•  

  pokaż komentarz

  panie przemierze - jaka jest pańska ulubiona książka i dlaczego właśnie '1984' Orwella

 •  

  pokaż komentarz

  Po pierwsze: Czy Pan Premier zdaje sobie sprawę, że blokada stron jest technicznie bardzo skomplikowania i wymaga ogromnych nakładów pieniężnych do jej realizacji. Przerzucenie tych kosztów na firmy dostarczające internet będzie równoznaczne z przerzuceniem ich na klientów, czyli nas.

  Po drugie: Czy Pan Premier zdaje sobie sprawę, że ominięcie blokady dla każdego trochę bardziej zaawansowanego użytkownika komputera będzie kolokwialnie mówiąc - dziecinnie proste? Z szybkością błyskawicy pojawią się też w internecie instrukcje ominięcia blokad dla mniej zaawansowanych użytkowników.

  •  

   pokaż komentarz

   > że blokada stron jest technicznie bardzo skomplikowania i wymaga ogromnych nakładów pieniężnych do jej realizacji.

   Blokada jest dziecinnie prosta i tania wystarczy zablokować na serwerze dns (żadnego sprzętu nie trzeba, wszystko programowo). Do tego większość dużych dostawców(podejrzewam że wszyscy) ma sprzęt do blokowania po ip. Na przykład jakiś czas temu tepsa tak zablokowała stronę gimpa. Większych problemów technicznych niema.

   > _ Czy Pan Premier zdaje sobie sprawę, że ominięcie blokady dla każdego trochę bardziej zaawansowanego użytkownika komputera będzie kolokwialnie mówiąc - dziecinnie proste?_

   Może i tak ale po co ktoś miałby bawić się w omijanie zabezpieczeń? Przecież to est głównie do chronienia ludzi przed przypadkowym zetknięciem się z pedofilią i hazardem. Oczywiście pedofilom i hazardzistom utrudni to w pewny sposób działanie, będą musieli dodatkowo płacić lub korzystać z bardzo wolnego internetu(TOR).

  •  

   pokaż komentarz

   Jaki "sprzęt" trzeba do blokowania IP ? iptables ? My nie chcemy żeby ktokolwiek chronił nas w taki ani żaden inny sposób przed żadnymi treściami w internecie. Sami wiemy co jest dobre a co złe i nie trzeba nas prowadzić za rączkę.

 •  

  pokaż komentarz

  dlaczego Pański rząd, z jednej strony promuje tworzenie w miastach hyde-parków, gdzie można wygłaszać dowolne hasła, a jednocześnie wprowadza cenzurę w największym hyde-parku na świecie?

 •  

  pokaż komentarz

  Dlaczego nie zakaże pan gry lotto?

 •  

  pokaż komentarz

  Czy wątek ingerowania w moją wolność osobistą, w celu rzekomego utrudniania życia pedofilom, zostanie użyty w kolejnych projektach, które zezwolą m.in. na przeszukiwanie moich skrzynek mailowych lub podsłuchiwanie rozmów przez komunikatory internetowe?
  Czy mamy się spodziewać ekwiwalentu amerykańskiej Patriot Act na terenie Polski w ciągu najbliższych lat?