•  

  pokaż komentarz

  cały ten ted to p$@!@#$enie o gównie.
  Typowy coaching cweli, którzy zarabiają kasę na frajerach słuchających, że mogą zrobić to samo co oni.

 •  

  pokaż komentarz

  czym innym jest narysowanie czegoś, nawet tak prostego jak te obrazki wg instrukcji i późniejsze modyfikacje, a czymś zupełnie innym jest narysowanie czegoś z niczego

  •  

   pokaż komentarz

   @bukszpryt: Uczysz się rysować według instrukcji. Tutaj masz najłatwiejszą układankę, najłatwiejsze instrukcje. W ksiązkach czy na studiach masz to rozłożone na bardziej ogólne rzeczy. Np. światło pada z prawej strony, więc lewa strona powinna być ciemniejsza. Jeśli przedmiot jest oświetlany z prawej, to z lewej powinien rzucać cień. Taki przykład, masz tego mnóstwo, od rysowania kreski po cieniowanie wszystkiego uczysz się według instrukcji. Po prostu później to wszystko wykorzystujesz do jakichś innych rysunków, tak jak na filmie z wykopaliska. Po nauczeniu się wymienionych w filmie instrukcji możesz narysować mnóstwo takich rysunków, zupełnie innych. Wszystko w rysowaniu sprowadza się do trzymania się pewnych zasad wyuczonych wcześniej.

  •  

   pokaż komentarz

   @spike200: więc bardziej pasowało by stwierdzenie "możesz nauczyć się rysować", a nie "umiesz rysować"

  •  

   pokaż komentarz

   @bukszpryt: To stwierdzenie to zupełnie inna rzecz, gość mówił o iluzji. Każdy nie umie rysować, bo myśli, że trzeba mieć talent, być jakoś do tego przystosowanym i inne takie bajki. Gość pokazuje w kilku krokach, że potrafią rysować, po prostu jeszcze nie wiedzą jak. Każdy bez żadnego wysiłku narysowałby to wszystko bez obejrzenia filmu. A jeśli chce się więcej, to można obejrzeć jeszcze więcej filmów, przeczytać więcej książek, po prostu więcej rysować, uczyć się itd. Film nie tyle przedstawiał naukę rysowania co naukę myślenia, porzucenie błędnych przekonań ;) Nauczyć się rysować na dobrym poziomie, to kwestia miesiąca rysowania po 20 minut dziennie, a później można to masterować lub nie, tak jest ze wszystkim.

  •  

   pokaż komentarz

   Tutaj masz najłatwiejszą układankę, najłatwiejsze instrukcje. W ksiązkach czy na studiach masz to rozłożone na bardziej ogólne rzeczy.

   @spike200: Studia trwają kilka lat i są poprzedzone egzaminami w celu wyboru ludzi, którzy to już potrafią. Występ trwał 15 minut i był skierowany do ludzi, którzy nie umieli nic. Świetne porównanie - nie ma co. :D

  •  

   pokaż komentarz

   @bukszpryt: Bez przesady. Po 5 minutach ćwiczeń to mi wyszło. Dobry kurs :

   źródło: czestochowskie24.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @moby04: To jest idealne porównanie, ale Ty rozkminiasz dokładnie to, o czym mowa w filmie ;) Na studiach przez te kilka lat uczysz się po prostu więcej instrukcji, więcej sposobów, nie ma tutaj żadnej różnicy w sposobie nauki rysunku poza tym, że tu uczysz się rysować elementy, a na studiach uczysz się też jak tworzyć nowe i wiele, wiele więcej. I nie każde studia wymagają jakichkolwiek umiejętności, sam studiowałem przez jakiś czas grafikę nie zdając żadnych egzaminów. Wszyscy tam nic nie umieli, a na pierwszych lekcjach rysunku odwalili martwą naturę na poziomie, który mi się nawet nie snił. I nikt ich niczego jeszcze nie uczył, po prostu kazali rysować przez 2 godziny, teoria przychodzi po fakcie i na późniejszych zajęciach.

  •  

   pokaż komentarz

   @spike200: Ja mam talent ale nie potrafie rysować przez zaburzenia motoryczne związane z rękami. #tylewygrac

  •  

   pokaż komentarz

   Każdy bez żadnego wysiłku narysowałby to wszystko bez obejrzenia filmu.

   @spike200: nieprawda, jak nie obejrzysz tego filmiku to nie wiesz jak narysować to
   Poza tym mi wcale nie wyszło tak samo jak na filmiku i po obejrzeniu tego gówna, które nasmarowałem nie powiedziałbym, ze umiem rysować

  •  

   pokaż komentarz

   @Inanis: W życiu jest wiele fajnych rzeczy do robienia i nie tylko rysowanie. Skoro wierzysz w to, że masz talent, to z pewnością nie tylko do tego. Skup się na tym co możesz, a nie na tym czego nie możesz ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @spike200: Zaliczam semestry swojemu paskowi na grafice ( ͡° ͜ʖ ͡°).
   Ale to nie jest to, co chce w życiu robić.

  •  

   pokaż komentarz

   @szaloneneutrino: Ten film miał poniekąd pokazać Ci, że potrafisz zanim udowodnisz sam sobie, że tak nie jest. Jeśli spaprałeś sprawę, to teraz spróbuj zrobić to dobrze. Bez filmu każdy to narysuje, ludzie rysują kutasy w zeszytach dużo bardziej zawiłe niż te rysunki, a niczego nie obejrzeli. Różnica taka, że oni chcą to narysować, a inni rezygnują pchani przeświadczeniem o swoich małych zdolnościach, dokładnie tak jak Ty teraz ;) Jeśli weźmiesz teraz kartkę i zamiast próbować udowodnić, że nie dasz rady spróbuj udowodnić, że potrafisz. Subtelna różnica, ale właśnie o to w tym chodzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Inanis: To gratulacje ;) Niewiele jest osób, które dają radę choć fizycznie są z tyłu względem reszty. Strzelam, że jesteś dobra we wszystkim, to fajna cecha.

  •  

   pokaż komentarz

   @spike200: Kreatywność i instynkt graficzny, czyli coś co ludzie uważają za talent plastyczny i tak, jestem dobra w prawie wszystkim, co według mnie jest wadą, a nie zaletą, bo nie mogę się zdecydować co w życiu robić.
   Znaczy, wiem co chcę robić, ale z tego nie ma kasy.

  •  

   pokaż komentarz

   Jeśli weźmiesz teraz kartkę i zamiast próbować udowodnić

   @spike200: ja nic nie próbowałem udowodnić, po prostu rysowałem to co ten koleś mówił

   Bez filmu każdy to narysuje
   Nie p#?#@#! mi co ja narysuja, a co nie, bo ja chyba lepiej wiem co potrafie narysować? I jakbym miał narysować jakiegos ludzika to w życiu by mi nie przyszło do głowy, żeby narysować to tak jak na filmie, tylko tak bym to zrobił:

   źródło: img.sadistic.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @szaloneneutrino: Ja Ci nie udowodnie niczego bo już sobie sam założyłeś, by mi i sobie udowodnić, żeś pierdoła. Masz już swoje uwarunkowanie, jesteś młody i wiesz najlepiej, to naturalna rzecz. Jeśli miałbyś narysować ludzika, to narysowałbyś tak jak pokazałeś, pewnie 90% ludzi zrobi to tak. Narysuj więc kreskówkową twarz :P Ja Cię do niczego nie będę przekonywać jeśli sam tego nie chcesz, rozwój kosztuje, a kosztem jest bolące ego. Stawiam flaszkę, że gdybyś był tam na widowni, to narysowałbyś najładniejsze, bo by bolało, że inni potrafią, a ty nie ;) Zatem przyznaję Ci rację - sam wiesz co potrafisz. Po prostu jeszcze nie wiesz, że jesteś w błędzie, a ja Cię z niego wyprowadzać już nie będę. Trzymaj się i wyluzuj, bo stres szkodzi zdrowiu :P

  •  

   pokaż komentarz

   @Inanis: Na temat instynktów i talentów mógłbym z Tobą rozmawiać, ale to temat rzeka. O tym się mówi, ale nikt nigdy nie dowiódł, że to istnieje, więc to jak gadanie o bogu czy duchach, wiesz. Każdy wierzy w co chce :P Uważasz to wszystko za wadę, a więc będzie to wadą, to jest pewne. Nie wiesz co chcesz w życiu robić, bo musisz chcieć robić jedno? Jedno życie na jedną rzecz, cool, może być, każdy żyje jak chce. Ja jednak proponuję, byś przestała myśleć o swoich talentach, a zaczęła myśleć o umiejętnościach, które nabyłaś świadomie lub nie, bo to ułatwi Ci życie. Nauczyć się "kreatywności" i "instynktu graficznego" można bez złapania ołówka nawet raz, jest wiele innych zajęć, które rozwijają umiejętności do tego potrzebne. To też działa w drugą stronę, przemyśl to i rób to co lubisz ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @spike200: Może tak - bez nauki, bez wykształcenia plastycznego, bez niczego potrafię zaliczać projekty na studiach graficznych, co wymaga głównie kreatywności. Jeżeli to nie jest talent, to ja nie wiem jak to nazwać.

   Nie wiesz co chcesz w życiu robić, bo musisz chcieć robić jedno?
   Chcę robić coś, żeby mieć kasę, żeby móc zapewnić sobie godny byt. Z tych rzeczy, które konkretnie rzeczywiście chce robić nie ma pieniędzy.
   Nie mówiąc już o tym, że mam życiowy cel, na który potrzebuje kilkuset tysięcy złotych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Inanis: Kreatywność, to cecha naturalna dla człowieka. Od zawsze mamy te kreatywność, wystarczy spojrzeć na dzieci. Kwestia tylko czy ktoś lub my sami sobie w to zabijemy w przyszłości czy nie. Ty jej nie zabiłaś i zapewne rozwijałaś w innych dziedzinach, ot choćby ładnie rozkładając przedmioty w domu czy malując paznokcie. Sam nie studiuję, a też zaliczam projekty na studiach graficznych, ale głównie z grafiki 3D. Szczerze mówiąc nie stanowią wielkiego wyzwania. I nie to, że ja jestem w tym dobry, ale przez fakt, że w wymaganiach projektu mieści się właściwie wszystko do czego potrzebna jest prawdziwa zdolność tworzenia takich rzeczy. Reszta to tylko trzymanie się zasad i złożenie wszystkiego w całość. Ja bym tu o boskich podarunkach czy czarach w ogóle nie rozkminiał. Ot zrobiłaś to co potrafisz, nie musiałaś nawet nigdy rysować.

   To poszukaj cech wspólnych, tak jest najłatwiej no i sprawdzaj nowe rzeczy. Lubimy jakieś zajęcia nie dlatego, że są danymi zajęciami, ale dlatego, że mają w sobie dane cechy. Przykładowo grafika wiąże ze sobą kreatywność i wyobraźnie. Za to programowanie kreatywność i logiczne myślenie. Ja z grafika zostałem programistą, pozornie różne zawody, ale w praktyce sprowadzają się do tej samej cechy, która najbardziej mnie kręci - czyli kreatywności. Podobnie jest z każdym innym zajęciem, wbrew pozorom łatwo znaleźć to co się lubi. Kwestia tylko żeby dowiedzieć się dokładnie co to jest.

  •  

   pokaż komentarz

   @spike200: Grałam całe życie na komputerze, nie potrafię się malować, mam w dupie rozkład przedmiotów w domu. Po prostu mam do tego talent, nigdy się tego nie uczyłam, bo i nie miałam kiedy na mat fizie i wbijając kolejny tier ekwipunku w jakims MMO.
   Po prostu mam zmysł graficzny, czyli coś czego część osób nie ma.

  •  

   pokaż komentarz

   @Inanis: Ładnie, jesteś wyjątkowa i oryginalna. Polecam się na przyszłość, jeśli to chciałaś usłyszeć :P

  •  

   pokaż komentarz

   @spike200: Każdy jest na swój sposób wyjatkowy, nie chodzi o to. Po prostu talent to jest jakaś smykałka, która nie wynika bezpośrednio z rozwoju człowieka.
   Chyba nie powiesz mi, że kreatywność się zrodziła z zabijania kolejnego smoka w Gothicu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Inanis: Badania dowodzą, że gracze są dużo bardziej kreatywni. Do tego gry ucza osiągania celów oraz logicznego myślenia. Pierwszy lepszy link:
   http://jatygry.blogspot.com/2013/10/5-korzysci-jakie-moga-ci-przyniesc-gry.html

   Badań nad zaletami gier było mnóstwo i wszystkie sprowadzają się do tego, że faktycznie rozwijają te umiejętności, których potrzebujesz do robienia tych projektów. Nie ma tu talentu, jest zwykły skill. Jeśli mi nie wierzysz, to poproś kogoś kto nie gra by pograł w to co ty. Nie da rady, bo brakuje mu skilla. I nie skilla zrozumienia gry, bo te są proste do zrozumienia, ale skilla w myśleniu w sposób, który pozwoli efektywnie osiągać w niej cele. Od strategicznego myślenia po odpowiednie rozporządzenie ekwipunku, czyli zarządzanie zasobami. Jeśli mówisz, że grasz w MMO, i pewnie grałaś na raidach, to od razu można założyć, że na temat strategii i pracowania w grupie wiesz o wiele więcej niż człowiek, który tego doświadczenia nigdy nie miał. Każda czynność rozwija, nawet siedzenie i myślenie o niebieskich migdałach. Po prostu nieukierunkowane zdolności nie objawiają się tak wyraźnie jak gdyby cały czas ćwiczyć jedną czynność.

   Smykałka to inna sprawa. O smykałce się mówi wtedy, gdy kogoś jara coś co robi i z tego powodu robi to bardzo dobrze. Jeśli nie lubisz swojej pracy, to ją partaczysz lub wyuczysz się jak to zrobić by było wystarczająco. Jeśli lubisz swoją pracę, to automatycznie się w niej rozwijasz coraz bardziej, bo sprawia Ci to przyjemność. Taki przykład pracy, ale tak jest ze wszystkim.

  •  

   pokaż komentarz

   @Inanis: A no i mówisz o matfizie, więc masz spore plusy. Mniej wyobraźni, a więcej logicznego myślenia i rozwiązywania problemów. Rysując nie przerysowujesz obrazu z głowy, ale myślisz co gdzie powinno być tak by wyszło tak jak chcesz. To czyste logiczne myślenie, a wyobraźnia, to wymyślenie całego konceptu. Więc matfiz bezpośrednio przygotował Cię do rysunku, po prostu od strony toku myślenia.

  •  

   pokaż komentarz

   Stawiam flaszkę, że gdybyś był tam na widowni, to narysowałbyś najładniejsze, bo by bolało, że inni potrafią, a ty nie ;)

   @spike200: to ja poproszę tę flaszkę, bo miałbym na to totalnie wyj!#%ne i to by nie sprawiło, że magicznie zacznę rysować inaczej
   Także nie przyrównój swojej miary do innych ludzi, bo nei każdy jest taki jak ty. I to ja lepiej znam swoje ścieżki myślowe i lepiej od ciebie wiem na co prawdopodobnie bym wpadł, więc nie p@%!#!? mi tu farmazonów. Naprawdę prawdopodobnieństwo, ze zrobił bym sam z siebie cos takeigo jak na filmiku jest prawie zerowe. Jak już znam ten sposób to trudo zasymulować jakbym to narysował, ale pewnier cos takiego (już sam fakt rysowanai twarzy z profilu wydaje mi się "nienaturalny" i bym o tym nie pomyślał):

   źródło: s15.postimg.org

  •  

   pokaż komentarz

   @szaloneneutrino: Nie wiesz co myślisz, co umiesz i co wiesz. Taka jest natura umysłu, ale to sprawy o wiele bardziej skomplikowane bym miał Ci to teraz wykładać. Jak napisałem wcześniej, już nie będę. Mówisz, że nie umiesz rysować, a narysowałeś. I to, że to nie wygląda dobrze nie jest wynikiem problemu z rysowaniem, ale myśleniem i lenistwem. Obejrzenie filmu niczego nie zmieni, nadal masz te umiejętności, po prostu ich nie używasz. Nierówne kółka, brak źrenic i nabazgrane na głowie. To nie jest brak talentu, po prostu objaw lenistwa i głupoty. Lenistwa dlatego, że nie chwyciłeś ołówka tylko walnąłeś bazgroły myszką w paincie, a włosy zrobiłeś od niechcenia. Do tego potrzeba jakiegoś talentu? I głupoty, bo nie domknąłeś kółek, narysowałeś jakiegoś ziemniaka po lewej stronie głowy i nie dodałeś źrenic. Musisz mieć wykształcenie by to zrobić dobrze? Niczego tym nie udowodniłeś, bo po rysunku widać, że po dodaniu źrenic i postaraniu się z narysowaniem kreski wyjdzie przeciętna kreskówkowa twarz, niczym nie odbiegająca od filmu. Różnica taka, że Ty to robiłeś z głowy, tylko bezmyślnie jak przedszkolak a nie jak dorosły człowiek.

  •  

   pokaż komentarz

   tylko bezmyślnie jak przedszkolak a nie jak dorosły człowiek.

   @spike200: To dorosły człowiek jakoś inaczej rysuje? Po skończeniu 18 w głowie jakiś pstryczek się przełącza i zaczynasz rysować jakoś inaczej? I tak bazgram jak przedszkolak, bo wtedy mniej wiecej moja edukacja rysunkowa sie zakończyła, więc trudno żebym rysował inaczej.

   po rysunku widać, że po dodaniu źrenic i postaraniu się z narysowaniem kreski wyjdzie przeciętna kreskówkowa twarz, niczym nie odbiegająca od filmu.
   Mam wrażenie, że chyba masz jakąś wadę wzroku skoro nie widzisz różnicy. A tak w ogóle to źrenice są tylko małe i nie widać ich w tym rozmiarze :)

   Mówisz, że nie umiesz rysować, a narysowałeś.
   Ale to nie jest dobry rysunek. Jak ktoś sie rozpieprzy na pierwszym drzewie po wyjechaniu z garażu to też powiesz, że umie jeździć tylko ma problem z myśleniem i lenistwem? Widzę, że ty kompletnie nie rozumiesz pojęcia umieć.
   umieć
   1. «mieć praktyczną wiedzę w jakiejś dziedzinie, być biegłym w czymś»
   2. «być w stanie zrobić coś»
   Tak więc umie sie coś jak robi sie to dobrze, a nie źle. Z twoich słów to wynika tak jakby każdy umiał rysować tylko musi sobie poświecic dużo czasu na ćwiczenie rysowania. Otóż ten proces nazywa się uczeniem i dopiero jak go zakończysz to coś umiesz, a nie k@!@a przed!!
   Nie możesz powiedzieć, że każdy umie jeździć na rowerze tylko musi najpierw poćwiczyć. Ci którzy jeszcze nie cwiczyli nie umieją jeździć!

  •  

   pokaż komentarz

   @szaloneneutrino: Dorosły człowiek nie rysuje inaczej, po prostu myśli, łaczy fakty. Dziecko do pewnego okresu nie potrafi przeanalizować takich rzeczy i dlatego bazgra, a nie rysuje. Ale i od tego są wyjątki. Ty nie rysujesz jak przedszkolak, ale myślisz jak on i dlatego źle rysujesz. Subetlna różnica. Technika rysunku takiej postaci, to poziom tak bardzo podstawowy, że i przedszkolak by sobie poradził, gdyby myślał logicznie i miał więcej chęci. Jeśli człowiek przeżył te 20-30 lat, to siłą rzeczy musi mieć zdolności, no chyba, że nadal mentalnie jest dzieckiem i wszystko za niego robią rodzice. Jak jest, nie wiem, taki przykład.

   Widzę różnicę - zwyczajnie się nie przyłożyłeś i bezmyślnie nabazgrałeś myszką w paincie parę kresek. Ale widzę też jak wygląda ten rysunek i jak może on wyglądać po narysowaniu kresek z odrobiną pomysłu i chęci. Nie jestem ślepy, po prostu widzę to czego ty nie widzisz, bo mam w tym większe doświadczenie. Jeśli poprawisz mu kreski ołówkiem, zrobisz mu te źrenice (sam już wiesz, że ich nie widać) to będzie z tego kreskówkowa twarz. Tylko nie z profilu, ale wszystkie zasady rysowania kreskówkowej twarzy masz zaliczone, wręcz książkowo - duży noc, karykaturalne oczy i kreska zamiast ust. Po prostu skończ szkic, przyłóż się, niczego wiedzieć nie musisz, wszystko już wiesz i umiesz, teraz po prostu to wykorzystaj.

   Nie rozumiesz. Narysowanie tego rysunku, to jak wciskanie pedałów w tym samochodzie, sama mechaniczna czynność. Nie trzeba zdawać prawojazdy, by wcisnąć pedał. Jazda to już coś innego, podobnie jak profesjonalny rysunek. Twoja definicja umieć kompletnie nie ma sensu w tym przypadku. Umiesz narysować kółko, bo uczyli Cię tego jeszcze w przedszkolu, każdego bez wyjątku. Rysowałeś nawet szlaczki, więc nie gadaj, że nie masz do tego umiejętności ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zwyczajnie nie narysowałeś tego koła. To nie z braku umiejętności. No dobra jest jakaś mała szansa, że jesteś w jakiś sposób upośledzony i nie potrafisz narysować kółka, ale bez przesady. Można sp$????!ić wciskanie pedału gazu w samochodze tak jak Ty sp$????!iłeś narysowanie kółka :D No ale nie gadaj, że trzema umieć robić jedno lub drugie, bo to przesada.

  •  

   pokaż komentarz

   Umiesz narysować kółko, bo uczyli Cię tego jeszcze w przedszkolu, każdego bez wyjątku.

   @spike200: nie, nie uczyli. Wiesz co to jest cyrkiel? Tego się używa do rysowania kola, a nie ręki. Jak rysujesz koło od ręki to właśnie wychodzi jajo. Niektórzy potrafią narysować od ręki, ale to nie jest żadna prosta mechaniczna czynność.

   Twoja definicja umieć kompletnie nie ma sensu w tym przypadku.
   To nie jest żadna moja definicja tylko normalna definicja słownikowa.

   Jeśli człowiek przeżył te 20-30 lat, to siłą rzeczy musi mieć zdolności
   Nie, nie musi. Nie ma żadnego obowiązku rysowania.

   przedszkolak by sobie poradził
   I co z tego? Tak samo przedszkolak poradził by sobie z robieniem swetra na drutach, to nie oznacza, że każdy umie robić swetry. Tak k!!%a trudno to zrozumieć, że z samego faktu, że nic ci fizycznie nie przeszkadza w zrobieniu czegoś nie oznacza, że automatycznei umiesz to zobić?

  •  

   pokaż komentarz

   @szaloneneutrino: Jedyne co ci przeszkadza, to twoje przekonanie, że nie potrafisz. Cały film jest tylko i wyłącznie o tym, ale to jest twoja sprawa. Jeśli jednak nie potrafisz domknąć koła, zatem też napisać ósemki, to faktycznie masz problemy i jesteś wyjątkiem, to też twoja sprawa. Do narysowania 4 kółek/elips i kreski nie jest potrzebna żadna wiedza ani umiejętności większe niż te, jakie człowiek od dawna posiada. Jeśli nie potrafisz zrobić tak podstawowych czynności, to zwracam honor i polecam poćwiczyć. Ten film i moje posty były skierowane do przeciętnej, nierysującej, dorosłej osoby. Faktycznie, są ludzie, którzy mogą mieć bardzo niskie zdolności manualne, problemy choćby i z pisaniem czy drapaniem się po głowie. W tym wypadku bez nauki własnych rąk się nie obejdzie, a więc faktycznie musiałbyś najpierw nauczyć się tego, czego uczą dzieci. Wtedy mówimy o nauce.

  •  

   pokaż komentarz

   @spike200: No jakbym gadał ze ścianą. Napiszesz, że każdy potrafi narysować plany budynku (jakiegos małego), bo to tylko kilka kresek i kwadratów?

   Do narysowania 4 kółek/elips i kreski nie jest potrzebna żadna wiedza ani umiejętności większe niż te, jakie człowiek od dawna posiada.
   Jest potrzebna, bo musisz wiedzieć gdzie umieścic te kreski. Przecież właśnie o tym jest ten film, pokazuje jak umieścic kilka kresek i kółek i zrobić z tego twarz. Jakby ludzie to wiedzieli jak twierdzisz to nikt by tego filmiku nie oglądał i nie było by takiego zachwytu na widowni.

  •  

   pokaż komentarz

   @szaloneneutrino: Ale ty przesadzasz, dla mnie to też gadanie ze ścianą. Nikt nie mówi o rysowaniu tutaj anatomii człowieka albo planów budynków. To jest rysowanie postaci rysunkowej najniższego sortu. Niczym nie odróżnia się od tej, którą próbowałeś narysować od frontu. Rysowanie, to bardziej zaawansowana rzecz niż tylko narysowanie paru kółek jak jest na filmie i na tym co sam próbowałeś zrobić. Sprawdź pierwszy lepszy tutorial do rysunku, jakiegokolwiek, nawet postaci rysunkowej - tam masz linie pomocnicze, proporcje i wiele więcej. W tym co na filmie masz parę kresek, w tym co narysowałeś podobnie. Wiesz gdzie człowiek ma oczy, wiesz gdzie usta. Zrobiłeś rysunek, po prostu nie narysowałeś go dokładnie, ale to jeszcze nie znaczy, że nie potrafisz tego zrobić. A to, że możesz zrobić więcej, to jest inna kwestia. Rysowanie to nauka przez praktykę, nie masz tam teorii jako takiej.

  •  

   pokaż komentarz

   Rysowanie to nauka przez praktykę, nie masz tam teorii jako takiej.

   @spike200: ale ty twierdzisz, ze każdy to umie zrobić bez praktyki co jest totalną bzdurą
   i jeszcze raz napiszę, ze jak nie odróżniasz tej mordy co ja narysowałem od tego co jest na filmiku to masz problem ze wzrokiem, nawet jakbym się bardzo postarał to by nei wyglądało tak jak na filmie, koleś to tam rysuje tak odruchowo nawet nei zastanawiajac sie nad tym, a robi takie ładniejsze kreski

  •  

   pokaż komentarz

   @szaloneneutrino: Tak, jak pisałem. Wmawiasz mi ze jesteś p#?%?%@a to niech tak zostanie. Ta dyskusja umarla juz na poczatku i nie ma sensu jej ciagnac póki sam nie skumasz paru rzeczy w przyszlosci. Narazie.

 •  

  pokaż komentarz

  takie bazgroły ciężko podciągnąć pod "umiem rysować". Słaby TED moim zdaniem

 •  

  pokaż komentarz

  5min z filmikiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  źródło: IMG_3107.JPG