•  

  pokaż komentarz

  XXI wiek, dysponujemy kamerami termowizyjnymi, na podczerwień, satelitami, systemami lokalizacji, namierzania, czujnikami ruchu itd. A bez płotu ani rusz.

  •  

   pokaż komentarz

   @somet: Płot jest tańszy i skuteczniejszy. Celem jest przecież powstrzymanie ludzi od przekraczania granicy, a nie samo wykrycie takich prób. Elektronika owszem może wykryć każdego, tylko co z tego, skoro znajduje się on już po naszej stronie i trzeba się nim zająć? Automaty musiałyby więc strzelać, bo pola siłowego jeszcze nie wynaleziono. A to oznacza, że ucierpiałyby również niewinne zwierzęta.

 •  

  pokaż komentarz

  No i TAK należy się zachować. Kraj posiadający granice zewnętrzne strefy Schengen jest w obowiązku tychże granic bronić. Grecja zwyczajnie dała dupy. Estończycy i Łotysze są też mądrzejsi o tyle, że nie słuchają się andżeli makreli.

  •  

   pokaż komentarz

   @MattJedi: jeśli chodzi o Grecję, to rzeczywiście popełnili błąd w lokalizacji płotu. Otóż, zlokalizowali go dokładnie na granicy z Turcją, tworząc poszczególne "wyspy" lądu między płotem a naturalną barierą (rzeką). Nie wiem jednak czy nie zostali zobligowani do tego przez np. Frontex. Być może wykonali to w ramach istniejących procedur ochrony granicy UE. Jeśli tak, to wina leży po stronie Frontexu.
   Ale jedynie 5-10% imigrantów przedostało się przez granicę Turcja-UE dzięki tym "wysepkom" lądowym, większość popłynęła na rzeczywiste wyspy na Morzu Egejskim należące do Grecji. A przestrzeń morską na tym morzu bardzo ciężko precyzyjnie monitorować 24/7. Przemytnicy mają dość dobrze zorganizowane rozpoznanie i systemy ostrzegania przed jednostkami ochrony granicy.

  •  

   pokaż komentarz

   @devs:
   odesłać raz drugi trzeci i nikt nie wroci.

 •  
  M.............k

  +1

  pokaż komentarz

  A za mur zapłaci Rosja #pdk