•  
  K..................i

  +268

  pokaż komentarz

  Kara powinna być adekwatna do tej, jaką by dostała osoba, która faktycznie popełniłaby gwałt.

  •  

   pokaż komentarz

   @KsiegaRekordowSzutki: tak niestety nigdy nie będzie. Pomijając niemożliwe - czyli traktowanie jej w pierdlu jak gwałciciela, społeczeństwo nie dostrzega problemu i daje ciche przyzwolenie na takie praktyki. Co gorsza to sami mężczyźni strzelają sobie w kolano nie przedstawiając dostatecznie źle takiego kobiecego elementu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Grothar: Oj tam, nigdy. Co kiedyś było, może być ponownie.

   http://www.daviddfriedman.com/Academic/Course_Pages/legal_systems_very_different_12/Book_Draft/Systems/ChineseLaw.html

   Making it costly to interact with the legal system was one way of reducing the amount of work required of the bureaucracy but risked providing an individual with the opportunity to injure an enemy by accusing him of an offense. It was a risky tactic, since both accuser and accused would be imprisoned, and if the accusation was found to be false the accuser was subject to the penalty that would have been imposed on the accused if found guilty. The obvious solution was to make the accusation anonymous. That problem was dealt with in a straightforward fashion by Ch’ing law; for an official to read an anonymous accusation was a criminal offense. When the rule was first promulgated it made an exception for accusations of treason against the Emperor; when the rule was later revised, the exception was removed.

  •  

   pokaż komentarz

   @KsiegaRekordowSzutki: Zasada powinna być prosta. Jeśli oskarżyciel skłamał i wiedział o tym, że kłamie, to powinien dostać maksymalny wyrok kary przewidziany za dane przestępstwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @KsiegaRekordowSzutki: to i tak byloby niewspółmierne do tego co przezywalby ten facet w więzieniu skazany za gwałt.

  •  

   pokaż komentarz

   @anonymous_derp: rzeczywiście very different :)
   Europejczycy uważają się jednak wciąż za bardziej cywilizowanych od Chińczyków, a wracając do oskarżenia o gwalt i gwalt - spróbuj wśród znajomych zrobić sondę i spytać jakie emocje w skali od 1-10 budzi jedno i drugie.

  •  
   u......j

   -28

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @ukleknij:

   nawiązywanie kontaktów z kobietami tylko w celu ich "zaliczenia" oraz wiele innych zachowań patologicznych

   Z punktu widzenia natury to nie jest zachowanie patologiczne. To człowiek wymyślił monogamię wbrew własnej naturze. Gdyby to nie było naturalne, to zjawisko "zdrady" nie byłoby powszechne i to aż tak.

   które są przynajmniej dla jednej osoby krzywdzące

   Np. dla mężczyzn, którym już w wieku dojrzewania, kiedy hormony ich rozsadzają wpiera się, że są monogamiczni, choć oni sami czują to zupełnie inaczej i kompletnie nie rozumieją dlaczego ktoś wymyślił coś tak niedorzecznego.

   a więc powinny być karane prawnie

   Ile żalu...

   Tak jest, proponuję karę więzienia za zdradę - każdego rodzaju

   To już zacznij lobbować o budowę więzień na Marsie

  •  

   pokaż komentarz

   @Grothar: Jeśli użyłbym stwierdzenia typu, "Czy uważasz, że w przypadku sądowego wykazania, że oskarżyciel wiedział, że oskarżony jest niewinny, tzn. oskarżył fałszywie, oskarżyciel powinien zostać skazany według kary przewidzianej dla oskarżonego, gdyby okazał się winny?" - gwarantuję, że większość powiedziałaby, że się zgadza. Zresztą takie coś już rodzinie i znajomym mówiłem, i jakoś nikt się nie bełtał, że to by było niesprawiedliwe.

   (Jest tutaj rozróżnienie, czy oskarżyciel fałszywie oskarża umyślnie, czy nie. W razie wątpliwości, tzn. kiedy można uznać, że się uczciwie pomylił, nie stosuje się tej zasady. To tylko w przypadku, kiedy autentycznie poświadcza nieprawdę znając prawdę.)

  •  

   pokaż komentarz

   @ukleknij: No i czemuś usunął konto, głąbie? Przecież dobrze mówiłeś*.

   * No, prawie. Mężczyźni są biologicznie poligyniczni, zaś kobiety hypergamiczne. Jednakże z punktu widzenia społeczeństwa nie nastawionego na podbój (w odróżnieniu od np. Islamu), monogamia jest jedynym dobrym wyjściem.

  •  

   pokaż komentarz

   @anonymous_derp:

   Jeśli użyłbym stwierdzenia typu, "Czy uważasz, (...) powinien zostać skazany według kary przewidzianej dla oskarżonego

   To sugerowanie odpowiedzi, a pytanie zamknięte nie wykaże skali problemu, jakim jest brak pomysłów na "adekwatną" karę zwłaszcza, że w rzeczywistości nie jest możliwe stworzenie takiej kary, która odpowiadałaby zniszczeniu życia osobie niesłusznie oskarżonej o gwałt.

   Jest tutaj rozróżnienie, czy oskarżyciel fałszywie oskarża umyślnie, czy nie

   Przepraszam, jak można oskarżyć nieumyślnie?

   razie wątpliwości, tzn. kiedy można uznać, że się uczciwie pomylił

   Nie był pewny, a pomówił konkretną osobę o gwałt???

  •  

   pokaż komentarz

   @Grothar:

   To sugerowanie odpowiedzi, a pytanie zamknięte nie wykaże skali problemu, jakim jest brak pomysłów na "adekwatną" karę zwłaszcza, że w rzeczywistości nie jest możliwe stworzenie takiej kary, która odpowiadałaby zniszczeniu życia osobie niesłusznie oskarżonej o gwałt.

   Czy ja wiem? Może stworzyć karę "publicznego piętnowania", gdzie fałszywy oskarżyciel dostaje parę minut w publicznej telewizji na opisanie jego/jej oszustwa. Ogólnie chodzi jednak bardziej o efekt prewencyjny - żeby oskarżyciel pomyślał trzy razy, zanim oskarży, bo może mieć to dla niego opłakane skutki.

   Przepraszam, jak można oskarżyć nieumyślnie?

   Nie "oskarżyć" a "oskarżyć fałszywie". Np. było ciemno, i kobiecie się wydawało, że to ktoś znajomy, a to był ktoś zupełnie inny. W odrożnieniu od sytuacji, gdzie gwałtu nie było wcale.

   Nie był pewny, a pomówił konkretną osobę o gwałt???

   Dziwniejsze rzeczy się działy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  dailymail.co.uk

  Tak trochę mało wiarygodne źródło ogólnie jakichkolwiek informacji.

 •  

  pokaż komentarz

  Widzę, że wiele osób wyżej popełnia ten sam błąd, co sądy- ograniczenie czynu do płci. Nie tylko kobiety fałszywie oskarżają w tego typu sprawach, sam znam kilka sytuacji, w których to samo zrobili "mężczyźni"- na przykład uczeń oskarżył o uwiedzenie nauczycielkę, która go uwaliła na półrocze.
  Przestańcie myśleć stereotypami. To przeszkadza widzieć świat.

 •  
  T....6

  +38

  pokaż komentarz

  Oby więcej było takich wyroków, bo część gwałtów to jedynie wymysły kobietek, a teraz one są często bezkarne.

  •  
   b.......n

   -30

   pokaż komentarz

   @Tomm16: A co, kiedy kobieta boi się zgłosić gwałtu? Takie wypadki też się zdarzają (w naszym konserwatywnym, patriarchalnym społeczeństwie to nic dziwnego). Po drugie - to nie takie proste, ze zaburzona laska pójdzie zgłosić wymyślony gwałt. Zazwyczaj policja z początku traktuje takie zgłoszenia z dystansem. Jeżeli nie ma śladów walki, nasienia - gość kilka godzin później jest wolny.

  •  

   pokaż komentarz

   @boltzmann: zazwyczaj tak jest, bo mimo ze sa ofiara to zostaja napietnowane ;/

  •  

   pokaż komentarz

   (w naszym konserwatywnym, patriarchalnym społeczeństwie to nic dziwnego)

   @boltzmann: stwierdzam srogie niedoj%%#nie mózgowe

  •  
   N...............a

   +7

   pokaż komentarz

   @boltzmann: A co, kiedy mężczyzna boi się zgłosić gwałt? Takie wypadki też się zdarzają (w naszym konserwatywnym, patriarchalnym społeczeństwie to nic dziwnego - bo facet to facet). Po drugie - to nie takie proste, ze zaburzony koleś pójdzie zgłosić wymyślony gwałt. Zazwyczaj policja z początku traktuje takie zgłoszenia z dystansem, naśmiewa się z niego. Jeżeli nie ma śladów - baba kilka godzin później jest wolna.

  •  
   b.......n

   -5

   pokaż komentarz

   @xardas_pl: To sobie stwierdzaj co chcesz. Słowo przeciwko słowu, plus, typowo prawicowe podejście - naklejanie plakietek i rzucanie epitetami. Acz jest Twój osąd. Ja stwierdzam, że poglądy na gwałt w Polsce mają swój powód w systemie patriarchalnym, gdzie mężczyzna jest tym dominującym "władcą" roszczącym sobie o decyzyjności o kobiecie. Jest to raczej jasne.

   @NMetyloAmfetamina:

   A co, kiedy mężczyzna boi się zgłosić gwałt?
   To wtedy jest mężczyzną bojącym się zgłosić gwałt.

   patriarchalnym społeczeństwie to nic dziwnego - bo facet to facet).

   Tak to prawda. Dlatego gender pozwoliłoby znieść takie stereotypy. Jak: kobieta ma być kobieca, biedna, niewinna. Troszkę niedop!$?!$%ona. Bo inaczej to "babochłop". Facet ma być jak robot, zimny, stanowczy, niewyrażający wprost swoich potrzeb. Niemazgający się. Takie sztywne spojrzenie nie czyni nas szczęśliwymi w parach. A przecież oto chodzi, a nie ślepe udowadnianie za wszelką cenę kto jest czym, a nie kim.

  •  

   pokaż komentarz

   , gdzie mężczyzna jest tym dominującym "władcą" roszczącym sobie o decyzyjności o kobiecie.

   @boltzmann: lepiej byś się odnalazł w XIX wieku. Bo dzisiaj (prawie) nikt tak nie uważa.

  •  
   b.......n

   -8

   pokaż komentarz

   @xardas_pl: Oh, nie uważa, doprawdy?! Spytaj się kobiet robiących karierę jakie mają do nich podejście mężczyźni.
   Traktują je jak wrogów. Podejście panów do kobiet nie ujawnia się wprost - ale poprzez złośliwe żarty, niejawną dyskryminację.

  •  

   pokaż komentarz

   @boltzmann: Pytałem nieraz koleżanek w pracy (oczywiście nie dziś) - zarówno w Polsce jak i US. Nikt nie uważa kobiet za wrogów. Wręcz przeciwnie. Kobieta w zespole poprawia atmosferę.

   Biały rycerzu, walczysz z wymyślonym zjawiskiem, strachem na wróble.

  •  
   b.......n

   -3

   pokaż komentarz

   @xardas_pl: Za wrogów - a kto by Ci to przyznał wprost?! Nikt nie ryzykowałby popsucia atmosfery pracy...

  •  

   pokaż komentarz

   @boltzmann: Dziwny masz styl prowadzenia dyskusji. Nie każdy ma powierzchowne relacje z kolegami/koleżankami w pracy. Przy piwie można pogadać szczerze o wszystkim. Współczuję, jeśli nie możesz.

  •  
   b.......n

   -3

   pokaż komentarz

   @xardas_pl:

   relacje z kolegami/koleżankami

   To jest odpowiedź na to:

   Nikt nie ryzykowałby popsucia atmosfery pracy...

   Trudno spodziewać się innej odpowiedzi jeżeli ma się do czynienia z relacją na linii kolega - koleżanka. Inny zestaw emocji. Jasne jest, że dyskryminacja w koleżeństwie się nie ujawnia, na pewno nie takżebyś poznał/a że jesteś gorszy/a.

  •  

   pokaż komentarz

   @boltzmann: największym wrogiem robiącej karierę kobiety jest

   pokaż spoiler druga kobieta

  •  

   pokaż komentarz

   @boltzmann: Chyba nie zrozumiałeś co napisałem. Ale to normalne mając z góry przyjętą niemożliwą do obalenia tezę zaszytą w głowie. Nie przejmuj się.

  •  

   pokaż komentarz

   @boltzmann: a co jak byla mojego kumpla przyszla do niego sie pogodzic, na zgode sex, a dwie godziny pozniej byla "pobita" na policji. Jak sie pozniej okazalo kolezanka ja pobila na jej prosbe

  •  

   pokaż komentarz

   @boltzmann: nie mam pojecia dlaczego jestes minusowany.

 •  

  pokaż komentarz

  Takim babom wymierzać co najmniej 20 lat kary pozbawienia wolności. To inne by się zastanowiły przed udupieniem faceta bo ich nie chciał.