksie? Jeśli sugerujesz że walka tylko przy użyciu pięści w jakiejkolwiek dyscyplinie jest na lepszym poziomie niż w boksie, to nie mam więcej pytań. Rozumiem za co można nie lubić boksu ale bądźmy poważni.

  •  
   m...............i

   0

   pokaż komentarz

   @Mike_Ainsel:

   Ale podobny mechanizm istnieje w UFC(w przeciwieństwie do np PRIDE są z tego powodu krytykowani od zawszę).
   No PRIDE raczej nie może być krytykowany za sztuczne pompowanie mistrzów, bo od dawna nie istnieje... Poza tym, co by nie mówić, to jednak UFC było zawsze nastawione bardziej na poziom sportowy, a PRIDE właśnie na widowisko. Kiedy to UFC niby tak sztucznie pompowało swoich mistrzów? Którzy mistrzowie nie walczyli z czołówką swojej wagi, tylko obijali jakichś ogórków? Bo jakoś nie kojarzę.
   Jedyny przykład jaki mi przychodzi do głowy, to akurat świeżo utworzona dywizja kobieca i Ronda Rousey, ale to też było pompowanie marketingowe, a nie unikanie walk z mocnymi przeciwniczkami. A no i jeszcze kiedyś Lesnar, który jednak długo tym mistrzem nie pobył.

   Piszę o ogólnym poziomie stójki w MMA który jest słaby
   Słaby, bo nie stosują czysto bokserskiej techniki?

   A UFC jeszcze zaniża ten poziom
   Tak? To w której organizacji jest wyższy? I w jaki sposób go niby zaniżają? Znasz jakichś zawodników, którzy mają według ciebie świetną stójkę i potrafią nią wygrywać walki MMA, a UFC nie chce ich zatrudnić?

   Jasne nawet tutaj znajdą się dobrzy zawodnicy, niestety wielu specjalizujących się w stójce jest gówniana, ale umie się bronić przed parterem.
   Bo może wreszcie zrozumiesz, że twoja czysto bokserska stójka nie pozwala się bronić przed obaleniami?
   I jeszcze jedno, stójka to nie jest tylko boks. Nie potrzeba nawet obaleń. Wystarczy, że przeciwnik może używać kopnięć, łokci, kolan w klinczu, plus dużo mniejsze rękawice i już twoja czysto bokserska stójka staje się kompletnie nieadekwatna.

  •  

   pokaż komentarz

   Słaby, bo nie stosują czysto bokserskiej techniki?

   @myslenie_nie_boli: Nie! Słabe bo nie stosują techniki. Nie ważne jaki sport będziemy oglądać podstawowe zasady obrony są zawszę takie same. Ręce wysoko, broda schowana. W tej walce tego nie widziałem, a jeden z zawodników wyciąga brodę do przodu - to jest poważny błąd w każdym sporcie walki.

   I mistrzu powiedz mi co ma garda do obrony przed obaleniami. Ja zawszę uczyłem się żeby odpowiednio pracować nogami. A jak już ktoś złapie nogi to uciekać biodrami.

  •  
   m...............i

   0

   pokaż komentarz

   @Mike_Ainsel:

   I mistrzu powiedz mi co ma garda do obrony przed obaleniami
   To ty mistrzu napisałeś o gardzie, ja pisałem ogólnie o stójce bokserskiej. A na to składa się oprócz gardy jeszcze postawa, praca nóg, sposób wyprowadzania ciosów itp. itd.
   Ale jeśli już jesteś przy gardzie, to nie wiem gdzie cię uczyli, że do obrony przed obaleniem nie używa się rąk?
   Używanie kopnięć też zapewne twoim zdaniem nie ma wpływu na inne ustawianie stójki?

   Czemu ci przeciętni bokserzy, śmiejący się z MMA, jeszcze nie nauczyli się obrony przed sprowadzeniami i nie pozamiatali wszystkich dywizji UFC? Przecież nie muszą nic zmieniać, całą technikę mają opanowaną.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale jeśli już jesteś przy gardzie, to nie wiem gdzie cię uczyli, że do obrony przed obaleniem nie używa się rąk?

   @myslenie_nie_boli: Wszędzie podstawowa zasada to obrony przed obaleniem to nie dać się złapać. Dopiero gdy ktoś cie trzyma to możesz popracować rękami, ale i tak ważniejsza jest ucieczka biodrami.

   To ty mistrzu napisałeś o gardzie, ja pisałem ogólnie o stójce bokserskiej. A na to składa się oprócz gardy jeszcze postawa, praca nóg, sposób wyprowadzania ciosów itp. itd. Ale jeśli już jesteś przy gardzie, to nie wiem gdzie cię uczyli, że do obrony przed obaleniem nie używa się rąk?
   Używanie kopnięć też zapewne twoim zdaniem nie ma wpływu na inne ustawianie stójki?


   @myslenie_nie_boli: Też cały czas pisałem o gardzie w sensie ogólnym a nie tylko jako o zasłonie. Wiem to będzie dla ciebie szokiem ale w boksie są trzy rodzaje gardy. Każda z gard jest związana ze stylem jakim bokser walczy - tak wiem kolejny szok; w boksie są style. Jedna z tych gard jest niemal taka sama jak w każdym kopanym sporcie walki. Jedyną różnicą jest to, że ten typ boksera będzie miał rękę dominującą z przodu.

   Czemu ci przeciętni bokserzy, śmiejący się z MMA, jeszcze nie nauczyli się obrony przed sprowadzeniami i nie pozamiatali wszystkich dywizji UFC? Przecież nie muszą nic zmieniać, całą technikę mają opanowaną.

   Ponieważ walka opiera się na wyuczonych odruchach. To że przeciwnik będzie mógł kopać zmienia całkowicie definicje dystansu. Podobnie jest z obaleniami. Bokser nie wygra w mma gdyż nie ćwiczy pod mma. MMA to zupełnie inny sport. Ale w tym sporcie wykorzystuje się techniki bokserskie, często źle ale z sukcesami.

  •  
   m...............i

   0

   pokaż komentarz

   @Mike_Ainsel:

   Wszędzie podstawowa zasada to obrony przed obaleniem to nie dać się złapać. Dopiero gdy ktoś cie trzyma to możesz popracować rękami, ale i tak ważniejsza jest ucieczka biodrami.
   Jak ktoś wchodzi w nogi, to praca rękami ułatwia nie dać się złapać...

   Też cały czas pisałem o gardzie w sensie ogólnym a nie tylko jako o zasłonie. Wiem to będzie dla ciebie szokiem ale w boksie są trzy rodzaje gardy. Każda z gard jest związana ze stylem jakim bokser walczy - tak wiem kolejny szok; w boksie są style.
   No dla ciebie to chyba głębokim szokiem będzie odkrycie, że w MMA jest od groma różnych styli walki, a ty wrzucasz wszystkich do jednego worka. No bo przecież bokserzy to nigdy nie popełniają błędów, nie odsłaniają się w trakcie ataku i nie zostają przez to trafieni... A i nigdy w życiu nie widziałem boksera, który walczy bez podniesionej wysoko gardy...

   To że przeciwnik będzie mógł kopać zmienia całkowicie definicje dystansu. Podobnie jest z obaleniami. Bokser nie wygra w mma gdyż nie ćwiczy pod mma
   No więc skoro już dostrzegłeś, że kopnięcia i obalenia kompletnie zmieniają sposób walki, to nie wiem czego jeszcze nie rozumiesz? Przecież napisałem, że skoro ten przeciętny bokser ma tak się śmieje z MMA, to niech z tą doskonałą stójką nauczy się tylko obron przed obaleniami i wszystkich pozamiata... Przecież jako mistrz UFC zarobi więcej, niż jako przeciętny bokser.

   MMA to zupełnie inny sport. Ale w tym sporcie wykorzystuje się techniki bokserskie, często źle ale z sukcesami.
   No to skoro to inny sport i sam już napisałeś, że bokser nie wygra w MMA, to przestań oczekiwać, że ludzie w MMA będą stosować typowo bokserski styl walki, bo on się nie sprawdza.

 •  

  pokaż komentarz

  Już widzę tych Januszy z KSW co by żądali zwrotu pieniędzy za PPV jak w przypadku walki Mameda z Materlą! :D

 •  

  pokaż komentarz

  Na mirko przed walką 99% wpisów typu "Aldo bestia.... Conor dostanie wpierdol...." A jednak :D

 •  

  pokaż komentarz

  Taka irlandzka miara czasu odpowiadająca naszej "jednej Gołocie" ( ͡° ͜ʖ ͡°)