•  
  d.......a

  +126

  pokaż komentarz

  Przecież tania ropa to tanie produkty w sklepach. Dziwne, że wszyscy boją się taniej ropy i nie chcą żeby ludzie byli bogatsi i szczęśliwsi.

 •  

  pokaż komentarz

  Putin po zniesieniu sankcji dla Iranu.

  GIF

  źródło: 1450535894725.gif (1.85MB)

  •  

   pokaż komentarz

   @klempa: no tego bidaka to chcą zaorać do końca

  •  

   pokaż komentarz

   no tego bidaka to chcą zaorać do końca

   @chavez1: W sumie im Rosja ma mniej kasy tym lepiej dla nas.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaczypawlak: z tym akurat może być różnie. Mało kasy, to niezadowoleni ludzie. Niezadowolonym ludziom z kolei trzeba znaleźć konkretnego wroga z zewnątrz, żeby nie wyżyli się wewnątrz - na władzach. Fakt, że Rosja tnie z wydatków wszystko poza budżetem wojskowym sprawia, że taki scenariusz jest całkiem prawdopodobny. Przy obecnie jeszcze niewielkich problemach gospodarczych wrogiem może być Ukraina, czy ISIS, ale jak sytuacja się pogorszy mogą poszukać kogoś innego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaczypawlak: Obawiam się że @Jan_K: ma rację. To jak cieszyć się że niedźwiedź głodny. Optymalnie to by było jakby u nich był dobrobyt i kwitnący handel.

   Tak samo się cieszyli że Niemcy po 1 wojnie dostali wpierdziel gospodarczy i zobacz co z tego wyrosło. Dlatego też po 2 wojnie zamiast ich gnoić pakowali kasę.

  •  
   q........3

   0

   pokaż komentarz

   W sumie im Rosja ma mniej kasy tym lepiej dla nas.

   @Kaczypawlak: Im Rosja ma mniej kasy tym szybciej uderzy na kraje bałtyckie. A wiesz kto będzie kolejny w kolejce po Gruzji, Ukrainie i krajach bałtyckich ?

  •  

   pokaż komentarz

   @Jan_K: @qwerty2233: I co zrobią po podboju krajów bałtyckich?

  •  
   q........3

   -1

   pokaż komentarz

   @MrocznyBrokul: Nie jestem jasnowidzem ale najprawdopodobniej Rosja ich nie podbije tak jak nie podbiła Ukrainy ani Gruzji. Ale chyba nikt nie chciałby żeby ruskie czołgi stanęły pod polskimi granicami z gotowymi rozkazami najazdu. A takie mogą być konsekwencje uwalenia ruskiej gospodarki przez niskie ceny ropy.

  •  

   pokaż komentarz

   @qwerty2233: Przypuśćmy że Rosja jednak podbija kraje bałtyckie. Co z tego będzie mieć? Bo podejrzewam że jedynie ludzi rozwścieczonych tym, że gdy oni nie mają co jeść, rząd wydaje pieniądze na bezsensowne wojenki.

  •  

   pokaż komentarz

   @MrocznyBrokul: Prędzej bym obstawiał iż Rosja razem z innymi krajami doprowadzi do konfliktu pomiędzy Iranem a Arabią Saudyjską wspierając oficjalnie Iran ale nieoficjalnie ciesząc się z takiego obrotu spraw

  •  
   q........3

   -1

   pokaż komentarz

   @leobenos: Tak się stanie. Ale kto powiedział że Rosja nie otworzy drugiego frontu, tym bardziej że zielone ludziki są już zaprawione w boju na Ukrainie? Przecież wcale nie musi na Litwe czy Łotwe wysyłać regularnej armii. Putin powie że tam prześladują mniejszość rosyjska i ruszy "akcja humanitarna" w celu pomocy uciśnionym przez łotewski tudzież litewski reżim.

  •  
   q........3

   0

   pokaż komentarz

   @MrocznyBrokul: FSB może według nowej ustawy pacyfikować za pomocą ostrej amunicji każdą antyrządowa manifestacje. Pozatym rosyjska propaganda działa tak skutecznie że po ataku na kraje bałtyckie Putin osiągnie 99% poparcia bo ludzie uznają że odbudowuje Rosję w granicach dawnego ZSRR.

  •  

   pokaż komentarz

   @qwerty2233: @McRancor: Nie bądźcie naiwni! Nawet jakby kwitł u nich handel to zawsze będą mieć 'ale' do sąsiadów. Ten kraj powinien być podzielony i zaorany. Zobaczcie, ile ziem Rosja nakradła, im zawsze będzie mało. Chinom też ukradli, Finom ukradli. Nawet się wyżywić nie potrafią. Tylko kraść potrafią, potracili prawie wszystkich swoich sojuszników, to taki większy brat który pije, bije i udaje, że przytula.

   Porównanie do Niemiec jest bez sensu, jakby tam nie było baz amerykańskich i we wschodnich radzieckich oraz broni jądrowej to Niemcy wywołałyby kolejną wojnę tym w ramach odzyskania ziem wschodnich. Tyle lat po wojnie i Niemcom znów odbija - patrz pouczanie Polski, podwójne standardy, próby wciśnięcia imigrantów.

   Tak naprawdę Niemcy i Rosjanie są do siebie podobni: u jednych i u drugich kochają silną władzę, jednym i drugim wydaje się, że coś im zagraża, jedni i drudzy chcieliby innymi rządzić, jedni i drudzy nie rozumieją swoich ofiar.

   Osobiście się cieszę, że w Rosji robi się syf, niech się te imperium zła zapadnie, podzieli. Może nastanie lepszy świat.

  •  
   q........3

   -1

   pokaż komentarz

   Osobiście się cieszę, że w Rosji robi się syf, niech się te imperium zła zapadnie, podzieli. Może nastanie lepszy świat.

   @tomaszk-poz: Chyba nie zdajesz sobie sprawy co się działo w Rosji po upadku ZSRR kiedy 20 tys głowic jądrowych mogło zostać sprzedane na czarnym rynku arabskim oszołomom za 1000 USD sztuka. Tego chcesz ? Poza tym zmartwie Cie, Rosja jest już od dawna dogadana z USA za plecami Chińczyków żeby nie pozwolić im dogonić amerykańskiej gospodarki.

  •  

   pokaż komentarz

   @qwerty2233: Gdybym miał powiedzieć szczerze powiedzieć to Rosja nie zaatakuje ani nas ani Litwy, Łotwy w najbliższej przyszłości.
   Weszli na Ukrainę po cichu, bez większego echa i większych dowodów na to iż mają tam większe oddziały. Zajęli Krym bez wystrzału. Ludzie przytaczają Ukrainę jako argument za tym, że nas Rosja też zaatakuje ale zapominamy iż pomimo sposobności zatrzymali się na 2 niepełnych obwodach i to nie z powodu armii Ukraińskiej a dlatego, że taki mieli plan.
   Do czego zmierzam, ano do tego iż Ukraina leżała w ich interesie natomiast my jako kraje Bałtyckie bylibyśmy tylko kulą u nogi, bronilibyśmy się i nie dalibyśmy się.
   Ostatnie ich akcje w Syrii też pokazują w jaki sposób działają. Opierają się na ludności obecnego kraju dając wsparcie ale nie angażując większych sił ( wojskowi Rosyjscy koordynują działania armii Syryjskiej z dalekich tyłów )

   Myślę, że należy zmienić kąt patrzenia na Rosję i tego jakie są jej cele. Sądzę, że w tej chwili są bardziej zapatrzeni na dalsze dyskredytowanie zachodniej Europy i chcą doprowadzić do ich wyniszczenia ( w sumie nawet nie muszą im pomagać, bo poprawność polityczna w tych krajach sama to robi bez niczyjej pomocy )
   Kiedy dojdzie do wyniszczenia zachodniej Europy a nasza wschodnia część będzie się umacniać jako grupa wyszehradzka to w tym momencie będą starali się wsadzać swoich ludzi i w ten sposób stworzyć nowy porządek.

   Jednocześnie dążąc do wojny pomiędzy Iranem a Arabią Saudyjską ale nie będąc skonfliktowanym z krajami wspierającymi Saudów. To będzie wojna gdzie nieoficjalnie strony konfliktu będą sobie gratulować.

  •  
   q........3

   -1

   pokaż komentarz

   @leobenos: Ewentualne wejście zielonych ludzików do krajów bałtyckich będzie uzależnione od stanu Europy zachodniej. Jak na zachodzie zaczną się wojny etniczno-religijne i UE oraz NATO zostaną całkowicie sparaliżowane to nie będzie żadnej przeszkody do tego aby troche postraszyć Polske i zachód partyzantką w krajach NATO. To z resztą będzie z korzyścią dla USA bo będą mieli pretekst żeby sprzedawać Europie wschodniej broń za mld dolarów.

  •  

   pokaż komentarz

   @qwerty2233: "ZSRR kiedy 20 tys głowic jądrowych mogło zostać sprzedane na czarnym rynku arabskim oszołomom za 1000 USD sztuka" Wielkie halo jakby dotychczas tego nie mogli zrobić. Rosja w polityce nie cofnie się przed niczym, to taka mentalność. Przed II w.s. przyjmowali pomoc dla glodujacych (pszenice), sprzedawali i kupowali bron.

   " Rosja jest już od dawna dogadana z USA za plecami Chińczyków żeby nie pozwolić im dogonić amerykańskiej gospodarki"
   hehehe ale jaja. Rosja dogadana z USA a to ci dowcip. Rosja moze sie tylko przyglad.
   Chinczycy zrobią co będą chcieli i już zaczynają ekspansje (wykupują marki, wprowadzają swoje świetne produkty,ulepszaja w ekspresowym tempie, a to dopiero początek).
   Zobacz, jak się rozwinęli przez 20 lat a jak sie zwija Rosja.
   Jak na razie to Chiny działają, żeby wyprzeć konkurencję. Inwestują w Afrykę (Kulczyk mówił, ze to przyszłość), zlali Rosję w "kontrakcie stulecia" na gaz. Rosja jest słaba i biedna jak mysz kościelna, Chińczycy też mają za uszami (korupcje i jeszcze obszary biedy), ale Chiny idą ostro do przodu. 300 milionów klasy sredniej w kilkanaście lat to nie byle co.

   Cienko widzę Rosję, co mnie cieszy. Poczytaj na kresy24.pl jakie szopki odprawiają w Rosji (np. śpiący na spotkaniach Miedwiediew) - to chory kraj. Poj$$@ni tak zmarnowali ostatnie 20 lat, a mogli przyciągnąć do siebie Europę środkową. Jeszcze chwila i stracą lub napadną na Białoruś i będą mieli kolejną wojnę albo Białoruś padnie, bo Rosja już jej nie pożycza kasy.

  •  
   q........3

   0

   pokaż komentarz

   @tomaszk-poz: Znajdź sobie mapke zasięgu Państwa Islamskiego w Afryce a przekonasz się że w każdym kraju Afryki Płn i środkowej którego Chińczycy kolonizują ekonomicznie trwa islamska rebelia. Jak myślisz dlaczego tak dzieje ?

  •  

   pokaż komentarz

   @qwerty2233: Chińczycy kolonizują ekonomicznie to sobie radzą. Kulczyk też robił interesy w Afryce mimo rebelii tam. Jak mają w tym interes to ich sprawa, nie moja. Pamiętaj, że Chińczycy nie skupili się tylko na Afryce, wykupili np. cały port w Grecji, wykupują czołowe firmy europejskie i je utrzymują przy życiu (np. Volvo).
   Chiny dadzą sobie radę, bo mają szacunek do ciężkiej pracy i nauki a nie cwaniakowania za kasę z ropy.

  •  

   pokaż komentarz

   Tak naprawdę Niemcy i Rosjanie są do siebie podobni: u jednych i u drugich kochają silną władzę, jednym i drugim wydaje się, że coś im zagraża, jedni i drudzy chcieliby innymi rządzić, jedni i drudzy nie rozumieją swoich ofiar.

   @tomaszk-poz: Tylko wolałbyś być żyć jak Niemiec w Niemczech, czy Rosjanin w Rosji ( ͡º ͜ʖ͡º) Bo to jest właśnie to co jest najważniejsze dla zwykłego chlebojada.

  •  

   pokaż komentarz

   Im Rosja ma mniej kasy tym szybciej uderzy na kraje bałtyckie. A wiesz kto będzie kolejny w kolejce po Gruzji, Ukrainie i krajach bałtyckich ?

   @qwerty2233: I tak się zbroją, a sami finansujemy ich zbrojenia kupując od nich ropę i gaz. Jak nie mają kasy to nie mają jej na modernizację sprzętu i kupno nowego. Więc agresji nie będzie.

  •  

   pokaż komentarz

   Mało kasy, to niezadowoleni ludzie. Niezadowolonym ludziom z kolei trzeba znaleźć konkretnego wroga z zewnątrz, żeby nie wyżyli się wewnątrz - na władzach

   @Jan_K: I Rosjanie od lat tego wroga mają w nas.

   Fakt, że Rosja tnie z wydatków wszystko poza budżetem wojskowym sprawia, że taki scenariusz jest całkiem prawdopodobny. Przy obecnie jeszcze niewielkich problemach gospodarczych wrogiem może być Ukraina, czy ISIS, ale jak sytuacja się pogorszy mogą poszukać kogoś innego

   @Jan_K: A głównym celem USA jest to, aby ich zniszczyć gospodarczo, aby im nie podskakiwali. Akurat ostatnio wychodzili z dołka po rozpadzie ZSRR i zobacz co się stało. Majdan w Kijowie.

   To jak cieszyć się że niedźwiedź głodny. Optymalnie to by było jakby u nich był dobrobyt i kwitnący handel.

   @McRancor: No nie wiem, bo oni i tak chcą ekspansji, im są biedniejsi tym mniej kasy będą mieli na zbrojenia. Oni mają skopaną mentalność.

   Dlatego też po 2 wojnie zamiast ich gnoić pakowali kasę.

   @McRancor: Nie, chcieli po prostu mieć sojusznika przeciwko ZSRR. Po I wojnie była próżnia zapełniona przez nowe państwa powstałe po upadku Cesarstw, po II wojnie był komunizm w centrum Europy.

  •  

   pokaż komentarz

   @McRancor: Pytasz mnie, czy lepiej być pod panowaniem sekretarza czy panowaniem kanclerza? Pytanie bez sensu. Polacy pod Niemcami w kolejnej wojnie byliby na straconej pozycji. Na pewno bylaby germanizacja etc.
   Symbol opozycji antynazistowskiej Stauffenberg nienawidził Polaków.

   Zas u Rosjan? Będą w odpowiedniej warstwie społecznej można życ w Rosji jak pączek w maśle. Tylko co to za życie w cywilizacji stepowej u warchołów.

   Wot ciekawostka, jak sie ma generalicja w Rossiji: http://kresy24.pl/77077/dziesiatki-generalow-zamordowanych-w-rosji-laczy-ich-smolensk-czeczenia-gruzja-i-krym/

  •  

   pokaż komentarz

   @MrocznyBrokul: a co robią obecnie po - de facto - podboju Donbasu? Utrzymują konflikt, eskalują, bądź deeskalują w zależności od potrzeby. To NATO, "Zachód" jest wrogiem zakodowanym w głowie obecnych Rosjan przez dziesięciolecia propagandy. Taki konflikt w krajach bałtyckich, za które NATO niechętnie by umierało mógł by być Rosji na rękę. Co do "bezsensownych wojenek", to zauważ, że rosyjskiej propagandzie udało się sprzedać ludziom wojnę w Syrii, ot, praktycznie z niczego.

   Ale to tylko jedna z opcji, ja nie wskazywałem kto będzie nowym wrogiem. Faktem jest, że mimo dramatycznej dla Rosji ceny ropy nakłady na zbrojenia praktycznie nie ulegają zmianie, z czego wnioskować można, że Rosja, w całkiem bliskim terminie, gra na jakiś potencjalny konflikt. To nie musi być ich agresja Rosji na państwo NATOwskie, równie dobrze Rosjanie mogą uważać, że gorętsza faza konfliktu USA - Chiny jest bliżej niż wydaje się większości świata i to tam coś ugrają, mogąc w miarę swobodnie wybierać strony. Może są przekonani, że to jednak państwa z Zatoki Perskiej szybciej pękną przy zjeżdżającej cenie ropy i wywołają kolejną wojnę w regionie albo sami Rosjanie mają możliwości, żeby sprowokować konflikt, który podbije ceny. Ciężko powiedzieć

   @Kaczypawlak: rosyjska propaganda potrafiła w krótkim czasie zrobić z ISIS głównego wroga Rosjan, także może i my się nadajemy, ale nie przesadzałbym z tym, że jesteśmy jakimś głównym wrogiem Rosji. Jeśli jesteśmy, to tym gorzej, im u nich gorzej w gospodarce tym bardziej przestanie wystarczać straszenie Rosjan bazą w Redzikowie i wyolbrzymianie każdego "zdewastowania" pomnika żołnierzy sowieckich w Polsce.

   Majdan faktycznie wygląda na to, że uderzył i zaskoczył Rosję, ale o ile to mogło być od dawna planowane, o tyle Rosja pokazała, że jest zdolna do szybkiej reakcji - patrz Krym i Donbas. Nie zamierzam się kłócić, czy lepsza dla nas jest biedniejsza, czy bogatsza Rosja, bo wpływu na to nie mamy żadnego, zweryfikować też to ciężko. Tak jak pisałem wyżej, zwracam tylko uwagę na to, że Rosja przy drastycznie niskiej cenie ropy wcale nie zwija wydatków zbrojeniowych, co wskazuje na to, że liczą na jakąś "zadymę".

  •  
   W..............0

   0

   pokaż komentarz

   @McRancor: Już niedługo po utrzymaniu polityki emigracyjnej może się okazać że zmienią zdanie :D szybciej niż nam się wydaje.( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Ci, którzy dziś żałują że nie inwestowali w dolara jak był po 2zł niech wyciągną lekcję - inwestycja w ropę w perspektywie kilkuletniej może okazać się całkiem dobrym pomysłem.

 •  

  pokaż komentarz

  Ja mam dobry pomysł dla koncernów jak podnieść ceny ropy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  GIF

  źródło: i.imgur.com (1.85MB)

 •  

  pokaż komentarz

  Tania ropa to w dzisiejszych czasach tylko powód do zmartwień niestety, gospodarska Rosji czy Arabia saudyjskiej opierają się głównie i nią, więc gdy głód zajrzy im w oczy to szybko znajdzie się sposób na wywołanie wojny.

  •  
   d.......a

   +1

   pokaż komentarz

   @cozzezeszwecji: Tania ropa wyjdzie im na dobre. Zamiast wszczynać wojny zaczną inwestować w rolnictwo i przemysł. Dlaczego ZSRR to głodny kraj, choć największy na świecie? Ziemi u nich dostatek.

  •  
   p........f

   +1

   pokaż komentarz

   @dajitemka: Zgadzam się - ropa i dobra naturalne niszczą kraje. W większości z tych, które są bogate w cenne złoża naturalne przeciętnemu zjadaczowi chleba żyje się źle. Bo po co oni mają kasę rozdawać społeczeństwu, jak mogą sobie sami wziąść? Jak nie ma ropy, to trzeba kombinować, pszczółki muszą zapracować na królową i tym samym im też coś zostaje. Myślę, że jak nie będzie jakiejś mega wojny, to obecna sytuacja wszystkim wyjdzie na dobre. Przynajmniej tym reformowalnym, a jak nie to spowrotem do jaskini, gdzie ich miejsce..

  •  
   W..............0

   0

   pokaż komentarz

   @dajitemka: Rosja to nie kraj który jest przystosowany do rolnictwa jako tako warunki klimatyczne te sprawy.
   U nich jest ciężej uzyskać taką wydajność jak w innych krajach, dla tego dupki zawsze na innych napadali.
   Dlatego do tej pory było lepiej sprzedać surowce i kupić chleb po taniości.

  •  
   d.......a

   0

   pokaż komentarz

   @WeselnyGiermek00: Jak ropa była droga to mogli inwestować w przyszłość. A przyszłość to farmy wertykalne.

   Farma wertykalna

   Niestety wymordowanie inteligencji spowodowało, że rządzą tam ludzie prości, którzy kupują paciorki (drogie samochody i futra). Nie są w stanie zrozumieć bajki o mrówce.

   Bajka o mrówce

  •  
   W..............0

   0

   pokaż komentarz

   @dajitemka: Pozatym pamiętaj że to kraj nie "demokratyczny" tylko rządzi oligarchia im nie na rękę jest rozwój kraju i wzrost roli społeczeństwa.Rosyjskie elity już o to zadbały by im nie brakło a co bedzie z konikami polnymi to nie ich problem wóda, narkotyki, mord inteligencji zrobił swoje u nich.

   PS: Ostanio mnie oświeciło że przecież dla elitit zajebiście wygodne jest chrześcijaństwo bo biedni ludzie będą mieć nagrodę za biedę w niebie a bogaci karę, więc po co ty biedny człowieku masz protestować i robić rewolucję.
   Religia tak naprawdę jest narzędziem by Ci mali nie buntowali się, że muszą harować na bogaczy . Kościół robi im wodę z mózgu że na koniec to tych bogatych spotka kara... A sam kościół to merce,bogate kościoły pełen rzeczy których nie potrzeba zwykłemu ludowi itp... (zauważ jaki ostatnio jest wzrost duchowości u Ruskich,Putina co chwile gdzieś z popem widzę - chyba nie przypadek tylko takie humanitarne uciszanie głodnych( ͡° ͜ʖ ͡°) )