•  

  pokaż komentarz

  I bardzo dobrze że więcej... mam nadzieję że tegoroczny WOŚP przeskoczy kolejny rekord, a za rok szlachetbna paczka ich a potem oni paczkę .... itd. niech ludzie się dzielą z najbardziej potrzebującymi w każdy z możliwych sposobów i dają i na paczkę i na wośpa .... bo ludzie z natury są dobrzy i życzliwi ... a kłótnie i pyskówki zostawmy politykom.

  •  

   pokaż komentarz

   @perlikont: Ludzie powinni walczyć o równe i uczciwe warunki do pracy i własnego rozwoju. Był artykuł, poszukaj jak dyrektor w Strzelcach Opolskich sprzątaczki, które zarabiały 1400 zł do rączki chciał przenieść na śmieciówkę, gdzie zarobiłyby 800 zł. Tymczasem on minimalnej nie zarabia, rada nadzorcza też jest kilkuosobowa. Jednocześnie kasa lekką ręką idzie na głupoty. Takie rzeczy powinno się piętnować.
   WOSP myślisz, że za darmo się organizuje? Służby mundurowe, koszt wynajęcia obiektów i inne koszty to będzie więcej niż śmieszna kasa, którą zbierają. Zbierają miliony, ale to i tak grosze, bo dużo kosztuje organizacja za co płacą miasta i gminy, czyli ludzie. Obywatele powinni pilnować i walczyć o racjonalne wydawanie pieniędzy, a nie o jakieś lewackie akcje. Powinni walczyć o pracę i rozwój, a nie o jałmużnę.

  •  

   pokaż komentarz

   @dociekliwyobserwator: A czy Ty myślisz że w Carritas wszyscy pracują za darmo, że budynki,. transport, produkcja świec etc. to wszystko za darmo? To samo ze szlachetną paczką - każda akcja zawsze niesie za sobą jakieś koszty - niezależnie czy ona jest lewacka czy prawacka.
   Masz rację że zdarzają się np. nieuczciwi pracodawcy czy burmistrzowie albo po prostu egoistyczni, ale to nie ma nic wspólnego ze Szlachetną Paczką, Caritasem, Polską Akcją Humanitarną czy Orkiestrą. Ja tam się cieszę że ludzie mają serca i chcą sobie nawzajem pomagać - ja bym tylko się cieszył żeby państwo w tym nie przeszkadzało i nie zabierało nam aż tyle w bezsensownych podatkach. Dajcie mi święty spokój i nie zabierajcie mi pieniędzy a ja sobie poradzę bez tych waszych 500pln na dziecko czy innych bezsensownych wynalazków.

  •  

   pokaż komentarz

   @perlikont: i zamiast ludzie się bogacić przez niższe podatki i tańsze produkty będziemy finansować służbę zdrowia z PODATKU WOŚP i odwiedzać ludzi ze Szlachetną, co powinno robić się bez akcji tylko znając biednych sąsiadów pomagać po prostu.

  •  

   pokaż komentarz

   a kłótnie i pyskówki zostawmy politykom.

   @perlikont: Nie da się :(

  •  

   pokaż komentarz

   @MEGATOMEK: Masz rację ... dajcie nam - drodzy politycy - spokój, nie zabierajcie nam tyle w bezsensownych podatkach a my już sobie poradzimy i sami wybierzemy czy chcemy zrobić paczkę sąsiadowi czy przez ręce Szlachetnej, czy chcemy zapłacić prywatnie za jakieś badanie czy zabieg czy wrzucić coś do puszki na WOŚP żeby kupili taką czy inną maszynę która takie badanie wykonuj do szpitala państwowego. Oczywiście upraszczam, ale to co próbuję powiedzieć to to żeby politycy nie wpieprzali się w moje życie i życie instytucji charytatywnych - państwo to ma pilnować żeby ta czy inna organizacja naprawdę robiła to co mówi - czyli pomagała ludziom, a nie mówić mi co ile i komu mam wrzucić do puszki.

  •  

   pokaż komentarz

   @WolverinePL: No więc może przynajmniej chwilę przed świętami się powstrzymajmy przed pyskówkami bo całkiem nieźle za nas sobie z pyskowaniem i kłótnią radzą w ostatnich dniach w sejmie i senacie.

  •  

   pokaż komentarz

   Zbierają miliony, ale to i tak grosze, bo dużo kosztuje organizacja za co płacą miasta i gminy, czyli ludzie.
   @dociekliwyobserwator: Policz ile miasta i gminy płacą za organizację rozmaitych festynów czy wydarzeń kulturalnych. Bo tym własnie jest dla nich WOŚP - festynem dla mieszkańców. Więc traktowanie tego jako kosztu WOŚP jest totalnym nieporozumieniem. Policz jakie są koszty obsługi przez policję wieców, manifestacji czy choćby masy krytycznej albo procesji. Te koszty też doliczysz do WOŚP?

  •  
   r.....h

   +20

   pokaż komentarz

   @perlikont: Wyjąłeś mnie to z głowy... Super, że taka fajna rywalizacja jest na "dobroczynienie".
   A k$!@om i prowokatorom małych wojenek mówmy stanowcze "ch%? wam w dupę".
   Szukają tylko powodu do kłótni i udowodnienia swoich "najmojszych" racji.

  •  

   pokaż komentarz

   @perlikont: Nie ma szans - WOŚP bez mediów nie istnieje. A te są coraz mocniej sceptyczne po wyrokach skazujących J. Owsiaka. Zresztą - rekordy i tak są sztuczne nadymane, bo jak się odejmie bezpłatny czas antenowy (który można wykorzystać także na reklamy), koszty koncertów, prądu, sprzątania, wody, zabezpieczenia policji, straży i pogotowia, wszelkie inne koszty ponoszone przez samorządy, to jest szansa, że się okaże, że WOŚP przynosi straty.

  •  

   pokaż komentarz

   @dociekliwyobserwator: szczerze mówiąc, to mnie, jako obywatela i mieszkańca, wali ile zarabiają sprzątaczki, poważnie. nie dlatego, że nie mam w sobie empatii. chciałbym, żeby każdy zarabiał na tyle dobrze, żeby mógł żyć godnie, ale to nie wpłynie bezpośrednio na mój komfort życia w mieście. zaś do rzeczy, które wpłyną, to WOŚP się akurat zalicza. dorastałem w małym mieście, gdzie przez wiele lat nic się nie działo, bo starzy wybierali (i wciąż wybierają) na stołek budynia, który jedyne, co robił, to dłubał w nosie i drapał po dupie. gdyby miał jeden zwój mózgowy mniej, to robiłby to w odwrotnej kolejności. jest za głupi, żeby kraść, to co dopiero mówić o organizacji imprez dla mieszkańców. coroczny finał WOŚP zawsze był jednym z takich wydarzeń, gdzie młodzi szli tłumnie, bo coś się wreszcie w mieście fajnego działo.

   teraz nie mam czasu zap!%?%#%ać na takie festyny, ale bardzo miło wspominam i organizację, i atmosferę. dlatego z całym szacunkiem dla biednych sprzątaczek, ale dla mnie wycieranie sobie mordy ich c$%??wymi płacami w celu udupienia jednej z najbardziej pozytywnych akcji charytatywnych w tym kraju*, jest dla mnie nie do przyjęcia. jeżeli urząd miasta przep!%?%#%a hajs na głupoty, to najpierw niech wpadnie kontrola i wykaże rzetelnie co się nie zgadza, bo podejście na zasadzie "ok mamy mało kasy, więc ujebiemy w tym roku owsiaka" najbardziej dotknie mieszkańców, a nie magistrat. zwłaszcza, że masa usług jest oferowana owsiakowi w formie darowizny lub za symboliczne kwoty.

   pokaż spoiler * zdaję sobie sprawę z tego, że wokół owsiaka narosły pewne, według mnie totalnie z dupy, kontrowersje, ale nie można zaprzeczyć faktowi, że tego dnia jednak wielu Polaków przestaje na chwilę myśleć wyłącznie o sobie. i to jest ten pozytywny efekt owsiaka, który doceniam najbardziej

  •  

   pokaż komentarz

   "bo ludzie z natury są dobrzy i życzliwi ... a kłótnie i pyskówki zostawmy politykom" oj widzę życie jeszcze nie zweryfikowalo twojego myślenia. obyś nie załamał się jak odkryjesz prawdziwa naturę człowieka. większość będzie się biła za kapcie w lidlu na przecenienia, w dupie mając kogo podepcza
   @perlikont:

  •  

   pokaż komentarz

   @lirycznywujek: mam nadzieję,że będzie mu się chciało i ścianie cię cywilne za to.

  •  

   pokaż komentarz

   @bigdabro: Kilka lat już na tym świecie spędziłem - powiem tylko tyle że kolejki za cukrem przed świętami nie są mi obce - i nie mogę się z Tobą zgodzić. Oczywiście na świecie jest wiele jadu, nienawiści i złości, ale życie jest zbyt skomplikowane, niesprawiedliwe i ciężkie aby jeszcze marnować je na zaciśnięte pięści, zaciśnięte zęby i oczy nabiegłe krwią ze złości - i bez tego jest ciężko. Dlatego też - szczególnie teraz przed świętami - życzę wszystkim aby się częściej uśmiechali - szczególnie do tych z zaciśniętymi pięściami - i otaczali się również uśmiechniętymi i życzliwymi ludźmi.

  •  

   pokaż komentarz

   @bigdabro: OJ ŻYCIE NIE ZWERYFIKOWAŁO, ja p@##$!?ę. pesymizm nie daje ci monopolu na prawdę ani tym bardziej jakiegokolwiek doświadczenia, żeby tak arbitralnie strugać wiejskiego filozofa. są akcje, że ludzie czasem o całkiem odmiennych poglądach potrafią się połączyć w jakiejś wspólnej sprawie. ty widzisz tylko tych januszy, co ci biedronkowe kapcie zębami będą z ręki wyrywać.

  •  

   pokaż komentarz

   @perlikont: ja nie mam z tym problemu, uodporniem się na takich ludzi co nie zmienia faktu, że ludzie nie prowadzeni przez autorytety, wyższe idee czy moralność, zmieniają się w potwory. człowiek musi sie starac żeby być dobrym, jeżeli tego nie robi wychodza chodzą z niego demony- z większością tak się dzieje. dlatego potrzebują boga, czy wodzą który ich poprowadzi...

  •  

   pokaż komentarz

   @paziu: w większości są to akcje piarowe, człowiek chce być w wspólnocie która jest taka zajefajny lajkuje jakieś gówna itd. a jak bezdomnego spotka to każe mu sp!!?@@%ac bo śmierdzi. modne jest pomaganie ale tylko wtedy jak kurna inni widzą dla podziwu.

  •  

   pokaż komentarz

   @bigdabro: nie znam wszystkich Polaków, ale na własnym przykładzie - bezdomnemu, od którego wali wódą każę sp@@%!%$ać, bo żarcie i ciuchy dostanie od (zaskoczenie) organizacji charytatywnych, tylko musi spełnić jeden warunek - być trzeźwy. na palcach jednej ręki policzę przypadki, gdy bezdomny był faktycznie ogarnięty - za każdym razem pomogłem.

  •  

   pokaż komentarz

   @lirycznywujek: to co napisalres o Owsiaku wypelnia znamiona przestepstwa z art. 216 KK i mozna za to pojsc do pierdla na rok czasu. Nie usuwaj konta. Administracja zrobi to za ciebie.

  •  

   pokaż komentarz

   wyrokach skazujących J. Owsiaka
   @KsiadzRobak1990: to jakaś nowość, podzielisz się tą rewelacją? Tylko konkretny wyrok, a nie jakieś jedna baba drugiej babie.

  •  

   pokaż komentarz

   @KsiadzRobak1990: W przypadku paczki to samo. czas antenowy, wolontaiusze, spam po firmacgh... Wazne, ze cel dobry. Zebyt tylko poem sie nie okazalo, ze patologia paczki przepija.

  •  
   k.................p

   -5

   pokaż komentarz

   @biwalencik: Kiedys spotkałem Owsiaka na pogrzebie jakiejś sławnej osoby. Podochodze do niego i mowie czesc Owsiak ty sk#?%ysynu. A on tylko Elo i odwraca głowe. Sprzedałem mu blache w potylicie i mowie sluchaj mnie bo ci nie dam kasy na ziarno dla kur. Jurek cos tupnał, cos mruknał ale mowi dobra słucham ciebie cierpliwie, co masz mi do powiedzenia. Czemu sprzedawales uran czeczenom? Jerzy Owsiak powiedział do mnie - ty k#?%a goju i przykleił mi serduszko do czoła. Potem uciekł do lasu.

  •  

   pokaż komentarz

   @rineo: chodzi o wyrok sądu w Złotoryi, który publikował jakoś rok temu Piotr Wielgucki, przeciw któremu Owsiak toczył proces i przegrał - w I instancji zdaje się przegrał wszystko - czyli inaczej mówiąc w trójkącie WOŚP->Złoty Melon->Mrówka cała (czy jakoś tak - do sprawdzenia) są przepływy pieniędzy i pomimo zaprzeczeń Owsiaka pieniądze wpływają do niego oraz druga część wyroku, gdzie sąd nie doszukał się możliwości ukarania Wielguckiego za obraźliwe stwierdzenia (bo Owsiak użył obrazy wzajemnej); a potem przegrał w II instancji w Legnicy, gdzie sąd co prawda ukarał Wielguckiego za obraźliwe stwierdzenia, jednak podtrzymał ustalenia sądu I instancji co do przepływów finansowych, które de facto pozostają w rodzinie Owsiaka. Ja dokładnie nie pamiętam sprawy. Wpisz w google "Matka Kurka i WOŚP" - tam będzie więcej, z dokumentacją (na tyle na ile się da, bo Owsiak nie dostarczył do sądu dokumentacji księgowej pomimo nakazu sądowego).

  •  

   pokaż komentarz

   @paziu: jak pomogłeś? a czekaj dałeś kasę lub coś do jedzenia....jak to zmieniło jego sytuację? Przez chwilę nie był głodny i poczułeś się dobrze, ale czy na prawdę obchodzi cię jego los? Czy jak kupujesz nową kurtkę na zimę to myślisz o potrzebujących, którym ta kurtka by się bardziej przydała? Jest garstka ludzi wrażliwych, empatycznych i mądrych, ale większość nie odda ci portfela jak ci wypadnie na ulicy. Sam zawsze oddawałem, jak kasjerka wydała mi za dużo, ale jestem wyjątkiem w tej kwestii. Jeśli "oddasz" się ludziom to zrobią z ciebie dziwkę. Życie to walka o dobry byt, niestety większość myśli, że jak tobie zaszkodzi to im będzie lepiej... może i pesymistyczne i smutne, ale z moich obserwacji człowieka właśnie takie wnioski wychodzą.

  •  

   pokaż komentarz

   @bigdabro: a ty co, matka teresa, że teraz będziesz osądzać czy ktoś pomógł i na ile powinien był pomóc?

  •  

   pokaż komentarz

   @MEGATOMEK: "PODATKU" heh, najpierw poznajemy znaczenie słów, których używamy a potem dopiero z nich korzystamy.

  •  

   pokaż komentarz

   @biwalencik: uuuuu czyzbys konczyl PRAWO? ( ͡° ͜ʖ ͡°) uwazaj zeby cie nie spotkalo przypadkiem nieszczescie lewaku ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @KsiadzRobak1990: tak jak myślałem, skończy się na powtarzaniu fantazji skazanego prawomocnym wyrokiem przestępcy...

   wyrok sądu w Złotoryi
   Wyrok skazujący Piotra Wielguckiego, a nie Owsiaka.

   Owsiak toczył proces i przegrał
   Tak przegrał, że aż obie instancje skazały oskarżonego (dziś już przestępcę) Piotra Wielguckiego?

   w trójkącie WOŚP->Złoty Melon->Mrówka cała (czy jakoś tak - do sprawdzenia) są przepływy pieniędzy
   Co nie jest żadną tajemnicą i nie było przed procesem, a co gorsza Sąd uzasadniając prawomocny wyrok stwierdził: w trakcie składania zeznań świadkowie - w tym zwłaszcza Jerzy Owsiak i Jan Mroczkowski - racjonalnie i przekonująco wykazali jakie były okoliczności powołania spółki Złoty Melon oraz z jakich powodów i na jakich podstawach Fundacja zawierała kontrakty ze spółką Mrówka Cała.

   pomimo zaprzeczeń Owsiaka
   To ciekawe, że wiesz lepiej od sądu kto czemu zaprzeczał: w niniejszej sprawie prawdziwości wspomnianych faktów nikt nie kwestionował. Wręcz przeciwnie, oskarżyciele prywatni w oparciu o przedstawiane dowody, w tym zwłaszcza zeznania świadków J. M., J. O. i D. P. wskazywali na przyczyny, dla których powołano do życia spółkę (...) oraz tłumaczyli, czym kierowała się Fundacja (...) i spółka (...) zawierając transakcje handlowe i korzystając z usług firmy (...).

   Poza sporem było również, że nie wszystkie środki pozyskiwane przez Fundację (...) przeznaczano na wydatki związane z ochroną zdrowia, a wynikało to m.in. z konieczności zakupu i utrzymania siedziby Fundacji, organizacji imprezy pod nazwą P. W., czy też ponoszenia kosztów związanych z bieżącym funkcjonowaniem i realizacją celów statutowych Fundacji. Nie było również sporu co do tego, że firma (...) stanowiła jednoosobowy podmiot gospodarczy należący do L. O..

   druga część wyroku, gdzie sąd nie doszukał się możliwości ukarania Wielguckiego za obraźliwe stwierdzenia
   Tak się nie dopatrzył, że aż go skazał? To ciekawe.

   przegrał w II instancji w Legnicy, gdzie sąd co prawda ukarał Wielguckiego za obraźliwe stwierdzenia, jednak podtrzymał ustalenia sądu I instancji co do przepływów finansowych
   Strasznie ciekawe rzeczy opowiadasz, aż szkoda że to bzdury. Oddajmy głos sędziemu: w wypowiedziach oskarżonego, co słusznie zauważył Sąd Rejonowy, nie ma natomiast zarzutu dokonania przez J. O. kradzieży lub przywłaszczenia pieniędzy należących do Fundacji (...). Taki zarzut, w świetle zebranego w sprawie materiału dowodowego byłby całkowicie bezpodstawny.

   Co więcej: apelujący słusznie podnosi, że w trakcie procesu wykazano, iż w chwili przystąpienia do pisania poszczególnych tekstów, oskarżony nie dysponował informacjami o rzeczywistym charakterze i skali transakcji prowadzonych pomiędzy Fundacją (...), spółką (...) i firmą (...). Oskarżony przyznał ten fakt

   Owsiak nie dostarczył do sądu dokumentacji księgowej pomimo nakazu sądowego
   Ponownie Sąd - w uzasadnieniu prawomocnego wyroku - wyraził inne zdanie: działania podejmowane w toku procesu zarówno przez oskarżonego, jak i sąd pierwszej instancji, zmierzające do pozyskania pełnej dokumentacji finansowej Fundacji (...) i spółki (...), uznać trzeba za bezprzedmiotowe. Słusznie zatem Fundacja (...) odmówiła dostarczania dalszych dokumentów, o które zwracał się Sąd Rejonowy. Ich badanie nie miało bowiem znaczenia dla rozstrzygnięcia sprawy

   Ja dokładnie nie pamiętam sprawy
   W ogóle jej nie "pamiętasz", powtarzasz tylko to co przeczytałeś u skazanego prawomocnym wyrokiem przestępcy.

   Wpisz w google "Matka Kurka i WOŚP"
   Po pierwsze: nie muszę, bo byłem na wszystkich rozprawach oprócz pierwszej, wysłuchałem wszystkich zeznań i obu wyroków. Po drugie: co mnie obchodzą rewelacje jakiegoś skazanego blogera, skoro można sobie poczytać treść prawomocnego wyroku wraz z uzasadnieniem, do czego gorąco Cię zachęcam: dowiesz się w jakim zakresie skazany bloger pisał o faktach, dlaczego sąd oddalił część zarzutów oraz - być może najważniejsze - dowiesz się czego tak właściwie dotyczył proces.

   Na koniec wisienka: "zdaniem Sądu Sąd pierwszej instancji trafnie przyjął, że wypowiedzi zawarte w artykułach oskarżonego nie są twierdzeniami o faktach, lecz stanowią jedynie dokonaną przez niego ocenę Fundacji WOŚP oraz spółek Złoty Melon i Mrówka Cała."

  •  

   pokaż komentarz

   @rineo: Nieźle go zaorałeś. Ale tak to już jest z prawakami....

  •  

   pokaż komentarz

   @EliG: nie ja, Sędzia. Ten wyrok jest samoorający, wystarczy go cytować/linkować.

  •  

   pokaż komentarz

   @KsiadzRobak1990: ale bredzisz. uczestnicze od kilku lat w obu akcjach. popieram i paczke i owsiaka ale poza kwotami licza sie tez ludzkie emocje w czasie zbiorki i zaangazowanie duzej ilosci ludzi. dzien kiedy gra orkiestra to jeden z nielicznych kiedy czuc na ulicach ze ludzie chca zrobic cos razem. niezaleznie od swiatopogladu. to jest wartosc ktorej nie da sie kupic. szkoda ze tego nie czujesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @perlikont: Tyle lewackich słów, a tyle plusów na prawicowym portaliku, hipokryzja wypoku level master.

  •  

   pokaż komentarz

   @perlikont: kiedyś z czerwonego krzyza zbierali pod kosciolem na remont spalonego mieszkania mojej sąsiadki. Wielka tragedia, w której straciła pół rodziny i WsYstko co miała. Otrzymała 1/4 tego co zebrali.. bo podatki, i inne daniny ( koszty czerwonego krzyża? ).
   Wole juz szlachetna paczkę..

  •  

   pokaż komentarz

   @rineo: przeczytałem "treść orzeczenia" - nadal widzę tam, że Wielgucki został uznany winnym zniewagi, ale sąd odstąpił od wyznaczenia kary ze względu na obrazę wzajemną. A w orzeczeniu napisano:
   Tak więc Sąd Rejonowy prawidłowo uznał, że w swoich tekstach oskarżony wskazał następujące fakty istotne z punktu widzenia zarzutów postawionych w prywatnym akcie oskarżenia:

   1. Pomiędzy Fundacją (...) ( (...)), a spółką (...) oraz firmą (...) miały miejsce transakcje handlowe i wynikające z nich rozliczenia finansowe,

   2. Firma (...) była jednoosobowym podmiotem gospodarczym należącym do L. O.,

   3. Występowała różnica pomiędzy sumą dochodów pozyskiwanych przez Fundację (...), a sumą wydatków poniesionych przez Fundację na szeroko rozumianą ochronę zdrowia.

   Pewnie myślisz, że tym potokiem mnie zagniesz i że nie będę analizował tego orzeczenia. Jak pisałem - ja mam gdzieś te wszystkie kwestie i naprawdę mam zero emocji gdy czytam argumenty obu stron. Skoro - jak piszesz - byłeś na wszystkich rozprawach, to mogę podejrzewać, że jesteś jedną ze stron albo bardzo jej blisko, więc chłodno oceniając - nie możesz być obiektywny. Podejrzewam, że cały powyższy tekst jest kopiuj-wklej i był przygotowany dużo wcześniej. Zgaduję też, że fragmenty są dobrane tak, by bronić tylko 1 strony nie pokazując całości.

  •  

   pokaż komentarz

   sąd odstąpił od wyznaczenia kary ze względu na obrazę wzajemną
   @KsiadzRobak1990: czemu powołujesz się na nieprawomocny wyrok, skoro prawomocny stwierdza słusznie również podnosi apelujący, że Sąd Rejonowy dopuścił się błędu w ustaleniach faktycznych przyjmując, że J. O. odpowiedział zniewagą wzajemną wobec oskarżonego.

   w swoich tekstach oskarżony wskazał następujące fakty
   No tak, sam Cię zachęcałem do dowiedzenia się w jakim zakresie oskarżony pisał o faktach. Owe trzy punkty były, jak stwierdził Sędzia, jedynymi twierdzeniami o faktach w publikacjach oskarżonego, a co gorsza w niniejszej sprawie prawdziwości wspomnianych faktów nikt nie kwestionował.

   Pewnie myślisz, że tym potokiem mnie zagniesz i że nie będę analizował tego orzeczenia.
   Wręcz przeciwnie: chcę abyś ten wyrok dokładnie przeczytał i przyjął jego postanowienia za fakt. A fakt jest taki, że:

   1. Sąd trafnie przyjął, że wypowiedzi zawarte w artykułach oskarżonego nie są twierdzeniami o faktach
   2. w zakresie samych przepływów finansowych stwierdzono, iż Jerzy Owsiak i Jan Mroczkowski - racjonalnie i przekonująco wykazali jakie były okoliczności powołania spółki Złoty Melon oraz z jakich powodów i na jakich podstawach Fundacja zawierała kontrakty ze spółką Mrówka Cała
   3. przedmiotem procesu nie było badanie finansów fundacji, stąd działania podejmowane w toku procesu zarówno przez oskarżonego, jak i sąd pierwszej instancji, zmierzające do pozyskania pełnej dokumentacji finansowej Fundacji (...) i spółki (...), uznać trzeba za bezprzedmiotowe, a ponadto należy podkreślić, że nie jest rolą sądu orzekającego w niniejszej sprawie dokonywanie oceny działalności Fundacji.
   4. natomiast oskarżony został oczyszczony z zarzutu zniesławienia ponieważ przysługująca każdemu obywatelowi z mocy Konstytucji wolność słowa i wolność wyrażania poglądów daje prawo do formułowania także ocen krytycznych, zwłaszcza gdy są one kierowane pod adresem podmiotów dysponujących środkami publicznymi. I nawet jeśli z obiektywnego punktu widzenia oceny takie okazałyby się niesprawiedliwe, to jako pozostające poza sferą pomówień, nie mogą wyczerpywać ustawowych znamion występku z art. 212 k.k.
   5. i wreszcie w wypowiedziach oskarżonego, co słusznie zauważył Sąd Rejonowy, nie ma natomiast zarzutu dokonania przez J. O. kradzieży lub przywłaszczenia pieniędzy należących do Fundacji (...). Taki zarzut, w świetle zebranego w sprawie materiału dowodowego byłby całkowicie bezpodstawny. Sam oskarżony w swoich wyjaśnieniach wyraźnie zresztą przyznał, że nigdy nie miał zamiaru, ani faktycznych podstaw do stawiania podobnej tezy.
   6. Sąd powiedział też parę słów o rzeczywistym celu publikacji skazanego nagromadzenie, konsekwentna powtarzalność i kontekst inwektyw skierowanych pod adresem J. O. pokazuje, że podstawowym celem oskarżonego było znieważenie osoby oskarżyciela prywatnego

   Takie są fakty, wyrażone w prawomocnym wyroku - nie w nieprawomocnym, nie w poście na forum, nie w "nieobiektywnej" relacji i nie w blogowym wpisie. Wymyślanie rzeczy, których w tym wyroku nie ma jest wybitnie odległe od "chłodnej analizy" której ponoć dokonujesz.

   Jak pisałem - ja mam gdzieś te wszystkie kwestie
   Rozumiem, w takim razie nie opowiadaj bzdur.

   nie możesz być obiektywny
   Jasne, dlatego nie dyskutuję swoimi przemyśleniami tylko cytuję obiektywnego Sędziego. Poza tym "obiektywność" samego skazanego prawomocnym wyrokiem przestępcy nie przeszkadzała Ci w powoływaniu się na jego komentarze. Powtórzę: nie nagrania rozprawy, nie pełny tekst orzeczenia, tylko komentarze.

   cały powyższy tekst jest kopiuj-wklej i był przygotowany dużo wcześniej.
   Przygotowałem wcześniej tekst odnoszący się do Twojej wypowiedzi? Zdolności profetycznych nie mam, przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo. A poważniej: co to za problem przekopiować parę akapitów z orzeczenia, które się już parę razy czytało?

  •  

   pokaż komentarz

   @perlikont: Caritas teraz będzie osiedlał imigrantów. Swojego grosza im nie dorzucę.

  •  

   pokaż komentarz

   Ponownie Sąd - w uzasadnieniu prawomocnego wyroku (...) Słusznie zatem Fundacja (...) odmówiła dostarczania dalszych dokumentów, o które zwracał się Sąd Rejonowy.

   Po tym powinno rozpocząć się postępowanie dyscyplinarne wobec sędziego. Tym fragmentem sędzia przyczynia się do niszczenia powagi sądów. To sąd ma decydować jakie dowody dopuszcza a świadkowie powinni karnie stawiać się na wezwanie sądów i dostarczać dokumenty o jakie zwraca się sąd.
   Strona czy ktokolwiek kto olewa zarządzenia i postanowienia sądu powinien być jakoś karany (grzywna) a nie chwalony przez sąd wyższej instancji.

  •  

   pokaż komentarz

   @rmrmg: oskarżyciel ma prawo odmówić (co potwierdził również Sąd I instancji w reakcji na odmowę) zaś druga instancja przyznała, że odmowa była zasadna.

   Sądy działają w granicach prawa, a sędziowie bynajmniej nie mają władzy absolutnej.

  •  

   pokaż komentarz

   oskarżyciel ma prawo odmówić

   Nie jestem karnistą ale z pobieżnej lektury KPK: Odmowa składania wyjaśnień to art. 182 do 186. Generalnie tyczy się to rodziny albo gdy odpowiedz naraża na odpowiedzialność karną. Nie chce mi się, przeglądać orzecznictwo do tych przepisów.
   Ei incumbit probatio qui dicit, non qui negat

   Sądy działają w granicach prawa, a sędziowie bynajmniej nie mają władzy absolutnej.

   @rineo: A ktoś zarzucał przekroczenie uprawnień sędziemu z pierwszej instancji? Jakie przepisy złamał?

  •  

   pokaż komentarz

   Nie jestem karnistą
   Polecam zatem zapytać karnisty przed opowiadaniem bzdur w internetach.

   Odmowa składania wyjaśnień
   Wyjaśnień nikt nie odmawiał, wręcz przeciwnie: sędzia nakazał albo udostępnienie dokumentów albo wyjaśnienie przyczyn odmowy. Oskarżenie zdecydowało się na drugą opcję, miało do tego prawo, a druga instancja uznała zasadność odmowy.

   Ei incumbit probatio qui dicit, non qui negat
   Zgoda, przy czym druga instancja - uzasadniając zasadność odmowy - wskazała, iż badanie tych konkretnych dokumentów było bezprzedmiotowe, jako wykraczające poza zakres procesu.

   ktoś zarzucał przekroczenie uprawnień sędziemu z pierwszej instancji?
   Nie, czemu? Odnosiłem się do Twoich rozważań co powinni robić świadkowie i strony na żądanie sędziego: sędzia nie ma władzy absolutnej, można mu odmówić, aczkolwiek odmowa może mieć wpływ na wyrok. W omawianej sprawie miała w pierwszej instancji, jednak druga przychyliła się do skargi oskarżenia

   Przykładowo kilka tygodni temu jeden człowiek w todze (na "sędziego" nie zasługuje) domagał się od podsądnej zaświadczenia od proboszcza o uczęszczaniu do kościoła - chyba nie powiesz, że takie żądanie trzeba wypełnić.

  •  

   pokaż komentarz

   @paziu: Ty w dupie masz sprzątaczki ok. Ale ktoś za fanaberie typu WOŚP musi zapłacić. Nie ma darmowych zup. Koszt tego festynu może być w takich małych miasteczkach większy niż zyski.

  •  

   pokaż komentarz

   @rajwyk: Bez mediów i wsparcia instytucji państwowych cała ta zabawa socjalistyczna nie wypali.

  •  

   pokaż komentarz

   @dociekliwyobserwator:

   Ale ktoś za fanaberie typu WOŚP musi zapłacić
   tak samo jak ja płacę za fanaberie w postaci religii w szkołach i kapelanów w mundurówkach, ale jakoś nie bóldupię o tym wszędzie dookoła. jestem w stanie przyjąć do wiadomości, że innemu Polakowi o całkiem odmiennych poglądach może akurat na ww. sprawach zależeć - ok, takie uroki życia w społeczeństwie.

  •  

   pokaż komentarz

   @paziu: Do Kościoła chodzić nie musisz. WOSP to fanaberia za, którą ty i ja płacisz. Jak by ludzie WYMAGALI od państwa dobrej opieki medycznej to ten cyrk nie byłby potrzebny. Ludzie nie wymagają to i kapelani też się uchowują.

  •  

   pokaż komentarz

   @dociekliwyobserwator: ty też nie musisz iść na festyn WOŚP, a za religię w szkołach ty i ja i tak płacimy. co do tego wymagania od państwa dobrej opieki medycznej, cóż, to za szeroki temat, ale samo wymaganie od państwa czegoś i liczenie na to, że przeszkody w tajemniczy sposób znikną, to raczej myślenie życzeniowe.

  •  

   pokaż komentarz

   @rineo: myślę, że raczej żaden z nas nie przekona drugiego - zresztą, nie miałem takiej intencji; kiedyś jeszcze, na spokojnie przeczytam to po raz kolejny, bo ztcw. to sprawa nadal jest rozwojowa, bo wyrok II instancji też nie jest ostateczny; nie wiem czy dobrze kojarzę, ale właśnie clue sprawy było to, że Owsiak bardzo dobrze zarabia na całym przedsięwzięciu i były pokazane dokumenty, miesięczne przelewy na kwoty kilkunastu tyś. zł, także dla jego żony i córki - to wszystko były dokumenty wyciągnięte przez Wielguckiego; natomiast Owsiak podobno wielokrotnie zaprzeczał, że ma cokolwiek z WOŚP - pewnie to i prawda, bo wszystko ciągnie właśnie ze spółek-córek - tak się to przecież robi w wielkim biznesie; ja bym sobie życzył żeby wszelkie fundacje nie były potrzebne, w takim sensie, że każdego stać na normalne życie; z drugiej strony patrząc to skoro budżet NFZ wynosi 70 miliardów a przeznaczone przez WOŚP środki to 37 milionów - czyli pół promila!!!, to powszechnie widoczne stwierdzenia że "bez WOŚP nie byłoby polskiej służby zdrowia" są pozbawione rozsądku; ja strasznie nie lubię binarnego traktowanie spraw a widzę, że jedna strona z klapkami na oczach broni sprawy a druga z takimi samymi na nią narzeka; a z fanatykiem nie ma dyskusji o czym przekonałem się wiele razy
   PS. dzięki za rozmowę - mam nadzieję, że każdy z nas wyszedł z niej mądrzejszy.

  •  

   pokaż komentarz

   @perlikont: trzeba sponsorować Woodstock więc daje na WOŚP :D

  •  

   pokaż komentarz

   myślę, że raczej żaden z nas nie przekona drugiego
   @KsiadzRobak1990: tu nie ma nic do przekonywania, postanowienia wyroku są jakie są, fakty są jakie są. Albo się je akceptuje albo trzeba się samemu oszukiwać, tertium non datur.

   ztcw. to sprawa nadal jest rozwojowa, bo wyrok II instancji też nie jest ostateczny
   Źle wiesz: jest prawomocny, kasacji nie ma.

   clue sprawy było to, że Owsiak bardzo dobrze zarabia na całym przedsięwzięciu
   Więc mówisz, że clou stanowiła jawna pensja Jurka w Złotym Melonie?

   były pokazane dokumenty, miesięczne przelewy na kwoty kilkunastu tyś. zł, także dla jego żony i córki
   To strasznie ciekawe co opowiadasz, aż szkoda że to bzdura... Nie powtarzaj bezmyślnie za skazanym prawomocnym wyrokiem blogerem, tylko zajrzyj do dokumentów i sam zobacz jakie przelewy, jakie kwoty, komu, za co i czy aby na pewno wykazana kwota trafia "na konto", czy może 60% podpierniczało państwo..

   Słuchaj, ja wyznaję jedną ważną zasadę: nie udzielam się w sprawach, o których nie mam pojęcia. Irytują mnie ludzie, którzy tej zasady nie przestrzegają. Jeszcze bardziej irytują ci, którzy powtarzają zasłyszane i po stokroć przekręcone półprawdy, zwłaszcza gdy są krzywdzące (vide absurdalne twierdzenie, że w procesie przeciwko Wielguckiemu to Owsiak został skazany). Ze smutkiem muszę stwierdzić, że Ty jej nie przestrzegasz: nie zainteresowałeś się sprawą, powtarzasz za skazanym prawomocnym wyrokiem blogerem poprzękręcane bzdury i bluzgi.

   budżet NFZ wynosi 70 miliardów a przeznaczone przez WOŚP środki to 37 milionów
   Komentator, który zainteresowałby się sprawą i faktycznie jej przyjrzał wiedziałby jakie cele ma NFZ, jakie ma WOŚP i dlaczego ze względu na te różnice porównywanie ich budżetów jest zwyczajnie durne. Komentator, który nie widzi niczego złego w ich porównywaniu jest w tej kwestii ignorantem - po prostu. Jedna baba drugiej babie.

   powszechnie widoczne stwierdzenia że "bez WOŚP nie byłoby polskiej służby zdrowia"
   Nigdy nie spotkałem się z takim stwierdzeniem. Słyszałem, że bez WOŚP polska służba zdrowia byłaby gorsza i wielu ludzi straciłoby zdrowie lub życie, no ale to jest przecież fakt.

   ja strasznie nie lubię binarnego traktowanie spraw a widzę, że jedna strona z klapkami na oczach broni sprawy a druga z takimi samymi na nią narzeka
   Skoro nie lubisz binarnego traktowania spraw i klapek na oczach, to mam propozycję nie do odrzucenia: przestań opierać się na poprzekręcanych, podkoloryzowanych, a nierzadko wprost kłamliwych relacjach strony, a zapoznaj się z faktycznymi dokumentami. Klepanie zasłyszanych półprawd pozostawmy przekupom na targu, ok?

   PS. niniejszym wesołych świąt, robię sobie wolne od komputera :)

  •  

   pokaż komentarz

   ze patologia paczki przepija

   @biwalencik: Cieżko przepić np. łóżeczko.

  •  

   pokaż komentarz

   Cieżko przepić np. łóżeczko.

   @edryssc:

   źródło: youtube.com

  •  
   K..................i

   -6

   pokaż komentarz

   @KsiadzRobak1990: rineo jest fanatykiem wośp. Śledziłem w owym czasie sprawę WOŚP i Wielguckiego.
   Rineo z całymi sądami i Owsiakiem uprawiają relatywizm i prostytucję moralną.
   Mi w zupełności wystarczy to, że wośp odmówił ujawnienia faktur, co jednoznacznie wskazuje na potencjalne przekręty.
   Później była sprawa z mieszkaniem Owsiaka i jego sytuacją majątkową, gdzie starał się wykazać, że jest biedny. Zerknąłem na jakiś wywiad sprzed kilku lat, gdzie chwalił się, że córkę wysłał do USA, aby tam studiowała - wystarczy sprawdzić jakie są koszty utrzymania i studiów w USA, aby wyrobić sobie zdanie o tym co ten człowiek bredził.
   Pomijając już powyższe, dla mnie najistotniejszym jest to, aby pomoc była bezpośrednia (jak w szlachetnej paczce), a nie przez multum pośredników.
   Teraz wystarczy, aby wośp wprowadziła taką formę pomocy i już ma na powrót moje zaufanie - inaczej są zwykłymi krętaczami i żadne wyroki im nie pomogą.
   P.S.
   I nie zrażaj się minusami w dyskusji z rineo, bo do każdej takiej dyskusji jest angażowanych co najmniej 10 kont, by drugą stronę zminusować i tym samym wywrzeć odpowiednią presję na przeciwniku, zmiękczając jego poglądy.

  •  

   pokaż komentarz

   @perlikont: Stworzono państwo w którym z jednej strony firmy będące w obcych rękach, jak i osoby prywatne, okradają kraj a z drugiej strony Owsiaka z czerwoną przeszłością, którego komuna podsunęła do okrągłego stołu.Pomoc to tematyka delikatna i nikt nie liczył jakie państwo ponosi koszty na obsługę WOSP. Teoretycznie łączyło to ludzi choć można to nazwać ogłupianiem. Ludzie rzucili 5 zł , czasem 10 i czuli się lepszymi i, że żyją we wspaniałym kraju.Owsiaka sam ideę zabił za dużo wyciągając z WOSP dla siebie.Tłumaczył ,że inni cwaniacy wyciągają więcej jako szefowie firm a on ciężko pracuje. Niebawem się dowiemy ile za PO można było wyciągnąć. Owsiak to symbol, że nawet w dziedzinie pomagania Polska to kraj złodziei i cwaniaków. Dlatego jestem zwolennikiem grzebania się w tych brudach, bo może dzięki Owsiakowi ludzie zrozumieją dokąd Polska zaszła i zaczną ją ratować.

  •  

   pokaż komentarz

   @kap_z_kut_sru_z_dup: ctrl+f, "lasu", nie zawiodłem sie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @KsiegaRekordowSzutki: Dziękuję za udział. Jak tylko przeczytałem kim jest, to przestałem zupełnie czytać co pisze. Minusami się nie przejmuję. Ogólnie w moim wieku człowiek przestaje podchodzić z jakimikolwiek emocjami do wynaturzeń obcych mu ludzi (mam na myśli obie strony).
   Wg mnie sprawa nie byłaby tak kontrowersyjna, gdyby Owsiak nie zaprzeczał, że czerpie z tego korzyści. Co więcej - wiele osób twierdzi, że im to zupełnie nie przeszkadza.
   No i kwestia co do której naprawdę wiele osób nie jest wstanie racjonalnie pomyśleć - że gdyby zamiast na wydatki okołoorkiestrowe, pieniądze te przeznaczyć na zakup sprzętu medycznego, pewnie wyszłoby więcej niż cała akcja zbiera. Mam na myśli czas antenowy (to pewnie najdroższe - reklamy i inne tego typu rzeczy w TV warte są miliony), koszt policji, wojska, służb medycznych, prądu, wody, ochrony, fajerwerków, koncertów (a przecież są dostępne oficjalne dokumenty, że nie są one darmowe - przynajmniej nie wszystkie z nich) itd.
   Śmieszne jest też pisanie o "zaoraniu" "prawaka" czy "lewaka" - przez te wszystkie lata nigdy nie należałem do żadnej partii a najbliższa mi jest anarchia. Ale co tam - gimbaza wie lepiej :)
   Pozdrawiam.

  •  

   pokaż komentarz

   @KsiadzRobak1990: Ale z Ciebie cebula... Serio.. Gościu - kim by nie był - przytoczył Ci wyroki sądu i dokładnie wypunktował gdzie w swoich wypowiedziach się mylisz.. Co więc najlepiej zrobić? Polecieć personalnie i wkleić jakiś kaszaniasty artykuł sprzed dwóch lat.
   "Jak tylko przeczytałem kim jest, to przestałem zupełnie czytać co pisze. " - brawo Ty!
   Wiesz.. są Swięta - może to dobry czas, zebyś się zastanowil się nad sensownością tego,co piszesz w internetach i przestał robić z siebie janusza-polaka, który gówno się zna, ale i tak skomentuje - bo czemu nie..

  •  

   pokaż komentarz

   @Kick01: Polecieć personalnie - a co sam zrobiłeś nazywając mnie cebulą? ?Ja właśnie czytałem te wyroki i kompletnie się z nim nie zgadzam. Dodając do tego kwestię, że gość jest psychicznie i ekonomicznie powiązany z WOŚP nie sądzę bym był w stanie jakkolwiek z nim rozsądnie rozmawiać.
   Zrób to samo - przeczytaj wyroki, najlepiej kilka razy. Bo on nie pisał tylko samych cytatów z orzeczeń sądu, ale komentarze zamieszczone na blogu Owsiaka lub profilu WOŚP na FB. To dyskwalifikuje całość.
   PS. Jestem ateistą - nie obchodzę świąt. Wydaje mi się, że udzielasz mi rady, której sam potrzebujesz - gówno się znasz a piszesz...

  •  
   k.................p

   -1

   pokaż komentarz

   @haxx: ja szukałem po początku, ale pozdrawiam za odrębny tok myślenia. Wesołych. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   pokaż spoiler ps. Dostrzegasz różnicę w paście?

  •  

   pokaż komentarz

   @KsiadzRobak1990: Sorry, ale to, że nie zgadzasz się z prawomocnymi wyrokami polskich sądów (które de facto znam), nie daje Ci prawa do pisania głupot w Sieci. Poza tym kłamiesz - napisałeś:" chodzi o wyrok sądu w Złotoryi, który publikował jakoś rok temu Piotr Wielgucki, przeciw któremu Owsiak toczył proces i przegrał" - Owsiak nic nie przegrał, o czym po prostu nie wiedziałeś, albo zapomniałeś...

   Tamten ziomek jest powiązany z WOŚP? A niech i będzie zakamuflowaną nieślubną córką Owsiaka - przepięknie wyłożył Ci jak daleko mylisz się w tym co piszesz (bo sorry, ale takich głupot o Owsiaku już dawno nie czytałem). Ty jednak musiałeś mieć ostatnie słowo, nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Ale to chyba nie zawody czy wyścigi? Caritas zdaje się zbiera jeszcze więcej. Każda zbiórka ma swój cel - WOŚP sprzęt medyczny a Szlachetna paczka pomoc rodzinom.

 •  

  pokaż komentarz

  Czy naprawdę Polacy są już tak podzieleni, że nawet przy okazji działalności charytatywnej muszą być "my" i "oni"?

 •  

  pokaż komentarz

  nawtet tak pozytywna "konkurencja" obrzydzana jest przez miejsowych pislamistów

 •  

  pokaż komentarz

  Apples and oranges ;) Cele obu akcji różnią się jednak znacząco. Przecież to nie są wyścigi! ;)

1 2 3 4 5 6 7 ... 13 14 następna