•  

  pokaż komentarz

  @andrzej-turczyn To o co w tym wszystkim chodzi? Bo przytoczone fragmenty waszej propozycji ustawy faktycznie wyglądają dziwnie... szczególnie ta z unieważnieniem egzaminów.

  Przecież to jest cofnięcie się w rozwoju jeśli chodzi o łatwiejszy dostęp... a to, że wycelowanie broni to jej użycie, jest jakimś nieśmiesznym żartem.

 •  
  z..............o

  +3

  pokaż komentarz

  Jeżeli uważaliście, że prawnik i obecni posiadacze broni (czyli ci pamiętający trudną ścieżkę) ustanowią normalne i czytelne dla zwykłego śmiertelnika prawo żeby miał broń bez głupkowatych przejść, no to witam w klubie...

  Na razie T to dba, by prawnikom nie brakło hajsu na interpretacjach, no i smaży wypowiedzi o milicyjnych trollach...

  A spróbujcie tylko wytknąć błędy, zaproponować poprawkę, albo o zgrozo zacytować wypowiedź prezesa na forum dot. broni...:
  http://www.wykop.pl/link/2976239/wklejenie-obrazka-z-wypowiedzia-turczyna-romb-daje-bana-na-bron-iweb-pl/

  Dla mnie to jest jeden wielki honeypot i wentyl na zwolenników legalnej broni! I to niezależnie, czy jesteście niezrzeszeni, czy opłaciliście dożywotnią! Za uwagi jest ban permanentny!

 •  

  pokaż komentarz

  W aktach prawnych nie ma zapisów, tylko przepisy, zapis może być na sąd albo w testamencie. Jeżeli ocenia się projekt aktu prawnego, to wypada być ścisłym, precyzyjnym.

  Art 3, ust 1 pkt 33 Użycie broni . Tu też jest ciekawie otóż użycie broni to UWAGA: wycelowanie broni w kierunku człowieka lub zwierzęcia, oddanie strzału z broni lub wymuszenie posłuszeństwa przy pomocy broni. Wycelowałeś – użyłeś – co się z tym wiąże ? Jeżeli użyjesz broni niezgodnie z art27, 29, 30, 31 podlegasz każe grzywny, ponadto można ci zabrać pozwolenie. Powiecie cóż z tego? Ano to z tego że wg projektu użyciem jest samo wycelowanie. Nie ma znaczenia, czy broń jest załadowana czy nie, nie ma znaczenia czy broń jest zdolna razi cele na odległość czy nie. Trenujesz sztuki walki takie sambo, krav maga itp z użyciem broni (rozładowanej, sprawdzonej, bezpiecznej, hukowej, alarmowej jakiejkolwiek) – tracisz pozwolenie podlegasz karze grzywny.

  Kompletna bzdura. Żaden sąd (chyba, że na serio w Polsce z dnia na dzień państwo stanie się totalitarne), nie zastosuje tego przepisu w tak absurdalny sposób, jak w przykładzie z Krav Magą. Nikt normalny nie celuje bronią w kierunku innej istoty jeżeli nie chce zabić, ponieważ zawsze jest ryzyko (chyba, że faktycznie nie ma zamka). Idioci nie powinni korzystać z broni. Moim zdaniem to bardzo dobrze, że zakres jest taki szeroki, absurdem byłoby twierdzenie, że użycie jest tylko wtedy, gdy oddaje się strzał.

  •  

   pokaż komentarz

   @Old_Postman: Dokładnie o to mam pretensje do autora tego wpisu, nie znam się, a się wypowiem. Widziałeś kiedyś zajęcia Krav Magi, gdzie zamiast repliki używano by broni palnej?
   Po czym wnosisz, że się nie znam (na czym konkretnie)?

  •  

   pokaż komentarz

   @zarazusuwamkonto: Nie jestem w żaden sposób powiązany z tymi działaczami społecznymi, PISem ani ze służbami. Pierwszy raz czytam o jakichś konfliktach w środowisku miłośników broni palnej. Ten projekt ustawy jest dla mnie zrozumiały, ścisły, przyzwoicie napisany (w porównaniu do innych ustaw regulujących kwestie na styku p. administracyjnego i p. własności; np. ustawa o ochronie zwierząt ). Moim zdaniem procedura jest prostsza w projektowanej noweli, ułatwiająca dostęp do broni.

   @Old_Postman:
   W dalszym ciągu nie odpowiedziałeś na czym się nie znam, uważam że powinieneś przeprosić.
   Należy pamiętać, że prawo to system naczyń połączonych, definicja użyta w jednej ustawie może być pomocniczo używana do stosowania przepisów innej ustawy. Jeżeli ktoś wyceluje broń w babcię na ulicy i zażąda oddania torebki, wtedy nikt nie będzie miał wątpliwości, że opisany stan faktyczny odpowiada występkowi opisanemu w przepisie art. 280 kk.

   pokaż spoiler Art. 280
   §1. Kto kradnie, używając przemocy wobec osoby lub grożąc natychmiastowym jej użyciem albo doprowadzając człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.
   § 2. Jeżeli sprawca rozboju posługuje się bronią palną, nożem lub innym podobnie niebezpiecznym przedmiotem lub środkiem obezwładniającym albo działa w inny sposób bezpośrednio zagrażający życiu lub wspólnie z inną osobą, która posługuje się taką bronią, przedmiotem, środkiem lub sposobem, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.


   Mało tego, dany sprawca posłużył się bronią palną (posłużenie się bronią w myśl projektu noweli to także wycelowanie broni w inną osobę), a więc zostały spełnione przesłanki z typu kwalifikowanego tego przestępstwa tj. zbrodni z art. 280 §2 KK.

  •  
   z..............o

   -1

   pokaż komentarz

   @JanuszTypowyMolibdenowy: to może napisz nam jeszcze, co oznaczają te wszystkie niezamówione psychoanalizy tego "nieomylnego", bo może nasza interpretacja że to docinki na poziomie chł####a jest błędna...