...
 •  

  pokaż komentarz

  Czy zamyka pan drzwi do toalety ? Jeśli tak to co pan próbuje ukryć ? Czy nie sądzi pan, że należy zakazać tej niecnej praktyki ? Skoro nie robi pan tam nic zakazanego to chyba nie jest problemem żeby to wszyscy widzieli ? Ta forma rozpasanej samowolki może prowadzić do propagacji pedofilii (można tam bezkarnie oglądać zdjęcia), terroryzmu (vide ostatnie wydarzenia w Hameryce) a nawet omawiać kwestię pędzącego królika. Proponuję panu kompromis:
  1. jeśli wprowadzi się indeks stron zakazanych to każdy urzędnik państwowy ma obowiązek ujawniać pod karą dożywotniego więzienia wszelkie logi komputerów z których korzysta. Informacje te mają być zamieszczone na stronie internetowej oraz archiwizowane przez okres dwóch lat na jego koszt (tak jak się ma do naszych rozmów telefonicznych i SMSów obecnie).
  2. każdy obywatel ma prawo do kontrkontroli: jeżeli skaner "rozbierający" na lotniskach to obsługa ma występować nago a każdy kogo głosami zostało to prawo wprowadzone oraz każdy kto wymusza jego respektowania ma ustawowy obowiązek codziennej publikacji swoich odpowiednio roznegliżowanych zdjęć. Podobnie z rejestracją rozmów i smsów, przeszukaniami, prowokacjami itp.
  No chyba nie popełniacie przestępstw więc nie macie się czego obawiać ? KONTROLA JEST NAJWYŻSZĄ FORMĄ ZAUFANIA !!! Chcemy Panu ufać Premierze jak Pan ufa nam! Niech nam pan to umożliwi !

 •  

  pokaż komentarz

  czy zdaje sobie Pan sprawę z tego, że dowolny internauta (w szczególności zdeterminowany pedofil) może ustawić sobie serwer DNS spoza Polski, co spowoduje obejście Rejestru?

  •  

   pokaż komentarz

   Filtrować można po adresach IP, zamieszczonym tekście itp. DNS to nie wszystko , a nawet Tor to nie wszystko. Nie chodzi o to czy się da ale po co !

  •  

   pokaż komentarz

   owszem :) ale wrzucamy wszystkie sensowne pytania, aby przekonać że to durny pomysł :)

   w takim razie kolejne pytanie: czy zdaje sobie Pan sprawę z ewentualnych, kolosalnych kosztów sprawnego rozwiązania? czy nie przewyższą strat budżetu z powodu nielegalnego hazardu?

  •  

   pokaż komentarz

   >_ może ustawić sobie serwer DNS spoza Polski._

   W ustawie niema jak strony mają być blokowane tylko że mają być. Pewnie większość będzie wycinana przez dns, a cześć dostawców wytnie po ip.

  •  

   pokaż komentarz

   cześć dostawców wytnie po ip

   Nie da się po IP, bo np. godaddy.com (największa firma hostingowa na świecie) umieszcza 2-3 tysiące stron na tym samym IP, z czego "nielegalną" treść zawiera kilka.

   Łatwiej już dodać puste strefy do DNS-a i zablokować serwery DNS inne niż dostawcy.

  •  

   pokaż komentarz

   @up A do czego się odwołuje DNS jak nie do IP ? Jak ktoś blokuje na świecie strony to nie po DNSach bo to obejdzie każde dziecko ale właśnie po IP i adresach www.

  •  

   pokaż komentarz

   "adresach www" czyli właśnie adresach DNS.

  •  

   pokaż komentarz

   Kolego wpisz sobie w przeglądarkę ip a potem załącz np. Wiresharka i zobacz czy się DNSa o cokolwiek zapyta. DNS tłumaczy na IP i nic więcej. Chodziło mi bardziej o to że filtruje po słowach zawartych w domenie np. "redwatch" - inne ip, inna domena a i tak można to wyciąć

 •  

  pokaż komentarz

  Pyt.1 - Panie Premierze, czy to naturalny blond?

  •  

   pokaż komentarz

   Kolejne: 'Gdzie się podziało globalne ocieplenie?'

   A tak na poważnie, to czy w związku z takim przeciwem dotyczącym cenzurowania internetu rząd zamierza ją odrzucić?

  •  

   pokaż komentarz

   Czy to prawda że w partii macie konkursy "kto przepchnie najgłupszą ustawę" i "kto weźmie najwięcej łapówek, które nie wyjdą na jaw"? Kto obecnie jest na prowadzeniu?

  •  

   pokaż komentarz

   Przepraszam, że się tu podepnę, ale mam coś ważnego do zakomunikowania.

   Ostatnio pisaliśmy list co prezydenta w sprawie zawetowania tej ustawy:
   http://www.wykop.pl/link/288317/podpisz-list-do-prezydenta-rp-w-sprawie-zawetowania-cenzury-w-internecie

   Teraz jest odpowiedź, kancelaria prezydenta zaprasza, ale jakoś wykop nie wychodzi na główną:
   http://www.wykop.pl/link/291943/szef-kancelarii-prezydenta-porozmawia-z-internautami

   Zawsze jak rozmowy z premierem nic nie dadzą (A zapewne tak właśnie będzie), możemy porozmawiać z prezydentem.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   Czy to, że mój komentarz ma tyle minusów, że jest niewidoczny to już pierwsze efekty cenzury internetu?

  •  

   pokaż komentarz

   "I daj tu ludziom demokracje, skoro połowa z nich to kompletni idioci."

   tyle że 100% osób uzna że to nie o nich mowa :D

  •  

   pokaż komentarz

   Tak podpinam się, ale daltego że nie chce robić burdelu w pytaniach niżej, a jest ważna kwestia. Niestety w tym wykopie bardzo daje się we znaki limit 30 minusów/plusów - może dałoby się go jakoś wyłączyć dla tego watku?

  •  

   pokaż komentarz

   Panie premierze, czy lubi Pan placki?

  •  

   pokaż komentarz

   Jak panie premierze ośmiela się pan ograniczać wolność słowa za którą przez ostatnie 1000 lat ginęli nasi rodacy?
   jak ośmiela się pan mienić swoją partię liberalną

  •  

   pokaż komentarz

   Ja również chciałbym zadać pytanie premierowi: Dlaczego odstąpił Pan od udziału w wyborach na prezydenta skoro Pańska wygrana była prawie, że pewna?

  •  

   pokaż komentarz

   @onerous: Z tymi 1000 lat toś doj!#ał do pieca. Może milion zaraz.

  •  

   pokaż komentarz

   @up wczoraj było mówione w faktach po faktach i wyszło na to że on chce robić a nie siedzieć na dupie jak Lechu i być jedynie jako maskotka kraju.

  •  

   pokaż komentarz

   @esencjahardcoru No przecież dokładnie wytłumaczył czemu nie chce być prezydentem. Po prostu prezydent niema żadnej władzy poza wetowanie, a Tuskowi zależy na władzy. Tusk na stanowisko prezydenta wyśle swojego pionka (nie zdziwiłbym się gdyby to był Palikot), żeby ustawy lepiej przechodziły.

  •  

   pokaż komentarz

   Panie Premierze, kiedy dokładnie otrzymał Pan polecenie od oficera prowadzącego, że jednak tym razem nie może Pan wystartować na prezydenta? Kogo tym razem była esbecja wypromuje z PO na idealnego kandydata na prezydenta? Co otrzymał Pan od bezpieki w zamian za donoszenie na kolegów w czasach PRL?

  •  

   pokaż komentarz

   @lukasz_g
   od kiedy nasze państwo powstało musieliśmy bić się o naszą wolność, co? może twierdzisz że było inaczej? proponuję powtórkę podstawówki.

  •  

   pokaż komentarz

   1. Dlaczego rząd najpierw wprowadza ustawę, a dopiero po protestach ludzi pyta ich o zdanie.

   2. Dlaczego pod przykrywką walki z pedofilią wprowadzana jest ustawa, która w przyszłości może zostać rozszerzona do walki ze wszystkim, co nie spodoba się cenzorom. Przykład? Społeczność homoseksualna popierana przez SLD i PO która z początku nieśmiało wprowadzała swoje "prawa", a teraz głośno domaga się adopcji dzieci*. Dlaczego owa ustawa wycelowana jest w naszą konstytucję i wolność słowa, a nie w ludzi którzy te strony tworzą. Proszę bez obietnic i zapewnień o tym że owa ustawa jest wersją finalną i nie będzie rozszerzana o kolejne łamiące konstytucję prawa**.

   * Mocny przykład dla według mnie ataku na konstytucję pod przykrywką popieranego społecznie tematu.
   ** Nie muszę chyba tłumaczyć ile z obietnic przedwyborczych partii rządzącej zostłao spełnionych. Dlatego wszelkie obietnice i zapewnienia traktuję jako odbieganie od sedna sprawy.

  •  

   pokaż komentarz

   @onerous
   Przyrownac wolnosc slowa do wolnosci to tak jak stawiac znak rownosci miedzy krzeslem elektrycznym i krzeslem.

  •  

   pokaż komentarz

   Ciekawe. Pod Grunwaldem bili się o wolność zwłaszcza słowa a nie dominację feudalną. Jakich jeszcze bzdur ci w twojej podstawówce naopowiadali ?

  •  

   pokaż komentarz

   Takie pytanie/a
   Czy wg pana, panie premierze, minister Zbigniew Chlebowski oraz minister Mirosław Michał Drzewiecki postąpili w sposób naganny obiecując panu Sobiesiakowi załatwienie jego osobistych spraw, czy jest to po prostu zwykła prowokacja, zmanipulowana przez CBA na potrzeby koalicji. Drugi pytanie odnośnie tego temu brzmi: Czy w niedalekiej przyszłości przewiduje pan tych o to dwóch ministrów ponownie przyjąć do szeregu swojej partii? Słyszy się, że mimo tego całego zamieszania szczególnie pan Zbigniew Chlebowski ma nadal duże poparcie wśród członków PO. Czy nie świadczy to o aprobacie tego typu interesów i zachowań, co mogło by wskazywać na to że PO nie jest reprezentantem dobra publicznego, a tylko ludzi z kregów biznesowo-politycznych?
   Drugie pytanie: Czy Grzegorz Lato naprawdę wykonują tak pożyteczną i cieżką prace aby zarabiał 30 tysięcy złotych, a pan Zbigniew Kręcina 22 tysiecy złotych? Czy pan jako premier RP nie jest w stanie uporządkować takich absurdów? Jako zwykli obywatele odczuwamy ciecia budżetowe na każdym kroku, tylko po to aby utrzymac armie urzędników z PZPN-u? To wszystko, dziękuje bardzo.

  •  

   pokaż komentarz

   to i ja sie podepne, mmm rozkosz...

  •  

   pokaż komentarz

   Jakie koszty (pytanie jest o konkretne sumy) poniesie każdy z obywateli jeśli ustawa dotycząca cenzury wejdzie w życie? (Wprowadzenie rejestru stron, odszkodowania w przypadku niesłusznego zablokowania stron etc.)
   Który z wymienionych sektorów potrzebuje na chwilę obecną dodatkowej ilości gotówki: szkolnictwo, opieka medyczna, służby porządkowe?
   Co wg Pana jest ważniejsze, dofinansowanie najbardziej potrzebującego sektora który Pan wymienił czy poświęcanie środków na walkę z pedofilią?

  •  

   pokaż komentarz

   @up odwróciłbym pytania bo się jeszcze połapie i powie, że żadne z nich nie potrzebuje dodatkowych środków.

  •  

   pokaż komentarz

   Dlaczego [pytanie usunięte przez urzędnika państwowego]?

   Po co wprowadzać cenzurę pod pretekstem pedofilii, skoro wszędzie jest to nielegalne i jeśli taka strona zostanie wykryta to jest usuwana, tworzenie katalogu stron zakazanych zwiększa tylko liczbę urzędasów i państwo staje się droższe. Jest to ingerencja w wolność (to już 2-ga sprzeczność z programem PO).
   liberalizm polityczny - "Polityczny liberalizm kładzie nacisk na umowę społeczną, zgodnie z którą obywatele tworzą prawa ich dotyczące i jednocześnie zgadzają się na ich przestrzeganie. Umowa ta jest oparta na przekonaniu, że obywatele wiedzą najlepiej, co jest najlepsze dla nich." źr. Wikipedia - pozostawiam bez komentarza
   I z innej beczki, korzystając z okazji (proszę to umieścić w pytaniu do Premiera): Dlaczego w Polsce nie ustali się najniższych podatków dla przedsiębiorstw w Europie, co spowodowałoby przeniesienie wielu siedzib do Polski i wzbogaceniu budżetu. Ograniczyłoby znacząco proceder krętactwa z płaceniem podatków. (przykład Irlandii)

  •  

   pokaż komentarz

   "I daj tu ludziom demokracje, skoro połowa z nich to kompletni idioci."
   lemingi.

   http://www.miejski.pl/slowo-Leming

  •  

   pokaż komentarz

   moje pytanie to:
   Donaldu Tusku, Co z tą Polską?

  •  

   pokaż komentarz

   Dwa proste pytania aby określić czy premier ma pojecie czym jest internet:
   - z jakiej przeglądarki pan korzysta?
   - proszę podać adres pańskiej strony www

  •  

   pokaż komentarz

   Czemu ustawa dotyczy też pokera? poker jest grą umiejętności, podobmie jak Brydż. Czy wobec tego zamierza Pan zakazać także gry na giełdzie? To tego samego rodzaju hazard.

  •  

   pokaż komentarz

   @keNzi
   'Gdzie się podziało globalne ocieplenie?'

   Tu jestem

 •  

  pokaż komentarz

  Panie Premierze, jak omawiana ustawa ma się do zapisu z Konstytucji?

  Konstytucja RP, Rozdział II Art. 54.
  1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
  2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej.

 •  

  pokaż komentarz

  Dlaczego podczepia się projekt cenzury internetu do projektu delegalizacji hazardu? Rozumiem, że ustawa anty-hazardowa ma za zadanie uratować twarz PO po aferze hazardowej, ale co ma do tego internet i pedofilia?

  Czy zdaje Pan sobie sprawę, że utrudni Pan przeglądanie internetu jedynie uczciwym obywatelom, ponieważ pedofile i tak znajdą sposób na ominięcie zabezpieczeń? Podobnie jest teraz z ograniczeniem dostępu do broni palnej, bandyta i tak znajdzie sposób na dostęp do broni.