•  

  pokaż komentarz

  No tak na ukrainie walczyly "zielone ludziki", a tu mamy "uzbrojonych rebeliantow". Prawdopodobnie to tureccy komandosi w przebraniu, albo najemnicy na uslugach AS. Wprost im US zabronilo zrobic inwazji, to sie poprzebierali, i malymi grupkami beda przekraczac granice syrii. Nazywanie ich jednak "rebeliantami", to takie samo robienie k%%%y z logiki, jak pisanie o "nazistach" w kontekscie niemcow podczas ww2.

  •  
   N....2

   -13

   pokaż komentarz

   @kawuel: Skąd ta pewność? Byłeś tam? Widziałeś? Znasz płynnie arabskie, turecki lub hiszpański (najemnicy z Kolumbii służą ale nie w armii SA, a ZEA... malutka różnica - po co sobie zaprzątać głowę)?

   Informacje o przeżucie rebeliantów przez Turcję z Latakii są od kilku dni. Możliwe, że faktycznie są to przebierańcy ale nie masz żadnych dowód tylko przypuszczenia, które stawiasz jako pewnik. Brawo. Minusujcie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nero12: Kiedyś był wykop na temat tego, że dziennikarka popłynęła z imigrantami na pontonie i ustaliła udział procentowy różnych krajów w tej grupie. Wykopki na to "to było oczywiste!!1111jedenjeden", ja na to że nie było no i wykopowa gimbaza się zesrała.

   I tutaj jest podobnie. Wiemy jedynie (wiemy?) że ktoś przelazł ale nie wiemy kto. Niektóre sytuacje są proste, inne mniej. Tutaj jest parę opcji ale #januszepolityki wiedzą lepiej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nero12: lubię Cię Nero za obiektywność. Poważnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nero12: Są opcje które można wykluczyć na 99%

   -nie są to komandosi armii Tureckiej - takich ludzi nie wysyła się na pierwszą linie (są za drodzy i ich wyszkolenie to lata treningu)
   - nie są to Kurdowie
   - na pewno to nie armia Assada :D

  •  

   pokaż komentarz

   @Nero12: Kto tak żuje tych rebeliantów? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @kawuel: Problem w tym że USA same bardzo chętnie wspierają tego typu działania i jedyne co odróżnia Stany Zjednoczone to to że masowo nie przebiorą swoich obywateli bo wyjdzie to z dnia na dzień, po prostu przeciętny żołnierz amerykański nie potrafi się wtopić w tłum. Ale wspierać bronią czy finansowaniem tego typu działań to USA jest pierwsze Dlaczego? Bo chcą obalić Asada. Dlaczego? Bo nie w smak im wpływy Rosyjskie. Dlaczego2? Bo po cichu, kompletnie nieoficjalnie zacierają rączki widząc destabilizację ich największego konkurenta czyli EU. USA jak ognia się boi zrzucenia ich do drugiej ligi na rzecz EU gdyż im więcej transakcji finansowych jest zależnych od dolara tym bardziej świat dokłada się do finansowania długu USA.

   Po drugie nawet gdyby to nie byli przebierańcy to ciche przyzwolenia na takie działania przy jednoczesnym niby bardzo ścisłym pilnowaniu granicy co objawiło się zestrzeleniem maszyn rosyjskich sił powietrznych zakrawa o absurd i pokazywałoby jawną hipokryzję Turcji bo przecież dokładnie tak jest. Mówią że walczą z ISIS a tymczasem zdecydowana większość bomb leci na Kurdów.

   W obliczu takiej zgnilizny która się dzieje w tamtym rejonie świata zbrodnią przeciwko narodowi i zdradą państwa Polskiego jest wysyłanie tam naszych wojsk. Nie dość że nas wykorzystają to jeszcze damy argumenty do różnych animozji względem naszego państwa.

   Sam jestem bardzo ciekaw co się w końcu zdarzy jak mimowolnie Izrael będzie musiał zostać wciągnięty w konflikt. Czy nagle państwa arabskie walczące ze sobą w obliczu agresji ze strony Izraela nie dojdą do porozumienia by zaatakować Izrael? Wątpię ale kto wie ... upiory ciągle śpią.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nero12: No i taka mała różnica... Nie tylko w Kolumbii są najemnicy, prawda? :) Na pewno są to ludzie wspierani przez Turcję, niezależnie czy to ich przebrani żołnierze czy ISIS

  •  

   pokaż komentarz

   @Nero12: Przecież @kawuel pisał o najemnikach na usługach AS a nie służących w armii AS. Przyganiał kocioł garnkowi a sam smoli.

  •  

   pokaż komentarz

   Od dłuższego czasu praktycznie nie dyskutuję na wykopie. Sporadycznie w kilku zdaniach wytykam jedynie najśmielsze lub najgłupsze plusowane tezy.

   Poziom drastycznie spadł, zrobił się gnój i nie bawi mnie to. Można powiedzieć, nikt po mnie płakać nie będzie. W końcu co drugi z wykopków jeździ na wojny i mówi płynnie, na ten moment, w czterech językach ;)

   Popełniacie ogrom błędów logicznych i świadomie i mniej świadomie stosujecie sztuczki erystyczne, a na pewno zdecydowana większość biorących w dyskusji. Po prostu można wytykać całymi rzędami.

   Oczywiście, że Turcja wspiera rebelię od samego jej początku. Ale stawianie tezy, że rebelianci to tureccy przebierańcy (i jak widać 23 osoby na ten moment się z tym zgadzają) to jest jakieś science fiction.

   Jedno to zadawać pytana, szukać odpowiedzi, grzebać - a drugie na podstawie geopolitycznych zależności stawiać taką tezę z taką pewnością.

   Powiem więcej. Na tej samej zasadzie logicznej można wysunąć równoległą tezę, że rebelianci IS to przebierańcy Putina i Assada. Durne? Wiadome jest, że w szeregach IS walczy od groma salafitów, których Assad sam wypuścił z więzień i od groma Czeczenów i pochodnych, których Rosja po cichu lub w najlepszym wypadku za cichym przyzwoleniem eksportowała do Syrii i Iraku.
   p!??#$$ę? Taką samą moc ma ta teza co mówienie, że rebelianci w Azaz to tureccy przebierańcy. Identyczne przesłanki.

   Ale jedną wypowiedź zaplusujecie, bo pokrywa się z waszymi sympatiami, a drugą odwrotnie.

   I po kiego c%@@# mam tu dyskutować? Zrobił się Onet i TVN, bezmyślne wypluwanie literek. Wsio. Zamiast eliminować durne tezy to Wy je wystawiacie na piedestał. Sami sobie zaniżacie poziom robiąc kółeczka wzajemnej adoracji. A to tylko jeden przykłąd. W każdym wątku dot. Bliskiego Wschodu widać pokazy ignorancji.

 •  
  M.....a

  +13

  pokaż komentarz

  Ciekaw jestem co by się stało jakby nagle chińczycy stwierdzili że stoją po stronie Syrii i parkują tam swoje wojska.

 •  

  pokaż komentarz

  Turcja dobrze wie, że nie może wejść tam oficjalnym wojskiem. Bez zgody/pomocy USA nie mają się co pchać a moim zdaniem po spotkaniu w Monachium Rosja i USA ustaliły między sobą najważniejsze kwestie (wykluczenie wspólnej konfrontacji). Dodatkowo ważna informacja z Rosji z którą musi liczyć się turecka armia:

  „Tureccy i saudyjscy oficjele dobrze wiedzą, że w przypadku rozmieszczenia ich sił na terytorium Syrii, rosyjskie lotnictwo najpewniej je zbombarduje” – powiedział były szef FSB, a obecnie deputowany Dumy Państwowej.

  źródło: - http://parezja.pl/rosja-zbombarduje-saudow-turkow-jesli-wejda-syrii/

 •  

  pokaż komentarz

  Przynajmniej będzie wiadomo, gdzie trumny odsyłać później, bo skoro weszli, to raczej wzmocnią tylko piechotę.