•  

  pokaż komentarz

  No tak, Luksemburg. Zagłębie żydowskiej finansjery.

  •  

   pokaż komentarz

   @pitus_bajtus: Nie szydź bo nas napadną ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   f.........k

   +130

   pokaż komentarz

   @pitus_bajtus: I raj podatkowy dla wybranych...

  •  

   pokaż komentarz

   @pitus_bajtus: I najwięcej imigrantów w Europie mają. Normalnie zgroza :-)

  •  
   k.......3

   +14

   pokaż komentarz

   Nie mają innych problemów do zajmowania się? Europa ma chyba teraz większe problemy...

  •  

   pokaż komentarz

   @pitus_bajtus: Zapomniałeś dodać największa pralnia!!

  •  

   pokaż komentarz

   @pitus_bajtus: ja tylko szybciutko po minusy bo widze ze ten watek to kolko wzajemnej adoracji.
   myslalem ze katoprawica dzis w kosciolku a nie na wykopie???
   jestesmy czlonkiem uni bo o to zabiegalismy zanim jeszcze po byla u wladzy. naszym zasranym obowiazkiem jest teraz przestrzegac unijnych zasad. jak nie to won. najpierw oczywiscie sa sankcje. moze uk pociagnie bez uni ale dla naszego kraju bylby to upadek. a co do wpieprzania sie w wewnetrze sprawy krajow rowniez po to powstal onz aby byle jaki rzad nie wprowadzal sobie lekka reka dyktatury.
   sytuacja powoli przypomina mi diagnoze chorego psychicznie gdzie konsylium lekarskie stwierdza zaburzenia a pacjent twardo obstaje przy dobry stanie zdrowia. wszyscy oczywiscie dookola sa debilami tylko wy macie racje. poprosu jestescie zajebisci.

  •  

   pokaż komentarz

   @pitus_bajtus: to wypisz wymaluj SKOKi. ( ͡° ͜ʖ ͡°) W końcu do Luksemburga są wyprowadzane pieniądze ze SKOKów.

  •  
   N................y

   +17

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @pitus_bajtus: to wyręczę zielonkę - to jak, SKOKi są żydowskie?

  •  

   pokaż komentarz

   @Gitaroszewc: Nie wiem, nie obchodzi mnie to, nie korzystam z usług parabanków. Ale zważywszy że główny nadzorca SKOKów (JK) jest żydowskiego pochodzenia to i SKOKi mogą być żydowskie.

  •  

   pokaż komentarz

   jestesmy czlonkiem uni bo o to zabiegalismy zanim jeszcze po byla u wladzy. naszym zasranym obowiazkiem jest teraz przestrzegac unijnych zasad. jak nie to won.

   @ocenzurowany73: W 2004 roku wchodziliśmy do unii, która była ekskluzywnym klubem bogatych państw z wysokimi standardami. Dzisiaj się okazuje, że z ekskluzywności nic nie zostało, skoro każdy może nielegalnie przekroczyć granicę i zostanie przyjęty. Co gorsza, ustępstwa UE w kierunku Turcji pokazują, że nie trzeba mieć wysokich stadardów - wystarczy szantaż polegający na groźbie wpuszczenia kolejnych setek tysięcy emigrantów do Grecji, aby unia przymknęła oczy na łamanie zasad demokracji liberalnej i praw człowieka przez Erdogana. Dodatkowo od lat UE nie jest w stanie zrobić nic dla własnych członków, z których międzynarodowe korporacje wytransferowują zyski na spółki zakładane w wewnątrz unijnych rajach podatkowych jakimi są Luxemburg i Cypr.

   Nawet były premier Luxemburga (!!!) Jean Claude Juncker powiedział we wrześniu, że takie "raje podatkowe" nie służą unii i potrzebne są takie zmiany, aby korporacje płaciły podatki tam, gdzie zarabaiją pieniądze. Czy zauważyłeś aby ostatnio zwoływano jakieś pilne szczyty w sprawie ograniczenia rajów podatkowych, tak jak to ma miejsce w przypadku uchodźców? Widocznie transfery pieniędzy na zachód są mniej ważne niż możliwe transfery uchodźców na wschód...

   W końcu do Luksemburga są wyprowadzane pieniądze ze SKOKów

   @le_waq: Z jednej fundacji promującej idee spółdzielczej bankowości. Czy fundacja to to samo co SKOKi?

  •  

   pokaż komentarz

   @pitus_bajtus: proponuje zakazac jakiegokolwiek transportu przez Polskę towarow firm z tego kraju. Niech se budżet na handlu z rosja robia przez slowacje i dalej ukraine hehe...

  •  

   pokaż komentarz

   @wstreczyciel: dzieki za rozsadne argumenty w dyskusji.
   czy aby post-komunistyczne kraje z nowej grupy nie przyczynily sie do obnizenia standardow bogatych panstw. czesc ich pogactwa zostala wstrzyknieta w nasza rozwijajaca sie gospodarke i stad miedzy innymi utrata ekskluzuwnosci. co do polityki imigracyjnej nie podejmuje tematu bo chba mamy zbiezne opinie
   raje podatkowe sa problemem globalny z ktorymi nie tylko unia ale tez inni giganci nie potrafia sobie poradzic od wielu lat. nie dopatrywalbym sie tutaj teorii spiskowych. to skomplikowany temat regulowany przez wiele miedzynarodowych umow na ktore nie mamy wplywu jako kraj ani unia.

  •  

   pokaż komentarz

   @ocenzurowany73: Jarosław Guzy wspominał niedawno swoje rozmowy z zachodnimi dziennikarzami i politykami, które miały miejsce z 15 lat temu. Społeczeństwa zachodu miały duże obawy przed dołączaniem nas do swojego klubu. Musieliśmy się zgodzić na gorsze warunki (przykładowo dopłaty dla rolników i zamknięcie na kilka lat rynków pracy) niż "starzy członkowie" aby tylko zachodni politycy mogli uspokoić swoich wyborców, że dba się o ich interesy. Czy coś się zmieniło w zachodnim systemie wartości przez te kilkanaście lat, że teraz nagle dbanie o własnych wyborców przez kraje ze wschodu jest potępiane?

   Śmieszy mnie to grzmienie zachodu, który nie widzi nic niedemokratycznego w tajnych negocjacjach z USA nad umowami takimi jak ACTA albo obecnie TTIP, które mogą zmienić bardzo dużo w systemie prawnym Europy, ale gdy nowa władza w Polsce otwarcie wprowadza zmiany w uregulowaniach, to już jest zamach i może będą sankcję... Przecież to hipokryzja.

  •  

   pokaż komentarz

   @wstreczyciel: na bialorusi tez wybrali lukaszenke a wszyscy jada po nim jak po starej klaczy. ide spiewc koledy. wesolych swiat.,

  •  

   pokaż komentarz

   @ocenzurowany73: Dobry przykład podałeś: na Łukaszenkę nałożyli sankcje. Pomogło?

 •  

  pokaż komentarz

  Jego wypowiedź ma znamiona faszystowskie.

 •  

  pokaż komentarz

  Wypowiedź szefa MSZ Luksemburga ma znamiona faszystowskiej groźby.

 •  
  I..............n

  -35

  pokaż komentarz

  Ja na miejscu PiS, stworzyłbym albo sojusz gospodarczy z grupą wyszehradzką, albo Rosją. I miał w nosie całą zlewaczałą i ciapatą Europę. (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   @IngloriousMartin: z Rosją nie ma sojuszy. Tylko mniejsze lub większe poddaństwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @IngloriousMartin: I jakie to wspaniałe technologie byśmy od tej Rosji uzyskali która nic poza ropą produkować nie umie. Do tego nie wiem czy pamiętasz 25 lat temu mieliśmy już jeden sojusz z Rosją. Niezbyt udany.

  •  
   I..............n

   +15

   pokaż komentarz

   @benzenhauer: Mam wrażenie, że teraz jest podobnie. Tylko z EU.

  •  
   I..............n

   0

   pokaż komentarz

   @Herubin: Technologie można kupić, też na innych rynkach.

  •  

   pokaż komentarz

   @IngloriousMartin: Tak jak robi to Rosja i dzięki temu jest potęgą technologiczną?

  •  

   pokaż komentarz

   I jakie to wspaniałe technologie byśmy od tej Rosji uzyskali która nic poza ropą produkować nie umie.
   @Herubin: a jakie od UE wspaniale technologie zyskaliśmy/uzyskujemy?

  •  
   I..............n

   -8

   pokaż komentarz

   @Herubin: A nie kupuje ? i może nie jest potęgą ? np. w stosunku do największej montowni w Europie tj. Polski ?

  •  

   pokaż komentarz

   @IngloriousMartin: Powiedz to Rosjanom którzy zarabiają mniej od pracowników tej strasznej montowni i płacą więcej w sklepach.

  •  

   pokaż komentarz

   @IngloriousMartin: Z Chinami a nie z rosją kolego. I to na równych prawach względem chin jakie ma rosja. Wtedy UE mogłoby nam naskoczyć, bo dzięki jedwabnemu szlakowi moglibysmy eksportować wszystko do chin a na kraje UE srać.

  •  

   pokaż komentarz

   @LaPetit: A te 171 mld euro bezpośrednich inwestycji zagranicznych w Polsce to niby na waciki zostały wydane? Pieniądze te poszły w fabryki gdzie wydajność wg. Badań FOR jest na poziomie średniej unijnej więc mamy w nich najnowocześniejsze maszyny i know how.

  •  

   pokaż komentarz

   Jeszcze dodam, że z kraju eksportujemy głównie żywność, która Chinom jest bardzo na rękę, więc bez obaw.

  •  
   I..............n

   -3

   pokaż komentarz

   @Kurgan: Amen ! Pełna Zgoda

  •  

   pokaż komentarz

   @IngloriousMartin: Zaraz ktoś mi zarzuci, że tego jedwabnego szlaku jeszcze nie ma itd. Wiadomo, nic nie jest takie proste, dlatego teraz głownym celem Polski powinno być granie na zwłokę w UE, żeby nie dostać żadnych sankcji, przyjmowanie imigrantów ktorych nam narzucą, ale umieszczanie ich bardzo blikso granicy niemieckiej, w duzych ilościach i nie pilnowanie ich. Zadnych przepychanek i cicho sza, a za plecami ukłądać się z Chinami żeby one jako starszy partner były gwarantem naszego bezpieczeństwa (chodzi o rosję). Chiny mogłyby narzucić wtedy Rosji bezwzględny zakaz ingerowania w sprawy Polskie i w dalekiej przyszłosci mogłoby nawet dojść do sojuszu z Rosją, ale nie takiego, w którym robimy to co nam powie Putin, tylko takiego w którym putin robi to co powiedzą mu Chinczycy, w sumie my też musielibyśmy to robić, ale lepiej być pod chinskim butem niż pod butem merkelowej, która jest kompletnie pop#?$?$%ona względem politycznej poprawności i przyjmowania imigrantów. Głownie dlatego, że Chiny są na drugim końcu świata i dawaliby nam o wiele wiekszą autonomię względem tego co robimy niż niemcy. PRzykro mi, ale wkraczamy teraz w etap powstawania supermocarstw złożonych z roznych państw no i trzeba się szybko decydować po której stronie staniemy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kurgan: Żywność to tylko mała część eksportu. Główną pozycją są maszyny.

  •  
   I..............n

   +1

   pokaż komentarz

   @Kurgan: Dokładnie i to jest właściwe myślenie. A nie lizanie dupy EU, która ewidentnie działa na naszą nie korzyść. Gospodarczo, politycznie i społecznie. Szkoda, że tak niewiele osób to rozumie, szczególnie widać to w tym temacie.

  •  

   pokaż komentarz

   I jakie to wspaniałe technologie byśmy od tej Rosji

   @Herubin: część technologii można samemu wyprodukować, część kupić, a część sprowadzić z Niemiec

   Rosji uzyskali która nic poza ropą produkować nie umie

   @Herubin: I to jest idealny partner handlowy dla Polski, która coś tam wyprodukować niby umie, ale za słabej jakości, żeby zachód to brał, więc możemy pchać to na wschód.

  •  
   w.................z

   0

   pokaż komentarz

   @IngloriousMartin: Źle kombinujesz, wystarczy że będziemy trzymać z Chińczykiem dla nich jesteśmy frontem zbytu w Europie i nie stanowimy żadnego zagrożenia więc nie zrobią nam krzywdy a z racji korzyści jakie dzięki nam mogą odnieść jest szansa że wezmą nas pod swoje skrzydła. Ale by się żydki amerykańskie wk@?!iły ;-)

  •  

   pokaż komentarz

   z Rosją nie ma sojuszy. Tylko mniejsze lub większe poddaństwo.

   @benzenhauer: Na czym Rosja sama traci, zamiast budować wokół siebie sieć potęg gospodarczo-militarnych, jak to robiło USA. Przecież mogą taką politykę zainicjować w każdej chwili i zacząć np. od naprawy Ukrainy.

  •  

   pokaż komentarz

   @abdullahibnalibali: Tak idźmy w handel z partnerem, który nam regularnie kolejne embarga dawał i to obojętnie czy nasza władza była przyjazna, czy wroga do Rosji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Herubin: podaj chociaż jeden przykład takiego embarga

  •  

   pokaż komentarz

   @abdullahibnalibali: Regularne embarga na nasze jabłka i wieprzowinę? Odkąd się interesuje polityką, czyli od rządów SLD to regularnie dostajemy embarga, są znoszone a potem znowu je dostajemy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Herubin: no dobra, dają embarga, tylko nadal nie widzę tego przyjaznego rządu

  •  

   pokaż komentarz

   @wkopywaczwykopywacz: Tak, dadzą Polsce 200 miliardów € rocznie, bo będzie przez nasz kraj przechodziła jakaś kolej czy autostrada xD

  •  
   I..............n

   -1

   pokaż komentarz

   @wkopywaczwykopywacz: Już to przyznałem, wyżej ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■

  •  
   w.................z

   0

   pokaż komentarz

   @abdullahibnalibali: Wystarczy że zrobią z nas takiego samego wasala jak USA ostatnio, zobacz jak na wasalstwie dla USA wyszły kraje które były pierwsze. Jak to mówią kto pierwszy ten lepszy. Wcale bym się nie obraził za system antyrakietowy lub inne wojenne ustrojstwa Chińskie u nas.

  •  

   pokaż komentarz

   @wkopywaczwykopywacz: Nie wydaje mi się, żeby Chiny wyprzedziły USA w przeciągu najbliższych 50 lat.
   Wiem, że kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana, ale zostawać kolonią Chin w Europie, gdzie USA będzie chciało powstrzymać za wszelką cenę Chiny. Nawet za cenę oddania Rosji pozycji supermocarstwa, której długo się nie pocieszą, bo Putin nie zna się na biznesie.

  •  
   w.................z

   0

   pokaż komentarz

   @abdullahibnalibali: Ja bym jednakowoż zaryzykował, tu przynajmniej jest szansa na ciś a teraz co mamy jako wielki sojusznik, nawet wiz nam nie znieśli a skoro jesteśmy sojusznikiem i nawet jak mamy za dużo wniosków odrzucone to jako sojusznik nie stanowimy zagrożenia dla USA nawet w postaci nielegalsów.

  •  

   pokaż komentarz

   nawet wiz nam nie znieśli

   @wkopywaczwykopywacz: Ale przecież to plus dla nas, że tych wiz nie znieśli. Polska najgłupsze co zrobiła w historii, to pozwoliła na tak ogromną imigrację jak po wejściu do UE.

  •  
   w.................z

   0

   pokaż komentarz

   @abdullahibnalibali: Ale jak to wygląda wizerunkowo, my za nich dupy nastawiamy w ich wojnach a wizy dostali wszyscy dookoła nawet ci co dupy nie nadstawiali tylko nie my, taki k##!a z nas partner, jak z koziej dupy trąbka.

  •  

   pokaż komentarz

   @wkopywaczwykopywacz: Akurat od USA dostaliśmy wiele bonusów. Np. podczas interwencji w Iraku czy Afganistanie, żołnierze mieli jeść polskie dżemy. Skończyło się, że jedli czeskie, bo Polska nie załatwiła sprawy z USA i musieli sprowadzić z Czech. Po operacji Samum umorzono nam połowę długu, a oprócz tego pomogli stworzyć Grom.

  •  
   w.................z

   0

   pokaż komentarz

   @abdullahibnalibali: Czyli zasadniczo wszystko co się przydać może kiedyś USA a jest niezbyt przydatne dla obywateli PL ale to obywatele PL ponieśli tego koszty,matkę to ich przysługi.

  •  

   pokaż komentarz

   @wkopywaczwykopywacz: powiem tak, póki debile są przy władzy (nieważne czy z PO czy z PiSu) to nawet sojusz z Królestwem Niebieskim Polsce źle wyjdzie

  •  

   pokaż komentarz

   @wkopywaczwykopywacz: @abdullahibnalibali:
   Obaj źle kombinujecie, bo macie przestarzałą wizję świata i obaj uznajecie Rosję za mocarstwo takie, jakim są Chiny czy USA, a to nie jest prawda. Rosja ma o wiele mniejszy potencjał militarny i ekonomiczny od tych supermocastw, jednak w walce o dominacje światową Rosja będzie kluczem do sukcesu (albo bezpośrednią przeszkodą o tym za chwilę). Ja rozumuje tak, Ten kto pierwszy wkupi się w łaski Putina, i ten kogo Putin wesprze militarnie i ekonomicznie wygra wyścig o supermocarstwo, takich graczy mamy dwóch Chiny i USA. Z punktu widzenia Rosji z każdym z tych państw warto współpracować, choć najlepiej ciągnąć jak najdłużej status quo. Dlaczego? Ano dlatego, że popierając jakieś mocarstwo Rosja nie byłaby traktowana jak równy z równym, tylko jako junior partner. Niszcząc któegokolwiek gracza za pomocą drugiego Rosja słabnie bo tantiemy będzie zbierać któryś z graczy + o wiele łatwiej byłoby po kilku latach takiego prosperity graczowi zaatakowac osłabioną Rosję i osiągnąc pełną dominacje na świecie. Putin, albo kolejni prezydenci Rosji (bo to jednak wizja dalekowzroczna) muszą mieć dobre stosunki z oboma mocarstwami i skutecznie żonglować swoją sympatią, okazując ją raz stanom, a raz Chinom, aby jak najdłużej trzymać status quo, w którym Rosja jest języczkiem u wagi i wszyscy jej sprzyjają, nie ingerują w jej sprawy wewnętrzne, nie straszą, ba nawet pozwalają jej udzielać się w Syrii, robić sieczke w donbasie, tylko zeby tych dobrych kontaktów nie stracić. Dlatego nie mamy co liczyć, że Rosja opowie się po którejkolwiek ze stron, Rosja chce być samodzielnym mocarstwem i do tego cały czas dąży. Można być prawie pewnym, że w takim wypadku, któryś z graczy może stracić cierpliwość i stosując dobrze znaną metodę kija i marchewki, zacząć używać tego pierwszego. Nie chodzi tutaj o frontalny atak, tylko powolne wykańczanie ekonomiczne Rosji, poprzez zrywaaie umów na surowce, embarga, tworzenie czarnego PRu w świecie itd, oczywiście może się to skonczyć wojną, ale wtedy jeden z graczy atakując rosję skutecznie osłąbiłby swoje siły i środki i wygrywając wojnę z rosją osłabiłby siebie na tyle, że drugi gracz mógłby przystąpić spokojnie do ataku i zniszczenia drugiego mocarstwa, prawie bez strat. Nałóżmy na tą wizję czynniki ekonomiczne, społeczne, polityczno - ideologiczne i widzimy, że obecnie zachowane status quo musi trwać. Wiadomo - mocarstwa będą się miedzy sobą szarpać o szlaki handlowe czy złoża, ale bezpośrednio nie ma żadnej szansy na konflikt, dopóty, dopóki nie będzie miało miejsca jakieś wydarzenie losowe, np wybuch superwulkanu Yellowstone w stanach, czy upadek jakiegoś meteorytu, który mogłby uniemożliwić stanom kontrole zarówno własnego terytorium jak i wysłania i kontrolowania lotniskowców, dalej zagłębiamy się już tylko w political fiction i można sobie dywagować co się może stać, ale to wszystko jest jak rzucanie na ślepo do tarczy. Całą reszta jest tylko drugim planem w walce o kontrolę świata, a tu już Polska mogłaby się skutecznie odnaleźć, gdyby do włądzy doszli ludzie, którym bardziej niż na pieniądzach zależałoby na dobru Polski, ale czy po wielu wojnach, rozbiorach, i ucisku ekonomicznym w którego kleszczach się znaleźliśmy tacy ludzie jeszcze zostali? Odpowiedź zostawiam wam. Wesołych świąt wam życzę!

  •  
   w.................z

   +1

   pokaż komentarz

   @Kurgan: Dlatego ja liczę na zwrot ku Chinom bo oni nas jeszcze nie wydymali a z uwagi na aktualną pozycję ich i jak napisałeś reszty świata to jest najlepszy moment by czerpać z nich korzyści dla nas,natomiast US&A nic nam już dać nie może, a nawet to co obiecali że dadzą nie dali.

 •  

  pokaż komentarz

  Republika bananowa i raj podatkowy banksterów oburzone planami PiS. Olać i robić swoje.