Citi Handlowy podnosi opłaty za konta

Citi Handlowy podnosi opłaty za konta

Kilka dni temu Citi Handlowy poinformował przedsiębiorców, że podniesie im ceny wybranych usług. Jak się okazuje, bank zaplanował też zmiany dla klientów detalicznych. W marcu wzrosną opłaty za prowadzenie CitiKonta i operacje realizowane w bankomatach.

 •  

  pokaż komentarz

  Ból dupy o wprowadzenie podatku dla zagranicznych w większośći banków, które jebią Polaków równo i zysk leci za granicę. Podatku, który już jest w Niemczech, UK, Francji, Węgrzech itd

  Czekam na pana .nowoczsengo z Komitetem Obrony Banków

  •  

   pokaż komentarz

   @afe1: Największy podatek zapłaci polski bank jakim jest PKO BP

   źródło: g7.forsal.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @Thon: bo ma największe aktywa, to chyba logiczne? zsumuj wszystkie podatki zagranicznych banków

  •  

   pokaż komentarz

   Podatku, który już jest w Niemczech, UK, Francji, Węgrzech itd

   @afe1: Pokaż mi kraj, który wprowadził ten podatek na tak wysokim poziomie od aktywów.

  •  

   pokaż komentarz

   @afe1: który kraj wprowadził tak wysoki podatek jak Polska?

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   zysk leci za granicę.

   @afe1: Jesteś w stanie podać jakiś konkretny bank i wysokość zysków, które poleciały za granicę, czy tylko recytujesz hasełka z biuletynów partyjnych?

   Czy banki transferują zyski za granicę?

   Zwykle tego typu hasło powtarzają ludzie, którzy nie mają zielonego pojęcia o tym mechanizmie:) Jeden z nich zawitał na mój blog i po naleganiach, by przedstawił mi choćby w zarysie które banki to robią, no i jak to robią, zaczął zmieniać temat i bełkotać o Orbanie i Islandii:)

   http://ryuuk.salon24.pl/661324,banki-transferuja-zyski-za-granice-czyli-fakty-i-mity

  •  

   pokaż komentarz

   @niepojete: Czy gdyby zostały zniesione wszelkie podatki i jakiekolwiek oplaty wnoszone przez banki to uważasz ze dla klienta byloby taniej, tak samo czy drożej?

  •  

   pokaż komentarz

   @marker80: A jakby obniżono akcyzę to paliwo byłoby tańsze czy droższe? Pytanie jest retoryczne, efekt będzie zależeć od sytuacji rynkowej, ale z samej zasady - TAK - obniżanie obciążeń podatkowych obniża koszt usługi/towaru.

   Nie próbuj mi teraz przypisywać, że pewnie uważam, że banki należy traktować specjalnie. Oznacza to tylko, że za każdy podatek nałożony na dowolną branżę płaci odbiorca końcowy - klient.

   Ponadto należy piętnować KAŻDY rząd, który podnosi podatki - w szczególności taki, który bezczelnie stosuje fałszywą retorykę - "łapać złodzieja!". ( ゚ ʖ̯ ゚)☞

  •  

   pokaż komentarz

   @niepojete: To wytłumacz mi jak to jest, że do tej chwili w Polsce banki mialy jedne z najniższych obciążen w Europie jednocześnie klienci placili jedne najwyższych prowizji w tejże Europie(austria tylko miala wyzszy wskaznik chyba). Jak to nie jest zmowa cenowa to sam nie wiem jak to nazwać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Thon: Nie jest jeszcze czasem tak, że za granicą ten podatek idzie na poczet funduszu gwarancyjnego, który u nas już mamy a to jest po prostu dodatkowe obciążenie i pośrednia danina ściągana od podatnika pod przykrywką walki z "wrogimi banksterami"?

  •  

   pokaż komentarz

   Chciałbym wytłumaczyć jedną rzecz. W nowym podatku bankowym nie chodzi tylko o to żeby sciągnąć od banków pieniędze. Jest także drugi nie mniej ważny powód, chodzi o opanowanie sektora bankowego przez polski kapitał. Banki spółdzielcze oraz skoki w dużej części unikną nowego podatku co umożliwi im skuteczniejsze konkurowanie z zagranicznymi gigantami.
   Na koniec najważniejsze: banki nie przeniosą całości kosztu nowego podatku na klientów. Ponieważ plan jest następujący, najwiekszy bank PKO BP opłat nie będzie podnosił i każda opłata podwyższona przez konkurencję będzie powodować odpływ klientów do PKO(plan opanowywania sektora bankowego przez polski kapitał) bądź innej konkurencji która nie zdecydowała się na podwyższenie opłat.

  •  

   pokaż komentarz

   @marker80: To Ty mi wytłumacz po co brniesz w ten labirynt, że "cośtam prowizje", że "bo na zachodzie też tak robią" - po co? Do cholery po co? Weź głęboki oddech i pojmij w końcu, że zapłacisz kolejny podatek i kropka - żadnych tłumaczeń dlaczego! Nie można bronić takiej polityki - bez wyjątków!

   Kierowanie się tym, co robią na zachodzie i porównywanie się do nich jest kompletnie złudne i bezcelowe. Jeżeli mamy najwyższe opłaty za autostrady w Europie to zgodnie z doktryną PiSowską należy tutaj też komuś doj#%#ć podatkiem, prawda? To przecież nie rozwiąże istoty problemu ale z pewnością (i zgodnie z główną intencją) wyciągnie więcej pieniędzy z kieszeni podatnika.

   Będzie tak jak wielokrotnie się przekonywaliśmy - stworzenie potwora, demagogia, pranie mózgu i ogólnospołeczna akceptacja kolejnych obciążeń! Totalna paranoja - rząd PO ru.hał nas w du.ę i PiS robi w tej chwili to samo!

   Przywołam tylko "opłatę zapasową" - podatek, który od 1 stycznia 2015 podniósł cenę paliw o 4-6 groszy na litrze. Nałożony oczywiście na koncerny paliwowe, czyli zachodnich złodziei! Po co brnąć w tematykę, dlaczego go wprowadzono? Czym się kierowano? Jak jest na zachodzie?

  •  

   pokaż komentarz

   @jaqqu7: Tego nie jestem pewien nie interesuje mnie specjalnie system bankowy, ale w jakimś artykule rzuciło mi się coś podobnego w oczy mianowicie że ten podatek oczywiście znacząco mniejszy w prawie wszystkich krajach przeznaczany jest właśnie na coś w rodzaju BFG, a u nas to rzeczywiście pójdzie tylko i wyłącznie na rozdawanie cudzych pieniędzy na socjalistyczne wymysły Kaczyńskiego. Mimo wszystko gdyby normalny rząd wprowadzał ten podatek, jednocześnie obniżając inne podatki, które dotykają znaczącej części społeczeństwa np. dochodowy to nie miał bym nic przeciwko i byłaby to dość słuszna idea,ale w obecnej sytuacji mam nadzieje że jak najmniej pieniędzzy będzie trafiało do budżetu

  •  

   pokaż komentarz

   @afe1: juz tu są maja sie dobrze sponsorowani przez sors INC

  •  

   pokaż komentarz

   @niepojete: Widzisz, nie dogadamy się. Ja nie widzę nic złego w płaceniu podatków, ty widzisz. Koniec jakiejkolwiek dyskusji. Nikt nikogo nie przekona.

  •  

   pokaż komentarz

   @marker80: Aaa to świetnie, że się zidentyfikowaliśmy. Wnioskuj o dopisanie się do specjalnej listy rządowych darczyńców - możesz zasiadać w loży lubiących od tyłu ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

   A tak serio, to nie nakazuj wszystkim płacenia tego, co Ty byś chętnie zapłacił, ok? Taki konsent społeczny

  •  

   pokaż komentarz

   @niepojete: Na tym polega życie w społeczeństwie, tak nasz gatunek wyewoluował cóż poradzisz. Jak podobnie myślący jak Ty uzyskają większość to też będę musiał się pogodzić np. z wyłącznie prywatną służbą zdrowia (przerażająca dla mnie perspektywa). Tak już się to toczy w tej wiosce ;)
   Pozdrawiam.

  •  

   pokaż komentarz

   @niepojete: pięknie dupa piecze ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie ma obowiazku trzymania kasy w banku, jest za drogo -> przenosisz sie gdzie indziej.

   @deviator: gosc pisze ze transfer zysku to brednie, ale przyznaje ze jednak dywidendy za granice lecą.

  •  

   pokaż komentarz

   dywidendy za granice lecą.

   @afe1: Znasz jakiś kraj poza Koreą Północną, w którzy dywidendy nie lecą do właścicieli akcji? Mam zresztą wrażenie, że cała koncepcja akcjonariatu jest poza zasięgiem standardowego wyborcy PiS, którzy żyje wyobrażaniem Wielkiego Bankiera, którego owłosiona łapa wyłania się z mroku i okrada Prawdziwych Polaków

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator: nie jestem wyborcą PIS. przedstawilem mechanizm, sprawdz kto jest glownym akcjonariuszem bankow w PL.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  • więcej komentarzy(12)

 •  
  b........l via Android

  +70

  pokaż komentarz

  To chyba pora aby w Citi...

  pokaż spoiler usunąć konto (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

 •  

  pokaż komentarz

  Oj tam. Może i zapłacę miesięcznie 5 złotych więcej ale za to lewaków dupa boli a to jest warte każdych pieniędzy. Dobra zmiana ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Marek_Licyniusz_Krassus: Nie można tego nie zauważyć. Bardzo mnie cieszy że forsa w końcu pójdzie na Polaków a nie "biednych" greków czy inne niemieckie ściemy.

   Jak już hodować patolę, to przynajmniej swoją - budżet zarobi na akcyzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Xo-oX: Czyli my ze swojej kieszeni, za pomocą pośrednika w postaci banku mamy finansować obiecanki rządu?
   A wystarczyło zrobić prościej, ograniczyć ustawowo marże banków i zamiast do budżetu 5 mld, obywatele mieliby w portfelach te 5 mld albo po prostu nałożyć dodatkowy podatek na obywateli.

  •  

   pokaż komentarz

   Czyli my ze swojej kieszenie, za pomocą pośrednika w postaci banku mamy finansować obiecanki rządu?

   @Marek_Licyniusz_Krassus: Ale to rząd to wymyślił. Tak działa socjalizm. Co już nie taki fajny jak się okazuje że to nie tylko ty jesteś tym który kradnie? :)

   A wystarczyło zrobić prościej, ograniczyć ustawowo marże banków
   Tak, i jeszcze znieść biedę ustawą. Banki by ci wcisnęły obowiązkowe ubezpieczenie i tyle. Komuchy to jednak mają zryte dynie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Marek_Licyniusz_Krassus: Doskonali ekonomisci PiSu wprowadzili zmiane po ktorej zagraniczne banki jeszcze bardziej nas dymaja (to my ponosimy oplate), przy okazji ucierpia rowniez polskie banki.

  •  

   pokaż komentarz

   @giku: Tylko nie zapomnij dodać, że to na zamówienie durnego bydła które myślało, że ta kasa wyrośnie na drzewach.

  •  

   pokaż komentarz

   @giku: to w niemczech, francji UK nie ma takiego podatku?

  •  

   pokaż komentarz

   @Marek_Licyniusz_Krassus:

   lewaków dupa boli a to jest warte każdych pieniędzy. Dobra zmiana ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: x3.cdn03.imgwykop.pl

  •  
   M.......m

   -12

   pokaż komentarz

   @Xo-oX: obieg zamkniety to jest to,patrz moja wypowiedz u gory. Podobnie ze sklepami i zakladami przemyslowymi :) Dbac o swoich ,handlowac z "obcymi" :)

  •  

   pokaż komentarz

   to w niemczech, francji UK nie ma takiego podatku?

   @afe1: są, ale z tego co pamiętam to w takiej formie jak u nas ma być jest tylko na Węgrzech (a tam chyba się z tego powoli wycofują).

  •  

   pokaż komentarz

   Oj tam. Może i zapłacę miesięcznie 5 złotych więcej ale za to lewaków dupa boli a to jest warte każdych pieniędzy. Dobra zmiana ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @Marek_Licyniusz_Krassus: Dla kogoś kto ma zwykły ROR to się pewnie tak skończy. Natomiast dla tych, co chcą kupić własne mieszkanie i potrzebują kredytu hipotecznego to oznacza wydatek rzędu 50-100 zł ekstra miesięcznie.

  •  

   pokaż komentarz

   @rzep: ale za to dostaną 500 zł na dziecko, to chyba uczciwa wymiana? no chyba, że masz na myśli spekulantów, którzy kupują mieszkania na kredyt, a potem wynajmują je wykorzystując dzięki banksterom takie uczciwie pracujące rodziny, które nawet nie mogą dostać kredytu, bo banki nie są polskie i nie chcą im pomagać...

  •  

   pokaż komentarz

   @szwedes: Koleś, czepiasz się ludzi biorących kredyt na mieszkanie które potem zamierzają wynająć? Co Ci w ogóle do tego? Skoro te biedne ciężko pracujące rodziny nie mają zdolności kredytowej to na jakiej podstawie mieliby dostać kredyt? Co to znaczy w ogóle "banki nie chcą im pomagać"? Banki to jakieś organizacje charytatywne, bo najwyraźniej coś przegapiłem? xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Marek_Licyniusz_Krassus: no tak, bo lewaki są znane z tego, ze nie lubią podatków bankowych. Coś ci się pomyliło chyba

  •  

   pokaż komentarz

   @szwedes: Biorą kredyt na 30 lat mam pewność, że przez cały okres będę płacił więcej przez debili z rządu, a 500 zł jak to z obiecankami rządu zaraz będzie trzeba wycofywać i zostanę tylko z wyższymi opłatami. To może lepiej nie brać ode mnie po prostu? Ja sobie poradzę bez państwowej pomocy.

   btw. podatek bankowy to 4.4 mld. Podatek od marketów ma dać 2.5 mld. Koszt 500 zł na dziecko wyniesie 22 mld. Jak widzimy to ledwo co 1/4 podatków, które PiS będzie musiał podnieść by to opłacić. Jeszcze nie zdążyli się rozkręcić, więc spokojnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @szwedes: Wiesz ja żadnych 500 zł nie dostane ale kredyt na mieszkanie będę musiał wziąć, dodatkowo będę musiał płacić wyższe podatki żeby finansować 500 zł dla wybranej grupy społecznej

  •  

   pokaż komentarz

   @fidelxxx: PiSowczyki Cię minusujo, #czarnolisto tych karakanów

  •  

   pokaż komentarz

   @Marek_Licyniusz_Krassus: cwaniaczku, ja mogę i 50 złotych płacić bylebyś TY płacił 40zł. Mnie stać na wiele, dobrze Zbigniew powiedział trzeba was jevac i jevac tylko do tego się nadajecie, nie pozdrawiam.

  •  

   pokaż komentarz

   ale za to dostaną 500 zł na dziecko, to chyba uczciwa wymiana?

   @szwedes: Kto dostanie? Ci co słabo zarabiają i/lub mają 2 lub więcej dzieci? (tak wynika z wycofywania się z pomysłu PiS). A ci co dzieci nie mają lub mają jedno dziecko mogą płacić? Z jakiej paki?

   No i co to za logika - zabierzemy Ci kasę by później oddać.

   no chyba, że masz na myśli spekulantów, którzy kupują mieszkania na kredyt, a potem wynajmują je wykorzystując dzięki banksterom takie uczciwie pracujące rodziny, które nawet nie mogą dostać kredytu, bo banki nie są polskie i nie chcą im pomagać...

   Po pierwsze - co złego w kupieniu mieszkania i jego wynajmowaniu? Przecież oni świadczą zwykłą usługę, nikogo nie wykorzystują. Ludzie potrzebują mieć mieszkania do wynajęcia, bo nie każdy jest gotów do zakupu.

   I z jakiej racji bank ma komukolwiek "pomagać"? Udzielają kredytu na rynkowych warunkach, muszą na tym zarabiać, a nie robić to charytatywnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @rzep:

   Kto dostanie? Ci co słabo zarabiają i/lub mają 2 lub więcej dzieci? (tak wynika z wycofywania się z pomysłu PiS). A ci co dzieci nie mają lub mają jedno dziecko mogą płacić? Z jakiej paki?

   Jeżeli ktoś nie będzie dostawał, to znaczy, że będzie go stać na płacenie większej raty kredytu. A jeśli nie ma dzieci, to chyba o to chodzi w polityce prorodzinnej, żeby się na nie zdecydował.

   Po pierwsze - co złego w kupieniu mieszkania i jego wynajmowaniu? Przecież oni świadczą zwykłą usługę, nikogo nie wykorzystują. Ludzie potrzebują mieć mieszkania do wynajęcia, bo nie każdy jest gotów do zakupu.

   Widziałeś ceny wynajmu jakie sobie ci nikogo nie wykorzystujący życzą? Nic im się nie stanie, jeżeli zapłacą trochę więcej co miesiąc. Nawet mi ich nie będzie żal...

   I z jakiej racji bank ma komukolwiek "pomagać"? Udzielają kredytu na rynkowych warunkach, muszą na tym zarabiać, a nie robić to charytatywnie.

   Zdolność kredytowa jest oceniana za pomocą różnych algorytmów, statystyki. Można chyba zmodyfikować trochę kryteria, przyznając więcej punktów za posiadanie rodziny, czy po prostu chęć inwestycji w mieszkanie. No ale jaki interes ma niemiecki, czy hiszpański bank we wspieraniu polskich rodzin i inwestycji, a w efekcie nakręcania koniunktury w Polsce? Przecież lepiej użyć środków polskich klientów, żeby udzielić kredytu Niemcom albo Hiszpanom.

  •  

   pokaż komentarz

   Jeżeli ktoś nie będzie dostawał, to znaczy, że będzie go stać na płacenie większej raty kredytu. A jeśli nie ma dzieci, to chyba o to chodzi w polityce prorodzinnej, żeby się na nie zdecydował.

   @szwedes: Co to za logika! Nagle ktoś ma oddawać 100 zł więcej co miesiąc bo ciężko pracuje to "go stać"? Tęsknisz za komunizmem?

   Widziałeś ceny wynajmu jakie sobie ci nikogo nie wykorzystujący życzą? Nic im się nie stanie, jeżeli zapłacą trochę więcej co miesiąc. Nawet mi ich nie będzie żal...

   Życzą sobie takie ceny jakie ludzie gotowi są płacić. Popyt i podaż - mówi Ci to coś? Gdyby nikt nie chciał wynajmować w tych cenach, to by z nich zeszli.

   Zdolność kredytowa jest oceniana za pomocą różnych algorytmów, statystyki. Można chyba zmodyfikować trochę kryteria, przyznając więcej punktów za posiadanie rodziny, czy po prostu chęć inwestycji w mieszkanie. No ale jaki interes ma niemiecki, czy hiszpański bank we wspieraniu polskich rodzin i inwestycji, a w efekcie nakręcania koniunktury w Polsce? Przecież lepiej użyć środków polskich klientów, żeby udzielić kredytu Niemcom albo Hiszpanom.

   W jaki sposób posiadanie rodziny zwiększa twoją zdolność kredytową? Zdolność kredytowa to twoje zarobki minus twoje wydatki. Udzielanie kredytów ludziom, których na nie nie stać - to jest dopiero wyzyskiwanie, bo bank pieniądze odzyska, a ludzie będą bankrutami.

  • więcej komentarzy(12)

 •  

  pokaż komentarz

  Swietnie zamykajcie konta w CITY HANDLOWYM, ja swoje zamykam juz w poniedzialek :P

  w tym momencie mam 4 konta a od poniedzialku bede mial 3 a jak na kolejnych tez mi podniosa to tez je zamkne i pojde do PKO BP ktory kontroluje Skarb Panstwa

 •  

  pokaż komentarz

  Prawda jest taka, że ten podatek bankowy i podwyżki które mają być tego skutkiem to jedna wielka ściema.
  Podatek bankowy nie jest niczym nowym na świecie, tylko u nas robi się z tego mega dziwactwo.

  Ponadto już chyba niektórzy zapomnieli, że banki mają to do siebie, że chcą zarabiać więcej i więcej.
  Jak bank w bieżącym roku nie zarobi na czysto więcej niż rok wcześniej, to jest to prawdziwy dramat dla zarządu takiego banku i właściciela. Będą płacić podatki (wreszcie!), a dodatkowo muszą zarobić na czysto więcej niż w zeszłym roku, wiec jak mają to zrobić? Muszą doić swoich klientów. Jak nie będą zarabiać więcej i więcej to właściciel banku szybko wywali cale władze takiego banku na zbity pysk.

  •  

   pokaż komentarz

   Podatek bankowy nie jest niczym nowym na świecie, tylko u nas robi się z tego mega dziwactwo.

   @Frozen100: Tak, ale nie w takiej wysokości i to od aktywów.

  •  

   pokaż komentarz

   @rzep: Zapomniałeś o jednej rzeczy: usługi bankowe które na zachodzie są standardowo bezpłatne są u nas najczęściej płatne (i to w tych samych bankach), lub są darmowe pod warunkiem że utrzymujesz (czytaj: płacisz za prowadzenie) drogie konto bankowe.
   Banki w PL doją klientów jak tylko mogą od lat, i to od czasów gdzie nikt nawet nie myślał o podatku bankowym w naszym kraju.

  •  

   pokaż komentarz

   @Frozen100: Niby jakie? Miałem konto bankowe w UK i tęskniłem za kontem polskim.

  •  

   pokaż komentarz

   Zapomniałeś o jednej rzeczy: usługi bankowe które na zachodzie są standardowo bezpłatne są u nas najczęściej płatne (i to w tych samych bankach), lub są darmowe pod warunkiem że utrzymujesz (czytaj: płacisz za prowadzenie) drogie konto bankowe.

   @Frozen100: Hmm, bo jadą na ilości? W Polsce sektor bankowy w odniesieniu do PKB i wielkości państwa jest najmniejszy w UE!
   Poza tym wcale nie są darmowe, poproszę konto w Niemczech które jest całkowicie darmowe (karta Visa albo MasterCard, przelewy, prowadzenie, wszystkie bankomaty).

   Banki w PL doją klientów jak tylko mogą od lat, i to od czasów gdzie nikt nawet nie myślał o podatku bankowym w naszym kraju.
   Tak doją, że zapłaciłem tylko za kartę kredytową (opóźnienie spłaty) i spread w transakcji kartą za granicą (co na zachodzie też jest normą).

  •  
   T.............0

   +1

   pokaż komentarz

   @Frozen100: W tej chwili po skoku PISu na banki ten podatek bedzie najwyzszy w Europie. Jak wszyscy w Kampanii do Szydlo i Malinaka mowili ze podniesienie podatku bankowego spowoduje przerzucenie tych kosztow na klientow t wciskali ze tak ne bedzie:) A ciemnota to lyknela i zaglosowala:)

  •  

   pokaż komentarz

   @Frozen100: Widzę, że wielki specjalista od bankowości. Polska ma jeden z najlepszych systemów bankowości na świecie i to bardzo tani. To jest tylko pieprzenie "niezależnych" mediów o tej niby drogiej Polsce. Żyjąc zagranicą ciągle byłem zirytowany ich bankowością. Banki zagraniczne były droższe, miały gorszą obsługę (w mojej okolicy nie było banku gdzie ktoś umiał po angielsku i z google stałem przy okienku rozmawiając z obsługą) oraz ich systemy bankowości elektronicznej były na poziomie naszych sprzed 10 lat. Nie mówiąc już o braku technologi mobilnych poza kartowych jak blik itp.

  •  

   pokaż komentarz

   @rzep: Ja nie tęsknię, posiadam konto 10lat i nie wydałem ani jedengo pensa za jego obsługę. Wpłaty jak i wypłaty z bankomatów w całej UK za free, płatności w sklepie obok jak i internetowym za free. Cały czas dostaję jakieś ulotki żebym sobie zmienił konto na płatne, jakieś 10L za miesiąc, ale w zamian dostaję pomoc drogową i ubezpieczenie telefonu za darmo. Nie wyobrażam sobie abym musiał płacić za wypłatę swojej kasy z bankomatu lub żeby bank pobierał prowizję za wydawane przeze pieniądzę w sklepie lub gdzie kolwiek indziej. Wystarczy że cały czas nimi obraca, udziela kredytów itd...

   pokaż spoiler Bank Lloys TSB...