Okradziono wrocławskich harcerzy. Policja: Sami złapcie złodzieja!

Okradziono wrocławskich harcerzy. Policja: Sami złapcie złodzieja!

Harcerski Ośrodek Wodny “Zatoka” przy ulicy Długiej okradany był dwa razy na początku grudnia. Policjanci z patroli, które zjawiały się na miejscu, ograniczali

 •  

  pokaż komentarz

  Jakiś czas temu byłem na komisariacie, i gdy rozmawiałem z gliną, wszedł gość zapytać kiedy może zgłosić kradzież. Od razu powiedział ze i tak umorzycie, Akurat był to komendant i zapytał czemu gość tak mówi, facet mówi ze kilka miesięcy temu miał podobne wlamanie i skradziono mu elementy maszyn, a że były charakterystyczne to znalazł je na punkcie skupu. Więc z nazwiskiem sprzedającego i dowodami poszedł na ten sam komisariat, po jakimś czasie przyszło umorzenie z powodu nie wykrycia sprawców, a co pan komendant na to? niemożliwe

 •  

  pokaż komentarz

  Zapisałem się na kurs dla detektywów on-line. Wysłałem kasę i ślad po nich zaginął. Teraz nie wiem, czy mnie w c#?#! zrobili, czy to moja pierwsza sprawa..

  pokaż spoiler ( ͡º ͜ʖ͡º)

 •  

  pokaż komentarz

  do tego właśnie policja się nadaje. do niewykrywania sprawców, niezabezbieczania śladów i sporządzania notatek. samemu się trzeba zajmować takimi sprawami, tylko na tyle skutecznie by samemu nie mieć problemów.

 •  
  a.........r

  +42

  pokaż komentarz

  Kiedyś w #podbaza chodziłem na zajęcia do harcerzy , można było pograć w ping ponga , w różne gry planszowe w piłkę , na zajęcia typu jak rozpalić ogień bez zapałek , albo nauka obsługi kompasu jak iść na azymut , nie byłem harcerzem tylko chodziłem tam w ramach rozrywki , czasem była akcja zbierania śmieci w lesie to się zbierało , ale to była akcja taka że każda 3 osobowa grupa miała radio na plecach , spotkaliśmy gościa który wyrzucał opony , nadajemy do bazy co gdzie i jak , baza wezwała Policję spisali co mieliśmy do powiedzenia nic z tym nie zrobili , innego dnia ten sam koleś roił to samo , więc śledziliśmy go i dotarliśmy do zakładu tokarskiego po dalszych obserwacjach wymieniali tam również opony , w tydzień przynieśliśmy wszystkie opony z lasu do tego zakładu , już więcej opon w rejonie nie było

  dla tego szanujcie harcerzy

 •  

  pokaż komentarz

  Jestem za... niech sami złapią złodzieja... a potem niech nie oddają go psom tylko sami wymierzą sprawiedliwość.
  Jak policja nie chce się zajmować sprawą to niech będzie konsekwentna, albo wyp$!@#!!a na zbity ryj.

  •  

   pokaż komentarz

   @FlaszGordon: Wtedy będą ścigać harcerzy za pobicie ze szczególnym okrucieństwem. Złapać i pozamykać w poprawczakach. Po co komu harcerstwo?
   (╯︵╰,)

  •  

   pokaż komentarz

   @komio: E tam, od razu pobicie. Zakopią delikwenta po szyje na 3 dni obok mrowiska. A gdyby kara okazała się za mała wysmarują go miodem i zostawią bez butów obok niedźwiedziej nory gdzieś w Bieszczadach. Jak złodziej taki cwany to niech sobie radzi bez butów, w nieznanym terenie, z miśkiem za plecami.

  •  

   pokaż komentarz

   @hades9: Ja ciebie rozumiem. Ale chodzi o patologie w Policji. I w prokuraturze. I w sądach. Policja ściga to co łatwo złapać/udowodnić bo to się premiuje. Jakby szefowie w Policji premiowali wynoszenie dzieci z płonących budynków za pomocą medali szumnie ogłaszanych w mediach to policjanci by te dzieci wynosili. A tak to powiedzą 'proszę wezwać straż pożarną.'
   A zakopanie kogoś obok mrowiska można podciągnąć pod znęcanie się fizyczne i psychiczne, narażenie życia i pewnie próbę morderstwa co jest raczej jeszcze dotkliwiej karalne.

  •  

   pokaż komentarz

   @komio: Tak, zdaje sobie z tego sprawę. Jednak zmiany w policji nie zależą od nas bezpośrednio a od ludzi, których wybieramy. Burdel na górze rozprzestrzenia się na sam dół. Jedyne co możemy zrobić to wypowiedzieć nieposłuszeństwo państwu, które nas rąbie na podatkach, a usługi ma marnej jakości.