Leszek Moczulski - człowiek który obalił rząd Olszewskiego - agentem SB wg SN

Leszek Moczulski - człowiek który obalił rząd Olszewskiego - agentem SB wg SN

Moczulski, człowiek który w trakcie czerwcowej nocnej zmiany obok Wałęsy działał najaktywniej w obaleniu rządu Olszewskiego, bojąc się ujawnienia "Listy Macierewicza" na której sam się znalazł, został uznany przez Sąd Najwyższy współpracownikiem SB i to płatnym! Nic nie dzieje się przypadkowo

 •  

  pokaż komentarz

  Nocna zmiana to moment gdzie konfidenci bez skrupułów rozwalili demokratyczny rząd, który chciał przeprowadzić dekomunizację i oczyścić Sejm z tych sprzedawczyków.

 •  

  pokaż komentarz

  17.04.2008, 13:30
  k@$#a serio?

  pokaż spoiler W kwietniu 2011 Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu orzekł, że proces lustracyjny Leszka Moczulskiego naruszał prawo do rzetelnego procesu gwarantowane postanowieniami EKPC poprzez ograniczenie prawa do obrony. W związku z tym wyrokiem Sąd Najwyższy w 2012 uchylił orzeczenia stwierdzające, że Leszek Moczulski współpracował z SB w latach 1969–1977, a jego sprawę przekazał Sądowi Okręgowemu w Warszawie jako sądowi I instancji do ponownego rozpoznania. W czerwcu 2013 rozpoczął się trzeci proces autolustracyjny Leszka Moczulskiego.

  •  
   V..............a

   +17

   pokaż komentarz

   @drago444: poczekaj, jaki będzie szok, jak dojdzie w końcu do 2010

  •  

   pokaż komentarz

   @drago444: To, że stwierdzono uchybienia formalne procesu lustracyjnego oznacza, że stwierdzono uchybienia formalne - i tyle. To, że znajdował się na liście M., że 2 instancje i SN stwierdziły (zresztą w procesie zainicjowanym przez niego samego) że jest kłamcą lustracyjnym jest faktem. I ponowne rozpatrzenie sprawy spowoduje tyle, że Mocz. będzie miał możliwość zrobienia i wyniesienia notatek z kancelarii tajnej sejmu.

  •  

   pokaż komentarz

   @drago444: pisowska propaganda stara sie nagłośnić teczki wszystkich którzy nie popierają pis... ciekawe co będzie jak ujawnią teczki rajmunda kaczyńskiego i jego rodziny...

  •  
   G.....n via Android

   +5

   pokaż komentarz

   @siodemkaxx: Ale Wam mozgi zryła ta nienawiść do pisu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Glebrin: idz dalej wykopywac wpolityce i niezalezna i mówić o neutralności tvp...

  •  

   pokaż komentarz

   @siodemkaxx: czy używając słowa propaganda sugerujesz, że treść akt jest zmanipulowana? Jestem wrogiem PiSu, ale nie widzę nic złego w ujawnianiu niewygodnych szczegółów, nawet jeśli ładują wybiórczo we wroga politycznego. Co innego, gdyby kłamali.
   Na ujawnienie ichnich teczek przyjdzie poczekac, ale nie należy potępiać ujawniania innych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bartpabicz: może jestem młody ale znam tamte czasy z opowieści od rodziny i znajomych i dla mnie przynajmniej połowa tych teczek to była radosna twórczość pijanych sbeków i ubeków... i jedyne co powinni z tym zrobić to w 91 spalić 100% tych akt i zacząć od nowa... a nie przez następne 100lat będzie wyciąganie teczek niewygodnym przeciwnikom władzy...

  •  

   pokaż komentarz

   @siodemkaxx: radosna twórczość być może miała miejsce, ale jeśli chodzi o mniej ważne osoby. Jest mało prawdopodobne, że tak ważna i skuteczna komórka jaką była Służba Bezpieczeństwa uprawiała festiwal kreatywności w teczkach potężnych ludzi.
   Co do spalenia teczek... uważasz zatem, że jakiekolwiek polityczne (i nie tylko!) przewiny powinny być obejmowane amnestią przy przetasowaniach ustrojowych. Innymi słowy nie interesuje Cie odsuwanie od władzy umoczonych ludzi, wciąż być może powiązanych z obcymi wpływami. To bardzo, bardzo niebezpieczne. Polecam zastanowienie się nad alternatywą: WSZYSTKIE teczki powinny być ujawnione NATYCHMIAST po przewrocie. Wtedy natomiast pozostaje pytanie: kto tego chciał, kto tego nie chciał i kto zadecydował o upadku lustracji. I kto z tego grona istnieje do dzisiaj w polityce.

  •  
   G.....n via Android

   +1

   pokaż komentarz

   @siodemkaxx: Wykopuje to co uważam za słuszne, nie kieruję się uprzedzeniami. Z wiadomosciami to był żart, ale trzeba mieć trochę rozumu, żeby go załapać. A wszystkich agentów powinni ujawnić. Mam nadzieję że komuchy obalający rząd Olszewskiego w końcu zostaną osądzeni.

   Zakopałeś prawdziwą informację z WP jako spam, no nieźle. Układ się trzyma, na szczęście do czasu aż wszystkie komuchy fikną

  •  

   pokaż komentarz

   @Glebrin: zakopalem bo to wiadomość z przed 8 lat nic nie wnoszącabdo obecnej sytuacji i do tego masz tu gdzies w komentarzach wyjaśnienie że to co napisane jest w artykule ma sie nijak do tego co pozniej ogłosił europejski trybunal praw czlowieka...

  •  

   pokaż komentarz

   @Bartpabicz: takie zasadnicze pytanie... skoro wszyscy wiedzieli ze wałęsa to agent to dlaczego pozwolili mu stanąć na czele strajkow i solidarności? i dlaczego potem kaczynscy i cala reszta wsadzila go na fotel prezydenta jeśli wiedzieli ze był agentem?

  •  

   pokaż komentarz

   @siodemkaxx: czy mógłbyś się najpierw odnieść do tego co napisałem? Chętnie potem podywaguję.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bartpabicz: ale nawet jak byli agentami czy nie byli... ja osobiście nie widze sensu wybierania tych wszystkich komuchów czy nie komuchów ale tych którzy od 25 lat siedzą w rządzie... dlaczego nie można stworzyć rządu z młodych wykształconych niezależnych od wpływów pzpru czy sb ludzi? BO NARÓD JEST TĘPY... gdyby ludzie byli myślący nie mielibyśmy przy władzy kaczyńskiego, macierewicza, zycha, żelichowskiego, piotrowskiego, millera itd...
   A że dyskusja jest o wałęsie to napisałem wyżej pytanie... skoro wszyscy wiedzieli to dlaczego został wybrany? dlaczego naród go wybrał? dlaczego wszyscy ci którzy teraz uważają go za agenta wtedy go poparli i wprowadzili na ten urząd? co po 25 latach ich olśniło i przypomnieli sobie że był agentem? czy szukamy tematu zastępczego od tego burdelu który robi obecny rząd łamiąc konstytucje, prawa unijne i prawa własności?

  •  

   pokaż komentarz

   @siodemkaxx: @siodemkaxx: kojarzysz jakie miała założenia lustracja? I jakie miała mieć skutki? Mniej lub bardziej efekt byłby zbliżony do tego, co sobie wymarzyłeś, czyli wymiana elit politycznych - a przypomnę, że z tego co piszesz wynika, że jesteś przeciwny lustracji, a byłbyś zwolennikiem palenia teczek. Ergo, ci, którzy siedzą w rządzie teraz mieliby jeszcze czystsze karty na wejściu. Trochę konfliktujące podejście.
   Co do mentalności tłumu się nie będę wypowiadał, bo mamy zbliżone poglądy, ale niezależnie od tego, ludzie wiedząc kto jest umoczony w układach z komunistami w życiu nie wybraliby ich na jakikolwiek urząd. Impet tamtej chwili przepadł, uwalony właśnie przez zastopowanie lustracji.
   W odniesieniu do gdybania o powody - nie siedzę w tym temacie zbyt głęboko, więc wolałbym nie strzelać, natomiast sprawa Bolka znana była historykom i badaczom tematu, jeśli dobrze kojarzę, już w latach dziewięćdziesiątych (do tego istniały relacje byłych współpracowników Wałęsy jeszcze z czasów Solidarności sprzed przewrotu). Media natomiast, dziwnym trafem (już wtedy!), nie podjęły się sprawdzenia zarzutów, że były prezydent mógł być na usługach obcego mocarstwa. Nie jest to więc sprawa świeża, ale widać, że wcześniej brak też było woli, by dojść do sedna. Teraz wypłynęły dalsze dowody wskazujące na współpracę, więc... nie do końca rozumiem zarzut o zasłonie dymnej.

   Nie kwestionuję, że polityka obecnego rządu jest destruktywna, ale dyskredytowanie tak twardych dowodów tylko dlatego, że podpadałoby to pod ewentualne tworzenie tematu zastępczego.... trochę jest na bakier z racjonalnością.

  •  

   pokaż komentarz

   @Glebrin: jaka nienawiść do pisu? Film z magdalenki widziałeś? Jaro też tam siedział, prawie że łokciem menorę trącał.

  •  
   G.....n via Android

   -1

   pokaż komentarz

   @uhu8: Tylko co z tego? Po co pisze takie brednie, typu,, pisowska propaganda,, do takich rzeczy? To juz jak schizofrenia, nie ma na kogo zrzucić, wystarczy wejść w jego profil i przeczytać opis. Ja tam się cieszę, że agentów na starość ujawnią, niech się chociaż wstydu najedzą

  •  

   pokaż komentarz

   @Glebrin: tak, ale aktualne wydarzenia to duży "game changer" bo w mediach głównego strumienia pojawiają się wiadomości, które przez 20+ lat nie przebijały się. Mam wrażenie, że zagadnienie staje się bardzo "meta-" ponad rynsztokiem walk PO<>PIS

 •  

  pokaż komentarz

  Oficjalnie już teraz wychodzi, że władzę w Polsce jedna agencja przekazała drugiej.

 •  

  pokaż komentarz

  Jeśli to prawda, to jedna z ikon i założyciel pierwszej partii opozycyjnej idzie do wora i do Wisły.

 •  

  pokaż komentarz

  Rzuć kamieniem a trafisz kogoś z czerwonej hołoty