•  

  pokaż komentarz

  Jak ktoś jest głupi, łatwowierny, nie sprawdza firmy, ani wartości towaru, który chce nabyć, to prędzej czy później się natnie i nie ma w tym nic złego. Parę takich nauczek, a człek (np. ja lub Ty) się nauczy, że krytycyzm jest cnotą. Od początku ta Skarbnica (prawie jak Mennica) mi nie pasowała - ten sposób prezentacji, dobór argumentów, uspokajająca monotonia głosu. Wałki były, są i będą, wypelnić się ich nie da. Jeśli do tej pory w całym zalewie afer itp. jeszcze ktoś w sobie nie wykształcił daleko posuniętego sceptycyzmu, szczególnie wobec osób/firm/instytucji, które czegokolwiek od nas chcą, to powodzenia.

  •  

   pokaż komentarz

   sprawę trzeba napiętnować, wielu ludzi myli skarbnicę narodową z mennicą polską
   skarbncia naciąga ludzi, sprzedająca mało warte momenty po niebotycznych cenach, a druga to rządowa mennica instytucja emitująca monety, które sa prawnym środkiem płatniczym (nawet te okolicznościowe, limitowane, srebne, złote), zresztą sama je skupuje w oddziałąch NBP (Narodowego Banku Polskiego - tam kupuje się monety, nie od pośredników i drożej...)

   jeszcze raz, adres firmy udającej narodową:

   Skarbnica Narodowa
   Przegródka Pocztowa 51
   02-696 Warszawa 113
   bok@skarbnicanarodowa.pl
   022 44-55-999 (z telefonów komórkowych)

   Skarbnica Narodowa Sp. z o.o., Al Jana Pawła II 19, 00-854 Warszawa
   KRS: 0000241299, Sąd Rejonowy dla M. St. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy
   REGON: 140159953, Kapitał zakładowy: 50000 zł, NIP: 525-234-83-37

   i http://mennicapolska.pl/ to zupełnie coś innego niż naciągacze z skarbnicanarodowa . pl

   Mimo, że obie firmy mają siedziby w warszawie nie mają z sobą nic wspólnego, poza tym skarbnica pośredniczy i sprzedaje drożej to co można dostać w mennicy

   dodać należy, że MENNICA POLSKA to S.A. spółka akcyjna a nie z.o.o. którą może założyć każda osoba mająca 1,5 tys zł wolne

   Kapitał zakładowy Mennicy to 66 mln złotych!!!!!!!!!!!!!! (pokryty w całości)
   a wielkiej skarbnicy "narodowej" to ledwie 50 000 zł

  •  

   pokaż komentarz

   Pomylic jakis sklep internetowy z mennica to tak jakby pomylic lombard z NBP.
   Za glupote sie placi.

  •  

   pokaż komentarz

   Moim zdaniem w pierwszej chwili musiał się nabrać kazdy kto kiedyś styknął się z NBP, folderami monet okolicznościowych, nazwą mennicy polskiej i ich ulotkami
   w pierwszym momencie każdy by uznał, że to korespondencja jest od mennicy narodowej bo wygląda tak samo!! tylko nazwa ciut inna... mennica skarbnica polska narodowa to naprawdę łatwo pomylić..

   zwłaszcza, że nie o nazwę chodzi, zachowali podobny wygląd papieru, podobne zdobienia, czcionki, na pierwszy rzut oka wygląda identycznie i wiarygodnie

   dopiero po wczytaniu się można rozpoznać, że to nie jest oferta mennicy a prywatnej firmy... o ile ktoś odróżnia SA od SPZoo i zwraca uwagę na kapitał to dopiero może naprowadzić, że coś jest nie tak...

   widziałeś te oferty skoro uważasz, że tylko głupek może pomylić?

  •  

   pokaż komentarz

   @ekspertzwykopu

   "wielu ludzi myli skarbnicę narodową z mennicą polską
   skarbncia naciąga ludzi, sprzedająca mało warte momenty po niebotycznych cenach, a druga to rządowa mennica instytucja emitująca monety, które sa prawnym środkiem płatniczym"

   Mennica Polska nie jest już od dawna "rządową instytucją" (a raczej "zakładem państwowym"). Jest to prywatna spółka z małym udziałem Skarbu Państwa, której Narodowy Bank Polski zleca bicie monet.

   Mennica Polska nie jest emitentem! Emitentem jest NBP, który równie dobrze może zamówić bicie monet w Bangladeszu, jeżeli ma taki kaprys.

   "mennicapolska.pl/ to zupełnie coś innego niż naciągacze z skarbnicanarodowa . pl"

   No tak, bo jedno to mennica, czyli producent, a drugie to firma handlowa. Chociaż gdzieniegdzie granica zaczyna się zacierać.

   "Mimo, że obie firmy mają siedziby w warszawie nie mają z sobą nic wspólnego, poza tym skarbnica pośredniczy i sprzedaje drożej to co można dostać w mennicy"

   Początkowo, a rozmowy były bardzo zaawansowane, Mennica Polska miała mieć udziały w Skarbnicy Narodowej Sp. z o.o. Że tak się nie stało, to tylko się cieszyć. Z tym, że obecnie Mennica Polska, za pomocą spółki-córki Skarbiec Mennicy uprawia dokładnie takie samo wciskanie gówno wartych świecidełek dyletantom za pośrednictwem strony skarbiecmennicy.pl i marketingu w kolorowych czasopismach.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie napisalem, ze tylko glupek moze sie pomylic ale, ze za glupote sie placi.

  •  

   pokaż komentarz

   Obejrzałem stronę "Mennicy Polskiej" oraz "Skarbnicy Narodowej " i zauważyłem, że spora część monet występuje w ofercie obu tych firm. W związku z tym nie rozumiem dlaczego niektórzy wykopowicze próbują udowodnić, że działalność "Mennicy Polskiej" jest bardziej legalna niż "Skarbnicy Narodowej"...

   Na blogu autor podał link do aukcji z allegro oraz link do strony "Skarbnicy Narodowej" z komentarzem, że moneta warta podobno 300zł jest warta 30zł na allegro. Niestety autor bloga nie zauważył, że to są dwie różne monety... są do siebie podobne ale to nie są te same monety. Gdyby autor bloga interesował się numizmatyką to by wiedział, że dwie wyglądające podobnie monety mogą mieć bardzo różną wartość kolekcjonerską i decyduje o tym wiele czynników począwszy od nakładu poprzez wartość kruszcu, aż po ilość która zachowała się "po latach".

   Autor bloga napisał, że "Skarbnica Narodowa" sprzedaje medale o wartości kruszcu 100zł za 200zł i w związku z tym oszukuje nabywców. Jeżeli to jest dowód na oszustwo to analogicznie oszukuje nas NBP, które emituje legalny środek płatniczy monety o nominale 5zł czy 2zł, którymi płacimy w sklepie za piwko, a wartość kruszcu z którego zostały wykonane te monety jest wielokrotnie mniejsza.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tamas, ale nie o to chodzi jak to jest dokładnie, kto tak naprawdę emituje pieniądze, ważne, że co mennica wyprodukuje jest środkiem płatniczym i basta

   reszte durnych argumentów można schować
   mennica produkuje pieniądze dla rządu, a druga firma udaje mennice...

   mennice skarbnica, niby legalna ale marketing mają złodziejski

   http://www.goldenline.pl/dariusz-skoczylas chyba trafił się obrońca skarbnicy...

  •  

   pokaż komentarz

   No jak dla mnie to standardowo.
   Jeżeli się na czymś nie znasz i się za to bierzesz- licz się z tym, że wyjdziesz na tym jak Zabłocki na mydle.
   Przykład? Polskie firmy, które utopiły miliony w kontraktach terminowych bo nie wiedziały nawet na jakich zasadach działają te instrumenty finansowe.

   Każdy kto kolekcjonuje monety albo do tego się przymierza- wie, że jest to mega wałek a blacha z tej firmy jest nic nie warta. Wiem to nawet ja mimo iż monety nie interesują mnie w ogóle.

   Wystarczy myśleć. Tego typu "oszustów" jest cała masa- niby wszystko legalnie a jednak jest to nieetyczne i bardzo wątpliwe moralnie wyciąganie z ludzi pieniędzy.

   Wykopuję ku przestrodze- ludzie miejcie oczy otwarte i nie dajcie się nabrać na takie działania

  •  

   pokaż komentarz

   @ekspertzwykopu ważne, że co mennica wyprodukuje jest środkiem płatniczym i basta

   Nawet medale?

 •  

  pokaż komentarz

  Kiedyś cyganie chodzili po domach oferując "złote" monety i biżuterie a dzisiaj mamy internet i socjotechnikę. Czasy się zmieniają, metody się zmieniają, a wałki były, są i będą

 •  

  pokaż komentarz

  Kuźwa, ale się wystraszyłem po przeczytaniu tytułu wykopu. Myślałem, że chodzi o coś z NBP, bo mam wykupiony abonament na monety.

 •  

  pokaż komentarz

  Okazja! Sprzedam kolekcjonerskie (można je kolekcjonować) bilety Narodowego Banku Polskiego (a nie jakiejś tam Skarbnicy) z podobizną pierwszych władców Polski o nominale 10 i 20 zł za jedyne 100 zł za sztukę. Okazja!

  •  

   pokaż komentarz

   Sprzedam złotówkę po tuningu (wygląda jak 2zł!) Cena: 5zł.

  •  

   pokaż komentarz

   Sprzedam wysokiej jakości monetę z podobizną orła bielika o nominale 5 złotych, pochodzącą z limitowanej (jedyne 112 890 sztuk) serii wyemitowanej w 1994 roku. Oprócz niewątpliwych walorów estetycznych i kolekcjonerskich, moneta może być wykorzystana w charakterze środka płatniczego na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.

   Cena wywoławcza: 6 złotych + przesyłka.

 •  

  pokaż komentarz

  juz kilka dobrych miesiecy temu natknalem sie na ich "oferte" w gazecie (kopera z informacjami itp, ogolnie imitowala jakis oficjalny dokument)
  dla mojego bystrego oka od razu sprawa wydala sie podejrzana, z ciekawosci wpisalem "skarbnica narodowa" w google i bingo - prywatna firma.
  ale dla mojej mamy nie bylo to juz takie oczywiste, dala sie "nabrac" (oczywiscie nic nie kupila, ale pomyslala ze to faktycznie panstwo emituje te monety)
  slowem zakonczenia - nie powinno sie tak ludzi probowac oszukiwac