•  

  pokaż komentarz

  Już nie raz powtarzały się takie problemy - trochę więcej zdjęć, video i blokada konta. Mówimy o wielkościach do 20 GB - to śmieszne :) Dlatego wolę korzystać z Amazon S3 lub OVH Object Storage - gdzie za kilka złoty tym się nie martwię. To hosting pod prostego bloga - wolny, ciągle awarie z pocztą, częste pady, panel zlepiony z kilku modułów, brak przejrzystości, wysokie ceny. Ogólnie odradzam, marketingowy szit ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @declogpl: Kiedyś problemów z zenboxem miałem po prostu mniej. Teraz już nie mam siły i mam już pomysł gdzie ucieknę (i oszczędzę zenboxowi marudzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)), ale chciałbym najpierw zwrotu opłaty rocznej, bo zenboxa mam do ~maja 2017 :C

  •  

   pokaż komentarz

   @supach: dlatego pomyśl o rozdzieleniu hostingu na skrypt + media. Większość storage ma API S3 lub OpenStack - do większości systemów są już pluginy. Ja trzymam wszystko w OVH Object Storage (Oktawave - drożej dysk ale ruch taniej) - za 0,05PLN brutto/GB/mc + jako CDN robię darmowego Cloudflare i za kilka złoty miesięcznie masz święty spokój nawet jak wrzucisz 10 TB.

   Obecnie polecam dhosting.pl, mydevil.net - oba hostingi nie są bez limitów ale masz pewność co dostajesz - bez niespodzianek. Zresztą poszukaj w internecie opinii - ale nie od osób z 1 postem ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @declogpl: i chyba tak zrobię, przeniosę się do kolegi z hostingiem "z limitami", gdzie pewnie też dostanę roota, gdzie będę chciał się sam pobawić (co rozwiąże mi poprzednie frustracje i dorzucę sobie wreszcie hostowanie Ruby on Rails). A do udostępniania wybiorę dedykowaną usługę (co rozwiąże ostatnią frustracje). Bo widać, że zenbox bez limitów i zmartwień to świnka morska.

  •  

   pokaż komentarz

   @supach: dlatego polecam mydevil.net - jeżeli jesteś developerem to spodoba ci się ich podejście, praktycznie zero limitów - ogranicza cię RAM i w przypadku PHP limit interpretatorów, serwery bardzo szybkie i administratorzy z dużą wiedzą - kontakt w kilka godzin.

   Dajemy dostęp do takich języków jak PHP (5.5, 5.6 i 7.0), Python, Perl, Ruby, Java, C, C++, D, Node.js i wiele innych.

   Czyli masz wszystko praktycznie - ale najlepiej sam poszukaj opinii. Dhosting, Kei również mnie nigdy nie zawiodło :)

   W obecnym momencie (era cloud) budowa całej architektury prostego hostingu powinna być dzielona między dostawców. (jeżeli nie chcesz wydawać pieniędzy na dedykowane rozwiązania dla twojej platformy)

   Hosting osobno, storage od zaufanego dostawcy, cloudflare z dns - jako CDN, DNS + wyświetlanie komunikatu w przypadku awarii serwera od hostingu, sparkpost - jako SMTP API z aplikacji (rejestracja, podstawowe elementy - automaty), Google Apps - jako poczta ręczna. Wszystko oczywiście w jednej domenie :)

   Wszystko działa mi w takiej konfiguracji ponad rok przy sporym ruchu, wydałem na to gorsze, bez administratora, przy niemal 100% uptimie :)

  •  

   pokaż komentarz

   @declogpl: a dockera i chefa mają/można doinstalować?

  •  

   pokaż komentarz

   Ogólnie odradzam, marketingowy szit ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @declogpl: ... który ma swoich wyznawców. Gdy zenbox.pl zaliczał wpadkę za wpadką, to byli tacy, którzy się nie irytowali, a pisali im na Facebooku "dacie radę! wszystko jest ok! czekamy na powrót stanu zen!" :D

  •  

   pokaż komentarz

   @supach: wydaje mi się że nie @MyDevil - niech sami napiszą :), musisz pamietać że mimo wszystko to hosting zarządzany a nie pełny root :). Jak chcesz VPS z rootem to bierz https://www.digitalocean.com (10$ znajdziesz kody w necie albo kogoś reffa, ew. jak studiujesz to dostaniesz 50$ https://education.github.com/pack )

  •  

   pokaż komentarz

   @zakla: to chyba wynikało po części z tego, że dawno temu mieli po swojej stronie blogerów i był hype. Z tego co teraz widzę, dużo blogerów się od nich odwróciło. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @declogpl: mi by wystarczyło jakbym mógł w localu sobie aplikacje doinstalować. O ile miałbym coś ala Jail, to nie zrobił bym krzywdy innym [;

  •  

   pokaż komentarz

   @supach: Zwłaszcza tych dużych, którzy na ciągłe pady i problemy z pocztą nie mogą sobie pozwolić. Albo po prostu nie chcą.

   Zabawne jest to, że Kominek (Jason Hunt) wciąż podaje, że się u nich hostuje, ma nawet specjalna stronę http://jasonhunt.pl/hosting/ podczas gdy tak na prawdę znajduje się ona w home.pl ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @zakla: taka w sumie broń obusieczna. Kiedy byli mali mogli tym szybko zbierać klientów przez testimoniale w SM. Ale jak zaczęli ich denerwować, to chyba ponieśli większe straty niż początkowo zyski.

  •  

   pokaż komentarz

   @supach: Chyba infrastrukturalnie nie byli też gotowi na taki ruch. Nie policzyli sił na zamiary?

  •  

   pokaż komentarz

   @zakla: masz rację, ale dla mnie jeżeli ktoś buduje usługę hostingu musi mieć świadomość że klient nie będzie mieć szacunku do firmy w okresie przerw. W szczególności jeśli mam przypadki gdzie znajomi prowadzą sklepy internetowe - przerwa 2-3 godziny to zawsze kilka stów staraty :)

   @supach nie wiem co chcesz stawiać na tym chef - tak jak mówiłem pamiętaj że to hosting zarządzany który i tak daje znacznie więcej niż możliwości niż zwykły. Mimo wszystko jeżeli ogarniasz kwestię administracji to pomyśl o VPS. Możesz też spróbować DigitalOcean + Cloud66.com ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @declogpl: mój case chefa:
   piszę deployment aplikacji RoR w chefie, są to moje pet-projecty. Jak któryś przez przypadek by wypalił, to biorę tego samego chefa i raz dwa się przenoszę na digial ocean, gdzie mogę się skalować. Taki sam case na dockera.

  •  

   pokaż komentarz

   @zakla: tak jak powiedział Pan z home.pl w wywiadzie, po prostu przy dużej skali trzeba dużo większych nakładów na support i chyba tego nie wzięli pod uwagę.

  •  

   pokaż komentarz

   W szczególności jeśli mam przypadki gdzie znajomi prowadzą sklepy internetowe - przerwa 2-3 godziny to zawsze kilka stów staraty :)

   @declogpl: Dokładnie. Hosting to nie jest łatwy chleb, bo gdy hostuje się strony firm, to odpowiada się za ich biznes. zenbox mógł się trzymać blogerów i nie wychodzić poza tę niszę :P

  •  

   pokaż komentarz

   @supach: nie oferujemy dostępu do root.

  •  

   pokaż komentarz

   @declogpl: Nie blokujemy za 20GB, bez przesady. Powyżej 30-40GB zaczynamy się przyglądać ale nie jest to automat, automat jest na duże pliki gdyż codziennie mamy dziesiątki GB uploadów typu windows 10.iso czy filmy.

   Tak jak napisałeś, lepiej sobie trzymać duży storage w usługach do tego przystosowanych (s3), a nie na 10 razy szybszym storage lokalnym w zenboxie

   @zakla: Proszę Cię, kominek jest na zenboxie od bardzo dawna.

  •  

   pokaż komentarz

   Proszę Cię, kominek jest na zenboxie od bardzo dawna.

   @fobi: http://ktohostujestrone.pl/jasonhunt.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @fobi: ale te pliki były związane ze stroną, którą prowadzę i jest to fair use. Więc czemu zostało to zablokowane?
   I z drugiej strony czemu ówczesny CMO mówi, że nie ma czegoś takiego jak hosting bez limitów, a cały czas się tak reklamujecie?

  •  

   pokaż komentarz

   @fobi: 10 razy szybszy ? - jakieś benchmarki że was storage jest szybszy 10 razy szybszy od usług storage @Oktawave lub OVH ? Przestań pisać pierdoły że wszystko macie X razy szybsze jak przez dziwne limitowanie CPU, połączeń do bazy np. sklepy na presta ładują się u was znacznie gorzej niż u konkurencji.

   Tak właśnie wygląda zenbox - jakieś pierdoły o magicznych stanach "zen", wszystko niby w uj x razy szybsze - rzeczywistość jest inna :)

   Tu nie chodzi o jakieś nielegalne kopie czy inne pliki, były przypadki od moich klientów że przeszkadzało wam jak klient posiada 25 GB - własnych zdjęć czy filmów. Dlatego oferty no-limit są beznadziejne - inne firmy oferują mi np. 50 GB i mam pewność że zajmuje 50 GB :)

  •  

   pokaż komentarz

   @zakla: http://hostlog.wht.pl/raport/jasonhunt.pl (dnsy home.pl ale rekord A kieruje na instancje w zenboxie)
   @supach: Nie da się wszystkiego zawrzeć tak jakbym chciał, zapisy o ekonomicznym wykorzystaniu czy fair use są właśnie po to aby nie trzeba było dawać kilkudziesięciu/może kilkuset limitów, które gdzieś tam są w systemie linux i wszystkich usługach itd.

   Czy jest hosting bez limitów - branża jest zepsuta dlatego nie ma innego wyboru, dlatego są UU aby było cokolwiek lepiej niż najwięksi - jakiś limit. Natomiast tutaj trzeba by się pytać home/nazwa/az dlaczego używają no limit i cała branża nie ma wyboru.

  •  

   pokaż komentarz

   @fobi: to czemu dla CrashPlana 4TB to Fair Use, a dla Was 40GB już nie?
   Rozumiem, że otwarcie się przyznajesz, że "nielimitowane miejsce" w zenboxie to tylko chłyt marketingowy? Obietnica, której nie jesteście w stanie dotrzymać?

  •  

   pokaż komentarz

   Czy jest hosting bez limitów - branża jest zepsuta dlatego nie ma innego wyboru, dlatego są UU aby było cokolwiek lepiej niż najwięksi - jakiś limit. Natomiast tutaj trzeba by się pytać home/nazwa/az dlaczego używają no limit i cała branża nie ma wyboru.

   @fobi: Ale ściema :/ W ten sposób obrażasz wszystkich uczciwych ludzi, którzy prowadzą swoje firmy hostingowe uczciwie. Wiedzą, ile mogą zaoferować i nie naciągają hasłami bez pokrycia.

  •  

   pokaż komentarz

   @fobi: Dodatkowo, jest to Twoja opinia, która zmieni się jak Pan Prezes odpisze, czy oficjalne stanowisko zenboxa?

  •  

   pokaż komentarz

   @declogpl: 10 razy szybszy od backblaze, crashplan czy generalnie storage opartego o ssd itd., a porównywalny z najszybszym oferowanym w chmurach (tam masz cennik)

   @supach: @zakla: Dobra, koniec trollowania, więcej karmić nie będę.

  •  

   pokaż komentarz

   @zakla: taka równia pochyła. MyDevil w kwocie najniższego Zenboxa oferuje 20GB SSD - "przepaść" między "nieograniczoną powierzchnią".

  •  

   pokaż komentarz

   @fobi: nie rozumiem, gdzie trollowanie? Po prostu nie masz już argumentów?

  •  

   pokaż komentarz

   @fobi: Brakuje Ci argumentów w tej dyskusji. Myślałeś, że sprzedasz kilka śpiewek marketingowych i ugasisz pożar? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @fobi: hmm ciekawe :) MyDevil - tani hosting ma macierze o wydajności 400 000 IOPS, Backblaze B2C oferuje nawet podobne parametry :), oktawave - do 200 000 IOPS na instancję

   10 razy szybsze to ile macie - jaka jest wydajność macierzy i na ilu średnio klientów jest rozłożona ? ( ͡° ʖ̯ ͡°) już przestań z tymi pierdołami sprzedawcy, zamiast napisać konkretnie :) - czy tylko to Zenbox potrafi ? :)

   a i @fobi usuń konto ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @declogpl: po wypowiedziach @fobi nie sądzę, że jest techniczny i będzie potrafił Ci rzeczowo odpowiedzieć. Powie, że też trollujesz. (ʘ‿ʘ)

  •  

   pokaż komentarz

   @declogpl: I tak najlepsze było jak mieli kilka awarii w tygodniu, a na stronie cisnęli z rabatami i promocjami, naganiając kolejnych jelonków :(

   Zobacz sobie na wiadomości opublikowane na ich fanpage. Opinie pozytywne to igły w stogu siana.

  •  

   pokaż komentarz

   @supach: ja nie troluje @fobi typowo mówi że mają lokalny storage szybszy 10 razy niż storage oparty o SSD ... Czyli teoretycznie mają 4 000 000 IOPS i pewnie dużo maksymalnego transferu ciągłego do uzyskania z takich macierzy - ciekawi mnie co to za technologia :)

  •  

   pokaż komentarz

   @declogpl: to jest technologia Zen Ściema

  •  

   pokaż komentarz

   @supach: @zakla: Może "ZenStorage" bo jak się dopisuje zen to specyfikacja podnosi się 10 razy ! ( ͡° ͜ʖ ͡°) ?

   A tak poważnie jako przykład tylko MyDevil jest na SSD (+fajna optymalizacja z RAM) i zbudował świetny hosting - wystarczy poczytać o nich :)

   Oczywiście Pan @fobi zamiast napisać konkretnie to woli używać określeń że są 10 razy szybsi od rozwiązań na SSD ... zamiast normalnie napisać że rozwiązanie jest szybsze od klasycznych technologii. Znów pompuje uja wartą dyskusję w której ktoś pieprzy marketingowe pierdoły. Zenbox ... porażka - nie warto uważać się za lepszych od wszystkich ...

   Jestem ciekaw co to za technologia że macierze mają po 4 miliony IOPS w hostingu za 15 zł/mc który ciągle pada patrząc po fb firmy :)

  •  

   pokaż komentarz

   @declogpl: marketing wszystko przyjmie [;

  •  

   pokaż komentarz

   A tak poważnie jako przykład tylko MyDevil jest na SSD (+fajna optymalizacja z RAM) i zbudował świetny hosting - wystarczy poczytać o nich :)

   @declogpl: Bo za hostingiem powinna stać innowacyjna techologia, a nie innowacyjny marketing. Zenbox z tego UU zrobił wyznacznik innowacji. W rzeczywistości ten ich zmodyfikowany Piwik przecież ile czasu nie działa i nie rozlicza kont poprawnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @supach: mnie denerwuje taka bezczelność że ludzie potrafią mówić że ich technologia jest 10 razy szybsza od rozwiązań na SSD. Tak jakby tylko jego zdanie było prawdziwe i nikt inny na świecie nie ma racji. Nawet teraz można kupić już dyski SSD które mają wyniki lepsze niż nawet nośniki NVRAM PMC Flashtec, które operują bezpośrednio na układach DRAM typu DDR3. Tylko wystarczy zobaczyć sobie na cenę i pojemność tych rozwiązań. Może zbudować owszem potwora ale w hostingu za 15 zł miesięcznie ?

  •  

   pokaż komentarz

   @zakla: Nieskromnie się podczepię pod wątek. Jako Opiekun Bloga oferujemy Hosting WordPress z Pełną Obsługą http://opiekunbloga.pl/hosting-wordpress/

   Rozliczany po UU, dyski SSD, ale normalne limity per konto. Nie dajemy dostępu do panelu serwera, wszystko załatwia się przez Opiekuna - nowa skrzynka mailowa, podpięcie SSL, stworzenie subdomeny itd. Dla poweruserów to spora wada, ale dla naszej grupy docelowej ogromna zaleta.

   Czyli w sumie też nie jesteśmy dla prawilnych Mireczków, ale przynajmniej mówimy o tym otwarcie :)

  •  

   pokaż komentarz

   Tak jakby tylko jego zdanie było prawdziwe i nikt inny na świecie nie ma racji.

   @declogpl: Może to urojenia wielkościowe?

  •  

   pokaż komentarz

   @fobi: dlatego bez żadnego trolowoania, jeżeli będziesz miał chwilę to odpisz mi (jeśli możesz) co to za rozwiązania bo w tej cenie taka wydajność nie ma sensu :)

  •  

   pokaż komentarz

   @byisk: widzę pewien trend, że Ci którzy mają dobre opinie (np. w tym wątku) mają jasne limity bez ściemy no limit z gwiazdkami [;

  •  

   pokaż komentarz

   Amazon S3

   @declogpl: + CloudFront i możemy koszty ciąć jeszcze bardziej( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @byisk: nie wiem czy to dobry pomysł wrzucać tutaj swoją reklamę, jakie SLA oferujesz ?, twoja firma raczej żadnej gwarancji nie może dać ani odpowiedzialności - raczej nie zaufałbym takiej usłudze. Zwykły VPS z hitme.pl (może z administracją, może robisz to sam) - problem z umową o przetwarzaniu danych, pozycji ciebie jako partnera. Może oferujesz dobre usługi ale nie są dla poważniejszych biznesów.

  •  

   pokaż komentarz

   Może oferujesz dobre usługi ale nie są dla poważniejszych biznesów.

   @declogpl: Oczywiście, że nie są. Póki co zajmujemy się obsługą blogów i się z tym nie kryjemy. Liczymy siły na zamiary.

  •  

   pokaż komentarz

   @niemaKlapka: ale za Cloudfronta trzeba płacić per GB a lepiej wrzucić do S3 i serwować przez CDN Cloudflare za darmo ( ͡° ͜ʖ ͡°) cebula we mnie mocna (。◕‿‿◕。)

  •  

   pokaż komentarz

   @declogpl: ciekawa opcja, muszę obadać. Zamiast 5 groszy może będę płacił 2:P

  •  

   pokaż komentarz

   @niemaKlapka: Kto grosza nie szanuje, milionów mieć nie będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @niemaKlapka: zależy czy masz więcej "miejsca" czy "transferu" w potrzebie.

   Bo można zrobić w Oktawave - miejsce za 0.144 zł/GB/mc i transfer (wychodzący i przychodzący) 0,0150 zł/GB/mc (netto) (tak, półtora groszy (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) )

   W OVH mają znów 0.05 zł/GB/mc - za miejsce miejsce i 0.043 PLN /GB/mc za transfer. Musisz przeliczyć wszystko ;)

   https://support.cloudflare.com/hc/en-us/articles/200168926-How-do-I-use-CloudFlare-with-Amazon-s-S3-Service - tutaj masz tutorial jak to zrobić :), powiem więcej że Cloudflare jest lepsze moim zdaniem od Cloudfronta mimo że to pseudoCDN - dla mnie najlepszą zaletą jest że potrafi kompresować obrazy w locie w płatnej wersji. W S3 mam spore obrazy - jednak podając komuś link to są serwowane po odchudzeniu z Cloudflare ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @declogpl: https://aws.amazon.com/blogs/aws/new-gzip-compression-support-for-amazon-cloudfront/ dodali kilka miesięcy temu:) Ale tak jak piszesz, trzeba wziąć do łapki ołówek, dane za ostatnie miesiące i wszystko przeliczyć( ͡° ͜ʖ ͡°)
   edit: widzę, że polish od cloudflare jest jednak mądrzejszy

  •  

   pokaż komentarz

   @niemaKlapka: to teraz ja dziękuje kumplu ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie było mnie w amazonie ponad rok aż muszę przejrzeć co oni teraz potrafią :)

  •  

   pokaż komentarz

   @declogpl: i nauczyć się czegoś można ᕦ(òóˇ)ᕤ

  •  

   pokaż komentarz

   @declogpl: pewnie duży cache read/write i tyle. Ram tani mozna pchać do maszyn.

  •  

   pokaż komentarz

   @factorys: o dzięki, jako pierwszy udzieliłeś jakieś odpowiedzi bardziej z technicznej strony - o to mi chodziło. Nie jestem programistą z zawodu, doradzam (w przenośni) w własnej firmie hobbystycznie do kilku programistów. Ja głównie jem i zajmuje się kompletnie czymś innym. Dlatego też ciekawi mnie jak jest to zrobione. Dyski które oglądałem są koszmarnie drogie (NVRAM). Może Zenbox nie może udzielić takich informacji co oczywiście rozumiem.

   Czyli budowa takich macierzy w miarę tanim kosztem to załóżmy że robimy maszynę 256G RAM - i budujemy tak naprawdę RAM Dysk a klasyczne dyski wykorzystujemy jako hmm "kopię" dla ramu ?

  •  

   pokaż komentarz

   @declogpl: Wielopoziomowo trzeba do tego podchodzić.

   Nie ma uniwersalnego, taniego rozwiązania, tym bardziej na hostingu współdzielonym, gdzie jesteśmy nieco ograniczani. Zgranie tego pod konkretne rozwiązanie wymaga nieco doświadczenia.

   PHP - opcache ( prawie brak odpytań dysku o pliki, na współdzielonym trzeba weryfikować zmiany, ale zawsze mniej zapytań. ); Sesje w memcached;
   WWW - cache w RAM; Statyczne plik z RAM; ( np. Apache bym sobie odpuścił, są lepsze rozwiązania )
   Dyski tylko przy zmianach obciążane praktycznie.

   Bazy danych - osobne maszyny skonfigurowane pod to zastosowanie, dobry silnik bazy danych.

   Systemowo - odpowiednie systemy plików, ustawienia cache w linux aby zoptymalizować a nie utracić danych w razie awarii.

   Jak robi się to pod konkretny serwis masz większe pole manewru, zaczynając od Varnish'a

   Sprzętowo już parę dobrych lat można było w przyzwoitych cenach dostać sprzęt z 9265-8i fastpath gdzie w części zastosowań IOPS do 500000 dochodziło.

  •  

   pokaż komentarz

   10 razy szybszy od backblaze, crashplan czy generalnie storage opartego o ssd itd.

   @fobi: Oj Bartku przecież nowe maszyny trzymacie w Atmanie na zwykłych dyskach SSD, jak sam pisałeś -> Samsung sm863, więc skąd 10 x szybszy storage od "storage opartego o SSD"? :)

  •  

   pokaż komentarz

   @adam_sz: Czy @fobi to Bartosz Gadzimski, prezes zenboksa?

  •  

   pokaż komentarz

   @supach: Nie licz na zwrot. Ja to olałem i uciekłem do innego usługodawcy.

  •  

   pokaż komentarz

   @zakla: root@lapek:~$ host -t a jasonhunt.pl
   jasonhunt.pl has address 185.23.21.33
   root@lapek:~$ whois 185.23.21.33 | grep netname
   netname: ZENBOX-NET

  •  

   pokaż komentarz

   @gniewnypolak: ale powyżej @fobi napisał, że znebox nie robi problemów ze zwrotem: http://www.wykop.pl/link/3086487/zenbox-pl-hosting-nie-dla-prawilnego-mireczka/#comment-35554617
   Mam nadzieję, że to nie kolejny chłyt marketingowy [;

  •  

   pokaż komentarz

   @supach: Ja mam konto ważne jakoś do wakacji więc nie będę się bawił w zwroty. To był mój błąd, że zapłaciłem za rok z góry.

  •  

   pokaż komentarz

   @zakla: Niech sam się przedstawi jak chce :)

  •  

   pokaż komentarz

   @supach: dlaczego mi się wydaje, że używasz usługi niezgodnie z przeznaczeniem? Z usługi hostingowej robisz sobie storage

  •  

   pokaż komentarz

   @adam_sz: mrugnij ( ͡° ͜ʖ ͡°) żeby potwierdzić!

  •  

   pokaż komentarz

   @pandapl: nie robię, napisałem, kilka razy, że w ramach prowadzonego serwisu produkuję video, które chcę udostępniać sponsorom w trakcie produkcji. To jest intragralna część serwisu.

  •  

   pokaż komentarz

   @supach: Heheheh nie no kurde, Fobi chyba się z tym nie krył i nie będzie krył, trochę wpadek zenbox zaliczył ale bez przesady (daleko im do 2be) więc myślę, że nie ma się czego wstydzić :-)

   pokaż spoiler ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @adam_sz: Wątpię, żeby aplikacje zapisywał dane bezpośrednio na pojedynczym dysku, macierz storage jak najbardziej może mieć takie wydajności w połączeniu z cache i raid jak najbardziej możliwe.

   Backblaze i inne wymienione rozwiązania to czysty storage, inne podejście do wydajności.

  •  

   pokaż komentarz

   @adam_sz: porównując do 2be, to nikt na polskim rynku nie zaliczył poważnej wpadki ;-P

   pokaż spoiler dzięki! (⌒(oo)⌒)

  •  

   pokaż komentarz

   Wątpię, żeby aplikacje zapisywał dane bezpośrednio na pojedynczym dysku, macierz storage jak najbardziej może mieć takie wydajności w połączeniu z cache i raid jak najbardziej możliwe.

   @factorys: Chyba żadna choć minimum poważna firma nie stawia serwera na pojedynczym dysku SSD, a mowa była wyraźnie o "storage oparty o SSD", a ich storage jest właśnie oparty o SSD, czym Bartek sam niedawno się chwalił :)

  •  

   pokaż komentarz

   Wątpię, żeby aplikacje zapisywał dane bezpośrednio na pojedynczym dysku, macierz storage jak najbardziej może mieć takie wydajności w połączeniu z cache i raid jak najbardziej możliwe.

   @factorys: Chyba żadna choć minimum poważna firma nie stawia serwera na pojedynczym dysku SSD, a mowa była wyraźnie o "storage oparty o SSD", a ich storage jest właśnie oparty o SSD, czym Bartek sam niedawno się chwalił :)

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @adam_sz: Dlatego napisałem o dodatkowych rozwiązaniach pomiędzy aplikacjami klientów (FTP,WWW) a samym dyskiem. Na hostingach SSD nadal często jest to zwykły softraid, lub wpięte dyski w RAID1.
   Nie znam zaplecza zenbox'a ale twierdzenie, że 10x szybsze pozwala podejrzewać, że po drodze mają rozwiązania optymalizujące IOPS, inne niż zwykły softraid.

   pokaż spoiler ps Coś Ci się 3x klikło

  •  

   pokaż komentarz

   Chyba żadna choć minimum poważna firma nie stawia serwera na pojedynczym dysku SSD

   @adam_sz: Dla mniej technicznych, mógłbyś wyjaśnić czemu się tak nie robi? Jakie niesie to konsekwencje?

  •  

   pokaż komentarz

   @zakla: Padnie dysk to kaplica. A dyski padają.
   Robi się to minimum na RAID1(Dane są kopiowane na 2 dyski),
   padnie dysk idzie alert,
   wymieniasz dysk a wszystko w międzyczasie działa jak działało (trochę wolniej).
   Po godzinie-dwóch masz znowu 2 kopie danych.

  •  

   pokaż komentarz

   @factorys: No ale to chyba przesada, żeby zenbox miał takie luki. Może @adam_sz chodziło o coś innego?

  •  

   pokaż komentarz

   @factorys:

   Nie znam zaplecza zenbox'a ale twierdzenie, że 10x szybsze pozwala podejrzewać, że po drodze mają rozwiązania optymalizujące IOPS, inne niż zwykły softraid.

   Nie wnikam ale nowe maszyny mają z puli ECO ATMAN, a tam raczej ciężko o coś szybszego 10-cio krotnie od SSD (ogólnie to technologicznie nie wiem nawet czy coś tak szybkiego istnieje - nawet wliczając w to szybkie karty PCIe których używa np. Oktawave w swojej chmurze :) Może opierają to o chmurę ATMAN? Nie wiem, niech fobi doprecyzuje bo sam jestem ciekaw :-)

   ps Coś Ci się 3x klikło

   Tak, przepraszam, coś mi się łącze przycięło :(

  •  

   pokaż komentarz

   @zakla: O żadnych lukach nie pisałem. Odniosłem się tylko do wypowiedzi Fobiego, że zenbox ma storage 10 x szybszy od "storagów opartych o SSD" :) Moim skromnym zdaniem nie ma takiej możliwości, tym bardziej, że Bartek chwalił się niedawno, że Zenbox korzysta z dysków Samsung SM863 w RAID10, które do dyski są jak najbardziej normalnymi dyskami SSD :)

  •  

   pokaż komentarz

   @declogpl: dzieki za ostrzezenie. Wlasnie sie mialem do nich przesiasc.

  •  

   pokaż komentarz

   @adam_sz: Wystarczy, że wpięli je za kartę LSI czy Intel z FastPath i już można mówić o polepszeniu wydajności. Zresztą to co widzisz może być tylko serwerem aplikacji, a storage na osobnej macierzy 24xSM863, koszt w rożnych firmach od 3000 PLN / miesiąc ( + dyski jednorazowo ) wydajność IOPS może być liczona właśnie w takich skalach.

   Także dyski normalne w raid10, ale zapisy na nie nie idą bezpośrednio a przez rozwiązania optymalizujące i można wyciągnąć więcej niż pozwala sam SSD. No i mówimy o obciążeniu chwilowym, a nie non stop zapisy w pełnej prędkości.

  •  

   pokaż komentarz

   @factorys: W dalszym ciągu nie zmienia to faktu, że ich storage jest oparty o SSD ;) FastPath da maksymalnie dwukrotne zwiększenie prędkości - każdy nowoczesny kontroler wspiera ten czy inny sposób keszowania danych. Nikt chyba nie stawia RAID z SSD na softraidzie? :)

  •  

   pokaż komentarz

   @adam_sz: Chyba ograniczasz swoje wyliczenia na 2 dyskach/serwer. Dla takich wzrostów trzeba mówić o macierzach z kilkunastoma dyskami. Dlatego piszę o osobnym sprzęcie dla storage, a osobnym dla aplikacji.

   Chociażby z oferty atmana
   http://www.storageperformance.org/benchmark_results_files/SPC-2/NetApp/b00074_NetApp_E5660_SPC-2_executive-summary.pdf

  •  

   pokaż komentarz

   @factorys: Anyway - odnieś to teraz do hostingu współdzielonego (gdzie 90% stron to WordPressy) -> czy dla klienta końcowego będzie mieć znaczenie, czy ma do dyspozycji 500 tys. IOPS równolegle z tysiącem innych użytkowników na takiej b. szybkiej macierzy, czy ma do dyspozycji 50 tys. IOPS równolegle z setką innych użytkowników na lokalnym raidzie? Jak dla mnie bez różnicy - nawet statystycznie istnieje 10 x większe prawdopodobieństwo, że jakiś script-kiddie "zajedzie" taką jedną 10-cio krotnie szybszą macierz :-) Kolejna sprawa to ew. pady - jeżeli coś padnie, leżą wszyscy, a nie 1/10 użytkowników. Jeżeli coś padnie na amen i trzeba robić disaster recovery to dane na takiej macierzy będą się odtwarzać 10 x wolniej (bo jest ich 10 x więcej) z kopii zapasowej. Już to kiedyś dyskutowaliśmy na WHT i ja pozostaję w swojej opinii - w hostingu współdzielonym lepiej sprawdza się więcej maszyn z lokalnym storagem (wystarczy już 4 x SSD w RAID10 z dobrym kontrolerem) niż z dużą macierzą.

   Marketingowo lepiej oczywiście brzmi "500 tys. IOPS" ale dobrze wiemy że marketing jedno, a realia są trochę inne :-)

   Macierze z teoretycznymi 500 tys. IOPS są OK dla pojedynczych dużych projektów lub chmury, które innej opcji jak duża skalowalna macierz nie mają :)

  •  

   pokaż komentarz

   Zabawne jest to, że Kominek (Jason Hunt) wciąż podaje, że się u nich hostuje, ma nawet specjalna stronę http://jasonhunt.pl/hosting/ podczas gdy tak na prawdę znajduje się ona w home.pl ( ͡º ͜ʖ͡º)

   @zakla: Niestety, Twoja teoria jest inwalidą.

   `$ host jasonhunt.pl
   jasonhunt.pl has address 185.23.21.33
   jasonhunt.pl mail is handled by 10 uid1916.zbcli.pl.

   $ whois 185.23.21.33
   % This is the RIPE Database query service.
   % The objects are in RPSL format.
   %
   % The RIPE Database is subject to Terms and Conditions.
   % See http://www.ripe.net/db/support/db-terms-conditions.pdf

   % Note: this output has been filtered.
   % To receive output for a database update, use the "-B" flag.

   % Information related to '185.23.21.0 - 185.23.21.255'

   % Abuse contact for '185.23.21.0 - 185.23.21.255' is 'abuse@beyond.pl'

   inetnum: 185.23.21.0 - 185.23.21.255
   netname: ZENBOX-NET
   descr: Zenbox Sp. z o.o.
   descr: ul. Dabrowskiego 7
   descr: 42-200 Czestochowa, Poland
   [...]
   `

  •  

   pokaż komentarz

   @factorys: do takich rzeczy są przecież rozwiązania ha, drbd, hearbeat

  •  

   pokaż komentarz

   @declogpl: Mam hosting w mydevil od 2013 roku (wtedy jeszcze 2ap.pl) . nie jestem wymagającym klientem bo trzymam tam kilka wordpressów z dosyć niskim ruchem i całą pocztę, ale przez tyle lat krótkie problemy były tylko przy przenosinach do nowego dc i przy zmianie panelu na autorski kilka lat temu. teraz na wielkanoc wszystkie ceny na hosting maja w promocji -50% wiec przedluzylem na rok z gory, mogę polecić, do panelu jedynie trzeba sie przekonac

   a @fobi to prawdopodobnie pan Bartosz prezes zarządu :)

 •  

  pokaż komentarz

  @supach: Na samym początku skusiła mnie cena i dość szybki support. Zacząłem przenosić serwis, którego pliki zajmują 250 GB i niestety konto zablokowali. Taki to był no limit. Mnie zrazili do siebie od samego początku.

 •  

  pokaż komentarz

  @supach Dla prawilnych mireczków to jest MyDevil. Często polecany na #hosting. Teraz jest promocja na 50%, mogę Ci również podać dodatkowy kod i będzie 70% zniżki. Odezwij się na PW ;-)

 •  

  pokaż komentarz

  U nich to norma, po przerzuceniu 100 GB do nich zablokowali konto. Super normalnie. Przecież strony z dużą ilością obrazków mogą tyle ważyć.

  Po miesiącu była zmiana usługodawcy.

 •  

  pokaż komentarz

  Zenbox ma głupich marketingowców i tyle.
  1. Naobiecywali UNLIMITET WSZYSTKO!!!one
  2. Sukces (i zgaduję że fajne premie dla marketingu). A techniczni cicho siedzieć, wy zawsze generujecie problemy.
  3. Hosting rośnie bo sukces, sukces bo hosting rośnie.
  4. O k$?@a, jednak techniczni mają rację. Musimy wprowadzić limity.
  5. Marketingowcy oponują, jak to tak że był unlimited i jest limited? Toż to faux pas!
  6. Powstaje nowy twór, UNLIMITED* HOSTING (*do osiągnięcia limitów)
  7. Tacy jak autor łudzą się, że to będzie działało, ryzykując tym swój biznes. Idź gdzieś, gdzie mają jasne warunki. Jak gdzieś ktoś powołuje się na FUP to sp$$!?!%aj stamtąd jak najprędzej!

  •  

   pokaż komentarz

   @dzieciol1: Ja polecam OVH od siebie. Czy to najtańsze na świecie dedyki Kimsufi czy oferta od OVH trochę droższa. Jeszcze linuxpl.com ma dobre opinie.

  •  

   pokaż komentarz

   @WysokiejJakosciSiekiera: ja polecę oktawave:
   - polska firma, faktury vat bez problemu
   - mogę wyłączyć instancję jak chcę i kasy nie żre
   - prepaid
   - 5 kliknięciami mogę z maszyny 1 rdzeń, 512 MB RAM zrobić 16 rdzeni i 96GB RAMu
   - jak tego nie zrobię, a jest taka potrzeba to zrobi to autoskaler, w obie strony
   - jak skończę potrzebować taką moc to 5 klików z powrotem robi z niej najmniejszą maszynę
   - zamiast zastanawiać się czy dana operacja/aktualizacja/cokolwiek nie zj%@$? mi całego serwera robię snapshot 2 klikami. Jak zj!@@ła, 2 klikami przywracam. Jak nie to snapshot kasuję
   - support jest zajebisty, czyt. facet potrafi ci poprawić linuxową komendę, a nie jest studentem resocjalizacji w call center
   - watcher sprawdza okresowo czy strony się ładują jak mają i wysyła maila jeśli nie
   - site:*oktawave.com +("fair usage policy" OR FUP) zwraca 0 wyników. Nigdy żaden sk%%%iel mi nie ubije działającego projektu, bo mu się biznes nie domyka.

  •  

   pokaż komentarz

   @dzieciol1: Fair Usage przez zenbox jest użyte jako zasłona dymna. Raczej nikt na to się nie powołuje, bo raczej inne podmioty nie porywają się na coś czego nie są wstanie zaoferować.

  •  

   pokaż komentarz

   @supach: na to się powołuje każdy, kto oferuje marketingowe p?%%?!#enie, wiedząc że nie jest w stanie tego spełnić. Wszystkie LTE bez limitu danych tak robią żeby nie szukać daleko.

   Na zachodzie też mają FUPy, ale tam one są wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem, np. na komórce z nielimitowanymi minutami nie możesz postawić call center, na nielimitowanym internecie nie możesz stawiać serwera, dropboxa nie możesz wykorzystywać jako storage'u dla serwera i tak dalej.

   Natomiast w Polsce zostało to zaadaptowane jako tarcza dla zagwarantowania czegokolwiek przez dział marketingu. Ot, taka różnica, w USA to klient by w sądzie firmę za takie coś pociągnął, u nas to firma w sądzie przed klientem się obroni ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @dzieciol1: ja mam już tylko nadzieję, że zwrócą mi abonament i przejdę gdzieś gdzie nie ma zasłon dymnych [;

  •  

   pokaż komentarz

   @supach: to życzę powodzenia w poszukiwaniach nowego dostawcy i polecam rozpocząć od @Oktawave. A jeśli znajdziesz coś lepszego to daj znać, bo jestem ciekawy.

  •  

   pokaż komentarz

   @dzieciol1: jasne. Jak pójdzie zwrot to zaktualizuje jakie są moje wymagania i co porównałem.

  •  

   pokaż komentarz

   zwrócą mi abonament i przejdę gdzieś
   @supach: BTW możesz mi zdradzić, dlaczego to kolejkujesz w ten sposób? Zenbox wypowiedział się jasno: nasze usługi nie pokrywają się z Twoimi potrzebami. Gdyby to o moją firmę chodziło to ZACZĄŁBYM od migracji do poważnego providera, a potem dochodziłbym od nich zwrotu środków.

   pokaż spoiler Bo to co teraz robisz to podpada pod syndrom bitej żony - jest jej źle, ale boi się podjąć jakichkolwiek kroków.

  •  

   pokaż komentarz

   @dzieciol1: tak jak pisałem wczesniej. Jak startowałem z zenboxem moje potrzeby były inne i opinia inna. Jakiś czas temu doszło mi kolejne wymaganie i mimo, że wpisuje się ono w regulamin, świadczenie części usługi zostało mi odmówione. Dlatego poprosiłem o zwrot i teraz na niego czekam.

  •  

   pokaż komentarz

   @supach: ale to chyba nie odpowiada na moje pytanie... poprosiłeś o zwrot, czekasz na niego, to jest ok.
   Ale równolegle możesz założyć konto u kogoś innego i stamtąd uciekać. Przecież otrzymanie zwrotu nie jest w żadnym stopniu zależne od tego gdzie hostujesz swój projekt. Tej części nie rozumiem, dlaczego to zakolejkowałeś zamiast robić równolegle.

  •  

   pokaż komentarz

   @dzieciol1: ale projekt ciągne równolegle. Uploaduje co chwilę renderowany na youtube. Trwa to dłużej, ale jakoś trzeba sobie radzić.

  •  

   pokaż komentarz

   @dzieciol1: w sumie wyglądają ciekawie ale cenowo digitalocean lepiej wychodzi jednak

1 2 3 4 5 6 7 ... 10 11 następna