•  

  pokaż komentarz

  no i k$?$a prawidłowo :) Żeby jeszcze poszli po rozum z tymi 500zł na dziecko i zamiast tego zwiekszyli kwotę wolną od podatku do na przykład 15 tysi ;)

  •  
   urzad_kontroli_skarbowej via Wykop dla Windows Phone

   +9

   pokaż komentarz

   @Gr3gorius: Rób dzieci, to sobie "zwiększysz" ;-)

  •  

   pokaż komentarz

   @urzad_kontroli_skarbowej: nawet na wykopie już urząd skarbowy podżega do wypełniania planu rządu :D

  •  

   pokaż komentarz

   @Gr3gorius: to dla szarych ludzi jest głównie, nie dla przedsiębiorców. Dla nasma być kwota wolna 8k rewaloryzowana co roku.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gr3gorius: podatek od kopalin to akurat jeden z nielicznych słusznych. Zasoby naturalne wspólnej ziemi należą do całego narodu i powinny go wzbogacać. Dzięki takiemu podatkowi można by obniżyć lub znieść inne, szkodliwe, np PIT. No chyba, że chciałbyś żeby takie Texaco czy Chevron wbiły tu sobie i wydobywały np gaz jak im się podoba i wszystkie zyski dla nich.

  •  

   pokaż komentarz

   @widurr: Dlaczego miedź z dolnośląskiej ziemi ma utrzymywać Warszawę? Uważam, że pieniądze z miedzi powinny trafiać na rozwój Dolnego Śląska, np. budowę A18, dokończenie S3 oraz przedłużenie S8 co zwiększy potencjał zagłębia miedziowego, jak i całego Dolnego Śląska i południowo-zachodniej Polski. Bogate regiony to bogaty kraj.

   pokaż spoiler zanim dasz minusa przeczytaj koment na który odpowiadam, to może zrozumiesz

  •  

   pokaż komentarz

   @abdullahibnalibali: to, gdzie pieniądze powinny trafić, to zupełnie inny temat. Podatek od kopalin może być podatkiem celowym, ale może też zwyczajnie zasilać budżet państwa. Może iść na rozwój infrastruktury, żeby w przyszłości wydobycie było jeszcze bardziej opłacalne, a może iść też np na wojsko. W Norwegii jakoś to dobrze działa i nie ma bólu dupy, kraj sobie świetnie radzi z kasy z ropy naftowej.
   Jednej rzeczy sam chyba nie rozumiesz. Ta wydobywana miedź nie jest prywatną własnością spółki. KGHM niczego nie produkuje. Oni wydobywają ograniczone zasoby naturalne, które są własnością wszystkich polaków, dopóki te tereny znajdują się w granicach RP. Daleko mi do lewactwa, ale k!#!a ogarnijcie się. Nie można i nie powinno się likwidować wszystkich podatków, bo nasze wojsko do ruskich będzie z proc strzelać.

  •  

   pokaż komentarz

   są własnością wszystkich polaków

   @widurr: Szkoda, że gdy trzeba budować drogę dla wszystkich Polaków na Dolnym Śląsku to dupa, a jak kolejną do Warszawy to priorytet, albo gdy chciałbym sobie we Wrocławiu zobaczyć mecz o punkty polskich piłkarzy, ale nie, bo jakiś debil wybudował stadion narodowy w kraju, gdzie w stolicy mieszka tylko 5% obywateli.

   p@%?%#%ę taką Polskę, gdzie mój region dymają, a w zamian dostaję "jesteśmy przecież Polakami i Polska to nasza ojczyzna, ale słoiki wyp$??$$#ać z Warszawy".

   nie jestem słoikiem

  •  

   pokaż komentarz

   @abdullahibnalibali: Chciałbym zauważyć, że Warszawa nie ma jeszcze obwodnicy i dopiero od niedawna mamy autostradę (od 2012) i wylotówkę na Katowice/Kraków (od kilku dni powiedzmy że jest). Więc nie przesadzajmy z tym, że wszystko idzie dla Warszawy !

  •  

   pokaż komentarz

   @abdullahibnalibali: O sensowności realizowanych inwestycji w Polsce nie rozmawiamy.
   Z resztą tak samo jak ze Śląskiem. Nasz region też dokłada się do pozostałych w ramach janosikowego, ale nie mam o to bólu dupy, bo chyba jesteśmy jednym krajem i jednym narodem, co nie? Inwestować należy w całość, a nie wybiórczo.
   Pewnie jesteś jednym z tych, co by to chcieli całą kasę u siebie zatrzymać a jednocześnie pojechać sobie w Bieszczady na urlopik wyremontowaną (za pieniądze z kosmosu?) drogą. No i mam rozumieć, że jeśli kiedyś w innym rejonie Polski będą eksploatowane wysoko dochodowe złoża, to będziesz przeciwnikiem inwestycji z tych środków w twoim mieście.

  •  

   pokaż komentarz

   @randomnick1212: Warszawa ma najwyższy produkt na mieszkańca, skoro jesteśmy jednym narodem, to powinno się blokować rozwój stolicy i wspierać rozwój innych części kraju, żeby było równo. W końcu jesteśmy jednymi Polakami.

   jednocześnie pojechać sobie w Bieszczady na urlopik wyremontowaną (za pieniądze z kosmosu?) drogą.

   @widurr: nie wpychaj mi słów i poglądów, których nie uznaję, jak na urlop to polecam Sudety

   Z resztą tak samo jak ze Śląskiem.

   No k!@$a, kasę dla górników wyczarowujecie. Na to składa się cała Polska.

   Inwestować należy w całość, a nie wybiórczo.

   No właśnie, na Dolnym Śląsku też potrzebujemy dróg, ale chyba to ludzi w Warszawie nie obchodzi.

   a jednocześnie pojechać sobie w Bieszczady na urlopik wyremontowaną (za pieniądze z kosmosu?) drogą.

   Preferuję Sudety, ale oczywiście, jak Dolny Śląsk zarobi i rozwinie się, to będziemy dopłacać więcej i będzie kasa na drogę do Bieszczad, ale póki co to nie mamy własnych dróg.

   No i mam rozumieć, że jeśli kiedyś w innym rejonie Polski będą eksploatowane wysoko dochodowe złoża, to będziesz przeciwnikiem inwestycji z tych środków w twoim mieście.

   No na pewno bym chciał, ale może najpierw kasa dla regionu, w którym odnaleziono surowiec. Gdy się rozwiną to można się dzielić.

  •  

   pokaż komentarz

   @abdullahibnalibali: No gurwa rzeczywiście, bo to wszyscy dopłacają do 4.6 miliona ludzi w samym G.Ś. którzy jedyne co robią to wpierda*ają węgiel w kopalniach za kasę reszty kraju. Chcę ci przypomnieć że dla przykładu prawie 85% transportu towarowego kolejowego jest ze Śląska (Górnego)
   Chce ci przypomnieć że Śląsk = Górny Śląsk (zachodnio-centralna część) + Dolny Śląsk więc dokonałeś swego rodzaju samozaorania.

  •  

   pokaż komentarz

   @Cody3223: o co Ci k!%?a chodzi, bo nie mogę zrozumieć?
   Szczególnie tutaj:

   Górny Śląsk (zachodnio-centralna część)

   Przecież cały Górny Śląsk to Śląsk

  •  

   pokaż komentarz

   @abdullahibnalibali:

   No k##$a, kasę dla górników wyczarowujecie. Na to składa się cała Polska.
   Hmmm.... może nie zrozumiałem, ale mógłbyś jakoś normalniej to napisać

  •  

   pokaż komentarz

   @Cody3223: Twój przedmówca napisał, jakby to Górny Śląsk wpychał kasę to biednych, a Dolny Śląsk płacił grosze.
   W tej chwili cała Polska musi pomagać górnictwu, bo zamiast zyski iść w inwestycję na Górnym Śląsku, gdzie w czasie kryzysu węglowego, ludzie mogliby znaleźć normalną pracę. To samo czeka na początku Lubin jak miedź pójdzie w dół, a później zagłębie miedziowe upadnie i będzie drugi Wałbrzych.

   Nadal jednak chciałbym wiedzieć, która część Górnego Śląska nie leży na Śląsku. Na wschodzie, Górnego Śląska leżą Katowice, a to jeszcze jest Śląsk. Później leży zagłębie, ale to nie jest ani Górny Śląsk, a tym bardziej nie jest to Śląsk. Pytam, bo mówiłeś coś o samozaoraniu...

  •  

   pokaż komentarz

   @abdullahibnalibali: Ok, przepraszam, cofam to co powiedziałem, ale jednak pamiętaj że Śląsk na Górnym Śląsku nie samym węglem żyje i jest tu prawie 4 miliony ludzi :)
   Oficjalnie Śląsk ma takie granice:

   źródło: upload.wikimedia.org

  •  

   pokaż komentarz

   @Cody3223: Wiem i cieszę się, że doszliśmy do porozumienia.

 •  

  pokaż komentarz

  Przepraszam, że pytam ale ta ziemia na której stoją kopalnie KGHM to do jakiego państwa należy? Królestwa Górnej Hegemoni Monarchistycznej czy może do Polski? Złoża surowców należą do państwa, a dokładnie do narodu, a nie do firmy, która kupiła działkę - KGHM płaci państwu polskiemu za wykorzystywanie naszych bogactw naturalnych. I tak jest niemal wszędzie na świecie np.: Arabia Saudyjska to 80-90%, Kanada 25%...wcale nie tak mało, prawda?
  Problem nie w podatku tylko w jego stawkach, o ile się nic nie zmieniło wyglądają tak przykład:

  cena miedzi 13000zł/tone = podatek 130zł
  cena miedzi 25000zł/tone = podatek 5000zł
  cena miedzi 52000zł/tone = podatek 32000zł

  Niby super, KGHM zarabia zawsze mniej więcej tyle samo - natomiast zyski ze wzrosty cen surowców trafiają w całości do budżetu. I wilk syty i owca cała...no niezupełnie. Firmy surowcowe w okresach wzrosty cen "odbijają się" od dna, gromadzą kapitał, inwestują. W Polsce jest inaczej w czasie hossy surowcowej KGHM względnie gwałtownie "biednieje" w porównaniu z międzynarodową konkurencją.
  I to trzeba by zmienić, niestety ten rząd nie zrobi tego dobrze - obym się mylił.

  A tak poza tym to z was są niezłe chorągiewki - nie pamiętacie już jak się burzyliście, że gaz łupkowy za darmo rozdajo, nasze skarby narodowe kradno, złodzieje! Ehh jak dzieci, jak dzieci:)

 •  

  pokaż komentarz

  która powinna mieć środki na inwestycje.
  Na ręce mi kaktus wyrośnie jak te środki pójdą głównie na inwestycje, będzie tak samo jak było w górnictwie węgla kamiennego - był lata prosperity, ceny węgla szybowały na światowych rynkach, to zaraz podniosły się głosy związków zawodowych że nie jest uczciwe że kopalnie zarabiają a oni nic z tego nie mają (oprócz obowiązkowych 13, 14 i innych dodatków, gdy w prywatnych firmach premia roczna/świąteczna jest wypłacana tylko w przypadku dobrego wyniku finansowego). No i się zaczęło, podwyżki, zatrudnianie młodych, itd.
  Chińska gospodarka zwolniła a do tego zaczęła się przestawiać na energetykę odnawialną, ceny spadły zaczął się płacz bo okazało się że zamiast inwestycji i wzrostu produktywności (mierzonego ilością węgla przypadającą na górnika - czyli z wyłączeniem pracowników biurowych, czy zarządu) był spadek efektywności.

  I tak samo będzie w KGHM gdzie średnia pensja jest dwa razy wyższa niż w gospodarce krajowej, tak dobrze czytacie 2 razy więcej niż zawyżona średnia krajowa. Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego dochód z nieodnawialnych zasobów Polski ma być przeżerany przez świetnie opłacanych górników którzy oczywiście pobierają dodatkowo zbyt duże emerytury (około dwukrotnie przewyższające ich składki)?

  •  

   pokaż komentarz

   @megawatt: Na wykopie obok jest płacz i ból dupy, że biedne sprzątaczki w innym państwowym kołchozie straciły etaty za 1400... tu masz plusy bo gadasz, że ktoś inny zarabia powyżej stawek rynkowych.

   Więc wypadałoby się zdecydować, czy przeżeranie wspólnego majątku jest fajne czy jednak nie jest.

   A dlaczego tak jest? Niestety dlatego, że Polacy są idiotami. Poczytają sobie o KGHM i myślą, że socjalizm to taki system, gdzie każdy kradnie. Kradnie to relatywnie garstka, za to prawie każdy jest okradany po to, żeby tej garstce sypać do żłoba...

  •  

   pokaż komentarz

   @megawatt: Może nie zauważyłeś ale KGHM wykorzystał pieniądze m.in. na kupno kopalni m.in. w Kanadzie. A jak dobrze płaci to dobrze tylko, żeby płacił tym co trzeba.

  •  

   pokaż komentarz

   @megawatt: Jeśli nie zmienią prezesa to zapewne pójdzie na inwestycje. Akurat władze KGHMu są bardzo rozsądnei patrzą przyszłościowo. Obecnie są w trakcie opracowywania projektu inteligentnej kopalni, by górników robotami zastąpić. Oficjalnie dla ich bezpieczeństwa, nieoficjalnie wiadomo, że chodzi o cięcia w kosztach płac ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  czekam na ból dupy i wypociny kogoś czemu to jest złe i czemu pis też popełnia błąd gdy znosi podatki ( ͡° ʖ̯ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora