•  

  pokaż komentarz

  Witam - Maciek Budzich (blog.mediafun.pl) tej strony - dzięki że Wykop dołączył się do akcji, czekam na Wasze pytania i oczywiście zapraszam do dyskusji. Jeśli macie pomysły, jak sprawić aby ta debata wyszła jak najlepiej i żeby nie zakończyła sie tylko uściskiem dłoni, poklepaniem po pleckach i wyrzuceniem pretensji - zapraszam do dyskusji poniżej lub na http://www.blog.mediafun.pl/index.php/2010/01/27/zapytajpremiera-pl-%E2%80%93-debata-premiera-z-internautami-jednak-sie-odbedzie/.

  •  
   aph216

   +1

   pokaż komentarz

   Wszystko wskazuje na to, że debata przyjmie formę pytanie-odpowiedź, która niekoniecznie jest najlepszym pomysłem na tę okazję. Nawet na najbardziej celne i konkretne pytanie da się odpowiedzieć w wymijający sposób. Wygrywa zawsze ten, kto ma ostatnie słowo. Dla przykładu pan premier będzie się mógł odwołać do "ochrony naszych dzieci", co jest wprawdzie populizmem, ale z reguły dobrze przyjmowanym przez opinię publiczną. Dlatego dobrze by było gdyby debata przybrała formę bliższą raczej konfrontacji, w której przedstawiciel internautów będzie nie tylko dostczycielem pytań, ale przede wszystkim stoną w dyskusji. Nie jestem jednak pewnien czy kancelaria będzie skłonna przystać na taką formę tej rozmowy.

   Stąd moje pytanie, czy gdyby internauci mieliby jednego przedstawiciela w dyskusji, to czy wiadomo kto by to był. Według mnie wybór dobrej osoby na to miejsce będzie miał znacznie istotniejszy wpływ na przebieg i wynik tego spotkania, niż nawet najlepszy zestaw pytań.

  •  

   pokaż komentarz

   Jeszcze jedna rzecz mi przyszła do głowy, niestety taka forma przekazywania pytań do zadanie premierowi powoduje ze są one dostępne publicznie. Czytaj mogą je przeczytać specjaliści PR premiera i mają odpowiednio dużo czasu na przygotowanie odpowiedzi.
   Na element zaskoczenia premiera jakimś pytaniem, nie ma co liczyć.

 •  
  s.............r

  +57

  pokaż komentarz

  Czy grał pan kiedyś w Texas Hold'em?
  - Jeżeli tak to dlaczego uznaje pan za hazard sport w którym największą rolę odgrywa rachunek prawdopodobieństwa i umiejętność czytania ludzkich emocji?
  - Jeżeli nie to dlaczego zajmuje się pan sprawami o których nie ma pan pojęcia?

  •  

   pokaż komentarz

   Jeżeli dominującą rolę odgrywa przypadek to jest to hazard i nic innego. Nie rozumiem jednak dlaczego miałbym się nim nie parać skoro mam na to ochotę .

  •  
   s.............r

   +15

   pokaż komentarz

   Skoki narciarskie to też hazard? Tam dużą rolę odgrywa to czy dany skoczek dostanie silniejszy podmuch wiatru czy nie. Zaraz napiszesz, że przecież gdyby to był hazard to czołówka by się cały czas zmieniała. Otóż w Texas Hold'em czołówka jest również bardzo stabilna. To chyba daje dużo do zrozumienia.

 •  

  pokaż komentarz

  Skąd u Pana zapędy cenzorskie ? To chyba nie o to Pan całe życie walczył uprawiając politykę. Czy to rodzimy pomysł czy presja pochodząca z UE. (patrz np. Francja, Sarkozy i lobby Fonograficzne)

 •  
  p..........d

  +64

  pokaż komentarz

  Panie Premierze, co by Pan powiedział na ustawę, która dałaby internautom możliwość przegłosowania tego, które z Pańskich wypowiedzi będą mogły zostać upublicznione a które nie?

 •  

  pokaż komentarz

  Czemu projekt nie był z konsultowany z żadnymi ekspertami tylko jest przepychany przez grupę posłów nie mających pojęcia o zagadnieniach technicznych z tym związanych?