Państwo Islamskie uświęca gwałt i pozwala brać seksualne niewolnice

Państwo Islamskie uświęca gwałt i pozwala brać seksualne niewolnice

Państwo Islamskie ogłosiło fatwę, wg której jego bojownicy mogą brać seksualne niewolnice, oczywiście jeśli należą do grupy niewiernych. Stwierdzono, że jest to „nieuniknioną konsekwencję wojny”.

 •  

  pokaż komentarz

  To ja proponuję teraz wszystkich gwałcicieli wyznania islamskiego w Szwecji i w innych krajach EU, podpinać pod zbrodnie wojenne i rozstrzeliwać a nie zamykać w więzieniach. W końcu skoro gwałt to "zbrodnia wojenna" i jest "nieuniknioną konsekwencją wojny" to karą za zbrodnie wojenne jest śmierć.

 •  

  pokaż komentarz

  dozwolone współżycie z 12 letnimi dziewczynkami czyli oficjalne zezwolenie na pedofilię. Nawet najgorszy wymiar kary to dla takich jawnych zboczeńców będzie za łagodny.

 •  
  s......a

  +15

  pokaż komentarz

  ONZ oraz organizacje obrony praw człowieka oskarżają bojowników Państwa Islamskiego o brutalne gwałty

  Gromkie brawa. To jest postawa godna cywilizowanego człowieka. To początek końca tego koszmaru i szybko się z nimi rozprawią... tak jak w Ruandzie.

 •  

  pokaż komentarz

  A ja pragnę zwrócić uwagę na powtarzający się proceder pisania "państwo islamskie" z dużej litery. A może mają już w Polsce swoją placówkę dyplomatyczną? Jak tak, to jadę do mięsnego, zrobić im grilla na łbach.

  •  

   pokaż komentarz

   @ljyykass: proponuję używać akronimu od islamskiej nazwy ISIS, czyli "Daesh". Dlaczego? Ano dlatego: https://www.reddit.com/r/socialism/comments/2jijh8/isis_isil_is_what_do_we_call_them/

  •  

   pokaż komentarz

   @mala_rybka: a ja proponuję tego nie używać, albowiem nie zwraca to uwagi na islamskie korzenie tego radykalizmu.

  •  

   pokaż komentarz

   @BlueSpark: dlaczego nie chcesz używać takiej nazwy? Twoja odpowiedź jest trochę niejasna.

  •  
   M.............k via Mój Wykop (Android)

   +12

   pokaż komentarz

   @mala_rybka:

   > linkowanie do /r/socialism

   ta społeczność nie jest wiele lepsza od ISIS, oni usprawiedliwiają mordy dokonywane przez Stalina, Pol Pota i innych dyktatorów

  •  

   pokaż komentarz

   @MaIutkiCzlowiek: czy to zmniejsza wartość postu o tematyce przede wszystkim lingwistycznej?

  •  

   pokaż komentarz

   dlaczego nie chcesz używać takiej nazwy? Twoja odpowiedź jest trochę niejasna.

   @mala_rybka: chodzi mi o to że jeśli zaczniemy używać słowa daesh, nie każdemu się to będzie kojarzyć z radykalnym islamem, co jest istotą tej grupy (lub ideologii).
   Jest to próba wprowadzenia nowomowy (nie wiem czy czytałaś 1984, jeśli nie to warto) która "eliminuje niekorzystnye z punktu widzenia (zachodniej) ideologii państwowej wyrazów przez zastąpienie ich sztucznymi, ale poprawnymi ekwiwalentami, w celu strywializowania języka".

  •  

   pokaż komentarz

   @mala_rybka: Da'esz po arabsku ma konotacje negatywne, owszem. Ale zgadzam się z @BlueSpark, powinniśmy w Polsce używać nazwy tak zwane państwo islamskie, aby nie oddzielać tej organizacji od świata islamu. Nie oszukujmy się, niewielu z nas kiedykolwiek dowie się o znaczeniu akronimu داعش, a faktem jest, że entuzjaści tej potwornej organizacji odnoszą się bezpośrednio do sunny i salafizmu, a więc tradycji islamskich.

  •  

   pokaż komentarz

   @BlueSpark @Lulu_Quest: to nie jest idealna nazwa, ale nie zgadzam się, że jest wprowadzaniem nowomowy. "Daesh" jest określeniem pejoratywnym, jest obraźliwe, jest formą wojny psychologicznej z wrogiem. Nie ukrywa się jego związków z islamem, a słowo pochodzi z j. arabskiego. Może rzeczywiście przeceniam "zdolności kojarzenia" niektórych ludzi, ale na pewno nie można tego nazwać "nowomową" - moim zdaniem nie spełnia kryterium "ideologicznego". Znacznie większe szkody, niż usunięcie bezpośredniego nawiązania do islamu, czyni nobilitacja tej śmiesznej bojówki poprzez nazywanie ich "państwem". Mam wrażenie że w ten sposób robimy za ich tubę propagandową.

   pokaż spoiler Pardon za powolne chwytanie o co chodzi, ale grypa gotuje mi mózg.

  •  

   pokaż komentarz

   @mala_rybka:

   pokaż spoiler A więc szybkiego powrotu do zdrowia :)


   Ja widzę tutaj wprowadzenie nowomowy, i również widzę kryterium ideologii. Dlaczego? W obliczu tej dużej katastrofy migracyjnej, którą na Europę sprowadzili właśnie Ci politycy którzy nam proponują używać tego nowego określenia, nie bardzo im pasuje by ludzie widzieli powiązanie pomiędzy terrorem a islamem. Dlatego próbują sie pozbyć skojarzenia pomiędzy państwem islamskim a islamem.

   Wątpię również że wojna psychologiczna, mianowićie pseudo-obraźliwa nazwa przeciwnika nam pozwoli wygrać tę wojnę. Zamiast się skupić na rozwiązaniu problemu który najwidoczniej istnieje, Europa się zastanawia nad tym, jak by ten problem nazwać aby ta nazwa pasowała do naszej polityki migracyjnej.

   Czy na końcu mi jakiś terrorysta obetnie głowe za to że go nazwałem bojownikiem "Daesh" czy mi obetnie głowę dlatego że jestem niewiernym w jego oczach i nigdy nie klęknę na dywaniku przed Allahem, to już mi jest obojętne.

  •  

   pokaż komentarz

   @BlueSpark: cóż, wojen się słowami nie wygrywa, to pewne. Rzecz jednak nie w tym, żeby robić Daesh na złość, tylko w tym, aby w oczach przeciętnego przedstawiciela kultury zachodniej nie stawiać ISIS na równi z faktycznie istniejącymi państwami. Mówiąc o nich poważnie, używając poważnej nomenklatury o dość jasno ustalonym znaczeniu, przypisujemy im fałszywą deskrypcję. Już teraz w oczach wielu ludzi umiarkowanie zainteresowanych tematem, na Bliskim Wschodzie mamy do czynienia nie z "Państwem Islamskim" tylko po prostu z państwem, które jest islamskie.

   Dlatego próbują sie pozbyć skojarzenia pomiędzy państwem islamskim a islamem.

   @BlueSpark: myślę, że to jest argument i taktyka "jak kulą w płot". Rzecz w tym, że Daesh, ISIS, ISIL czy jakkolwiek to zwać powszechnie i trafnie jest kojarzone z islamem (nawet przez lewaków i zwolenników multikulturalizmu). Ale kiedy Ty masz na myśli religię jako taką, oni mają na myśli jakieś tam jej paskudne wypaczenie. Dlatego uporczywe używanie słowa "islamskie", naprawdę żadnego "tolerancyjnego" człowieka nie przekona do Twoich racji ani niczyjego światopoglądu nie wywróci. Oni nie zaprzeczają związkom Daesh z tą konkretną religią, hołdują jedynie swojemu wyobrażeniu o islamie i o fundamentalizmie islamskim, mającym być zaledwie dziwactwem "pokojowej" religii.

   pokaż spoiler Dziękuję ( ͡º ͜ʖ͡º)

 •  
  K....................i

  +5

  pokaż komentarz

  I ta mentalność przenika do Europy. Oglądałem w TV z rok temu reportaż o grupach przestępczych na Zachodzie Europy zajmujących się kontrolą prostytucji, a więc handlu kobietami, domów publicznych i całego tego półświatka. Autorzy reportażu zapytali ekspertów z interpolu i policji m.in. o to kto, jakie narodowości w Europie głownie kontrolują i prowadzą "ten biznes" i okazało się, że obecnie zdecydowaną większosć rynku mają tzw nowi Francuzi, nowi Niemcy, nowi Holendrzy wiadomo jakiego pochodzenia, bo ich przekonania i wiara nie kolidują z moralnymi zasadami "nie czyń bliźniemu co Tobie niemiłe". Innymi słowy - nie mają z tego powodu żadnych wyrzutów sumienia, że białe kobiety rdzenne Europejki i Chrześcijanki są zniewalane i zmuszane do prostytucji. :(