Sejm przyjął podatek bankowy

Sejm przyjął podatek bankowy

Od lutego przyszłego roku niektóre instytucje finansowe będą obłożone tzw. podatkiem bankowym, wynoszącym rocznie 0,44 proc. wartości ich aktywów.

 •  

  pokaż komentarz

  Hmm... ciekawe kto naprawdę zapłaci ten podatek ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @krdk: Jak to kto, idioci z plebsu którzy myślą, że forsa rośnie na drzewach i się domagali tego, żeby "opodatkować banksterów"... "bo kradno". Oczywiście zaraz usłyszysz że jest konkurencja "dlatego nie podnieso" a ja nałapię minusów. A banki już zapowiedziały zwolnienia, w kolejce podwyżki opłat i pewnie się skończy na podwyżkach kosztów kredytów (bo na udzielane kredyty musi być wkład, więc to naturalna kolej rzeczy że kredytobiorcy ten podatek zapłacą).

   To samo było jak gadałem, że ustawowa obniżka intercharge spowoduje podniesienie opłat za usługi. To imbecyle minusowali. Później znowu minusowali jak napisałem że mają co chcieli kiedy każdy bank zaczął podwyższać opłaty za konta a ludzie jojczeli, że powinno być za darmo bo przecież "mogo obracać ich pieniędzmi".

   Co było już szczytem niedoj###nia przy WIBOR na poziomie 2%, ale powiedz to kretynom którzy dali bankowi "całe piniondze" czyli wypłatę, w postaci 1500 złotych... z której pod koniec miesiąca zostaje stówa

  •  

   pokaż komentarz

   @Xo-oX: zmniejszy się wpływ z podatku dochodowego, gospodarka zwolni, przedsiębiorcy będą mieli mniej kasy na startupy, kredytobiorcy zapłacą większe prowizje, zwykli użytkownicy kont będą mieli większe opłaty, banki zwiększą ilość zwolnień, zmniejszona akcja kredytowa sprawi, że mniejsze będą oprocentowania depozytowe (banki nie będą potrzebować tyle kapitału przy zmniejszeniu wolumenu udzielonych kredytów), po dupie dostaną polskie banki, niektóre zostaną sprzedane obcemu kapitałowi z powodu zmniejszenia dochodu o ponad połowę.

   pokaż spoiler haha ale PiS dowali banksterom

  •  

   pokaż komentarz

   @parachutes: ciekawe który bank kupi pan z pisu gddy już jego wartość będzie odpowiednio mała :)

  •  

   pokaż komentarz

   @parachutes:

   po dupie dostaną polskie banki ?
   Które?

  •  

   pokaż komentarz

   @Xo-oX: No to jak to qurwa jest??
   Nawet nie było zapowiedzi, że będzie taki podatek. Rządziła kochająca i uwielbiająca banki PO. Nawet Kaczyści w rankingach nie mieli szans aby dojść do władzy, a mimo to Banki zaczęły wprowadzać opłaty za konta, wymuszanie minimalnych wpływów na konto, obrót na karcie kredytowej i płatniczej itp.

   To wtedy było OK a dzisiaj już nie OK?

  •  

   pokaż komentarz

   @JaroSubaru82: PKO BP, bank pocztowy, Alior bank, BOŚ bank, BGŻ, nie dziękuj.

  •  

   pokaż komentarz

   @Xo-oX: Akurat z intercharge zrobili bardzo dobrze. Wcześniej koszt obsługi kart był dużo wyższy niż obsługi gotówki. Wydawałoby się logiczne, że kupując kartą powinieneś płacić drożej niż gotówką. Niestety z pozycji siły narzucono takie umowy korzystania z terminali, że cena dla klienta musiała być taka sama i na dodatek nie wolno było unikać korzystania z terminala dla mniejszych transakcji, gdzie ta dysproporcja była jeszcze większa. Tak naprawdę koszt wysokiego intercharge był dofinansowywany przez płacących gotówką - sklep mniej zarabiał na płacących kartą i odbijał sobie to na większej marży dla płacących gotówką. Dopiero teraz widać, że za używanie karty płaci właściciel karty.

  •  

   pokaż komentarz

   @dzbanek123: Z intercharge się zgadzam. Ogólnie ten podatek bankowy w bardzo średnim czasie przyszedł. Bankructwo SK Banku, podwyżki do BFG, intercharge, problem frankowiczów. Węgry się wycofują z podatku bankowego zmniejszając go, a Jarkacz jazda bez trzymanki, jeszcze w ostatniej chwili zwiększa stawkę do 0,44%.

  •  

   pokaż komentarz

   @Xo-oX: Zgodzę się z tym, że banki będą przerzucać koszty na klientów, o ile się nie mylę niektóre już zaczęły podnosić opłaty jak tylko pis wygrał i nie wycofywał się z tej propozycji. Z drugiej strony słyszałem od osoby pracującej w banku, że w naszym regionie polskie banki mają jeden z największych zysków więc teoretycznie maja z czego ciąć.

  •  

   pokaż komentarz

   @Xo-oX: to czemu każdy cywilizowany kraj opodatkował banki ? Najlepiej niech nikt nie płaci podatku i będzie lepiej co ?
   Ja bym zaproponował żeby polskich banków ten podatek nie dotyczył tak żeby te zagraniczne albo stały się niekonkurencyjne albo niech nie podwyższają % i innych opłat żeby było konkurencyjne z polskimi bankami.

  •  

   pokaż komentarz

   @Stoniak: BGZ juz dawno nie jest polski, nawet przed ostatnim przejeciem przez BNP Paribas juz polskim bankiem nie byl.

  •  

   pokaż komentarz

   @Xo-oX: a po co komu banki jak jest bitcoin

  •  

   pokaż komentarz

   @Xo-oX: Dupka boli? I w Polsce i w Węgrzech są konta darmowe. Zawsze można wybierać płatne banki, ale kto lubi robić sobie kuku?

  •  

   pokaż komentarz

   @Xo-oX:
   @parachutes: czyli najlepiej zwiekszyc podatki Polakom - tak bedzie najlepiej. Skoro banki i markety przejely rynek to niech placa a nie tylko drenuja rynek..

  •  

   pokaż komentarz

   @Xo-oX: ja w tej chwili nie wiem w jakim celu trzymam aktywa na koncie raczej tylko z bezpieczeństwa, jesli bede dopłacał do interesu trzymania kasy w banku to kupuje sejf, bank mi juz prawie do niczego nie potrzebny

  •  

   pokaż komentarz

   @Xo-oX: spokojnie, SKOKi nas uratują przed złą banksterką

  •  

   pokaż komentarz

   @Xo-oX: Ba obecni kredytobiorcy zapewne też zapłacą za podatek bo pewnie wpłynie on na wartość WIBORu który jest podstawą kosztów raty.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dzonzi: Bo zachód płacił za ratowanie banków. U nas to banki płacily za ratowanie PiSowskich SKOKow.

   @luki201: A po cholere zwiększać w ogóle podatki lewaku? Mogli nie obiecywac socjalu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dzonzi: zgadzam sie, podatki każdy płaci sa we wszystkim więc i banki niech płacą, podwyższa opłaty to zacznie sie migracja klienteli do konkurencji i tak to będzie wyglądało, wątpię ze jesli nawet podniosą ceny za usługi to będą to raczej niewielkie sumy.

  •  

   pokaż komentarz

   czyli najlepiej zwiekszyc podatki Polakom - tak bedzie najlepiej. Skoro banki i markety przejely rynek to niech placa a nie tylko drenuja rynek..

   @luki201: W jaki sposób drenują rynek? Czy sobie tak po prostu rzucasz słówkami?

  •  

   pokaż komentarz

   @Xo-oX:

   Którzy myślą, że forsa rośnie na drzewach
   Może nie na drzewach ale chyba nie słyszałeś o inżynierii finansowej.
   Oczywiście, że dla banków ten podatek to będzie wymówka, podkreślam wymówka do podniesienia opłat. Tylko, że w dobie pieniądza fiducjarnego kreowanego długiem oraz przez tzw. luzowanie ilościowe, to stwierdzenie o drzewach daleko z prawdą się nie mija.
   Im większa korpo tym bliżej jej w działaniu do socjalistycznego urzędu, poziom marnotrawstwa, zbędnej gówno-roboty, biurokracji, itp. nierzadko prześciga budżetówkę. A, że banki to największe korpo, to mają gdzie optymalizować oraz oszczędzać. Przy czym nawet nie muszą, bo zyski i tak liczą w miliardach i ten podatek aż tak tego nie zmieni. Wymówka, ot co.

   Na sam koniec dodam, że jeśli banki przesadzą z podnoszenie opłat, to długofalowo też wyjdzie nam na dobre. Czemu? Spowoduje to powstawanie alternatyw oraz odpływ klientów z tego rynku, a więc skurczenie sektora bankowego. A, że banki to stonka i rak współczesnego świata to płakać nikt nie powinien.

  •  
   I..........y

   +1

   pokaż komentarz

   @Xo-oX: Czyli Twoim zdaniem Polska ma byc rajem bankowym. Zamiast doic zewnetrzny kapital oni doja ludzi pracujacych za 1500zl.

  •  

   pokaż komentarz

   @RedBaron: też trzymam ale raczej z wygody. Bezpieczeństwo w banku jest bardzo złudne.

  •  

   pokaż komentarz

   @rzep: taka biedronka jak otwiera sie w danej lokalizacji wykasza lokalny handel. Pieniadze zamiast pracowac miedzy Naszymi rodakami zaczynaja byc obracane przez korporacje. Czyli zamiast pieniadze powinny byc w Twojej kieszeni czy mojej trafiaja do kieszeni jakiegos portugalczyka..

  •  

   pokaż komentarz

   taka biedronka jak otwiera sie w danej lokalizacji wykasza lokalny handel. Pieniadze zamiast pracowac miedzy Naszymi rodakami zaczynaja byc obracane przez korporacje. Czyli zamiast pieniadze powinny byc w Twojej kieszeni czy mojej trafiaja do kieszeni jakiegos portugalczyka..

   @luki201: Po pierwsze - pytałem Cię o banki, a ty mi piszesz o supermarketach.

   Po drugie - wykasza lokalny handel bo jest tańsza i wygodniejsza - więc ludzie oszczędzają czas i pieniądze robiąc zakupy w niej. To tak jakbyś narzekał, że sprowadzanie zagranicznych koparek zabiera pracę naszym polskim robotnikom z łopatami.

  •  

   pokaż komentarz

   @Herubin: czemu podatek miałby wpłynąć na WIBOR?
   Serio pytam.

  •  

   pokaż komentarz

   @rzep: roznica jest taka, ze pieniadz wydany w zagranicznym sklepie raczej ma nikle szanse wrocic do Twojej kieszeni. Wole, zeby Nasz handel sie rozwijal a tak nie ma zadnych szans. To samo dotyczy bankow..

  •  

   pokaż komentarz

   roznica jest taka, ze pieniadz wydany w zagranicznym sklepie raczej ma nikle szanse wrocic do Twojej kieszeni. Wole, zeby Nasz handel sie rozwijal a tak nie ma zadnych szans. To samo dotyczy bankow..

   @luki201: Że co? Biedronka płaci bardzo wysokie podatki w Polsce (300 mln złotych), do tego płaci swoim pracownikom dobrze i na umowach o pracę (w przeciwieństwie do Janusza co zatrudnia na czarno) i z dodatkami. A każdy kupujący tam oszczędza czas i pieniądze, więc pieniądze nie tylko do niego wracają, ale również zostają w jego kieszeni.

   Przestań powtarzać bzdurne slogany.

  •  

   pokaż komentarz

   @szpongiel: Nie mówię, że wpłynie ale mam takie podejrzenia bo pożyczki między bankowe też z powodu tego podatku będą generować dodatkowe koszty bankowe. Wg. mnie koszty tego podatku zostaną rozbite na różne części działalności bankowej od WIBORu przez opłaty za konto po marże od kredytów. No ale to tylko moje przypuszczenie więc czekam do wiosny obserwując co się dzieje.

  •  
   P......a

   0

   pokaż komentarz

   @Xo-oX: Gruba przesada. Zapomniałeś wspomnieć, że podobny podatek jest w większości krajów UE. Nawet jeśli opłaty wzrosną to będą to groszowe sprawy dla przeciętnego Kowalskiego. W skali budżetu podatek może przynieść duże zyski. Zapomniałeś też wspomnieć, że banki rok do roku notują mniejsze lub większe zyski, które liczy się w mld i jak się okazuje, pomimo kryzysu (prawdopodobnie dzięki wspaniałym akcjom kredytowym w latach 2006 - 2009, m.in. w CHF), są jedne z wyższych w UE.

  •  

   pokaż komentarz

   @parachutes: Skoro gdzie indziej taki podatek jest to czemu u nas miałby się nie sprawdzić.
   "akcja kredytowa sprawi, że mniejsze będą oprocentowania depozytowe " jakby teraz były nie wiadomo jakie.
   A może banki zwiększą akcję kredytową, żeby zarobić na podatek, co?

  •  

   pokaż komentarz

   @krdk: twoja stara xdddddddddddd

  •  

   pokaż komentarz

   @tomaszk-poz: na Węgrzech się nie sprawdził, oprocentowanie jest wysokie biorąc pod uwagę stopy procentowe i deflację. Banki nie zwiększą akcji kredytowej, wręcz przeciwnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @parachutes: to właściwie tym lepiej, skończy się życie ponad stan i tworzenie baniek (np. mieszkaniowej) czy szaleństwa z wykupem TV na święta. Pożyjemy - zobaczymy, nie ma co gdybać, Polska to nie Węgry.

  •  

   pokaż komentarz

   @Xo-oX:
   @parachutes:
   Piękna analiza. Idźmy dalej. Znieśmy wszystkim podmiotom podatki, to wszystko będzie tańsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   o k?!$a. Jakie zacofanie.... pa

   @luki201: Zacofanie, bo daje Ci argumenty a nie powtarzam slogany?

  •  

   pokaż komentarz

   Gruba przesada. Zapomniałeś wspomnieć, że podobny podatek jest w większości krajów UE. Nawet jeśli opłaty wzrosną to będą to groszowe sprawy dla przeciętnego Kowalskiego. W skali budżetu podatek może przynieść duże zyski. Zapomniałeś też wspomnieć, że banki rok do roku notują mniejsze lub większe zyski, które liczy się w mld i jak się okazuje, pomimo kryzysu (prawdopodobnie dzięki wspaniałym akcjom kredytowym w latach 2006 - 2009, m.in. w CHF), są jedne z wyższych w UE.

   @Planista: Istnieje ale po pierwsze od pasywów, nie aktywów, a po drugiej z niższą stawką.

   A co do "groszowych spraw" - zapomniałeś o wszystkich chcących kupić mieszkanie na kredyt?

   Na nowym podatku najbardziej ucierpią osoby, które chcą zaciągnąć kredyt hipoteczny. Koszty takiego kredytu mogą wzrosnąć nawet o kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy złotych. - Jeżeli zdecydujemy się na kredyt w wysokości 250 tys. zł na 25 lat, to po podwyżce marży, miesięczna rata równa w mBanku wzrośnie o 54,37 zł - miesięcznie niedużo, ale w skali 25 lat daje ponad 16 tys. zł więcej do spłacenia - liczy Katarzyna Dmowska z ANG Spółdzielni Doradców Kredytowych - Natomiast przy takim samym kredycie w Deutsche Banku miesięczna rata równa wzrośnie o 88,15 zł - w skali 25 lat jest to aż 26 445 zł więcej niż przed podwyżką.

   600-1000 złotych rocznie ekstra w podatku to dla Ciebie grosze jak rozumiem?

  •  

   pokaż komentarz

   @dzbanek123: Oprócz paru wiecznie krzywdzonych przez świat imbecyli z wykopu ludziom pasowało to, że płatność kartą kosztuje więcej. Do dziś tak jest bo dla niskich kwot zawsze się nie będzie dopłacać, kwestia pułapu.

   to czemu każdy cywilizowany kraj opodatkował banki ? Najlepiej niech nikt nie płaci podatku i będzie lepiej co ?
   @Dzonzi: Ty jesteś typowym sowieckim parobkiem. Średnie opodatkowanie to 70% a tacy idioci dalej jęczą, że za mało są okradani. Banki już płacą 1500 podatków, m.in. koszty pracy, VAT i dochodowy. #niedojebaniemozgowe jak ci się nie podoba i płacisz "za mało" to sobie z tych ochłapów co zarabiasz przeznacz parę stówek na WOŚP.

   @Inteligentny:

   Czyli Twoim zdaniem Polska ma byc rajem bankowym. Zamiast doic zewnetrzny kapital oni doja ludzi pracujacych za 1500zl.
   Przecież zawsze się doi biedotę i kretynów. Paradoksalnie ci kretyni i biedota się tego dojenia zawsze najgłośniej domaga dla innych. Ale że kretyna najłatwiej wydoić...

   @Vit77:

   Piękna analiza. Idźmy dalej. Znieśmy wszystkim podmiotom podatki, to wszystko będzie tańsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Zastanawiam się jak można być takim idiotą, żeby się domagać tego, żeby oprócz kilkudziesięciu podatków które te podmioty płacą, uchwalać jeszcze specjalne podatki dla każdej branży które i tak ty zapłacisz później zatrudniać masę ludzi po to, żeby ci jakiś marny ochłap z tego oddać. Kolejny parobek z sowietów, zrobić z ludzi biedotę a później wypłacać im zapomogi, żeby nie zdechli z głodu. Super system.

  •  
   P......a

   -1

   pokaż komentarz

   @rzep: Marża od kredytów zmieniała się wielokrotnie w okresie od 2006 do 2015, bez żadnych zmian w podatkach czy prawie bankowym. Ludzie, którzy będą chcieli wziąć kredyt, będą mieli wybór, a tym którzy już wzięli, marż i tak nie mogą podnieść. Druga kwestia to czy masowe zadłużanie obywateli, w związku z kredytami mieszkaniowymi, wyjdą im na dobre? Śmiem twierdzić, że nie. Już 8 lat spłacam kredyt i jak na razie korzystniej byłoby mi wynająć mieszkanie i odkładać, niż wziąć kredyt w banku. Ludzie łatwo dają się łapać na kredyty na 30 lat, ale jakoś nie dociera do nich że będą musieli zwrócić 2 razy tyle co brali. Zadłużanie nie jest dobre, szczególnie w biednej Polsce, gdzie 1500PLN stanowi często 50% budżetu domowego.

  •  

   pokaż komentarz

   Marża od kredytów zmieniała się wielokrotnie w okresie od 2006 do 2015, bez żadnych zmian w podatkach czy prawie bankowym.

   @Planista: I co z tego, że się zmieniała? Teraz się zmieni na pewno (już banki podnoszą marże).

   Ludzie, którzy będą chcieli wziąć kredyt, będą mieli wybór

   Jaki? Nie brać kredytu? Świetny wybór.

   Druga kwestia to czy masowe zadłużanie obywateli, w związku z kredytami mieszkaniowymi, wyjdą im na dobre? Śmiem twierdzić, że nie. Już 8 lat spłacam kredyt i jak na razie korzystniej byłoby mi wynająć mieszkanie i odkładać, niż wziąć kredyt w banku. Ludzie łatwo dają się łapać na kredyty na 30 lat, ale jakoś nie dociera do nich że będą musieli zwrócić 2 razy tyle co brali. Zadłużanie nie jest dobre, szczególnie w biednej Polsce, gdzie 1500PLN stanowi często 50% budżetu domowego.

   Czyli sposobem na walkę z kredytami hipotecznymi jest zwiększanie ich opodatkowania? Kolejny świetny pomysł.

   Jeśli chcesz sprawić by kredyty były brane bardziej odpowiedzialne to zaostrzasz ich przyznawanie (większy wkład własny, większy stosunek zarobków do raty itp.) a nie zwiększasz na chama jego koszt.

  •  
   P......a

   -1

   pokaż komentarz

   Czyli sposobem na walkę z kredytami hipotecznymi jest zwiększanie ich opodatkowania? Kolejny świetny pomysł.

   @rzep: Tak, jest to jeden ze sposobów.

   Jeśli chcesz sprawić by kredyty były brane bardziej odpowiedzialne to zaostrzasz ich przyznawanie (większy wkład własny, większy stosunek zarobków do raty itp.) a nie zwiększasz na chama jego koszt.

   Dlaczego nie?

  •  
   I..........y

   +1

   pokaż komentarz

   @Xo-oX
   czyli podejscie masz jak rasowy polutyk po

  •  

   pokaż komentarz

   @Inteligentny: Przecież to prawda. Zaraz mi powiesz, że ci debile przy żłobach żrą się jak banda wściekłych kundli bo każdy tak kocha robienie ludziom dobrze i nie potrafią bez tego żyć. Masz 8 lat?

  •  

   pokaż komentarz

   Tak, jest to jeden ze sposobów.

   Dlaczego nie?

   @Planista: Bo obciąża to obywateli bez sensu? Zaostrzenie przyznawania kredytów sprawia, że o kredyt jest trudniej, ale gdy już go dostaniesz, to nie płacisz więcej niż wcześniej - ba, często nawet mniej (np. dzięki większemu wkładowi własnemu).

   Utrudnianie dostępu do kredytów poprzez dodawanie ekstra ~100 zł podatku do każdej raty to idiotyzm pierwszej klasy.

  •  

   pokaż komentarz

   @rzep: Argumenty chama - Polacy spokojnie sami potrafia sprzedac bulki tylko oczywiscie zachodnie sieci wyparly rozwoj rodzimego handlu i podejscie spoleczenstwa do Twojego - byle sasiad nie zarobil.. a pozniej zdziwienie dlaczego na wszystko brakuje pieniedzy.

  •  

   pokaż komentarz

   Argumenty chama - Polacy spokojnie sami potrafia sprzedac bulki tylko oczywiscie zachodnie sieci wyparly rozwoj rodzimego handlu i podejscie spoleczenstwa do Twojego - byle sasiad nie zarobil.. a pozniej zdziwienie dlaczego na wszystko brakuje pieniedzy.

   @luki201: Chama? Gdzie niby? Czy może chamskie jest to, że się z tobą nie zgadzam i nie pozwalam Ci na rzucanie sloganami bez pokrycia?

   Polacy potrafią sprzedać bułki? To gdzie jest np. Marcpol? Dlaczego wejście do tego sklepu przypomina przeniesienie się o 20 lat w przeszłość? Ludzie głosują swoim portfelem za tym kto ma lepsze ceny, lepszy wybór i lepsze rozwiązania.

   I co ty mówisz o tym "byle sąsiad nie zarobił"? Mam płacić więcej i marnować więcej czasu na zakupy, by "sąsiad zarobił"? Już Ci napisałem wyżej - ludzie nie chodzą do Biedronki "by sąsiad nie zarobił" tylko dlatego, że jest taniej, szybciej i lepiej niż w Marcpolu czy osiedlowym sklepie.

  •  

   pokaż komentarz

   @rzep: Marcpola to juz w duzej czesci lokale przejela Biedronka. Po prostu rozwiniety handel z zachodu rozwija sie na Naszym rynku w takim tepie, ze niestety nie mamy szans. I to problem jest roznych branz handlowych od budowlanej po odziezowa. Nie ma kapitalu i juz nie bedzie niestety.. otworz swoj sklep i zobaczymy jakim Ty bedziesz Januszem biznesu..

  •  

   pokaż komentarz

   Marcpola to juz w duzej czesci lokale przejela Biedronka. Po prostu rozwiniety handel z zachodu rozwija sie na Naszym rynku w takim tepie, ze niestety nie mamy szans. I to problem jest roznych branz handlowych od budowlanej po odziezowa. Nie ma kapitalu i juz nie bedzie niestety.. otworz swoj sklep i zobaczymy jakim Ty bedziesz Januszem biznesu..

   @luki201: Przejęła, bo był fatalny - mam obok mojego mieszkania jeden ich sklep i byłem w nim dwa razy - pierwszy i ostatni. Pomimo tego, że jest najbliżej, wolę pójść trochę dalej bo mam niższe ceny, lepszą obsługę i większy wybór.

   Jeśli zachodnie firmy są w stanie zaoferować Polakom lepszą ofertę to bardzo dobrze dla Polaków - więcej pieniędzy zostanie w ich kieszeni, które będą mogli wydać na coś innego.

   Ty byś chciał ludzi zmusić wszystkich do przepłacania i kupowania w gorszych warunkach, tylko po to by zarabiał jakiś mityczny "sąsiad". Może zakażmy Niemcom (i innym zagranicznym firmom) sprzedawania swoich samochodów w Polsce - kupujmy polskie samochody, by mógł zarobić "sąsiad" a nie zagraniczna korporacja.

  •  
   P......a

   -1

   pokaż komentarz

   (większy wkład własny, większy stosunek zarobków do raty itp.)

   @rzep: Faktycznie na to drugie rząd ma ogromny wpływ.

  •  

   pokaż komentarz

   @Planista: Ma. Rekomendacje KNF coś Ci mówią?

  •  
   P......a

   -1

   pokaż komentarz

   @rzep: Ile są warte rekomendacje KNF mogli przekonać się frankowicze.

  •  

   pokaż komentarz

   @Planista: Banki stosują się do tych rekomendacje, więc tak - są wiele warte. Spytaj kogokolwiek kto chce wziąć kredyt hipoteczny na 100% wartości mieszkania.

  •  

   pokaż komentarz

   @Herubin: zachód płacił za ratowanie, drenujac naszą gospodarkę.

  •  

   pokaż komentarz

   @rzep: chyba nie masz pojęcia co piszesz. biedronka płaci dobrze? 1200 zł kasjerka w Wielkopolsce. cudowny pracodawca.

  •  

   pokaż komentarz

   @Planista: Akurat w przypadku frankowiczów, to PiS za swoich rządów przeszkadzał KNF w blokadzie kredytów frankowych.

  •  

   pokaż komentarz

   @rzep: wymiana handlowa jestem jak najbardziej za, ale handel jedna z wazniejszych dziedzin gospodarki to juz nie. Polacy potrafia, ale niestety nie beda mogli sie wykazac zwlaszcza, ze wiekszosc spoleczenstwa mentalnie jest na tym samym poziomie co Ty. W Niemczech calkowicie odwrotna sytuacja.. w dodatku widac to w wielu juz miastach Polski jakie spustoszenie zrobily centra handlowe i markety.

  •  

   pokaż komentarz

   wymiana handlowa jestem jak najbardziej za, ale handel jedna z wazniejszych dziedzin gospodarki to juz nie.

   @luki201: Ale ty się wysławiaj w sposób zrozumiały.

   Polacy potrafia, ale niestety nie beda mogli sie wykazac zwlaszcza, ze wiekszosc spoleczenstwa mentalnie jest na tym samym poziomie co Ty.

   Mieli czas od 89 by się wykazać - Biedronka nie weszła do Polski wraz z transformacją. Większość społeczeństwa jak najbardziej chce kupować tam gdzie taniej i lepiej. To twój mentalny poziom chce zmuszać ludzi do płacenia więcej za mniejszy wybór pod płaszczykiem źle pojętego patriotyzmu.

   W Niemczech calkowicie odwrotna sytuacja.. w dodatku widac to w wielu juz miastach Polski jakie spustoszenie zrobily centra handlowe i markety.

   To nie jest spustoszenie tylko rynek się zmienia, format sprzedaży również. Hipermarkety wyparły małe sklepiki, a teraz dyskonty wypierają hipermarkety. Dla człowieka wygodniej jest pójść i kupić wszystko taniej w jednym sklepie niż łazić do warzywniaka, mięsnego, ogólnospożywczego i chemicznego i jeszcze za to wszystko więcej płacić.

  •  

   pokaż komentarz

   @Xo-oX: Brak opodatkowania banków, marketów i operatorów telefonii rząd odbija sobie opodatkowując najmniej zarabiających.

   W zamian mamy powyższe instytucje dają nam najdroższe opłaty za transakcje płatnicze, markety i operatorzy wyprowadzają zyski choć i tak mają prawie zerowe koszty, lub świadczą wirtualną usługę.

   Przypominam w "polszu" nawet emeryt i rencista odprowadza podatek, choć ledwo starcza mu na jedzenie.

  •  

   pokaż komentarz

   Przypominam w "polszu" nawet emeryt i rencista odprowadza podatek, choć ledwo starcza mu na jedzenie.

   @Przemysluaw: Zapomniałeś, że emerytury zostały ubruttowione. A podatki zawsze płaci klient.
   Usługi wirtualne - chyba jesteś z tych dla których usługa "realna" to co najwyżej machanie łopatą. Mniej tibii i minecrafta w piwnicy, więcej realnego świata. Te usługi nie są budowane w pamięci komputera, to są realne budynki, sprzęt, wieże, oprogramowanie, obsługa, etc.

   Żebyś sobie grał w tą tibię czy pisał na wykopie to ktoś musi siedzieć i zap@@$#!%ać, monitorować sieć, kłaść kable, upiec ten chleb o 3 w nocy. Więc robota często po nocach albo w święta. Żebyś ty mógł se rano przyjść, rzucić marny grosz i jeszcze narzekać że "za dużo" bo on "nic nie robi".

  •  

   pokaż komentarz

   @Xo-oX: Usługą wirtualną nazywam działalność operatora telefonii komórkowej, który ma zysk 95% a nie obniży stawki za usługę nawet o grosz dopóki nie straci 2/3 klientów.

   Bank obraca moimi pieniędzmi.
   Banki w Polsce przypierniczają takie prowizje na płatności kartą, że sprzedawcom w spożywczakach nie opłaca się transakcja za mniej niż 15zł.

   Markety zatrudniają śladowe ilości pracowników, często też nie ponoszą kosztów zakupu towarów.
   Tak samo jak dwie powyższe instytucje wyprowadzają pieniądze za granicę.

   Jedno jest pewne, nie zbiednieją.
   A na pewno nie mają powodu aby podnieść koszt usług, bo i tak zdzierają z nas na pograniczu złodziejstwa.

   chyba jesteś z tych dla których usługa "realna" to co najwyżej machanie łopatą.
   I całe rżnięcie wykształciucha wzięło w łeb, wyszedł z ciebie prostak.

   Ja ciebie nie obrażałem, studencie prawa, programisto za 15K.
   Staż za wpis do CV nie robi z ciebie znawcy biznesu, tym bardziej praca w korpo.

  •  

   pokaż komentarz

   @rzep: Jak dorosniesz to kiedys to zrozumiesz. Pa

  •  
   P......a

   0

   pokaż komentarz

   @Herubin: Nie napisałem nic na temat PiSu, ani PO tylko na temat ustawy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Xo-oX: plebs ? tak się wyrażasz o rodakach ty chamie p%!@#%#ony w morde j!!@ny kutasie ?

  •  

   pokaż komentarz

   @EventHorizon86PL:

   Usługą wirtualną nazywam działalność operatora telefonii komórkowej, który ma zysk 95% a nie obniży stawki za usługę nawet o grosz dopóki nie straci 2/3 klientów.

   Jesteś operatorem, że wiesz? Sam VAT i dochodówka... ponad 30% wartości umów. Więc żeby gadać o 95% to trzeba być po prostu ostatnim idiotą. No sorry.

   A na pewno nie mają powodu aby podnieść koszt usług, bo i tak zdzierają z nas na pograniczu złodziejstwa.
   No tak, powinni przecież dopłacać, nie ma jak dobry komunista :) Załóż firmę, zapłać za koncesje i zrób taniej skoro oni nic nie robią tylko biedotę kasują za obracanie cebulionami i inne "wirtualne" usługi.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak dorosniesz to kiedys to zrozumiesz. Pa

   @luki201: Co zrozumiem? Że należy ignorować logikę oraz argumenty i kierować się błędnie pojmowanym patriotyzmem - zmuszać rodaków do kupowania tam gdzie nie chcą bo drożej/gorzej, tylko dlatego, by "zachodni" nie zarobił?

  •  

   pokaż komentarz

   @rzep: argumenty to Ty masz wyssane z palca. Nie masz pojecia o handlu i wypisujesz glupoty twierdzac, ze jest to jedyna sluszna racja.

  •  

   pokaż komentarz

   @luki201: Co dokładnie mam wyssane z palca? Nie dałeś żadnego kontrargumentu, jedynie walisz sloganami. Proszę, obal poniższe argumenty danymi i faktami.

   Czy ktoś zmusza ludzi do kupowania w dyskontach? Nie, robią to, bo jest taniej i wygodniej.

   Czy wypieranie małych sklepikach przez większe wyspecjalizowane to coś złego? Nie, to normalna ewolucja rynku - tak samo jak multipleksy wypierają małe 1 salowe kina, a sklepy samoobsługowe wypierają sklepy, gdzie klient jest obsługiwany przez sprzedawce za ladą - to wolą klienci, więc to wygrywa na rynku.

   Czy Biedronka nie płaci podatków? Płaci - jest jednym z największych płatników CIT w Polsce.

   Czy polskie markety nie miały okazji by się rozwijać? Miały, jak najbardziej (MarcPol, Piotr i Paweł itp.) - i miały na to prawie parę lat zanim Biedronka czy Lidl się w ogóle w Polsce pojawiły.

  •  

   pokaż komentarz

   @rzep: Ludzie kupuja w zachodnich marketach bo nie maja w wielu przypadkach wyjscia. Ewolucja bylaby w momencie jak Nasz handel by sie rozwijal a nie rozwiniety handel zagraniczny kontynuujac rozwoj na naszym rynku. Biedronka placi podatki a kto ma placic? Tysiace firm, ktore padly? One juz nie zaplaca a niejeden odebral sobie zycie wpadajac w dlugi.
   Polski handel oczywiscie, ze nie mial czasu sie rozwinac zwlaszcza, ze konkurencja z zachodu rozwijala sie latami i wchodzila z ulgami podatkowymi.. wiec przestan juz wymyslac zwlaszcza, ze nie znasz nikogo kto pracuje w handlu czy dostarcza produkty do sieci handlowych..

  •  

   pokaż komentarz

   Ludzie kupuja w zachodnich marketach bo nie maja w wielu przypadkach wyjscia.

   @luki201: Jak nie mają wyjścia? Przecież wcześniej robili zakupy w sklepikach, które wg. Ciebie popadały. Więc mają wybór - sklepiki lub zachodni market. Sam sobie przeczysz.

   Do tego widzę to na codzień pod swoim domem - Marcpol, Biedronka i zachodni market. Nikt nie chodzi do Marcpolu bo drogo, syf a ekspedientki jak wyjęte z filmu Barei. No ale "zachodnie markety niszczom gospodarkem!"

   Ewolucja bylaby w momencie jak Nasz handel by sie rozwijal a nie rozwiniety handel zagraniczny kontynuujac rozwoj na naszym rynku.

   Nie, to nadal jest ewolucja. Sprowadzamy z zachodu lepsze samochody, sprzęt RTV i AGD, elektronikę, komputery, systemy - ale od handlu wara! Niby dlaczego?

   I czyja to wina, żę nasz handel się nie rozwija i mentalnie właściciele zostają w latach 90-tych? Sklepy i sklepiki, które poszły z duchem czasu radzą sobie bardzo dobrze - np. nasz Piotr i Paweł.

   Biedronka placi podatki a kto ma placic? Tysiace firm, ktore padly? One juz nie zaplaca a niejeden odebral sobie zycie wpadajac w dlugi.

   No i co w tym złego? Lepsze firmy wypierają gorsze. Za woźnicami, których wyparły samochody też płaczesz? Za operatorami telegrafów też? Producenci świeczek co przestali płacić podatki bo popadali na skutek wprowadzenia zachodnich żarówek? Wiele zachodnich sieci handlowych też sobie w Polsce nie radzi i wychodzi z naszego kraju - Geant, Rema 1000 teraz jeszcze Tesco. Ci co się nie dostosowują do realiów znikają z rynku.

   Polski handel oczywiscie, ze nie mial czasu sie rozwinac zwlaszcza, ze konkurencja z zachodu rozwijala sie latami i wchodzila z ulgami podatkowymi.. wiec przestan juz wymyslac zwlaszcza, ze nie znasz nikogo kto pracuje w handlu czy dostarcza produkty do sieci handlowych..

   Z jakimi niby ulgami wchodzili? Żadnych ulg w podatku dochodowym itp nie było. Jedynie podatki lokalne jeśli już, ale to zależy od gminy, nie rządu, i na to może liczyć każdy duży inwestor.

   A co do reszty trafiłeś kulą w płot - akurat moja firma dostarcza do sklepów - zarówno małych jak i sieci handlowych.

  •  

   pokaż komentarz

   @rzep: jaka to firma? jaki produkt i do ktorej sieci? Jak o zwolnieniach podatkowych w latach 90tych nie slyszales to dalej nie ma sensu ciagnac tej dyskusji. Jak uwazasz Polakow za nieudacznikow to wyjedz i bedzisz mial raj na ziemi.
   Znowu wymyslasz... mozna tak ciognac kazdy temat w nieskonczonosc - moze polityka czas sie zainteresowac?

  •  

   pokaż komentarz

   jaka to firma? jaki produkt i do ktorej sieci?

   @luki201: Sorry, ale nie będę podawał identyfikujących informacji w necie.

   Jak o zwolnieniach podatkowych w latach 90tych nie slyszales to dalej nie ma sensu ciagnac tej dyskusji.

   Oczywiście, że słyszałem - w formie mitów i powtarzanych bzdur. Pokaż dowód, że takie prawo istniało.

   Jak uwazasz Polakow za nieudacznikow to wyjedz i bedzisz mial raj na ziemi.

   Co ma moje uważanie? Zachodnie sieci oferują lepsze ceny, lepszy wybór i lepszą obsługę - tak uważają wszyscy Polacy, bo to oni głosują swoim portfelem. Jakby lepsze dla nich było kupowanie w polskich sklepikach, to by to robili, a supermarkety i dyskonty świeciły pustkami.

   Znowu wymyslasz... mozna tak ciognac kazdy temat w nieskonczonosc - moze polityka czas sie zainteresowac?

   Ja nic nie wymyślam - pokazuje Ci jasne i proste argumenty. To ty piszesz ogólnikami i sloganami.

  •  

   pokaż komentarz

   @rzep: jak nie wymyslasz? jak Polak zaczynal w 90r od sprzedazy skrzynki pomidorow a w tym czasie zachodnie firmy byly rozwiniete i Ty oczekujesz, ze mial czas sie rozwinac i przygotowac? Biedronka ma ponad 3000 sklepow i z poteznym kapitalem zajelo im to prawie 20 lat.. co do zwolnien podatkowych dla firm zagranicznych rozpoczynajace dzialalnosc czy spolek joint venture to warto sie jednak doksztalcic..

  •  

   pokaż komentarz

   jak nie wymyslasz? jak Polak zaczynal w 90r od sprzedazy skrzynki pomidorow a w tym czasie zachodnie firmy byly rozwiniete i Ty oczekujesz, ze mial czas sie rozwinac i przygotowac?

   Miały czas. Biedronka (jako JM) weszła do Polski w 1997 nie w 1989. Rozumiem, że mamy czekać 50 lat na wpuszczenie zagranicznego kapitału i w międzyczasie płacić więcej i mieć gorszą jakość by polskie firmy mogły się rozwinąć?

   Zagraniczne sieci zaoferowały polakom lepszą jakość, niższe ceny, wygodniejszy format zakupów - to pozwala zyskiwać wszystkim Polakom robiącym zakupy. Ty byś wolał, by polscy biznesmeni mieli mniejszą konkurencję i oni mogli zarabiać, a traciłaby cała reszta Polaków.

   Biedronka ma ponad 3000 sklepow i z poteznym kapitalem zajelo im to prawie 20 lat..

   Dodatkowy czas dla polskich firm do rozwoju. Zamiast tego taki Marcpol stoi w miejscu i nawet nie inwestuje w poprawę obsługi klienta - kasjerki i sprzedawczynie w nich nadal są mentalnie w komunie.

   co do zwolnien podatkowych dla firm zagranicznych rozpoczynajace dzialalnosc czy spolek joint venture to warto sie jednak doksztalcic..

   @luki201: DOWODY. Linki do ustaw, artykułów.

 •  

  pokaż komentarz

  jeszcze lepiej niz peuo xD zamienil stryjek

 •  

  pokaż komentarz

  obniżanie podatków w 1 dzień, czyli nowy podatek + utrzymanie niskiej kwoty wolnej

 •  
  U.....r via Android

  +46

  pokaż komentarz

  no to obstawiamy kiedy wzrosną opłaty za prowadzenia konta, bo w to, że banki same zapłacą ten piątek to chyba nikt nie wierzy.