•  

  pokaż komentarz

  Amerykańskie badania dowodzą

  Dziekuje, dobranoc.

 •  
  r.....k

  +3

  pokaż komentarz

  Nie ma chyba gorszego sortu badań niż badania korelacyjne. Dzieci, które miały między 2 a 6 rokiem życia buty na rzepy mają o 80% więcej szans na szczęśliwe małżeństwo. Tyle z tych badań wynika.

  •  

   pokaż komentarz

   Idąc tym tokiem rozumowania, niedługo amerykańscy naukowcy poprą "ekologów" którzy uważają, że ograniczenie liczby urodzeń to najlepszy sposób na powstrzymanie globalnego ocieplenia- nie dość że oddychamy, to jeszcze im więcej ludzi, tym więcej samochodów (spalin) itd:/

 •  

  pokaż komentarz

  Po pierwsze było, po drugie badania z uczelni mocno związanej z jakimś Kościołem.

 •  
  c.......5

  -1

  pokaż komentarz

  dobry rodzic pomyśli co dziecko powinno robić i ono to robi
  To się nazywa tresura.
  Jakoś nie muszę używać w stosunku do swojego dziecka przemocy i potrafię je wychować bez tego. Rzygać mi się chce, kiedy w każdym wykopie na ten temat zatwardziali zwolennicy bicia używają niewinnego słowa "klaps" na określenie bicia. Szukacie usprawiedliwienia dla swojej nieudolności i na to, że nie potraficie wychować dzieci bez przemocy?

  [edit] sorry, że nie użyłem odpowiedzi, ale jakoś to przeoczyłem niechcący

  •  

   pokaż komentarz

   @corobic75 Zrozum: nikt przy zdrowych zmysłach nie leje swojego dziecka, ale klaps jeszcze nikomu nie zaszkodził. Ty kilkadziesiąt wieków wychowywania z klapsem przeciwstawiasz kilkudziesięciu latom bezstresowego wychowania i to też w kilkuprocentowej części całej populacji. Skąd wiesz jakie są będą tego skutki zmian w wychowywaniu? Jesteś w stanie to przewidzieć?

  •  
   c.......5

   0

   pokaż komentarz

   @marekrz
   Nie jestem w stanie przewidzieć niczego, o czym mówisz, co i tak nie zmienia faktu, że jestem przeciwny biciu dzieci niezależnie od tego jak to bicie jest nazywane. Zmiany w wychowaniu występują, tak samo jak występują zmiany w innych dziedzinach życia i chyba trzeba je zaakceptować. Można by mnożyć przykłady: kiedyś za pedalstwo delikwent byłby spalony na stosie, dzisiaj już im nie wystarcza tolerancja, chcą adopcji dzieci, dawniej pan mógł zatłuc chłopa pańszczyźnianego cepem i było to zgodne z prawem, teraz bojówki związkowe trzęsą przedsiębiorstwami i nie wolno z nimi zrobić porządku.
   Świat się zmienia i ludzie zaczynają rozumieć, że coś co kiedyś było uważane za normalne (np. wychowywanie dzieci przez tresurę i bicie) dzisiaj wcale nie jest takie oczywiste. Ja nie neguję niczyich poglądów, nawet najbardziej ekstremalnych, bo uważam, że każdy ma prawo wierzyć w co chce, ale jeśli wyrządza tym krzywdę innym uważam, że reakcja jest konieczna.

 •  

  pokaż komentarz

  Jak zwykle wleczemy się na samym końcu. USA już wychodzą z antyklapsowej histerii a my dopiero w nią wchodzimy.

  •  
   c.......5

   -2

   pokaż komentarz

   Tak, masz rację. Jak zwykle jesteśmy na szarym końcu. W normalnych, cywilizowanych krajach ludzie już dawno wiedzą, że są metody wychowywania dzieci lepsze niż bicie, tylko u nas jeszcze zaciekle broni się "wychowania" za pomocą przemocy.

  •  

   pokaż komentarz

   @corobic75 Nie mówię o biciu tylko klapsach. I zdefiniuj słowo "lepsze"? Chodzi o to by dziecko się lepiej rozwijało? Tu masz badania mówiące, że klapsy nie szkodzą lecz wręcz przeciwnie. Odporny jesteś na wiedzę, czy co? Poza tym, "sadzanie na karnym jeżyku" to też przemoc - takie więzienie dla maluchów. Podnoszenie głosu też jest zakazane. Na prawdę dobry rodzic pomyśli co dziecko powinno robić i ono to robi. Jeżeli tego nie potrafisz, to jesteś marnym rodzicem.