•  

  pokaż komentarz

  A mnie po totalnym wku.... na zenbox admini z hostilli po prostu przenieśli na ich serwis (hostilla.pl) i od tamtej pory mam po prostu spokój i nie muszę się o każdy bzdet użerać.

 •  

  pokaż komentarz

  A ja mam hosting ssd w seohost i nie narzekam. Wszystko chodzi jak należy i mają przejrzyste zasady. Wiem, ile i za co płacę.

 •  

  pokaż komentarz

  :( ja też nie mam o nich dobrego zdania. Moja historia jest bardzo podobna. Byłam ich klientką kilka tygodni i musiałam się stamtąd wynieść. Mam serwis - 8 GB i dwie skrzynki pocztowe - ich serwer " szybki i bezawaryjny" taki oczywiście nie jest, ale o tym dowiecie się dopiero, kiedy zostaniecie ich klientami. Co chwila wszystko się wieszało, bo mieli podobno klienta, który im " ten super szybki" serwer obciążał. Potem już nie tajemniczy klient, ale ja byłam problemem. Co chwila odpisywał mi jakiś student z łapanki, który obsługuje BOK, że to wina mojego IP. Zatem dwa testy na konsoli zrobiło dwóch programistów z innych miast i z innych IP i posłaliśmy im zrzuty z ekranu. Do rozmów dołączył - na moje żądanie - ich prezes, niejaki Gadzimski,sugerując mi, bym się od nich wyniosła... Chciał mi wypowiedzieć umowę, bo stwarzam problemy... Wówczas zwróciłam mu uwagę, że mają tak skonstruowaną umowę, że nie mogą mi jej wypowiedzieć bez żadnych konsekwencji. Lista powodów do zerwania umowy ( kasę wzięli za rok z góry) była krótka i bardzo konkretna, a mój przypadek do żadnego z nich nie należał. Napisałam prezesowi Gadzimskiemu, by czytał własne umowy z większym zrozumieniem...i że jedyna sytuacja, która uprawnia ich do zerwania ze mną umowy to taka, że nadmiernie obciążam ich " zasoby"- tak to określili. Na efekty nie musiałam długo czekać, zgodnie z zasadą: dać małpie brzytwę... Następnego dnia nie mogłam już nic zrobić - mój serwis był praktycznie zablokowany... Dostałam od Zenbox maila, że nadmiernie obciążam ich serwer... Proponują podniesienie abonamentu o kolejne kilka stów, albo serwis nie będzie działał... Gadzimski na wszelki wypadek pokasował wszystkie maile, w których proponuje, bym się wyniosła. Teraz kasują mi nawet na tablicy mojego fp posty o nich zgłaszając je bezczelnie do fb jako spam...

 •  
  B.......e

  +3

  pokaż komentarz

  @supach: Faktycznie jest tak, że w wielu firmach hostingowych nadużywa się sloganu "bez limitów". Inna sprawa jest taka ,że w te dyrdymały mogą wierzyć ludzie nie techniczni a nie taki gość jak ty. Wiesz dokładnie pewnie ile kosztuje firmę storage, transfer itp. Wiesz dokładnie,że jest to tylko chwyt marketingowy a pojęcie oversellingu to powszechna praktyka na hostingach współdzielonych. (a limitowanie łącza nawet na serwerach dedykowanych)

  Dlatego pomimo,że zenbox ewidentnie używa haseł nie mających pokrycia w rzeczywistości i nie wywiązali się z umowy to jednak zachowałeś się trochę jak Janusz, bo wiedziałeś jak to wszystko działa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bozyszcze: to czemu np. CrashPlan i BackBlaze jest w stanie zaoferować unlimited storage w niskiej cenie? Są jednak firmy, które są w stanie to zagwarantować.

  •  
   B.......e

   +2

   pokaż komentarz

   @supach: bo to nie jest webhosting a storage na backupy. Zobacz sobie jakie ceny są na amazonie za normalny storage taki na potrzeby webowe i storage z serii Glacier (przeznaczony jako storage właśnie na kopie zapasowe czy archiwa do których dostęp natychmiastowy i ciągły nie jest potrzebny). Różnica w cenie jest kolosalna

  •  
   B.......e

   +1

   pokaż komentarz

   @supach: zobacz sobie o jakich kwotach mówimy:
   https://aws.amazon.com/s3/pricing/
   1TB przy standardowym storage miesięcznie to koszt 300USD
   1TB przy Glacier 7USD !

   Jest różnica?:D

  •  

   pokaż komentarz

   @Bozyszcze: Ale przecież napisałem, że dostęp do tych plików też będzie sporadyczny, bo klient będzie oglądał jeden klip po kilka razy i tyle. Napisałem przecież zenboxowi jaki jest mój use case i jakby chcieli dotrzymać swojej obietnicy "nieograniczona przestrzeń" to mogliby dostosować się pod moje potrzeby. Tej woli nie było tylko zasłona 3-ma różnymi punktami regulaminu, żeby na koniec użyć zasłony dymnej z Fair Use.

  •  
   B.......e

   +1

   pokaż komentarz

   @supach: Żeby była jasna sprawa...ja nie bronie zenbox. Masz racje, że to nie jest uczciwe do końca, ale 99% ich klientów nigdy nie wykorzystuje nawet tego za co zapłaciło.. Myślałem tylko ,że jesteś świadom tego co ile kosztuje i dlaczego usługodawcy hostingu stosują overselling a brak limitów nie jest możliwy z powodu kosztów.
   I tak nie jest od dziś....tak jest od co najmniej 12 lat.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bozyszcze: oczywiście, że jestem świadomy. BlacBaze otwarcie mówił kilka lat temu, że na każdym kliencie powyżej 1TB tracą. Ale świadomie wybrali taki model biznesowy wybrali. Poniżej masz wypowiedź właściciela zenboxa @fobi (tutaj: http://www.wykop.pl/link/3086487/zenbox-pl-hosting-nie-dla-prawilnego-mireczka/#comment-35554617 ), który otwarcie przyznał, że do takiej reklamy i oferty zmusił ich rynek, żeby się wybić. Ja sprzeciwiam się konkurencji na zasadzie oversellingu, bo większość klientów się nie połapie.

   Spójrz też na case Microsoftu, który wycofał się z unlimited na OneDrive, bo widział, że przeszacował. Ale zamiast brnąć w zaparte po prostu zmienił regulamin i ofertę. I to uważam za słuszne rozwiązanie w takim przypadku.

  •  
   B.......e

   +1

   pokaż komentarz

   @supach: masz racje.
   Nie zmienia to jednak faktu ,że skoro wiesz jak to działa to co się dziwisz:)

   To tak jakbyś wiedział ,że w pewnych rejonach twojego miasta można za darmo dostać w mordę a potem bez potrzeby tam pojechał i po zajściu poszedł na policje ze skarga ,że zostałeś pobity.
   Niby wszystko się zgadza. Jest przestępstwo jest sprawca jest poszkodowany i należy się sprawiedliwość. Jest tez inne pytanie.Skoro wiedziałeś ,że dostaniesz w mordę i nie byłeś zmuszony ,aby tam jechać to po co to robiłeś. :)

   Na takim działaniu opierają się modele biznesowe hostingów współdzielonych i rozwiązania cloud z dolnej półki. Generalnie sprzedają zasoby którymi nie dysponują i w zaniżonych cenach które nie oddają realnej wartości tego co kupujesz. Zakładają ,że jak 99% ich klientów wykorzystasz mniej niż 1/3 tego za co płacisz.

   Zobacz sobie ile kosztują hostingi profesjonalne. Nawet te współdzielone choćby w takim Rackspace

   Zenbox i tak dalej będzie działał w ten sposób, podobnie home i wszystkie inne. Historii takich jak twoja są setki jak nie tysiące.

   Przynajmniej zwrócą ci kasę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bozyszcze: tylko a) moje potrzeby się powiększyły z czasem i chciałem wykorzystać coś co mi obiecano jak ofertę kupowałem b) dostanę zwrot kasy i wybiorę sobie prawdopodobnie dwa rozwiązania, które bedą lepiej pokrywać moje potrzeby (tańszy hosting i dedyk do storage). C) @fobi przyznał, że zastanowi się nad zmianą regulaminu i reklamy. Według mnie warto było, bo jest szansa żeby skorzystali wszyscy.

  •  
   B.......e

   +2

   pokaż komentarz

   @supach: moim zdaniem nie zmienia hasła...a jeśli już to na chwile. Pamiętaj ,że takie usługi jak ich nie są kierowane do osób pokroju ciebie czy mnie a do "Pani Grażynki" co potrzebuje stronkę firmową swojego warzywniaka i ewentualnie bloga córki o kotach.
   Ja osobiście skończyłem z korzystaniem z podobnych usług jakies 10 lat temu na rzecz serwerów dedykowanych.
   I tobie też to polecam :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Bozyszcze: ja ruch na swoich serwerach mam śmieszny, dlatego stroniłem od vpsów ze względu na cenę. Ale może się to zmieni w najbliższym czasie [:

  •  

   pokaż komentarz

   1TB przy standardowym storage miesięcznie to koszt 300USD

   @Bozyszcze: Chyba coś Ci się źle policzyło. Wychodzi kwota 30 USD, a nie 300 USD.
   3 centy za GB razy 1000 GB = 30 USD

   @supach

  •  

   pokaż komentarz

   @byisk: to rzeczywiście "troszkę" mniej niż zaproponowane 1000pln (-;

  •  
   B.......e

   +1

   pokaż komentarz

   @byisk: @supach: Faktycznie mi sie pomyliło. Nadal nie zmienia to faktu, że Glacier jest kilkukrotnie tańszy niż Standard Storage

  •  

   pokaż komentarz

   @Bozyszcze: i jakby chcieli mogliby taki storage mi dołożyć. Ale wola skupić się na mniej wymagającym kliencie widocznie (:

  •  
   B.......e

   +1

   pokaż komentarz

   @supach: nie mogli ,bo taki storage działa zupełnie inaczej:) Za każde pobranie plików z glacier się płaci dość spore kwoty (powyżej jakiegoś miesięcznego limitu, dość małego zresztą). Dlatego nie nadaje się jako storage do strony www na duże pliki.
   Gdybyś na takim Blackblaze ustawił bota który bedzie co chwile pobierał backup to wywalili by cie wywalili po jednym dniu :) A oni piszą, że pobieranie nic nie kosztuje :) Owszem nie kosztuje jak pobierasz je raz w miesiącu na przykład :D

  •  

   pokaż komentarz

   @Bozyszcze: ale u mnie właśnie jest case taki jak na BackBaze. Klient będzie wideo oglądał kilka razy i tyle.

  •  
   B.......e

   +1

   pokaż komentarz

   @supach: to może lepiej dropbox :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Bozyszcze: na razie wybiorę hosting. Potem wybiorę storage. Dorobox będzie raczej za drogi jak na taką ilośc danych.

  •  

   pokaż komentarz

   nie mogli ,bo taki storage działa zupełnie inaczej:)

   @Bozyszcze: Który działa inaczej? Glacier czy Standard Storage? Bo nawet jeśli ten drugi kosztuje 30 USD to i tak jest mniej niż @supach zaproponowano w zenie, czyli 1000 zł/m-c

  •  
   B.......e

   +1

   pokaż komentarz

   Który działa inaczej?
   @byisk:Glacier. Koszt storage jest bardzo tani i chyba upload jest darmowy. Pobieranie danych w dużej ilości z glacier nie wchodzi w grę. Masz miesięczny limit na download w cenie a wszystko ponad to płacisz dodatkowo. Dlatego nie nadaje się na nic innego poza przechowywaniem backupów czy danych których nie będziesz pobierał za często. Standard jest spoko. Spokojnie mógłby z tego skorzystać.

  •  

   pokaż komentarz

   @byisk: tak czytam i zastanawiam się co Ty tu wnosisz do dyskusji oprócz potakiwania :D

  •  

   pokaż komentarz

   @lucaspl: aż założyłem konto, no wiadomo dlaczego, razem z @zakla (jego dziewczyna, na peeewno zna się na hostingu ;-)) uprawiają tani, bezmyślny (bo na prawdę aż tak trudno po mailu z profilu dowiedzieć się kim ona jest ??? ;-)) czarny PR. Wystarczy przejrzeć dyskusję, aby wyszło szydło z worka i te beznadziejne udawanie (o trafiłem tu przypadkiem suuuure ;-)). Czy bronić zenboksa czy nie to inna kwestia, ale bezmyślne dyskusje pary to dopiero SZCZYT marketingu i tylko pogratulować opiekunbloga peel takich speców. :-D

1 2 3 4 5 6 7 ... 10 11 następna

Dodany przez:

avatar supach dołączył
440 wykopali 26 zakopali 27.6 tys. wyświetleń
Advertisement