•  

  pokaż komentarz

  Ja miałem NES'a. Jak kiedyś powiedziałem w szkole że, nie będę grał dziś w piłkę bo gram w Contrę to kumpel wpadł do mnie pograć ze mną i przyniósł swoje gry:D Zdziwiliśmy się że, jego żółte nie pasowały...:D

  •  

   pokaż komentarz

   No właśnie nie pasowały bo inna jest konstrukcja cartridge na NES i jego różne klony ale jeśli chodzi o kod gry to jest identyczny. Cartridge to tylko nośnik, dlatego popydo nie ma racji mówiąc że to tak jakby porównać Mac i PC bo to różne architektury na które dany program musi być inaczej przekompilowany, natomiast na NES i Pegasusa (a właściwie Famicon) aplikacje są identyczne a różni się jedynie nośnik.
   Pegasus był podróbką to fakt ale kompatybilną pod względem aplikacji z NESem (software) lecz niekompatybilną pod względem portów na carty (hardware). Trzeba rozróżnić tutaj płaszczyznę sprzętu i oprogramowania - nie działały na Pegasusie gry z NESa bo sprzętowo nie były kompatybilne, a całe piracenie polegało na przegraniu danych z cartridge NESa na cart Pegasusa. Czasami dorabiano menu i inne bzdety, także gdy modyfikowano żeby ktoś miał ochset wersji Mario, ale nikt tego nie pisał od podstaw. Architektura obu maszyn była praktycznie ta sama, a nie jak porównanie popydo architektury mac'a (jak rozumiem powerpc) do PC (i386), więc można powiedzieć że Pegasus = NES pod względem zasady działania i architektury.

 •  

  pokaż komentarz

  Pegasus był fajny:) A tu emulator który działa również pod Linuksem: http://fceultra.sourceforge.net/

 •  

  pokaż komentarz

  NES a nie Pegasus o zgrozo..

  •  

   pokaż komentarz

   Oryginalnego NESa w Polsce mieli pewnie nieliczni, a pod nazwą Pegasus jest znany bardzo dobrze.

   Dunder, zakopując za autopromocję jednocześnie promujesz swojego bloga?:)

  •  

   pokaż komentarz

   Wyraźnie pisze w tekście - NES to NES, a Pegasus to Pegasus. Ten drugi był podróbką tego pierwszego, a kasety z NES na Pegasusie nie działały.

  •  

   pokaż komentarz

   Pegasus = NES, zasada działania ta sama bo gra z NES na Pegasusa bez problemu by ruszyła gdyby nie inne wyprowadzenia pinów do cartów. NES miał wiele klonów na które gry (jako software) były identyczne, tylko cartridge się czasami różniły jeśli chodzi o konstrukcję a nie przechowywane na nich dane.

  •  

   pokaż komentarz

   pajko: http://www.wykop.pl/ludzie/dunder/linki a widzisz żebym go kiedykolwiek wykopał? ... poza tym podawałem kiedyś link bezpośrednio do serwisu z masą gier na różne konsole i wystarczyło w komentarzach dać jakieś linki do emulatorów dla analfabetów którzy z google korzystać nie umieją a nie robić z tego wykopu.

  •  

   pokaż komentarz

   @dunder - rozumowanie "Pegasus = NES" jest tak samo trafne, jak stwierdzenie, że PC = Mac a Digg = Wykop. Pegasus był bardzo popularną we wschodniej Europie podróbką NES. Kasety z NES nie działały na P, gry były przerabiane/podrabiane do wersji Pegasusowej.

   Na takiej samej zasadzie mogę powiedzieć, że PC = NES. Bo przecież mogę na nim grać w gry z NESa.