...
 •  

  pokaż komentarz

  Pyt.1 - Panie Premierze, czy to naturalny blond?

  •  

   pokaż komentarz

   Kolejne: 'Gdzie się podziało globalne ocieplenie?'

   A tak na poważnie, to czy w związku z takim przeciwem dotyczącym cenzurowania internetu rząd zamierza ją odrzucić?

  •  

   pokaż komentarz

   Czy to prawda że w partii macie konkursy "kto przepchnie najgłupszą ustawę" i "kto weźmie najwięcej łapówek, które nie wyjdą na jaw"? Kto obecnie jest na prowadzeniu?

  •  

   pokaż komentarz

   Przepraszam, że się tu podepnę, ale mam coś ważnego do zakomunikowania.

   Ostatnio pisaliśmy list co prezydenta w sprawie zawetowania tej ustawy:
   http://www.wykop.pl/link/288317/podpisz-list-do-prezydenta-rp-w-sprawie-zawetowania-cenzury-w-internecie

   Teraz jest odpowiedź, kancelaria prezydenta zaprasza, ale jakoś wykop nie wychodzi na główną:
   http://www.wykop.pl/link/291943/szef-kancelarii-prezydenta-porozmawia-z-internautami

   Zawsze jak rozmowy z premierem nic nie dadzą (A zapewne tak właśnie będzie), możemy porozmawiać z prezydentem.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   Czy to, że mój komentarz ma tyle minusów, że jest niewidoczny to już pierwsze efekty cenzury internetu?

  •  

   pokaż komentarz

   "I daj tu ludziom demokracje, skoro połowa z nich to kompletni idioci."

   tyle że 100% osób uzna że to nie o nich mowa :D

  •  

   pokaż komentarz

   Tak podpinam się, ale daltego że nie chce robić burdelu w pytaniach niżej, a jest ważna kwestia. Niestety w tym wykopie bardzo daje się we znaki limit 30 minusów/plusów - może dałoby się go jakoś wyłączyć dla tego watku?

  •  

   pokaż komentarz

   Panie premierze, czy lubi Pan placki?

  •  
   o.....s

   +83

   pokaż komentarz

   Jak panie premierze ośmiela się pan ograniczać wolność słowa za którą przez ostatnie 1000 lat ginęli nasi rodacy?
   jak ośmiela się pan mienić swoją partię liberalną

  •  

   pokaż komentarz

   Ja również chciałbym zadać pytanie premierowi: Dlaczego odstąpił Pan od udziału w wyborach na prezydenta skoro Pańska wygrana była prawie, że pewna?

  •  

   pokaż komentarz

   @onerous: Z tymi 1000 lat toś doj!#ał do pieca. Może milion zaraz.

  •  

   pokaż komentarz

   @up wczoraj było mówione w faktach po faktach i wyszło na to że on chce robić a nie siedzieć na dupie jak Lechu i być jedynie jako maskotka kraju.

  •  

   pokaż komentarz

   @esencjahardcoru No przecież dokładnie wytłumaczył czemu nie chce być prezydentem. Po prostu prezydent niema żadnej władzy poza wetowanie, a Tuskowi zależy na władzy. Tusk na stanowisko prezydenta wyśle swojego pionka (nie zdziwiłbym się gdyby to był Palikot), żeby ustawy lepiej przechodziły.

  •  

   pokaż komentarz

   Panie Premierze, kiedy dokładnie otrzymał Pan polecenie od oficera prowadzącego, że jednak tym razem nie może Pan wystartować na prezydenta? Kogo tym razem była esbecja wypromuje z PO na idealnego kandydata na prezydenta? Co otrzymał Pan od bezpieki w zamian za donoszenie na kolegów w czasach PRL?

  •  
   o.....s

   +3

   pokaż komentarz

   @lukasz_g
   od kiedy nasze państwo powstało musieliśmy bić się o naszą wolność, co? może twierdzisz że było inaczej? proponuję powtórkę podstawówki.

  •  

   pokaż komentarz

   1. Dlaczego rząd najpierw wprowadza ustawę, a dopiero po protestach ludzi pyta ich o zdanie.

   2. Dlaczego pod przykrywką walki z pedofilią wprowadzana jest ustawa, która w przyszłości może zostać rozszerzona do walki ze wszystkim, co nie spodoba się cenzorom. Przykład? Społeczność homoseksualna popierana przez SLD i PO która z początku nieśmiało wprowadzała swoje "prawa", a teraz głośno domaga się adopcji dzieci*. Dlaczego owa ustawa wycelowana jest w naszą konstytucję i wolność słowa, a nie w ludzi którzy te strony tworzą. Proszę bez obietnic i zapewnień o tym że owa ustawa jest wersją finalną i nie będzie rozszerzana o kolejne łamiące konstytucję prawa**.

   * Mocny przykład dla według mnie ataku na konstytucję pod przykrywką popieranego społecznie tematu.
   ** Nie muszę chyba tłumaczyć ile z obietnic przedwyborczych partii rządzącej zostłao spełnionych. Dlatego wszelkie obietnice i zapewnienia traktuję jako odbieganie od sedna sprawy.

  •  

   pokaż komentarz

   @onerous
   Przyrownac wolnosc slowa do wolnosci to tak jak stawiac znak rownosci miedzy krzeslem elektrycznym i krzeslem.

  •  

   pokaż komentarz

   Ciekawe. Pod Grunwaldem bili się o wolność zwłaszcza słowa a nie dominację feudalną. Jakich jeszcze bzdur ci w twojej podstawówce naopowiadali ?

  •  

   pokaż komentarz

   Takie pytanie/a
   Czy wg pana, panie premierze, minister Zbigniew Chlebowski oraz minister Mirosław Michał Drzewiecki postąpili w sposób naganny obiecując panu Sobiesiakowi załatwienie jego osobistych spraw, czy jest to po prostu zwykła prowokacja, zmanipulowana przez CBA na potrzeby koalicji. Drugi pytanie odnośnie tego temu brzmi: Czy w niedalekiej przyszłości przewiduje pan tych o to dwóch ministrów ponownie przyjąć do szeregu swojej partii? Słyszy się, że mimo tego całego zamieszania szczególnie pan Zbigniew Chlebowski ma nadal duże poparcie wśród członków PO. Czy nie świadczy to o aprobacie tego typu interesów i zachowań, co mogło by wskazywać na to że PO nie jest reprezentantem dobra publicznego, a tylko ludzi z kregów biznesowo-politycznych?
   Drugie pytanie: Czy Grzegorz Lato naprawdę wykonują tak pożyteczną i cieżką prace aby zarabiał 30 tysięcy złotych, a pan Zbigniew Kręcina 22 tysiecy złotych? Czy pan jako premier RP nie jest w stanie uporządkować takich absurdów? Jako zwykli obywatele odczuwamy ciecia budżetowe na każdym kroku, tylko po to aby utrzymac armie urzędników z PZPN-u? To wszystko, dziękuje bardzo.

  •  

   pokaż komentarz

   to i ja sie podepne, mmm rozkosz...

  •  

   pokaż komentarz

   Jakie koszty (pytanie jest o konkretne sumy) poniesie każdy z obywateli jeśli ustawa dotycząca cenzury wejdzie w życie? (Wprowadzenie rejestru stron, odszkodowania w przypadku niesłusznego zablokowania stron etc.)
   Który z wymienionych sektorów potrzebuje na chwilę obecną dodatkowej ilości gotówki: szkolnictwo, opieka medyczna, służby porządkowe?
   Co wg Pana jest ważniejsze, dofinansowanie najbardziej potrzebującego sektora który Pan wymienił czy poświęcanie środków na walkę z pedofilią?

  •  

   pokaż komentarz

   @up odwróciłbym pytania bo się jeszcze połapie i powie, że żadne z nich nie potrzebuje dodatkowych środków.

  •  
   b.........a

   +8

   pokaż komentarz

   Dlaczego [pytanie usunięte przez urzędnika państwowego]?

   Po co wprowadzać cenzurę pod pretekstem pedofilii, skoro wszędzie jest to nielegalne i jeśli taka strona zostanie wykryta to jest usuwana, tworzenie katalogu stron zakazanych zwiększa tylko liczbę urzędasów i państwo staje się droższe. Jest to ingerencja w wolność (to już 2-ga sprzeczność z programem PO).
   liberalizm polityczny - "Polityczny liberalizm kładzie nacisk na umowę społeczną, zgodnie z którą obywatele tworzą prawa ich dotyczące i jednocześnie zgadzają się na ich przestrzeganie. Umowa ta jest oparta na przekonaniu, że obywatele wiedzą najlepiej, co jest najlepsze dla nich." źr. Wikipedia - pozostawiam bez komentarza
   I z innej beczki, korzystając z okazji (proszę to umieścić w pytaniu do Premiera): Dlaczego w Polsce nie ustali się najniższych podatków dla przedsiębiorstw w Europie, co spowodowałoby przeniesienie wielu siedzib do Polski i wzbogaceniu budżetu. Ograniczyłoby znacząco proceder krętactwa z płaceniem podatków. (przykład Irlandii)

  •  

   pokaż komentarz

   "I daj tu ludziom demokracje, skoro połowa z nich to kompletni idioci."
   lemingi.

   http://www.miejski.pl/slowo-Leming

  •  

   pokaż komentarz

   moje pytanie to:
   Donaldu Tusku, Co z tą Polską?

  •  

   pokaż komentarz

   Dwa proste pytania aby określić czy premier ma pojecie czym jest internet:
   - z jakiej przeglądarki pan korzysta?
   - proszę podać adres pańskiej strony www

  •  

   pokaż komentarz

   Czemu ustawa dotyczy też pokera? poker jest grą umiejętności, podobmie jak Brydż. Czy wobec tego zamierza Pan zakazać także gry na giełdzie? To tego samego rodzaju hazard.

  •  

   pokaż komentarz

   @keNzi
   'Gdzie się podziało globalne ocieplenie?'

   Tu jestem

 •  

  pokaż komentarz

  Dlaczego "nowoczesny" rząd ucieka się do metod, które przerabialiśmy już w innych ustrojach i okazały się nieskuteczne i powodowały efekt odwrotny do zamierzonego?

  •  

   pokaż komentarz

   I jeszcze jedna sprawa: czy jako premier, pozwoli pan by ustawa, która i tak zostanie zawetowana, pozwoliła ugrać kilka punktów Lechowi Kaczyńskiemu w oczach internautów, którzy jak wiadomo, są bardzo aktywnymi wyborcami i opiniotwórczymi ambasadorami wszelkich opcji politycznych?

  •  

   pokaż komentarz

   I dlaczego rząd chce delegalizować coś co i tak jest zabronione przez kodeks karny?
   Kiedy możemy się spodziewać ustawy delegalizującej pewne modele noży, które statystycznie najczęściej służą do napadów i zabójstw? (to drugie niekoniecznie musi paść :] ale pierwszego jestem ciekaw)

  •  

   pokaż komentarz

   > oczach internautów, którzy jak wiadomo, są bardzo aktywnymi wyborcami i opiniotwórczymi ambasadorami wszelkich opcji politycznych?

   To już bardziej pojechać nie mogłeś. Po pierwsze większość aktywnych internautów to dzieciaki którzy nie mają prawa wyborczego (widać to na wykopie). Wiele osób poniżej 30 korzysta z internetu, ja przynajmniej nie znam kogoś kto by nie korzystał od czasu do czasu. Używają go do komunikacji, szukania informacji, rozrywki. Blokowanie stron hazardowych i pedofilii niema dla nich żadnego znaczenia. Powiem szczerze, większość internautów spodobał się pomysł blokowania pedofilii. Internautą można teraz właściwie nazwać każdego poniżej 30 roku życia i jest duża szansa, że się trafi. Czyli jest to grupa bardzo rozmyta i powoływanie się na nią jest sztuczką.

   > I dlaczego rząd chce delegalizować coś co i tak jest zabronione przez kodeks karny?

   Chodzi o blokowanie stron zagranicznych gdzie nie sięga polskie prawo.

  •  

   pokaż komentarz

   @turbos11
   Poczekaj jeszcze kilka lat i to się zmieni. Młodzi ludzie korzystają częściej z internetu, bo się przy nim wychowali. Za kilka lat podrosną i oprócz nabytej zdolności szybkiego przebijania się przez tony informacji i otwartego komentowania, będą mieli w bonusie prawa wyborcze.

  •  

   pokaż komentarz

   Ja natomiast uważam że dzieci korzystają częściej z internetu, bo mają więcej wolnego czasu, jak pójdą do pracy to przestaną spamować. Zmieni się rozkład jak korzystający z internetu się zestarzeją i pójdą na emeryturę (dzieci już odchowane, pracować nie trzeba to pozostanie tylko internet). Zobaczycie wtedy jak ci emeryci będą się chcieli dzielić swoją mądrością życiową gromadzoną przez lata, bez problemów zaszczekają dzieciaki co to nic o życiu niewiedzą.

  •  

   pokaż komentarz

   Tylko, że młodsi jak szczekają, to w komentarzach, które dość często nic nie wnoszą i pozostają bez odzewu. Starsi zaś kiedy szczekają, to robią to mniej spontanicznie, co często skutkuje akcjami na większą skalę. Tak jak np. w tym przypadku ;)
   Co do emerytów kiedyś w przyszłości. Hmm, byłoby ciekawie. Ale czy do tego czasu nie powstanie jakiś nowy cudowny wynalazek, od którego uzależni się komunikacja, a który stanie się domeną młodych? ;)

  •  
   h....r

   +10

   pokaż komentarz

   -Czy w ogóle przeczytał Pan Traktat Lizboński ?
   -Jeśli nie, to czemu Pan go popierał ?
   -Czemu, jako Liberał, popiera Pan socjalistyczne dążenia Unii Europejskiej ? (Zabrać podatkami bogatszym, dać innym w dopłatach)

 •  

  pokaż komentarz

  Witam - Maciek Budzich (blog.mediafun.pl) tej strony - dzięki że Wykop dołączył się do akcji, czekam na Wasze pytania i oczywiście zapraszam do dyskusji. Jeśli macie pomysły, jak sprawić aby ta debata wyszła jak najlepiej i żeby nie zakończyła sie tylko uściskiem dłoni, poklepaniem po pleckach i wyrzuceniem pretensji - zapraszam do dyskusji poniżej lub na http://www.blog.mediafun.pl/index.php/2010/01/27/zapytajpremiera-pl-%E2%80%93-debata-premiera-z-internautami-jednak-sie-odbedzie/.

  •  

   pokaż komentarz

   Wszystko wskazuje na to, że debata przyjmie formę pytanie-odpowiedź, która niekoniecznie jest najlepszym pomysłem na tę okazję. Nawet na najbardziej celne i konkretne pytanie da się odpowiedzieć w wymijający sposób. Wygrywa zawsze ten, kto ma ostatnie słowo. Dla przykładu pan premier będzie się mógł odwołać do "ochrony naszych dzieci", co jest wprawdzie populizmem, ale z reguły dobrze przyjmowanym przez opinię publiczną. Dlatego dobrze by było gdyby debata przybrała formę bliższą raczej konfrontacji, w której przedstawiciel internautów będzie nie tylko dostczycielem pytań, ale przede wszystkim stoną w dyskusji. Nie jestem jednak pewnien czy kancelaria będzie skłonna przystać na taką formę tej rozmowy.

   Stąd moje pytanie, czy gdyby internauci mieliby jednego przedstawiciela w dyskusji, to czy wiadomo kto by to był. Według mnie wybór dobrej osoby na to miejsce będzie miał znacznie istotniejszy wpływ na przebieg i wynik tego spotkania, niż nawet najlepszy zestaw pytań.

  •  

   pokaż komentarz

   Jeszcze jedna rzecz mi przyszła do głowy, niestety taka forma przekazywania pytań do zadanie premierowi powoduje ze są one dostępne publicznie. Czytaj mogą je przeczytać specjaliści PR premiera i mają odpowiednio dużo czasu na przygotowanie odpowiedzi.
   Na element zaskoczenia premiera jakimś pytaniem, nie ma co liczyć.

 •  
  f.....k

  -50

  pokaż komentarz

  Pyt. 2.
  Kiedy rząd zacznie działać?

 •  
  s........e

  0

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

1 2 3 4 5 6 7 ... 27 28 następna

Dodany przez:

avatar m__b dołączył
482 wykopali 20 zakopali 2.3 tys. wyświetleń

Mirkujesz już

Czy wiesz, że w tym
czasie mógłbyś
przeczytać
książki?