•  

  pokaż komentarz

  Nie mogę tego zrozumieć to teraz będziemy płacić za zdemontowanie ... już zostaw ten sprzęt człowieku przyda się w pracy i używaj byle byś był skuteczny w łapaniu złodziei ...a na zdjęciach widzę standard jak i u mnie w pracy a ja raczej w Biznacjum nie pracuje

 •  
  B.....g

  +89

  pokaż komentarz

  To jest coś dziwnego, że Komendant Główny Policji dużego europejskiego kraju ma w gabinecie lodówkę, prysznic, zabezpieczanie przed podsłuchem i salę konferencyjną ze współczesnym oprzyrządowaniem?
  Rozumiem, że PiS, jako partia socjalistyczna, chce państwa dużego, rozrośniętego, ale dziadowskiego.

 •  

  pokaż komentarz

  Ludzie bez przesady to standard korpo., najlepiej wszystko zerwać i przywrócić standard "późny Gierek".

 •  

  pokaż komentarz

  Jak dla nowego komendanta prysznic to bizancjum i przepych to współczuję jego współpracownikom.
  Ciekawe czy mydło to też luksus.

  •  
   c.........u

   +24

   pokaż komentarz

   @Anal_i_zator: Piękny nick (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

   Zamiast krzeseł pewnie postawi sosnowe pieńki, biurko wyp%?@#?#ić, bo każdy kto kiedyś był krawężnikiem umie pisać w notesie służbowym trzymany w dłoni. Telekonferencje... panie, a dlaczego? A komu to potrzebne.
   Telegrafy zamontować i chuj.

 •  

  pokaż komentarz

  dżizas! Pisie! Jak wy macie w domach skoro to dla Was Bizancjum?

  •  

   pokaż komentarz

   @jacek_nowak: Nie każdy zarabia 15 koła. A Ciebie stać na szafę na 250 tysięcy?

  •  

   pokaż komentarz

   @arcymag: Nie stać mnie na rządy dziadów, którzy muszą łupić własnych obywateli, żeby dać 500 zł na dziecko: euro jest już droższe o 30 groszy niż w dzień wyborów, za mój i żony rachunek w banku zapłacimy więcej łącznie o 580 zł/rocznie (z powodu podatku bankowego), 19 zł zapłacę co miesiąc na narodową propagandę (to kolejne 228 zł rocznie). A to wszystko "dorobek" miesiąca bolszewickich rządów. "Dobra zmiana"?

  •  

   pokaż komentarz

   @jacek_nowak: A myślałeś żeby zmienić pracę i wziąć kredyt? Pamiętaj, że zagranica to też jest jakaś szansa.

  •  

   pokaż komentarz

   @arcymag: Pewnie za radą Prezesa nie masz rachunku w banku nie? Więc Ciebie podwyżki nie dotyczą? Na nową TV posła kurskiego chętnie zapłacisz, aby codziennie utrwalać sobie co jest dobre a co złe. A na wakacje nie pojedziesz nigdzie, bo prezes w życiu widział tylko Żoliborz i Kabaty a jaki mądry jest!

  •  

   pokaż komentarz

   @jacek_nowak: W banku trzymam tyle ile muszę. Oprocentowanie RORu nie pokrywa nawet inflacji. Konto za 0 zł. Odbiornika TV nie posiadam. A co do wyższych kosztow życia to chyba sie wczoraj obudziłeś?
   A gdzieś Ty był przez ostatnie 8 lat?

   - Kiedy podnosili VAT i wiek emerytalny, akcyze klkukrotnie, zabrali VAT od paliwa aut z kratką, kasę z OFE, zabrali ulgi budowlaną i internetową, zwiekszyli za to składki ZUS, zwiekszyli zadłużenie naszych dzieci, zwiekszyli koszta Państwa , zamrozili progi podatkowe, zabrali nawet 1/3 zasiłku pogrzebowego dla zwyklych obywateli a generałów chowali z pompą.
   Ale jednak lepiej, że się w końcu obudziłeś. Umiesz liczyć? Licz na siebie.
   Poszukaj w archiwum tego jak było, jeśli nie pamiętasz.

  •  

   pokaż komentarz

   @arcymag: wystarczy info ze nie trzymasz kasy na koncie bo oprocentowanie jest małe..... Nie mam pytań. konto ma jeszcze parę innych zalet...
   przez ostatnie 8 lat żyłem w świecie, w którym wydarzył się kryzyz, który tylko dzięki braku posunięć ideologicznych zenstrony rządu potraktował nas łagodniej niż resztę świata.
   W ciągu tych 8 lat kupiłem mieszkanie, 2 razy zmieniłem auto, ciężko pracuję, ale nie narzekam.
   Po świętach wracałem z Gdańska do krakowa poświęcając na to 6 h. jeszcze 5 lat temu potrzeba było na to 8 h.
   A Ty mi proponujesz zajmować się pochowkiem generałów z odpowiednią dawką pogardy.
   Pewnie dlatego ze żyjemy w kraju "katolickim"....

   poza tym nie mówimy tu o rządzie Tuska ani o okupacji hitlerowskiej, tylko o rządzie który miał stworzyć "dobra zmianę".
   No to niech obniża teraz VAT, odda kasę do OFE skoro ma, podniesie kwotę wolną do 8 tys, da leki za friko emerytom.

   Myślę jednak ze najprędzej da tę odpowiednią dawkę pogardy na pogrzebach generałów.
   Wiec śpij spokojnie....

  •  

   pokaż komentarz

   @jacek_nowak: Owszem nie trzymam. Podobnie jeśli była by możliwość to postąpiłbym z pieniędzmi w ZUSie. Sam potrafię zadbac o swój majątek. Jak przekonali się grecy i rosjanie nie jest to takie glupie. Może kiedyś zmienisz zdanie. Telewizja też nie jest potrzebna. Możesz myśleć samodzielnie.

   Jeśli w trzy miesiace po przejęciu wladzy przez PO osiągnąłeś aż tyle to podejrzewam, że jesteś od nich zależny gospodarczo/biznesowo. Dla Ciebie może to nie być zatem dobra zmiana.

   A jesli osiągnąłeś to wszystko sam, dzieki ciężkiej pracy, to nie lękaj się. Poradzisz sobie. Opowiedz mi za 8 lat czy zmieniło się na lepsze.

  •  

   pokaż komentarz

   @arcymag:

   Ręce mi opadły.... Pracuję jak mnóstwo ludzi wokół mnie. Jakoś wszyscy dają radę. Nie widzę tej biedy i ruiny. Ale wyciągać z tego wnioski, że "jestem od PO zależny gospodarczo" ?? Rozumiem, że to kalka tych okrzyków "anty-KOD-owskich": wyszli na ulicę bronić swoich wpływów!

   Przecież to jest propaganda pisu.

   Od każdego rządu jesteśmy "zależni gospodarczo", bo to rządy decydują o gospodarce. Stanowią prawo.

   Chodzi tylko o to, żeby dać ludziom żyć a nie tworzyć sztucznych frontów: zły Trybunał, zła Konstytucja, wrogowie Niemcy, wszędzie szpiedzy, komuniści, złodzieje. Gdzie jest jakiś konstruktywny pomysł?

   Jak nie ma dobrych pomysłów, to trzeba się zajmować jakimiś szafami za 250 tysięcy, krzesłami z kancelarii prezydenta.
   Kogo wybieraliśmy w wyborach? Posłów, czy prokuratorów, cenzorów i biegłych od majątku trwałego?

   No i oczywiście możesz mi dawać za przykład Greków i Rosjan, ale ja wolę Niemców i Francuzów nawet z ich problemami.

  •  

   pokaż komentarz

   @jacek_nowak: Nie zrozumieliśmy się. Po 3 miesiacach oceniasz rząd PiS, żądasz dobrych zmian. Stąd sadzilem, że w podobnym okresie 3ch miesiecy za kadencji PO osiągnąłeś to o czym piszesz.

   No coż a mnie nie stać na rządy złodziei, którzy łupią własnych obywateli, a sami kręcą lody na boku. Karmią się ośmiorniczkami na nasz koszt, doprowadzają do zadłużenia i wyprzedają krajowy przemysł np. niemcom za bezcen.Teraz euro jest już droższe o 30 groszy niż w dzień wyborów. To dobrze - szansa na zwiekszenie zysku dla krajowych producentów i eksporterów. A mój i żony rachunek w banku dalej za 0 zł. Propagandy nie ogladam. Nie bedziesz chciał to nie usłyszysz kto kogo z kim okradł. By żyło się lepiej. Szoł dla obywatela będzie trwał dopóki bedzie skuteczny. Jak kiedyś straszenie piekłem i diabłem.

   Szafami trzeba się zajmować żeby pokazać skalę zepsucia poprzedników. Dla potomnych i historii. A ja wolę jak poltycy zajmują sie sobą nie gospodarką. Tak było by lepiej.

   Dlaczego w takim razie nie zostaniesz Niemcem lub Francuzem? Przecież ostatnia premier PO cynicznie zachęcała do skorzystania z szansy wzorem swojego poprzednika, ktory z tej szansy skorzystał.

   Wszystkim nie dogodzisz.

  •  

   pokaż komentarz

   @arcymag: Widze że o ekonomii sobie nie pogadamy...

   Więc informacja sprzed paru minut: agencja s&p obniżyła właśnie rating polski z pozytywnej do negatywnej. Euro drożeje o 1.84% i obecnie kosztuje 4.47 zł a frank po 4.08.
   s&p pewnie obniżyła rating ponieważ nie docenia geniuszu PIS.

   Zwracam Twoją uwagę że nie potrzebowała więcej niż 3 miesiące aby ogarnąć do czego prowadzą rządy prezesa.

   No chyba ze zaraz się dowiem ze agencje ratingowe są wykupione przez sprzedajnych Niemców, Żydów i kapitał z piekła rodem, który właśnie traci swoje wpływy w Polsce. Ale jeśli, tak to przypominam że tak samo reagował na obnizenie ratingu Rosji Putin po wejściu na Ukrainę.

   Dołączamy właśnie do tradycyjnych "wartości" Wschodu.

  •  

   pokaż komentarz

   @jacek_nowak: Nie pogadamy sobie o rzeczywistości jeśli opierasz światopogląd na zmanipulowanych źródłach informacji. Wyłącz TV i agencje ratingowe (oszczędzisz te 21 zł /mc).

   Może nie pamiętasz jak wysokie ratingi miała Grecja przed załamaniem gosp (z powodu kosztów obsługi długu). Każdy chciał im pożyczać i dokładnie ta agencja: S&P jeszcze w maju 2010 dawała Grecji AAA Positive. Było to warunkiem USA żeby mieć rynek zbytu na swoj dług.

   Rola tzw agencji ratingowych w skrócie: są to trend-setterzy, pod pozorem niezależności lobbujący dla stworzenia określonych kanałów finansowych. Opieram takie zdanie na fakcie, że - wszystkie agencje ratingowe wystawiają rating na zamówienie emitenta długu - np. spółki zamierzającej wyemitować obligacje. Wystepuje konfikt interesow klienta i utrzymania wiarygodnosci. Kryterium oplacalnosci? Zależy ile zapłaci klient.

   Obecny rating Polski jest prognozą tylko z nazwy nie z definicji. W mojej ocenie jeśli rzeczywiście wygląda to tak jak piszesz to może być próba zniechęcenia do inwestycji np. Chińczyków. A jak to ocenia Dagong?

   Ważna jest również sama metodologia. Jeśli amerykanie opieraja dane o ratingi np warszawskiej giełdy to tam niewiele spolek w ogole ma jakikolwiek rating. W ten sposób srednia nie jest precyzyjna. Trzeba oceniać wiarygodność kontrahenta rowniez w oparciu o inne dostępne dane. Zadna agencja nie zainwestuje w porzadny wywiad bo to sie nie opłaca. I właśnie największe agencje ratingowe są z tego powodu bardzo krytykowane od czasów wybuchu globalnego kryzysu. Zarzuca im się, że wystawiały oceny oderwane od rzeczywistości, oparte o niesprawdzone dane i nie zauważyły rosnącego ryzyka choćby na amerykańskim rynku nieruchomości. Możliwe że właśnie z powodu samego modelu ich działania.

   Jednak ciekawy argument. Szkoda ze tak niewygodnie się rozmawia.

  •  

   pokaż komentarz

   Jezus Maria.....Pewnie z powodu tych fałszywych ratingów złoty leci na łeb na szyję, prawda? To już jest realna strata. nawet parę stów miesięcznie dla tych którzy mają duży kredyt franków. to nie jest teoretyczna dyskusja czy s&p ma rację czy nie. Takie jest życie.

   (przyznam na marginesie że dawno nie spotkałem się z tak kulturalnym Rozmówcą na wykopie. Pozdrowienia piątkowe. to większa satysfakcja niż obiektywna ocena kto z nas ma rację)

  •  

   pokaż komentarz

   @jacek_nowak: Dziekuję i wzajemnie.( ͡° ͜ʖ ͡°)

   To są sprawy z "innego świata", na które trzeba mieć wgląd, ale trzeba zachować swoje (zdrowe) myślenie i wyrabiać sobie zdanie "po owocach". I kombinować.
   A z ciekawości w jakim banku % na ROR pokrywa realnie inflację?