Operacja "Egzamin". Lekarze nie mogą przejść testów

Operacja "Egzamin". Lekarze nie mogą przejść testów

@subox bankier.pl #polska

Lekarzy specjalistów brakuje także dlatego, że nie są oni w stanie zaliczyć testów. Ich jesienną edycję zdało tylko 9 proc. kandydatów na anestezjologów. Z 67 medyków,...

 •  

  pokaż komentarz

  To może obniżyć progi? Bardzo dobrze, że tylu nie zdaje. Zostają najlepsi.

 •  

  pokaż komentarz

  Problem egzaminów ze specjalizacji polega na tym, że nie ma tak naprawdę książek/podręczników, które by pozwalały by nauczenie się materiału do zdania egzaminu. Dzieje się tak ponieważ pytania do egzaminów są układane przez wyznaczone jednostki zależne od specjalizacji pod która egzamin jest układany. I tu zaczyna się ciekawie bo przy pisaniu pytania dana jednostka nie opiera się o podręcznikową wiedzę tylko tą zdobytą i stosowaną w praktyce, która często nie pokrywa się z podręcznikami z których uczy się zdający. Prowadzi to do tego, że pojawia się dość szczegółowe pytanie gdzie prawidłowa odpowiedź może być zbieżna od tej podręcznikowej.
  Przykład:
  Przy leczeniu przewlekłego zapalenia pęcherza lek X dawkujemy w proporcjach ml/kg
  a) 2-2,5 ml/ kg masy ciała
  b) 2-2,75ml/kg masy ciała
  c) 1,75-2,5 ml/kg masy ciała
  d) 2,25-2,5 ml/kg masy ciała
  Podręczniki podają odpowiedź b) ale jednostka pisząca pytanie stosuje dawkowanie d) więc ta jest prawidłowa na egzaminie.
  I tak ponad 100 pytań ( ͡° ͜ʖ ͡°) i weź tu strzelaj k$!%a

 •  

  pokaż komentarz

  Wchodząc w komentarze wiedziałem, że będzie tu ostra jazda na lekarzy. Wszak to chyba ulubiona grupa zawodowa do publicznych linczów. Jak wprowadzono absurdalny egzamin na prawo jazdy to nikt nie ma wątpliwości, że tak nie powinno być. Jak egzamin dla lekarzy jest za trudny to oczywistym jest to że są oni nieukami. Walić to że od 5 lat pracują na tym oddziale w takiej specjalności i leczą ludzi. To nic że oprócz testu są jeszcze egzaminy ustne. Ważne że ktoś doj$$?ł lekarzom.
  Jeśli studiowaliście to wiecie co czasem znaczy źle ułożony egzamin testowy - nie do przejścia. Cholera wie o co chodziło układającemu pytania, nie wiadomo skąd brał informacje, często nie ma do końca poprawnej odpowiedzi lub więcej niż jedna jest poprawna. To na takich egzaminach norma. Odwołania do pytań trzeba pisać z pamięci. Oddajesz test, później masz 2 dni na napisanie odwołania. Pytań jest 200, czasem na kilkanaście linijek. Powodzenia w spamiętaniu ich i jeszcze odnalezieniu co w nich było nie tak.

  Ale dobrze niech lekarzy będzie coraz mniej, niech coraz bardziej boją się pacjentów. Niech będą niebotyczne kolejki do specjalistów. Wszystko by doj$$?ć tym darmozjadom.

  •  

   pokaż komentarz

   @bodzi_dzwunik: No bo ta grupa darmozjadów tylko kasę w kopercie bierze śpi na dyżurach i tak w ogóle nie znają się bo w googlach pisze co innego( ͡° ͜ʖ ͡°) I tylko ściągają na testach. Przecież nikt nie chce by go leczył lekarz co ściągał na anatomii a szczególnie z OUNu( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @bodzi_dzwunik: Takie postrzeganie lekarzy wynika właśnie z głębokiej regulacji ich zawodu. Ciężko zdać testy, bo w interesie tych, którzy już zawód mają, jest dopuścić jak najmniej konkurentów. Wtedy część z tych, którzy uprawnienia mają, musiałaby się zacząć starać, żeby w ogóle mieć pacjentów. A tak jeśli uda ci się zdać w końcu egzamin to już jesteś pan na włościach i plujesz na plebs, któremu się nie udało. Podobnie wygląda sytuacja we wszystkich regulowanych zawodach, ponieważ pozycja zatrudnionych na wymagających papierka stanowiskach jest w gruncie rzeczy niezagrożona.

  •  

   pokaż komentarz

   Wszak to chyba ulubiona grupa zawodowa do publicznych linczów.

   @bodzi_dzwunik: Bzdura. Znacznie gorsi są policjanci, kanarzy, prawnicy, górnicy, nauczyciele, urzędnicy, bibliotekarze, kasjerki, bankierzy, kierowcy, dziennikarze... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  
   a.....................z

   -16

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Wchodząc w komentarze wiedziałem, że będzie tu ostra jazda na lekarzy. Wszak to chyba ulubiona grupa zawodowa do publicznych linczów.

   @bodzi_dzwunik: Tak to ulubiona grupa zawodowa nieudaczników bo najłatwiej sobie wytłumaczyć, że na samochód nie stać dlatego, że lekarz ma dwa :)

  •  

   pokaż komentarz

   @AAA90:

   znacznie gorsi są (...) prawnicy,

   zawsze śmiecham z nienawidzących prawników, którzy gdy coś im sie w życiu sypnie, nawet największa pierdoła na którą trzeba odpowiedzieć 2 zdaniami na piśmie, gotowi są op#?$!$@ić gałe w panice byle by ten podły prawnik ratował im dupsko. xD

 •  
  G....r

  +70

  pokaż komentarz

  Debile.

  Gx

  źródło: andrzejrysuje.pl

 •  

  pokaż komentarz

  Fakty są proste. Mamy najmniejszą ilość lekarzy na mieszkańca w Europie. Stare układy nie dopuszczają młodych, robią z nich idiotów zadając idiotyczne pytania, nie związane z życiem i praktyką. I ci sami niedouczeni są w stanie zdać egzaminy za granicą, wyrównać poziom języka i być tam najlepszymi, docenianymi za granicą lekarzami. Już 3 razy, z różnych źródeł, słyszałem (jestem dentystą z rodziny lekarskiej) że aby zdać trzeba wręczyć kluczyk do samochodu.
  Zgadnijcie ile jest np. miejsc specjalizacyjny na dermatologię (z rezydenturą) w tym chorym systemie......
  jedno! i jest ok. a tym nikt nie napisze?

  •  

   pokaż komentarz

   @Bwykop: Co zrobisz, sowiecki socjalizm. Bydło myśli, że jak lekarz zda egzamin niemożliwy do zdania to będzie lepiej je leczył. A w sumie najlepiej jakby nie zdał i nie leczył, co się będzie "na cudzym nieszczęściu dorabiał", jeszcze samochód se kupi i będzie tragedia :)

   Tak to w sumie wszyscy zadowoleni. Dziadkom kasa się zgadza, NFZ oszczędza piniondze, lemingi mniej dupy bolą ... podobno PiS ma jakiś genialny pomysł, że lekarze zarabiają za dużo chcą zrobić bardziej równo z pielęgniarkami :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Bwykop: nawet mniej od Albanii? W sumie to w tym kraju chyba nic nie działa dobrze. Co siedzi w Polakach, że tak się rządzą?

  •  

   pokaż komentarz

   Mamy najmniejszą ilość lekarzy na mieszkańca w Europie.

   @Bwykop: Ale za to mamy najwięcej nauczycieli na głowę i umów śmieciowych :) Chyba już nadszedł czas na zmianę priorytetów..