•  

  pokaż komentarz

  Honorowym wyjściem było by zrezygnowanie tych 3 sędziów, którzy niekonstytucyjnie zostali wybrani przez PiS. Tez by sprawa się rozwiązała.

  •  

   pokaż komentarz

   @vash78: Nie do końca by się rozwiązała, zostałby przy korycie Sędzia Prezes TK który pracował przy łamaniu Konstytucji

  •  

   pokaż komentarz

   @vash78: sprawa się nie rozwiążę bo sprawa nie dotyczy TK tylko tego żeby jechać po PiSie. Media i opozycja nie mają interesu w tym, żeby wszystko wróciło do normy. Nawet jakby sędziowie zrezygnowali, to będą mówić, że PiS to mięczaki, wycofali się z zamierzeń, nie potrafią doprowadzić sprawy do końca ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Tak samo było z wrakiem. Jak przez 5 lat chcieli odzyskać to śmiechy, że szukają spisku a jak ostatnio Kaczor powiedział, że wrak w Polsce jednak nie będzie potrzebny do przeprowadzenia śledztwa ani śledztwa w sprawie śledztwa ( ͡° ͜ʖ ͡°) to wielkie oburzenie w głównym nurcie, że po co to wszystko było, wszyscy liczyli na wojnę z Rosją a tu taki wał?!

  •  

   pokaż komentarz

   @KuIfon: Oczywiście, że PiS po przyjęciu do wiadomości i wykonaniu wyroku TK byłby w trudnym położeniu, ale nie za sprawą "mediów głównego nurtu", które po tygodniu pewnie by przeszły nad tym do porządku dziennego, ale przez głosy sprzeciwu ze strony swoich wyborców. Dlatego PiS jest niejako zakładnikiem swoich haseł. Każdy zwrot traktowany może być jako zdrada.

  •  

   pokaż komentarz

   zostałby przy korycie Sędzia Prezes TK który pracował przy łamaniu Konstytucji

   @PajonkPafnucy:
   W ciągu kadencji powstaje ponad 800 ustaw, każdy rzad miał taką śrenią +-100.
   W przypadku 99,9% tych ustaw ZAWSZE współpracują ci, których to dotyczy. Chociazby dlatego, że oni wiedza najlepiej o co tam biega.
   To, że PIs teraz manipuluje wami, wmawiając że jakakolwiek współpraca to jakieś złamanie prawa, świadczy tylko jak najgorzej o PIS i was, jako kato-lemingach, których można nabrac nawet taką bzdurą do zweryfikowania w kilka min.

  •  

   pokaż komentarz

   @text: Tak z ciekawości, jak była ustawa o grabieży z OFE, czy o podniesieniu wieku emerytalnego to kto współpracował?

  •  

   pokaż komentarz

   @PajonkPafnucy:
   Czyli powinienieś wspierac Petru, bo on tez był największym przeciwnikiem PO ws OFE.
   TK nie bada zasadności czy słuszności jakiegoś wyboru, tylko legalności.
   Cięzko by TK uznał to za kradzież, skoro pieniądze trafiają do budżetu czy właściwie w system emerytalny.
   Do którego i tak już częśc kasy naszych idzie. Oba strumienie są częścią tej samej istoty.
   Oni nie rozstrzygają czy to głupi czy mądry pomysł. Ani nawet czy słuszny czy nie. Od tego są po części wyborcy. Kolejny rząd jak ludzie uznają, może to zmienić.
   Traktowanie pojedyńczej decyzji jako wspieranie rządu jest absurdalne, bo idąc tą zasadą, każdy wyrok nieprzychylny rządowi (a była tego masa), świadczył by przeciwnie.

 •  

  pokaż komentarz

  Honorowym rozwiązaniem byłaby dymisja prezydenta bo to przecież on złamał prawo i narobił bałaganu.