•  

  pokaż komentarz

  Dotpay czyli dawny ALLPAY znam bardzo dobrze. Kto siedzi w branży to wie że wśród polskich podmiotów to najgorszy pośrednik, taki polski odpowiednik Paypala. Znam historie osób którym zablokowano konto i potraciły one naprawdę duże pieniądze, tylko dlatego bo na przykład wydawca nie umieścił na swojej stronie logo Allpay, lub już za czasów rebrandingu marki - że wydawca pomylił cenę netto z brutto. A to wszystko pod pozorem dbania o literę prawa. Nazwijmy to po imieniu, to jest kradzież.

  Osobiście, najlepsze doświadczenia mam z Cashbillem. Strasznie obskurny ale jednocześnie intuicyjny i czytelny panel, kumaci ludzie w BOK, korzystne stawki prowizyjne, liberalne podejście w kwestiach przestrzegania regulaminu, praw autorskich etc, no i kasa zawsze na czas.

  Skoro już jesteśmy w tym temacie, czy ktoś mógłby polecić jakiegoś fajnego zagranicznego operatora umożliwiającego wykonywanie przelewów z kont bankowych oraz płatności kartą dla klientów z krajów UE? Coś takiego jak Przelewy24, ale obsługujące nie tylko banki w Polsce.

 •  

  pokaż komentarz

  Zarabialem kiedys niewielkie sumy na dotpay. Oczywiscie wiedzialem ze okres mozliwej wyplaty wynosi 2 lata bo wczesniej to sprawdzilem. Gdy zgromadzilem 50 zl (pomijam ze drugie tyle zarobilo na mnie dotpay bo prowizje sa z kosmosu), pomyslalem, ze czas na wyplate. Kiedy zrozumialem, ze mam wygenerowac raport z kazdej transakcji (czyli ok. 50 stron a4 bo zarabialem po zlotowce), wydrukowac i wyslac poczta tradycyjna do ich siedziby, zwatpilem i olalem sprawe.

 •  

  pokaż komentarz

  ja czekalem z wyplata, dotpay mi nie wyplacil, bo stwierdzil ze za pozno. i w panelu kasa jest, ale na koncie juz jej nie bedzie... pod tym wzgledem konkurencja jest 100x lepsza, wyplacilem po roku i zadnego problemu. nigdy wiecej dotpay. a do pozwu bym chetnie dolaczyl gdyby bylo cos o nim wiadomo....

 •  

  pokaż komentarz

  21 wiek - rok 2016, a my nadal używamy pośredników w płatnościach, a technologie które eliminują pośredników należą do niszowych ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @pyryz: a jaka jest alternatywa dla takich pośredników? prędko to się raczej nie zmieni

  •  

   pokaż komentarz

   @krisswoj: Od 2009 Bitcoin - pierwsza kryptowaluta, od 2015 Ethereum, czyli platforma inteligentnych kontraktów, która czyni implementacje jakichkolwiek zdecentralizowanych aplikacji finansowych dużo łatwiejszą. Powstały już pomysły na kryptowaluty stabilizowane względem dolara i to wszystko jest możliwe do zaimplementowania na platformie Ethereum. Sam zainwestowałem w jeden z projektów - Augur, który będzie zdecentralizowanym rynkiem predykcji(coś jak bukmacher), z systemem rozstrzygania zakładów, który będzie wynagradzał tzw. "wyrocznie" za trafne informacje ze świata zewnętrznego, a za złe karał zabraniem tokenów reputacji. Prace w trakcie. Banki też coś w tym grzebią, ale na razie nie ujawniają projektów.

  •  

   pokaż komentarz

   @pyryz: Myślę, że @krisswoj pytał o realną alternatywę. Taką wiesz, że możesz zaprezentować klientowi w sklepie internetowym i będzie mógł faktycznie zapłacić.

  •  

   pokaż komentarz

   @koder: Jeśli chodzi o złotówki, to póki co(o ile w ogóle) od pośredników się nie odejdzie, no chyba, że pominiemy, że banki są pośrednikiem, to mamy taki system powstały ze współpracy banków - http://www.billon.info/

  •  

   pokaż komentarz

   @pyryz: No dobrze, ale mnie interesuje taka informacja: jaki procent moich klientów może tą metodą zapłacić? To bardzo istotne z punktu widzenia sklepu internetowego, bo przekłada się bezpośrednio na obroty. Szczególnie przy oferowaniu dóbr cyfrowych.

  •  

   pokaż komentarz

   @koder: Płacić może każdy, ale wymaga to zainstalowania aplikacji na telefon lub komputer i założenia konta(login i hasło tylko wymagane), czyli obniżają się koszta sprzedawcy, ale użytkowników musi wykonać dodatkową czynność, jeśli nigdy nie płacił w ten sposób. Jeśli użytkownik posiada środki na portmonetce, to sprawa upraszcza się do jednego kliknięcia na komputerze i potwierdzenia tapnięciem, jeśli portmonetka znajduje się na telefonie. Biznesowo(biznes nie zawsze idzie w parze z postępem ( ͡° ʖ̯ ͡°)) póki co bajer, można dać jakiś rabat na zachętę, to się ludzie może zaczną przestawiać.

  •  

   pokaż komentarz

   @pyryz: Właśnie tą usługę przejrzałem. Popraw mnie proszę jeśli źle rozumiem. Mam sobie założyć konto w jakiejś aplikacji i przelać tam z góry pieniądze - i z tych pieniędzy płacić?

   To kompletnie bez sensu z punktu widzenia klienta. Po pierwsze, to nie mam ochoty trzymać kilku stów w osobnym de facto nieoprocentowanym i niezabezpieczonym banku. Jeżeli pieniędzy nie będę tam trzymał, to muszę za każdym razem przy zakupach robić przelew na tą "portmonetkę" a potem z niej dopiero do sklepu - i wtedy jest to po prostu dodatkowy krok w stosunku do normalnego zapłacenia kartą czy przelewem.

  •  

   pokaż komentarz

   @pyryz: Pewnie dlatego, że dla klienta istotna jest wygoda a nie brak pośredników.

  •  

   pokaż komentarz

   @krisswoj: nie lepszy jest jakiś payU ? Raczej większość ze sklepów z tego korzysta, możesz zapłacić normalnie kartą, przelewem, transferem...

 •  

  pokaż komentarz

  "Liczba pokrzywdzonych od lat rośnie, czego dowodzą komentarze i wpisy na poniższych stronach:" + 3 strony sprzed 5-6 lat, nie bronię Dotpay ale to mało wiarygodne podejrzenie.