•  
  a....u

  -54

  pokaż komentarz

  Wyjscie z UE bedzie najlepszym rozwiazaniem dla GB,ale ale tez dla pozostalych panstw europejskich z wyjatkiem Niemiec i Francji, ktore straca swoja pozycje.

  •  
   F...2 via Android

   +159

   pokaż komentarz

   @arti_u: Będzie wręcz przeciwnie. Ich pozycja się umocni, bo nie będzie już przeciwwagi dla duopolu Niemiec i Francji.

  •  
   s.......6

   -15

   pokaż komentarz

   @Fyji2: z tego co widac i slychac cameroon lize dupke merkelowej same angielskie media o tym mowily grozi ale ch#! z tego bo on chce byc w uni ale reszta kraju nie

  •  
   a....u

   -68

   pokaż komentarz

   @Fyji2: a jak myslisz czy wtedy Polska i pozostale panstwa Grupy Wyszeharadzkiej pozostana w strukturach UE? Przez ostatnie kilka miesiecy PAD budowal koalicje panstw Europy Srodkowowschodniej, calkowicie pomijanej przez lewackie media.

  •  

   pokaż komentarz

   @arti_u: koalicje czego? Jeblem smiechem, ta padowska koalicja czegos ma byc przeciwwaga dla?
   UE jest gigantem gospodarczym z 0,5mlrd ludzi razem z USA moze stanowic przeciwwage dla Chin, a Ty tu smieszkujesz z perspektywy jakiejs podradomskiej wsi o jakiejs pseudokoalicji biedapanstewek, z ktorych najbardziej liczacym sie jest Polska, co tylko podkresla kuriozalna calosc.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tzebullaque: jak jebnie UE to taka padowska koalicja będzie miala wieksze znaczenie niż kazdy kraj z osobna

  •  

   pokaż komentarz

   bo on chce byc w uni ale reszta kraju nie

   @stopro666: Właśnie nie. W przypadku wyjścia UK z Unii Szkocja się odłączy pod pretekstem chęci zostania w UE.

   Szkoci zawsze byli proniemieccy i proeuropejscy.

   źródło: farm4.staticflickr.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Tzebullaque: O tak przeciwwaga dla Chin. Z zasiłkami dla milionów "iPhone refugees", morzem durnoprzepisów, limitami CO2, dopłatami. Zdecydowanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tzebullaque:

   koalicje czego? Jeblem smiechem, ta padowska koalicja czegos ma byc przeciwwaga dla?
   UE jest gigantem gospodarczym z 0,5mlrd ludzi razem z USA moze stanowic przeciwwage dla Chin, a Ty tu smieszkujesz z perspektywy jakiejs podradomskiej wsi o jakiejs pseudokoalicji biedapanstewek, z ktorych najbardziej liczacym sie jest Polska, co tylko podkresla kuriozalna calosc.


   no i tu sie mylisz, bo to nie tylko Polska, bo to Rumunia, byla Jugoslawia, Bulgaria, Moldawia, Wegry, Slowacja, Slowenia i oczywiscie Ukraina - 200 mln ludzi. przy okazji mozesz dodac grecje która ma dosc dymania przez Niemcy.
   biedapanstewko to pojecie wzgledne, bo bieda państewkiem zostają niemcy jesli stracily by wplywy w tych panstwach. Te państwa, maja na swoim terenie, od zaj$!!nia wegla w Polsce, sporo ropy w Rumunii, 50% światowego czarnoziemu głownie w Ukrainie i Polsce.
   Niemcy byly napompowane przez USA by byc przeciwwaga dla rosji, jednak odeszły od tej roli i przeszly na wspolprace z Rosja, to jest zabójcze dla USA, dla Chin, rzeczą bardzo niebezpieczna jest wzmacnianie Rosji, wiec paradoks, w tym momencie, dwa Główne imperia, maja wspolny interes, na wzmocnieniu takiego sojuszu/uni pod przewodnictwem Polski, ponieważ taki sojusz bedzie oznaczal oslabienie niemiec i blokuje powstanie kolejnego super mocarstwa - EU-Rosja pod kontrola Niemiec. Bieda kraje?, zaznaczam, ze chiny 30 lat temu byly uznawane za kraj trzeciego świata.

  •  
   s.......6

   -2

   pokaż komentarz

   @kuba70: jednak szkocja zaglosowala za jednoscia uk wiec na razie se moga mimo ze maja pro-szkocki rzad surgeon to raz dwa poczytaj prase poogladaj propagandowe bbc etc. to sie dowiesz co cameron planuje nawet ostatnio bylo ze wiecej pieniedzy pojdzie na yes jak na exit, poczytaj co te zadania zmienia dla kraju praktycznie zmiany kosmetyczne i na koniec porozmawiaj ze zwyklymi brytyjczykami nie z klasa srednia bo zwykly brytyjczyk tzw. kowalski/smith jest najwieksza sila wyborcza/mieso klasa srednia w zwyz czuje inters na pozostaniu

  •  

   pokaż komentarz

   @stopro666: Tak jak UKIP miał zdominować parlament w UK, bo popierają ich właśnie "Kowalscy".
   A z biedą udało im się wepchnąć jednego jedynego posła.

  •  

   pokaż komentarz

   @m__p: UE sie nie rozpadnie, co najwyzej przy "rozpadzie" zreformuje i powroci do starego ksztaltu nasilniejszych gospodarek. Choc to malo prawdopodobne.

  •  

   pokaż komentarz

   @arti_u: być może UE w obecnej formie było złym pomysłem i dla Francji byłoby lepiej też wyjść z tego sojuszu, zamiast ciągnąć za sobą ten balast.

  •  
   D............r

   +49

   pokaż komentarz

   @mobilisinmobile: Koalicja w której My i np.Czesi będziemy najbogatszymi krajami i będziemy musieli brać na siebie rozładowanie kolejnego napięcia pomiędzy Serbią i Chorwacją o jakąś pierdołę albo nielegalny handel i przemyt organanów w Mołdawii cudowna perspektywa xD No nie wspominając o putinowskiej Rosji która chętnie podsyci nacjonalistyczne separatystyczne nastroje tak jak robi to teraz w unii :>

   Tak swoją drogą jak już jesteśmy przy brexicie chciałbym zobaczyć jakąś równoległą rzeczywistość gdzie Nigel Farage jest premierem Uk doprowadził do wyjście ze wspólnoty i musi się mierzyć z jej skutkami tj.odpływem kapitału,wyniesieniem się city i buntującą się Szkocją.Jest dobrym mówcą i showmanem ale czy poradziłby sobie z tym wszystkim( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @mobilisinmobile: Czy ty choć w minimalnym stopniu zdajesz sobie sprawę, jak odmienne interesy i poziomy rozwoju reprezentują te poszczególne kraje? Albo jak bardzo róznia się od siebie kraje b.Jugosławii? Albo ze nominalny PKB wszystkich tych krajów jest mniejszy jakoś dwukrotnie od PKB Niemiec? A ty mówisz o węglu w sytuacji kiedy Wielka Brytania pozamykała swoje kopalnie i o pasie czarnoziemu, jakby rosły na nim złote kartofle.

  •  

   pokaż komentarz

   @kuba70: ukip ma jednego posla dzieki JOW. Mieli 3.5 miliona glosow - bodajze 13% wszystkich. Ale maja jednego przedstawiciela na 650 zamiast 80. Wszysktko przez chory system JOW.

  •  
   s.......6

   +1

   pokaż komentarz

   @kuba70: niestety tak bo chyba podzialalo chaslo vote for ukip vote is vote for Labour wiec sie ludzie przestraszyli do tego cameron obiecal referendum ale teraz kwiatki wychodza

  •  

   pokaż komentarz

   @fledgeling: dzięki JOW w parlamencie nie ma także komunistów i islamistów

  •  

   pokaż komentarz

   padowska koalicja czegos ma byc przeciwwaga dla?

   razem z USA moze stanowic przeciwwage dla Chin

   @Tzebullaque: O kurna. Rak. Twierdzisz, że relacje w unii albo poza nią muszą opierać się na zwalczaniu siebie nawzajem? "przeciwwaga" To tym bardziej należy wyjść jeżeli uczestnictwo w tym kołchozie sprawia, że marnuje się energię na nieustanne zwalczanie kogoś. Są kraje, które normalnie sobie funkcjonuję nie będąc dla nikogo przeciwwagą a jeżeli zawierają z kimś relacje to tylko robiąc dobre interesy. Z unii poza kilkoma kilometrami asfaltu i basenami przyszły rachunki ekonomiczne i polityczne. Ale co ja będę gadał do lewactwa. I tak nie zrozumie.

  •  

   pokaż komentarz

   Chyba jeszcze historii w gimnazjum nie bylo, co? Wojny i inne konflikty to sie z dupy wziely co? Nikt nie chce dominowac, nikt nie chce rzadzic, to wszystko takie lewackie p?%#!?#enie, he?
   Wyjdzmy z UE, stanmy sie dziwka Rosji. Prawaczkom to sie wydaje, ze takie panstewko jak Polska w takiej lokacji geopolitycznej moze byc samodzielne. Wyskocz jeszcze z jakims wyj$#%nym porownaniem do jakiegos kompletnie innego panstwa w zupelnie innej sytuacji o calkowicie innym potencjale, ze tam mozna to dlaczego nie tu, podepnij artykul jakiegos innego gimbusa z jakiegos gownoportalu wdupiebylem.pl i napawaj sie swoim prawackim belkotem. Gowno wiesz co nam UE dala, bo wierzysz tylko wchujawiem.pl, a w pre 2004 roku szczales w majty conajwyzej, a teraz mi tu wyjezdzasz z tonem wiem wszystko i najlepiej sie znam bo mam juz 17 lat.

  •  

   pokaż komentarz

   @Den_Waldganger:

   #januszegeopolityki
   Może byś przeczytał kilka książek z gepoplityki i gospodarki to byś nie był januszem... i nie dawał raka.
   Wyjaśnij też co miałeś na myśli pisząc "przeciwwaga" - przeciw komu ma być i przeciw jakim działaniom, zamiast prymitywnie odpowiadać o januszowaniu.

  •  
   D............r

   +6

   pokaż komentarz

   @libertarian_artificial_intelligence:

   Może byś przeczytał kilka książek z gepoplityki i gospodarki to byś nie był januszem... i nie dawał raka.

   To nie ja piszę że wyjście z jednej z największych struktur międzynarodowych nie będzie miało swoich konsekwencji gospodarczych i geopolitycznych,szczególnie dla kraju o takim położeniu jak Polska.

   Wyjaśnij też co miałeś na myśli pisząc "przeciwwaga" -

   Nie ja o tym pisałem ale już mówię,przeciwwaga w kwestii chociażby działań Rosji.Zauważ że chociaż ona sama konsekwentnie wspiera antyunijne partie wewnątrz ue jednocześnie sama stawia na jak najszybszy rozwój unii eurazjatyckiej.

   Mimo iż sam projekt jest bardzo świeży już zaczynają się przymiarki do wspólnej waluty Polska niestety jak wcześniej wspominałem jest w takim a nie innym położeniu i jeśli mam wybierać wolę być w Unii z Niemcami i Francją a nie Armenią i Białorusią.Mamy do Unii wiele zastrzeżeń chociażby w kwestiach obyczajowych czy krótkowzrocznej polityki imigracyjnej(z której na szczęście zaczyna się wycofywać),ale na chwilę obecną żadnej alternatywy dla Polski nie ma.

   jakim działaniom

   Sankcje zastosowane przeciwko Rosji,nieważne jak bardzo niektórzy będą zaklinać rzeczywistość osłabiły jej agresję na Ukrainie i były zaskoczeniem dla samego Putina.Przypominam że w okresie kryzysu krymskiego Putin straszył że nie tylko na Ukrainie ale i w krajach bałtyckich odradza się nazizm i trzeba temu zapobiec.

  •  

   pokaż komentarz

   @kuba70:

   Właśnie nie. W przypadku wyjścia UK z Unii Szkocja się odłączy pod pretekstem chęci zostania w UE.
   Szkocja odlaczy sie od UK tylko wtedy jezeli UK jej na to pozwoli, nie zapominaj o tym.

  •  

   pokaż komentarz

   @stopro666: na jakiej podstawie stwierdzasz ze reszta kraju chce wyjsc z UE ? Wszyscy moi znajomi chca pozostac w UE.

   wyjscie UK z UE rowna sie ucieczka waznego sektora gospodarki z Londynu do Frankfurtu i kompletne zmarginalizowanie UK

  •  
   s.......6

   0

   pokaż komentarz

   @michalfranc: jak powiedzislem ludzie uwiezyli bo oczekuja referendum ale klasa srednia/wyzsza widzi biznes zreszta tak jak powiedziales a zwykly smith ja mam doczynienia ze zwyklymi smithami jak i z klasa srednia jak i wyzsza moi menadzerowie(pracuje w miedzy narodowej firmie/korporacji/ ch@? wie jak to nazwac) sa wporzadku i sa otwarci na gadki inter-racial-national i koledzy z pracy/ znajomi/ sasiedzi/ nieznajomi spotykani itp wiec wiem jak jest plus czytam prase . nie raz mialem ze gdzies w sklepie ktos sie pyTal where r u from i mowie nie ma znaczenia oni ciagna wiec mowie i widze zdziwienie/wk!%#ienie a ja odpoqwiadam mam to w dupie bo przywyklem do takiej reakcji i w tedy sie ciut otwieraja zmieniaja zdanie bo rozmawiam do nich tak jak oni dal ka\lsy robotniczej jestesmy niebezpieczna konkurencja zreszta ten tema mozna ciagnac

  •  

   pokaż komentarz

   @stopro666: przez 2 lata nie sppotkalem sie z zadna niechecia do Polakow procz p#@%#%#ololo medialnego

  •  
   s.......6

   -1

   pokaż komentarz

   @michalfranc: to ja mam troche inne odczucia ale jak powiedzialem ze mam w dupie i zaczolem do nich gadac ich gwara zlamana w miejscach to zaczeli inaczej mnie postrzegac chociaż wiem ze lame ale staram sie jak moge mowic w lokalnym dialekcie nie dla tego ze sie wstydze ale dlatego ze to samo przychodzi jak sie z tym obcuje chociaz dalej widze ze sie patrza z byka bo slysza moj akcent at times ale mam w ars jak powiedzizlem wyzej a co do calosci dialogu to prosze sie doinformowac a nie minusowac

  •  

   pokaż komentarz

   @Den_Waldganger: @hann: nie bedzie wyjscia UK z Uni, to gra by pokazac ze Cameron prowadzi niezależna polityke.
   Unia obecna, stala sie czymś zupełnie innym, niz byla 20 lat temu, wtedy to byla silna unia gospodarcza Anglia, Francja Niemcy. Zostalo to zawłaszczone przez socjalistów. W chwili obecnej, W EU stany zjednoczone potrzebują przeciwwagi dla Niemiec, a jedynym krajem który móglby byc taka rzeczywista przeciwwaga jest Polska.
   Te różnice w poszczególnych krajach sa istotne, a polityka EU udawania ze ich nie ma tego nie rozwiaze.
   Wiec stworzenie uni niezależnych państw, jest znacznie lawiejsze, od tego co forsuje EU, czyli jednego kochanego socjalistycznego państwa, z przymusowym zatarciem różnic. Kolejna sprawa, ktora najlepiej uwidacznia sie na przykladzie Jugosławii, to rozgrywanie malych krajow przez dużych sasiadow, wojna w Jugosławii, byla wojna w ktorej, niemcy Rosja USA i Turcja nawzajem wyszarpywały sobie udzialy. Wiec ok kraje sa do siebie wrogo nastawione, ale chetnie, widzialy by kogos kto zapewni im stabilizacje, nie koniecznie nakazujac wzajemna milosc.
   Polecam pojechac do Serbii, albo pogadac z jakims serbem, zdziwi cie jak sa pozytywnie nastawieni do Polakow, wydawalo mi sie ze skrajnie pro rosyjska Serbia bedzie miala negatywny stosunek do Polakow. Jednak wcale tak nie jest, ok luba rosje za wsparcie, tak widza w niej sojusznika w walce z islamistami i innymi krajami które im wcześniej zagrażały, ale nie sa ślepi widza jakie zagrożenia niesie Rosja. Dlatego to jest droga Polski, tu zaznaczam, ja nie skreślam EU, raczej twierdze, ze powinno sie wrocic do jej fundamentow. Zwiazek o ktorym mowie, moze byc sojuszem zarówno korzystnym globalnie, jak i funkcjonować w obrębie EU. Nasz region swiata, czyli stary RON+ Balkany, chce swietego spokoju, rozwoju, odbudowy gospodarek, taka miala byc wlasnie Unia. Nic tylko spokojnie obrastac w piórka, nie mowie tu o kasie z EU tylko o stabilizacji. Dokladnie to co robila Europa po 2 wojnei swiatowej, na zachodzie zacisniac wspolprace gospodarcza, ulatwiac handel. Zamiast tego, mamy teraz biurokratyczny potworek. W którym główne skrzypce gra ideologia, tu juz nie wnikam w to czy ta ideologia jest sluszna czy nie.

  •  

   pokaż komentarz

   @stopro666: To zalezy wiadomo gdzie i jak, w Polsce w mniejszych miejscowosciach tez sie beda ludzie patrzec na ciebie jak na dziwaka, jak nie bedziesz od nich. Natomiast w wiekszych miastach ludzie maja to w nosie i mozna sobie fajnie i spokojnie zyc.

   Sam nie popieram unio-biurokracji i kibicuje kazdemu kto proboje zreformowac tego potwora, uwazam jednak ze przyszlosc europy to zapomniamy skansem na uboczu swiata, zeby troche temu zapobiec musimy sie zjednoczyc i integrowac. Szkoda tylko ze przy tej integracji wytwarza sie kasta darmozjadow unijnych. Czytalem jednak ze taka kasta to wlasnie pierwszy krok do unifikacji narodow.

   Tez martwi mnie rosnaca rola Niemiec i marginalizacja Polski ale nasze elity nie prowadza polityki ktora pozwalalaby nam kreowac sie na lidera.

  •  
   s.......6

   -1

   pokaż komentarz

   @michalfranc: Z tym reformowaniem to nie wyjdze jest coraz gorzej. Mowisz integrowac z unia czy w kraju, bo jak z unia to bedziemy gorszym popychadlem jak teraz 8 lat PO to pokazalo i jak narazie nie widac poprawy. To fakt z ta unifikacja narodow, z rok albo i dluzej temy czytalem albo ogladalem program( bodajrze na yt o iluminati na temat NWO) i tam bylo napomkniete na temat zjednoczenia uni jak zjednoczone stany europy. Ale jak my sie mozemy kreowac na lidera przemysl lezy i kwiczy(jestesmy montownia) z malymi wyjatkami, zero innowacj(ubijana w zarodku albo sprzedana na zachod) politycy bez jaj. Ja ma w dupie polska polityke ale jestem ciekaw co PIS zrobi przez nastepne 4 lata czy zepsuje bardziej czy cos poprawi ale juz czyatalem ze chca ograniczyc monopolowe. jestem ciekaw

  •  

   pokaż komentarz

   @stopro666: Nie powielaj mitow ze polskie innowacje sa ubijane w zarodku albo sprzedane. To wina Polakow ze tak sie dzieje i rzadu ktory nie wspiera, nie motywuje oraz nie reformuje edukacji. Rzad nie robi tego specjalnie, po prostu mamy elity ktore jedyne co potrafia to walczyc miedzy soba.

   Polska nie jest mocarstwem i nie moze istniec sama bez senior partnera. Takim seniorem naszym bylo USA potem UE ... czy wyszlo nam to na dobre ? No jakby nie patrzec w 25 lat zrobilismy ogromny przeskok cywilziacyjny ( zeby nie bylo w glownej mierze to NASZa zasluga i NASZEGO narodu ale senior partner zapewnia nam stabilizacje ktorej potrzebujemy ). Mozemy narzekac ze montownia, ze malo innowacji ale to powoli sie obudzi tylko trzeba dac mozliwosci :) Ja widze ogromna zmiane i coraz wiecej osob ktore maja mentalnosc pozwalajaca tworzyc cos fajnego.

  •  
   s.......6

   0

   pokaż komentarz

   @michalfranc: Nic nie powielam czas temu nawet chyba tutaj czytalem innowacyjne(patenty)kraje na swiecie i bylismy na szarym koncu, ciekawe czemu ?! hmm. Dam przyklad ile to bylo szumu wokol Polskiego grafenu, ze bedziemy lidrami w produkcji i co? zostalo to zaprzepaszczone bo niebylo checi politycznej, a tez tu czytalem ze brytyjczycy planuja/albo juz rozpoczeli produkcje przemyslowa. to tylko jeden przyklad a takich jest wiecej. To wlasnie powiedzialem ze walcza o koryto. Niby masz racje ze poszlismy do przodu i ze to nasza zasluga ale nie do konca bo z komuny gdzie nie bylo nic do komuny gdzie jest praktycznie wszystko a nie ma $$. bo jezeli zwykla praca nie pozwala sie normalnie utrzymac to cos jest nie halo(za niem wyjechalem 11 lat temu minimum bylo nie cale 600zl), nie kazdy jest super inteligent/mgr itp. kapital sp%$!?@@a drzwiami i oknami, polski przedsiebiorca jest gnojony(sa artykuly na wykopie) a zagraniczny ma ulgi itp. my nie mamy partnerow my jestesmy dojeni przez przedewszystkim niemcow, brytyjczykow itp. to jest fakt a nie moje widzimisie. Pamietam jak kaczynski lecial do usa do obamy czy tam busza lizac dupe i co z tego wielki chuj. Miejmy nadzieje ze sie cos ruszy, dobrze ze znasz/widzisz takich ludzi ale zeby to wszystko wyszlo trzeba woli polityczno/urzedniczej

 •  

  pokaż komentarz

  Wyjście z UE byloby decyzją podyktowaną totalnym populizmem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zaleszczotek: i grozi rozpadem samej Wielkiej Brytanii. Brexit to raczej blef Camerona, on chce po prostu wynegocjować nowy traktat dający Wielkiej Brytanii większą swobodę. Wyjście UK z Unii, w przypadku, w którym by pozostała na scenie to kierunek na marginalizację Wielkiej Brytanii, która stałaby się małym państewkiem sąsiadującym z wielkim słoniem. Brytyjczycy zdecydowaliby się na Brexit wyłącznie i tylko w sytuacji w której byliby pewni, że UE i tak szlag trafi. Bez tej pewności to bardzo głupi ruch. Zwłaszcza, że teraz, gdy Polska rezygnuje z partnerstwa z Niemcami i ogólnie jej pozycja spadnie będziemy pewnie widzieć powrót duopolu francusko-niemieckiego. Ten duopol, który do tego by się coraz bardziej wzajemnie integrował z UK na zewnątrz to najgorszy układ dla UK jaki może powstać na kontynencie.

  •  

   pokaż komentarz

   @klfov: Przecież on oficjalnie o tym mówi głośno, że chce aby UK pozostała w UE tylko na zmienionych warunkach (jeden z najważniejszymi postulatów, to uwalenie zasiłków dla imigrantów, ktorzy są mniej niż 4 lata w UK, a żeby raz na zawsze uciąć migracje zasiłkowe). Teraz byle Polak, Rom, czyli ktokolwiek inny dostaje zasiłki od Koła, co wg mnie jest totalnym nieporozumieniem.

  •  
   L...........l

   +7

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Licensed2Kill: Unia Europejska nie jest bardziej sztucznym tworem niż Wielka Brytania, która swoją drogą od 1922 roku właściwie stopniowo rozpada się cały czas a z UE jeszcze nikt nie wyszedł, więc nie ma o czym mówić - uważasz nieprawdę. Staż nie jest żadnym czynnikiem rozstrzygającym czy coś jest sztuczne, czy nie, zwłaszcza, że Wielką Brytanią w pierwszych latach po powstaniu targały znacznie większe napięcia niż te współczesne unijne, poczytaj też trochę o historii najnowszej i zbrojnym konflikcie domowym w Irlandii Północnej, który wygasł...dopiero kilkanaście lat temu. Natomiast bezpośrednio odnosząc się do tematu: problem jest taki, że szkocki rząd zapowiedział powtórzenie referendum niepodległościowego jeżeli UK zechce z UE wyjść i mają do tego prawo.

  •  
   p.......i

   -1

   pokaż komentarz

   @Licensed2Kill: Być może dlatego, że złożyło się to akurat z rozpadem Imperium i końcem czasów, gdy o bogactwie decydowało zwożenie surowców z kolonii.

  •  
   L...........l

   -11

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  
   L...........l

   -8

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  
   S......5

   -5

   pokaż komentarz

   a z UE jeszcze nikt nie wyszedł, więc nie ma o czym mówić - uważasz nieprawdę.

   @klfov: A ja jeszcze nie umarłem- jestem nieśmiertelny.

  •  

   pokaż komentarz

   @Licensed2Kill: nie zaczynaj dyskusji której nie potrafisz unieść i decydujesz się z braku argumentów wykpić od towarzystwa. Zdaj sobie sprawę z tego, że nie jesteś pępkiem świata i marnujesz w ten sposób czas innym osobom, zrozumiałeś?

  •  

   pokaż komentarz

   @Zaleszczotek: Ale jakim populizmem? To będzie referendum, a nie decyzja partii, czy premiera.

  •  

   pokaż komentarz

   @klfov: Nie masz racji- UK już jest bardzo zmarginalizowana, a ludzie są wkurzeni. Brytyjczycy naprawdę mają duże szanse, żeby zagłosować za wyjściem, a negocjacje Camerona są raczej widziane jako miałkie i pozbawione efektów i realnych korzyści.

  •  

   pokaż komentarz

   @klfov: ale z tych milionów funtów trudno zrezygnować Unii Europejskiej

 •  

  pokaż komentarz

  To jest polityczna zarzutka, bardzo chodliwy temat w uk. Oni co jakiś czas grożą wyjściem z UE. Robią to od wielu lat i nigdy nic z tego nie wynika. Ot ktoś chce zskac kilka głosów wyborczych. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Rozpad na kalifat, Irlandię, Brytanię i New Poland( ͡º ͜ʖ͡º)

 •  

  pokaż komentarz

  ciekawe co UK zrobi kiedy ci wszyscy imigranci wyjada i przestana pracowac na brytyjska patologie ktora od trzech pokolen nieskalala sie praca.