•  

  pokaż komentarz

  Ogólny tekst ale mówi w jaką stronę idzie teraz ta globalna ściema.
  "To jest spisek mający na celu podważenie fundamentów cywilizacji przemysłowej i odebranie miliardom ludzi jej zdobyczy." - Podoba mi się ta teoria, powinno się ulepszać technologię a nie brnąć w biośmieci, jak widać wszystko jest teraz droższe przez to...

  •  

   pokaż komentarz

   Wygląda, że cała ekościema jest tylko dla wzrostu cen. Powinny być pewne priorytety, ale taka przesada w tej kwestii powoduje wiele negatywnych skutków. Teraz przecież rozwój technologiczny został zdecydowanie spowolniony, wszystko zostało bzdurnie ograniczone i wszystko krąży wokół ograniczenia emisji szkodiliwych substancji i tego typu ściemy.
   Chińczycy się tymi bzdurami nie przejmują i mają obecnie niesamowity, z łatwością obserwowalny skok cywilizacyjny.

   Europa ulega marginalizacji. Chyba w najbardziej widoczny sposób. Tymczasem Chińczycy się nie boją węgla, kopalni, nieba czarnego od dymu oraz powietrza, które z trudem można wciągnąć do płuc.

  •  

   pokaż komentarz

   globalna ściema jest widoczna jak ch%#, co nie zmienia faktu, że zanieczyszczenia metalami ciężkimi, ddt itp. w pewnym okresie przekraczało wszelkie dopuszczalne i niedopuszczalne normy. ale w końcu grupa cwaniaków dojrzała się że można zrobić na ekologii zaj$$isty biznes za który zapłacą przedsiębiorstwa, rządy i każdy z maluczkich oddzielnie. przykład? biopaliwa. miałem do dyspozycji ulotkę Scanii odnośnie używania paliwa B100 czyli 100% bioestru w ciężarówkach Scanii. zalecenia: wymiana oleju siln po 1000 km ( i filtra oleju) a potem wymiana oleju i filtra 2xczęściej niż to jest w zaleceniach producenta, różnica w cenie paliwa - 10gr (okresowo 30gr gdyż w zimę nikt tego nie kupuje bo przy mrozie ciężko diesle palą), spalanie większe od 5-10%. i gdzie tu k$#%a oszczędność i ekologia?

  •  

   pokaż komentarz

   Jestem przeciwny poglądowi, że globalne ocieplenie to wina człowieka, ale też jestem zdania, że ludzie nie powinni zostawiać po sobie "odpadów", czyli długorozkładających się śmieci, nie emitować szkodliwych gazów, spalin, etc. Po prostu czysty przepływ energii w przyrodzie.

  •  

   pokaż komentarz

   Co do ekościemy ostatnio stały się modne hybrydowe Toyoty Prius, które miały być ekologiczne. Może i spalanie mają mniejsze ale przywiezienie jednej Toyoty do Europy powoduje wydalenie więcej CO2 niż 15 samochodów przez całą swoją eksploatacje a w Kanadzie gdzie produkuje się do Piriusów baterie w promieniu 2 km od fabryki wymarły wszystkie drzewa ale o tym się nie. Sam wiem o tym tylko dzięki Top Gear ;)

  •  

   pokaż komentarz

   Jedyne i dobre co człowiek moze zrobic dla tej planety to zostawic zwierzeta, których zbyt wiele nie pozostało w spokoju, za kazde wyciete drzewo posadzic 2 nowe, węgla niestety nie da sie zwrócic ale to co sie da powinien zwrócic, i tyle! Co to za problem? Tyle słysze o tych całych ekologach... oni powinni sie wstydzic, i nie wychodzic z domu, tacy z nich ekolodzy! Złodzieje i oszuści, bo ktoś kto kłamie dla pieniędzy jest dla mnie złodziejem!

 •  
  d.................i

  +26

  pokaż komentarz

  Dajcie spokój :D Ziemia przeżyła już bombardowanie asteroidami, globalne pożary, przebiegunowania i wiele dziwnych zjawisk. Wciąż istnieje i ma się nieźle. To że wydobędziemy wszystkie paliwa kopalniane, zniszczymy ozon lub wytniemy wszystkie drzewa wcale Ziemi nie zaszkodzi, jeżeli już to nam :P

 •  

  pokaż komentarz

  e tam koniec, wczoraj dziura ozonowa, dziś ocieplenie, jutro się coś nowego wymyśli i rozkręci. To za dobry biznes, by z niego tak łatwo zrezygnować

 •  

  pokaż komentarz

  Nie jestem zwolennikiem teorii, ktora zaklada, ze czlowiek ma duzy wplyw na globalne ocieplenie. Tyle odnosnie moich pogladow, ale...

  Kto nazywa Jaworowskiego ekspertem????

  "Profesor Jaworowski swoje artykuły nt. zmian klimatycznych i tezy, że człowiek nie ma z nimi nic wspólnego, publikuje w najpoważniejszych czasopismach naukowych na świecie, m.in. „21st Century Science&Technology”."

  - proponuje sprawdzic jak wazne jest to czasopismo i czy wogole mozna je nazwac czasopismem naukowym. Jego wydawca jest Lyndon LaRouche. Gosc, ktory zaczynal od trockizmu, a skonczyl jako lobbysta koncernow budujacych elektrownie atomowe. Z ciekawszych tez gloszonych przez tego wydawce "jednego z najpowazniejszych czasopism naukowych" podrzuce to, ze: "Bitelsow według niego stworzył wydział wojny psychologicznej wywiadu brytyjskiego, by uczynić amerykańską młodzież bardziej podatną na narkotyki - które sprzedaje jej międzynarodowa organizacja przestępcza kierowana osobiście przez królową Elżbietę". To tyle o "naukowcach" i wydawcach pism "naukowych".

  proponuje podchodzic bardziej krytycznie do tego co pisz o globalnym ociepleniu jak rowniez o jego braku

  edit: dodam tylko, ze „21st Century Science&Technology” jest JEDYNYM pismem "naukowym" w ktorym publikuje swoje tezy Jaworowski

 •  

  pokaż komentarz

  przestaną może wreszcie zarabiać grube miliony cwaniaczki i oszuści