Sprawy małej Weroniki z Gdyni ciąg dalszy. Media nie pokazały całej prawdy?

@pozzytywka radiogdansk.pl #polska #media #tvn #gdynia #trojmiasto #mi

"Lud ma dostać dzielną, budzącą współczucie i podziw bohaterkę i musi dostać czarny charakter więc dostał. Wiedziałem już sporo o tym, jak media manipulują, żonglują faktami, wybierają i dobierają materiały, ale zobaczenie tego z bliska jest niezwykłą lekcją."

 •  

  pokaż komentarz

  Bardzo ciekawy artykuł. Manipulacji TVN-owskich programów doświadczyłam na własnej skórze, kiedy dawno temu kręcili w mojej szkole program UWAGA (była wtedy wielka moda na lansowanie nowego słowa "mobbing") o biednej nękanej nauczycielce. Pani miała ewidentne problemy z głową i szukała atencji. W UWADZE wycięli 95% materiału, który nagrali na korytarzu pytając uczniów (wszyscy jednogłośnie twierdzili, że nic takiego nie ma miejsca, a sama nauczycielka zachowuje się dziwnie) A zachowali jedną wypowiedź, że to bardzo miła osoba.
  Pani skarżyła się, że inne nauczycielki ją biją i zamykają w toalecie (!). Dowiedzieliśmy się też, że miała nieudaną próbę samobójczą - próbowała wyskoczyć z okna (temat może nie byłby do śmiechu gdyby nie to, że Pani mieszkała koło mojego kolegi i to na parterze - jakieś 1,5 m od ziemi, także nie wiem jak to sobie zaplanowała ( ͡° ͜ʖ ͡°) ).

 •  

  pokaż komentarz

  TVN znów kłamie. Szok i niedowierzanie.

 •  

  pokaż komentarz

  Ale to nie jest kwestia TVNu, tak działają wszystkie media, te małe i te duże. "Uwaga" TVNu tu niczym nie odbiega od programu pani Jaworowicz z TVP, która również jedzie na sensacji i po mistrzowsku podkręca emocje, żeby lepiej w programie wyszły, a jak jej sprawa nie leży, to na obcasiku się obraca i zmywa (był kiedyś nawet wykop w tym temacie). Tak słynny ostatnio "Rolnik szuka żony" - miałem niedawno okazję usłyszeć powtórzoną z drugiej ręki rozmowę z jednym z bohaterów (nie podaję żadnych szczegółów, żeby człowiekowi problemów nie narobić, napisze tylko, że chodzi o jednego z bohaterów pierwszej edycji), który opowiadał, jak to wyglądało od kuchni. 3/4 pokazanych na wizji sytuacji to były wyreżyserowane ustawki, a nowoczesny sprzęt rolniczy, którym wszyscy ci rolnicy się popisywali w chyba każdym odcinku był im udostępniony tylko na czas kręcenia odcinków. Cyrk ma się kręcić, program ma się udać, cała reszta - nieważna!

 •  
  C........e

  +39

  pokaż komentarz

  Wiecie co jest przyczyną takich praktyk w mediach?

  pokaż spoiler Wy, czyli przeciętni widzowie.


  pokaż spoiler Czyli ludzie spragnieni oglądania cudzego cierpienia i nękania drugiej osoby.


  pokaż spoiler Przykładem mogą być programy pokazujące cierpiących na poważne choroby ludzi (robienie z nich freak-show), czy programy pokroju "kuchenne rewolucje" w których to zawsze jest besztanie drugiego człowieka aż polecą łzy...


  pokaż spoiler Chcecie zacząć coś naprawiać to zacznijcie od swoich gustów przy wyborze programów.

 •  

  pokaż komentarz

  Dziwię się, że tak mało jest "wykopów" . Prawda zawsze leży po środku i dlatego zawsze "gorące" tematy biorę na chłodno, z dystansem a zwłaszcza newsy z #tvnuwaga List urzędnika bardzo rzeczowy, i wyposrodkowany. Co do brata się zgodzę, jaką lebiegą trzeba być żeby prostych napraw w domu nie zrobić.

  •  

   pokaż komentarz

   @teofromnorge: głupie powiedzonko. Prawda leży tam gdzie leży. Czasem pośrodku, czasem całkowicie gdzie indziej, czasem po jednej stronie, czasem częściowo po jednej i częściowo po drugiej.

  •  

   pokaż komentarz

   List urzędnika bardzo rzeczowy, i wyposrodkowany

   @teofromnorge:
   A odpowiedź tego dziennikarzyny z TVN jest z dupy. Nie odniósł się ani słowem do zarzutów kręcenia faktami (no bo i co miał powiedzieć: Tak, manipulowaliśmy, manipulujemy i będziemy manipulować?) tylko powtórzył tezy, do których zresztą sam autor się odniósł wcześniej.

   Dawno temu usłyszałem zdanie, że najbardziej sq..wionymi zawodami są: adwokat, aktor i dziennikarz. Dziś chyba bym to zdanie powtórzył, ale nie z taką kolejnością...