•  

  pokaż komentarz

  @UP: Przeczytajcie artykuł do końca.

  •  

   pokaż komentarz

   Po co? przeciez tytul sie liczy i tak przeciez nie mamy o tym pojecia, wazna jest nasza wiara w spisek :)

  •  

   pokaż komentarz

   Jaki kurcze spisek? Żaden poważny przeciwnik GO nie zaprzecza, że GO ma miejsce. W całej sprawie chodzi tylko o kwestie, czy człowiek może w znaczącym stopniu spowolnić GO, a jeśli może, to czy coś to da.

   W skrócie, czy nie chodzi o to, by ktoś zarobił. Czy spiskiem jest uznanie ślimaków za rybę lądową, albo znormalizowanie bananów tak, by tańsze owoce z zza granicy przestały spełniac normy? Teraz tak się prowadzi wielki biznes, jakieś simensy lobbują za wycofaniem żarówek, by mogli produkować energooszczędne, które okazały się komercyjna klapom. A tak wyjdą na swoje.

  •  

   pokaż komentarz

   @kunajk
   Zgadzam się ze wszystkim oprócz ryb lądowych. Przejrzałam europejski dziennik ustaw (lubię mieć poparcie w źródłach, żeby nie wyszło, że powtarzam jakiś idiotyzm), nic tam takiego nie znalazłam. Zresztą nawet nie trzeba by było, bo ustawy o rybołóstwie używają sformułowania "produkty rybołóstwa", a nie "ryby", więc nie trzeba by było robić takich wykrętów, żeby dopisać winniczka. Ryba lądowa okazała się być kaczką - dziennikarską - i zaczęła żyć własnym życiem.

   BTW - nie uważam się za przeciwnika GO. Przeciwnicy GO to ci, którzy chcą z nim walczyć. Ja twierdzę, że nie ma podstaw, żeby uważać, że sytuacja jest niebezpieczna (w historii klimat wahał się o wiele bardziej) i że człowiek ma na to znaczący wpływ.
   W związku z tym zaliczam się do przeciwników zdecydowanych działań mających chronić przed GO - gdyż w imię walki z niekoniecznie istniejącym i zauważającym nasze starania wrogiem, zauważalnie ograniczają wolność i psują gospodarkę.

  •  

   pokaż komentarz

   @kunajk

   Tutaj sie rozchodzi o podstawowe prawa geofizyki, o ktorych wiekszosc osob nie ma pojecia (bo skad niby?). Wiekszosc denialistow, dajac pozywke swoim spiskowej paranoji mieni sie super specjalistami nagle, uzywajac argumentow jakich uzywaja kreacjonisci np: "Ewolucja to bzdura, bo ludzie zyli z dinozaurami, a dowodem na to jest legenda o bazyliszku" < tak twierdzi ojciec Giertych, Maciej.

   Zatem apeluje o czytanie co do powiedzenia maja geofizycy i klimatolodzy w publikacjach naukowych, ktore przeszly proces recenzji. Tylko to sie liczy gdyz:

   Nikt tutaj nie ma pojecia o klimatologi, aby zabierac autorytatywny glos

  •  

   pokaż komentarz

   To prawda, dlatego przynajmniej ja nie prowadzę dyskusji naukowych, a dyskusje polityczne. O medycynie nie trzeba było mieć pojęcia by powątpiewać w świńską grypę, jak się okazało taka zacna organizacja jak WHO ogłosiła epidemie i namawiała do kupna szczepionek, tylko i wyłącznie bo jej naukowcy siedzieli w kieszeni korporacji farmaceutycznych. Co nie znaczy, że wirus AHN1 nie istnieje, oraz, że nie było przypadków zachorowań w Polsce.

  •  

   pokaż komentarz

   @kunajk
   Co do AHN1 to WHO oglosi oglosilo epidemie gdyz wedlug swoich przepisow musialo.
   No ale ten rak na tym polega mnozy absurdy w nieskonczonosc.

   Problem na wykopie bylo wiele oszolomskich linkow ktore twierdzily ze szczepienia to ZUO.
   Taka kampania antyszczepieniowa nigdy nie miala miejsca, a wszystko pod sztandarem walki z niepotrzebnymi szczepiniami przeciwko AHN1.

  •  

   pokaż komentarz

   I chyba jakiś skutek przyniosła, bo oszczędziliśmy wyrzucenie w błoto milionów, które były by z naszych podatków.

  •  

   pokaż komentarz

   I fajnie, ze oszczedzilismy. Byloby jeszcze fajniej jakby to dzialo sie przy okazji dyskusji o zagrożzeniu ze strony AH1N1, glupocie WHO, czy o kasie jaka zarobia koncerny farmaceutyczne na tych szczepieniach.
   Tylko ze ludzie przy okazji bezmyslnie wykopywali/plusowali mase gowna o szkodliwosciach szczepien i to nie tylko tych przeciwko grypie.

 •  

  pokaż komentarz

  Aż nie wierzę, jakim cudem wykopowi spece od klimatu jeszcze tego nie zakopali :D Jestem w autentycznym szoku ;) +1 oczywiście.

 •  

  pokaż komentarz

  Lepiej się przyznać późno niż wcale!

  •  

   pokaż komentarz

   Czekam na odważnych, którzy wypiszą Polskę z Kioto.

  •  

   pokaż komentarz

   Najpierw rzecz oczywista: to jest FAKE - tytuł i opis wprowadza w błąd bo artykuł linkuje do doskonaleszare.blox.pl portalu fanatycznych zwolenników GO.

   To już druga taka akcja, poprzednia miała miejsce parę dni temu.

   Jednego nie rozumiem co to niby ma wykazać? Gdyby to wykopywały osoby twierdzące, że GO to ściema to było by to jasne - jest to pułapka na gości którzy wykopują treści pasujące do ich światopoglądu bez nawet ich pobieżnego sprawdzenia. OK.
   Tylko, że wykopują to masowo ludzie o odwrotnych poglądach - tu nie rozumiem.
   Pojmuję jedynie, że zabrakło tych "głupich sceptyków niewierzących w GO" i brygada zwolenników GO zaczęła to masowo wykopywać. Na załączonym screenie osób które wykopały stanowią one większość!, począwszy od "elity": Neratin, tulonr1, Ardai i w cholerę innych, wystarczy sobie posprawdzać co piszą normalnie w komentarzach.
   Tylko, że w ten sposób nie pokazują "durnotę" sceptyków GO tylko własną skrajną desperację aby komuś wykazać tępotę.
   Leczenie jakichś kompleksów, czy co?

   Czekam na dokumentne zaminusowanie tego komentarza :D

  •  

   pokaż komentarz

   Desperację? Jeśli w jakąś bzdurę wierzy sporo osób, to niektórzy uważają, iż warto uświadamiać masy, iż tkwią w błędzie. Myślę, że nie chodzi tu o leczenie kompleksów. Raczej o to, że trudniej będzie walczyć z antropogenną zmianą klimatu, jeśli większość społeczeństwa będzie uważać, że coś takiego w ogóle nie istnieje.

   Analogicznie - gdy większość ludzi uważała, że zarazki są śmiesznym zabobonem, który wymyślili sobie producenci mydła, to osoby bardziej zaznajomione w temacie też na pewno się z takich wyśmiewały. Czy robili to z powodu kompleksów? Być może po prostu chcieli świata, w którym lekarze będą myć ręce przed operacją.

  •  

   pokaż komentarz

   Echem, ja nie o tym czy GO jest czy go nie ma, cz też czym może być ono spowodowane.

   Ja o grupie ludzi, która chcąc podpuścić inną grupę na wykopanie artykułu przeciwnego jego tytułowi i opisowi, w większości sama go wykopała = FAIL. Dodatkowo, teraz sami sobie gratulują w komentarzach jak to nabrali "tych drugich" :D

  •  

   pokaż komentarz

   Echem, ja nie o tym czy GO jest czy go nie ma, cz też czym może być ono spowodowane.

   aha, czyli śmiecisz.

   Ja o grupie ludzi, która chcąc podpuścić inną grupę na wykopanie artykułu przeciwnego jego tytułowi i opisowi, w większości sama go wykopała i teraz gratuluje sobie poniżej w komentarzach jak to nabrała "tych drugich".

   ale smuty, jakbym czytał komentarze pod jakimś wykopem o polityce. może dorób jeszcze polityczny kontekst? a najlepiej to zachowaj te smuty o grupach ludzi, spiskach, podstępach i wojenkach dla siebie. śmiecisz kolejnym nic nie wnoszącym, niemerytorycznym komentarzem.

  •  

   pokaż komentarz

   A to nie wiem. Ale wydaje mi się, że przesadzasz. Artykuły o takiej tematyce były już nieraz wrzucane na Wykop, pod normalnymi tytułami (typu "niewątpliwy wzrost temperatury na przestrzeni ostatnich dekad") i zawsze dostawały więcej zakopów, niż wykopów. Tutaj tak nie jest. Na pewno sprawdziłeś wszystkie 120 osób?

  •  

   pokaż komentarz

   @ogqozo - kiedyś uczestniczyłem w tzw. "dyskusjach o GO" na tym serwisie, do dziś często je przeglądam (bez zabierania głosu) i kojarzę nicki osób stojących po obu stronach. Jeśli wątpisz w to co napisałem to przecież możesz sprawdzić, internet pamięta, dlaczego tego nie zrobisz? Gierki typu "ja ci nic nie zarzucam, ja się tylko pytam" może zostaw Lepperowi.
   Widzę też "tępienie" strony "zwolenników GO" na wykopie - tyle, że na takie do nich podejście zapracowało kilka osób setkami/tysiącami swoich napastliwych komentarzy i teraz reszta obrywa "przy okazji".

  •  

   pokaż komentarz

   Ja wykopie poniewaz artykul opisuje prawde - argumenty zwolennikow GO nie nadaja sie do statystycznej analizy.

  •  

   pokaż komentarz

   @learc
   Czekam na odważnych, którzy wypiszą Polskę z Kioto.

   **- po raz kolejny się NABRAŁEŚ!

   Znowu udało się nabrać jeleni z Wykopu.**
   Ten artykuł potwierdza dobrą formę trwającego Globalnego Ocieplenia i pokazuje jednocześnie jak KŁAMIĄ fani teorii spiskowych, że się nie ociepla.

   Już raz się nabraliście:
   http://www.wykop.pl/link/298147/wykop-vs-globalne-ocieplenie-czyli-jak-dziala-wykop

   http://www.wykop.pl/link/297642/naukowcy-oficjalnie-potwierdzili-koniec-globalnego-ocieplenia-fakty

   Jednak się okazało, że większość użytkowników to poziom Neo, Onetu i wczesnego gimnazjum.
   Jakieś 90% osób głosuje nie czytają na fakty, tylko na z góry popieraną przez siebie tezę.

   A teraz dzieci zapraszam do minusowania :D

   @artrad
   Na załączonym screenie osób które wykopały stanowią one większość!

   - głupoty piszesz, nie ma tu nawet 150 zwolenników!
   Gdyby tak było, to nigdy by się przeciwny materiał na główną nie dostał.
   Zacznij krytykować może jełopów, bo wyszło, że ci ludzie mają za nic wiedzę. Co było do wykazania.
   Pytasz po co?
   Tylko, że w ten sposób nie pokazują "durnotę" sceptyków GO tylko własną skrajną desperację

   Weź się nie ośmieszaj. Od kiedy to pokazanie PRAWDY o Wykopie jest desperacją?
   By pokazać głupotę KWA (Koło Wzajemnej Adoracji), które wykopało około 20 mega głupich linków klimatycznych, mimo że żadnego NIE rozumieli!
   I takie są fakty.
   DESPERACJĄ jest wykopywanie 20 głupich linków klimatycznych! Dlaczego tego nie krytykowałeś?
   Rozumu czy obiektywności a może honoru nie stawało? Wszystkiego w twoim przypadku.

  •  

   pokaż komentarz

   przeczytałem powyższy komentarz next i padłem :D

   ja: "Na załączonym screenie osób które wykopały stanowią one większość!"
   next" "- głupoty piszesz, nie ma tu nawet 150 zwolenników!"
   tam jest 78 wszystkich wykopujacych i było by mocno dziwne aby było wśród nich 150 "zwolenników GO" (screen dodany przez Imunkka do powiązanych, jedyny nawet w tej chwili)

   weź sobie chłopie coś na nerwy, puszczają i miotasz się bez ładu i składu

   "Od kiedy to pokazanie PRAWDY o Wykopie jest desperacją?" - czekam z niecierpliwością aż założysz kanał na yt i forum "prawda3" tropiące tajemniczą grupę spiskową "KWA" na wykopie
   PS: tak, śledzimy cię :>

  •  

   pokaż komentarz

   Przeczytałem ten artykuł i wykopuje. Lepiej by przeciwnicy GO, nie używali argumentów na takim samym poziomie co zwolennicy, bo jak widać do niczego to nie prowadzi.

   Niezależnie od światopoglądu, każdy chyba widzi, że GO jest wykorzystywane do robienia przekrętów i zarabiania pieniędzy. Wypisać Polskę z Kioto.

  •  

   pokaż komentarz

   tam jest 78 wszystkich wykopujacych

   Tak wszystkich znasz?
   To chyba mało znasz, bo ja sam dawałem kilka (a inni kolejne), które miały prostować kłamstwa ws GO.
   I praktycznie prawie wszystkie miały w okolicy 5-15 wykopów.
   Gdyby to byli tacy wielcy fani niemodnych poglądów, to by kilka moich wykopalisk trafiło na główną.
   Poza tym chyba czegoś nie rozumiesz. Tak czy inaczej na 228 wykopalisk to przynajmniej 150 jest po stronie "przeciwników GO".
   I to 150 osób, które mogły przeczytać TWOJE ostrzeżenie!
   Ile osób by to wykopało, gdyby nie teksty ostrzegające, może nawet z 500, taki porządny wykop.
   I znowu widać te obłudę. Zamiast skrytykować tych, którzy faktycznie wtopili, to krytykujesz tych, co pokazują prawdę. możesz to nazwać marną prowokacją, ale wg wielu jest bardzo dobra, bo DOSKONALE pokazuje mechanizmy panujące na wykopie.
   Innymi słowy, prawdy NIE przegłosujesz na wykopie. I nawet 20 wykopanych linków klimatycznych o końcu GO nie wniesie niczego, skoro będzie wykopywana głupota.

  •  

   pokaż komentarz

   Artykuł w porządku, tytuł wprowadzający w błąd. Wykop z zakopem się wyzerowały.

   Artykuł w porządku, tylko trzeba umieć go czytać. Trend jest, jak rozumiem, około dwóch sigma, czyli trend nieznacznie przekracza "granicę błędu".
   Związku z działalnością człowieka nie potwierdzono i nie wykluczono, choćby dlatego, że, jak jest wspomniane w artykule, pomiar trendu w klimacie wymaga minimum kilkunastu lat, zaś dopiero od lat trzydziestu dysponujemy satelitami, umożliwiającymi mierzenie go (w skali globalnej).

   Problem, zarówno ocieplenia, jak i oziębienia, polega na czym innym.
   Naukowcy mówią: widać trend o wielkości porównywalnej do niepewności. Być może warto się temu przyjrzeć, choć może się też okazać, że nic tam nie ma.
   Dziennikarze mówią: naukowcy odkryli, że coś jest!
   Politycy mówią: Cały świat patrzy, trzeba pokazać, że coś robimy!
   Zaś producenci żarówek "energooszczędnych"* oraz paru innych niewydajnych technologii znajdują okazję do przepchnięcia przepisów, dzięki którym drastycznie wzrośnie im sprzedaż.
   --------------
   * Żarówki "energooszczędne" zużywają mniej prądu jedynie w pracy ciągłej. Jeśli ktoś ma zwyczaj gasić za sobą światło, mniej energii zużyje, stosując zwykłą żarówkę lub halogen, zwłaszcza, jeśli uwzględnimy energię zużytą na produkcję żarówki.

  •  

   pokaż komentarz

   @artrad
   I jak tam artrad? 259 "zwolenników GO" na Wykopie się znalazło (z których góra 30 wykopuje coś, co ma jasny tytuł i opis, reszta najwyraźniej tylko takie rzeczy)? Wśród nich takie tuzy, jak Dobry_Samarytanin, learc, SHOGOKI, ericdraven, milordi? Poprzedni wykop to rzeczywiście była ostra manipulacja i do tego pokazywarka, więc bezwartościowe i zakopałem. Wiem, że ludzki mózg to zabawna rzecz i jeśli dostanie informację, że "afery X nie było", a o aferze X usłyszał w niej po raz pierwszy, to zapamięta z tego fakt istnienia afery X, nie to, że jej nie było. Ale Wykop jest tak przesiąknięty materiałami denialistów, że to nie będzie pierwszy kontakt z tą informacją, więc wykopuję, bo może ktoś przejrzy bloga, poza tym zabawnie popatrzeć, jak działa owczy pęd. To w związku z Twoją zagwozdką, czemu wykopujemy.
   Jedyną manipulacją jest tutaj tytuł (a i nie do końca, bo to parafraza tego, co niektóre media zrobiły z wywiadem Jonesa) i od razu widać, jak stado lemingów kopie tekst, którego nie rozumie i pewnie nawet nie czytało. Czym to się różni od marnych dziennikarskich bredni lub manipulacji w tytułach i opisach, które kopaliście do kosmosu?
   http://www.wykop.pl/link/284020/klimatolodzy-przewiduja-ze-czeka-nas-globalne-oziebienie-ale-jaja
   http://www.wykop.pl/link/246315/koniec-globalnego-ocieplenia-bbc-przelamalo-zmowe-milczenia-nt-teorii-klimatycz
   http://www.wykop.pl/link/66337/30-tys-naukowcow-przeciwko-oszustwu-globalnego-ocieplenia

  •  

   pokaż komentarz

   @Ardai - szacunek za dostrzeżenie "góra 30 zwolenników GO" którzy to wykopali. Mało osób ze "zwolenników GO" było by gotowych przyznać, że może być ich aż tyle.
   Moja wypowiedź dotyczyła 78 osób które zostały uwiecznione na zrzucie ekranu i przy takiej liczbie miałem spory problem z oszacowaniem ile jest nabranych do takich co to wykopują świadomie. Ty wyciągasz wnioski z grupy 259 osób, trzy razy większej, więc respekt dla Ciebie za odwagę do takich stwierdzeń. Ja nie byłbym w stanie ocenić już tego nawet "na oko", zaś Ty zdajesz się nie mieć takich problemów.

   Dla mnie koniec tematu, mam dosyć.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie mam pojęcia, ilu spośród wykopujących jest "zwolennikami", nie liczyłem. Z nicka kojarzę może 10-15 (w ogóle). To 30 odnosiło się do ilości wykopów, które dostawały maksymalnie znaleziska "zwolenników" (z pamięci, możliwe, że więcej; moje na ten temat miało góra 12, chociaż dawno nic nie wrzucałem; jak znajdziesz, to chętnie zobaczę i będę bardzo zdziwiony, jak będzie to więcej niż 45) i w tych okolicach są ilości zakopów w kolejnych rewelacjach w stylu "śnieg w zimie". Teraz jest 327 wykopów, znalezisko było na głównej w 6 godzin.

   Twierdzenie, że "zwolennicy" nie wykopują "swoich" znalezisk, nie zakopują bzdur, ale to tutaj to tylko oni wykopali (czy są jakąś znaczącą ilością to robiących) jest absurdalne ponad wszelkie granice.

   Część "denialistów" mogła to oczywiście wykopać, uznając, że artykuł pokazuje, że krótkie trendy nie wykazują ocieplenie (bo do niczego się nie nadają) i hurra, ale wymagałoby to od nich niezauważenia wykresów, na których dla coraz dłuższych trendów mamy coraz większą pewność, że trend jest dodatni (i puszczenia mimo uszu całego "antydenialistycznego" wydźwięku). Więc jak mówiłem, nie zrozumieli, co czytali. Większość jest lemingami i wykopała za tytuł i opis, nawet nie otwierając. I tyle na temat wykopowych "klimatologów" pokazał ten wykop (niektórzy nabrali się nawet drugi raz: k0rn1k, Dobry_Samarytanin, ericdraven, housedenim, dadam, world007, czlapka - żeby wymienić samych bordowych).

 •  

  pokaż komentarz

  Powiedzcie o co chodzi, bo nie chce mi się czytać ( nie tylko mnie)

  •  

   pokaż komentarz

   Chodzi o to, że tutuł wykopu ma treść przeciwną do artykułu - czyli wykop nieprawdziwy (niezależnie od wartości artykułu).

  •  

   pokaż komentarz

   Zwolennik globalnego ocieplenia stwierdził, że chociaż z badań fakt globalnego ocieplenia nie wynika, to być może wynika. Bo tak naprawdę to nic nie wynika.
   Autor bloga denerwuje się, że dziennikarze skrócili jego wypowiedź - w końcu autor miał na myśli "z badań żadne ocieplenie nie wynika, ale będziemy powtarzać obserwacje aż do skutku" a ci zwyrodnialcy skrócili to do "nie ma dowodów na globalne ocieplenie". Cóż za porażająca nierzetelność!

  •  

   pokaż komentarz

   "Z badań ocieplenie nie wynika"? Może przeczytaj ten tekst jeszcze raz. Albo, nie wiem, wróć się do gimnazjum i naucz czytać wykresy. Wiesz, jeśli chcesz się wypowiadać o nauce, to posiadanie umiejętności na poziomie gimnazjalisty jest bardzo pomocne w dyskusji.

  •  

   pokaż komentarz

   W każdym stochastycznym procesie znajdującym się w punkcie równowagi zawsze istnieją krótkoterminowe trendy.
   (http://en.wikipedia.org/wiki/Stochastically_stable_equilibrium)
   On o tym doskonale wie i nie może bezczelnie kłamać, więc musi kręcić.
   Mówiąc inaczej: w drugiej połowie poprzedniej dekady (i 2 lata) był duży wzrost (ok +0.24) a teraz jest mniejszy spadek (to -0.12). Co z tego wynika? Otóż NIC. I sam to, kręcąc, powiedział.