•  

  pokaż komentarz

  Zwykły konfident, rozumiem jak komuś te auta przeszkadzają i wybitnie źle stoją, na miejscu dla niepełnosprawnych, na ulicy albo zostawiają mało miejsca pieszym. Ale tutaj widać jakie są zdjęcia, większość zaparkowanych nikomu nie przeszkadza. Mam nadzieję, że ktoś pośledzi tego dziada-konfidenta czy np. nie przechodzi w miejscu niedozwolonym przez jezdnie itp. Jeszcze wykopki plusują komentarze popierające tego nadgorliwca.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale tutaj widać jakie są zdjęcia, większość zaparkowanych nikomu nie przeszkadza

   @Suszi88: Chyba ci słoneczko przygrzało. Ja tam widzę samochody które ewidentnie przeszkadzają - zasłaniają widoczność na pasach, na skrzyżowaniach oraz dodatkowo zastawiają chodnik w taki sposób, że dwie osoby się nie mogą normalnie minąć.

  •  

   pokaż komentarz

   @Suszi88: Przecież akurat te zdjęcia z artykułu to właśnie najgorsze przykłady. Debile parkują przy skrzyżowaniach, a potem jak chce się przejechać to nic nie widać.
   Jeśli większość jego zgłoszeń to takie zdjęcia to jak najbardziej na plus.

  •  

   pokaż komentarz

   @LubiePisac: @sunsu-sun: nie zadawajcie sobie trudu, widać wyraźnie że człowiek jeszcze mocno w poprzednim systemie

  •  

   pokaż komentarz

   @karynnka: Pewnie sam został wezwany, bo zaparkował, jak inwalida z domu opieki psychicznie chorych i się pluje, że ktoś doniósł...

  •  

   pokaż komentarz

   @Suszi88: Dokładnie, ale myślę że on to więcej niż zwykły konfident to po prostu człowiek z chorobą psychiczną.

  •  

   pokaż komentarz

   @Suszi88: Większość wykopków to takie rude mendy społeczne którym wszystko przeszkadza, więc nic dziwnego w tym że wykopują jakiegoś masowego donosiciela, minusujcie mnie ale taka prawda :) Tak swoją drogą jest ktoś w stanie mi wytłumaczyć co trzeba mieć w głowie, aby poświęcać za darmo swój wolny czas i zsyłać na ludzi mandaty? Skoro od tego są odpowiednie służby (już pozostawiam kwestie jak one się z tego wywiązują). Tak jak jest napisane w artykule 30 osobom zrobił bezpodstawnie zdjęcia, w takim przypadku policja powinna podać jego personalia, albo chociaż nakazać mu zwrotu pieniędzy dla osób które musiały na tę komendę dojechać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Suszi88: dostanie jeden z drugim mandat i już nie postawi samochodu jak burak i bedzie panował jakiś ład i porzadke. Sam wiem jak to wkuriwa bo codizennie sie z tym spotykam jak ktos parkuje doslownie na skrzzowaniu i codziennie musze sie gimnastykować czy coś mi wyskoczy z lewej strony czy nie bo nic nie widzę przez zasrane auta miedzy innymi szkoly jazdy !

  •  

   pokaż komentarz

   @Burza2014: mieszkam w okolicy złotych tarasów w warszawie i wyjechanie na Jana Pawła II jest niemożliwe bo idioci parkują na łuku pod prąd zasłaniając to co się dzieje na 4-pasmowej drodze. Sam mam ochotę czasami zadzwonić, żeby odholowali...ile mnie razy obtrąbili bo wyjechałem nie widząc nadjeżdżającego auta na prawym pasie to tylko ja wiem. To samo dotyczy przejść dla pieszych przy zjazdach z JPII, obstawione idiotami, że pieszych nie widać.
   A wszystko przez to, że złote tarasy za parking życzą sobie więcej niż ZDM i janusze biznesu "oszczędzają"...ale chyba przejdę się z aparatem po okolicy niedługo ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @Suszi88: @Suszi88: dostanie jeden z drugim mandat i już nie postawi samochodu jak burak i bedzie panował jakiś ład i porzadke. Sam wiem jak to wkuriwa bo codizennie sie z tym spotykam jak ktos parkuje doslownie na skrzzowaniu i codziennie musze sie gimnastykować czy coś mi wyskoczy z lewej strony czy nie bo nic nie widzę przez zasrane auta miedzy innymi szkoly jazdy ! Taki widok mam codziennie na nadjeżdżające samochody z lewej kiedy chce przejechać na drugą stronę, to i tak dobra widoczność bo zazwyczaj załadowane jest na calej długości skryzzowania, policja i straż miejska maja to w DUPIE. A ja kiedy już wysunę się aby coś zoabczyć jestem na lini strzału nadjezdżającego samochodu z lewej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @LubiePisac: W Gliwicach grasuje, albo przynajmniej grasował taki koleś, policjant rencista podobno. Za pierwszym razem 500 zdjęć. Za drugim już ponad 1000. Wszystkie komisariaty zamiast normalnie pracować zawalone przesłuchiwaniem kryminalistów, bo w obrębie starówki ktoś zaparkował nie 10 a 9 metrów od skrzyżowania, albo zostawił 145cm chodnika zamiast 150. Żeby było śmieszniej, to za co wtedy były wlepiane mandaty, teraz już jest legalne, bo zrobili tam strefę płatnego parkowania i znaki wyraźnie pokazują żeby stawać w ten sposób.

  •  

   pokaż komentarz

   @Burza2014: obstawiam, skoro to taka nagla, kilkudniowa akcja, ze po prostu koleś nie wytrzymał bo Np. trafil na takie go stojącego przy skrzyżowaniu, nie mógł przejść, moze ktos go przez takie cos prawie przejechał albo moze to on prawie kogoś przejechał. Przeważnie ludzie pasjonujący sie zglaszaniem takich rzeczy bez większego powodu robią to niemal codziennie, a nie raz wysyłają większy pakiet.

  •  

   pokaż komentarz

   @arivenes:
   @reklama_z_wykop_market:
   @Suszi88:
   @gdziejestwodka: polecam południe Niemiec, Austrię lub Szwajcarię, tam za złe pakowanie podj!!$$ was na policję 3/4 mieszkańców miasta, nawet jeżeli zostaliście tak samochód bo akurat rodzi wasza żona:)))

  •  

   pokaż komentarz

   @karynnka: ciekawe czy np tak fotografuje dresów jak chlają piffko w parku, ale nie ! bo to może skonczyc sie wp@@!%#?em. Najlepiej być supermenem w materii aut na zakazie.

   Swoją drogą albo patol socjal albo jakiś emeryt z nadmiarem czasu ze tak lazi cały dzień

  •  

   pokaż komentarz

   @death070:

   Swoją drogą albo patol socjal albo jakiś emeryt z nadmiarem czasu ze tak lazi cały dzień
   w Warszawie wystarczyłaby godzinka lub dwie

  •  

   pokaż komentarz

   @Suszi88: Jak mnie wk%!$iają pajace używające słowa "konfident". Za dużo polskiego hiphopolo.... Oni wszędzie widzą konfidentów :)

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Zwykły konfident

   @publiczny2010:
   @Suszi88: jak mnie rozpierdziela jak słyszę/widzę to stwierdzenie... większość (chociaż jak widzę jest to popularne u dresiarni) nadużywa tego określenia nie wiedząc co ono naprawdę oznacza. I nie... nie oznacza każdego kto zawiadomi, że zrobiłeś coś źle.

  •  

   pokaż komentarz

   @Suszi88: Nie jest zwykłym konfidentem. Jest praworządnym obywatelem.

   Przepisy dotyczące parkowania nie wzięły się z sufitu. Ograniczanie widoczności jest po prostu niebezpieczne, blokowanie chodnika chamskie, zmniejszanie płynności ruchu niweczy wysiłek tych, którzy starają się, aby był bardziej płynny.

   To, co facet robi ze zgłaszaniem takich kierowców to prawidłowa postawa.
   Należy pamiętać, że kara to środek mający na celu wygasić niepożądane zachowanie. Musi być więc adekwatna do przewinienia i przede wszystkim, następować zawsze po wystąpieniu tego zachowania.
   Trudno jest oczekiwać policjantów na każdym kroku, na każdej ulicy, skrzyżowaniu i chodniku. Wystarczy jednak, że pojawi się parę osób takich jak ten typ, będą dokumentować, januszowi przyjdzie wezwanie i mandacik i już pojawia się poddanie w wątpliwość cudownej zasady "rzadko łapią".
   Jak najwięcej tzw. konfidentów na drogach, jak najwięcej informacji w mediach, a na januszów padnie w końcu blady strach przed karą i zaczną grzecznie się do przepisów stosować.

  •  

   pokaż komentarz

   @Suszi88: na dwóch górnych zdjęciach samochody stoją w sposób karygodny. Jeden zasłania pasy i grozi potrąceniem pieszego, drugi zasłania widoczność na skrzyżowaniu.

   Jeśli większość zdjęć dotyczyła tak zaparkowanych samochodów to ja popieram tego pana. Ile to samochodów parkuje właśnie na skrzyżowaniach i tuż przy pasach. Dziwię się policji że tyle pieniędzy leży tuż obok a nie trzeba tu nielegalnych iskier, wystarczy kompakt za 200 zł o mandat można pisać i faktycznie poprawić bezpieczeństwo kierowców i pieszych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Speed666:
   @wyciskamburaki:
   @PanWiatrak: śmieszy mnie fala nienawiści za wyrażenie swojego zdania w tej sprawie xd ten kto jezdzi po mieście i robi setki zdjec samochodom jest zwyklym konfidentem z nudy i wasze gadanie nic tu nie zmienia. facet psychicznie chory robi koszta i władzom i mnostwie mieszkancow ale dla was walczy w dobrej sprawie bo przeciez następnym razem taki co dostał mandat zaparkuje juz przepisowo, co tam że 90% tych parkowan to nie zla wola kierowców tylko brak miejsc. A tego wykopka od "powinieneś dostac w morde cieciu" zapraszam na priv:)

  •  

   pokaż komentarz

   @Burza2014: może ten człowiek przez źle zaparkowany samochód nie dostrzegł auta jadącego drogą z pierwszeństwem i skasował samochód. Myślisz że policja za wypadek ukara kierowcę źle zaparkowanego samochodu czy tego co w wyniku tego nie dostrzegł pojazdu i niechcący wymusił?

  •  

   pokaż komentarz

   @Suszi88: Piotrek - proszę Cię. Jakbyś miał dziecko i nie mógł z wózkiem przejechać bo jakiś pajac postawił auto na chodniku bo ma bliżej do "piekarni" to też byś się wkurzył.

  •  

   pokaż komentarz

   @Deiv1990: Piękne, tarnowskie skrzyżowanie. Jedno z bardziej c@#!@wych jeśli chodzi o parkowanie. O każdej porze dnia i nocy z lewej nie widać nic.

  •  

   pokaż komentarz

   @Speed666: wkurzam sie wiele razy w ciągu tygodnia tym bardziej ze jeżdżę dzien w dzien po wiele kilometrów i roznych miastach, ale tylko osoba chora psychicznie robi cos takiego. ja wykazuje wiecej zrozumienia użytkownikom samochodów, a wy więcej zrozumienia dla osoby ktora robi im ogromne koszta i organom ściągania, w czasie gdy moglyby zając sie poważniejszymi sprawami. Każdy ma swoje zdanie więc po co takie agresywne, atakujące komentarze, szkoda nerwów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Suszi88: zgadzam sie z Toba - ALE ... jesli auto nie przeszkadza to po kiego CH. jest tam zakaz parkowania/postoju/etc. ?

  •  

   pokaż komentarz

   @Suszi88: Nie wiem po co zaproszenie na priv, masz coś do ukrycia przed innymi? Facet, który robi setki zdjęć niekoniecznie jest chory a konfidentem nie jest z pewnością. Polacy to naród, który bardzo często nie umie szanować prawa. Polacy nie umieją jeździć i nie umieją parkować. Nie generalizuję, ale jak widzę naszych rodaków jak poruszają się po drogach i jak mają w dupie to jak parkują to nóż mi się otwiera w kieszeni. Nigdy nie zaparkowałem auta wbrew przepisom i żyję, szanuję innych kierowców i ZAWSZE używam kierunkowskazu. Po prostu jestem świadomym użytkownikiem drogi. Jeśli ktoś jest kiepski i nie potrafi zgodnie z przepisami zaparkować, albo co gorsza robi to świadome, bo np. jest śmierdzącym leniem parkuje gdzie popadnie byle nie nadrobić drogi....

   Nazywać kogoś konfidentem możesz sobie do woli, co nie zmienia faktu, że konfidentem nie jest. :) I tak możemy sobie rozmawiać w nieskończoność. Jesteś typowym reprezentantem słomianego polactwa właśnie, prawdziwym Januszem przepisów ruchu drogowego. Ale to o mordzie cofam. Ponoszą mnie nerwy czasem i wstydzę się tego.

  •  

   pokaż komentarz

   (już pozostawiam kwestie jak one się z tego wywiązują)

   @Burza2014: no to widzisz on nie pozostawił i zaczął działać

  •  

   pokaż komentarz

   myślę że on to więcej niż zwykły konfident

   @publiczny2010: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: chamsko.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @publiczny2010: gdzie tam psychiczny, moi zdaniem autor chciał zaznaczyć pracę straży miejskiej, skoro on jeżdżąc widział 184 wykroczenia a tego straż miejska nie zauważyła więc jestem całkowicie za obalenie tej jednostki

  •  

   pokaż komentarz

   @areecki: a moim zdaniem w straży miejskiej pracują normalniejsi ludzie i rozumieją pewne okoliczności, chociaż to kuriozalnie brzmi, ale jednak tam chorych psychicznie nie zatrudniają.

  •  

   pokaż komentarz

   @Deiv1990:

   policja i straż miejska maja to w DUPIE
   święta prawda, u mnie jest posterunek policji może 20m od skrzyżowania, w dniu roboczym zawsze jakieś chuje (a podejrzewam że ci sami co pracują w sklepie przy skrzyżowaniu bo fury zwykle 2-3 wzorce) parkują 10 cm za przejściem dla pieszych. I te niebieskie nieroby nic z tym nie robią.
   Najbardziej wk%!#ia fakt że taki kurwiszon-burak może zaparkować 20m dalej bo jest w chooy miejsca, no ale by miał za daleko taszczyć dupę.

 •  

  pokaż komentarz

  Piekary Śląskie, dzisiaj kolo 14-stej.
  Komenda Policji jest tuż obok.
  Zadzwoniłem do WRD z zapytaniem czy uświadomiliby swojego kolegę - bo mam spore podejrzenia, że to auto któregoś z funkcjonariuszy tej komendy - że utrudnia przejście chodnikiem. O dziwo pani z którą rozmawiałem od razu wiedziała o jakie auto chodzi. Jednakże po krótkiej konsultacji z drugą osobą stwierdziła, że mam się zgłosić do dyżurnego.

  Dziękuję, postoju ale nie mam czasu kiblować i tłumaczyć jakiemuś tukowi z policji do czego służy chodnik.
  #gorzkiezale #policja #piekaryslaskie #urzeklamnietwojahistoria

 •  

  pokaż komentarz

  I prawidłowo. Policja i Straż Miejska ma to generalnie w dupie a tak nie będą mogli zlać sprawy.

  Jak ktoś ma auto to niech zadba o miejsce do parkowania a nie staje na każdym wolnym skrawku przestrzeni.

  •  

   pokaż komentarz

   @ulbrek: Mogą i zlewają. Ja przez specjalną aplikacje wysyłałem zgłoszenia i to tylko hardcory typu parkowanie na pasach, zasłanianie pasów przy szkole i tylko w odpowiedzi otrzymywałem email ze "nie stwierdzono".

  •  

   pokaż komentarz

   @mapixxx: Specjalna aplikacja to nie papier z zawiadomieniem ;) Jak pokwitują Ci odbiór pisma ze zdjęciem wykroczenia to nie mogą takiej akcji Ci zrobić. Niestety, ale ludziom się nie chce wojować i się nie dziwie...

  •  

   pokaż komentarz

   @ulbrek: Gorzej, jeśli ktoś jednym autem źle zaparkuje, a potem kilka innych będzie musiało źle zaparkować. Ten pierwszy wyjedzie, a reszta źle zaparkowanych zostanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @mapixxx: Specjalna aplikacja? Do podp@$$$%%ania? Nie wierzę. Czasy bycia sebkiem pod blokiem juz minęły ale to co czytam jest ciężkie do przełknięcia.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak ktoś ma auto to niech zadba o miejsce do parkowania

   @ulbrek: W swnsie ze ma je stworzyć? ufundować? aut jest teraz tyle ze nieraz nie ma miejsca chocbys sie zesrał. Miej pretensje do urzędu ze on ma cos stwarzać a nie kierowcy

  •  

   pokaż komentarz

   @death070: JA wiem, że według sporej części januszostwa miejsce parkingowe pod oknem to prawo człowieka ale tak niestety nie jest. Postawienie samochodu przecznicę dalej jest już ponad godność jaśniepaństwa a przecież nie będą płacić za płatny parking, a kupowanie miejsca postojowego to już w ogole potwarz. W wielu budowanych budynkach deweloperzy umożliwiają zakup miejsc postojowych osobom nie posiadającym w danym budynku mieszkania ale to KOOOOOSZTYYYY.

  •  

   pokaż komentarz

   @ulbrek: BYłes kiedys w centrum srednio duzego miasta czy p?#%!!!isz dla samego p?#%!!!enia ?

  •  

   pokaż komentarz

   @death070: Nie, nie byłem. Opowiedz mi jak to jest w wielkim świecie. Bo widzisz, samochód mam, miejsce parkingowe mam a do pracy w centrum i tak jade autobusem. Opowiedz w jakim hajlajfie sie obracasz.

  •  

   pokaż komentarz

   do pracy w centrum i tak jade autobusem

   @ulbrek: ale o parkowaniu w centrum widzę wiesz najlepiej

  •  

   pokaż komentarz

   @death070: Nie mam gdzie zaparkować wiec nie pcham się jak skończony debil do centrum jeśli tego nie potrzebuję.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @death070: Zrozum, ze w dużych miastach jedzie sie do pracy w centrum właśnie busem/metrem/tramwajem. Centrum miasta nie jest z gumy i nie ma opcji żeby pomiescilo wszystkie samochody mieszkańców i pracowników. Dlatego wprowadzane sa platne strefy a ludziom sie to nie kalkuluje i dojeżdżają komunikacja publiczna.

  •  

   pokaż komentarz

   @death070: Mieszkam w centrum miasta i robię tak jak @ulbrek napisał i nigdy nie parkowałem na pasach czy na skrzyżowaniu. A jest tak bo p%#!%$!one Janusze biznesu przyjeżdżają na targi i sępia cebuliony na parking a miasto ma to w dupie

  •  

   pokaż komentarz

   @k_s_lis_: Jesteś głupi, i mam nadzieje że jak będziesz miał stłuczkę albo cię ktoś potrąci na pasach bo jakiś baran zasłaniał to nie będziesz miał pretensji do nikogo. Co nie seba JP?

  •  

   pokaż komentarz

   @ulbrek: jestem za tym by moje osiedle/administracja wynajęła kawałek trawnika od miasta, trawnik gdzie nawet trawy nie ma tylko psy srają, by wyznaczyć miejsce do parkowania. Będę pierwszy który zapłaci by mieć prawo tam parkować, mimo że będę miał dalej niż dotychczas.

   Za to mój adm zlikwidował kilka miejsc parkingowych by zrobić drogę pożarową (drugi wjazd), tylko czemu taka droga powstała pod moim blokiem a bloki obok mają takiej drogi nie mają ? Zapytałem czy w takim razie mieszkańcy mają na tej drodze parkować (jest blokada wjazdu na kłódkę). Dali mi do zrozumienia że nic ze źle zaparkowanymi samochodami nie będą robić.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak ktoś ma auto to niech zadba o miejsce do parkowania

   @qwerty54321: O ile twoja wypowiedź na ogół ma sens, to chciałbym się dowiedzieć jak właściciel ma zadbać o miejsce do parkowania. Coraz częściej widzę, że argument, ale chciałbym się dowiedzieć jak to w praktyce ma wyglądać.

  •  

   pokaż komentarz

   @NieMogeSieZarejestrowac: to chyba nie do mnie pytanie bo to nie moje słowa :-)

   IMO jak nie ma miejsca to jedziesz dalej, gdzieś się znajdzie choć może być daleko o naszego celu.

  •  

   pokaż komentarz

   @qwerty54321: Prawda, musiałem się pomylić. Natomiast co do sprawy to tak, masz rację, tylko nie wiem o co chodzi autorowi tej wypowiedzi.

   Jak ktoś ma auto to niech zadba o miejsce do parkowania
   @ulbrek: O ile twoja wypowiedź na ogół ma sens, to chciałbym się dowiedzieć jak właściciel ma zadbać o miejsce do parkowania? Coraz częściej widzę, że argument, ale jak to w praktyce ma wyglądać?

  •  

   pokaż komentarz

   @NieMogeSieZarejestrowac: Dam ci jeden przykład. Przez jakiś czas pracowałem w warszawskim "mordorze". Parkowanie tam to masakra ale... w biurowcach można było wynająć miejsce i wiele z nich stało pustych bo przecież lepiej zastawić trawnik (a 300zł za miejsce postojowe to dalej mniej niż potencjalny mandat).

  •  

   pokaż komentarz

   W swnsie ze ma je stworzyć? ufundować? aut jest teraz tyle ze nieraz nie ma miejsca chocbys sie zesrał.

   @death070: czy to uprawnia do parkowania na skrzyżowaniu/chodniku/trawniku? "bo nie było innego miejsca"? jak bilety do teatru wyprzedane to i tak się wpychasz na chama stojąc i zasłaniając ludziom którzy siedzą?

  •  

   pokaż komentarz

   @ulbrek: Miast gdzie można wynająć miejsce jest jak na lekarstwo, a parkingów brakuje w każdym. Jak rozwiązać problem? Ludzie tak czy inaczej płacą za parkingi, bo w większych miastach każdy skrawek jest płatny. Nie wiem jak na warszawskie warunki płacowe, ale 300 zł to na ogół wcale nie mało. Inna sprawa, że jakbym mieszkał w mieście rozmiarów Warszawy i tylko miał możliwość, to bym jeździł KM. Pytanie, czy jak ona działa i czy realnie da się nią dojeżdżać do pracy.

  •  

   pokaż komentarz

   czy to uprawnia do parkowania na skrzyżowaniu/chodniku/trawniku? "bo nie było innego miejsca"? jak bilety do teatru wyprzedane to i tak się wpychasz na chama stojąc i zasłaniając ludziom którzy siedzą?

   @kabzior: bardzo ,,trafne porównanie'' CO ma brak miejsca parkingowego do wlazenia gdzieś bez biletu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   myśl zanim cos napiszesz

  •  

   pokaż komentarz

   @mapixxx: codziennie macie targi? zawsze platny ma miejsca? ja jebie....

  •  

   pokaż komentarz

   Zrozum, ze w dużych miastach jedzie sie do pracy w centrum właśnie busem/metrem/tramwajem. Centrum miasta nie jest z gumy i nie ma opcji żeby pomiescilo wszystkie samochody mieszkańców i pracowników. Dlatego wprowadzane sa platne strefy a ludziom sie to nie kalkuluje i dojeżdżają komunikacja publiczna.

   @mwmichal: i co to ma wspólnego z tym co pisałem?

  •  

   pokaż komentarz

   @death070: To sprawdź sobie kalendarz targowy w Poznaniu i dodaj jeszcze zamknięte osiedle w którym są biurowce i oczywiście "elita" za bramą żeby plebs się nie szwendał ale miejsca parkingowe zajmują plebsowi bo u nich za bramą płatnie.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie mam gdzie zaparkować wiec nie pcham się jak skończony debil do centrum jeśli tego nie potrzebuję.

   @ulbrek: No i? temat nie dotyczy tego co ty robisz a czego nie, książę

  •  

   pokaż komentarz

   @ulbrek: jaki papier przeciez pisze ze na specjalneo maila wyslane

  •  

   pokaż komentarz

   @ulbrek:

   I prawidłowo. Policja i Straż Miejska ma to generalnie w dupie a tak nie będą mogli zlać sprawy.
   No i nieprawidło. Od tego są żeby pilnować porządku, po wypłaty i przywileje dla mundurówki to policjmastry pierwsze, a robotę musi za nich odwalać zwykły obywatel.
   W ogóle to nie wiem po jaki chooy patrole policji i broń, przecież k$?$a oni robią tylko za rejestratorów przestępstw - równie dobrze mogliby siedzieć na dupie na posterunku z długopisem w ręku i efekt byłby taki sam.

 •  

  pokaż komentarz

  Jak kisnę z wykopków oburzających się o "donosicielstwo" xD
  Ciekawe czy będziecie tacy cwani jak wam ktoś podjazd zastawi.

  •  

   pokaż komentarz

   @spatsi: Zastawi wyjazd to jedno ale drugie i ciekawsze to "moralne współsprawstwo" kolizji czy wypadku, zdarzaja się takie przypadki ze źle zaparkowane auto przyczynia się do powstania kolizji dwóch innych aut bo np oganicza widoczność
   I w najlepszym przypadku ktoś dostanie mandat za parkowanie ( zapewne 100zł)
   A sprawca kolizji 300-500złi 6 pkt
   A to że g. ktoś widział bo auta niegelanie poprakowane to policję g. obchodzi

  •  

   pokaż komentarz

   @pgrde: Miałem kiedyś taką sytuację, że zasnąłem i uderzyłem w inne auto - źle zaparkowane, w zasadzie babeczka zostawiła je idealnie na środku skrzyżowania, droga pod kątem prostym z lewej strony, auto zaparkowane z prawej przy krawężniku. Nie będę komentował faktu, że Pani Mądra zostawiła w tym aucie, na oko 12 letnie dziecko i sobie poszła. Po przyjeździe policji oczywiście dmuchanko (Pani sugerowała nawet, że majo alkomat zepsuty, bo 0,00 pokazał), ale jakież było zdziwienie Pani kiedy usłyszała: 300 zł i 1 pkt karny :) Generalnie to nie jestem zawistny, ale ta BABA była wyjątkowo niemiła, nawet dla Policjantów.
   Ja również otrzymałem 300 zł, ale niestety punktów 6.

  •  

   pokaż komentarz

   @Przemoasg: no to dostałeś minimalną stawkę praktycznie, bo za spowodowanie kolizji jest 6pkt i co najmniej 250PLN

  •  

   pokaż komentarz

   @benethor: Tam się prawie nic nie stało, ja jechałem z 30-40 km/h, jedyny mój błąd to zaśnięcie (zmuliło mnie na chwilę bo mi się nudziło, jechałem 100% przepisowo całą trasę). Poza tym nie wiem jaki wtedy był taryfikator za to wykroczenie, to było z 5 lat temu. Za to pamiętam, że jak się Pani kłóciła to usłyszała, że zamiast 300 może dostać 500, za chu... złe parkowanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @spatsi: Jak czytam cos takiego to mam od razu w głowie ,, do garów ''

   Że niby to cudownie spowoduje ze przestaną ludzie bramy zastawiać? nieraz po prostu nie ma miejsca bo aut naj#%@ne jest tylem Pomyśl człowieku ktoś po złości tak staje ?

   Nagle od mandatów przybędzie miejsca albo ubędzie aut ?

  •  

   pokaż komentarz

   Ciekawe czy będziecie tacy cwani jak wam ktoś podjazd zastawi.

   @spatsi: zrobię zdjęcie i pobiegnę na komisariat, zamiast zj%!?ć kierowce.

  •  

   pokaż komentarz

   szanuję

   @6c6f67696e: bo to lewicowa przypadłość

   pokaż spoiler Zawód kapuś i donosiciel.

  •  

   pokaż komentarz

   @toommii4: przesądy po zaborach i komunie, bo dawniej tym udowadniano patriotyzm, że w dupie miało się wszelkie regulaminy zaborcy. Polacy przez taką postawę na potęgę nie szanują państwa, w rodzinach nie-inteligenckich dzieci uczy się cwaniactwa i kantowania państwa. Może za 2, 3 pokolenia cos się zmieni.

  •  

   pokaż komentarz

   @6c6f67696e: dobrze, że ty czy on jesteście tacy prawilni i zawsze przestrzegacie przepisów. Mam nadziej, ze jeśli złamiecie przepis to sami sobie wlepiacie mandaty,
   Szanujesz człowieka z jakąś choroba psychiczna wiele to mówi o was. Bo chyba nie myślicie, ze ktoś normalny tak robi?
   Zresztą zdjęcia niejednokrotnie zrobione są z samochodu, gdzie jest zakaz postoju na jezdni, a robienie zdjęć to już postój, pomijając to, ze stwarzał większe niebezpieczeństwo niż ci zaparkowani.

   człowiek sk$@?iel i tyle w temacie.

  •  

   pokaż komentarz

   @toommii4: typowa mentalność spod celi...

  •  

   pokaż komentarz

   @edward_szatera: powinieneś dostać zbiorczy mandat za wszystkie twoje przejścia na czerwonym świetle - może wtedy zrozumiesz, że państwo jest jest twoim wrogiem.
   acha, i jak ściągałeś w szkole, to łamałeś prawo. albo jak podpowiadałeś.

  •  

   pokaż komentarz

   @edward_szatera: U nas teź był taki doniósł na ponad 300 samochodów, tylko że ten nasz debil nie zwracał uwagi czy to paniusia co do banku sobie podjechała czy auto z dostawą do sklepu lub służba miejska. Każdy trafiał do sądu i w zaocznym 100 mandatu, a że sprawa trwała od czasu zaparkowania do wezwania ponad rok to ni jak nie szło udokumentować źe pojazd był parkowany w słusznym celu. Ja przykładowo obsługiwałem imprezę na którą miałem zezwolenie UM i wykupiony teren, a auto stało kilkanaście minut do rozładowania sprzętu nagłośnieniowego i ponownie do załadowania, a ten ch%! zrobił zdjęcie, a że u nas przepisy są debilne to pomińo tego że urząd zgarnął kasę za wynajem terenu mieli w dupie żeby dać np jednorazowe zezwolenie i takim oto sposobem dostałem 100, dalej twierdzisz że takie prawilne dziady są nieomylni i wszystko ci robią jest ok?

   A i jeszcze dodam że trzeba być ślepym chujem żeby nie rozpoznać auta służb miejskich, w kolorze pomatańczowym i z kogutami pomarańczowymi.

  •  

   pokaż komentarz

   Polacy przez taką postawę na potęgę nie szanują państwa

   @edward_szatera: Ty nie szanujesz, gdy przechodzisz w niedozwolonym miejscu przez ulicę, cwaniaku. Takich tylko fotografować i trzepać po kieszeni. Trzeba uleczyć państwo z patologii. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   A tak na serio. Ja rozumiem zgłosić źle zaparkowany samochód, który mi przeszkadza czy blokuje przejazd, ale czynić z tego cel swojego życia, to zwykła choroba.

   że w dupie miało się wszelkie regulaminy zaborcy.

   Tak, wszyscy ze 184 kierowców celowo i świadomie oszukali państwo polskie, bo byli wychowani w duchu łamana przepisów. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Kocham_Koty: Wolę mentalność z pod celi. Dlaczego mam się wtrącać w coś co mnie bezpośrednio nie dotyczy. Źle zaparkował? Jeśli akurat mi nie zajął miejsca to omijam i jadę dalej.

  •  

   pokaż komentarz

   @sebek1987: seba - spod to jest jedno słowo
   zapamiętaj na całe życie

  •  

   pokaż komentarz

   @edward_szatera: Obecnie wszelkie podatki i daniny wynoszą >70% średniej pensji, myślę że jednak ciągle jest to pewna forma okupacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @lubietwarze: no i co? nie umiesz czytać tego co mi podlinkowałeś?
   pisze się spod, koniec, kropka

  •  

   pokaż komentarz

   Zawód kapuś i donosiciel.

   @toommii4: Spokojnie, są na tym świecie ludzie którzy by nie donieśli. Jednak jestem pewien, że w momencie otrzymania rachunku od lakiernika modliłbyś się o mandat

  •  

   pokaż komentarz

   @hesar: Tak. Umiem czytać. Obie wersje są poprawne.
   Według twoich zasad jeśli ktoś nie zawsze potrafi lub może zaparkować legalnie to nie powinien jeździć, więc skoro nie potrafisz rozpocząć zdania z dużej litery to nic nie pisz. Tak trudno trzymać się swoich chorych zasad?

  •  

   pokaż komentarz

   dobrze, że ty czy on jesteście tacy prawilni i zawsze przestrzegacie przepisów. Mam nadziej, ze jeśli złamiecie przepis to sami sobie wlepiacie mandaty

   nie przechodzę na czerwonym świetle i nie jeżdżę bez biletu.

   pokaż spoiler Nie mogę wystawić sam sobie mandatu ponieważ nie mam do tego uprawnień. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


   Zresztą zdjęcia niejednokrotnie zrobione są z samochodu, gdzie jest zakaz postoju na jezdni, a robienie zdjęć to już postój, pomijając to, ze stwarzał większe niebezpieczeństwo niż ci zaparkowani.

   Nie ma podane informacji czym robił te zdjęcia - kamery samochodowe potrafią kręci teraz w jakości HD a i wyciągnięcie pojedynczych klatek nie jest problemem. Jeśli jednak kierowca robił zdjęcia "z ręki" w czasie jazdy to jest to bardziej naganne i szkodliwe od zaparkowanego samochodu.

   @publiczny2010:

  •  

   pokaż komentarz

   @frytex2: państwo to my. Stwierdzenie, że jesteśmy sobie wrogiem to schizofrenia. Tak, ściąganie w szkole jest plagą w Polsce, to skrajna nieuczciwość wobec reszty klasy, zachowanie aspołeczne. W USA ściąganie powoduje relegowanie ze szkoły na poziomie akademickim i poważne kłopoty na niższych poziomach. Jeśli jedynym podziałem społeczeństwa ma być gradacja intelektualna, to oszukiwanie na egzaminach jest działaniem wbrew interesom ogółu. Czy poszedłbyś do lekarza o którym wiedziałbyś, że ma dyplom bo ściągnął na egzaminie? Nie, bo nie ufałbyś jego wiedzy. To samo w przypadku informatyka, inżyniera, magistra itd. Nauczmy się być kompetentni na zajmowanym stanowisku, a kraj będzie się sam rozwijał.

  •  

   pokaż komentarz

   @frytex2: Seba państwo jest Twoim wrogiem ale nie naszym. My sie czasem z państwem nie zgadzamy (vide przechodzenie na czerwonym) ale ogólnie żyjemy z nim w jako takiej symbiozie.

   P.S.Za ściąganie to powinni karać a nie tak jak jest teraz. Nie potrafisz matmy ale potrafisz ściągać i dostajesz 4 a ktos kto sie uczyl ale pomylil w obliczeniach dostaje 2

  •  

   pokaż komentarz

   nie przechodzę na czerwonym świetle i nie jeżdżę bez biletu.

   Nie mogę wystawić sam sobie mandatu ponieważ nie mam do tego uprawnień. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   piłeś kiedys piwo w miejscu publicznym, organizowałeś ognisko bez pozwolenia? zapłaciłeś podatek od każdej darowizny którą dostałeś. Wyrzuciłeś papierek, peta nie do kosza? , kupiłeś papierosy, alkohol jako nieletni?
   Pokaż mi człowieka, a znajdę na niego paragraf.

   @6c6f67696e: Są osoby które źle parkują bo mają zwyczajnie innych w dupie i trzeba to piętnować, ale są też osoby w tym ja gdzie czasem muszą stanąć z dupy i tak staje tak by nie przeszkadzać, czy zastawić, a jak zastawie zostawię nr. teflonu. chociaż łamie prawo, bo niema gdzie zaparkować. Staram się unikać takich sytuacji, no ale czasem niema się innego wyjścia jak wjechać na zieleń, pas wyłączony z ruchu, czy wystawać dupą na jezdnie bo jedziesz 7m busem.

  •  

   pokaż komentarz

   piłeś kiedys piwo w miejscu publicznym
   tak

   organizowałeś ognisko bez pozwolenia?
   nie

   zapłaciłeś podatek od każdej darowizny którą dostałeś.
   tak

   Wyrzuciłeś papierek, peta nie do kosza? ,
   obawiam się, że tak

   kupiłeś papierosy, alkohol jako nieletni?
   papierosy nie, alkohol tak

   Pokaż mi człowieka, a znajdę na niego paragraf.
   Gdyby przyszedł mi mandat za któreś z tych przewinień to bym go zapłacił (jeśli by nie był przedawniony) a nie płakał, że konfidenty i chorzy psychicznie.

   Są osoby które źle parkują bo mają zwyczajnie innych w dupie i trzeba to piętnować, ale są też osoby w tym ja gdzie czasem muszą stanąć z dupy, bo niema gdzie zaparkować.

   Ale jak stajesz "z dupy" to pokazujesz, że masz innych uczestników ruchu w dupie.

   Staram się unikać takich sytuacji, no ale czasem niema się innego wyjścia jak wjechać na zieleń, pas wyłączony z ruchu, czy wystawać dupą na jezdnie bo jedziesz 7m busem.

   Zawsze jest inne wyjście tylko zazwyczaj nie jest ono tak wygodne jak zaparkowanie "z dupy"

   pokaż spoiler Pomijam sytuacje ekstremalne typu udzielanie komuś pierwszej pomocy itp.


   @publiczny2010:

  •  

   pokaż komentarz

   @sebek1987: pier..sz głupoty jak potłuczony a jako przykład podam ci to co mnie spotkało: właśnie kolo który omijał cały rząd zaparkowanych nieprawidłowo samochodów z lekka się zagapił i .. ja jadąc z naprzeciwka nie miałem szans- efekt skasowana bryka, ja po paru dniach wyszedłem z obserwacji w szpitalu, a zaraz po tym jak gościu mnie skasował (bo raban i huk był okrutny) ja w zablokoło na nichwanym samochodzie "dziwnym trafem" wszystkie te chu.wo zaparkowane bryki niemal natychmiast zniknęły i wszyscy dziwnym trafem odjechali wszyscy ci posiadacze praw jazdy co się zatrzymali właśnie tak "na chwilę .. ja tylko do sklepu.. itp." widziałem jak popatrzyli.. głowami pokiwali, że nieuważny kierowca spowodował wypadek i czym prędzej spierda..i żeby nie by nie było na nich..

  •  

   pokaż komentarz

   @6c6f67696e: no ale skoro wymagasz, to też zachowuj się tak by przestrzegać zawsze prawa, bo w innym wypadku to jest hipokryzja. Problem w tym, ze nie da się zawsze przestrzegać prawa bo jest jedno prawo, a przypadków 100tyś.
   Jeśli jesteś taki kryształowy to tylko pozazdrościć.

  •  

   pokaż komentarz

   Jeśli jesteś taki kryształowy to tylko pozazdrościć.

   Teraz staram się ale to nie znaczy, że zawsze byłem. Jeśli przyjdzie zapłacić za błędy przeszłości to nie będę szukał głupich wymówek.

   @publiczny2010:

  •  

   pokaż komentarz

   @6c6f67696e: to nie chodzi o wymówki tylko hipokryzje, to tak jakbyś wyrzucał papierki, a sam innych za to karał. Daje sobie rękę uciąć, ze ten koleś co robił zdjęcia sam wielokrotnie złamał prawo swoim samochodem, może nie przez złe parkowanie, ale w inny sposób.

  •  

   pokaż komentarz

   jak ściągałeś w szkole, to łamałeś prawo

   @frytex2: Ja ściągałem. Chętnie się dowiem jaki przepis prawa złamałem.

  •  

   pokaż komentarz

   @qupi: Tak jak napisałeś "z lekka się zagapił" pewnie robił akurat zdjęcia źle zaparkowanych samochodów.

  •  

   pokaż komentarz

   @toommii4: Najwidoczniej wiesz co należy robić z ludźmi, którzy źle parkują i skoro rozwiązaniem nie jest poinformowanie policji to powiedz mi proszę co mam zrobić z ludźmi, którzy notorycznie zastawiają mi wyjazd z garażu? Koło mnie jest restauracja, więc to zawsze jest inna osoba a w okolicy są parkingi. Parkingi są płatne, więc lepiej zastawić komuś garaż niż zapłacić te 2zł oczywiście.

  •  

   pokaż komentarz

   Najwidoczniej wiesz co należy robić z ludźmi, którzy źle parkują i skoro rozwiązaniem nie jest poinformowanie policji to powiedz mi proszę co mam zrobić z ludźmi,

   @1984hawk: Ale ja nie twierdzę, że nie należy zgłaszać, gdy ktoś zastawia komuś wyjazd. Ja nie pochwalam takiego nadgorliwego wyręczania służb w ich pracy, zgłaszania dla zaspokajania swojej chorej satysfakcji przez jakiegoś frustrata czy mendę społeczną. Przez 4 dni nic nie robił tylko jeździł po mieście i fotografował źle zaparkowane samochody. Ponad 40 aut dziennie! Normalne? No chyba nie. Staniesz jednym kołem na trawniku - mandat, zostawisz 1,4 a nie 1,5 m na chodniku, przyjdzie zmierzy metrówką, sfotografuje - mandat. Założę się, że znajdzie się sytuacja, gdzie popełnisz wykroczenie, świadomie lub nie. Będziesz przechodził 90 m od przejścia, a nie 100 zrobi ci fotkę, zgłosi, byś został ukarany, bo gość ma misję naprawy świata.

  •  

   pokaż komentarz

   @6c6f67696e: od kiedy picie alkoholu w miejscach publicznych i kupowanie go lub papierosów nie mając ukończonych 18 lat to przestępstwo? Coś mnie ominęło ostatnio?

  •  

   pokaż komentarz

   @wkopywaczwykopywacz:
   Ale gdyby policja i SM odwalały robotę to nie byłoby takich gości
   a) wszyscy by przestrzegali przepisów - > mało buraków -> zbyt dużo roboty aby ucapić buraka
   b) mniej wykroczeń -> mniej roboty dla sędziów -> łatwiej mógłbyś udowodnić swoją niewinność
   Gościu o którym piszesz to burak skoro kabluje wozy służb miejskich - ale co do Ciebie to dupy dał organizator, skąd gostek miał wiedzieć że parkujesz legalnie. U mnie są tacy co np. dowożą obiadki do sklepów przy ulicy, niby pracują, ale fakt faktem że blokują ulicę która jest kręta, mimo że taki gostek tylko zatrzymuje się to blokuje ruch (możesz mijać ale ktoś może ci nagle wyj!%@ć na czołówkę).

  •  

   pokaż komentarz

   @ostatni_lantianin: Nie organizator a pazerny urząd, kasę za dzierżawę wzięli ale zaświadczenia o zezwoleniu na parkowanie w celu wyładunku już nie wystawili. A skoro składasz wniosek o zajęcie placu w celu rozstawienia sceny to domyślnie powinien być przyznany wjazd dla pojazdow obsługi,małe jak jaśnie panu urzędnikowi nie wyłożysz kawy na ławę to sam za c#$%% nie ruszy łbem by pomysleć,małe kasę z podatków co mieisąc to żre.

1 2 3 4 5 6 7 ... 16 17 następna